N°. 16662 Dinsdag 33 Jiml. e Tweed© Blad. A0. 1914. BUITENLAND. Ingezonden.: IDSCH Albanië. Zoo ia dus een wapenstilstand ingetre den. Do prins Von Wied heeft een militai ren maatregel durven nemen, zonder zijn militaire adviseurs, de Nederlandsche offi cieren, daarin te kennen. Is 't- niet begrij pelijk dat de Nederlanders slecht te spreken zijn over den vorst en er aan denken het bijltje tr bij neer te leggen. Dat is dus de dank voor hun opofferingsgezindheid, 't Is wel fraai. En later mogen de Nederlanders weer in 't vuur gaan tegen do onbetrouw bare elementen voor wie de wapenstilstand misschien niets anders is dan een truc. Ook in 't buitenland heeft deze daad geen goeden indruk gemaakt. De Fransche „Liberté" titelt een artikel: ,,De onhan digheid van den prins Von Wied" «n schrijft dan ,,Nu de zaken in Albanië eenige dagen zoo goed schenen te gaan, heeft de prins Von Wied, wien het werkelijk aan diploma tiek talent ontbreekt, kans gezien, de leden van de Nederlandsche missie te froisseeren. Hij mocht voor deze officieren toch wel égards hebben. Zijn toestand veroorlooft hem niet de weinige elementen, die nog vóór hem zijn van zich te vervreemden. De prins heeft nu gemeend op eigen gezag een wa penstilstand te moeten toestaan aan de opstandelingen. Wij zeggen niet, dat hij on gelijk gehad heeft, dat to doen en het is hoogst waarschijnlijk, dat hij niet in staat was den opstandelingen een kleine tege moetkoming te weigeren, maar hij had, al vorens deze beslissing te nemen, zijn Ne derlandsche militaire raadslieden kunnen en zelfs moeten raadplegen of althans waar schuwen. Hij heeft dat niet gedaan en de Nederlandsche missie heeft, zooals zeer be grijpelijk is, dat zeer kwalijk genomen. Het verblijf in Albanië, de zeer ondankbare taak, die op hen rust, hebben reeds weinig aantrekkelijks. Indien men nu bovendien nog militaire maatregelen neemt zonder hen te raadplegen, dan weten werkelijk de Nederlandsche officieren, die toch hun le ven in deze zaak wagen, zooals do dood van overste Thomson bewijst, werkelijk niet om welke reden zij nog voort, zouden gaan zich voor niets zooveel moeite te geven. Zij dreigen dus been te gaan. Maar omdat uit algemeen standpunt hun vertrek den toestand niet verbeteren zou, doen de ver tegenwoordigers der mogendheden hun best de gemoederen tot bedaren to brengen en een breuk te voorkomen. Men mag hopen, dat zij er in zullen slagen, maar tegelijker tijd kan men toch slechts sceptisch gestemd blijven over de verdere practische betee- ke>nis van de samenwerking tusschen den prins en de Nederlandsche missie". In dezen maatregel gevoelt men, hoe da invloed der Italianen is toegenomen. Want op hetzelfde oogenblik gaat men nederig excuses aanbieden aan Italië voor het ge beurde met de twee Italianen te Durazzo. Dat is zeker de hulde aan de nagedachtenis van overste Thomson, die de heeren ont maskerd heeft met aan te toonen, dat ze in verbinding stonden met. de opstandelin gen. Dat is ook het loon voor kapitein Fa- bius, die in deze zaak een rol heeft ge speeld en die tot op het laatst toe aan 't front is om de kanonnen te doen bedienen met eenige Duitsche en Oostenrijksche vrij willigers. •Wel is prins Wilhelm, die zelf eerst moed kreeg na een vingerwijzing van den Duit- schen keizer, een onpractisck mensck en ook een ondankbaar man. Want wat hij nu deed toont zijn ondankbaarheid jegens de Nederlanders, die met de twijfelachtige hulp der Mirdieten en Malissoren Durazzo en den vorst tegen de Mohammedanen durfden verdedigen. Al de hulp van buiten Durazzo blijft weg en ook Pr enk Bib Doda heeft zich nog niet vertoond en blijft op eenige uren ten noor den van de hoofdstad. Dit moet het gevolg zijn van een oproerige beweging onder de Mohammedanen van Skoetari en omstreken. Dezen hebben een protestvergadering belegd tegen het ge bruik van de Mirdieten tegen do Moham medanen van Midden-Albanie. Zij hebben gedreigd om, als Prerik Bib Doda zijn op- marsch niet staakte, het land der Mirdieten thans van krijgers ontbloot, binnen te dringen en te verwoesten. Dit nieuwe oproer is geschikt om den toestand nog ingewikkelder to makon, en kan bijvoorbeeld den Mirdieten aanleiding geven om, in plaats van verder tegen do Mohammedanen van Midden-Albanië te vechten, hals over kop naar hun thans be dreigd geboorteland torug to snellen. De „Reiehspost" verneemt uit Skoetari, dat de christelijke bewoners van die stad zich hoe langer hoe meer van de Italianen afwenden, terwijl de Mohammedanen daar entegen van dag tot dag vertrouwelijker met hen worden. Voortdurend plegen Mo- hammedaansche notabelen overleg met den ItaliaaDsehen consul. 't Is dus overal hetzelfde: de Italianen zoeken steun in lum Albaneescho politiek bij do opstandigo Mohammedanen, zooals zij dat vroeger deden bij de opstandige Epiroton. Over do krijgsvetrriehtingvju der laatst© dagen komen nog de volgende berichten bin ten .Eergisteravond stemden de uit het zuiden opdringende troepen afdeeliingHm, ongeveor 1000 man sterk, bij Kaxaboenar 'en Loesjina, waar zij in een heftig gevecht met onge veer 600 opstandelingen, d'io de hoogten'daar bezet hielden, gewikkeld waren. De [rechtervleugel der regeringstroepen stond onder bevel van majoor liesim bcy en den Nodefrlandsclien kapitein De Jongli, het centrum onder Moefreddin bey Vlora en Hisjmid Toska-s, de lijtkervierigei onder Bektasj bey. De regoeringstroepen zijn teruggeworpen op Eieriaan de Somini.rivier, waar zij zich nu bevinden. Prenk Bib Doda heeft de regeering ver zocht hem een tweede kanon te zenden, om met zijn troepen de stelling, vier uren bo noorden Durazzo, te kunnen verlaten, cn den opmarsoli tegen de opstandelingen te kunnen beginnen. Het kanon is dadelijk door den ingenieur Hascktr aan boord van de „Fisela," naar da stelling van Prenk Bib Doda gebracht. De laatste dag is tot bij de vooruitge schoven stellingen bij den Pasboel naar doo- den gezocht. Vijftig lijkon zijn gevonden en begraven. Do verliezen der regeringstroepen bij de jongste gevechten bedragen ongeveer 80 doo- den en 120 gewonden. Van den 20 man sterken gendarmericpost bij de Porta Romana zijn vier gedood, 14 gevangen genomen, twee gevlucht. Oogge tuigen van de jongste gevechten melden, dat de opstandelingen de gewonden afmaken. Volgens de ,,Alb. Cofr." is Arif Iiikmet, die den opstand in Midden-Albanië heeft voorbe reid, in liet militaire hospitaal te Uskub aan de ernstige verwondingen, hem in een gevecht toegebracht, overleden. Naar hetzelfde blad uit Durazzo verneemt, heoft do vor9t Mehmed bey Konitsa tot mi nister van bui toni andsche zaken benoemd. Naar luid van een telegram uit Durazzo aan de -„Secoio", zullen tijdens den wapen stilstand, die tot Dinsdag duurt, 15 ver tegenwoordigers der regeering samenkomen met 15 vertegenwoordigers der opstandelin gen, om to beraadslagen over een vergelijk, dat verder bloedvergieten kan voorkomen. Zaterdag is het nieuwe regeer- CHINA, systeem, waardoor de president alleenheerscher is geworden en do volksvertegenwoordiging een wassen neus in werking getreden, 't Is heel officieel gegaan met de opening van den Senaat. LiJoean-Hung, de minister van den .pre sident Joensjikai, is in een gepantserd© auto naar het Senaatsgebouw gereden en heeft in zijn openingsrede uiteengezet, dat de mislukking van het parlementairo stelsel noch aan de regeering, noch aan de twee Kamers van het parlement geweten ma& worden, doch uitsluitend aan het te groote aantal afgevaardigden, in tal van partijen verdeeld. Hij hoopte, dat do Senaat den rechten weg zou weten te vinden, om rekening hou dende met de openbare meening, de regee ring te steunen. Dan zal de republiek aan haar bestemming beantwoorden. De Senaatsleden hebben de woorden van den minister toegejuicht. Of 't nu lang rustig zal blijven in China, mag betwijfeld worden, 't Ia niet te ver wachten, dat de voorstanders der republiek dit als de vervulling hunner wenschen zul len beschouwen. De Vcreenigde Staten zullen MEXICO, nog eens probeeren of zo in Mexico den vrede kunnen her stellen. De nieuwste poging is, dat verte genwoordigers van Huerta zoowel als van iCarranzg, .uitgenoodigdzijn tot een confe rentie om met elkaar in onderhandeling te treden, teneinde te beraadslagen of er iets voor herstel van den binnenlandschen vrede kan worden gedaan. De conferentie zal niet-officieel zijn. Reeds hebben Huerta-mannen zich bereid verklaard, doch van de volgelingen van Carranza is nog niets vernomen. "Volgens te New-York ontvangen berich ten heeft de voorhoede van generaal Villa's leger, dat zioh op weg bevindt naar Zacate- cas, Zaterdag een beslissende nederlaag ge leden tegen de regeeringstroepen, onder be vel van generaal Barron. De insurgenten zijn in wanorde op do vlucht geslagen. Het hoofdleger van Villa, 25,000 man sterk en met 121 stukken geschut heeft later onder Villa's persoonlijke leiding den aanval hervat-. De kansen waren gekeerd, want volgens de laatste medcdeelingen zijn hun drie stellingen der regeeringstroepen in han den gevallen. KORTE BERICHTEN. Het hoofdbestuur van den Bond „Vre de door Recht" hier te lande, heeft tele grammen met betuiging van deelneming in het overlijden van Bertha von Suttner go- zonden aan de famillo van deze strijdster voor den Vrede te Weenon en aan den bond aldaar voor de vredesbeweging ter voorbe reiding van het congres. Op het graf van Bertha von Suttner zullen vanwege den Bond „Vrede door Recht" bloemen worden gelegd. Een telegram uit Parijs bericht, dat voor de Olympisohe spelen in 1920 Boeda- pest is aangewezen. Een krachtige propa ganda was te Antwerpen gevoosd om deze stad er voor aangewezen' krijgen. Zelfs was schepen Van Kuycljf afgpvaArdlgd om te Parijs net standpunt der Antwerpenaren te verdedigen. Op de weirf van Blohn en Voss te Hamburg is het derde schip van het ,,Im- perator"-typo te water gelaten. Op verzoek des keizetrs, die persoonlijk de te water- la ting bijwoonde, doopte gravin Hanna von BismaTck, de jeugdige kleindochter van den „ijzeren kanselier" hot schip met don naam 7,Bismarck". De burgemeester van Hamburg sprak de doopredo uit. In Württembcrg hoeft men den öör- zamen huisvaders, oen roductie in de belas tingen toegestaan. Daarbij is het echter niet gebleven. Uitgaande van de gedachte, dat het niet good is, dat do mensch alleen zij, hoeft men do belastingen dor ongehuwdon verhoogd en wol: met 10 pOt- voor een jaarlijlcsch inkomen van 2400 tot 3600 mark, mot 20 pOt. voor eon inkomen van 3600 tot 6000 mark en mot 30 pOt. voor elk inkomen hoo- gcr dan 6000 mark. Iets moois voor postzegelverzamelaars! In Augustus zal namelijk te Kassei een internationale phiiatelistische tentoonstelling worden gehouden. Te Saiüt-Pidrre de Chaillot had-de plech tige uitvaart plaats van madame d'Huningue, geboren Marguerite Oirard, halfzuster van Caillaux. Aan mevrouw Caillaux was hot als een bijzondere gunst toegestaan, onder bewaking van twee inspecteurs van den vei ligheidsdienst, de plechtigheid bij te wonen. Toen mevr. Caillaux bij den ingang van het kerkhof van Pore.Laoliaiso uit heb rijtuig stapte, wiörd zij door het volk herkend en uitgefloten. Toen zij de geopende groeve naderde, werd zij wederom uitgejouwd en dit schelden en fluiten duurde voort, tot zij we der met het rijtuig vertrokken was. Minister-president Asquith heeft zes vertegenwoordigers der arbeidersklasse en der suffragettes van het Londensche East- end ontvangen. Hij verklaarde, de depu tatie te ontvangen, omdat hij vernomen had, dat zij zich niet aan misdadige-aansla- gen had schuldig gemaakt, dat de arbeid sters van het Eastend zich in een bijzonde ren toestand bevonden en van meening wa ren, dat zij werkten onder economische voorwaarden, welke het. haar onmogelijk maakten, hervormingen te verkrijgen, wan neer zij niet heb recht hadden, bij de ver kiezing van volksvertegenwoordigers mede te stemmen. Wanneer den vrouwen het kiesrecht verleend werd, zeido de premier verder, zou dit in den zelfden vorm geschie den als bij de mannen. De Ieren, voorstandera van home rule, gaan zich ook meer weren. Redmond heeft den Ierschen Bond in Amerika telegrafisch om steun verzocht voor de nationalistische Ierscho vrijwilligers. Heel grappig is dat Italië Oostenrijk de schuld geeft van de laatste spoorweg staking. Sommige bladen komen met „be langrijke onthullingen". Was 't door de spanning in Albanië noodig geworden dat Italië moest mobiliseeren, dan had 't niet gekend. Wat zijn ze toch „dikke" vrienden. Een Engelsch eskader is te Kroonstad aangekomen om een bezoek aan Rusland te brengen. In drie aan de Bug gelegen dorpen van het Russische gouvernement Podolsk is do cholera uitgebroken. In één dag zijn nogentien gevallen voorgekomen, waarvan vijf met doodelijken afloop. Ter vermindering van liet hooge sterf tecijfer van do zuigolingen wordt te New- York een kruistocht gehouden tegen, slechte en onoordeelkundige behandeling der.-klein- tjes. Padvinders verspreiden lectuur, ten toonstellingen zullen worden gehouden en ook in do kerken wordt het onderwerp be sproken. Dc Instorting van de Moiil-Grazian-lunnel. Volgens do laatste berichten uit Breii hoopt men, dat de instorting van de in aan bouw zijnde Mont-Grazian-tuunel, aan de lijn van den P. L. M., tusschou Nizza en Coni, niet dat aantal slaohtoffers heeft ge-, eischt dati eerst werd opgegeven. Men denkt., dat er niet meer dan acht dooden zijn. Hot. aantJal gewonden bedraagt tot op heden slechta vier. Men zal eersti dan nauwkeurig kunnen vaststellen, hoeveel menschen bij de ramp het leven lieten, wanneor men gereed zal zijn gekomen mot heb opruimen der puinhoopen. Ongeveer dertrig man werkten onder het deel van de tunnel, dat zich begeven heeft. Men heeft er eenigen zien wegvluchten, die niet op de plaats des onheils terugge keerd zijn. Daarom is het moeilijk, op dit oogenblik heb juiste aantal slachtoffers op te geven. Onder de slachtoffers bevindt zich één Franschman, dfie slechts gewond is. Allo Anderen, zoowel dooden als gewonden, ziju Italiaanscho werklieden, metselaars en opperlieden. Eón der gewonden, die slechts een ge broken arm heeft, Is naar Sospel, op een afstand van twee kilometer vervoerd. De ander em, die ernstiger gekwet-st zijn, zijn naar h,e#t militaire hospitaal to Breil over gebracht. De toestand van een hunner ia hopelooa. De Mont-Orazdan-tunnel is een der be langrijkste van do nieuwe spoorlijnbet Is er een met diibbèl Bp^or en waarvan do coneöruotpe heel wat hoofdbrekens heeft gokostL Een groot aantal arbeiders zijn jn deze tunnel werkzaam. De tunnel was bijna gereed. Men ver moedt, dat er tengevolge van do hevige regens der laatste dagen een aardverschui- ving heeft plaats gehad, en dat rich dien tengevolge een zwaro massa op het in aanbouw zijnde gewelf heeft gestort, dat o-ider dien vreeselijken last over een lengte van 12 meter is bezweken. De instorting veroorzaakte een donderend geraas, dat in de geheelo tunnel een groote paniek deed ontstaan. Door de opzichters werden onmiddellijk hulptroepen gevormd en eenigo oogenblik- ken la/te-r waren de ingenieurs der maat schappij ter plaatste, die de leiding van heb reading werk op zich namen. Een sterke afdeeling van het 27e batal jon jagers, dab te Breil in garnizoen ligt, vertrok dadelijk naar het terrein van do ramp. De soldaten stonden onder bevel van den bataljonscommandant zelf, die een werkzaam aandeel nam in het redding werk. De majoor-geneesheer van het 27e wijdde zich geheel aan het verbinden der gewon den. Alle autoriteiten waren ter plaatse. GEMENGD NIEUWS. Een trein, komende van Beira in Portugal, is met den Zuid-Express in botsing gekomen. Er zijn veel gekwetsten; de schade is aanzienlijk. O p h et zuidelijk deel van liet Bodenmeer heeft een storm gewoed, waarin verscheidene vissc hersboot en zijn omgesla gen. Vier menschen zijn verdronken. De „Figaro" deelt mede, dat op oen oohtend een weelderige auto voor het gebouw van dat blad stilhield. Een zeer elegante dame stapte er uit, en ging snel heb gebouw binnen. Onmiddellijk daarop kwam ze weder naar buiten en vergezeld van twee agenten, of nagebootste agenten, stapte zij in de auto, die verdween. Men bemerkte toen, dat er in de gang van een huis tegen over de „Figaro" een toestel voor kinema- tografische opnemingen stond, dat het ge beurde opgenomen had. Wij hechten er aan te verklaren, aldus de „Figaro", dat wij ge heel vreemd zijn aan deze opneming, die bij verrassing geschied is, zonder eenige mach tiging onzerzijds en zonder flat ook maar iemand onzer ervan af wist. Men heeft ons er bij toeval mede in kennis gesteld en wij betreuren het, er ons niet tegen te hebben kunnen verzetten. In Denemarken stijgen nog ge durig da voortbrengt?t en het verbruik van margarine. Margarine behoort tot de voort brengselen. die onderworpen zijn aan het Staatstoezicht; de statistieken hierover vol gen dan ook hot rekeningsjaar (van 1 April 1912 tofc 31 Maart 1913). Dit laatste jaar jaar id us werden in dit land 50,505,060 kilo's margarine voortgebracht, tegen 36,297,897 het vorige jaar. Bovendien werden 1,919,219 kilo's uit het buitenland ingevoerd. Per hoofd der bevolking werden 28 ponden margarine ver bruikt. Ongeveer 75 pOt. der voortbrengst be staan uit p 1 an te n margarine. \V.ijnk e 1 d er in brand. Voor b ij- gangers zagen, dat er rook uit het Café „Monarch", gelegen op de Mein, te Ant werpen, kwam. Politie en pompiers werden verwittigd, doch de bewoners van do derde verdieping, eenige die thuis waren, wei gerden hoegenaamd de deur te openen. Ook waren de pompiers, die onder bevel van luitenant Bastei oir kwamen toegesneld, ver plicht de deur opeu te kappen. Er was brand uitgebroken in den wijnkelder. Na oen kwart Uur blussclien was liet vuur uitgedoofd. Ver schil lende kassen wijn en manden oliampa.gue zijn de prooi der vlammen geworden. Eugene Zimmerman, een zeer bekend multi-niillionnair uit Cincinnati zal zich te Jamaica, op Long Island, te vcrant, woorden hebben wegens verbreking van trouwbelofte. Zimmerman is de vader van do hertogin van Manchester. De eische-i res vraagt 2 Va ton NederlandschZim merman is 69 jaar oud cn de geheele zaak schijnt een chantagiepoging te wezen. De ei sch ere s is een juffrouw Ware ham, iemand van 35 jaar, die in New-Yorksche sport kringen pen welbekend figuur; schijnt te zijn. Een ernstig ongoluk heeft plaats gehad, in de onmiddellijke nabijheid van Parijs. Door de onvoorzichtigheid van een taxi-ohauffeur was d-o bestuurder van een omnibus genoodzaakt rijn wageu omver te werpen om aldus een botsing te voorko men. Er werden 12 personen gowond w. o. zes ernstig. Van do inzittenden in den auto bus werd niemand gekwetst. Een machinist vau doErieRail- road heeft tegen deze maatschappij een actie ingediend ten eindo een schadeloosstolling to verkrijgen van 25,000 dollar, wegens ver wondingen door hem opgedaan bij de bot sing van zijn locomotief met een anderen locomotief van dezelfde maatschappij. De Erie Railroad echter heeft nu dezen cisch met oen tegeneisch beantwoord. De direc tie de* maatschappij beweert, dat het on geluk was te wijten aan de achteloosheid van den machinist en zij verklaart nu nieb alleen, dat de man dus geen recht heeft op schadevergoeding, maar zij eischb op haar beurt 100 dollar van den machinist wegens beschadiging van Re locomotief. Met belang stelling wacht men in Amerika de uitspraak in dit merkwaardige proces af. Wat Iemand na een Bezoek aan het Paardenspel overkwam. Mijnheer do Redacteur' Wilt U zoo goed zijn mij een kleine plaats ruimte to geven voor onderstaand stukje'? In Uw geëerd Blad van 22 Juni 1.1. stond een stukje, getiteld: „Wat iemand over kwam na het bezoek aan het Paardenspel". Daarin staat o. a., dat oen drietal man nen uit Lisse het bezocht-hebben en het uit stekend naar hun zin gehad hebben. Nu, dat is waar, wij hebben ons uitstekend geamu seerdmaar waren met vier man en niet met drie. Wij hebben ook den dooden- sprong gezien en kwamen toen to laat voor de tram. Geld om te- logeeren hadden wij wel, maar zoek nu maar eens op een plaats, waar men geen weg weet. Zoodoende zijn wij in den goederenwagen der N. Z.-H. S.-M. terecht gekomen, waar in het koopvrouwtje reeds lag. Gedroomd van kikkers, visch en doodensprongen heb ben wij niet, want nog geen tien minuten later kwam een agent, die zeide „Jongens, jelui moesten er uit gaan", en toen zijn wij gegaan. Maar later zijn er weer twee inge gaan en twee zijn cr op het trottoir tegen het hek gaan zitten. Toen kwam echter agent No. 62, die ons cr weer uitjoeg, en wij zijn weer gegaan zonder tegen spreken. Hij kwam toen bij die andore tweo en be gon daartegen op te snijden, dat ze niet meer in den wagen mochten komen, anders zou hij eens kijken en meer dergelijke praat jes en gaf toen een onzer een klap in het gezicht, zoodat het bloedde. Zijn broer greep toen den agent bij de armen en duwde hem toen tegen het hek, waar hij vlak bij stond Nu weet ik niet of de keel van dien agent onder zijn armen zit, maar dat zal wel io< zijn, anders kan hij toch niet geworgd wor den. Dat hij hem bij zijn armen greep, werd bevestigd door een agent van den Nacht veiligheidsdienst op het politieposthuis, cn het koopvrouwtje, behoefde geen tranen te laten, want zij mocht van den agent No. 62 in den wagen blijven liggen, dus die heeft niets gezien. Toen mijn kameraad hem bij de armen greep, commandeerde hij direct „Laat los", waaraan voldaan werd. Toen trok hij de sabel en hakte er maar op los, terwijl er niets terug gedaan werd. Toen ik den agent later aansprak over het. gebeurde, pakte hij mij bij mijn jas, zoo dat boord en das kapot sprongen, schreeuw de daarbij „doorloopcn", wel een beetjo onfatsoenlijk voor een agent, die ons voor boeren uitmaakte en ons eens een beetje fatsoen wilde leeren terwijl ik geloof, dat hij van ons meer kon leeren dan wij van den agent. Ik weet niet wie u ingelicht heeft omtrent! het gobeurde, maar ik zou toch wel willen, dat die persoon iets beter gekeken had, op dat het publiek geen verkeerd gezicht het geval krijgt. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voelt de plaatsruimte verblijf ik Hoogachtend Een van het viertal. Lisso, 22 Juni 1911. Het Kalf en (lc Put. M! De bewoners van de Anibachtstraat wór den reeds eenigen tijd 's avonds na zeven uur lastig gevallen door do liefelijke straat jeugd, door het rijden met fiets cn zander licht en ook zonder te bellen, zelfs met zeer snello vaart, wat talrijke ongevallen on ongelukken kan opleveren. Wij verzoeken beleefd de verschillende autoriteiten haar aandacht hieraan to schenken, of eenigo politieposten te willen plaatsen om hierop een waakzaam oog te willen houden, om ver dere ongelukken te voorkomen, en niet d" put te dempen, nadat het kalf verdron ken is. De route wordt- genomen met door ver schillende straten een cirkel makeu, ooi weer in de Heinsiusst.raat uit te komen. Niet twijfelende, dat hierin spoedig veraa-r dering zal worden gebracht, teeken ik, r mijnheer de redacteur beleefd dankend voor de te nemon moeite, Een a b o n n wM, te#

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 5