No. 16678 Zaterdag 11 Juli. "Viei'de Blad. A°. 1914. buitenland. Ia«°i01^-3S e'u, m°tie' aangenomen, waarin >e-o^p ou het volk wordt gedaan, orn evenals ,,ot dusverre de noodige zelfbeheer- Tg te looueu bij t ten uitvoer Jcg-rcn vai| do bevelen, die do uitvoerende inaoUt wcnsche l ij k voorIcomen Dit de Omstreken. Albanië. De beide Nederlandsche officieren Ver huist en Reimers zijn nog steeds in handen der opstandelingen. Generaal De eer heeft geseind, dat ze naar Sjak zullen wor den gebracht en dan waarschijnlijk wel vrij zullen komen, wijl de internationale com- missio dit eischt. Ze worden volgens De Veer goed behandeld. Een nader telegram meldt reeds de aan komst te Sjak en zegt tevens, dat de op- Btandelingen hebben doen weten dat beide officieren in vrijheid zullen worden gesteld, mits deze zich verbinden voortaan zich ge heel onzijdig to houden. Met veel ophef heeft de vorst verzekerd, dat hij cr niet aan denkt heen te gaan. Als dat maar niet is: let op m'n woorden en niet op m'n daden. Do Berlijnsche correspondent van de „Matin" meldt, clat in het paleis van den prins Von Wied te Neuwied een aantal meubelen en voorwerpen uit Albanië aan gekomen zijn en dat men bezig is de ver trekken voor den prins en voor de prin ses in orde te brengen. De correspondent van de Matin te Rome meldt, dat do .Populo Romano al daar bericht heeft ontvangen, dat de prins Von Wied van plan is naar Skoetari te gaan, dat hoog ligt, terwijl te Durazzo de hitte ondraaglijk wordt en ook malaria heerscht. De correspondent meent, dat dit een vermomde wijze van op de vlucht slaan is, en hij voegt er ironisch aan toe: ,,Nu do prins niet het zenden van een Euro- peesche troepenmacht naar Durazzo heeft kunnen verkrijgen, gaat hij zelf maar naar de Europeesche troepenmacht te Skoetari. De Mohammedanen zullen het zeker waar- deeren, dat hij aldus Mohammed navolgt, dio naar den berg ging, omdat de berg niet tot hem kwam." Als 't voor den prins nu maar niet van kwaad tot erger wordt. Want de „Italra" ontvangt een draadbericht uit Skoetari, dat daar een den prins vijandige beweging is uitgebroken. 't- Wordt voor dén vorst nog steeds slech ter. Eenigo honderden Serviërs cn Grieken hebben zich te Santi Quaranta ontscheept om de opstandelingen te gaan helpen en de vereenigde Epirotische en Grieksche troe pen hebben op drie of vier dorpen na liet heele gebied, dat ingevolge de besluiten van Londen was ontruimd, weder bezot. Ook deze zullen de Albaneesche strijdkrach ten ontruimen, daar de verdediging ervan een onbegonnen werk zou zijn. De bevol king vlucht naar het noorden. Essad pasja wil van Parijs naar Konstan- tinopel gaan. De Secoio" zegt, dat hij eerstdaags wel in Albanië zal opduiken. De vorst had gister Ismael Ohemal bey, Prenk Bib Doda en Omer pasja Fieri ten paleize ontboden om den toestand te be spreken. Na langdurig overleg zijn allen het er over eens geworden, dat alleen on verwijld militair ingrijpen van Europa den Albaneeschen staat nog zou kunnen red den. Carson is geweldig gehuldigd. ULSTER. Zijn aankomst heeft men to Belfast met een algemwjien vrijen dag gevierd. Er was veel geestdriftig gejubel voor den ongokroonden koning. Ge ëscorteerd door vierhonderd gewapende vrij- willigftT8 en vijftig dito depêoherijders op motorfietsen werd Catson met do and-ere unionisten naar do vergadering van den unionistisohen raad geleid. De eerste vergadering van de voorloopige "Tegeering is gekenmerkt door groote geest drift. Besloten is aan Carson de beslissing te laten, wanneer het oogenblik van lian- delen is aangebroken. In dat besluit wordt tevéDs verklaard, dat de vrijwilligers- elk oogenblik gereed 2ijn voor mobilisatie. Carson Koe ft ter vergadering met nadruk gewezen op den ernst van den toestand on zijn leedwezen uitgesproken over do hoogst onbevredigende houding der regeering. Voor do unionisten in Ulster was daarom do tijd gelconmn hun woorden in daden om te zet ten. Ulster is zeer gehecht aan den vrede, maar is niet gediend van een vrede, die op een overgave zou neerkomen. Hij vergat or hij te zeggen, dat de unionisten geen énkele concessie wilden doen. Tijdons de vergadering bewaakten gewa pende vrijwilligers het gebouw. B Officieel wordt meegedeeld, dat dc voor- locp'i ge regeer ing van Ulster een mof ie heeft aangenomen, waarin zij zich "bereid verklaart, elk voorstel te overwegen, dat do rechten ven Ulster onder het Rijks- parlement eerbiedigt. Wantrouwen in tta goede trouw der Rijksregering beeft de vcorloopigo regoeriug van Ulster bewogen \oort te gaanv met de maatregelen, om to vei incleren, dat Ulster met geweld onder gezag van het Iersche parlement wordt g<o- oracht. J>o uitvoerende macht heeft in dien Zlni Jnstruc-las gekregen. Nel de cijfers over hot aintol vrijwiUi- gers an ..••nle kampen schijnt zoor jrejroo- Odehl Ie zyn. Meister Birrell hoeft in hot mtformüs uu meoffed«eld, dut do Ulster mannen .over 85,000 man beschikken en de nationalisten over 132,000. Nu mag hierbij natuurlijk niet uit het oog ,worden verloren, dat de éérsten beter gewapend en langer geoefend zijn. De parlementaire medewerker van de Standard" meent te weten, da.t er een schik king aangaande home rule ophanden is, waarbij zes graafschappen van Ulster voor onbepaalden tijd van homo rule zouden uit gesloten worden. Volgens het plan van de regoering, waar mee de nationalisten genoegen nemen, zou den vier graafschappen en Belfast buitén homo irulo vallen, de oppositie wil ook de andere .vijf graafschappen en de stad Derry er buiten houden. Als men het echter over do uitsluiting vaa j*es graafschappen eens kan worden, acht dc man van de „Standard" de moeilijkheid uit den weg geruimd. Asquith confereert de laatste dagen met verschillende personen, wat begrijpelijker wijs in verband wordt gebracht met de te wachten gebeurtenissen in Ulster. ROKTE BERICHTEN. In het Rijksdagdistrict Koburg moest wegens aftreden van den nationaal-libcraal Quark een verkiezing plaats hébben. Het resultaat is, dat er herstemming is tusschen den vrijzinnige en den sociaal-democraat. Ingovolge de staking te Forst besloot de werkgeversorganisatie in de textielin dustrie voor de steden Forst, Ivottbus, Spremberg, Guben, Lückenwaldc, Sommer- feld en Finsterwalde voor allo arbeiders heb bedrijf stop te zetten op 18 Juli a.s., wanneer niet tegen dien tijd door allen op de bestaande voorwaarden het werk hervat is. De Duitsche werkgeversbond in die in dustrie, alsook do werkgeversvereniging te Berlijn besloten den Lausitzerbo'nd ge heel te steunen en ook een geheelen finan- cieelen steun- te verleencn in dezen strijd. De Duitsche bond van Vakverenigin gen heeft bij den Rijksdag een petitie in gediend, waarin, verzocht wordt door een wetsontwerp voor alle arbeiders den vrijen Zaterdagmiddag in te voeren. Ook wordt er in het verzoekschrift op gewezen, dat in Engeland deze vrije Zaterdagmiddag reeds lang bestaat en dat zich daar geen moeilijk heden bij de invoering hebben voorgedaan. In Schwerin zijn de onderwijzers onaf hankelijk van de ridderschap. Daarin zal verandering komen. De rogeering zal daar in nu verbetering brengen. Een korporaal Julian Hesse, van het 53sto regiment infanterie, heeft te Metz voor den krijgsraad gestaan, omdat hij drie Duitsche toeristen, die zeiden dat zij geen Fransch wilden spreken, in een herberg had lastig gevallen en hun Merdo la Prusse! en Chiens prussienshau toegeroepen. De man is tot vier maanden gevangenisstraf veroor deeld. In het vonnis verklaarde de krijgs raad, dat de korporaal niet den trots bezat dien een Pruisisch soldaat moet hebben en dat het gelukkig in de macht van het leger was, om dergelijke elementen met heimelij ke Franschgezinde neigingen te bestrijden en uit te roeien. Het ,,Berl. Tagebl." becijfert, dat de auto's te Berlijn, particuliere auto's, huur auto's, legerauto's, vrachtauto's, autobussen allen to zamen, eiken dag 124,326 L. benzine verbruiken, dab is een waarde van 37,300 mark dagelijks of van 13,611,300 mark in het jaar. De Fransche Senaat heeft het crediet van 400.0CO franc voer do reis van Poincarti toegestaan. In de mededeelingen over de te Pon- toise gearresteerde bommenwerpers hebben we gisteren ook gemeld, dat de aangehoude nen een aanslag voor hadden op Poincaré en niet op den tsaar. Thans wordt officieel tegengesproken, dat do gearresteerden zich in dien geest hebben uitgelaten. Do Senaatscommissie voor de financiën heeft met 23 tegen 1 stem het krediet ter tegemoetkoming in de huishuur van de Pa- rijsche brievenbestellers afgewezen, niette genstaande minister Thomson met klem op de goedkeuring van het krediet had aange drongen. Naar men zich herinnert heeft de eerste weigering van den Senaat onlangs ge leid tot het. oproer der brievenbestellers van liet hoofdpostkantoor te Parijs De nieuwe Fransche Kamer heeft zich eergisteren met 348 tegen 206 stemmon ten gunste van de wet op den driejarigen dienstplicht uitgesproken, door de kredie ten voor den bouw van kazernes, aanschaf fing van benoodigdheden enz., ten bedrage van bijna 400 millioen francs too to staan. In Frankrijk is tot dusverre het huwe lijk tusschen schoonbroer en schoonzuster verboden geweest, volgens art. 162 van het Burgerlijk Wetboek. Kamer en Senaat heb ben dit art. gewijzigd in dien zin, dat het verbod alleen blijft bestaan, als het huwe lijk waardoor het zwagerschap is ontstaan, door echtscheiding ontbonden is. Deze wij ziging is thans in liet „Staatsblad" opge nomen. Over niet ai te langen tijd zal IJs land zijn eerste spoorlijn krijgen en wei van Reikjavik naar Thorsjaa, met vertak kingen naar de Geysers en Orbak. De lijn zal 100 K'. M. lang worden; de kosten van aanleg worden op 2.400.000 g*ulden ge raamd., Bij de gister gehouden verkiezingen voor het Deensche Landsting zijn gekozen 20 leden der rechterzijde, 5 vrij-conservatie ven, 20 leden der linkerzijde, 5 radicalen en 4 sociaal-demooraten. De reohterzijde heeft vijf zetels verloren. Daar van de 12 door den koning voor hun leven benoemde leden 9 voorstanders zijn van heb wetsontwerp tot grondwetsherziening, bestaat he't nieuwe Landsting uit 38 voorstanders en 28 tegen standers van dat ontwerp. Het ontbonden Landsting telde 33 voor- en 33 tegenstan ders. Het normale verkeer in de Simplon- tunnel is weder hervat, na Maandag gedu rende den geheelen dag en een gedeelte van den nacht onderbroken te zijn geweest, ten einde den spoorweg te herstellen. De sneltreinen MilaanParijs en ParijsMi laan zijn elkaar zonder ongelukken in de tunnel gepasseerd, maar zij reden veel lang zamer dan gewoonlijk. De socialisten te Milaan hebben beslo ten in bet zesde, voor hen vaste district der stad, Malatesta naar de Kaïne-r af te vaar digen. Op die wijze willen zij het den agita tor, tegen wien om het aandeel dat hij in de jongste anti-militaristische woelingen in de Romagna heeft gehad, een bevel tot in hech tenisneming is uitgevaardigd, mogelijk ma ken om, gedekt door de parlementaire on schendbaarheid, naar Italië terug te keeren. In verband met den moordaanslag te Serajewo zijn thans veertien personen aan gehouden. In het verloop van het. onder zoek naar den aanslag te Serajewo, is ook op een zuster van Cabrinovic, die met een te Serejawo gevestigd geneesheer, Boki- nitch genaamd, gehuwd is, de verdenking van medeplichtigheid aan den aanslag ge vallen. Zoowel zij als haar echtgenoot zijn gearresteerd. In hun wéning moeten voor hen zeer compromitteerende documenten gevonden zijn. Te Parijs gingen gistereD geruchten dat koning Peter van Servië zou ziju vermoord. Deze geruchten zijn evenwel verzonnen. Nathan Straus, de bekende Joodsche filantroop in New-York,' lieeft zich bereid verklaard om een groot en gunstig gelegen stuk land, dat hij nabij Jeruzalem bezit, af te staan aan de een of andere organisa tie, die een Joodsche hoogeschool voor alle naties in Palestina wil. stichten. Als voor waarde stelt Nathan, dat het hebreeuwsch de voornaamste onderwijstaal zal wezen. De 'geruchten, dat de röbellen-generaal Villa vermoord is, blijven aanhouden. Een vrouw zou, volgens de lezing der Duitsche bladen, dezen moord hebben bedreven. Het vérslag over het onderzoek naar de oorzaken van de schipbreuk van de „Empress of Ireland" op den St. Louren3 is nu klaar. Lord Mersey zal het Zaterdag voorlezen. Het zal ook zekere maatregelen aanbevelen, om in de toekomst dergelijke rampen te voorkomen. Tammany Hall heeft een gevoeligen slag geleden. Twee der invloedrijkste lei ders, Edwin Bailey en James Brook, ziju bij een auto-ongeiuk om het leven geko men. West Virginia is thans toegetreden tot de zoogenaamde „droge" staten. De meer derheid cle-r kiezérs heeft beslist, dat de ver koop van alcoholische dranken voortaan in dazen staat verboden zal zijn. Een eerste overtrediug is strafbaar met boete en gevan genisstraf, voor een tweede overtreding kan zelfs tot vijf jaren gevangenisstraf worden opgelegd. Aan boord van de vrachtboot „Clac- ton", van de Great Eastern Railway, op weg van Rotterdam naar Harwich, is een ketel ontploft.Twee man kregen ernstige brandwonden. De „Clacton" volbracht haar reis met een ketel en kwam met- vijf uur vertraging te Harwich aan. De politie te Barmen is er in geslaagd, de hand te loggen op tien le den eener dieven- en inbrekersbende, dio voornamelijk in fabriekon „werkte". Uit een fabriek te Elbeifeld hebben zij voor 10,000 mark goederen gestolen, die bij helors to Barmen tegen spotprijzen wor den verkocht. Een Minister van Onderwijs, die was. Een jonge Turksche leeraar, die in Rus land gestudeerd had, vertaalde een hand boek der cosmographic voor schoolgebruik en ging er mede naar den minister van On derwijs ten eindo verlof tot uitgave to be komen. Excellentie, dit is een handboek der cosmographic, waar geen syllabe over po litiek in voorkomt. Cosmographie? zei de verschrikte mi nister, waar gebruik je dat voor? De leeraar legde uit: Cosmopraphie, dat was een wetenschap betreffende de bewe ging, grootte en aantal der sterrenlichamen enz. En jij bent daar boven gewe-est, voer do minister uit, boven in de lucht, om al les t-e weten te komen, wat geen merisch weten kan? Werk je uit mijn tegenwoor digheid, ellendige kerel, die je neus steek> in do aangelegenheden van het Heelal en laat je vervangen door een ander, clie op den vasten grond is gebleven I" Alzoo een Turksch minister van Onder wijs, onder liet gezegend bestuur van Ab dul. Hauiid. AALSMEER. De Raad van Toez, op de Spoorweg diensten heeft bepaald, dat het baanvak AalsmeerUithoorn der spoorwegen in den Haarlemmermeerpolder en omgeving zal behooren tot het 13de district en alzoo on der het dag. toezicht van den distr.-insp. R. van Harencarspel c. i., te Haarlem, zal staan. AARLANDERVEEN. De Raad vergadert Dinsdag a.s. des voormiddags te halfelf. BODEGRAVEN. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Ameide en Tienhoven ds. S. van Dorp, al hier. HAZERSWOUDE. De Raad zal vergaderen a.s. Woens dag, dés morgens te tien uren. KATWIJK-AAN-ZEE. De „Sts.-Crt." bevat de statuten van de Sociëteit voor Chemische Industrie Kat wijk, alhier bewilligd bij Kon. besluit van 27 Mei 1914, met 'n kapitaal, groot f 100.000, verdeeld in 10 serieën, elk groot f 10,000, in aandeelen van f 500, waarvan 2 seriecn zijn geplaatst. Directeur is dr G. C. A. van Dorp en commissaris de heer P. Vos. De Vennootschap heeft ten doel de ver vaardiging en het verkoopen van chemische producten en het tot dat doel exploiteercn van een of meer fabrieken. Evenals in vorige jaren zal ook nu weer de Duitsche Vereeniging voor liet or- ganiseeren van godsdienstoefeningen in bad plaatsen gedurende de drie zomermaanden in do Gemeentezaal eiken Zondagmorgen een godsdienstoefening doen houden. Dc eerst volgende weken zal als prediker optreden pastor Buscher, van Frankfort aan dc Main. Door de IJmuidcnsche sleepboot, die onlangs bij het weghalen der laatste bom schuit van Katwijk alhier aan den grond raakte, zijn nu twee bomschuiten naar ons strand gebracht. Deze vaartuigen zullen echter geen dienst meer doen. Zij zijn voor den sloopcr. NOORDWIJK. Het reeds c:r door ons voorloopig aan gekondigde trekhondenconcours, uitg'esc.hro- vendoor de Noordwijksche afd. van den Bond tot bescherming van den Trekhond, zal plaats hebben in de tweede helft van Sep tember. Indien dit wordt toegestaan, zal het concours evenals vroeger eens is gebeurd gehouden worden in dc J.anien van Huizo ,,01'fem van L. Graaf Van Lim burg Stirum No an! wijk. beschermheer van de Noordwijksche afdeeling. NGORDWIJKERHOUT. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer Ger. van Dijk, student aan de Technische Hoogeschool te Delft, is benoemd tot tij- dclijk-opzichtcr bij in aanbouwzijnde Rijks gebouwen te Zaandam. NIEUW-VENNEP. Bedanks is voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. alhier door ds. J. J. C'. Karres, te Oudemirdum. OEGSTGEEST. Op dc begraafplaats van het Groene Kerkje" had een droevige plechtigheid plaa.ts. Het stoffelijk overschot van den hoer A. Konijnenburg werd ter aarde besteld. Ge boren to Ocgst.gcost don 16don Augustus 1823, werd hij 1 April 1848 benoemd tot koster cn grafmaker van dc Ned-Herv. Ge meente aLhier. Tot 1 Juli 1903, dus 60 jaar. mocht hij iu dezen eenvoudigen werkkring arbëidcn, waarna hij door'het kerkbestuur ge- pcnsioimeeïd werd on te Bcnuobroek bij zijn kinderen ging inwonen. Om zijn trouwe plichtsbetrachting behaagde het H. M. dc Koningin hem op 31 Augustus 1908 toe te kennen dc zilveren eere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Hij over leed te Benuebrook den 7den Juli 1914 in den ouderdom van 91 jaar. Ds. A. J. Ruys sprak enkele eenvoudige, hartelijke woorden, die oen diepen indruk maakten, vooral op die belangstellenden, die evenals de ontslapene den leeftijd van den sterke en zeer sterke hadden overschreden. Gisteravond om ongeveer tien uren schrok een paard, dat onbeheerd aan den Rijksstraatweg stond, en sloeg op hol. Een 6lager per fiets en de hoer N. per auto gingen het achterna. Het mocht den slager gelukken het beest te grijpen, zoodat het g-eval zonder ongelukken afliep. TER-AAR. Do Uiteindsche- en Middelpolder heeft onder leiding van den heer W. F. Visser een ingelanden-vergadering gehouden. Na lezing dor notulen werdl rekening gedaan, welke word nagezien door de hoeren C. Kempe naar, A. Harteveld en P. Esvetfdt, en in orde bevondlen. Eveneens werd goedgo keurd de begrooting 1914, met een aanslag van f 9 per H. A. Vorder werd goedge vonden dé werken uit te voeren in eigen beheer. Heb salaris van don machinist Den Braver word verhoogd met f 75 per jaar. Ter voorzioning in clo vacature van secretaris-peimimguieestcr door het over lijden van den lieor W. A. van Heusclen werd bij herstemming met den heer J. Hogenboom gekozen de heer W. do Bruijn, Johzn., wonende alhier. WOUBRUGGE. Door B. en W. is een vijftiental inge zetenen voorwaardelijk toegestaan de in stallaties voor electrisch licht en kracht in hun woningen bij afwezigheid van den monteur,'door particulieren to doen ver richten. Door het bestuur van den Oudendijk- schenpolder zijn heden do twee watermo lens, in 1756 gesticht, voor afbraak ver kocht voor dc som van ƒ1180 aan Gebr. Do Boer, te Oostzaan. KERKELIJKE BERICHTEN. O u d o wetering Zondag. Wegens her stellingen aan het gebouw geen dienst-. Te tien nren zal echter oen wijdingssamenkomst in de pastorie wórden gehouden. Noord wijker liout Ned.-Herv. Gem. Zondagmorgen te tien uren de heer C'hr. J. Schweitzer, iheol. eand. BURGERLIJKE/ STAND. AARL ANDERVEEN. Bevallen: J. Mol—Groon in 't Wout, D. T. HazebrockRpruijt, Z. Gehuv.il: ,T. P. do Jong. jm. 31 j.. en M. A. van Schaik, jd. 24 j LEIDERDORP. Geboren: Jacobus Pieter, Z. van J. P. van der Stoel en G. van Osnabrugge. NOORDWIJK. Geboren: Maarten. Z. van M. do Heus en K. van der Niet. Gerarda Wilhelmi- na. D. van E. van der Horst en E. Haster. Ja cobus Gerardus. Z. van W C. Vink en A. Leef- lang. Cornelia, D. van Jac. van Beelen en W. van Vliet. NOORD WIJ KERHOCT. Geboren: Johanne3. Z. vau Rcmier Jansen en Petronella van den Berg. Overleden: Petrus van Eeden, 61 j. RIJNSBURG. Geboren: Jacob Mary, Z. van J. Brusseo en M. Dubbeldam. Ondertrouwd: L. Nooit. jm. 24 j. to Rijns- burg, cn C. van Leeuwen, jd. 25 j., te Katwijk. WASSENAAR. Overleden: Christina van der Meel, V. 71 j. Ondertrouwd: J. J. T. f" aargaren eu Q. A.- D. de Lamaar. Geboren: Nicolaaa Tboodorus, Z. van G. Noordover on M. A. Zandvliet. L_mbertus. Z. van K. L Will en M. van der Velden. Theodorus. Z. van M. Remmers va al en J. G. Oosterveer. Petroncllo Cat har ma Theodora, D. van J. Parle- vliet en J. Kuyltje. Frans, Z. van 8. Dolle en A. M. Hörtcrs. WARMOND. Geboren: Johar ia Cornelia Ma ria, D. van J. II. van Egmond en W. M. darmen- hoven. Johanna Maria, D. van J. van Steen eu W. M. Pouw Joannes Laurentius. Z. van L. J. Beugelsdijk eu F. van Sprensen. Getrouwd: Piet Sehrier en Trijntje da Vreugd. Overleden: Agatha Maria van Leeuwen. 11 J. .Stoomschepen. STOOM VA ART-M 'J. NEDERLAND. „Kambangan" (uitreis) arriv. 9 Juli te Singa pore; „Roepat" (thuisreis) vertrok 10 Juli van Port- Said; „Vondel" (thuisreis) vertrok 9 Juli van AU giers„Grotiua" (thuisreis) vertrok 9^ Juli van Batavia; „Rembrandt" (uitreis) arriv. 10 Juli te Lissabon. KON. WEST-iND. MASLDIENST. „Luna" (thuisreis) vertrok 4 Juli van Curaoaof „Jan van Nassau" arriv. 10 Juli van West-Indie te Havre. HOLLAND-A MER IK A L!JN. „Soostdijk". van Rotterdam naar Boston eu Phf Jadelphia, arriv. 9 Juli to St. Jolm N. F.; „Ooator- dijk" vortrok 10 Juli van Baltimore naar Rotter dam; „Sawland" vertrok 9 Juli van Quebeo naar Rotterdam: „Zuiderdijk" arriv. 10 Juli vau Boston en Philadelphia te Rotterdam. KON. HOLL. LLOYD. „Golria" arriv. 10 Juli van Buenos-Ayres ta Amsterdam. t'AIU.ISSEM ENTEN. Naanil- Vonn. Ned. Eau de Cologue-fabriok \uoo heen Loon Grosn, lo Leiden. J. Wilkons. laatstelijk wonende te Leiden. J. P. Boes, koopman. Den Haag. M. J. van Brussel, wagenmaker, te 's-Gravonhage* E. J. O. Everstoiin. koopman. Den Haag. R. lloltrop, koopman. Den Haag. O, Huijser. winkelier. Den Haag. L. Boas Jr.. molenaar, te Voorburg. II. K Jansen, koopman, to Yclsen (Velscroordb L. Visser, loodgieter, te Amsterdam. L. D. Popp. te Amsterdam. H. J. Zegwaard, rijwielhandelaar- en koopman* te Amsterdam. P. Hartnzer. kaashandelaar, te Amsterdam. H. Westcrink. handelsagent, te Amsterdam. Naaml Venn. In- en Export-MaatsohappiJ Am-, sterdam—Holland in liquidatie, kantoor houdende to Amsterdam D. P. J. Donders, kleermaker, to Tilburg. A. Zwijseu. caféhouder, te Nijmegen. M. Witte, bankwerker, en derhalve de huwelijks gemeenschap van hem en zijn echtgenoote, vroeger de wed. O. Verhoog, te Halfweg, wonende to Haar lemmermeer. bij Hallweg. MARKTBERICHTEN. WAALWIJK, 10 Juli. Huiden ou leder. In tegen stelling met de vaste markt in vele soorten exoti sche huiden, op de eerste plaats der La Plata's, zijn inlandscho huiden en vellen op do Europeosoho hoofdmarkten nog altijd onder den indruk der da lende boweging. waaraan zij sedert een paar maanden hebben bloot gestaan. Gisteren echter viol do stemming bij de veiling der Rotterdam- sche en Amsterdamacho huidenclubs, gehouden to Rotterdam, niet tegen. Er werd, om to beginnen, weinig of niets opgehouden, zooals dat wol hot geval was op de veiling van 11 Juni. Voor votto' en nuchtere kalfsvellen werden iets betere prijzen bedongen, evenals voor koe- eu vaarshuiden. Stie ren blijven flanw. Men meent, dat de tijd van inkoopen voor het inl artikel eenmaal gekomen Is. D» O.-I. runder en buffel ging te Rotterdam weinig om. te Amsterdam kwamen daarentegen, eonige min of meer beduidende transacties tot stand. Buffelhuiden hebban een betere markt dan runder-. Dc prijzen zijn to hoog. de chroom- looieiij kan niet op voldoende marge rekenon. Voor W.-I. cn andere huidsoorten van buitenland echo horkomst is de stemming tamelijk vast. al thans in La Plata en in enkele Europeescho contra, zooals Havre en Antwerpen, terwijl men in Hamburg meer pessimistisch gestemd is. De slach tingen in La Plato en do Rio Grande hebben op gehouden, het deficit zal een beduidond oljler ta aanschouwen geven. Dit gevoegd bij don geringen voorraad en de groote behoeften in do trafiek zal hoogstwaarschijnlijk binnenkort aanleiding geven tot- meer vraag, waarvan ook do leermaikt, die nog allesbehalve redenen tot tevredenheid geeft, ongetwijfeld in betoro conditie zal komen. FIETSEN kunnen niet in onze Vestibule worden toegelaten, maar men vindt buiten ons gebouw fietsrekken met ketting en slot. Bij het binnenkomen waarschuwt men den portier en bij het weggaan vraagt mon hei slot te willen openen.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 13