N°. 16676 Donderdag .Jnil. A0. 1914. (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van t§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de Omstreken. LEIDSCH PKIJS DKR ADYERTENTIEN Van 16 regels 1.06. Iedere regel moer Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine edvertentiën van 30 woorden 40 Oentsoontantj elk tiental woorden meer 10 Oents.- Voor het Incasaeeren wordt/'0.05 berekend. PIUJS DEZER OOURAKT: Voor Leiden per 3 maanden 1.30per week. f 0.09. Bniten Leiden, en waar agenten gevestigd zijn per week. 9 O.iO. Franco per post1.65. ARBEIOSBEURS. Burgemeester en Wethouders van Leiden bren- ffon tor algomeeno kennis, dat gedurende het Zo kwarto al 1914 bij het bestuur der arbeidsbeurs zijn ingekomon 66 aanvingen van patroons en 170 van werklieden en dat door bomiddeling dier beurs lijn gopluatat 47 werklieden, verdeeld als volgti Lompensorteerders 1 Loopknechten Maoh. houtbewerkers 1 Timmerlieden 5 Worklioden zonder vakkennis... 16 Work s tors Burgemeester en Wethouders voornoomd, N. O. DE GIJ8ELAAB, Burgemeester, VAN STBIJEN. Booretarls. Leiden. 9 Juli 1914. LEIDEN, 9 JULI. Verzoek om Salarisvcrhooging door Onderwijzers. De aideeling „Leiden" van den „Bond van Nederlandsche Onderwijzers", heeft zich met een adres tot den gemeenteraad ge richt, houdende het verzoek in de verorde ning, regelende de salarissen van het onder wijzend personeel, zoodanige wijzigingen aan te brengen, dat lo. het aanvangssalaris bepaald worde 'op ƒ700; 2o. de periodieke verhoogingen, die om de 2 jaar worden toegekend, 100 bedragen 3o. het bezit van de hoofdakte een vermeerdering van f 200 geve4o. het plaatsvervangend hoofd zal bezoldigd wor den naar het salaris van het hoofd der school, zoolang hij dio functie werkelijk ver- Vult 5o. de tegemoetkoming voor huishuur Worde gebracht op ƒ50 en uitgekeerd worde aan eiken 28-jarig©6o. de verhoogingen voor voreischte akten voor talen en wis kunde worden gesteld op 100, behalve voor hen, die in dienst waren of kwamen op of na 1 Januari 1912 (datum, waarop de thans I vigeerende verordening is in werking ge itreden) 7o. do verhooging voor de ver- eisehte acte voor nuttige handwerken be paald worde op 100 en 8o. het aantal en ide grootte van do periodieke verhoogingen yoor de onderwijzeres en den onderwijzer gelijk zij. In een uitvoerige toelichting worden do motieven voor do gevraagde salarisverhoo- ging nader uiteengezet. In de eerste plaats •de verhoogde levensstandaard, voor de on gehuwde onderwijzers voelbaar in het groo tere bedrag, aan kost en inwoning uit te geven, voor do gehuwden in de hoogere wo- minghuur en in de duurte der levensbehoef ten. Verder wordt een vergelijking gemaakt met de salarissen in andere gemeenten, zoo als Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, iUtrecht, Haarlem en Zaandam, waar de [wedden belangrijk hooger zijn. Een gevolg idaarvan is, dat er voortdurend onderwa ters van hier naar deze en andere gemeen ten vertrekken. In den tijd van 2^j jaar gingen niet minder dan 19 onderwijzers in dienst van een andere gemeente over. Onze stadgenoot de heer J. G. Chris- tiaanse, onderwijzer aan een openb. lagere School alhier, heeft met goed gevolg exa men gedaan voor civiel-ingenieur aan de ÜTechnische Hoogeschool te Delft. In do te Amsterdam gehouden jaar- lijksche alg. ledenvergadering van do Cen trale Werkgevers Risico-Bank werd mede gedeeld, dat de heer B. J. H. Haitink, al hier, zich niet meer beschikbaar stelde als •lid der commissie voor het nazien van do balans. In de te Groningen gehouden jaar vergadering van de Vereeniging van vrij zinnige Zondagscholen, stelde dr. H. L. Qort, van Utrecht, voor den voorzitter, (Prof. dr. H. Oort, van hier, die tegen het «inde van het jaar aftreedt als bestuurslid, ie benoemen tot eerelid. Dit voorstel werd Sn der applaus aangenomen. Mej. J. A. Wolters, van hier, bood den Vporzitter voor heb vele, dab hij voor de .Vereeniging heefb gedaan, een nog te schil deren aquarel aan van de omgeving, waarin prof. Oort thans werkt. Mej. Snollen, van hier, deelde mede, dab Van 112 Sept. alhier een cursus zal ge houden worden voor godsdienstonderwijze- ffcssen, welke ook toegankelijk is voor an dere belangstellenden. i Aan <ia Hiu.ahoudaoh.ool aan de Laan V&n Meerdervoort, in Den Haag, verweven nch. na afgelegd, examen, een diploma als huishoudkundige de damee P. M. Binnendijk lm' L. J. C. van Doesburgli, alhier. Tot leeraar in het lijn- en vakboeken en Jljan de tweede Ambachtschool te Amsterdam benoemd de heer W. F. Sirag Jz., vroeger wonende alhier, thans opzichter bij de ge steente werken te Rotterdam. De Grootc Plantcnkeurlng. De belangstelling voor de Groote Plan- tenkeuring, die op 4, 5 en 6 September a.s. alhier in de groote Stadszaal gehouden zal worden, blijft steeds toenemen en bedriegen de voorteekenen niet, dan zal deze Keuring al de tot nu toe gehoudene verre over treffen. Reeds zijn verscheidene aanvragen om plaatsruimte van inzenders ingekomen en blijft dit zoo aanhouden, dan zal er zeker ruimte te kort-komen, om alles behoorlijk te plaatsen en zullen de laatst komende moeten worden afgewezen. De Leidsche Tuinderspatroons-Vereeni ging zal de geheele gaanderij bezetten met een grootc inzending groenten en fruit, die een beeld zal geven van de uitbreiding, welke de warmoezerij in de omstreken on zer stad heeft verkregen. Een algemeen plan voor deze Keuring is ontworpen door den heer J. G. Ballego, alhier, die met zoo veel succes de rangschikking der Neder landsche Afdeelingen op buitenlandsche tentoonstellingen, kortelings nog te St.-Pe tersburg, ontwierp. Ook het aantal aangeboden prijzen blijft steeds toenemen. Zoo stelde het Dagelijksch Bestuur onzer stad den fraai bronzen eore- penning der gemeente beschikbaarde Nederlandsche Chrysanthemumclub bood prijzen aan voor inzendingen Ohrysanthen en do Orchidophilenclub voor collecties Orchidieën, zoodat deze fraaie planten groepen zeker goed vertegenw» ordigd zul len zijn, terwijl er ook reeds eere-prijzen Yoor Dahlia's en nieuwe aanwinsten wer den beschikbaar gesteld. De Regelings-Commissie besloot de toe gangsprijzen zoodanig te stellen, dat het bezoek aan deze fraaie bloemententoonstel ling voor niemand een bezwaar behoeft te zijn. Gisteravond laat brak er brand uit ten huize van den kapper V. G., in de Janvos- sensteeg. De kapper was met een brandende lamp op een bovenvoorkamer geweest en later bleken daar vlam gevat te hebben het be hangsel en beddegoed. Met emmers water werd het brandje ge- bluscht. ALPHEN. Jaarfeest van de Martha-Stichting. Jr. mr. L. van den Berch van Heemstede, penningmeester der Stichting, deelde in ziju jaarverslag o.m. mede, dat in 1913 slechts 50 aan legaten was ontvangen, maar dat het totaal der ontvangsten in 1913, daaronder niet begrepen de opgeno men gelden op hypotheek, aanmerkelijk meer is geweest dan in 1912, hoewel de uit gaven door meerdere toeneming der kin deren ook is gestegen, zoodat einde Decem ber het saldo in kas ruim 3000 bedroeg. De doode cijfers, zooals de penningmeester opmerkte, spraken toch duidelijk van Gods zorg voor de Martha-Stichting. De directeur, ds. A. W. Voors, deelde mede, dat er thans 376 kinderen in de Stichting zijn, daaronder begrepen de voog dij-kinderen uit Rotterdam. In de afgeloo- pen 9 maanden waren 49 verpleegden ver trokken 1 meisje is overleden. Thans kun nen in het huis ruim 400 kinderen geplaatst worden. Gaarne zag de directeur ook het jongenshuis op „Rijnstroom", doch hij ge kloofde, dat ook deze wensch op Gods tijd in vervulling zal gaan. Het- meisjeskoor zong nu een tweetal alleraardigste versjes „Spelevaren" en „Van drie jagers". Na den kof f i e - m aaltij d was er gelegenheid tot het bezichtigen der gebouwen, in 't bij zonder van de nieuwe school. Alles is even doelmatig als netjes, zonder overdadige weelde, ingericht; de prachtige ruimte, waarover „Rijnstroom" beschikt, komt haar uitstekend te stademet haar gebou wen, pleinen en vijver, gelijkt de Martha- Stichting wel een dorp in het klein. Des namiddags werd de bazaar geopend, uit gaande van de leden van den Martha- krans. De kerkzaal der Stichting, versierd met planten en bloemen, maakt een alleraan- genaamsten indruk, van zelf tot een bezoek uitnoodigend. En er kan gebruik van ge maakt worden, want nog een tweetal dagen is de bazaar geopend. Veel is er te verkrij gen, handwerken, galanterieën, boeken, bloemen, in één woord, voor elk wat wils. Muziek en zang wisselen elkander af, zoo dat alles in 'fc werk wordt gesteld, om het den bezoekers zoo aangenaam mogelijk te maken. Oisteravond gaf „Arti et Religioni" en mórgenavond geeft het fanfarecorps „Euphonia" der Martha-Stichting een muziekuitvoering, terwijl Vrijdagavond het Zangkoor „Looft den Heer" en het meisjes koor der Martha-Stichting een zanguitvoe ring zal geven, waarna te tien uur des avonds dan sluiting is door den directeur. Concours van Muziek- cn Zang- Vercenigingen. Evenals den vorigen dag, werden ook gis termorgen de vereenigingen van den trein gehaald en ging het in optocht met muziek naar het feestterrein. Na het gebruik van den eerewijn, nam om omstreeks halftwaalf het concours een aanvang. Uit de 3de afd. Harmonie met het verplicht nummer „La Magicienne" verwierf „Oudwijk", te Utrecht, den 2den prijs met 22 punten en „Excelsior", te Wassenaar, den 2den prijs met 23 punten; uit dè 3de afd. gemengde zangverenigin gen, met het verplicht stuk „Goeden Mor gen", verwierf „Halleluja", uit Vianen. a d. Lek, don lsten prijs met 824 punten, „Excelsior", uit Doorn, den 2den prijs met 270 punten en „Amicitia", uit Nieuwkoop, den 3den prijs met 247 puntenuit de 1ste afd. Harmonie met de verplichte stukken „Jozef in Egypte" en „Sur le lac léman", ontving „Sonorita", te 's-Gtavenhage, den 2den prijs met 45 punten en „Forum Hadriani", uit Voorburg, den 3den prijs met 32 punten en uit de afd. Uitmuntend heid met het verplicht stuk „Sneeuw" ont ving de Aalsmeersche koorvereeniging, met groote onderscheiding, den lsten prijs met 360 punten. Ook nu weder werd het concours onder broken door een matinée, aangeboden door de Harmonie „Sonorita", van 's-Graven- hage, die een vijftal stukken, zeer ten ge noegen van alle aanwezigen, speelde. Daarna ontving uit de afd. Fanfare, met de verplichte stukken „Ouverture Sympho- nique" en „Marche triompkale", het Edam's fanfarekorps den lsten prijs met 52 punten en het Aalsmeers fanfarecorps den tweeden prijs met 49 punten. Nu begon de Marsch-wedstrijd. Uit de 2de afd. Harmonie met den verplichten marsch „Janina" verwierf „Oudwijk", uit Utrecht, en „Excelsior", uit Wassenaar, elk den tweeden prijs met resp. 14 en 15 punte^ uit de eerste afd. Harmonie met den verplichten marsch „Sola Parck", vev wierf zoowel „Forura-Hadriani", van Voor burg, als „Sonorita", van 's-Gravenhage, den 2den prijs met resp. 14 en 12 punten en uit de 1ste afd. fanfare met den verplichten marsch „Hoera het tweede" ontving het Aalsmeer's fanfare met grooten lof den eer sten prijs met 20 punten. Aan den vaandel wedstrijd namen nu een 8-tal vereenigin gen deel, waarvan „Excelsior", uit Was senaar, den lsten, Aalsmeer's koorvereeni ging den 2den, „Sonorita", uit Den Haag, den derden, de Edammervereeniging den 4den en „Oudwijk", uit Utrecht, den 5den prijs verwierf. Hiermede waren de wedstrijden ten ein de, en den jury-leden zoowel als het jury dames-comité van den Vaandelwedstrijd komt voorzeker een woord van dank toe voor de wijze, waarop zij hun niet gemak kelijke taak hebben volbracht. Doch niet het minst komt ook „Beethoven" en allen, die hebben medegewerkt tot het welslagen van dit feest, een woord van lof toe. Hun moeiten en zorgen zijn bekroond. De afge- loopen dagen zullen bij velen in een aange name herinnering blijven voortleven. KATWIJK'. Bij Kon. besluit van 19 Juni is de vereenigring .-.Katwijksche Bouwverceni- ging", gevestigd te Katwijk, toegelaten als vereeniging uitsluitend in het belang van verbetering van de volkshuisvesting werk zaam. Door tusschenkomst van den burge meester is aan de alhier gevestigde arm besturen verstrekt een bedrag van f500 door wijlen baron Van Wassenaer van Rosande besproken, ten behoeve der alge- tneene armen binnen de gemeente Kat. wijk. KATWIJK-AAN-ZEE. Opening Herv. School. Gistermiddag werd in een der lokalen van de nieuwe Hervormde School dit ge bouw op plechtige wijze ingewijd,- om he denmorgen in gebruik genomen te worden. Reeds lang was er groote behoefte aan een nieuwe school. Daarom werd door den kerkeraad van de Ned.-Herv. Gem. te Katwijk-aan-Zee be sloten een derde school te bouwen onder den naam van Herv. School No. 3. Om drie uren waren te zaam gekomen 'de kerkeraad, het bestuur, personeel van de andere twee scholen, alsmede vele an dere genoodigden,- om getuige te zijn van de inwijding. Te kwart over drieën opende de praeses van den kerkeraad, ds. A. J. van Wijngaarden, de samenkomst met een kort welkomstwoord,- en dankte de aanwe zigen voor hun opkomst, alsmede de avron- disscments. en districtsschoolopzieners, die hoewel afwiezig, toch hun gelukwenschen hadden gezonden, evenals dr. J. Hueting en ds. Bollee. Alvorens de openingsrede tc houden,- werd gezamenlijk gezongen Ps. 103 vers 1, waarna ds. Van Wijngaarden voorging in gebed. Vervolgens werd gelezen Ps. 103, die zijneevw. als wijdingspsalm had geko- zien. Daarna hield hij zijn rede en verklaar de namens den kerkeraad de derde Herv. School voor geopend. Hierna sprak zijneerw. den heer W. v. d. Akker, het benoemde hoofd aan deze nieuwe school toe, alsmede den heer II. Sonius, uit Hollandsche Veld gekomen, en mej. H. Bollee, uit Katwijk, om deze daarna met een hartelijk woord te instal- leeren als hoofd, onderwijzer en onderwij zeres. Vervolgens werden ook toegesproken cn geïnstalleerd de heeren C. v. d. Rhec als hoofd aan school I en D. Bakker als onderwijzer aan die school. Alsnu verkreeg het woord de heer Hoge. doorn,- inspecteur van Christelijk Volkson derwijs, namens het Hoofdbestuur van bo vengenoemde Vereeniging. Namens den burgemeester, die ziek is, sprak de oudste wethouder, loco-burg., de heer D. Ouwehand Azn. De -heer W. v. d. Akker dankte voor het .in hem gestelde vertrouwen en verwacht groei en bloei van deze school. De heer C. v. d. Rhce dankte ook voor de benoeming en riep de medewerking in van personeel en bestuur. Vervolgens voerde namens de hoofden van de Chr. School te Katwijk aan den Rijn, de Chr. M. U. L. O. en de Ger. School te Katwijk-aan-Zee de heer J. Holt- rust het woord. De heer W. Verschoor, hoofd van school 2f sprak nog een kort woord, waarna ds. R. P. A. Rutgers als voorz. van de Com missie tot Beheer cn Bestuur der Herv. Scholen, de slotrede hield. Nadat Gezang 96 was gezongen,- werd rdeze plechtigheid gesloten met dankzeg ging. Na 'hét aanbieden van thee en gebak wa3 er gelegenheid het nieuwe gebouw te bezichtigen. De school bevat 6 prachtige, ruime lo kalen en kan worden uitgebreid door bo venbouw tot 12-klassige schooL Allerlei nieuwe methoden en uitvindingen staan het onderwijzend personeel ten dienste. Hygië nisch ingericht is het een genot èn voor kinderen èn onderwijzers er te werken. Het geheel doet den aannemers, den heeren M.< v. d. Bent en Zwanenburg alle eer aan. OEGSTGEEST. Gisteravond had het aangekondigde concert plaats van de muziekvereeniging Orpheus," uit Leiden, in den tuin van ï.Rhijngeest." Na een heerlijke regenbui klaarde het weer op en werd het een echte zomer avond. Het is in één woord heerlijk, zoo'n avond buiten. Orpheus" zal het ook wel gemerkt hebben, dat wij, buitenmen- schen, ons „buiten wonen" waardeeren, en ook op hoogen prijs stellen, wat zij gisteravond te genieten gaf. Want al was 't eigenlijk een concert,- aangeboden aan de patiënten, een tamelijk groot publiek heeft eveneens genoten. Een woord van hulde en dank aan Orpheus" met den kranigen 'directeur, maar ook een woord van hulde aan de Oegstgeesters, groot cn klein, voor al aan de jeugd, dat zij zich zoo voorbeel dig ordelijk gedragen hebben. Het was een avond van natuur- en kunstgenot. Hedenavond zal het Stedelijk Muziek korps, van Leiden, een conoert geven in T, Endegeest." SASSENHEIM. Het bestuur der Woningbouw-Veree niging Vooruitgang" alhier, hoeft het aan leggen van twee straten, enz. op een ter rein aan de Zandslootkade. gegund aan den minster inschrijver, den heer Sa- ras, aannemer te Oudc-Wetering. De ;,Sts.-Crt." bevat de statuten van de .vereeniging ;,De Narcis". VOORSCHOTEN. Ook hier heeft zich oen oommissie gevormd, bestaande uit de heeren II. K. Overdiep, G. van Ruttcn, Th. Broers cn A. v. d. Graaf, om te trachten iets te doen ten voordeele van het zoo nuttige ;,Hoefijzerverbond." Men zal beginnen met a. s. Dinsdag door meisjes de bekende hoefijzertjes te laten verkoopen. Men zegt, dat zij geluk aanbrengen 1 Laat ieder het eens probec- ren; baat het niet, het schaadt ook niet. Men kan in elk geval de overtuiging heb- ben iets goeds, iets nuttigs te doen door zoo'n spoldje te koopen en anderen geluk en gezondheid aan te brengen. Ook zal voor hetzelfde doel een conoert gegeven worden op nader te bepalen datum, waar voor ï.Benvenuto" en het Voorschotensöh Mannenkoor zich reeds hebben beschik baar gesteld! Ieder stcune deze zoo nuttige instelling, door mede te werken aan het pogen dezer commissie. WADDINXVEEN. In het gebouw van het hoofdbestuur der post- on tel. in Den Haag, werd aanbe steed: de bouw .van een past- en telegraaf kantoor mob diivcteiirswoiiing, alhier. Minste inschrijverde lieer D. J. Roes- kamp, te Utrecht, voor f 23.580. WASSENAAR. Zooals blijkt uit het verslag over het concours to Alphen, heeft ,,Excelsior"# van hier, aldaar drie prijzen behaald. Bij de veiling bij afslag ten overstaan van notaris C. Munnich, werd het café Sohrama niet gemijnd. De lieer G. Knij. nenburg c. s. blocf dus kooper voor fll.200. Het huis aan de Langstraat werd ook niet gemijnd. De heer J. Vester bleef dus koo per. De notaris deelde mede, dat beide percoelen ook werden gegund aan deze koopers. ZOETERWOUDE. De ,.Sts.-Crt." bevat de statuten van de vereeniging ;,H. Joannes Onthoofding". BINNENLAND. Thans is het zeker, dat de Eerste Ka mer voor de behandeling der belastingwetten niet moer in dit zittingjaar zal terugkomen, maar deze zal behandelen in het nieuwe zit. ling jaar, in de tweede helft van September De Algemeen e Rekenkamer in Den Haag viert heden haar honderdjarig bestaan. Naar aanleiding van het gebeurde aap j liet consulaatsgebouw van Servië te Amster. dam, hoeft de Regeering last gegevem, an plaatsen hier te lande, waar consulaire pos- ten van Servië gevestigd zijn, de oonau- laatsgebouwen streng to bewaken, terwij? tevens aan politie en justitie te Amster dam oen onderzoek is opgedragen naar dj< feiten, welke daar hebben plaats géka/L De Conferenties voor Inw. Zending te Dootinchem hebben al oenige bekendheid giekregcn. En de deelnoming, die telken jale grooter wordt, is hét bewijs, dat deze Cou- f oren tics gewild zijn. De volgende week hoopt men voor de vierde maal zulk een Conförei tie te houden, van Maandag 13 tot Donder dag 16 Juli. Men meldt uit Rotterdam: Do heeren W. J. Droogleever Fortuyi en B. J. Gerretson hebben bij den Raad het voorstel ingediend aan Ged. Stated te verzoeken een nadere vaststelling" vaa de regeling der jaarwedden van de wet, houders in deze gemeente in overweginlg te willen nemen en daarbij als de meening van den Raad kenbaar te maken, dat die? wedde op f 6000 per jaar ware te bepalen. De voorstellers zijn van meening, dat de jaarwedde van f 4000 niet meer in over eenstemming is met de eischen, welke dif ambt thans stelt. Er is evenwel geen H6- den aanwezig, om daarmede gepaard te doen gaan verhooging van het pensioen. Te Rotterdam overleed de heer W> H. Ruffelse, in leven inspecteur van ~<f«! Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschap* PÜ. In 1914 bestaat voor cwee studenten in de pharmacie aan cle N^deriandschlff universiteiten- gelegenheid, om, onder ge not van een subsidie van f 4000, te wor den opgeleid tot militair apotheker bij het leger in Nederlandsch-Indië. Het hoofdbestuur van het Nedêrl. On derwijzers-Genootschap, heeft een schrijven gericht tot de besturen van de verschillen de politiek^ partijen hier te lande, met het verzoek, om op het programma der partijen te willen plaatsen het punt: ;.Me- dezeggingschap van de onderwijzers en on derwijzeressen i.niet-lioofden) in de school leiding." Naar ,,De Ned." verneemt, zal de heer Colijn in het najaar andermaal een rei? naar Oost-Indië maken, ditmaal in ver band met zijn directeurschap van de Ba^ taafsche Pctroleum-Maatschappij. De reis zal over Amerika en Mexico teruggaan. De Raad van Amsterdam begon gister avond met de behandeling der verlofsvoor dracht voor de gemeentewerklieden. Voorstellers van amendementen lichtt-eu hun meeningen toe, terwijl voorts verschil lende andere heeren het woord voerden. Eenerzijds wilde men geen toeslag toege kend zien, anderzijds werd zulks verdedigd., Een beslissing werd evenwel niet geno men. De voorzitter wilde de vergadering sluiten waartegen verschillende leden opkwamen, die de vergadering tot Donderdagmiddag gesehorscht wenschten te zien. Onder rumoer en verwarring werd ten. slotte dc vergadering gesloten. Hoogst waarschijnlijk de volgende week Woensdag voortzetting. 's Middags hadden eenige honderden werklieden, werkzaam aan de verschillende gemeentebedrijven, zich vpor den ingang van het Stadhuis opgesteld, om te demon- streeren voor de verkrijging van 108 uur ver lof per jaar met 50 pCt. toeslag. Des avonds werden de Raadsleden op hun weg naar het stadhuis „begroet" door een 400 a 500 demonstreerende gemeente werklieden, die op den Voorburgwal \66r het Raadhuis hadden postgevat. Op de publieke tribune in den Raad had den een vijftigtal gemeentewerklieden plaats genomenook waren eenige reoher- cheurs aanwezig. De demonstranten hadden papieren op hun jassen of hoeden bevestigd mot het. opschrift „108 uur verlof en 50 pCt. toeslag".

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1