N°. 16648 ZTaterdTag; 6 Junf. "\riei*<le Iliad. A0. 1914. BUITENLAND. Dit de Omstreken. LEIDSCH DA&BLAD Albanië. Met tekerheid kan than» ongetwijfeld wel worden voorspeld, dat de vorst van Alba nië zijn hoog ambt niet behouden zal op den duur. De Mohammedanen hebben niets mct hem op en hij zal hun in een geregel- den strijd moeten overwinnen. Dan moeten dat de katholieke Albaneezen doen en dio zijn verreweg het geringst in aantal. Do kansen staan dus heel slecht. Te Durazzo bijvoorbeeld mist hij reeds voldoende middelen tot den aanval. Dat de stad in handen der insurgenten gevallen is, is niet juist. De toestand heeft op de buren zoo'n in druk gemaakt, dat Servië en Montenegro 4e grens gaan bewaken. Pc onderhandelingen. Aan do onderhandelingen te Sjak, tus schen de leiders van den opstand, hebben vertegen'- - ardigers der landschappen Sjak, Kawaja, Pekini, Tirana, Mat, Dibra en Kroja deelgenomen. Do internationale com missie van toezicht is bij de besprekingen tegenwoordig geweest. Do afgevaardigden die tot de laagste volksklasso behoorden, weigerden hun na men te noemen en toonden zich ongeneigd rechtstreekaohe onderhandelingen te begin nen. De vergadering had een stormachtig beloop. In de eischen vangodsdienstigen en ad ministratieven aard toonden de afgevaar digden weinig belangstelling. Daarentegen eischten zij met grooten nadruk herstel van het Turksche bewind. Toen do commissie van toezicht mede deelde, dat deze eisoh niet in vervulling kon gaan, verklaarden de leiders ook genoe-, gen te willen nemen met een niet-moham- medaansch vorst onder Turksche eouverei- niteit, maar allen weigerden den prins von Wied als vorst te erkennen. Zij beklaagden zich over de ontvangst met kanonschoten, toen zij den 23sten Mei Durazzo naderden om den vörst hun wen- 6chen voor fce leggen. Pc staat van beleg. Het „Berl. Tagebl." verneemt uit Wee- iien een en ander over den staat van be leg, die te Durazzo is afgekondigd. Gisteren zag men den gelieelen dag veel beweging onder de Mirdieten, die zich bui ten de stad begaven om er strategische pun ten to bezetten. Ook de kanonnen werden in positie gebracht. Prenk Bib Doda heeft last do opstandelingen aan te vallen, als die inderdaad een aanval op Durazzo on dernemen. Vele families hebben Durazzo verlaten en zijn naar Korfoe vertrokken. De aangekondigde zending van oorlogs schepen door de mogendheden naar Duraz zo kan als een besloten zaak beschouwd worden. Alle mogendheden hebben reeds hun toestemming gegeven tót dézen stap. Daarentegen wordt óver het zenden van een deel der internationale troepen van Bkoetari naar Durazzo in het geheel niet meer onderhandeld. Ismail Kemal bei, voormalig president der voorloopige Albaneesche regeering, is hier aangekomen. In de Albanische Corres ponded is het verslag van een persgesprek met hem opgenomen. Ismail Kemal acht den toestand in Albanië ernstig maar niet wanhopig. De opstand, door 'buitenland echo invloeden gestijfd, bepaalt zich tot het aan Essad pasja onderdanige gebied. De meerderheid van het volk is echter trouw gebleven aan den vorst. Daar lijkt 't nu juist niet" veel op. De Veer en Thomson. Berichten uit Durazzo maken melding van een conflict tusschen vorst Wilhelm en generaal Do Veer. Vorst Wilhelm meent, met het oog op den tegenwoordigen kri tieken toestand, in kolonel Thomson een geschikt man te hebben gevonden en heeft hem daarom verzocht zich aan het hoofd van de gehoele strijdmacht to stellen, d. w. z., hij heeft hem den post aangeboden, die vroeger door Essad pasja werd be kleed. Thomson nam dit aanbod aan, maar hij verlangde, dat de vorst zijn positie ten opzichte van generaal De Veer zou rege len, daar hij met dezen een conflict had. De vorst moest tusschen hem en generaal Do Veer kiezen en een van beiden ontslaan. Vorst Wilhelm ontbood daarop generaal De Veer bij zich, wien hij vroeg naar Skoe- tari te vertrekken, om daar de gendarme rie te organiseeren. De generaal weiger de dit en diende zijn beklag in bij do inter nationale contróle-commissio. Daar gene raal De Veer niet van den vorst afhanke- hjk is, blijft hij voorloopig te Durazzo. De bijzondere oorrespondent in Albanië van het ,,Hbld." heeft oen onderhoud ge had met generaal De Veer en daar ver nomen dat do verhouding tusschen de Ne- jlerlandsohe offioieren uitstekend is. Dit 8 '(-oker ah* tegenspraak bedoeld van dit bericht. Doch de reeds vroeger door ons genoemde correspondent van de ,,Tel." aeiut aan zijn blad in den geest van de Jiervoor gemelde tijding. Deze deelt mee dat de verhouding tussohon Veer en homson ondraaglijk is. Het vormen van een KABINETSCRISIS nieuw Kabinet gaat IN FRANKRIJK. Viviani niet gemakke lijk af. De onvoorzoen- lijke radicalen zitten ook hem in het vaar water. Tusshen de dreigende radicalen eener- zijds en de leden der linkerzijde, die een duidelijke verklaring over het handhaven van den driejarigen diensttijd willen, an derzijds, als b.v. Léon Bourgeois, tracht de heer Viviani te schipperen en te ls^jgren. Maar telkens stuit hij op hinderpalen. Léon Bourgeois vindt Viviani's formule omtrent de handhaving van den driejarigen diensttijd te vaag. De heer Combe3 daar entegen, die ook aangezocht was voor een portefeuille, vindt, dat het kabinet Viviani niet radicaal genoeg is. Waarschijnlijk vreezend, dat bij nog langer dralen de ge- hëele combinatie uiteen zou. vallen, heeft Viviani officieel de taak, een nieuw kabi net te vormen, aangenomen. Men acht de volgende samenstelling van het nieuwe kabinet zeer waarschijnlijk minister-president en buïtenlandsche za ken, Viviani; justitie; Bienvenu Martin; financiën, Noulens binnenlandsche za ken, Malvy; oorlog, Messimy; marine, Gauthieropenbare werken, Fernand Da vid; handel, Thomson landbouw, Raynaud arbeid, Godardkoloniën, Millies Lacroix onderwijs, "Renoult'. Aan de onderhandelingen DE OPSTa\ND denkt men niet moer. De IN MEXICO, berichten die than s uit het verre westen komen, hebben zoo ongeveer alle weer betrekking op de revolutie in Mexico. De opstandelingen zijn weer aan de win nende hand. Zo hebben nu Colima veroverd. Mexico is nu van de westkust afgesneden. Intusscheh bestaat er moer naar het zui den nog een verbinding me-t de zee. De re bellen maken voorts nog melding van eeni- ge kleine voordeelen, door hen behaald. Huerta's voornemen; om door zijn ka- nonneerbooten het kleine stoomschip „An- tilla", dat onder Cubaansche vlag vaart en dat aan de revolutionnairen in Tampico wapenen en 500 ton munitie moet afleve ren, te verhinderen, de haven aldaar bin nen. te loopen, veroorzaakt in Washington nogal moeilijkheden. Aan de eenfc zijde kan men geen blokkade die door Huerta wordt afgekondigd, erken nen, aan de andere zijde echter wil presi dent Wilson ook niet toelaten, dat er wa pens aan de opstandelingen geleverd wor den. De „New-Ypr-k Herald" meldt, dat gene raal Garranza, om te verhinderen dat zijn ondergeschikte generaal Villa nog meer lau weren oogst, generaal Panfilo Matera be noemd heeft tot opperbevelhebber der on langs gevormde divisie van Centraal-Mexi- eo, die do districten Zapatecos, San Louis de Potosi en Mexico-City insluit. Het ge volg van dezen maatregel is, dat generaal Villa bij alle voortaan te leveren gevech ten, onder bevel van generaal Matera zal staan. Villa's hoófdobjëctiëf, sedert den dood vain Madero is, om Mexico-City te ne men en Huerta af te zetten. Men gelooft dan ook niét, dat hij er in ,zal toestemmen zijn overwinnend leger te laten aanvoeren door iemand anders dan hij zelf. Generaal Carranza schijnt dit ook niet voor waarschijnlijk te houden, want hij ver mijdt alle aanraking met Villa en verplaatst tot dit doel voortdurend zijn hoofdkwar tier. Een breuk tusschen debeide gene raals- en daajruit voortvloeiende troebelen zullen, zegt de ,,Herald"-correspondent, niet lang meer kunnen uitblijven. Dev bijzondere correspondent van de New-York Herald" to Vera Cruz meldt, dat kapitein Burnside Long, vroeger mili tair attaché der' Vereenigde Staten to Mexico-City, thans chef van dén Arheri- kaanschen inlichtingendienst, de sterkte van Huerta's leger op GOiOOO man schat. De constitutionalisten beschikken over 70.000 man, „plus de sympathie van het heele land". Toch gelooft kapitein Long niet, dat zij hun snoeverij zullen kunnen waarmaken, en binnen 14 dagen Mexico- City zullen hebben genomen. KORTE BERICHTEN. De vroegere stadhouder van Elzas-Lo- tharingen, vorst Wedel, is eenigen tijd ge leden naar Berlijn verhuisd en .heeft daar van een aan de Pariser Platz staand huis de tweede étage gehuurd, die niet minder dan 50 kamers en kamertjes bevat en jaar lijks 21,000 mark huur kost. Hij heeft do étage voor vijf jaar gehuurd. In hetzelfde huis woont ook vorst Henckel von Donners- marek, die do bei-étage en eerste étage ge huurd heeft en daarvoor 50,000 mark per jaar betaalt. Eigenaar van het huis is de in Engeland wonende vorst Blübher von Wahl- statt. Baron von Hammcrstein-Loxten, voor malig Pruisisch minister van landbouw, is op 88-jarigen leeftijd op zijn landgoed Lox- ign bij Quakenbrück overleden. Baron Von Hammcr&tein is in 1894 in het kabinet van prins Hohenlohe minister geworden on heeft zijn ambt tot 1901 bekleed. Bij het aanbreken van den dag heeft een schoener in de haven van Belfast 3000 mausergeweren ontscheept, die op sleepers- wagens door de Ul&tereohe vrijwilligers zijn weggebracht. De overheid was volmaalrb onkundig van deze nieuwe wapensmokke larij. Zijn de redevoeringen van verschillen de onzer Kamerleden met de el te meten, tal van Duitsche Rijksdag-afgevaardigden beschikken eveneens over een groote dosis eloquentia. In de vorige zittingsperiode heeft de centrum-afgevaardigde Erzberger het meest de sluizen zijner welsprekendheid geopend en hij staat dan ook met 49 rede voeringen bovenaan het lijstje der wel-be- spraakten. Dan volgen Bassermann (na- tionaal-liberaal) met 38 redevoeringen, graaf Westarp (conservatief) met 35, Spahn (Centrum) met 34, Ledeboer (socialist) meb 33, Von Graefer-Gustrow (conservatief) met 30. Amusant is wel, dat Erzberger al jaren lang klaagt over al te groote welsprekend heid in den Rijksdag en aandringt op heb nemen van krachtige maatregelen daarte gen. De rechtbank te Kfoncy heeft eens een krachtig voorbeeld gestéld voor <le Fran- scho politiemannen. Tw'eo agenten te Re- miremont, die eenigen tjjd geleden een ar beider in het bureau hadden afgetuigd, zijn veroordeeld tot zes maanden gevangenis straf, terwijl de civiele kamer aan hun slachtoffer een eisoh tot schadeloosstelling van 4000 franc heeft toegewezen. Hoe sterk de verontwaardiging is on der het Engelscho publiek over do wanda den, waaraan de suffragettes zich dag op dag schuldig maken, blijkt uit een zeer on aangenaam avontuur, dat twee onderwijze ressen dezer dagen in een voorstad van Belfast hebben beleefd. De dames bezich tigden, zonder aan iets kwaads to denken, een leegstaand huis, waaruit eenigen tijd ge leden daar wonende suffragettes verwij derd waren. Dadelijk schoolde een menigte samen voor het huis en dreigden de meisjes te lynchen. Zij werden vervolgd, met steo- nen geworpen en zagen zich ten slotte ge noodzaakt een katholieke kerk binnen te vluchten. Toen werd de politie opgesoheld en deze slaagde er ten slotte in de dames in veiligheid te brengen. In de Times" heeft de Engelscho ad miraal Percy Scott een campagne geopend tegen de dreadnoughts. Ze zijn niets waard tegenover <le onderzeebooten zegt hij. Het eind van den zeeoorlog is nabij, verklaart hij. Het beste doet men z. i. om voor de verdediging geld uit te geven voor onder zeeërs en watervliegtuigen. In de Italiaanscho Kamer heeft de mi nister van koloniën meegedeeld dat in Erithrea militaire maatregelen zijn geno men tegen do benden, die het Abessinische leger, 't welk in het grensgebied de orde gaat herstellen, vergezellen. Er is geen en kel incident voorgevallen. Italië acht het noodzakelijk, de onschendbaarheid van Abessinië te handhaven. TIET VERGAAN VAN BE „EMPRESS OF IRELAND." Te Quebeo heeft de begrafenis plaats gehad van de slachtoffers van do ramp op de St. Lawrence, wier lijken reeds herkend zijn. Aan de plechtigheid namen de hertog van Connaugkt, en tal van Canadeesche staatslieden en hoogwaardigheidsbekleedors deel. T-en behoeve van het Mansion House fund voor de nagelaten betrekkingen der slachtr offers voor wien in het geheel een bedrag van 180,000 pond sterlinggeacht wordt noodig te zijn, is reeds nu 21,000 pond in geschreven. Volgens Central News" zal in het Canadeesche parlement worden voor gesteld een bedrag van 40,000 pond ten be hoeve der slachtoffers beschikbaar te steJ- len. Er zijn nog enkele der gevonden lijken herkend, maar men twijfelt, of het nog mogelijk zou zijn tot verdere identificatie te komen. Ten slottie nog een treffende m'ede- deeling dio wó in Engelsclie bladen vinden. Aan boord van de Empress" bevond zich een familie van negen personen bij de bloedverwanten in Lanarkshire is thans be richt ontvangen, dat er geen spoor van een van de familieleden is^govondon. Een geheel gezin, grootvader, dochters, schoonzoon en kleinkinderen is dus vernietigd. Wij lezen in de „Manchester Guardian", dat men in allen gevalle do 200,000 aan goud- en zilvermetaal aan boord van de „Empress 6f Ireland" zal trachten te ber gen. Of het de kosten waard zal zijn, het schip te lichten, betwijfelt men. Nu men gezien heeft, dat do boeg van de „Storstad" haast tot een halven cirkel naar stuurboord is omgebogen, betwijfelt men of het schip met dien boeg in het gat van de „Empress" had kunnen blijven. Van vershil'lcmde zijden, o.a. door den scheepsdokter von de „Empress", wordt tegengesproken, dat er onder do passagiers met messen is gevochten. De „Time>s" meldt dat te Montreal twee zeelieden van de „Storstad" gearresteerd zijn wegens diefstal van reiswissels toebe- hoorend aan eon passagier van do „Em press of Ireland". Een van hen, een inlan der van Honoloeloe, werd gesnapt, toen hij to Montreal een cïer wissels wilde Incassee- ren. Hoo zij aan dozo geldswaarden kwa men ia nog niét bekend. De kapitein der „Storstad" verklaarde, dat er in do red- diongbooton veel geld was gevonden, maar dat dit, voor zoover hem bekend was, aan de officieren was ter hand gesteld. BOSKOOP. De Raad van Gouda hoeft bepaald, dat kinderen van hier op de openbare lagere scho len te Gouda kunnen worden toegelaten op de volgende voorwaarden Boskoop betaalt in Januari aan Gouda voor elk kind, dat tusschen 1 Januari en 31 December van ieder voorafgaand jaar een school bezocht heeft; een vast bedrag, dat wordt vastgesteld voor de scholen voor ge woon lager onderwijs op f 14, eersto bur gerschool voor jongens op flö, tweede bur gerschool voor jongens op f 25, eerste bur gerschool voor meisjes op flö, tweede bur gerschool voor meisjes op f25. Voor ieder kwartaal of gedeelte daarvan, dat een kind een school bezocht heeft, zal een vierde van het bedrag verschuldigd zijn. Buitendien zul len voor ieder schoolgaand kind de gewone schoolgelden door de oudera of voogden moe ten worden voldaan. BODEGRAVEN. Voor het examen vanwege de Ver- eeniging van Leeraren in het boekhouden is geslaagd de heer Th. van Ghesel GTothe, alhier. Bij den nationalen sohiet-w-edsfcrijd te Doorn heeft de j sohietvereeniging „Willem Teil", alhier, in de korpswedstrijden drie medailles behaald, n.l. buks: 2den prijs; 3de kl. geweer: 3den prijs en Maxga 3den prijs. HAARLEMMERMEER. Als een bewijs, dat de paardenfokkerij in deze gemeente op een aeer hoog peil staht, kan dienen, dat dezer dagen een vouten, afkomstig van het vaderpaard, den welbe kenden Oldenburger hengat „Hamlet", werd verkocht voor f 275. HOOFDDORP. Hier is een vereeniging van jonge- dames opgerioht, onder leiding van mej. Deur waarder, die zich tot doel stelt de goederen te maken, welke door de afd. van ,,Hefc Witte Kruis" ten behoeve van de Wijkverpleging benoodigd zullen zijn, om zo den patiënten to kunnen verstrekken. KATWIJK. Do Raad. vergadert Dinsdagmorgen te half elf. KATWIJK.AAN-ZEE. Gisteren is het badseizoen alhier officieel geopend. Do trawlvissclierij kan voor dit jaar als geëindigd worden beschouwd.. De resul taten van dezen tak van visschcrij zijn dit seizoen niet ongunstig geweest. De besom mingen gaven reden tot tevredenheid, terwijl niet bijzonder veel visclvtuig verloren ging, wat anders nog al eens het geval is. Verschenen is de nieuwe uitgave van den „Gids voor de badplaats Katwijk-aan- Zee", uitgegeven door ,,V. V. V." De gids bevat een beschrijving van Katwijk en Om streken met te maken uitstapjes, met ver schillende aardige kiekjes van Katwijk ge ïllustreerd en in vier talen (Hollandsch, Duitsch, Enge lach en Fransoh) gedrukt. Vor der vindt men er een plattegrond van Kat wijk-a an-Zee en een kaartje van Neder land met de verkeerswegen in. Over Leiden schrijft de gids o.ni. Jjet vol- gende: In Leiden aangekomen, hetzij per tram, per boot of te voet, zult ge gelegenheid hebben u een indruk te vestigen van den gees telijken trap van ontwikkeling, wa-arop de Hollanders thans staan; go zult door eeu be zoek aan de verschillende musea getroffen worden door de groote collecties van ver schillenden aard, die door onze voorouders reeds in zoo ruime mate zijn bijeenverzameld. Leiden, met zijn prachtige lommerrijke sin gels met de vele oude fraaie gevels en ge bouwen, met zijn beroemde universiteit, met zijn prachtig Stadhuis, zijn oud Academie- gebouw, zijn Koren beurs brug, zijn Lakenhal, waar ge een permanente sohilde.rijen.tentoon- stelling vindt van Oud.HoLlandsahe meestere,, zijn rijke plantsoenen, biedt bijna iedereen iets aan, wat indruk zal maken en in do herinnering zal bewaard blijven. Het kerkgebouw der Hervormde Ge meente alhier zal van ccn nieuw leien dak worden voorzien. Niet minder dan zes wa gons leien, elk van tien duizend K.G., zijn hiervoor noodig. Het werk, dat circa tien duizend gulden zal kosten, is opgedragen aan do firma Bijsterveld, to Utrecht. LEIDERDORP. De Raad vergadert Maandagavond, te halfacht. Na geruimen tijd ongesteld geweest to zijn, hoopt ds. Niersürasz morgen zijn dienst werk weder te hervatten. LISSEr In de gisteravond gehouden vergade ring van het H. B..G. werden als nieuwe leden aangenomen A. Molenkamp en A. van der Klauw. Daarna werden gekozen tot com missieleden voor de" prijsraiuing in do afdee- ling hyacinten do heoren L. Onderwater tón J. Damen Jz. en in clo afdeeling tulpeu do heer C. dc Koning. Vervolgens werden de prijzen geraamd, die verwacht worden in het a.s. seizoen gemaakt te zullen worden. Als bijdrage voor den bouw van ©en nieuw koloniehuis te Nunspeet is van uit Lisse een bedrag van f 122.70 ontvangen. NOORDWIJKERROUT. Dc aanleg van olectrlsoh licht in do Ned..Herv. kerk, alhier, is gegund aan den heer lie mi van Leeuwen, eleotricten, alhier. REEUWIJK. De heer F. Lodeizen, alhier, is be stemd voor den Indisohen dienst ter benoe ming tot onderwijzer derde klasse bij het oponb. Europeesch lager onderwijs. VOORHOUT. Zondag 14 Juni, des nam. te drie uren, zaJ de inwijding van het gerestaureerde en vorgroote kerkgebouw der Ned.-Herv. Gem. plaats hebben. VOORSCHOTEN. Hot aantal kiezers voor deze gemeente bedraagt 578 voor Kamer en Staten en 552 voor den Gemeenteraad. (WA DDI NX VEEN. In de „St9._Ct." zjjn opgenomen da statuten dor VVaddinxveensche Stoom-Meu bel- en Houtwarenfabriek, voorheen D. Brom mer Jzn., alhier, bewilligd bij Kon. besluit van 27 Maart 1914, met oen kapitaal A, groot f 70,000, bestaande uit 70 aandeelen a f 1000, en B, groot f 130,000, bestaande uit 5 pCt. cumulatieve aandeelen verdeeld in 260 aan deelen a f 500, waarvan alle aandeelen A zijn geplaatst. Directeuren zijn do heeren D. Brommer Jzn. on N. J. Bremmer, beiden alhier. Het doel der vennootschap iswinst te behalen door do voortzetting en uitbreiding van do fabriek voor bewerking van hout en andere grondstoffen, tot hiertoe gedre ven door don heer D. Bremmer Jzn., ta Waddinxveen, het fabrioeeren van meube len en andere geheel of gedeeltelijk in hout uitgevoerde werken, het drijven van han- dvl in deze artikelen en in bewerkt en on bewerkt hout. WASSENAAR. De Raad vergadert a.s. Maandagmor gen om tien uren. WARMOND. In „De Zon" vergaderde gisteravond do afdeeling van den Ned. R.-K. Volks bond, welke vergadering werd voorgezeten door den heer Th. J. van dor Maat. De heer Roest las de notulen. Hierop werd tot de verkiezing van een voorzitter overgegaan uit het in de vorige vergadering' gekozen bestuur. Met groote meerderheid .werd hiervoor ge kozen do heer Th. J. v. d. Maat. die de be noeming aannam. In behandeling -werd daarop genomen liet reglement van het ziekenfonds. De contributie werd vastgesteld: voor klaS A., uitkeoring f 4.80 per week, van 18 tot 40 ja-ar, 8-cents, van 40 tot 50 jaar 9 cents per week; voor klasse B zullen de contri buties zijn resp. 10 en 11 cents en de uit. keering f 6 per week. Bij stemming werd besloten om reeds toege treden leden tot den leeftijd van 65 jaren nog. gelegenheid te geven, lid van het onder-- steuningsfonds te worden tegen een kleine- veihooging van de oontribuue tot 12 cent per week. Per boekjaar zal 13 weken uitgekeerd wor den. Hot reglement werd met eenige wijzigin gen in zijn geheel goedgekeurd, waarna daf van de onderafdeoling „Hulp in Nood" in^ behandeling kwam, hetwelk zonder wijzU ging werd aangenomen. Door de wel eer w. heer Omtzigt, geestelijk adviseur der afdeeling, werd medegedeeld, dat op liet reglement de Koninklijke en Bisschoppelijke goedkeuring zal worden aan gevraagd. Na een enkele opmerking van een der aanwezigen werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. Bij latere verdeeKng der best-uursfunc- tie's werden do heeren J. P. Roest secreta ris e-n do heer J. Heijman3 penningmeester.; Van het ondersteuningsfonds werd voorzitter de heer N. de Bruijn secretaris de heer J. v. Seggclen en penningmeester de heer D. G. Elfrink. Voor de onderafdeoling „Hulp in Nood" werden in dc functies in vorige volgorde benoemd de heeren P. Spienngs, W. dc Groot en G. Koppers. Ook werd nog besproken de aanstelling van een bode- Men besloot echter eerst een oproep te doen. Als zeldzaamheid kan worden vermeld, dat alhier bij den arbeider Fluiter twee- kippen.kuikens uit één el zijn gekomen. Bei den zijn oven vlug als dé eenlingen. Het beu wuste ei was maar weinig g'rooter dan andere eieren. In den afgeloopcn nacht zijn alhier konijnendieven aan het we.rk geweest. Bij schillende personen waren do konijnen heden-' morgen verdwenen. Bij één arbeider zelfs 12 stuks. De .politic is direct op onderzoek uitgegaan. GEMENGD NIEUWS. Gistermiddag zijn ecnige woon. wagens met Zigeuners.families, op de Haar- leinmertrekvaart, bij den weg naar den Lui. zenmarktpoldear (tusschen Voorhout cn Post- brug) neergestreken, van waar uit zij de omliggend© dorpen bezoeken. D18-j arige dienstbode C. C., vaa de familio Van Wijk, aan den Hoogen Rijn. dijk, onder Zootcrwoude, had gistermiddag, terwijl zij werkzaamheden aan de stoep ver richtte, hot ongeluk in den Rijn te vallen. Hoewel spoedig opgehaald en in do warm© bakkerij van den heer Van dor Sijs gebraohb zijnde, bleek, dat de levensgeesten reeds ge- weken waren. Dr. Do Bruyne paste d© ge wone middelen toe, dooli, hol aas tevergeefs.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 13