N\ 16647 Trijdag «Juni. A0. 1914. tDeze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van J\on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Dit de Omstreken. PRIJS DER A.I) YERTENTIEN Van 1—6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17L Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt ƒ0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ1.30; per week. f 0,09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. w 0.10. Franco per post 1.65. PEST OP OOST-JAVA. Beroep om hulp op het Ncdcrlandsche Volk. Sedert cenige jaren van over zee in Soe- abaja ingevoerd, heerscht de bubonenpest oet toenemende hevigheid en over steeds Tooter wordende uitgestrektheid op Oost- lava, vooral in de residenties Pasoeroean, Cediri en Madioen, to zamen ongeveer 2/3 fan Nederland in oppervlakte. Ondanks de ernstige, met veel toewij- ling door Öen Civicl-geneeskundigen )ienst, in het werk gestelde pogingen, ge- ukte het nog niet deze geduchte bcsmot- elijko ziekte te keeren en het overige In- liö wordt daardoor ernstig bedreigd. Het is vooral de inlandsohe bevolking, lie door haar getroffen wordtvele dui- enden zijn er reeds aan gestorven. Daar iet. hier een bevolking betreft, zoo talrijk ils die van Nederland, staan de Indische irtsen voor een reuzentaak en moeten zij ir zioh voorloopig in hoofdzaak toe bepa- en, die maatregelen ter bestrijding toe te jassen welke op den gezondheidstoestand in iet algemeen betrekking hebben, als wo- ïingverbetering, afzondering van besmette amilicn en verdelging der ratten, onder celke de post het eerste optreedt. Van jen behandeling der lijders zelf door ge- >efend. personeel kan tot dusver slechts op •nkele plaatsen sprake zijn. Ook het leni- ;en van den nood der nabestaanden, dik- rijls zwaar getroffen door het verlies der ïunnen en door de bij de pestbestrijding ïoodige hygiënische maatregelen, komt loor gebrek aan personen en materieel ang niet voldoende tot zijn recht. Do Gouverneur-Generaal van Neder- 'andsch-ïndië heeft te kennen gegeven, dat iet zenden van in ziekenverpleging ge- lefend personeel met de daarvoor noodige ^trusting uit Nederland daarin zou kun- aen helpen voorzien. Een gewichtige taak, lie naast do verpleging zelf aan zulko am bulances onder leiding der Indische art- ien kan worden toevertrouwd, zal zijn het upleiden van inlandsoh personeel, dat zoo- veel talrijker kan zijn en beter met do be hoefte en opvattingen van zijn landgenoo- ten bekend is. Om dien wensch tot leniging van den lood op rationeel© wijze te bevredigen, heeft het Nederlandscho Roode Kruis zich met do uitvoering daarvan belast en reeds twee ambulances, ieder met drie pleegzus ters, uitgerust, terwijl met do vorming van fcndero is begonnen. Onder bescherming van Z. K. H. den Prins der Nederlanden heeft zich daar naast een eere-comité gevormd, ora de middelen van het Nederlandscho Roode Kruis zoodanig te versterken, dat deze hulpverleening kan worden uitgebreid. Een uitnoodiging tot het vormen van plaatselijke comité's heeft ten gevolge ge had, dat zioh onder het eere-voorzitter- Bchap van den burgemeester jhr. mr. dr. K- 0. de Gijselaar hier ter stede, een co- jmitë heeft gevormd, dat zioh voorstelt perlang door huisbezoek, circulaires en col lecte gelden voor dit zoo gewichtig doel Ju te zamelen. Op de offervaardigheid ter wille van onze schoone koloniën zal zeker liet. to vergeefs hier een beroep worden Jedaan. Het Dagelijksch Bestuur Prof. A. W. Nieuwenhuis, voorzitter. Prof. D. A. de Jong, secretaris. A. L. Reimeringer, penningmeester. De „Sts.Crt." bevat do gewijzigde sta pten van de Ned. Alpen-vereeniging, al- ier. Het vijfde jaarcongres der S. D. P. zal >»De Graanbeurs" alhier Zaterdagavond Zondag a.s. gehouden worden. Do uitslag der aanbesteding van de ver- fouwing van perceel Hoogewoerd no. 70, *lhier, door den arohiteot den heer W. fontein is Ingeschreven werd door de volgende ftedgenooten, do heeren W. Oudshoorn, L0or 4587 J. van Riet, ƒ4485; A. G. pookwijt, f 4547 A. Harteveld on A. de Eriad, ƒ4350; L. Menken, ƒ3875; J. J. v. Pentenf 3700 H. Korswagen, 3700 J. Pan Leeuwen, ƒ3630, en W. Splinter, "327alsmede door de heeren A. 'Olieberg, ƒ2900, en J. Hoogondoorn, I "5, beiden te Leiderdorp. ^3- A. Roorda, pred. bij de Geref. :®rk alhier, hoopt op 5 Juli a.e. te Loenen- e©land ds. B. Roorda, thans te Koevor- D> te bevestigen. ^6 gemeente-besturen van Leiderdorp Oalc 0..Uvv.uuu.i/tt)l«JOU v 1VU JLWUDW uux ^oeterwoude hebben opgedragen aan de Wernink's Befconfahriek alhier het ietofn Va;n ^en Watertoren in gewapend behoeve van de water voorziening lïrd 'JTp^Zoe ter woude. Huldiging van prof. Fockema Andrcae. Do bewoners van het Rapenburg toonden gisteren door het uitsteken der vlaggen hun belangstelling in den verjaardag van professor Fockema Andrcae en wie een kiikje kon nemen in het in een bloe mentuin herschapen salon van den hoog leeraar, kreeg een indruk van de achting in de genegenheid, die men voor dezen 70-ja- rigen geleerde koestert. Onder de op dc receptie aanwezigen wer den, behalve de reeds genoemde corporaties en personen, ook nog opgemerkt de oud collega's van prof. Fockema Andreae, Staatsraad Oppenbeim en mr. H. L. Drucker, lid der Eerste Kamer. Zelfs s een ambtgenoot uit Bonn, prof. Schreuer hoogleeraar in het Germaanech Recht, zijn Nederlandschen collega -persor^liik komen g pluk wensch en. Met hartelijke woorden werd prof. An dreae toegesproken; harteljjk, niet zelden geestig, was het antwoord, dat de 70-jarigé telkens gaf. Giseravond vereenigde hij eenige oud- leerlingen en vrienden om den feestdisch in den Huize Prins. Lcidsclic O ïi (1 er wij zcrs-Z a n g crceniging. Kcrkcoiieert. Met de hedendaagsche koude weersge steldheid was een concert binnenshuis niet misplaatst. Het was dus een goed denk beeld van de L. O.-Z. om een kerkconcert te orgamiseeren, dat, onder leiding van den ijvengen dirigent Henri Yóllmar, gister avond in de Remontstrantsche Kerk -plaats liad, en dat door een vrij talrijk belangstel lend publiek werd bijgewoond, zoodat de kas van h-efc Hoefijzerverbond, ten bate waarvan het concert gegeven werd; zeker door de opbrengst versterkt zal worden. De uitgevoerde koorwerken van Men delssohn, Daniël de La/nge, Hauptman, Mo zart en Astorga's ,;Staba-t mater" klonken goed; vooral in de a la capella gezongen werken, waarin het koor op eigen wieken moest drijven, werd de zuiverheid bijna overal volgehouden. De klank van dit koor valt altijd te roemen, al vragen de alten om versterking. Ook het mannenkoor is niet sterktoch hoorden wij daaruit goedklin kende stemmen, die zich ook als solisten lie ten hooren. Den bas Yan der Hoeven hebben wij meermalen met veel genoegen gehoord de tenor Van Helvert heeft in sommige to nen een mooi week geluid, echter staat het geluid niet vast en zingt hij niet vrij genoeg, hoewel dit in het „Stabat mater" gaande weg beter werd. De alt van het koorlid mejuffrouw Zwart klinkt zuiver, maar niet week genoeg. In Astorga's wat lang uitgesponnen „Sta' bat mater" werden de sopraan-soli gezon gen door mejuffrouw Henrietto Swalue, uit Den Haag, welke zangeres ook in Faist's Ruth" een sopraangeluid liet hooren, dat, vooral in de hooge noten, volle en heldere tonen bevat, terwijl de voordracht onop gesmukt en rustig is. De verschillende zangnummers werden af gewisseld door het vioolspel van onzen op het vjoolgebied zoo goed bekenden stadge noot Jan G. Striening. Gaarne hadden wij een compositie van dezen violist willen hoo ren, hoewel wij Schravenzande's .Elegie", die zeer zangerig klonk, niet hadden willen missen. In dit werk en in Goldmark's „Air uit het vioolconcert" zal de violist wel te- vredener geweest zijn over de zuivere stem ming van zijn mooie viool dan in Beetho ven's „Larghetto" uit het vioolconcert. De dirigent van het koor zat bij deze vioolwer- ken aan het klavier als zeer muzikaal bege leider. Een woord van lof komt toe aan den orgenist Dirks, dien wij vooral in Astor ga's „Stabat mater" met veel aandacht hebben aangehoord. Vooral het voorspel klonk al heel fraai. Met voldoening zullen de L. O.-Z. on de dirigent Henri Völlmar op dit concert te rugzien. Aan den heer J. Scholte, muzikant bij het 4de reg. inf. werd heden in de leger plaats bij Laren de bronzen gesp voor 18- jarigen militairen dienst uitgereikt. Uit Utrecht wordt gemeld, dat tot nieuwe ledeD van het Prov. Utreohtsch Genootschap voor Kunsten én Wetenschap pen zijn benoemd: mej. dr. C. Serrurier, privaat-docent aan de universiteitmr. J. van Kan, dr. J. Boeke en dr. P. Ehrenfest, hoogleeraren, allen alhier. Gisteren werd in de Bibliothèque Wal- lonne alhier do jaaxlijksche ledenvergadering van de afd. Leiden vaji de Ned. Gustaaf- A dolf. Vereeniging gehouden. Uit het jaarverslag van den secretaris- penningmeester, dr. W. J. Lente, bleek, dat he-t ledental met 8 was vooruitgegaan. Plet aan do beurt van aftreden zijnde lid van het bestuur, de heer M. Joustra, werd mot algemeene stemmen herkozen. Als afgevaardigde naar de in September te houden algemeene vergadering wérd go- kozen ds. J. Ph. Makkink, Ev..Luth. pre dikant alhier. Oud-Ocgstgeest en Oud-Warmond. Vorige jaren stelde de gom een te.axclii va- ris, 'mr. dr. J. C. Overvoorda; in het sbede- lijk museum ,,Do Lakenhal" .af - en toe een aantal kaarten, platte gronden, teekeningen, plateu en j>hotografiën ten toon, uit het oud.archief saamgeleze-n, welke betrekking hadden "op één of meer dér omliggende ge meenten, zooals deze er in vro>egeren en date ren tijd uitzagen. Deze tentoonstellingen wok- ten grooto belangstelling. Ed -lereolit. Oude I gebouwen, waarvan de namen thans alleen nog zijn overgebleven, vond men daar nog i iu volle glorie afgebeeld en men kreeg daar door een denkbeeld van de groote verande ring, die ook dé gemeenten om Leidon heen hebben ondergaan. Het doet ons daarom genoegen te kunnen mede Leien, dat met deze tijdelijke tentoon stellingen wordt doorgegaan. Heden is weder een aardig? collectie van Oegstgéest- en Warmond ter bezichtiging ge steld, twee plaatsen, -rijk aa'n historische herinneringen, saamgeweven-met do stad on zer inwoning. Van Oegstgeest vindt men er onder meer gezichten op de kerk, met den ouden toren, op de kasteelen Endegeest", „Rhyngvest", „Poelgeest", „Abt-spoel", „Torenvliet", „Haas- wijk." het tolhek, enz. Warmond had vroeger het Hui3 ter War mend, Ter Bond, het slot Teylingen en Van Alkomade, die men nu nog zien kan, behalve verschillende dorpsgezichten, als liet Wax- monderhek, de kerk. enz. Deze tentoonstelling blijft veertien dagen geopend'. De toejang is kosteloos. Confessionecle Verccmgïiig. Gisteren werd te Utrecht de 50ste jaar vergadering voortgezet van bovengenoemde Verècniging, onder voorzitterschap van mr. dr. J: Schokking, van Leiden. Na de bespreking van hét jaarverslag was aan de, orde een voorstel van de af deel ihg Leiden yan den volgenden inhoud „De Confessioneele Verechiging, in jaar vergadering bijeen, spreke- zich uit in dc kwestie naar welken kant de Vereeniging haar actie in de toekomst heeft te richten, óf naar reorganisatie, óf naar verscherping der proponents-formule". Dit punt werd ingeleid door ds. Roscam Abbing, van Leiden, die er op wees, dat ■de aanleiding tot het voorstel is geweest de vraag Wat is op dit oogenblik het stand punt van do vereeniging ten aanzien van de kwestie kerkherstel...... Wordt nog veel gevoeld voor de kwestie reorganisatie en wel met dezelfde warmte van vroeger, of wil men meer uit naar den kant. der ver scherping der proponents-formuleof naar beide'? De onzekerheid daaromtrent moet verdwijnen. Ds. Te Winkel van Arnhem en ds. Bak ker van Amsterdam meenden, dat de kwes tie van verscherping der proponents-formu le niet zoo tegenover de reorganisatie-be weging staat als het voorstel aangeeft. De voorzitter zeide, dat men met ver scherping der proponents-formule wel. iets zal bereiken, doch het zal niet geven het geen men bedoelt. Het streven naar reor ganisatie moet voor de Vereeniging hoofd zaak blijven. Ds. Roscam Abbing deed hierbij uitko men, dat niet de bedoeling is het voorstel in stemming te brengen, doch dat het een punt van bespreking zou uitmaken. Do voorzitter der Leidsel ie Politie- Voreeniging deelt ons mede, dat hij liet aanbod der Vereeniging, om aan hem een in geld vastgestelde vergoeding uit te koe ren, niet zal aannemen. Do reserversergeanton A. A. Parmen- tier, O. van Zuilen, M. J. F. Meiners, J. W. IJdo, W. A. Faure, A. te Velde en J. A. do Boer, allen van het 4do reg. inf. zijn ge slaagd voor het examen voor vaandrig bij dat regiment. HILLEGOM. Bij de ondershandsche aanbesteding van het bouwen van een kantoorgebouw voor rekening dor Handelsbank-Maatschap pij te .Rotterdam, onder directie van den architect den hoer Verheul, in het laagst ingeschreven door de firma J. Kraay Co., alhior, voor ƒ243,300. KA TWIJK. A AN-ZEE. Aan den Noord boulevard tegenover do Bmgcrdijkstraat is van gemeentewege een zeer doelmatig wandelpad naar het strand aangelegd. Van de Wcth..Van-der-Plas-kade lcopt een straatweg tot de glooiing dor dui nen, terwijl van hier naax noord, en zuid kant twee steenen voetpaden tot op het strand lelden. Op 17, 18 en 19 Juni zullen te Malmö tweo vissc.horij-congressen worden gehouden. O. m. komt op de agenda als punt 5 voor: Internationale maatregelen tot bescherming van de in zee uitgezette vischnetten door den heer L. I. van Gelderen, reeder to \Toar- dingen. KATWIJK-AAN-ZEE. Dat de zaken der Boerenleenbank al hier zich snel uitbreiden, kan blijken uit het feit, dat, waar verleden jaar f 160,<X)0 werd omgezet, in de eerste vijf maanden van dit jaar de omzet reeds een ton bedroeg. Beroepen is bij de Herv. Gem. (3do predikantsplaats), ds. B. J. O. Rijnders, te Doorn. Met den boroepene stond op het tweetal ds. W. dc Lange, te Woerden. NOORD WIJK. Vergadering II. B.-G. Gisteravond vergaderde in de zaal van café „Flora" de afd. Noordwijk van het Hollandsch Bloembollenkweekersgenoot- schap onder leiding van den voorzitter, den heer G. J. G. van Parijs. Tot nieuwe leden werden aangenomen de heeren A. Zandbergen Hzn., W. van Bo- hemen, Jac. van Eedcn P. Bzn. en Jan Warmenhoven Ohrzn. De heer P. A. Alkemacle werd herkozen tot lid van het bestuur. De voorzitter fe liciteerde den herkozene, die een veteraan in het bestuur is Do rekening en verantwoording 6loot met een batig saldo van ƒ20,61. Besloten werd, dezen zomer wederom bloembollenbeurs te houden op den ouden voet en onder do vlag van H. B.-G. De eerste beursdag wordt gehouden op den Woensdag, volgende op den Maandag, waarop de eerste maal beurs wordt ge houden te Haarlem vanwege B. B.-C. De beurs zal weer gehouden worden in de zaal van café „Flora". Aan de orde was de prijsraming. Herin nerd werd, dat voor den tijd van drie ja ren naar de prijsramingsvergadcring te Haarlem zijn afgevaardigd voor de hyacin ten do heeren A. H. Faase en Joh. van Konijnenburg, voor de tulpen de heer P. HoogeVeen. Wat betreft den stand van het gewas te Noordwijk, meende de vergadering, dat do hyacinten een best gewas beloven. Over de tulpen was men verdeeld tusschen „goed" en „middelmatig". De narcissen zouden, naar de meening der vergadering, best staan. Het vuur zou weinig voorko men. Bij de raming der prijzen werden de gele tulpen alle hooger gezet dan verleden jaar gemaakt is. Geel moet dit jaar sohaarsch en daar om duur zijn. Naar aanleiding van klachten werd be sloten, zich via do algemeene vergadering op de hoogte te stellen van do bepaling der vogelwet, omdat beweerd werd, dat men geen klemmen mag leggen, om rat ten te vangen, die schade veroorzaken in de tulpen. Do heer G. v. d. Weyden Lzn., drong aan op het instellen van een commissie, die in de gewenschte richting oun het werk gaat. De voorzitter dankte voor do vrij gocclc opkomst en sloot de vergadering Gisteren had de werkman Jac. V., werkman bij den heer J. de G. Jun., het ongeluk, met zijn hand zoodanig beklemd te raiken tusschen kipkarren, dat t-weo vingers ernstig verwond werden. Eén vin ger werd zelfs opengescheurd. De man werd verbonden door de Zus- sters van het St.-Jeroensgcstioht. Bij de gisteren door notaris Binnendijk gehouden verkooping werd een perceel wei land van 91 aren aan don Duinweg verkocht aan H. Hoogewoning voor 5100 een perceel weiland van 1 H. A. en 30 c. A. aan den Duinweg ook aan H. Hoogewoning voor f 5300een perceel weiland van 90 aren en 70 c. A. aan P. L. v. d. Deijl voor 4800 een perceel weiland van 1,398 H. A. aan den Duinweg aan Jac. Plug Jz., voor ƒ4100; twee perceelen teelland, samen groot 1 H. A. 83 A. en 80 c. A. gelegen nabij station Piet- Gijzenbrug aan de Lcidsche trekvaart aan A. Versluys van Warmond voor f 6700 drie andere perceelen, ook nabij PieteGijzenbrug gelegen, werden opgehouden. NOORD WIJKERH O ÜT. Donderdagavond gaf do Clir. zangvér- oeniging „Concordia" haar laatste uitvoering in dit seizosu onder leiding van d-en lieer C. B. Duyster, van Leiden. Het kerkgebouw was geheel gevuld. Men zag vele belangstellenden uit omliggende doi pen. De oere.voorzilter, ds. H. van Wessel. opende met een hartelijk woord, waarna het rijk voorziene programma werd afgewerkt. De Vereeniging durft reeds moeilijke stuk ken op haar répertoire nemen. Alles werd uitstekend ten uitvoer gebracht en dankbaar en voldaan verliet men tegen tien uren hot kerkgebouw. Alhier is gisteren een staking uitge broken onder de metselaars en opperlieden, werkzaam aan het krankzinnigengesticht. Do staking omvat 110 man. Do oorzaak is deze: Do werklieden krijgen voor iectere 1000 steenen, dio zij verwerken, oen bepaald bedrag uitbetaald. Nu beweren zij 72,000 steenen meer verwerkt te hebben dan do baaa hun wil uitbetalen, wat een loon ver schil yan f270 beteekent» De leiding der staking berust bij den lieer Scherpcnhui/.en. gehonoreerd bestuurs lid van den Cent rale n Bond vau Bouwvak arbeiders. RIJNSBURG. Gisteravond werden de materialen, behoorende bij de brandkraan aan het- begin van de Zandilaan, alhier, aan een proef on derworpen. Hot onderzoek had tot- resul taat, dat zij in orde werden bevonden de straal bereikte echter niet alle huizen, bo- hoorende tot Oegstgeest, zoodat. bij brand gevaar het nog te bezien zal zijn in hoeverre men dan hulp kan vcrleenen. De jeugdi had als gewoonlijk weer pret. SASSENHEIM. Donderdag is alhier het gras verpacht van Kooipolder, Koggiuspolder en enkele elders gelegen perceelen. Er werden hooge prijzen besteed. Ter vergelijking met het vorige jaar ge ven we het volgende lijstje 1914 1915 800 roedenf 60 f ,24 1300 115 32 1100 90 32 1300 62 28 2100 9ó „60 2000 ,.98 84 d00 68 30 1000 105 36 1300 130 68 1700 105 60 1B0Ö 130 72 2000 -135 66 1200 92 „36 1200 „56 „22 2400 110 60 1300 100 20 809 42 14 800 „63 „28 1300 105 52 600 82 44 900 „82 „26 800 60 34 700 84 38 900 74 30 1600 84 42 1400 125 46 De zes perceelen in den Koggiuspolder brachten het vorig jaar 172 op en nu 438. VOORSOHOTEN. Lezing mr. l)e Jong. In het hotel „Deurloo" trad gisteravond voor de kiezers op ror. H. W. O. -J.--de- Jong, van Leiden. De voorzitter der Libe rale Kiesvereeniging, de heer P. J. Bakker, opende de goed bezochte vergadering en wees er op, dat, hoewel men haast over tuigd is, dat in dit district de rechterzijde zal winnen, de liberalen toch moesten t-oo- nen wie en wat ze zijn cn wat ze kunnen. Daarna verkreeg mr. De Jong het woord dm te spreken over „Financieele politiek". Mr. De Jong wenscht een vergelijking te maken tusschen de financieele politiek rechts en links. De rechterzijde heeft in jaren geen kans gezien de financiën behoof lijk te regelen. In 't bijzonder behandelde spieker de Ouderdomsverzekering. De fout der Regeering was geweest, dat zij aan prof. Kluyver een verkeerde opdracht ge geven heeft door. uit te laten gaan van de Bedrijf stelling. De raming van kosten was 21/) millioen en nu zijn de kosten reeds ge stegen tot 10Yj millioen. De Regeering wist van te voren, dat de berekening niet juist kón zijn, en deze wet is aangenomen zon der vooraf te zorgen, dat de middelen er waren. Spreker noemt dit een bewijs van slechte regeerkunst, het werk van een speculant, van een hazardspeler, 't Eenig argument van rechts was, dat men de middelen had willen vinden uit de Tariefwet. Ook de actie tegen deze wet werd nagegaan. Dr. Kuyper heeft het ronduit gezegd, dat het geld voor de actie van het Anti-Tarief- wetcomitó voor een deel kwam uit het bui tenland. Spreker vindt, dat vooral dr. Kuy per zoo iets niet moest zeggen. Nu heeft het ministerie Cort v. d. Lin den de taak de financiën te regelen. Dade lijk is dit gekomen met de Inkomstenbelas ting. Het groote voordeel van deze belas ting is, dat de kleine inkomens niet zwaar der worden belast en de hoogere inkomens relatief zwaarder, 't Is een belasting naar draagkracht. Volgens spreker toont dit Kabinet, dat het regeeren kan, en daarom moet het ge steund worden. De straf voor do ijdelheid van het vorig ministerie is een Babylonische spraakverwarring onder de partijen en de leden, die 't op verschillende punten niet eens kunnen worden, getuige het afstem men van de Bakkerswet, de Staatsloterij, enz. Van do gelegenheid tot het stellen van vragen werd gebruik gemaakt door den heer Th. J. Broers, die wilde weten of het rechtvaardig is do schuld van de foutieve uitkomst over de berekening voor de Ouder domsverzekering te leggen op de schouders van de rechterzijde. Ook had deze iets den ken te hooren van de wetgeving van minis ter Treub. De heer De Jong toonde aan, dat de Mi nisters zich niet kunnen verschuilen achter adviseurs, maar zelf verantwoordelijk zijn. Over de wetgeving van minister Treub hoopt spreker meer in bijzonderheden t« Katwijk te spreken. Do heer Bakker sloot hierop de vergade ring met een woord van opwekking om den vrijzinnigen candidaat, mr. Dé Jong, t« steunen bij da a.s. verkiezing.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1