<§eze €ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. N°. 16658 A°. 1914. Donderdag IS JTmii. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit de Omstreken PRIJS DER ADYERTENTIEN Van 16 regels /"1.05. Iedere regel meer 0.17L Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine tdvertentiën van 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Cents.Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 1.30per week. f 0.09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. B 0.10. Franco per post 1.65. LEIDEN, IS JUNI. Yolkszanga vonden. De zanguitvoering op het sportveld aan den Zoeterwoudschen. Singel heeft gisteravond dc concurrentie met het paardenspel glansrijk het hoofd geboden, waarvoor we het Lsidsche publiek een complimentje niet mogen onthouden. Het was drukker dan we, zelfs met het mooie weer rekening houdende, hadden durven hopen. Er werden 988 programma's verkocht, terwijl 200 personen in het bezit, waren van het bekende groene boekje, voor 10 cis. verkrijgbaar, zuodat er buiten de zangers en zangeressen ongeveer 1200 oersonen op het gereserveerde gedeelte nebben plaats genomen. Schat men nu de omstanders ook op eenzelfde aan tal, wat zeker niet overdreven is. dan hebben 2500 menschen gisteravond of pieegezongen of geluisterd. En het ging er opmerkelijk ordelijk toe, waarvoor wc den Leidenaars een tweede goedkeuring brengen. Er is uitnemend gezongen. De enthu- siasto leider, de heer Oostveen uit Am sterdam, wist de zangers en zangeressen te bezielen, al was zijn verwijt, dat de mannen hun monden toehielden in zijn algemeenheid een weinig onbillijk. Wij hebben er mannen uit net publiek uit vollen borst mee -hooren zingen, al is het waar dat de vrouwen ook nu de tra ditie, die van haar zegt, dat zij den mond heter kunnen roeren dan de man nen, getrouw bleven. Ditmaal zeker in goeden zin. Ook verdient het Sted. Muziekkorps een pluimpje voor zijn belangelooze me dewerking. Dc heer Cfeyp, die al de lied jes op orkest moest zetten, heeft er veel werk aan gehad. Hoc goed alles evenwel van stapel ging. zang en muziek waren nog beter tol hun recht gekomen, wanneer men op een verhevenheid had kunnen staan, ot iets tot achtergrond had gehad. Het geluid droeg op de vlakte niet ver genoeg. De heer Oostvccn vertelde, dat men den volgenden keer een uitvoering zou geven in het Van der Werfpark. Daar zullen zang cn muziek ongetwijfeld beter tot hun recht komen. Overigens kan de afd. Leiden van de Vereen, tot Bevordering van den Volks zang zeer tevreden zijn. Het is een pro pagandas vond geweest bij uitnemend heid. Hedenvoormiddag werd door den ar chitect L. v. d. Laan in het Koffiehuis ,,Den Burcht" de vergrooting der Stoomwasch- inrichting Witte Singel S5 te Leiden, voor rekening van den Heer B. Spronk Jr aan besteed. Lr waren 15 inschrijvingen n.l. van J. den Ouden f 281982, J. Sirag, f25.200, 'F. L. Neu- teboom f 24.390, J. J. v. Benten f 24.000, P. J. C'hristiaarfêe, Oegstgeest f 23.800. J. Th. Bik f23.498, A. H. Volleberg, Zoeterwoude f 23,470, A. Harteveld- en A. de Vrind f23.300, H. Is. Sloots f 23,255, Jae. van Riet f22.960. J. Zitman en Zn. f22.290, H. Korswagen f 22.000, P. LI. Rosdorff f21.897, J. v. Leeuwen, f 21.755 en J. C. v. d. Steeu f 21.700. De inschrijvers achter wier naam geen woonplaats is opgegeven zijn allen te Leiden woonaohtig. Een persoon heeft zich aan het politie- bureel aangemeld tot het ondergaan van eenigo dagen hechtenis. De heer G. Delfos, ambtenaar ter Se cretarie alhier, behaalde te Zeist de akte 0I3 cand. gemeente-secretaris, afgegeven vanwege de Ned. Vereeniging voor Gemeen tebelangen. Geslaagd is voor het examen Boekhou den, Handelsrekenen en Administratieve kennis, afgenomen door de Ned. Vereeniging toil Bevordering.van Handelswetenschappen, de heer J. A. Jansen, alhier, leerling van tnej. Octavia Parmentier, alhier. Naar wij vernemen, is die kapitein J. .Vethake, van het 4do Reg. inf. gisteren bij eon Kaderoefening, die te Tilburg voor do officieren van genoemd regiment plaats had, van zijn paard gevallen en heeft.' hij een rib gebroken. Do reserve eerste luitenant mr. dr. J. Eigeman, van het 4de neg. inf. is voor *es weken bij dat korps in werkelijken dienst gekomen tot het bijwonen van de oefeningen ."Welke daarbij zullen pLaats hebben. Voor het examen van commies bij Rijks Dir. Belastingen is geslaagd II. Koenders, beambtta der H. E. Spoorw1. j M^tsch.leerling van den heer P. O. G. A. j V ijkmans. CIRCUS HERMANN AUTHOFF. De groote tent op het land naast „Zo- merzorg" was gisteravond klaar. Zij kon duizenden behoorlijk en op tijd ontvangen. En velen hebben reeds den eersten avond van de gelegenheid, 0111 onder zeil te gaan, gebruik gemaakt. Door een dichten drom van nieuwsgierigen, op grooten afstand van „het spel" gehouden, richtten vele Leide naars en bewoners uit den omtrek hun schreden naar den ingang. Vroolijke muziek klonk hun daar reeds dadelijk tegen. Weldra vingen de presta ties in de groote manége en de genietingen voor de er om heen zittenden aan. Vlug achter elkander, met slechts een kleine groote pauze er tusschèn waarin de twee- en viervoetige dieren konden bezich tigd worden in den stal werd een groot aantal nummers uitgevoerd door lenige, op hun gebied kranige menschen, vaak in mooie, vreemde of schitterende klecdij, en door paarden van edel ras in uitstekende conditie, mitsgaders door nog heel. wat andere geleerden uit het dierenrijk. V ij zullen hier, omdat het gaat over de eerste voorstelling, om de kennismaking alzocr, even aanstippen wat er al zoo te aan schouwen werd gegeven onder de tonen van het als in eiken circus hooggezeten muziekkorps. 't Begon met een heer in prachtkostqum, die met zijn beenen doet wat anderen in zijn houding met hun handen, nog minder dus met hun beenen, niet kunnen. Deze antipodist heet Hodgini. Toen schoot te paard de manége binnen een Rus, heer Iwanoff, genaamd de bliksem- en steppen- rijder. Ziet hem voorwaarts rennen, pijl snel, én daarbij soms hangen aan een flank van zijn rosMme Pierre, in onze taal dus mevr. Piet, heeft haar paarden heelwat geleerd. Al to vriendelijk moet zij ze echter niet aankijken, want dan verdraaien zij te doen wat zij van hen verlangt. Haar vrou- wenoogeD kunnen toch zeker ook wel dwin gen. Natuurlijk zijn er ook draadloopsters, Ja- pansche zusters, Kimo-Kito, die veel ge meen hebben met collega's, maar toch zeer ten genoegen werken. Varkens en ganzen, al staan zij niet in rcuko van slimheid, kunnen evenals ezels nog aardig wat leeren. Dit liet clown Jack ons zien. Gaarne hadden wij cle evolutien dier beesten wat langer aanschouwd. Twee jockey's toonden hun wondere vlug heid en met de witte madlle Louise Dio maakten wij speciaal als schoolrijderes met eerbiepl kennis. Toen kwamen, langzaam en plechtig, kameelen en olifanten binnen, die onder leiding van den Franschen heer Henri be wonderenswaardige dingen deden, waarvan wij, evenals trouwens van de andere num mers, niets in bijzonderheden melden, want anders is de aardigheid voor toekomstige bezoekers grootcndecls er af, nietwaar'? Als je al zoo precies weet, wat er komt Dan die wonderberen, waarvan er ééntje, toen hem een incidentje had getroffen, weg holde, zich tusschèn het geachte publiek wilde verbergen, tusschèn de hoogst geze ten zeer geachte dames en heeren, om in circus-directie-term te schrijven, maar die dadelijk werd teruggehaald en niet van plan was geweest Leidenaars iets anders te doen dan te besnuffelen. Dio wonderberen. Die rijden schaatsen en fietsen, dat het een aard heeft. Dat zal den heer Brekers, hun hoofd en heer, heelwat hoofdbrekens ge kost hebben vóór hij de bruintjes, die af en toe bromden, zoo ver had. Dit vóór do pauze. In den rusttijd voor de artisten, terwijl velen in den stal de beesten taxeerden en telden, kreeg een zittend persoon uit het publiek een toeval, hetgeen in zijn buurt wat opschudding verwekte, 't Was bepaald niet van de warmte, want in den circus was het lekker frisch. Er na allereerst monsieur Nac. Martton, die heer, die zooveel achter elkaar drinken kan, wel honderd glazen bier. Maar dat zou hier te lang geduurd hebben. Daarom nam hij maar een vijftien glazen water. Toch knap hè? Dio heer, die dat bier of dat wa ter weer uit den mond te voorschijn brengt. Die levende fontein oftewel springbron. Diezelfde lieer, die levende vischjes, goud- vischjes, en kikkertjes inslikt en ze dan weer te voorschijn brengt, uit den mond. Een raadselachtige en wondere, maar nu juist geen smakelijke vertooning. Wat zou den die beestjes wel in hem gezien hebben? Dan volgen beste Engelsclie wielrijders, twee heeren en een dame, plus een neger innetje, dat ook niet voor de poes is; een dubbele voltige la Richard door twee aar dige dames, die, als zij niet werken, luiste ren naar de namen Philippa en Helena. De clowns Petersen en Hermandes, mu zikale clowns, moeten heusch eiken avond komen, want zij zijn best. Die een van hen, een „dame", aan het slot! Als afglijdt haar rok en men deze Sara ziet in haar Wij haasten ons naar het einde. Dat is goed. De vrijheidsdressuren van den heer Hermann Althoff zijn heel mooide Cow boys, al is hun gebied niet uitgestrekt ge noeg, toonen zich wilde rijders, paarden- dwingers en lasso-werpers bij uitnemend heid. En dan do doodensprong van mr. Gad- bin II, die het wellicht nog beter doet dan Gadbin I, dien wij niet de eer hadden te kennen. Een spannend moment, als de mu ziek zwijgt en na veel toebereidselen, klinkt het: „Are you ready?" Dan wallen velen de oogen sluiten, het hart. vasthouden. Zij willen, maar doen het niet en zien den sprong. Pang't Is zoo erg niet, maar bij weer zoo'n sprong, een volgenden keer, weer erg ongerust doen en weer kijken. Dat staat goed Een clown, die gansch den avond rond scharrelt en hoog en laag allerlei gekke dingen doet, geven wij een extra-pluim. Misschien tooit hij er zich nog wel eens mee. Niet zoo dringen aan den uitgangZoo'n haast is cr-toch niet! Even elf uren sta je op den Stationsweg. Veel heb je gezien, mooi, bewonderenswaardig en leuk gevon den. Schattig misschien ook wel iets: zoo'u lief, aardig klein paardje, zoo'n mollig beertje, nietwaar dames? Ten nadeele van een alhier wonend persoon is in den circus Althoff een porte- monnaie ontvreemd. Aan A. van der Linden, vroeger kan toorknecht der posterijen, alhier, is toege kend een pensioen van f 617. De heer P. de Mooy, arts alhier, is met ingang van 26 Juni benoemd tot officier van gezondheid 2c3e klas bij de zeemacht. IIILLEGOM. De Raad vergadert Dinsdagmorgen te kwart voor tienen. De karddraverij-vereeniging zal Woensdag 9 September a.s. een harddra verij organiseeren. De heer II. van Beektim, alhier, is te Utrecht geslaagd voor het examen voor candidaat-veearts. KATWIJK. Eindexamen Gymnasium. Vau het St.-Willebrordus-Coltegc, afd. Gymnasium, hebben 16 leerlingen het eind examen afgelegd, 12 voor A en -1 voor B, Voor A. slaagden do heeren J. van Ange- ren \an Utrecht; W. Bijvoet, Nijmegen; J. Gilissen, Rotterdam; R. Hoogewegen, Rotterdam; Th. Jansen, Kloosterburen tGr.) F. v. d. Kun, Den Haag; J. v. d. Lugt, Rot terdam; H. Muller, Den Haag; G. van Nispen tot Sevenaer, Den Haag; E. Schade, van Westrum, Den Bosch; A. Schuurmans, It 'terdam; F. Verheyen, Den Bosch. Voor B. slaagden de heeren C Martens, van Den HaagC. Minderop van Rotter dam L. .v d. Putt, van Eindhoven; G. Zahn Haïda CBohemen.) Zoodat alle candi date» geslaagd zijn. Ook hot bericht van gisteravond omtrent een opgerichte voetbalclub te Katwijk-aan-Zee is minder juist. De Ver eeniging telt leden te Katwijk-aan-Zee, Katwijk aan den Rijn en Rijnsburg, ter wijl niet de heer J. Vooys, doch de heer Vreeswijk, te Rijnsburg, voorzitter is. Van de directie der Lciusche duinwater- maatschappij is de vergunning voor het gebruik van het terrein afgestaan, echter onder voorwaarde, dat het ve'.d behoor lijk met vlech tel raad wordt afgezet; een voorwaarde, die met het oog op de aan grenzende teelgronden alleszins billijk is, doch met het oog op de kosten van uit voering, voor de jeugdige vereeniging zeer bezwarend is. KATWIJK AAN DEN RIJN. In verband met de a. s. 20-minu- ten-dienst, waardoor het wisselen der trams bij het station alhier moeilijkheden oplevert, is men bezig, met het aanbren gen van seinloestellen, waardoor naar halte R.-K. kerk cn Zandlaan automa tisch de komst van een tram wordt ge seind. Men verzekerde ons, dat deze toe stellen reeds op andere plaatsen of lij nen proeven van betrouwbaarheid heb ben doorstaan, zoodat zij regelmatiger werken, dan die, welke, tot vorig jaar, door de conducteurs moesten worden bediend, en waarbij gelijktijdige werking niet kon worden gecontroleerd. Is dit werkelijk zoo, dan mag de invoering de zer seinen een groote verbetering worden genoemd, waar het wachten te Katwijk aan den Rijn dan weder tot het verledene zal behooren. LISSE. Itijkst iiinhoiuvnintersehool. Bij het gehouden eindexamen aan de Rijkstuinbouwwinterschool te Lisse zijn geslaagd F. Boot, te Leiden W. Bots, to Nieuwkoop: O. M. Eldering, te Heemstede, mot uanteekening in Duit-aeh cn Duitsche Handelscorrespondentie Do Koning, te Sassenlicim, met aanteekenlng in Engolseh en Engelacho Handelscorrespondentie T. Lefobor, te Lisse, met nanteekening in Engelseh en Engclsche Handelscorrespondentie J. G. Pijnacker. te Lisse, met aanteekening Engelaeh en Duitseh en Engelsclie en Duitsoke Handels correspondentie i H. Kan. te Heemstede, met aan toeken in? in Engel8ch en Duitseh en Engelsebe en Duitscho Handels correspondentie J. ltoozen, te Sassenheim. met aanteekening in En gelseh en Engelsoho Handelscorrespondentie, en J. Smit, te Haarlem, met aanteekening in Engelscb en Engelsche Handelscorrespondentie. Terwijl bij het gehouden overgangsexa men zijn geslaagd J. Enthoven, te Nieuw-Yennepj W. Hanson, te Lisse; P. L. Jung, te Leiden; J. Louwerens, to Amsterdam D. J. v. d ileer, te Noordwijkj H. Rot, to Westzaan; H. M. A. Ruijsenaar, te noemstcde| L. Yerdegaal, te Sassenheim, en D. C. Zijp, to Lisse, En hebben herexamen in één of meer vakken A. A- Bolt, te s-Gravenbage P. H- v. d. Eijken, te Heemstede; C. P. Engel, te llillegora P. A. Goemans, to Hillegom, en J. G. Schilpzand, te Hillegom, in het niet ver plichte vak E.tgelsch. NOORDWIJK. Morgenochtend om elf uren komt do Raad bijeen. Onder de punten van behandeling komt o. a. voor; .adressen om loonsverbooging van werklicckgi ge meente en gasfabriek." KOORD WIJK-AAN-ZEE. Gisternamiddag werd er oefening gehouden met do reddingboot van het station Noordwijk van de N.-Z.-H.-Red- dingmaatschappij. We hebben nog zelden de boot zóó prachtig zee zien" kiezen als gistermiddag. Zij" schoot met volle bemanning van den bootwagen af, om den strijd met de branding aan te van gen. De forsche roeiers, onder comman do van den bootsman. Dirk Admiraal, deden het ranke vaartuig duor de golven schieten, weldra was dc boot in volle zee, waar zn eenigen tijd manoeuvreerde. Van de Plaatselijke Commissie van Toezicht merkten wij óp tie heeren jhr. Van Panhuys, voorzitter; E. de Groot, secretarisSmit, P. L. v. d. Deyl en Jan van Kan, die als altijd met de boot meeging. Van de zijde der badgasten was zeer veel belangstelling; velen volgden de boot met kijkers, 't Was een lust, om te. zien, hoe kranig de reddingboot do golven kliefde. Op het strand werd het vuurpijltoestel beproefddrie pijlen werden afgeschoten; zij beschreven een boog door de lucht, en behoudens eenigc afwijking, door den wind veroor zaakt, kwamen zij in de gewenschte rich ting neer. Ka verloop van eenigen tijd werd de boot weer naar het boofhüis in de Schoolstraat gereden. Al komen strandin gen weinig meer voor, 't is toch een geruststellende gedachte, dat we te Xoordwijk-aan-Zee een flinke boot heb ben mot kranige bemanning onder een flinken bootsman. WOUBRüGGE. Woensdag" keerde de landbouwer V. alhier met een voer hooi, bespannen met twee paarden, huiswaarts, toen plot seling een der paarden schrok voor een langs den weg staandeu wagen, met ge volg, dat beide paarden ophol sloegen. De heer V. en zijn zoon sprongen vlug van de schamel af, juist op het oogen- blik, dat liet voor- en achterstel brak en het voer hooi omsloeg. Gelukkig al les zonder ongelukken. ACADEMIENIEUWS. Leiden Geslaagd zijn voor het tweede natuurkundig examen de heer J. C. Maier voor het eandidaatscxamen in de rechten de heer F. II. Smits'; voor het eindexamen voor den Neder! Ind. Adm dienst de heer B. J. G. Hogewind voor het theor. genees kundig examen de heeren G. C. van Nieu- wenhuizen cn J. Horslink Delft. Aan de Technische Hoogeschoo! is bevorderd lot doctor in de technische wetenschap dc heer J A. Schouten e. i., na verdediging van een proefschrift, geti teld: „Grundlagen der Vektor- und Affi- naranalysis", en van Stellingen. De heer J. A. Schouten behaalde den graad „met lof". Het proefschrift, waarop do heer Schouten promoveerde, zal worden uitgegeven door de firma B. G. Teubner, te Leipzig. Te Zurich is geslaagd voor arts de heer M. P. Doorenbos, geb. te Middelburg. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Geopcntl'b icorvcns van 9—12 uur en des middags van 2-5 nur. AANVRAAC VAN VERKZOEKEN DEH. 2 Kantoorbedienden. 1 Metselaar, 1 C ofbanlt- tverker. 1 Smid. 10 Loopknechten 2 Incasseerders, 1 Portier, 10 losse Werklieden. 2 Werksters FAILLISSEMENTEN. A. A, van Ooijen. mclksUjtcr, te Amersfoort. A. Sliellenbur{r. schilder, te Jlarneveld. II van Oosterink, timmerman, to S eten. (N.-H.J. W. F. II. de Eléeourl. iabrikant van in; .ia ren, te Amsterdam. P. Schmidt, sigarenwinkelier, to Amsterdam. Vernietigd is liet faillissement van E. A. Kttuling, manufaeturier, te Bodegraven. J. Ij. Haunilc. koopman. ltotlcrdnm, handelende onder de tinna W. Hannink A Zonen. BJ.HftiEKl.ANa. H. M. de Koningin-Moeder bracht gis teren bezoek aan de Koninklijke Familie op Het Loo. Mr. S. A. la Eivière, a.dj.-commies lsto kl. ter provinciale griffie te Zwolle, is be noemd tot oomrnies-redacteur voor het arm wezen te Rotterdam. Als opvolger van den lieer E. C. Kist, is als Rijksnijverheidsconsulent voor het Westen des lands in dienst getreden de heer F. Begemun w. i. Als ambtsgebied is hein opgedragen Noord-Holland, Zuid-Holland, •Utrecht en dat gedeelte van Gelderland, gelegen tusschèn de spoorlijn Ede-Arnhem cn de Maas, m?t inbegrip van Arnhem. De nijvcrheidsconsulentcn zijn van Rijks wege aangesteld om de industrieelen in tech nische aangelegenheden kosteloos van ad vies to dienen. De leden van het hoofdbestuur, van het 's-Gravcnhaagsche afdeelingsb'estuur en van de verschillende algemeene commissies van den Bond „Vrede door Recht", hebben aan den naar Paramaribo vertrekkenden on dervoorzitter van het hoofdbestuur, jhr. mr. II. V. van Asch van Wijclc, een afseheids- thee aangeboden in het hotel ,,De Witte Brug", bij Den Haag De druk bezochte re ceptie werd o a bijgewoond door de Ka merleden F M Knobel en mr. J Anker- rnan. Wijlen prof. dr. E. C. Kruyff, te 's-Gra- venhago overleden, heeft 1000 vermaakt aan de Vereeniging tot bevordering van heb Chr. lager- en m. u. 1. o. te Groningen. Heden wordt te Amsterdam de jaa-r- lijkschc algemeene vergadering van „Vrede door Recht" gehouden. Te dezer gelegen heid heeft cle afd. Amsterdam als ontvan gende afdeeling gisteravond een voordracht avond gegeven. Bedankt, is voor het beroep naar do Ned.-Herv. Gem. te Groot-Schermer door den heer J J. T. Spaargaren, cand. to 's-Gravenhage. De orde van vrijmetselaren „1" Union Provinciale", te Groningen, heeft aan het collego van curatoren der Rijksuniversiteit aldaar als blijk van sympathie cn hoogach ting, aan dc feestvierende universiteit ten geschenke aangeboden twee in stijl gebeeld houwde eikenhouten banken, te plaatsen in het trappenhuis van het Academiegebouw, ter weerszijden van de hoofddeur der aula. Curatoren hebben dit feestgeschenk dank baar aanvaard. Naar wij uit goede bron vernemen, was het derde vraagstuk der meetkunde-opga- vcn van het eindexamen der H. B -scholen, hetwelk.thans in vollen gang is, foutief op gegeven. Daar de opgaven, ingezonden door verschillende leeraren, door een speciale commissie moeten worden onderzocht, is dit een raadsel. Reeds vroeger is iets dergelijks voorgevallen Op advies van hun leeraren hebben cle examinandi inmiddels een en ander door middel van een request ter kennis van den minister van Binnenlandsche Zaken go- bracht. („N. C'rt.") Het plan bestaat te 's-Gravenhage een tweede Ambachtsschool op te richten. De burgemeester van Gouda heeft ge weigerd vergunning te verleencn aan de R.-K. Vereeniging tot Bestrijding der Tu berculose „Hei wennen Levenskracht", om een verkoop van bloempjes op touw te zet ten, omdat voor cht deel reeds een bloemen dag is gehouden door dc algemeene vereeni ging tot bestrijding der tuberculose. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit is rnct ingang van 1 Juli aan J. W. Lintz, op verzoek, eervol ontslag als controleur van het buitengewoon zegel b3 Rotterdam verleend. is met ingang van 1 Sept. aan J. H. van der Voort, op verzoek, eervol ontslag ver leend als leeraar aan de R. H. B. S. to Gouda is benoemd tot officier in cle orcle van Oranje-N assail mr. A O. J. cle Kuyper, na taals to Rotterdam is aan O. I. Postel, op verzoek, eervol ont slag verleend als liet van clen Voogdijraad to' Alkma r-'". zijn aan de R. TT. B.-School te Leeuwarden, benoemd lo. met ingang van 1 September R. Palsma cn G. Quast beiden thans tijde lijk leeraar aan die school, en 2o. voor het tijdvak van 1 September 1914 tot en met 31 Augustus 1915 L. Janse, tijdelijk leeraar aan die school is met ingang van 1 Juli A F. Bange, waarnemend adjunct-inspecteur der invoer rechten en accijnzen t-e Rotterdam, benoemd tot inspecteur der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen te Ha.rlingon zijn bij het Oentvaal-Bureau voor de Sta tistiek, met ingang van 1 Juli, bevorderd tot commies: A. J. van Gogh, K. W. L. Stiel on J. Steehouwer, allen thans adjuncb- eommies is men ingang van 16 Juli benoemd tot- directeur van het cn telegraafkantoor to Edam C. S. de Wit, thans commies der telegrafie lste kl.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1