N°. 16670 Donderdag 3 Juli. Tweede Blad. A0. 1914-. BUITENLAND. Gemengd Nieuws. S3a üeii moord op het Aartshertogelijk Paar. Het aantal medcdeelingcn over het dra ma te Serajewo neemt sterk af. Toch zijn er nog een paar punten, die de aandacht vragen. De animositeit tegen de Serviërs is aangewakkerd en bovendien is 't nog niet uitgemaakt of de daders met elkaar in ver binding stonden. Volgens Princip handelden iQ geheel onafhankelijk van elkaar. De Bekentenis van Princip. In de garnizoonsgevangenis te Serajcwo heeft het verhoor plaats gehad van den moordenaar Gabriël Princip. Hij verklaar de het volgende ,,Ik ben schuldig en ik heb uit eigen be weging, zonder daartoe door anderen aan gespoord te zijn, den aanslag volvoerd. Reeds in de vierde klas van het gymnasium begon ik met het lezen van anarchistische geschriften. Langzamerhand werd mij dit tot een hartstocht en deze hartstocht is thans bevredigd. Door het lezen van verschillende anarchis tische boeken en couranten-artikelen om trent aanslagen op het leven, kwam ik tot de overtuiging, dat er niets schooners op de wereld bestond, dan zulk een daad te verrichten en ik maakte het dan ook tot mijn levenstaak, een van de vertegenwoor digers der Oosten rijk-Ho ngaarsche monar chie te dooden, hetgeen mij na werkelijk gelukt is. In het laatst van Mei kwam ik to Bel grado te weten, dat do troonopvolger in Juni naar Serajewo zou komen en nam het besluit, deze gelegenheid aan te grijpen, om mijn plan te volvoeren. Met dit doel voor oogen kwam ik in het begin van Juni naar Serajcwo, waar ik mijn intrek nam bij een vriend-en geestverwant, Danilo Sliet, een gewezen lceraar. De patronen en de revolver kreeg ik van een Komitadji te Belgrado, dien ik echter van mijn voornemen onkundig liet. Te Serajewo had ik omgang niet verschil lende kennissen, dio op mij geen verden king konden doen vallen. Op den dag van den aanslag bedacht ik mij niet lang, maar bleef vast bij mijn voor nemen. Ik wilde den aanslag reeds plegen toen de auto's zich naar het stadhuis be gaven en op mijn post wachtte ik de ko mende dingen af. Toen echter een ander den bomaanslag ge pleegd had, veranderde ik van plan en be sloot, den terugkeer van den aartshertog af te wachten. Toen daarna de automobie len van het stadhuis terugkeerden, zag ik, dat naast den troonopvolger een dame zat. Een oogenblik was ik besluiteloos, wat te doen cn overwoog ik met het oog op deze dame, van den aanslag af te zien. Dit oogenblik van zwakheid duurdo slechte kort. Dadelijk daarop kreeg ik mijn koelbloedig heid terug en besloot mijn plan door te zetten, zelfs ten kosto van den prdat ook de dame als slachtoffer voor hcui zou val len. Toen de auto's om den hoek van do straat zichtbaar werden, begon ik te vuren, hoewel ik niet wist, of ik geraakt had, ik kon dit trouwens niet zien, daar men zich aanstonds op mij wierp en mij begon te slaan. Ik heb geen berouw van mijn daad, maar ben zeer tevreden, dat ik mijn plan kon ten uitvoer brengen. Met den aanslag, die plaats had vóór den mijne, heb ik niets uit te staan. Ik dacht slechts bij mij zelf, toen ik het geluid van de ontploffing hoorde,,Dab is het werk van geestverwanten." En dit sterkte mij nog in mijn voornemen." Keizer Wilhelm en tie Weesjes. In den loop van Maandag werden door de drie kinderen van aartshertog Frans Ferdinand, en door de zu6ter der hertogin, gravin Henriette Chotek, honderden tele grammen van deelneming ontvangen, o. a. van bijna alle leden van het Habsburgsche Huis. Het Duitscho keizerpaar zond aan prinses Sophie von Hohenberg, het oudste kind van den aartshertog, het volgende te legram „Wij kunnen nauwelijks woorden vinden, om uit te spreken, hoe ons het hart bloedt, bij dc gedachte aan uw nameloos leed. Veer tien dagen geleden hebben wij nog zulke heerlijke oogenblikken bij uw ouders door gebracht en nu verkeert gij in zulk een deerniswaardigen toestand. God sta u bij en geve u kracht, om dezen slag te dragen. De zegen der ouders reikt tot over het graf." (w.g.) WILHELM, I. R. VICTORIA. Weer een Arrestatie. De chauffeur van de automobiel van den burgemeester van Serajewo, een Serviër, is gevangen genomen onder de verdenking in het complot geweest te eijn. Hij moet op zettelijk bij den terugrit van het stadhuis de automobiel van den burgemeester over de Appelkade gereden hebben om den stoet tot stilstand te brengen. De burgemeester had hem last gegeven door de Frans Jozef straat te rijden. Zoo kwam de automobiel van den troonopvolger tegenover Princip te staan, die daardoor gelegenheid kreeg zijn aanslag onder de gunstigste omstandig heden te plegen. Onvoorzichtige Uitlatingen. De Oostenrijksche en Hongaarsche pers wordt al hoftiger in haar aanvallen tegen Servië en dc Serviërs. Het „Neues Aber 1- blatt" van Boedapest plaatst boven een hoofdartikel de veelzeggende woorden ,,Naar Belgrado" en tracht aan te toonen dat de openbare meening in Oostenrijk- Hongarije met Servië wenscht af te reke nen. De „Mil. Rundschau", 't orgaan der militaire partij, maakt melding van 't voor nemen der regeering om van de Servische regecring een onderzoek te verlangen naar de aanleggcrs van den aanslag to Serajewo en vervolgt danBij de minste poging om het bestaan van een samenzwering in Ser vië te ontkennen of er zich uit te draaien kan ons antwoord niet anders zijn daq naar Belgrado op tc lukken. De „Ileichspost" spreekt van „de mis daad van een volk". Andere bladen, o.a. do „Mittagsztg.", die wel eens door de regeering geinspiree I wordt, manen tot matiging aan en waar schuwen tegen verdere uitspattingen tegen de Serviërs in Bosnië. Ook Italiaansche bladen geven raad in dien geest. De „Tribuna", de leuze „Naar Belgrado" besprekend, zegt: „Wij weten, dat een oorlog onvermijdelijk kan worden door den schok van tegenstrijdige stroomin gen en belangen en door den strijd tusschen verschillende rassen. Voor een dergelijken oorlog zouden wij ons buigen als voor een opperste levenswet, waarvan de gevolgen met berusting moeten worden gedragen. Een oorlog tusschen twee volken te willen uitlokken wegens een misdrijf, begaan door een onbeduidend troepje dwazen en geest drijvers, zou echter een nog veel vreese- lijker misdrijf zijn, dan de aanslag te Sera jewo. Als dat gehikte zou het lot van vol keren bestuurd worden door dwazen en mis dadigers". Volgens het „Neue Wiener Tageblabt" is te bevoegder plaatse van het voornemen der Oostenrijksch-Hongaarsche regecring om de Servische regeering to verzoeken een onderzoek naar de aanleggers van den aanslag to Serajewo in te stellen, niets bekend. Losse mc'dedcelingen. Het slagschip „Viribus Unitis" is met de lijken der vermoorden aan boord te Triest aangekomen. Het verder vervoer zal per spoor geschieden. De leiders dor Hongaarsche oppositie graaf Amdrossy, Zichy en Apponyi hebben de uitnoodiging om deel te nemen aan de lijkpleohtigheid to Weenen, schriftelijk af geslagen, een houding die nog al opzien heeft gewekt. De buiteniandsche regimentten waarvan Frans Ferdinand eere-chef was, hadden ver zocht afgevaardigden te mogen zonden naar de begrafenis. Onder dankzegging voor de goede bedoeling zijn deze verzoeken afge slagen. Voor geheel Bosnië en Herzegowina is de staat van beleg afgekondigd. Uit Weenen word; aan de „Lok. Anz." geseind, dat uit Serajewo teruggekeerde leden van het gevolg van den aartshertog vertellen, dat heel Bosnië een groote val was, waarin de aartshertog onvoorwaarde lijk moest omkomen. Voor den terugkeer zou do hertog om 12 uur het tweede ontbijt gebruiken. Onder de gedekte tafel heeft men twee bommen met uurwerken erin ge vonden. In den schoorsteen heeft men ook een bom gevonden. In Ilidae vond men bij een vrouw zeven bommen clio zij te bewaren had. k Een merkwaardig staaltje van ALBANIË, zwakheid van den mbret is wpl, dat besloten is om een paar ministers naar Italië te zenden, die Essad pasja zullen trachten te bewegen ten gunste van den vorst tusschenbeide te ko men en deze voor algoheelen ondergang te bewaren. Of de nederlaag van Prenk Bid Doda en de daarna door dezen aanvoerder aange nomen houding cr de oorzaak van zijn 1 't Is mogelijk. Naar aanleiding van dezen nederlaag seint de correspondent van het „Berl. Ta- gebl." te Durazzo. „Het is thans duidelijk, dat hij slechts voorwaarts is gerukt om te rooven en zich heeft teruggetrokken cn zijn buit in veilig heid gebracht toen het gevaarlijk werd. Bib Doda's troepen waren Zondag tot Malkoetsi doorgedrongen, dat door het geschut bescho ten werd. Plotseling kregen de 300 man van de voorhoede vuur van de rechter flank. De Malissoren, die daar opgesteld waren, waren inplaats van te vechten op het roo ven va-n vee uitgegaan. Bib Doda beval toen op Isjimi terug te trekken. Het bericht van den terugtocht is met verbittering te Durazzo veröomen. Men vreest vannacht een aanvalin den loop van den middag zijn sterke troepen opstandelingen van Kawaja uit in de richting van den Rasbocl getrok ken." Deze correspondent schrijft ook nog over do Nederlandsche officieren en we kunnen niet nalaten dit vleiend oordeel weer te geven „De vorst had éón goeden raadgever, Thomson, de dappero soldaat, de verstan dige politicus. Majoor Kroon is ook uit het beste hout gesneden, maar uit ander hout. Thomson trachtte den vorst van Albanië in politieke kwesties te overtuigen en hij was de man, dien de vorst no'odig had. Kroon daarentegen mengt zich niet in de politiek, in een land waar iedereen zich met politiek bemoeit, houdt hij zich erbui ten. Hij ziet in den vorst zijn chef en ver wacht van hem zijn bevelen. De vorst ech ter weet niet wat hij bevelen moet. Zelfs in de diplomaten, die bij zijn hof geaccredi teerd zijn, heeft hij alle vertrouwen verlo ren. Behalve majoor Kroon is van do Ne derlandsche officieren nog majoor Sluys, „de overwinnaar van Essad", in Durazzo. Hij is eenige dagen geleden van verlof te ruggekeerd. Sluys treedt in de voetstappen van Thomson en is niet bang. Majoor Roelf- sema doet stil zijn plicht. De populairste figuur is echter tegenwoordig kapitein Fa- bius, de commandant van do artillerie, de vriend van het vrijwilligerskorps. Men mag niet vergeten, dat het arbeidsveld van de Nederlanders door de voortdurende onlus ten geheel veranderd is. De door de officie ren gevormde gendarmerie staat in het Zui den en is tot ternauwernood 250 man ge slonken. Inplaats van te instrueeren, moe ten de Nederlanders oorlog voeren. In plaats van rustig te werken aan het schep pen van geregelde troepen, moeten zij hun leven wagen met benden Mirdieten en Ma lissoren. Dat zij den vorst niet in den steek laten, moet men ten hoogste in hen waar- deeren." Een dezer dagen SERVIE EN mochten we melding MONTENEGRO, maken van samensmel ting van Servië en Montenegro. Het was nog een geheim, heette het, maar dat verhinderde absoluut met, dat de tijding de geheele pers door gaat. De „Figaro" wijdt een artikel aan deze zaak en begint met te wijzen op het duidelijk waarneembaar verlangen tot samengaan bij de Slaviërs. De móórd op Frans Ferdinand heeft dit ook nog getoond. Dit verlangen tot aaneensluiting hoeft invloed geoefend op het besluit dezer beide landen om in 't vervolg één te zijn. Het besluit had bekend gemaakt moeten worden op den herdenkingsdag van den slag op het Merelveld, dat is eergisteren. De moord op aartshertog Frans Ferdinand en zijn echtgenooto heeft de bekendmaking nog wat doen uitstellen. Men weet, dat S er vie en Montenegro bewoond zijn door volkeren van eenzelfde ras, taal en godsdienst. De re- geerende dynastiën zijn door nauwe banden verbonden, daar koning Peter van Servië met een Montenegrijnsche prinses getrouwd is. De Servische en Montenegrijnsche troe pen hebben tevens zij aan zij gestreden in den jongsten - rikanoorlog en zij höbben te zamen don vrede gesloten. Het is dus zeer natuurlijk, dat deze twee volkeren den wenscli koesteren om tot één volk te ver smelten, teneinde in hun vereemging een vermeerdering van kracht te vinden. Zij zijn besloten deze vereemging op geleidelij ke wijze tot stand te brengen. Zonder den aanslag van Serajewo zouden de beide lan den reeds een tolverbond hebben openbaar gemaakt en twee gezamelijke ministeries in gesteld hebben, die van financiën en bui- tenlandsche zaken. Dat was, zooals men ziet, de eerste zeer belangrijke stap. Alles was tot in de kleinste bijzonderheden gere geld. De onderhandelingen waren in het grootste geheim tusschen de kabinetten van Belgrado en Cettinje gevoerd, onder aan moediging vam de Russische regeering. Deze woorden zijn in de „Figaro" onderstreept. Wat de dynastieke kwestie betreft, zal geen verandering plaats hebben, zoolang koning Peter en koning Nikola as leven. Wanneer deze heengegaan zullen zijn, zullen de twee landen geheel tot een versmelten onder het gezag van prins Alexander, den toekomsti ge© koniüg van .Servië. Als dit alles zoo juist is, beteekent liet een leelijke streep door de rekening van Ita lië en Oostenrijk. Albanië hebben zij gescha pen om Servië tc verhinderen een uitweg naar de Adriatischo zee te zoeken en nu hebben do Serviërs door Montenegro toch wat ze verlangen. Het geheel Albanië-avon- tuur heeft voor de politiek van Oostenrijk noch Italië iets goeds tot stand gebracht, doch een geheele landstreek gedemorali seerd. KORTE BERICHTEN. In zijn telegram van rouwbeklag aan den hertog van SaksenMeiningen bij het overlijden van diens vader had de keizer aangekondigd, dat de kroonprins hem bij de uitvaart, zou vertegenwoordigen. De kroonprins is er niet bij geweest. De hertog had uitdrukkelijk bepaald, dat er bij zijn begrafenis geen vorstelijke personen van elders tegenwoordig moésten zijn. De financieele commissie uit den Fran- schen Senaat heeft ondanks do verdediging van minister-president Viviani en den mi nister-president Noulens het voorstel tot in voering van do Engelsche week (sluiting der werkplaatsen van Zaterdagmiddag tot Maandagochtend) in de staatsbedrijven ver worpen, terwijl deze maatregel een uitgaaf van 6 millioen zou vorderen. Volgens be richten uit Parijs vreest men daar voor een algemeene staking in de staatsbedrijven, wanneer, zooals te verwachten is, de Se naat het voorbeeld van de commissie mocht volgen. De spanning in Ulster wordt volgens een bericht uit Belfast dagelijks grooter Een paar dagen geleden had de politie twee vrijwilligers, die in uniform en met geweer op straat liepen bekeurd, omdat zij zonder vergunning verboden wapens droegen. Sir George Richardson, de bevel hebber van de Ulster-vrijwilligers, heeft nu een dagorder uitgevaardigd, waarin hij zijn mannetjes machtigt gewapend door Belfast te loopen. 't Gaat er dus dwars tegen de wet in. Prof. Chvostok' hoogleeraar aan de hoogeschool te Weenen, is gisteren op tele grafisch verzoek naar Belgrado vertrokken om koning Peter geneeskundig te behande len. Na de overwinning der sociaal-demo craten bij de gemeen te raads-verkiezingen te Milaan, is thans ook 't gemeentelijk be stuur van andere Noord-Italiaansche ste den als Navarra, Mantua en Bologna in handen der revolutionnaire sociaal-demo cratie overgegaan. Maandag werd onder geestdriftig gejuich der sociaal-democraten op het stadhuis van Bologna de roode vlag geheschen. Generaal Pollio, de chef van den Ita- laanschen generalen staf is, toen hij te Turijn schietoefeningen bijwoonde, plotse ling overleden. Zaterdag heeft minister Botha in Groote Schuur, het oude buiten van Rho des, tegenwoordig de ambtswoning van den eersten minister, tijdens diens verblijf te Kaapstad- een afscheidsmaal aangeboden aan lord Gladstone, die weldra als gou verneur-generaal zijn afseheid zal nemen. Een Italiaansche kolonne heeft een strijdmacht van de Senoessi in Libyé ver slagen. De verliezen van den vijand zij.i zeer aanzienlijk, aan Italiaansche zijde zijn vijf dooden en ongeveer 20 gewonden. Volgens een telegram uit Washington aan de „Evening News" zijn er binnenkort onthullingen te verwachten omtrent schan dalen in den Amerikaanschen landverhui- zersdienst, waarbij een aantal hooge ambte naren betrokken moesten zijn. Reeds schijnt uitgelekt te zijn, dat ambtenaren te San Francisco zich door rijke Chineezen hebben laten omkoopen om hun in strijd met de wet allerlei faciliteiten te verleenen. De staking te Zaandam. Men meldt uit Zaandam, d.d,. 1 Juli: Hedenmorgen 1 Juli, zoo hadden do ge huchten geluid, was de gelegenheid voor do stakers opengesteld, zich weöT naar hun fabrieken te begeven. Vandaar dat tegen zessen, vóór het gillen dor fabrieks- fluiben, een bijzondere drukte op 9traat viel waar te nemen. De politie had ver vroegden dienst, zoodafc in de nabijheid van vele fabrieken de poli tie zich in dubbel tallen had opgesteld. Natuurlijk waren ook do arbeidersorganisaties daar aanwezig, ter wijl bovendien tal van burgers den afloop van de komende dingen belangstellend af wachtten. Werkelijk trokken verschil Lendo stakers, den langen strijd moede, door politie begeleid, naar de werven. Vóór zij deze be traden, waagden de organisatiebesturen een laatste poging, ze te weerhouden, met het gevolg, dat slechts eea zestal hot voorgenomen plan volvoerde en zich weer bij den patroon aanmeldde, terwijl de overigen mededeelden, dat zij daarvan afzagen. Gisteravond hebben eenigo ongeregeldhe den plaats gehad bij het- naar huis geleiden van den werkwilligen Zwart, die dien dag voor het eerst bij de firma J. Siuion9z Hz. aan het werk was gegaan. Bij het Zonnewijzerspad gekomen, waar cb werkwillige zijn woonplaats hooft, wil de de politie drie agenten dienden Zwart tot bescherming het pad afzetten, waar tegen de stakers zich verzetten. Toen doze daarop trachtten de afzetting te verbreken, werd door de agenten van den wapenstok gebruik gemaakt en vielen eenige klappen. Bij het naar huis brengen van de andere werkwilligen bleef de orde gehandhaafd. Op het in Amsterdam lossende Duitsche stoomschip „Gratia" werden zoo veel ratten aangetroffen, dat de gezagvoer der de hulp van den etedelijken ontsmet- tingsdienst inriep om de ruimen en woon vertrekken te doen zuiveren. Na opening van de luiken konden de ratten bij tiental len worden opgeveegd. Enkole werden me degenomen voor een onderzoek in het labo ratorium van den ontsmettingsdienst. In een der grootste confectie- en manufactuurmagazijnen te Amsterdam, waarvan de elienteele hoofdzakelijk bestaat uit vrouwen en meisjes uit den burgerstand, was schrijft „De Tijd" het bedienend personeel blijkbaar van oordeel, dat het goed was zich to kleeden volgens de erger lijke voorschriften der laatsto mode. Dezer dagen verscheen echter een der hoofden van de onderneming, eeu buitenlander, en ontbood al de vrouwelijke afdeelingschefs op het kantoor. Toen de dames gezeten wa ren, deelde hij haar kort en zakelijk mede, dat het hem aangenaam zou zijn, wanneer zij en haar ondergeschikten binnen den kortst mogelijken tijd van toilet, verander den en voortaan niet anders in den winkel verschenen dan behoorlijk en passend ge kleed. Te Nijmegen is afgebrand de vernikkelfabriek van Gebr. Mulder. Prinses Juliana en hel geitje. 't Is enkele weken geleden, vlak vóór het vertrek van het Hof naar Het Loo. Op een der rijtoeren, in de nabijheid van het Huis ten Bosch, zag Prinses Julia na een drietal geitjes. Zij dartelden levena blij en maakten allerkoddigste sprongen. Dat moest de Prinses zien. Even stilstaan. Weer deden de geitjes 't. Wat echt! Kijk, hoe lief spelen die diertjes. En in mindei dan enkele oogenblikken ontwaakte bij da Prinses de lust zich ook in het bezit van zulk een geitje te mogen verheugen. Het rijtuig ging voort. Maar thuis geko men, was de Prinses die levendige diertjes, al springend en buitelend daar in het sappi ge gras, nog niet vergeten. Telkens weer babbelde ze van de geitjes. Ze wou er toch zoo graag een hebben. Ééntje maar. Niet zooveel als van die witte muizen, waarvan ze er vier kreeg, cn er later tachtig to tellen waren. Neen, één geitje maar, dan was ze volkomen gelukkig. ïoo'n springend huppelend geitje Enkele dagen later ging freule Yan de Poll met Prinses Juliana weer langs de plaats, die haar zoo had aangetrokk in. Maar nu was het om te beproeven, geitje machtig te worden. De freule vertel de, dat de Prinses zoo graag een geitje wil de hebben. De eigenaar vond het verruk kelijk, dat een zijner geitjes door het Prin sesje begeerd werd. Ze mocht het mooiste diertje uitzoeken, zei hij. Gaarne wilde hij dat schenken. Neen, dat ging niet. Als de Prinses iets wilde hebben, moest ze dat ook betalen. En na -pc dig beslist te heb ben, wat zij meende het liefste dier te zijn, telde Prinses Juliana op de hand van den eigenaar enkele goudstukken neer, waarmee hij zoo vereerd was, dat hij later zichzelf plechtig beloofde, die geldstukken nimmer uit te geven, maar als een aan denken immer to bewaren. Maar veel blijder nog was de Prinses, toen 's avonds het zoozeer begeerde sprin gertje in dgn Paleistuin werd gebracht en dat nu op Het Loo dartelt I (,»Msbdè"). Te Bussum ontstond gistermid- dag een begin van brand in de villa „Ban- ninok" aan de Koningslaan, bewoond door den heer Hazelhof en töebehoorende aan den heer Verrijn Stuart, ten gevolge van gasontploffing. Kort geleden was er een nieuwe gasleU ding aangelegd en nu schijnt er, ten gevol ge van een lek, gasophooping tusschen het plafond te zijn ontstaan. Toen het dienst meisje daar een onderzoek naar instelde, geschiedde dö ontploffing, die echter goed afliep en waardoor alleen eenige materieele schade werd veroorzaakt. Verzekering dekt de schade. Op verzoek van de Gezondheids commissie in de gemeente Velsen zullen aan vele openbare lagere scholen in die gemeen te eenvoudige verbandkistjes worden ver strekt. Naar aanleiding van klachten in het buitenland over den handel in afget sneden hyacinten is tusschen alle expor teurs en kweekers van hyacinten, op een boete van f 1000, door bemiddeling van den Bond van Bloembollenhandelaren, besloten na 1 Maart 1915 geen bloemen van hyacin ten te verzenden of weg te geven, geen zaken to drijven met personen, die niet tot deze overeenkomst zijn toegetreden of deze be paling niet naleven. Te St.-Oedonrode gingen, naar heb „Hbld,." meldt, de hceren Van Meeron, ambtenaar ter secretarie, en Van Heide, onderwijzer, een roeitochtje maken. Van Meeren, die niet zwemmen kon, wilde dib leeren en hield zich aan den ketting van heb bootje vast, terwijl Van Heide voort- roeide. Op een diepe plaats liet Van Mee ren den ketting los en verdween in de diep te. Van Heide stak hem nog een roeispaan toe, maar de drenkeling kon die niet meer. grijpen. Eeu uur na het ongeval werd zijn lijk opgehaald. De wereldtentoonstelling voor boekdruk- en grafische kunst te Leip zig was op 25 dezer door één millioen per sonen bezocht. De tentoonstelling was op 3 Mei geopend. In A p u 1 i werd gieter mor gen een lichte aardschok waargenomen. F.r ontstond 'n hevige paniek,maar de schad< was onbeteekenend. Maandag was het de heetste dag in Londen sedert 9 Aug. 19il. De tempera tuur bereikte in de schaduw S2 graden, in de zon echter 129 gr. Maar Dinsdag was do hitte al niet veel minder. In de Coramit- teerooms van het Lagerhuis was het zoo warm, dat in een der parlementaire com missies, onder leiding van sir Charles Ni cholson op voorstel van den voorzitter werd besloten de werkzaamheden maar in hemds mouwen at te doen. Een besluit dat bij de heercu wetgevers volkomen instemming vond. In sommige streken v a u Frank rijk bestaat het beroep van adderjager nog en zoo wordt er thans uit Bourges gemeld, dat Louis Cressard, een bekende adder ja ger, daar op 25, 20 en 27 Juni op terrein van de gemeenten Tendron en Ignol 519 adders gevangen heeft. Cressarcl is op zijn driedaagsche jacht één keer gebeten, maar hij wist de wond dadelijk zelf uit te bran den.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 5