Finaneieele Causerie. FEUILLETON. Een Geheimzinnige Verdwijning. Vragen en Antwoorden. Ofschoon de omzetten aan de effecten- markten nog steeds uiterst gering bleven, heeft 't in de afgcloopen week niet aan nieuws van onderscheiden aard ontbroken. Het conflict tusschen Griekenland en Turkije is, na de uitwisseling van vredelie vende nota's, minder acuut geworden. Ter zelfder tijd baart 't ongerustheid, dat Grie kenland twee oude oorlogsschepen van de iVereenigde Staten heeft gekocht, ofschoon de onderhandelingen daaromtrent reeds ge- ruimen tijd geleden moeten zijn ingeleid. Niettemin dreigen uit dien hoek nieuwe ver rassingen en de vrees daarvoor is op zich zelf reeds voldoende motief voor de fond- Eenmarkten om zich gereserveerd te toonen. Ook de toestand in Albanië is niet. van ge varen ontbloot, nu 't hoe langer hoe meer blijkt, dat- de belangen van Italië en van Oostenrijk in lijnrechten strijd rijn met elkaar. Aan den anderen kant is er een lichtpunt in do waarschijnlijkheid, dat Frankrijk thans 6pocdig met zijn nieuwe leening op de proppen zal komen. Men voorspelt daar voor 't gebruikelijke groote succes, dat al len vorigen Franschen leeningen ten deel viel. Nochtans heeft dit vooruitzicht tot nu toe geen invloed ten goede uitgeoefend op <le tendenz der Parijsche beurs het inwer king treden der verhdogde belastingen drijft zeer groote kapitalen uit. het land, een feit, dat intusschcn voor Holland een buitenkansje is, naardien juist ons land en Zwitserland daarvan 't. meeste profiteeren er is een geregelde influx van vermogens, die bij onze groote Banken ter administra tie worden gedeponeerd. Een verder lichtpunt valt te vermelden in de ophanden zijnde nieuwe Braziliaan- Eche Leening, waarvan de onderhandelingen elk oogc.nblik tot 't gewenschte resultaat kunnen leiden. Niettegenstaande dat, moes ten de bestaande leeningen, en zelfs de obli- gatiën der Brazil Railway zich koersverlie zen laten getroosten, ofschoon de nicviwc- leening gedeeltelijk zal dienen om de schuld der rcgecring aan den spoorweg te voldoen. De nieuwe leening, die waarschijn lijk het- type van een 5Vo pCt. rentevoet zal dragen, zou tegen 91 pCt. worden uitge bracht, terwijl zij zal worden gesecureerd op !de douane-ontvangsten. Dc bestaande 5 pCt. Fundingleening zou worden afgelost, zoo dat. op de douane-ontvangsten voor de nieuwe leening een eerste en voor de an dere leeningen een tweede verband zou ko men te rusten. Gegeven den natuurlijken rijkdom van het land en aannemende, dat een politiek van bezuiniging zal worden be tracht, mag redelijkerwijze wórden aange nomen, dat Brazilië daarrrjede op den duur uit den brand zal zijn geholpen en dat het. crediet des lands zich geleidelijk zal her stellen. Wat Mexico betreft, zoo vallen de tijdin gen van overwinningen der opstandelingen Eamen met het. eindigen der bemiddelings actie der A.B.C. Republieken. Het resul taat dezer conferentie is blijkbaar uiterst miniem, het aftreden van Huerta is wel is waar bedongen en v erkregen, doch daaraan zijn weer zulke beperkende bepalingen toe gevoegd van de zijde der Hüerta-partij, dat men onwillekeurig den indruk verkrijgt, <lat. de gchecle actie een soort comedie is, welker doel hoofdzakelijk zou zijn om aan de Vereenigde Staten ec-n eervollen terug tocht te verzekeren. Indien do rebellen hun opmarsch met evenveel succes kunnen voortzetten, als ze dezen tot nutoe hebben ten uitvoer ge bracht, zal het resultaat wel zijn, dat de burgeroorlog om en in de hoofdstad des •lands wordt uitgevochten, waarna dan de sterkste persoonlijkheid zich zal kunnen bandhaven totdat onderlinge jaloezie en verdeeldheid opnieuw den strijd doet ont branden. Voorwaar geen opwekkend toe komstbeeld. De Amerikaansche markt, die zich in 'den laatsten tijd nogal goed op prijs kon houden, kreeg eerst een aangename stimu lans door de uitspraak van 't Hoogge rechtshof, waarbij den Spoorweg-Maat schappijen het bezit van zulke landen, jwaarop petroleum is aangetroffen, ge- .waarborgcl wordt tegen den eiseh der Re geering in, die zulke terreinen voor zich eischte. Deze uitspraak heeft vooral betec- kenis voor de Southern Pacific, wier aan- 61) Een visioen rees op voor Paul de Virieu, een visioen van Sylvia en hemzelf, wonen de in een dier kleine kasteeltjes van Bre- tagne. En dit kasteeltje was niet geheel en al een droombeeld. Hij kende 't heel t goed. Had zijn zuster er hem niet naar toe gereden En had zij hem niet op tact volle, teedere wijze te kennen gegeven, dat zij heel blij zou zijn hun sympathiek En- gelsch vriendinnetje op een dier buitens als chatelaine gevestigd te zien? Een gevoel, iets van onschatbare waar de verloren te hebben, kwam over Paul .(Maar neen, hij had gelijk gehad! Volko men gelijk Hij hield veel te veel van Syl via, om haar ongelukkig te maken wat misschien, neen waarschijnlijk het geval jou zijn, als zij zijn vrouw werd. Hij nam den hoed af en zweeg, naar 't Chester voorkwam, zelfs geruimen tijd. Vanavond herhaalde Chester. Ja. laat eens zien Zij zou vanavond bij de iVVachners soupeeren, van wie u zooeven jjuist sprak. Ik hooide hen vanmiddag juist die afspraak met haar makenEn hij voegde er ietwat stijf aan toeIk ge loof niet, dat u die menschen juist beoor deelt. Ik ben er van overtuigd, dat er niets op hen te zeggen valt. Paul de Virieu haalde de schouders op Hij was opeens ongerustbang, hij wist zelf nic-t waarom. Het was niet waarschijnlijk, dat Sylvia deelen dan ook eenige procenten konden rijzendoch onmiddellijk daarop beslistte het Hooggerechtshof in een ander geding, dat de Interstate Commerce Commission de bevoegdheid bezit z.g. Intermountain tarieven te bepalen de invloedssfeer de zer bij de Spoorwegen in geen al te besten reuk staande Commissie werd aldus weer uitgebreid. Verder passeerde de Big Four, (de Pittsburgh, Cincinnati, Chicago en St. Louis) het dividend en kwam als een donderslag bij helderen hemel het bericht, dat de A. B. Chaflin Co. in Receivers' handen wa« gesteld. Deze Maatschappij beheert en controleert een 24-tal groote Manufacturen-Warenhuizen in verschillen de steden -van de Vereenigde Staten; en kele dezer dochter Maatschappijen zijn ter beurze van Amsterdam sinds meerdere jaren bekend n.l. de 7 PCt. Preferente aan deelen United Drvzoods en de 6 pCt eerste en 7 pCt. tweede Preferente aan- deele.n Associated Merchants. Zij worden hier in vrij aanzienlijke, be dragen als tweede rangs beleggingsfond sen gehouden, bevinden zich in vaste han den doch hadden altijd een beperkte markt. Op 't bericht van de déconfiture der Moeder Maatschappij was de belangstel ling begrijpelijkerwijze zeer groot, ofschoon het bericht, te plotseling kwam, om tot grootcn handel aanleiding te geven. Intus- sche.ii zijn de United Drvzoods een 30-tal procenten gedaald, terwijl de Associated Merchants eerste Preferente tegen 5962 en dc tweede Preferente tegen 3943 pCt. verhandeld werden. Komende na de groote verliezen, die in Rock Island en Wabash geleden zijn, wekte dit nieuwe voorval al gemeen groote ontsteltenis en misnoegen, temeer daar de emittente der aan deelen dezelfde is, die zoo'n slechte greep deed met de American Waterworks Company met de West Penn Traction en met do 5 pCt. International Steampump obliga tion. Het reorganisatieplan der Rock Island cat echter nog slechts een ballon d'essai is, al heeft zich een garantie-syndicaat ge formeerd voor het opnemen der nieuw uit te geven waarden, voorzoover deze niet door rechthebbenden worden aanvaard, heeft in zooverre ontmoedigend gewerkt, dat de mogelijkheid vrijwel is afgesneden om in de toekomst het geleden verlies te rug te winnen. Bij vroegere reorganisaties is men altijd v rijgevig geweest met uitrei ken van papier, dat dan op den duur weer zoodanig in waarde toenam, dat het. ver loren kapitaal kon worden teruggewon nen. Vooral voor de 4 pC't. Collateral obli gatie» Rock Island per 2002 lijkt 't plan zeer onbillijk, omdat ze zijn gesecureerd op 100 pCt. in aandeelen der Chicago R. I. en Pac., waarvan ze echter thans 37.5 pCt. zouden moeten prijsgeven. In tusschcn is 't makkelijker in deze critiek uit te oefenen, dan een bevredigend alter natief te stellen, gezien, dat er op de een of andere wijze moet, worden voorzien in 30 miilioen dollar nieuw kapitaal. Hoe barbarseh 't kan afloopen voor crediteu ren van Amerikaansche ondernemingen werd weer geïllustreerd door 't reorgani satieplan der Oklahoma Central obliga tie», die tot 1 pCt. zijn gedaald. Maar deze obligation waren ook nooit Eerste Hypo- thcekobligatien, omdat de lijn moest, wor den aangelegd met de uit haar verkoop ontvangen gelden. Eerste, desnoods tweede Hypotheek obligatien van oud-gevestigde Maatschappijen, mits voldoende aan ze kere eisehen, zijn en blijven geschikt voor solide belegging. Die eisehen zijn in 't kort, dat de obligatien verzekerd zijn door een eerste desnoods tweede verband op een zoo groot mogelijk gedeelte der hoofdlijn; dat de rentelasten per mijl ruimschoots gedekt zijn door de netto-ont vangsten per mijl, en dat de in rang vol gende schulden in gunstige verhouding staan tot de obligatieschulden. In geval van déconfiture komen deze hypotheek- obligatiën steeds goed weg. Petroleumwaarden moesten deze week ook al den tel betalen aan de algemeen ongunstige tendenz, ofschoon ze zich in verhouding flink op prijs konden houden. W. Bailey het slachtoffer zou worden van chantage.zij had niets te verbergen en zich voor niemand te schamen. Maar toch stemde de gedachte, dat zij nu alleen was met dien man en die vrouw, van wie hij zulk een ongunstigen indruk had gekregen, hem hoogst onaangenaam. Hij keek op zijn horloge. Om kwart, voor tienen gaat er een trein naar Lac- ville, zei hij langzaam. Dat zou een uitstekende trein zijnvoor ons om Dus u denkt er ook over naar Lacville terug te keeren? Er lag een sarcastische klank in de stem van Chester, dien Paul er dikwijls in gehoord had, en waaraan hij zich langzamerhand begon te ergeren. Ja. Hij zag Chester veelbefceekenend aan en zijn blik zei: ,,"Wees voorzichtig, goede vriend? 't Is in dit land niet geper mitteerd, dat de eene man den ander met minachting behandelt, tenzij hij bereid is er de minder aangename gevolgen van te dragen. En onze duels zijn niet altijd een grap". t Gedurende den korten rit terug naar Lacville zeiden zij haast geen woord tot elkander. De een vond van den ander, dat hij een vreemde, onverklaarbare daad deed. en ieder vond van zichzelf, dat het veel beter zou zijn geweest, dat hij alleen had kunnen gaan. Tóen zij het station van Lacville had den verlaten, sprongen zij in een victoria. Ik geloof, dat we het beste doen met- regelrecht naar de Villa du Lac" te rij den, zei Chester aarzelend. Ja, 't is het best, dat we eer&JJ de „Villa du Lac" gaan, want iöéVrohw Vraag: lk las van de gave der reflex in een artikel aan het onderwijs gowyd. Wat bedoelt men hiermede? Is dat een voor een leeraar gewenschte eigenschap? Kan hot ge mis van deze gave voor den leerling nadoelig rijn? Antwoord: Wy hebben dit artikel er natuurlek niet op kunnen nazien en kunnen dus niet weten in welk verband het door den 6chrUver is gebruikt. Met de gave der reflex zal, naar wy vermoeden, bedoeld ziju het vermogen van den leeraar om in z\jn eigen ziel weerkaatst te vinden wat er omgaat in het gemoed der leerlingen. In meer ot min dere mate zal elk behoorlijk onderlegd onder wijzer of leeraar doze gave bezitten. Wanneer de leeraar(es) van deze gave een gepast gebruik maakt, zal bet 't ondeiwys zeer ten goede komen. Naar één eigenschap mag "men echter een leeraar niet beoordeelon. ll\j moet tevens hebben kennis, lost, tact, do gave van mededesling, enz. En hoe sterker al deze gaven in een persoon vereonigd zijn, boe beter hy voor de moeilijke taak voor on lerwljs en opvoeding geschikt ia Vraag: Zou u mij ook kunnen inlichten, hoe lang het wel duurt eer een civiele rocht- xaak in behandeling wordt genomen? Het is al een half jaar en Jk heb nog van niets geboord. Antwoord: Daar is vooraf niets van te zeggen. Dat kan wel jaren duren. Verschil lende factoren kunnen daartoe medewet ken. U kunt wel eens informeeren bij het rechts college, waarby do zaak aanhangig is Vraag: Door uitstedigheid was ik ver hinderd de openbare esperantoles by te wonen. Kunt u mp zeggen of er een cursus is op gericht, waar en op welken avond die gegeven wordt? Antwoord: Er is ons niets van een esperanto-cursu8 bekend. Vraag: Hoe kan men een tbeevlek uit een theekleedje halen? Antwoord: Met een mengsel van 2 deelen glycerine, 9 deelen water en 1 deel «eest van salmoniak. Daarmede de vlek circa 12 uur nathouden. Ten slotte afwasschen met galzeep. Vraag: Kunt u my zeggen waar het bureau is der Holland Russische lyn te Rot terdam, en waar de aanlegplaats der booten Antwoord: Inlichtingen kunt u krijgen by don heer D. de Peterson, Mauntsweg 18, Rotterdam. Vraag: Na eerst den huisbaas gewaar schuwd 1 te hebben, dat het naar gas rook, liet hy my geruimen tyd wachten, zoodat ik zelf een boodschap naar de gasfabriek stuurde, die gelukkig do lek spoedig vond onder den grond. Nu zou ik gaarne willen weten wie de onkosten moet betalen, de huisbaas of de huurster? Antwoord: Reparaties aan de gasleiding komen, wanneer daaromtrent niots in het huurcontract vermeld :8ïaat, voor rekening van den verhuurder. Maar dan moet de her stelling ook op zyn last geschieden. Kunt u echter aannemeiyk maken, dat langer wachten voor de bewoners gevaar opleverde en dus het huis onbewoonbaar maakte, dan zal de verhuurder toch ook moeten betalen. Daar de biJiykheid voorts meebrengt, dat de verhuurder dit betaalt, zal deze, dunkt ons, daartegen wel geen bezwaar maken, vooral nu de herstellingskosten gering zyn. Vraag: Zou u my in kunnen lichten of de verplichte sluiting, die een half uur voor schrijft voor hot afhelpen, ook geldig is voor Zaterdag? In de toelichting is dit niet ver meld. Antwoord: Ons inziens ja. Art. 8 toch luidt: Is op het uur in Art. 1 voor de win kelsluiting voorgeschreven, nog publiek in een winkel aanwezfg, dan mag dit door de winkelbedienden nog bediend worden, doch niet langer dan gedurende een half uur daarna. En in Art. 1 wordt behalve voor de 5 eerste werkdagen, de winkelsluiting ook voor den Zaterdag enz. voorgeschreven, zoodat Art. 3 ook daarop toepassoiyk is. Vraag: Kan er door B. en W. van de gemeente Leiden geen terrein, des Zondags, afgezonderd worden voor dobbelaars? Tot op heden is de Van-der Werfstraat daarvoor de aangewezen plaats. Antwoord: Voor dobbelsport stelt men geen terrein beschikbaar. Dat ia in het open5" baar overal verboden. Indien het op de Van- der-Werfstraat geschiedt, gebeurt het clan destien. Als de politie de dobbelaars betrapt, worden ze verbaliseerd. Bailey hoort nu al lang thuis te zijn. A pro pos, mijnheer Chester, als ik u was, zou ik vragen of u mijn kamer ook kunt krij gen, u weet dat die disponibel is. Wat mij betreft, ik zal wel elders mijn fortuin zoe ken, zoodra ik weet, dat u mevrouw Bai ley hebt gezien. En doe me een genoegen, en vertel haar niet, dat ik met u mee naar Lacville ben gegaan. Waartoe zou dat die nen? Ik ga vanavond misschien wel terug naar Parijs. Maar komt u niet binnen? Wilt u ten minste niet tot morgenochtend in Lac ville blijven? Chester's stem werd zonder dat hij het zelf wilde, hartelijker. Als die Fransch- man Svlvia niet eens wilde zien, waarom had hij dan tot eiken prijs terug gewild r.aar Lacville? De hal van de Villa du Lac" was helder verlicht en toen de victoria eindelijk voor de steenen stoep stilhield, drukte De Virieu plotseling Chester's hand. Alles goeds hoorriep hij uit. Al les goeds wensch ik je toe, geluksvogel 1 Chester was verbaasd en ook eenigszins ontroerd. Wat waren die Franschen toch vreemde, impulsieve menschenOfschoon die De Virieu klaarblijkelijk zelf een beet» je verliefd op haar was, scheen hij toch dadelijk bereid in haar reeds de toekom stige vrouw van een ander te zien. Maarmaardat was het 'm niet! Chester was er eigenlijk niet eens zoo heel zeker van, dat hij Sylvia tot vrouw ver langde. Zij was zoo veranderd zij scheen hem een heel andere Sylvia dan de Sylvia, die hij altijd had gekend en liefgehad. Ik kom nog even bij u terug om v te zeggen, of allee in orde ie, «ei hij een Vraag: Weet u soms of er hier te Leiden ook neutrale zangvereenigingen zyn, zooals „Kunst na Arbeid", maar dan gemengd of apart vrouwenkoor? Op welke avonden zyn daarvan de repetities? Antwoord: De gemengde zangveieeni- giDg „Oefening kweekt Kunst", secretaris A. Qroeneveld, Ryndykstraat 87, volgons hot Adresboek, komt ons op naam at nogal neutraal voor. Het gemengd koor van Toon kunst en ds onderwyzere-zangvereeniging zyn ook neutraal, maar daar zult u zich misschien niet thuis gevoelen. Vraag: Hebben de brugwachters het recht om negen verschillende booten en motor schuiten achtereenvolgens door de brug te laten? Weten zy niet, dat daaidoor vele meisjes en worklieden te laat op de fabriek komen en boete ontvangen? Antwoord: Noen, afzondeilyk mogen Diet meer dan twee, hoogstens drie vaartuigen achtereenvolgens worden doorgelaten. Alleen wanneer eenige vaartuigen door een sleepboot getrokken worden, wordt het geval andere. Geschiedt het werkeiyk zooals u het mede deelt, ui kunt u een klacht indienen by den algemenen markt- en havenmeester. Vraag: Wat wordt er verstaan onder brooddepothouder en broodsiyter? Antwoord: Een brooddepothouder ie iemand, die voor een bepaalde broodfabriek of par^culieren patroon een broodwinkel houdt en derhalve uitsluitend daaivoor brood ver koopt of Biyt. Hy is dus togoiyk broodsiyter. Wanneer iemand, zouder een depot te hebben, ja, misschien zonder een broodwinkel te heb ben, brood by de klanten bezorgt, dan is hy enkel broodsiyter. Hy is dan ook niet ge houden zyn brood uit één zaak te betrekken. Wy golooven, dat in het dageiyksch leven de begrippen wel door elkaar worden gebruikt. Vraag: Ik wenschto een fietstocht te maken van Leiden naar Egmond aan-Zee, welke plaatsen passeer ik, wat is de kortste weg en hoeveel kilometer ie de afstand? Antwoord: Leiden, Oegstgeest, Sassen- heim, Lisse, Hillegom, Bonnebrook, Haarlem, Schoten, Santpoort, Velzen, Beverwyk, Cas- tricum, Egmond-Binnen, Egmond a. d. Hoef, Egmond aan-Zee. 61.0 K. M. Vraag: Wat ls do kortste weg van uit Rynsburg naar Landsmeer? Antwoord: Rfinsburg, Sassenheim, De Leeghwater* Ringvaart volgen tot Aalsmeer, Amstelveen, Amsterdam, Tolhuis, Landsmeer. Vraag: Wat is de kortste en meest aanbevelenswaardige weg van Leiden naar Valkenburg (Lpör flets? Hoeveel K. M. ia het van Valkenburg naar Keulen? Antwoord: Leiderdorp, Hazerswoude, Waddinxveon, Goula, Stolwyk, Berg-Ambacht, Groot Ammer8, Laag Blokland, Giesson Nieuw- kerk, Gorkum, Woudricbem, Ryewyk, Op Andel, Spyk, Heusden, Haarsteeg, Vlfimen, 's-Hettogenbo8ch, Dungensche Brug, Zyweg naar Heeswyk, Zyweg naar Veghel, Zyweg naar Beek, Helmond, Someren, Noderweert, Keipen, Baexem, Horn, Roermond, Susteren, Sittard, Oirebeek, Amstenrade, Heerlen, Kun- rade, Klimmen, Valkenburg. 225.3 K. M. Vraag: lo. Hoe lang is ds afstand: Lei den, Hillegom (langs Nieuw-Vennep), Leimui- den, Alphen, Woerden, Gouda, Rotterdam, Delfr, Den Haag, Lelden? 2o. Hoe groot ia de afstand Leiden Maastricht en laDge welke hoofdplaatsen voert de kortste weg? Antwoord: lo. Lelden, Lisse, Hillegom, Venneperdorp, Leimuidon, Rynsaterwoude, Oudshoorn, Alphen, Zwammerdam, Bodegra ven, Woerden, Oudewater, Haastrecht, Gouda, Moordrecht, Kralingen, Rotterdam, Overschie, Delft, Hoornbrug, Den Haag, Den Deyl, Leiden. 138.5 K. M. 2o. Leiden, Sittard, Geleen, Beek, De Kruis berg, Weert, Maastricht. 219.1 K.M. Vraag: Ik wil gaan trouwen. Nu ben ik dienstplichtig, moet ik d-aar nu nog ken nis van geven aan den Minister van Oorlog 1 Hoe en waai* moet ik dat dam doen? Antiwoord: Neon, zulks is onnoodig. Vraag: Kunt U mij ook een middel verstrekken om het zweöten der handen tegen te kunnen gaan Antwoord: Instrument- of horloge makers wasschen ter voorkoming van zweet- handen hun handen in heet water. De poriën van de huid schijnen zich raar dooi* eenigen tijd to sluiten. boetje onhandig. Maar ik wou, dat u even wilde binnen komen, al was 't. maar voor een minuut. Het zou mevrouw Bailey zooveel genoegen doen u te zien. Neen, neen, mompelde de ander, geloof me, dat zou het niet. Chester sprong uit het rijtuig, ging vlug de steenen stoep op en belde. Polperro zelf deed open. Hetvroolijke, drukke hotelhoudertje had het nog drukker dan gewoonlijk, want het toeval wilde, dat mevrouw Polperro voor een paar dagen uit de stad was. Ik kom u vragen of u voor vannacht misschien een kamer voor mij disponibel hebt, vroeg Chester. Do kamer, waar graaf De Virieu gelogeerd heeft, is zeker nog niet ingenomen? Ik zal eens gaan zien, mijnheer. De heer Polperro wist niet wat hij den ken moest van dien stoeren Engelschman, die zoo laat op den avond aankwam en geen andere bagage bij zich had dan een handkoffer. Opeens herkende hij hem. O ja, dat was immers de vriend van die mooie, aardige, rijke mevrouw Baileyde Engelschman, die in de laatste'dagen in het Pension Mal- fait had gelogeerd. Hoe heette hij ook weer?O ja, Chester. Dus 't vertrek van dien mijnheer Ches ter uit Lacville was maar komedie geweest een truc om zoodoende den graaf De Virieu, die ook al verliefd was op die mooie, jonge weduwe, kwijt te raken. Mijnheer Polperro had schik in het ge val Nog nooit had hij zoo'n grap beleefd. Maar dat zaakje zou toch niet zoo gemak kelijk gaan als de Engqlsohman dacht, hfi «oa «ioh YQpt hém ee& andere Vraag: Kunt U mij ook 'Koor een onderzoek in zake, mecfiedeelcn bij welk korps Infanterie voor 1 Aug v,Ms *er» opleiding voor vrijwillig sergeant begintt Antwoord: Neen, dat kunnen wij niet. Wij kunnen U wel met onzen raad, enz. bijstaan, maar tot het instellen van een onderzoek als door U bedoeld, dient de rubriek niet. Vraag: Ik bon van de lichting 1909 le Comp. 2en Bat. Regiment Grenadiers eiï; Jagers en moet opkomen van 4 tot 29, September a.s., kunt U mij ook zeggen ol< wij nog kamp gaan maken, waar en voor hoelang Antwoord: Ja, naar de Legerplaats bij Laren, van 14 tot 26 September. Vraag: Ik ben per maand gehuurd en ik heb bij een familie de betrekking bekleed als kinderjufrouw. Nu heeft mevr. mij door eenige kwesties dadelijk weggezonden. Nu is mijn vraag heb ik nu recht op kostgeld en haelang Antwoord: Uw eenvoudige mededee- ling is natuurlijk niet voldoende om hier uitspraak te doen. Een direct ontslag kan in sommige gevallen gewettigd zijn. Als ge meent niet naa.r behooren te zijn behandeld, breng uw zaak dan voor den Kantonrech ter. V ra ag: Ik heb een dienstbode, die met. Juli haar dienst verlaat met dc 6 weken. Mag ik nu van haar huur de godspenning afhouden omdat, zij tusschentijds vertrekt? Antwoord Wanneer het meisje Trie maanden in uw dienst is geweest, is de godsponning haar eigendom. Wanneer dat vertrek met 1 Juli niet in den haak is, be hoeft ge daarin niet tte berust-en, maar de onwettige daad van de eene partij recht vaardigt daarom nog niet een dergelijke daad van de andere. Vraag: Daar ik ondertrouwd ben geweest, maar nog nieti gehuwd, kan ik nu zonder kosten of anderszins met een andec huwen, daar ik het eerste om groote reden niet heb kunnen doen? Antwoord: Maak u niet ongerust, zoolang ge nog geen ja gezegd hebt op het Stadhuis, zelfs al zijt ge in ondertrouw geweest, dan zijt ge vrij mensch en gaat uw hart nu naar een ander uit, FiatGeluk er mee. Vraag: Gedurende hot voorjaar zijn mijn handen bedekt met kleine puistjes. Indien ik, met zulk warm weea*, als wij de laatst)© dagen hadden, zonder handschoe nen in de zon loop, zijn ze legio on komen er ook verscheidene op mijn armen. Deze jeuken verbazend. In het gelaat komen ook gedurende sommige tijden van het jaar vlekken voor. Gaarne zou ik daartegen een middel weten. Komen deze voort uit) on* zuiverheid van het blood of uit de huid? Of moet ik een dokter raadplegen om van deze ontsierende en lastige kwaal genezen te wordend Antwoord: Als ge weer eens geplaagd worcVl door die kwaal, zoek dan uw deleter op. Dat is -het beste. V raag: 'Weet U ook een middeltje om con theevlek uit een mousselinen japon (crème) te verwijderen De vlek is al eenige jaren oud. Antwoord: Met een mengsel van 2 deelen glycerine, 9 deelen water en 1 deel geest van salmoniak. Do vlek 12 uren nat houden en daarna afwasschen met galzeep. U moogt er wel wat vlugger bij zijn. Hoe ouder do vlekken zijn hoe hardnekkiger. Vraag: In September van 1913 heb ik geloot, en werd in Februari ingedeeld! Lij hot 3e Reg. Huzaren. In April werd ik weet, bij het 4e Reg. Inf. ingedeeld. Nu is mijn vraagkan ik nog een request indienen ojj bij het) eerstgenoemde korps te worden ingedeeld, daar ik een hekel heb om bij de infanterie te dien-en? Zoo mijn request wordt geweigerd, is er dan Dog een andero weg? Antwoord: Ge kunt probeeren .n ren request voor overplaatsing bij de Gavalerië in te dienen. Er zullen echter -wel om9tan* digheden zijn waarom go indertijd bij dé Infanterie zijt geplaatst. Wordt Uw verzoek niet toegesfcaUn -dan 7i jn daarvoor grondige redenen aan we dg. Ge zult in de beslissing moeten berusten. moeilijkheid voordoen, en zeker de laatste, die hij verwacht had. Ja, zei Polperro nadenkend, daar hebt u gelijk in! Ik dacht het hcelemaal vergeten. De kamer van den graaf De Vi rieu is leeg, zooals u zegt, maarhij aarzelde en liet er toen met iets sluws in zijn blik op volgenIk heb nog een andere kamer disponibel, een veel mooiere, met het uitzicht op het meerde kamer, waar mevrouw Bailey gelogeerd heeft. De kamer, waar mevrouw Bailey ge logeerd heeft? herhaalde Chester. Heeft mevrouw Bailev dan een andere kamer in gebruik genomen 1 Neen, dat niet, maar zij heeft Lac ville vanavond verlaten. Ik heb juist een brief van haar gekregen. Het mannetje had moeite orn ernstig to blijven. O, die Engelschen, die zoo koud heeten te zijn. Als ze verliefd waren de den ze precies als alle andere menschen. Want Chester staarde hem met vragend- ver wonder de, booze oogen a»n. Ja, dat was een aardige dame, die mevrouw Bailey. Mijn vrouw en ik zullen haar erg missen. We hadden gehoopt, dat ze den heelen. zomer zou blijven. Maar misschien komt ze nog wel terug nu dat mijnheer ook terug is gekomenHij kon werkelijk niet Dalalen, dien laatsten steek te geven. Heeft Lacville verlaten herhaalde Chester op ongeloovigen toon. Het is misschien drie uur geleden, dat we aan het station afscheid van haar namen. Ze was toen ten minste volstrekt niet voorne mens Lacville te verlaten. Zei u, dat u een brief van haar liftd gekregen Ja, mijnheer. (Wordt yervolgd).:

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 10