N°. 16652 BUITENLAND. ante. Gemengd Nieuws. Do!u!cr<laf; 11 Jnni. Tweed© JBlad. A®. 1914-. irsc Alb Uit Athene komt de mededeeling dat de daar resideerende gezant der Veree- nigde Staten naar Epirus zal gaan om oen onderzoek naar den toestand in te stellen. Van daar zal hij dan naar Alba nië gaan om te trachten regeering en op standelingen met elkaar te verzoenen. De mogendheden zouden hiervan reeds in kennis zijn gesteld. Veel vertrouwen op oen goeden uitslag hebben deze niet. men yerwacht zelfs een mislukking. Een buitenlandsch blad zegt van diplo matieke zijde vernomen te nebben, dat Öe koning van Roemenie zich tot den Duilschen keizer hoeft gewend, met het verzoek, om ten gunste van zijn neef. den vorst van Albanië, tusschenbeide tc ko men. Do „Nordd. Allg. Ztg." is evenwel gemachtigd tot de verklaring, dat zulks volmaakt onjuist is. Over de gevangenneming der Italianen is men nog niet uitgepraat. In de Italiaansche Kamer heeft mi nister Di San Giuliano in antwoord op vragen omtrent de gevangenneming van kolonel Muricchio, ae reeds bekende fei ten meegedeeld en bevestigd dat de vorst en de Alhaneesche regeering-voor het ge beurde voldoening hehben gegeven. De minister zeide voorts dat de brief die bij Muricchio is gevonden, en die het uitgangspunt van de geheele zaak is ge weest met de juistheid maar de onge grondheid der tegen kolonel Muricchio en kapitein Moltedo ingebrachte beschuldi ging "bewijst. De minister heeft aan den Italiaan- schen gezant te Durazzo geseind, dat de onschuld Van den kolonel als bewezen moet worden beschouwd en dat geen waarde moet worden gehecht aan latere Onderzoekingen daaromtrent van de Al haneesche regeering en de Nederland- schc officieren. Dat zijn wel wat dikke woorden; de „Neue Freie Presse" verneemt uit Rome verschillende bijzonderheden, waaruit blijkt, dat men in Italië allesbehalve ge- frust is. Zelfs wordt den gezant te Du- tazzo er een verwijt van gemaakt dat hij het onderzoek der papieren niet ver hinderd heeft. Of men ook nattigheid gevoelt. Een der correspondenten zegt dat beu ton Aliotti aan Turkhan pasja de verze kering gaf. dat, ingeval de schuld van. Muricchio bleek, deze voor een Italiaan- fechen krijgsraad zou terechtstaan. De correspondent noemt deze tamelijk voor de hand liggende verklaring een verne dering der nationale waardigheid van Italië. In de „Zeit" 'doet de Oostenrijksche geograaf Franz Seiner, die op last der .Oostenrijksche Academie van weten schappen in Albanië geografische waar nemingen maakte, eenige mededeelinglen over den toestand in Albanië, waarin hij zich zeer ongunstig uitlaat over het op treden der Nederlandsche officieren. 't Is een heel lang artikel, waarin vooral majoor Roelfsema jiog al scherp wordt aangevallen. De taktiek bij de go- vechten tegen de opstandelingen zou te wenschen hebben overgelaten. Ribot hoeft zijn ool- KABLNETSORISIS lega's reeds aan pro- IN FRANKRIJK. eident Poincaré voor gesteld en op heden morgen was de vergadering ter vaststelling van de ministerieele verklaring bepaald. Morgen zal het kabinet aan de Kamer wor den voorgesteld. Erg bemoedigend is het begin niet voor de nieuwe titularissen. De radicale en socialistisch radicale Ka- mergroepen hebben verklaard het ministe- rie-Ribot, dat door zijn samenstelling reeds gehouden is op de rechterzijde te steunen, geen vertrouwen te kunnen schenken. De vijandelijke stemming der radicalen epreekt nog duidelijker uit de wijze, waar op de radicale bladen ook thans het mi- nisterie-Ribot bespreken. De Radical" acht het optreden van dit kabinet na de voor de radicalen zoo gunstige jongste ver kiezingen, niets meer of minder dan een uitdaging. Volgens hot blad zal het dan ook, tenzij er radicalen mochten zijn die te gen do partijdiscipline handelen, reeds in de eerste zitting der Kamer ineenvallen. „Wat Ribot ook doen en verklaren zal", too schrijft de „Lanterne", „de partijen der linkerzijde zullen eenstemmig antwoorden »Gij waart de vijand des volks, wij kun- uen u ons vertrouwen niet schenken." Jaurès verklaart in de „Humanité" t >,Het ministerie zal trachten door bedriege- lijke beloften do republikeinen te paaien. Ik ben echter vast overtuigd, dat deze zich uiet om den tuin zullen laten leiden. Het ministerie zal of reeds op den eersten dag |Q de minderheid komen of hoogstens een j kleine meerderheid krijgen, hoofdzakelijk j bestaande uit leden van do rechterzijde en bet centrum." j Volgens deze uitlatingen is do kans groot, I dat we al heel spoedig weer voor een crisis •taan. De oude heer Ribot, hij is reeds 72 jaar, beeft 't er anders maar wat kras afge- j ï^riit om een kabinet saam te stellen. Keeda tweemaal eerder heeft hij zich van me taak gekweten en bovendien heeft hij ®°g zitting gehad in door anderen eaam- Sestelde kabinetten. Voor den strijd te- NOG EEN8 DE gen de suffragettes SUFFRAGETTES, en de door de re geering te nemen maatregelen, hebben we gisteren extra plaats ingeruimd. We willen hier nog even de aandacht aan wijden, 't Is namelijk voor het oordeel van den bekenden tooneelschrij- ver Shaw over het optreden tegen de hon- gerstaaksters, dat deze in de „St. James Gaz." meedeelt. Shaw zegt dan< „Als we geen overtuiging genoeg hebben oni do militanten te laten doodhongeren, noch genoeg gezond verstand om over te gaan tot een onvermijdelijke hervbrnung, is er niets anders te doen dan af te wachten, tot do vrouwen het gepeupel prikkelen ut een lynchpartij en de regeering als zoen offer een aantal uit dit gepeupel heeft doen hangen. Dan zullen de vrouwen het cies- recht krijgen als de laatste droppel onrecht en lijden geperst is uit een toestand, waar aan vele beschaafde en verstandige landen reeds zijn tegemoet gekomen zonder eenigen overlast. Dat is Engeland, zooals het ia." Het publiek wordt steeds meer verbitterd op de dames. Te Ilford, een plaats bij Lon den gelegen, werden ze in den loop van eeD meeting in de open lucht met tomaten en bedorven eieren geworpen. Tegen deze projectielen hielden zij geen stand en de militante dames wisten niet, hoe snel zij in haar eigen woning de wijk zouden nemen doch daar werden zij echter door de woe dende menigte achtervolgd, die alle ven sters insloeg en aanstalten maakto het huis in brand te steken. Door de politie werden zij echter in hun voornemen verhinderd. Soortgelijke voorvallen speelden zich ook te Hampstaed af, waar de politie het volk met geweld moest beletten, eenige suffragettes in een vijver te verdrinken. Op den politie post, uitte zich de dankbaarheid der kies rechtvrouwen, jegens haar beschermers in ontelbare scheldwoorden tegen de politie, die beschuldigd werd, niet snel genoeg tus schenbeide te zijn gekomen. Deze verontwaardiging vaD het publiek, blijkt do suffragettes echter geenszins af te schrikken, want er gaat geen dag voorbij, dat zij zich Diet aan nieuwe euveldaden 6chuldig maken. Niattegenstaan- STAKINGSONLUSTEN do do staking IN ITALIË. moet de dienst op de sporen vrij goed geregeld zijn, enkele kleine tra jecten uitgezonderd. Reuter seint uit tal van plaatsen mede- deelingen. Bijna overal waar gestaakt wordt, zijn de winkels open gehouden. Te Florence zijn uit een menigte van on geveer 3000 menschen, die bij de arbeids beurs waren samengeschoold, revolverscho ten op do troepen gelost, die met geweer vuur antwoordden. Er is een staker gedood en verscheidene gekwetst. Een groote me nigte heeft na dit voorval een betooging door de straten gehouden, als protest tegen de gewelddadige bejegening van stakers. Ook heeft een afvaardiging uit de betoo gers den prefect en den burgemeester om tusschenkomst verzocht. Te Parma hebben betoogers opnieuw de troepen met steenen gegooid. De politie en de troepen hebben dat met herhaalde char ges beantwoord en tal van betoogers gevan gen genomen. Er zijn veel gewonden onder de karabiniers en de soldaten. Te Rome zijn voor de arbeidsbeurs zeer ernstige incidenten voorgevallen.De geheele wijk ziet er uit alsof de staat van beleg is afgekondigd. De betoogers hebben de straat opgebroken om de steenen als projectielen te bezigen. Er loopen alle mogelijke geruch ten over het aantal gewonden, doch 't is on mogelijk om zekerheid te krijgen. Afdeelin- gen ruiterij hebben tot tweemaal toe po gingen om barricaden op te werpen ver ijdeld. De politie heeft een huis, waaruit revolverschoten werden gelost, bestormd. De betoogers hebben te Napels in een melkhuis, waarin drie agenten de wijk had den genomen, de ruiten kapot geslagen. De eigenaar van het melkhuis schoot toen vier maal met een revolver op de menigte en heeft een betooger gedood. Te Fiorenzuola is een dynamietpatroon onder do brug over de Arda ontploft. Een pijler is beschadigd. Een juist aankomende trein kon nog tijdig stoppen. De secretaris van het Algemeen verbond van den arbeid heeft gisteren aan alle aan gesloten vereenigingen een circulaire ge zonden, waarin hij er op aandringt voor middernacht aan de staking oen einde te maken. KORTE BERICHTEN. De groothertog van Mecklenburg-Stre- lit-z heeft wegens zijn ziekte, die hem ver hindert zich met regeeringszaken bezig te houden, zijn zoon den erfgroothertog als rogent aangesteld. De toestand verergert. De gescheiden gemalin van den hertog Lodewijk van Beieren, barones Yon Bar- tolf, heeft zich in Ludwigshafen met den of ficier Maximilian Mayor in het huwelijk be geven. Barones Von Bartolf, was een arm bal letmeisje, dat door een hertog lid van 't Beiersohe koningshuis tot zijn derde vrouw verkozen werd, maar na een vijftien jarig huwelijk de eohtelijke kluisters, die haar aan den bijna tachtigjarigen hertog verbonden, verbrak. De „Staatsanwalt" to München heeft den „Simplicissimus" doen vervolgen we gens majesteitschennis, in verband met het nummer van 18 Mei jd. De „Staatsanwalt" acht de in dat nummer voorkomende carri- catuur, die het onderschrift draagt „Lud- wig I", beleedigend. Verder acht hij ook een in hetzelfde nummer geplaatst gedicht van Edgar Steiger, majesteitschennis. De „Simpl." protesteert tegen do aanklacht te München, op grond van het feit, dat het blad te Stuttgart gedrukt wordt. Naar aanleiding van de vervolging der sociaal-democraten over hun uitlatin gen, dat in Duitschland de soldaten wor den mishandeld, willen -deze een reusachtig procos op touw zetten tegen de militaire overheden. Onder het hoofd „Wij zoeken een millioen getuigen worden allen, die blootgestaan hebben aan mishandelingen, opgeroepen daarvan opgave te doen. In Luxemburg heeft men een nieuwe Kamer gekregen. De katholieken winnen drie zetels. De Britsche admiraliteit heeft beslo ten een commissie aan te wijzen voor een onderzoek naar d© waarde van dread noughts in een zeeoorlog. Dat de geleerden liet. daarover niet eens zijn, bewijzen de tal- looze ingezonden stukken van deskundigen in Engelsche bladen. Tiet vraagstuk is naat men weet aan de orde gesteld door de ver klaring van admiraal Sir Percy Scott in de „Times". Redmond, de leider Iersche nationalis ten, wekt op tot aansluiting bij het vrijwil ligerscorps. Oorspronkelijk was hij er te gen een vrijwilligersleger te stellen tegen over dat der Ulstermannen, doch hij is van ineening veranderd. Roosevelt is met zijn zoon en schoon dochter bij den Spa-anschen koning te gast geweest. Een troost bij de slechte ont vangst, die den ex-president te Madrid ten deel viel. Te Sofia zijn weer anti-Grioksche bo- toogingen gehouden. Winkels en huizen van Grieken zijn geplunderd. In de Doenia ia een voorstel der uiter ste rechterzijde, om aan de onschendbaar heid der afgevaardigden te tornen, ver worpen. Meer dan 5000 werklieden in het pe- troleumdistrict van Bakoe hebben den ar beid neergelegd wegens geschillen over de loonregeling. Huerta en Wilson hebben beiden een voorstel aangenomen om tot een georden- den toestand te geraken. Er wordt nu ge wacht op een antwoord van Carranza of hij een wapenstilstand wil sluiten. Men vermoedt, dat generaal Velasoo na Huer- ta's aftreden voorloopig president zal wor den. De geredden van de „Empress". Met het stoomschip „Co-raican" zijn, naar we reeds in 't kort meldden, 62 passagiers en 74 leden der bemanning, die bij de ramp van de „Empress of Ireland" gered werden, te Glasgow aangekomen. Mot een sleepboot waren reeds te voren een vijftigtal verslag gevers aan boord gegaan, maar zooals bijv. de „Westm. Gaz." opmerkt, het verhaal van de ramp is reeds zoo volledig gegeven, dat het nauwelijks te verwacht-en was, dat men nog iets nieuws zou hooren. Trouwens do meesten dier geredden, nog onder den indruk van de gruwelijke ramp, bleven in hun hutten en slechts enkelen lieten zich interviewen. Uit hun mededeelingen kreeg men nog eens cte» bevestiging, dat de ramp mst buitengewone snelheid plaats had. Van do Engelschen was 't alleen mra. Kirklye, die mededeelingen wenschte te doen. Zij ont kwam op verwonderlijke wijze aan het ge vaar. „Toen ik het gevaar begreep", zoo vertelde zij, „ijlde is naar het dek. Dat was al bijzonder bezwaarlijk daar het schip zwaar helde. Ik kon bij geen boot komen en begreep dab mijn eenige redding zou zijn, in het water te springen en op mijn zwem kunst te vertrouwen. Toen de railing van heb schip het water naderde, dook ik onder toen ik na eenigen tijd weer bovenkwam, zag i ik velen rondom mij spartelen, onder vree- selijk gekerm en geschreeuw. Ik zwom naar een boot, maar toen greep een man, die bijna volkomen uitgeput was, me beet. Ook ik voelde mijn krachten bezwijken vooral om dat het me onmogelijk was me uit den greep van den drenkeling los te maken. Met uiter ste inspanning bereikte ik echter de boot. Ik wist een mijner been en over den bootkant te brengen, maar de man hing nog altijd aan mij. Om mij zei f te redden, schudde ik echter den man van me af. Met een kreet zonk hij weg. Ik zag hem niet meer. Mijn krachten waren vrijwel uitgeput en had ik niet gedaan zooals ik deed, zou ook ik in zee teruggevall-en zijn". De te Glasgow aangekomen geredden zul len door de zorgen van de Canadian Pacif:~ naar hun woonplaatsen worden vervoerd. De meest» der geredde passagiers zijn vreemdelingen. Het Mansion House-fonds ten bohoeve van de slachtoffers en hun nagelaten be trekkingen heeft thans reeds een bedrag van 29,000 pond sterling bereikt. Volgens een ontangs opge maakte statistiek bestaan er in het geheel 500 millioen schanen; 858 millioen stuks hoornvee; 144 millioen varkens, 97 millioen paarden en 12 millioen ezels. Op eeD nacht gingen dieven te Londen aan het Strand een onbewoond huis naast een juwelier met een loope-r bin nen. Op de vierde verdieping begonnen zij in den tusschenmuur een gat te breken. Daardoor kwamen zij op het kantoor van een postzegelhandelaar. Zij openden zijn schrijfbureau en namen er uit wat van hun gading was. Zij haalden het slot van de deur en kwamen zoo op de gang. Toen naar bee neden. Drie deuren werden nog opengebro ken. Bij een deur boorden zij een gat in. het hout cn trokken den grendel weg. Zij bevon den zich nu boven de juwelierszaak. Zij be gonnen bij den schoorsteen een gat in de/n vloer te boren, maar toen het daar niet lukte, probeerden zij het op een andere plek. Hier ging het naar wenscheerst werd een vierkant uit hot linoleum gesneden; de planken werden er afgelicht en zij braken een groot gat in de zoldering open. Dit was «boven het kantoor van den juwelier. Met een touwladder daalden zij er in af. Zij waren nu vuil en moe en besloten den win kel nog even met rust te laten. Zij begaven zir' naar de kelderverdieping, wieschen zich cd schuierden zich af. Er was een flesch haarwater, waar zij ach van bedienden, en daarna gebruikten zij kammen en haarbor stels. Ook de schoenen, die zij boven had- de uitgetrokken, werden opgepoetst. Zij zetten water op een gasstelletje op, haalden trekpot, kopjes, thee en suiker te voorschijn en aten onder genot van een kopje thee en brood op. Toen aan het werkAan de bat terijen van de electrische schellen werden de draden doorgesneden, opdat er geen alarmseinen gegeven konden worden, en door het kantoor den winkel inMaar nau welijks hadden zij den knop van de deur omgedraaid of in den winkel ging woedend een electrisch sein af. Zij zagen het toestel en rukten het af, maar er was blijkbaar een tweede dat onophoudelijk doorraasde. Zij konden hot niet vinden. Door paniek bevan gen renden zij naar het kantoor, den touw ladder op, naar de bovenste verdieping, kropen weer door het gat, stormden in het straatdeur uit. De alarmschei bleef gaan tot let-go huis de trappen af, en vluchtten de een politieagent het hoorde. Het huis werd omsingeld, maar do inbrekers waren gevlo gen. Van de schatten in den winkel hadden zij niets meegenomen. De geschiedenis van hnn daden was gemakkelijk uit de sporen op te maken. B ij de ballonontploffing te S é- zanne zijn nog meer menschen gekwetst dan de eerste berichten aangaven. Niet zestig, doch 100 der toeschouwers hebben verwondingen opgeloopen. De luchtreiziger Leprince is aan zijn wonden overleden. Men denkt, dat de ontploffing is veroorzaakt door 't wegwerpen van een brandende lucifer door een der toeschou wers op het oogenblik dat de ballon door den sterken wind tegen het grasveld werd gedrukt. Het van den toren springen wordt te Antwerpen een aanstekelijke ziek te. In Augustus 1907 sprong een man van de eerste gaanderij van den toren der ka thedraal, een hoogte van 80 meter. Zijn voorbeeld werd in April 1913 gevolgd door een minnend paartje. Thans is weer een man van dertig jaar van den toren gespron gen. Evenals al zijn voorgangers kwam hij met verbrijzelden schedel en gebroken ledematen op de Handschoenmarkt terecht. Het is een zekere J. de Vos, veekoop man, wonende te Borgerhout. Ongeveer een half jaar gele: den overleed plotseling het hoofd van de bekende Belgische bankiersfirma te Kon- stantinopel, Helbig Frères. Zijn neef, die het aanzienlijke vermogen erfde, is thans door de Belgische consulaire beambten te Konstantinopel gearresteerd, daar men ern stige verdenking tegen hem koestert, dat hij zijn oom vermoord heeft om op deze wijze de erfenis in bezit te krijgen. Een j'ongetje van zes jaar te Pa- rijs kwam uit do school thuis op den Bou levard des Invalides. Het "kereltje ging allo?n in de lift, die het wist te bedienen, naar de verdieping, waar zijn ouders woonde. Maar door de haast, die hij maakte om na-ar zijn moeder te gaan, stapte hij te vroeg uit en raakte bekneld tusscken de lift en de spijlen van de kooi, waarin de lift op en neer be weegt Het kind werd vermorzeld en moest door brandweermannen uit de beknelling los- gehakt worden. Het ademde nog even na zijn bevrijding en stierf toende vader van het kind, die geheel onkundig van het ongeluk, thuis kwam en plotseling voor liet lijkje van den knaap stond, is op slag doodgebleven. Twee sloepen waren te Gran ville uitgevaren voor de mosselvangst in de Seine-monding nabij Honflcur, toen eens klaps in de eerste sloep een lek ontstond. De bemanning ging daarop da-delijk over op de tweede sloep, de „Espérance", die nu twaalf personen bevatte. Door een hevige windvlaag kantelde de sloep om. en vielen de twaalf personen te water. Negen hun ner konden gered worden, doch de drie an doren, 3 kinderen verdronken. Toen men het noodlottig einde van een dezer slacht offers, een 15-jarigen knaap, aan zijn moe der kwam melden, viel deze in bezwijming. Allo pogingen om haar bij te brengen, mis- lukton. De ongelukkige was aan een hart- adorbreuk bezweken. Te Lynn, in M:. ssachussets, trad in een variété een zeer behendige vrouwelijke scherpschutter, Juana Griffith, op. Zij zou een nummer uitvoeren, dat de scène van Willem Teil genoemd werd, waarbij zij een appel zou wegschieten van het hoofd van een jongen, wiens rol werd gespeeld door den 20-jarigen knappen jon geman Ilenry Gavin. Het nummer was reeds verscheidene avonden met groot suc ces gegeven. Maar een dezer dagen stortte Henry Gavin, door een kogel middenin '6 voorhoofd getroffen, dood neer. Juana had hem uit jaloezie gedood De bezoe kers van het variété wilden haar lynchen, maar de politie slaagde er in het meisje naar dc gevangenis over te brengen. Te Houdeng-Goegniea (B e 1- giè) zou een groot duivenconcours gehou den worden cn er waren ruim 3000 duiven van waarde ingeschreven, die te Noyon in Frankrijk zouden worden losgelaten. Het loslaten werd wegens het ongunstige weer uitgesteld tot den volgenden morgen. Maar in den nacht verbrandde de wa gon, waarin de duiven zich bevonden en de geleider der duiven, zekere Soulette, tegelijk met hen. Men vond zijn verkoold lijk tusschen de overblijfselen van den brand. De waarde, die teloor gegaan is, is ook aanzienlijk, daar elke duif op min stens 50 gulden geschat wordt. Men heeft nog niet de minste zekerheid omtrent de oorzaak van den brand. Te Bordeauxhad een stieren- gevecht plaats, waarbij heftige tooueelen voorvielen. De matadors Gaona en Vas- quez II doodden zes stieren, terwijl tien paarden door de horens der stieren de buik werd opengereten. Toen tegen 't eind van den strijd Vasquez II een stier zeven- tionmaal den degen in het lijf stiet, zoncor hem te dooden, werd het publiek woedend en wilde zich op den mat-ador werpen. De ze had groote moeite om zijn hotel te he- roiken, wat hem niet gelukt zou zijn al3 de politie hem niet ter hulp was gesneld. Fen geheele familie uit St.- Nicolaas, in België, is met de „Empross of Ireland" omgekomen. Zekere Verniers, die vier jaar geleden met vrouw cn vier kinderen naar Canada vertrokken was, waar hij een voordeelige betrekking had, wilde zijn moeder met zijn gezin bezoeken, dat inmiddels met 2 kinderen vermeerderd was. Met de „Empress" zijn allen geble ven. Een gevaar voor de haring- visschorij. Er komen zeer verontr noen ie berichten betreffende de Fransche haring- visscherij, die voor velen hot nog toe een middel van bestaan was. Volgens cJe statis tische opgaven wordt de vangst van jaar tot jaar minder. In 1907 be<lroeg zij nog 27 millioen stuks en was in 1913 tot 2 millioen stuks verminderd. Het schijnt, dat het veel vuldig voorkomen van zeehonden met heb zeldzamer worden der haringen in verband staat. Want niet alleen voeden deze dieren zich met haring, maar zij richten ook veel schade aan in db netten, waaronder de vangst lijdti In Frankrijk zal men thans premiën uitlooven voor het dooden van zeehonden. Voor de jury teSaragossa is een proces begonnen, waarvan de bijzon derheden huiveringwekkend zijn. In Augus tus verleden jaar vermoordde een jonge boor Felipe Pasamar in 't dorp Calpena op bet epen veld door messteken en stok slagen zijn vader, zijn stiefmoeder en zijn stiefzuster. De misdaad was een gevolg van bijgeloof, want een kaartlegster had Felipe verzekerd, dati zijn familie hem schade toebracht door „het booze oog". Twee Galicische maaiers, 16 en 17 jaar oud, hadden op de rails vod den spoorweg tusschen Piepenburg en Regen- walde een 60 pond zwaren steen gelegd, om den trein te doen ontsporen. De machinist zag het gevaar en het gelukto hem den trein nog juist vóór den steen te doen stil houden. Reeds een keer of vier had hij een schok gevoeld, die hij toeschreef aan het stooten van den trein tegen een steen. Heb gelukte de politie de jonge misdadigers te arresteeren en z<j werden naar de gevan genis te Greifcnberg o\ ergebracht. Amerika is 'fc land der prac- tische nieuwigheden. Onlangs werd op de Hudson-rivier een groote roeiwedstrijd ge houden. Ten einde de toeschouwers in staat te stellen de beweging der deelnemers a-an den wedstrijd te kunnen volgen, werd aan den oever een trein geplaatst, die met de zelfde snelheid ais de roeiers voortreed. In plaats van uit gewone wagens, bestond deze trein uit een tribune, waarop de toeschou wers trapsgewijze plaats namen. RKCILATSES, 8182 10 fi 40 Cents ner resrel. houden bij regelmatig gebruik de huid mooi, jeugdig en frisch. f Nivea Zeep 1 «t. 30 ets., 3 «t. 85 ctê. SNive* Creme A 7V2, 15, 30, 50 en 70 CU.J hyr-j

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 5