N®. 16663 Woensdag 24 «Tmii A®. 1914. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Uit de Omstreken. PRIJS DER ADTERTENTIEN: Van 16 regels f 1.05. Iedere regel meer /"0.17£. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine edvertentiën van 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Gents. Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ1.30; per week. f 0.09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. i 0.10. Franco per post 1*65. heer Z. of de gemeente de overige ook niet kan koopen. De heer R. Ouwehand antwoordt, dat dit wel in de bedoeling ligt. Nog merkt de heer Z. op, dat men niet den indruk moet vestigen, dat door de ge meente zoo'n koopje wordt gedaan. Do hee- ren maken nog 600 pCt. winst. De Voorzitter stemt daarmede in en acht de opmerking van den heer Z. zeer ad rem. De heer Kruit zegt echter, dat een be drag van f 1000 niet boven de taxatie gaat. Ten slotte wordt het voorstel met alge meens stemmen aangenomen. Vervolgens kwam ter tafel voorstellen tot 't in eigendom afstaan van een deel van den weg door den Koestal, c. q. toe verlen ging van dien weghet aanvaarden van een nieuw aan te leggen weg in het verlengde van de Commandeurslaan het overnemen van die laan en den aankoop van de be zitting het z.g. Konijnshol. Do Voorzitter merkt op, dat de onder handelingen met baron Van Wassenaer van Catwijck lang hebben geduurd, doch ein delijk tot een goed einde zijn gebracht. Na eenigo gedachtenwisseling werd met algemeens stemmen het volgende besluit genomen. 1. Aan den openbaren dienst te onttrek ken den weg door den Koestal vanaf de Commandeurslaan, tot aan het perceel ka dastraal bekend in Sectie B. No. 352. 2. B. en W. te machtigen met den heer Van Wassenaer van Catwijck de volgende overeenkomst aan te gaan ,,De heer Van Wassenaer legt aan op de grenzen van zijn bezittingen en draagt over aan de gemeente een 4 M. brecden weg, op geen lager peil, dan het in den Koestal lig gende, aan de gemeente toebehoorende teel- land No. 435, met dien verstande, dat zoo B. en W. hier of daar een deel van den weg op hoogcr peil wenschen te houden, aan dien wer.sch moet worden voldaan, onder verplichting van dit verlangen aan den uit voerder van het werk tijdig kennis te geven. ,,De heer Van Wassenaer staat der ge meente af do Commandeurslaan tot am den nieuw aan to leggen weg langs zijn be zittingen hij doet afstand van alle rechvCn, die hij verneemt to hebben op den weg langs het z.g. Konijnshol eindelijk draagt hij dor gemeente over do bezitting Konijns hol met de daarbij gelegen landerijen en een strook grond ter breedte van 1 M. langs den aan te leggen weg van 12 AI. breedte en de Commandeurslaan, ter lengte van on geveer 175 AI. „De gemeente draagt daarentegen over aan den heer Van Wassenaer den thans bo- staanden weg door den Koestal van af do Commandeurslaan bij de Bijzondere school tot daar, waar deze weg wordt opgenomen in den nieuw aan tc leggen 4 AI. breeden weg. Verder betaalt, de gemeente hem te rug do koopsom, die hij heeft voldaan voor do bezitting Konijnshol, ten bedrage van f 9270, bonevens een toeslag van f 400 cn één ad f 175. Eindelijk werd aan den heer O. Haas noot 300 vierk. meter gemeence-grond af gestaan tegen 4.25 per vierk. meter. Bij de rondvraag deed de lieer Kruit de vraag, hoe het kwam dat de secretaris hem namens B. en W. toe zeide, dat hij al do gewisselde stukken tusschen B. en W. in liet Domeinbestuur had toegezegd, terwijl hij nu een schrijven heeft ontvangen dat dit verzoek iü overweging zal worden ge nomen. Do lieer Aandewiel had dezelfde vraag willen doen. Uit het antwoord bleek, dat hier een mis verstand in het spel was. Zoodra de onderhandelingen ten einde zijn gebracht, zal aan het verlangen der heeren worden voldaan, waarmedo deze genoegen namen. Do lieer De Klerk vraagt of er niet een brief is ingekomen van Gebrs. Haasnoot met betrekking tot de waterleiding. De Voorzitter antwoordt bevestigend. Doch dit is zoo pas geschiedt, zoodat B. en W. nog geen kennis er van hebben kunnen nemen. Hierna wordt de vergadering gesloten. BINNENLAND. Groningen zal op Dinsdag 30 Juni, den avond, waarop verwacht wordt, dat H. M. do Koningin en Prins Hendrik een rijtoer door de feestvierende stad zullen maken, een schitterenden aanblik opleveren. In een vergadering werd meegedeeld, dat de gemeente Groningen zelve een fraaie illuminatie zal doen ontsteken; o. m. zullen worden geïllumineerd het goudkantoor, de poort onder den Alartinitoren, op de tran- Ben, waarvan rookvrij licht zal branden, wanneer het Vorstelijk Echtpaar daar pas seert, en eenige andere punten der stad. De voogdijen van onderscheidene gasthuizen, zullen de gevels dier inrichtingen in lichten de lijnen doen uitkomen. Het Rijk zal o.a. het voormalige Prinsenhof (de z.g. garde poort). verschillende universitaire gebou wen, het paleis van justitie en enkelo ande re inrichtingen in feestverlichting zetten. Bovendien stellen de ingezetenen al het mo« gelijke in het werk. om met name den brug gen en gevels van het Noorderplantsoen een schitterende illuminatie te bezorgen. Do directeur-gen. dor Staatsspoorwegen heeft een belangrijk bedrag uitgetrokken voor de verlichting van den gevel van het hoofdstation. In Gruno's wateren zullen bo vendien enkele verlichte bootjes en sche pen varen. Groningen zal, wanneer niet al le teekens bedriegen, op den avond van 30 Juni een lichtende feeststad worden. Het Kon. Echtpaar komt Dinsdagnamid dag 30 Juni te halfzeven met een extratrein aan. Behalve de autoriteiten, zal op het pei> ron ter begroeting aanwezig zijn een milï- tairo eerewacht met de regimentsmuziek uib Assen. In de vestibule van het station zul len opgesteld zijn de Groningsche visch- vrouwen, die H. At. met een versierden hoo- pcl, waaronder zij doorgaat, de traditionee- le hulde zullen brengen. Buiten gekomen vindt het Vorstelijk Echtpaar op het bordes het uitvoerend comité van de ongeveer 100 vercenigingen, die zich met haar banieren langs den weg scharen, om het Koninklijk Echtpaar tc huldigen. De voorzitter van heb uitvoerend comité zal aan heb Echtpaar voorgesteld worden. Twee meisjes zullen den hoogen gasten bloemen en fraai uitge voerde programma's aanbieden. Het Vor stelijk Paar met gevolg en autoriteiten rijdb dan rondom het plantsoen naar het huls van den Commisaris der Koningin. Zooals gezegd, staan do vereenigingen, deelnemende aan de huldebetooging, langs den weg geschaard. De betoogers staan zoo verre van elkaar af, dat zij het publiek niet zullen hinderen en ook de 60 k 70 banieren zullen voor het publiek geen bezwaar ople veren. Op 9 verschillende plaatsen van do bovengenoemde route staat een muziek korps opgesteld. Woensdagmorgen rijdt het Kon. Echt paar uit, om de plechtigheid in do Nieuw© Kerk bij to wonen. Te twaalf uur verlaat het de kerk. Even nadat het de kerk ver laten heeft, gaan curatoren, professoren en afgevaardigden van andere acdcniies en eere-doctorcn, voorafgegaan door de pe dels, voorbij het huis van den Commissaris, waar H. AI. de Koningin cn Prins Hendrik don stoet zien voorbijtrekken, naar do Groötc Alarkt naar het stadhuis, waar heb gemeentebestuur op het bordes de hoogo gasten ontvangt. Te 2.15 u. maken Koningin en Prins een rijtoer, om zich te begeven naar het stad huis, vanwaar de maskerade wordt bezich tigd. Te 4.50 u. vertrek naar het station. Even na 5 u. vertrek naar Het Loo. H. AI. de Koningin heeft aan de Alaat- schappij van Weldadigheid te Frederiksoord f 500 geschonken. De eigenaren van perceelen aan het Wilsonsplein, op de Leidschevaart on de Oranjekade te Haarlem, zullen zich, naar d« ,,Opr. H. Crt." meldt, tot Ged. Staten wenden met het verzoek het Raadsbesluit van verl. Woensdag, waaifoij een gedeelte van het Wilsonsplein werd onttrokken aan den openbaren dieust, niet goed te keuren, omdat zij zich daardoor verkort achten in de rechten, hun toegezegd door het collego van B. en W.toen zij het terrein, waarop do huizen staan, van de gemeeute kochten. LEIDEN, 24 JUNI. Gisteravond concert in „Zomerzorg" 1 O, o, wat zag 't er slechts weinige kwar tieren van te voren droevig uit. De regen kwam niet meer in druppels neervallen, 't waren stralen water, die 't plaveisel in een minimalen tijd in één groot meer verander den. Waar je liep, overal stroomde het water je haast over de schoenen. Een oos- terscho regenbui was het. Dat dit van in vloed is geweest op het bezoek, laat zich begrijpen. Velen zullen een gang naar den Stationsweg niet hebben aangedurfd. En zij allen hadden ongelijk. Den geheelen avond bleef het droog, de temperatuur was mild en onder de heerlijk-ruime, uitstekend- verlichte veranda's was 't genotvol zitten. En dan de muziek van het Vierde. De mannetjes van den heer Van Erp hebben weer zoo goed voldaan. Een zeer afwisse lend programma werd afgewerkt. Aan ver scheidenheid ontbrak het niet. Lincke zoo wel als Schubert kwamen er op voor. En dan nog Tschaikowsky, Bizet, Alessenet en Puccini. Er viel niet te klagen, evenmin over de vertolking dezer werken. Vooral het laatste programmanummer, een fantasie van Bizet's ,,Les Pêcheurs de Perles" boeide door klankvolle weergave. We zullen evenwel niet i_. bijzonderheden afdalen, doch volstaan met de verklaring, dat we met zeer veel genoegen het staf muziekkorps hebben gehoord. En als Pluvius en Acolus, en hoe al die goden mogen heeten, zich nu een beetje willen ontfermen over de Zomerzorg"- concertcn, dan zullen de Leidenaars, de stafmuziek en de exploitant van „Zomer- zorg" dat zeer op prijs stellen. Donderdag 2 Juli a.s., van 94 uur, wordt onder voorbehoud van de Koninklij ke Goedkeuring op dc gewijzigde Statuten de inschrijving opengesteld op: 300.000 aandeelen a 1000 en 50.000 aandeelen k 100 der N. V. ,,Nederlandsche Fabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen v. li. W. Hoc.genstraaten Co.", te Leiden, recht tobbende op het volle dividend over het boekjaar 1914-15, tot den koers van 102 pCt. Do inschrijving is opengesteld te 's-Gra- venhage ten kantore der Nationale Bank, to Loiden ten kantore der Nationale Bank en der firma Van Wensen Co. en te Amsterdam ten kantore der Rotterdamsche Bankvereeniging. Do ,,Sts.-Crt." bevat de gewijzigde statuten van den Leidschen Bestuurders- bond. Gisteravond omstreeks acht uren was de 19-jarige T. in dc omgeving van de Ha- venkado op jacht. Hij maakte jacht op musschen, met een dubbelloopsjachtgewecr. Op een gegeven oogenblik viel er een schot. Er was echter geen musch geraakt, hoewel do kogel zijn doel niet miste, want de 14-jarigo P. van L., die zijn hoofd over het muurtje van do buren 6tak, waarin do jeugdige schutter bezig was, kreeg een go- declto van de lading, in het gelaat, waar door hij vrij ernstig gewond werd, en naar het Academisch Ziekenhuis werd vervoerd. Ook do 12-jarig© AI. B. kreeg eenigo hagel korrels in het gezicht. Deze werd minder ernstig gewond. x ALPHEN. Do heer F. P. B03, alhier, heeft het laagst ingeschreven voor de levering van 3300 AI. portland-cementen trottoirband mot benoodigde linksche on rechtsche boch ten op Urk ad. 32 ots. per AI. en 70 ets per bochtstuk. «BODEGRAVEN. 1 Op de hondenten toonstelling ter 's-Gra- Venhage behaalden de heciren P. Biesheuvel 'en A. Timiners, heiden alhier, een eersten prijs; den eersten voor een hazen wind-, dep tw'eeden voot een Hollandschen herdershond. Binnenkort zal alhier opgericht worden ëen Coöperatieve Aliddenstands-Credietbank yoor Bodegraven en Omstreken. Onder blijken van belangstelling her dacht de heer D. Gelderblom, alhier, den dag, waarop hij 40 jaren als timmermansknecht' Sian denzoifdon winkel werkzaam gewoest is. HAARLEAIAIERAIEER. Do „Sts.-Crt." bevat d© gewijzigd© statuten van de Ver. tot bev. van de belan gen van den paardenhandel in deze ge meente. Door liet bestuur van den Haarlemmer- ïri eerpolder is openbaar verpacht het Visch- ïveht in de binnenwateren van genoemden polder iu zes perceelen. Percwel X is ge gund aan J. C. Spaargaren, te Oegstgeest; perceel 2 aan C. Been, te Nieuw-Vennep perceel 3 aan C. A. Rijnbeek, te Uithoorn; percoolen 4 en 5 aan J. Jongkind, te Aals meer, en peroeel 6 aan J. Groenveld, te Haar lemmermeer. Gedurendo de vacature van kantonrech ter in het kanton Haarlemmermeer zullen de strafzittingen worden gehouden door den heer Ninaber, burgemeester van Leiinuidon, en de civiele zittingen door mr. A. Slob, burgemeester van Haarlemmermeer, lx-iden kantonrech tor-plaatsvervangers. LEIDERDORP. De collecte voor het fonds van den Gewapenden Dienst heeft opgebracht f 10.91. NOOR D WIJ K-A AN-ZE E Gisteren had Dirk B. Pzn. een slech ten dag. Zijn werkpaard, waarmede hij schelpen rijdt en andere werkzaamheden verricht, heeft van een ander paard een trap gekregen, die zóó aankwam, dat één der achterpooten van het dier kort en klein werd geslagen, en het paard afge maakt moest worden, 't Was een kloek werkpaard't is dus een zwaar verlies voor den man. OEGSTGEEST. Gisteravond had in café ,,Koriolcaas" de jaarvergadering plaats van de Oranje- veroeniging. Slechts 9 leden, behalve het bestuur, waren tegenwoordig. Na opening door <Jen voorzitter las de secretaris de no tulen, welke onveranderd werden gcJodge- keurd, terwijl het jaarverslag weergaf, wat do Vereeniging in het afgeloopcn jaar had verricht. Ingekomen was een dankbetuiging van het gesticht .Duinzicht" voor de traktatie bij gelegenheid van het Onafhankelijkheidsf-eesfc. Uit het jaarverslag blijkt, dat de Veroeni- ging 265 leden telde. Een woord van hulde en d^nk wordt gebracht aan den heer Hom broek, dio zooveel voor do Vereeniging heeft gedaan en nog doet. Aan. de ojrdo kwam nu do rekening en verantwoording van den penningmeester. De ontvangsten waren f 882.73. De uitgaven be droegen f 1050.89, zoodat er een nadeelig saldo is van f 16816. Dat de uitgaven zóó hoog waren, ligt aan verschillende onvoor ziene omstandigheden. 25 leden betaalden hun contributie niet (f 18). Aan prijzen werd f 14 meer besteel dan geraamd wasde post drukwerk bedroeg f 20, schadevergoeding van het gras f 10. Do rekening van den timmer man was hooger dan men deuken konboven dien had do verlichting meer geld gekost, doordat de leverancier van ballons op het laatste oogenblik berichtte, de bestelling niet te kunnen uitvoeren. De hoeren Den Ouden en Van den Berg - zagen do rekening na. Deze werd in ordo bevonden. Do heer J. C. Kruyt-, aftredend bestuurslid, werd met op 1 na alge- meene stemmen herkozen. Deze nam do benoe ming $nn. Aan de ordo was nu het opmaken van het programma voor de feestviering van dit jaar. Het plan van het bestuur was: bekrim ping, met het oog op den slechten toestand der kas ©u hot jaar 1915, dat een jubeljaar mag genoemd worden. Op voorstel van den heer Den Ouden wordt besloten, het Kinderfeest td stellen in de handen.der onderwijzers, zoo dat het Kinderfeest op do scholen zal gehou den worden. Er wordt besloten dit jaar geen ringrijderij te houden. Na velo besprekingen, werd beslo ten, als er nog van verdere feestviering sprake kan zijn, dit over tc laten aan het bestuur. Bij de rondvraag stelt de heer Six voor te trachten leden te winnen. De hoor Hom broek stolt zich ook nu weder beschikbaar. Niets meer aan do ordo zijnd©, sluit de voor zitter de vergadering. SASSENHEIAI. Sedert eenigen tijd is bij enkele bloe misten alhier een nieuwe sorteer ma chine in gebruik, dio uitstekend schijnt to voldoen. Zij biedt dan ook geen geringe voordeden, als: gemakkelijk te verplaatsen; zij kan vlak naast do stellingen staan; heeft gaten Van 3 tot 23 o.Al. omvang cn ovale gaten, speciaal voor irissen. Per dag kan één man er 100 mand mee sortooren. Deze sortcermachine is qon vinding van den heer B. Hoogstraten. Door den hoer A. L. Verhoog, architect alhier, werd heden aanbesteed, pamens de AVoningbouwvereeniging .^Vooruitgang", het aanleggen van twee straton met rioleeringen, opliooging, bestratingen, enz., op het terrein aan de Zandslootkado in verband met hot eerlang bouwen van 56 woningen. De uitslag is als volgt: Gebr. Tromp, Zaandam, f15,685; H. J. de Heyder, Leiden, f 15,659T. Ivuiu en L. Zandstra, Soliellinkhout, f 15,480; T. de Waard, Lekkerkcrk, f14,985; J. Hopman, Haarlommorm.f 14,896P. Langeve!i, Kar- dingsvold, f 14,760; A. Zonneveld, Haarlem. f14,735; N. AI. Krayevold, Utrecht, f 14,210; P. Delienga, Amsterdam, f13,963; J. Olden burg, Bergen, f13,933; W, Visser, 's-Graven- hagc, f13,594; J. Saras, te Oude. we tering, f 12,993, w uLj KATWIJK. Gemeenteraad. Hedenvoormiddag kwam de Raad der ge meente Katwijk in openbare vergadering bijeen. Alle raadsleden waren aanwezig. De Raad werd, wegens ongesteldheid van den burgemeester, gepresideerd door den oudsten wethouder, den heer D. Ouwehand Az. Deze deelde bij de opening mede, dat aan den burgemeester een verlof was ver leend van drie weken wegens ziekte. Hij sprak onder teekenen van instemming der vergadering den wensch uit, dat dit verlof mocht medewerken tot het algeheel herstel van den burgemeester. De notulen der vorige vergadering waren nog niet gedrukt bij de leden rondgezon den cn konden dus niet wöTden vastgesteld. De Voorzitter deed mededeeling, dat tot secretaris der Gezondheids-Commissie is be noemd de heer Hueting en dat de heeren J. A. do Best en R. Ouwèhand hun benoe ming tot lid der Bouwvereeniging hebben aangenomen. Verder dat er enkele missi ves van Ged. Staten zijn ingekomen hou dende goedkeuring van genomen Raadsbe sluiten en dat door dit College een kleine wijziging wordt voorgesteld in de toege zonden verordening op de tapperijen en verloflokalen in dien zin, dat het verlee- nen van dispensatie niet aan den Raad blijft, maar dat dit recht aan den burge meester wordt toegekend. Alet deze wijzi ging wordt genoegen genomen, waarna de verordening aldus gewijzigd, weder ter goedkeuring aan Ged. Staten zal worden opgezonden. Ingekomen was een verzoek van K. Haas noot om dispensatie der bouwverordening voor het bouwen van een houten schuur. Alet het oog op de haast van het verzoek werd het onmiddellijk behandeld en de ge vraagde dispensatie verleend. Alsnu las de Voorzitter het antwoord voor op een vraag van den heer De Ruiter Zijlker in de vorige vergadering gedaan, betreffende de mededeeling van do volle dige correspondentie met den heer Taat ge voerd over ruil van grond. B. en W. acht ten het geraden, zoolang de zaak hangende is, daaraan geen publiciteit te geven. Dit zou niet in het belang der gemeente zijn. De heer Zijlker legt zich niet onmiddel lijk bij dit antwoord neer. Hij zou er ook geen publiciteit aan willen geven, doch de Raad er raeo op de hoogte willen zien ge steld. Spr. weet er wel een en ander van, doch niet alles, omdat er stukken in het geding zijn, waarop „kabinet" stond. Zijn meening is, dat de heer T. geen onredelij ke eischen stelt. De heer R. Ouwehand deelt mede, dat de onderhandelingen een zeer welwillend karakter dragen, maar nog niet tot een einde zijn. De heer T. eischt meer dan de taxatieprijs bedraagt en B. en W. trachten in het belang der gemeente hem tot billijker condities te bewegen. Een geheime zitting acht hij niet noodig bovendien vreest hij, dat een geheim van 15 personen geen geheim meer is, een ver onderstelling, die ook de voorzitter al had gemaakt. Nadat ook nog do heeren D. W. Ouwe hand en Kruit over deze zaak een en ander in het midden hadden gebracht en de secre taris een verduidelijking had aangebracht, stelde de heer Zijlker voor, B. en W. te verzoeken de stukken in een geheime zitting aan den Raad over t© leggen. Dit voorstel werd met 10 tegen 5 stemmen verworpen. Vóór stemden de heeren Van Egmond, De Klerk, Kruit, Aandewiel en Zijlker. Eindelijk was nog ingekomen een vraag van Ged. Staten met betrekking tot art. 17 der Drankwet. De Raad heeft zich namelijk uit te spreken over de al of niet splitsing van tappers en slijters. Besloten werd Ged. Staten medo te dee- len, dat deze splitsing zal blijven gehand haafd. Daarna kwam aan de orde een voorstel van B. en W. om hun College to machtigen tot het aankoopen van aandeelen in de N. V. Zanderij ,,De Ridder" te Katwijk. B. en W. hadden een concept voor de i aankoopvoorwaarden opgemaakt, welke door den secretaris werden voorgelezen. Daaruit bleek, dat door dr. Van Walsem aan B. en W. was meegedeeld, dat enkele geachte ingezetenen 8 aandeelen wenschten to verkoopen voor f 1000 per stuk. De voor zitter is toen persoonlijk dozo personen gaan opzoeken en heeft vernomen dat men geneigd is deze aandeelen voor dit bedrag van do hand te doen aan do gemeente mits de Raad B. en W. machtigt er f 1000 vooi tc betalen. De heer Van Walsem vroeg of er ook eenige condities aan den verkoop verbon den is n.l. dat de grond moet worden ge bruikt voor de haven. De Voorzitter ontkent dit en verschil lende raadsleden zouden dit met den heet Kruit ook niét wenschen. Er ontstaat over dit punt een vrij drukke discussie. De lieer Zylker vraagt hoeveel aandeelen er in het geheel zijn. Als do heer R. Ouwehand het oijfer 40 noemt, vraagt de SPORT. Korfbal. De Bestuursvergadering van den ,,N. K. B.". De uitslag der stemming voor vier leden van het bestuur van den ,,N. K, B." is, dat gekozen zijn mej. O. E. ten Gate en D. van Beek. Voorts is er herstemming tusschen H. Krijn, B. G. A. Smcets (Leiden), S. A. Wil son en A. J. A. Alcybaum. Hippische Sport. Concours-HIpplque te VCravcnhage. In de afdeeling tuigpaarden, hoogto bo ven 1.57 AI., verwierf „Sylvia" van II. F. Bultman Hzn. te Haarlemmermeer een eer volle vermelding. Verder behaalde „Badcnia" van F. J. E. Horstman te Wassenaar den eersten prijs alu schoonste rijpaard. Bij do verkiezing voor een lid van d© Prov. Staten van Overijsel, district R-aalte, werden 5168 stemmen uitgebracht, waarvan 33 van onwaarde. Hiervan verkregen d© heeren H. Salomonson (L.) 2189, J. C. Vogfc (,S. D. A P.) 256 cn J. W. J. baron D© Vos van Steenwijk. C.-H.) 2985, zoodat ba ron Do Vos van Steenwijk gekozen is. Een aardig oogenblik was het, toen gisteren in Den Haag slechts een paar mi nuten vóór het vertrek der eerste twee am bulances van het „Roode Kruis" naar de poststrekeu in Indio een ijlbode aan het. sta tion verscheen voor zustor Zwart, die vroe ger -deel uitmaakte van de Servische ambu lance, brengende de Roode-Kruis-medaille, do koninklijk© onderscheiding, haar juist toegekend. Zichtbaar blij aangedaan werd zuster Zwart het insigne op de borst go- hecht.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1