15E «JONG'S N°. I6G44 Dinsdag 2 Juni. Tweede Blad. Aw. 1914. BUITENLAND. Majoor Sluys over Albanië. EAAI.DERS- CACAO LEIDSCH DAGBLAD Dc heer J. M. Sluys, de majoor der Albaneesche gendarmerie, die Essad pasja gevangen nam, is hier te lande aangeko men. Ter kalmeering der gemoederen er liepen o.a. ernstige geruchten, dat aan slagen op den heer Sluys werden voorbe reid, hoewel deze zelf aan deze geruchten nu aiet zoo heel veel waarde scheen tc hechten achtten de autoriteiten te Du- razzo en ook generaal De Veer heb ge- wenscht den heer Sluys eenigen tijd verlof te geven. Het. ,,Hbld." heeft met den heer Sluys een onderhoud gehad. Majoor Sluys gaf een uitvoerig relaas van de opzienba rende gebeurtenissen tc Durazzo, dat in hoofdzaak zich dekt met de reeds ontvan gen berichten omtrent de feitelijke gebeur tenissen, ontdaan echter van de kleur, die dc verschillende berichtgevers hieraan heb ben gegeven. Want ook de heer Sluys wees er op, dat de berichten uit Albanië of zeer sterk Oostenrijksch of zeer Italiaansch zijn gekleurd; de naijver tusschen die beide na tiën komt in deze berichten sterk tot uiting. Essad tegen de Nederlanders. Uit zijn mededeelingen blijkt, dat reeds langen tijd wantrouwen heerschte tegen Essad pasja. Uit allerlei kleinigheden bleek, dat deze het optreden der Neder- landsche gendarmerie belemmerde. Zoo werd bijv. de munitie voor Epirius bestemd, niet naar het zuiden gezonden, maar naar Tirana, een omweg die wel een bevreem- denden indruk moest maken zoo werd de uitzending van vrijwilligers naar Epirus tegen gehouden zoo kwam het voor, dat een veertigtal gendarmen, mannen van Kroja, op zekeren dag dienst weigerden en deserteerden, een dag nadat 't hoofd dezer lieden met Essad een onderhoud had ge had. Dit geschiedde in den tijd dat een op roerige beweging in de omstreken van Du razzo zich begon te openbaren. De aanwij- zigingen, dat de Jong Turken daarachter zaten, waren zoer sterk In het oosten werkte de Servische propaganda onder Arif H'kmet, en ook deze beweging breidde zich geleidelijk naar het westen uit. De Jong-Tu rksche beweging werd geleid door gewezen Turksche officieren. Op zeke ren dag nu kwam het bericht, dat de op standelingen tot vlak bij Durazzo waren opgerukt. En te zelfder tijd werden bij de gendarmerie mededeelingen ontvangen, dat om liet huis van Essad pasja gewapende lieden rondslopen en dat Essad twee kisten munitie uit het munitiemagazijn naar zijn woning had laten brengen. Geschil tusschcn majoor Sluys en Essail pasja. Majoor Sluys, die met 't bevel over Du razzo was belast en dus verantwoordelijk was voor de veiligheid van de sta<l en van den vorst en die op grond van verschillen de handelingen van Essad reeds lang wan trouwen tegen dezen had opgevat, begreep nu dat niet slechts een vijand buiten de poort stond, maar dat waarschijnlijk ook met een vijand in de stad rekening^ moest worden gehouden. Majoor Sluys vertelde dan van. zijn woor denwisseling met Essad pasja over de maatregelen, die getroffen dienden te wor den en over de verwijten, die beideD elkaar deden. Naar men weet, gaf dit Essad pasja aan leiding den vorst ontslag te vragen, als majoor Sluys niet werd verwijderd. De vorst, die tot eiken prijs een ministe- rieele crisis wenschte te vermijden, liet daarop majoor Sluys door minister Moefid bey verzoeken, eenigen tijd verlof te ne men. Deze weigerde, hij zag volstrekt geen reden, verlof te vragen. Later op den dag werd het verzoek herhaald, met denzelfden uitslag. Minister Moefid bei deelde daarop namens den vorst majoor Sluys mede, dat hij van het commando ontheven was en dat het was overgedragen aan majoor hoelfsema. Sluys fn z'n eer hersteld. 's Avonds te tien uur werd de heer Sluys ®chter ten paleize ontboden, waar de vorst hem meedeelde, dat een misverstand had plaats gehad en hij het bevel hield. Onmiddellijk keerde de heer Sluys toen naar de kazerne terug, waar hij hot com mando van den mapoor Roelfsema over nam. Deze verklaarde hem, dat hij in ver band met de berichten omtrent gewapende beden, die rondom Essod's woning rond lopen, besloten had een Albanees te zen den naar Essad, om van dezen de ontwape ning dezer lieden te eischcn en tevens, dat hij bevel had gegeven eenige kanonnen door de Skodafabriek aan Albanië gele verd zoodanig op te stellen, dat zoo noodig het huis van Essad onder vuur kon worden genomen. Majoor Sluys kon zich mot deze bevelen volkomen vereenigen en bleven dus gehandhaafd. Het beleg van Essad's woning. ties naohts werden twee kanonnen van 6 kazerne overgebracht naar een punt be- jijden het paleis, van waar Es&ad'a woning 00 wojrden bestreken. Tegen het aanbreken van den dag begaf majoor Sluys zich met een tweetal Alba- neezen nationalisten uit Durazzo naar de woning van Essad. Een der Alba- neezen kreeg last den eisch van ontwape ning aan Essad's lieden over te brengen. De Albanees, Ajed bei, ging de woning van Essad binnen en keerde eerst gerui- men tijd later, nadat een tweede Albanees hem na was gezonden, terug. Hij deelde mede, dat de berichten omtrent gewapende lieden overdreven waren geweest. Slechts zes lieden had hij in de woning gevonden. Essad zelf was ter ruste. Niettemin gaf de lieer Sluys bevel dat deze lieden buiten moesten worden gebracht en ontwapend. Aldus geschiedde en terwijl men met de ontwapening bezig was, doken van ver schillende zijden nog een twaalftal gewa- penden op, die nu eveneens ontwapend werden. Terwijl men hiermede bezig was, werd plotseling een raam geopend. Essad vertoonde zich in nachtgewaad voor het venster en riep in het Albaneesch Op wiens last moet je de wapenen af geven Op last van dien Hollandschen officier, antwoordde Ajed-bel. Ik heb geen vertrouwen in de Nederland- sche officieren, riep Essad terug. Neem de wapens ©ogenblikkelijk terug. Daarop volgde het gevecht en de arres tatie van Essad pasja. Uit het verdere onderhoud blijkt, dat de toestand zeer ernstig is Wel meent majoor Sluys dat het oproer gauw voorbij zal zijn, dooh dat is dan nog maar oen der Alba neesche kwesties. KORTE BERICHTEN. Te Qberndorf aan den N-clear is de ingenieur Paul von Mauser, directeur-gene raal der bekende wapenfabrieken, op 76 ja rigen leeftijd aan hartverlamming overle den. In liet. geheel zijn in de Mauser-fabriek ruim a«oht millioen wapens vervaardigd. De-zo worden in bijna alle landen gebruikt. De teekenaar Hansi, de schrijver van „Mon Village", die naar men weet in Duitschland wegens hoogverraad wordt ver volgd, is tegen een borgtocht van 20,000 mark op vrije voeten gesteld. Het. kabinct-Doumergue in Frankrijk gaat heen. De houding der socialisten en der geavanceerd© radicalen inzake den driejarigen dienstplicht maken langer aan blijven onmogelijk Het kabinet wil geen teruggang tot twee jaar. Allo bladen zeg gen dat Don morgue Viviani als zijn opvol ger zal aanbevelen. De auto van Caillaux is te Parijs in botsing geweest met een huur-auto. De ex- minister werd door de glasscherven aan ge laat en handen gewond. Te Marseille zullen de trams stil ko men te staan. Het personeel eischt loons- verhooging. Op uitnoodiging der Noorsche regee ring zal in Juni een internationale confe rentie, ter uitwerking eener overeenkomst nopens Spitsbergen, to Kristaania worden gehouden. Afgevaardigden zendenNoor wegen, Denemarken, Engeland, Vcreenrg- de St-atcn, Frankrijk, N e dor land, Rus land, Zweden en Duitschland. Vóór de con ferentie begint, zullen te Christiania do afgevaardigden van Noorwegen, Rusland en Zweden op 4 Juni bijeenkomen om de be sprekingen voor te bereiden. Onder algomeene belangstelling is Kos suth te Boedapest ter aarde besteld. Achter do baar liepen wel 4000 personen, bijna al len afgevaardigden uit alle doelen van het land. De journalisten, die hun plaatse-D op do perstribune in de Kamer na een uitla ting van een minister hadden verlaten, heb ben hun werk na een bevredigende verkla ring van don voorzitter hervat. Te Bilbao zijn weer eens relletjes voor gekomen. Tijdens een optocht van republi- keinsche socialisten geraakten dezen hand gemeen met regionalisten. Er werden enke- lo personen gewond, maar velen werden door de politie opgeborgen. Do gezworenen-rechtbank te Kiëf heeft den journalist Alexander Jablonofeki vrij gesproken, die wogens laster was aange klaagd door Vera Tsjebcrsjak, bekend uit het proces Beilis. Jablonofski had in 1912 in do „Kicfsohe Courant" een feuilleton gepubliceerd, waarin hij had beweerd, dat de knaap Joeistsjinski in de woning der Tsjebarsjaks was gedood. Tsjebersjak zou toen om deze misdaad te verbergen het on derzoek op een valsch spoor hebben geleid. Van dit soort proeessen zullen er nog een aantal volgen. Onder de fabrieksarbeiders te St.-Pe- tersburg is gisting merkbaar in verband mcb de zich uitbreidende staking aan do Oboeohof-fabrieken. In de Poeti lof-fabriek, de Baltdsohe Fransoh-Russische fabriek, de Phoenix en andere kleinere bedrijven heeft een deel der werklieden gestaakt. Reeds zijn er 60,000 stakers. Wegens pogingen om te betoogen zijn acht lieden in hechtenis geno men. De opstandelingen in Albanië hebben ruzie onder elkaar. De vorst krijgt steeds meer steun van aanzienlijke Albaneezen. Zagrafos, de leider der beweging in Epirus, is als regeeringscandiaat in Attika gekozen tot lid der Gricksche kamer. Of Griekenland ook aohter de beweging der E pi roten zit I Heb bericht, dab Griekenland twee oorlogsschepen van de Vereenigdc Staten heeft gekocht wordt tegengesproken. In Turkije gelooft men deze tegenspraak niet en ziut op vlootuitbreiding. De Serviërs en Bulgaren, die aan de grens staan, zijn nog wat zenuwachtig. Ze zijn met elkaar slaags geweest. 400 schoten zijn gelost en de Bulgaren hebben vele ge wonden. Roemenië en Bulgarije hebben een ver standig besluit genomen. Alle hangende vraagstukken zullen door een gemengde commissie, die te Sofia zal zetelen, worden opgelost. Do Irtisj is sterker gewassen dan se dert 50 jaar was voorgekomen. Het verkeer is gestremd. De aanvoer van levensmidde len naar Tobolsk is gestuit, zooda.t de prij zen met 40 pCt. zijn gestegen. Geheele wij ken der stad staan onder water. In tal van straten is het verkeer enkel nog met boo ten mogelijk. Kerken en de moskee staan in het water. Engeland zal wat meer soldaten in Egypte brengen. -Binnenkort korut er weer een bataljon infanterie bij. Do Spanjaarden hebben nu weer te Quitaaan met de Marokkanen slag gele verd. De laabstcn hadden zich in de huizen verschanst. De Spanjaarden hadden twee dooden. Ook geen aangenaam bezifc, zoo'n kolonie. Uit Addis Abeba, de hoofdstad van Abbessynië, wordt gemeld, dat de Negus zijn vader benoemd heeft tot koning van Vol to en Tigre. De kroning zal spoedig plaats hebben. Ex-president Roosevelt is met de .Olympic" van New-York naar Cherbourg vertrokken. 11 Juni zal hij te Madrid de voltrekking van het huwelijk van zijn zoon Kcrniit bijwonen. Do voormalige politie-luitenant Becker is thans ter dood veroordeeld. Do terecht stelling door middel van den electrischen stoel zal in de Sing Sing-gevangenis worden voltrokken in den loop der woelr aanvan gende 6 Juli. Beckër heeft naar men weet appèl aangeteekend. Bolivia is zonder ministerie. Het kabi net,, dat tot nu toe de landsbelangen be hartigde, is heengegaan. Beilis in Palestina geïnterviewd. De heer J. Goudsmit te 's-Gravenhago schrijft ons: Met groote v erwondering las ik het arti kel van den Eussischen publicist Galaw in Uw courant van Dinsdag 26 Mei opgeno men. Waar ik zelf voor eenige weken met Bei- lis een onderhoud had en dit zoo geheel an ders luidde, wilt u mij misschien wel eenige plaats in Uw blad afstaan, daar het Russi sche bericht mijns inziens zeer onjuist is. Het lijkt me zeer onwaarschijnlijk, dat Bei lis zich over te veel belangstelling beklaagt, vele bewoners van Tel Awiw, de mooie, nieuwe joodsche stadswijk, waar hij in een aardig vriendelijk huis woont, wisten ons niet eens zijn adres te vertellen en toen ik dit na eenige vragen gewaar werd, was het niet mijn plan en dat aan den Holl heer, die mij begeleide er binnen te gaan, juist om niet onbescheiden te zijn. Echt-er bleven we een oogenblik naar zijn kinderen, die buiten speelden, kijken, waarop onmiddel lijk Beilis zelf verscheen en ons dringend uitnoodïgde binnen te komen. Het eerste, wat hij weten wilde, was of wij Russen wa ren en toen we zeiden uit Holland te komen vroeg hij dadelijk, of de Hollandsche cou ranten ook over zijn zaak hadden geschre ven. Hij haalde vele brieven uit zijn zak, die bij had gekregen, te voorschijn, en vertel de ons bijzonder dankbaar voor alle be langstelling te zijn. Men heeft mij gezegd, naar Amerika te gaan, vervolgde hij, „maar ik wilde en wil alleen in Palestina te mid den van mijn eigen volk leven. Hier bevalt het mij goed, mijn kinderen loeren He- breeuwsch en komen spoedig op het He- brecuwsche gymnasium en nooit wil ik meer naar Rusland terug. Men schat Beilis vermogen in Palestina op 100.000 franc, zijn huis is tamelijk luxueus ingericht, hij wil nog eenigen tijd rust nemen en dan inderdaad een stuk grond koopen en het leeron bebouwen. Ik meen, dat cfit. korte onderhoud een anderen indruk geeft, aan het bericht door den Russisschen verslaggever gepubliceerd. Indien alle ongelukkige vervolgde Joden op die manier in het mooie Palestina kon don ondergebracht, worden, denk ik niet, dat velen naar hun zoo ongastvrij vader land terug zullen verlangen, evenmin als Mendel Beilis dit thans doet. RECLAMES, 40 cents ret* regel in bussen en pakjes 7768 II BINNENLAND. H. M. de Koningin on Z. K. H de Prins hebben Zaterdagnamiddag omstreeks kwartier over drieën met Prinses Juliana het Huis ten Bosch verlaten, om zich naar Het Loo te begeven voor het gewone zo merverblijf aldaar. Toen het Prinsesje, dat. een ruiker roo- de bloemen droeg, met do Koningin dc trappen van het bordes afliep, wuifde zij vriendelijk tegen de vrij talrijke menigte mënsclien, dio aan -den rand van het pa- loisplein getuige waren van het vertrek. Koningin en Prins namen met hun doch tertje tegenover zioh in een open landauer plaats, terwijl in een tweede rijtuig een hofdame volgde. Bij het wegrijden steeg uit de menschcn- rijen een hartelijk gejuich op. In de Rijnstraat in Den Haag werd de koninklijke familie door een groote menig te hartelijk toegejuicht. In de koninklijke wachtkamer waren tot uitgeleide aanwezig do gouverneur der Residentie, generaal Klerk de Reus, do burgemeester, jhr. mr. Van. Karnebeek, en Hr. Ms. opperstalmeester baron Bentinölc: Om 3 u. 29 min. vertrok do trein, nadat de vorstelijke personen ook op het perron geestdriftig waren toegejuicht door de zeer velen die tor weerszijden van de wacht zaal stonden. Hot Prinsesje stond bij het vertrek van den trein met een ruikertje in de hand op het balkon van het salon- rijtuig en bleef de menigte toewuiven tot dat de trein het station had verlaten. Men meldt uit Apeldoorn To 5 uur 38 min. arriveerde de Kon. Fa milie op het Paleis-perron van Het Loo. Een aantal belangstellenden juichte de vorstelijke personen toe. H. M. de Koningin onderhield zich met den burgemeester. De Prinses, met een, bouquert rozen in de hand, wuifdo de menigte toe. De Koninkliiko Fa milie wandelde met gevolg na-ar het Pa leis, waar do koninklijke standaard werd geheschen, en do hofmaarschalk ter ont vangst -aanwezig was. Do onderofficieren en soldaten der mare chaussee, dio tijdens hot verblijf van hot Hof op het Huis ten Bosch aldaar gedeta cheerd waren, zijn naar hun standplaatsen teruggekeerd. H M. dc Koningin-Moeder gaf van Haar belangstelling in het streven van don Ned. Barbiers- en Kappersbond blijk, door aden secretaris van de afd. Den Haag, ..Eendracht maakt Macht", den heer A. J. G. P. de Ruit, inlichtingen te. verzoeken aangaande het sanatoriumfonds van .ge noomdon Bond eri hem daarna een gift voor genoemd fonds te doen toekomen. Omtrent de aanstaande instelling van I een diplomatieker! post van Griekenland bij Hr Ms. Hof, verneemt men nog, dat dc ge zant, de heer Papadiamantoupolos. gelijk tijdig zijn functie in België zal bekleeden, doch zich te 's-Gravenhagj metterwoon zal vestigen. De heer C. II Peters, Rijksbouwmees- t- in het eerste district, omvattende de drie Noórder-provineion," benevens Overijsel, Gel derland, Noord-Holland en Utrecht, is voor nemens als zoodanig zijn ontslag uit 's lands dienst aan te vragen. De Commissaris van do Koningin in Zuid-Holland begaf zich gisteren mot een maand verlof buitenslands. Zijn functie zal gedurende dien tijd wor den waargenomen door het oudste lid in ja- reD van het college van Ged Staten, mr. M. J. C. M Kolkman. ,,Bet Vad." verklaart uit de beste bron te kunnen melden, dat het bericht uit Den Helder aan ..Het Volk," dat de Minis ter van Marine in de nieuwe, wervingscon tracten voor - de matrozen het recht van vereeniging zou willen uitsluiten, zijn ont staan dankt aan pure fantasie. Dr. R. A. Kollewijn heeft ontslag go- nomen, wegens drukke bezigheden en ge zondheidsredenen, als voorzitter van do Vereeniging tot vereenvoudiging der Schrijftaal. Hij wordt vervangen door prof dr. J. J. Salvcrda do Grave De gewone audiëntie lan den Minis ter van Landbouw, Nijverheid en Handel zal morgen niet plaats hebben TWEEDE KAMER. Barbaarseli Nederland. Prof. B. D. Eerdmans, Kamerlid voor Rotterdam III, heeft tot de Minister van Justitie de volgende vragen gericht: lo. Zijn de klachten van den heer Jules R-oinain over de bejegening, door hora en eenigo hem vergezellende Franschen in ons land ondervonden, dio door bemiddeling van den Franschen gezant tot de kennis van deu Minister van Buitenlandsche Za ke i zijn gebracht, reeds aan den Minister van Justitie medegedeeld'! Indien dit met het geval is, wil de Minister van Justitie zich van deze klachten op do hoogte doen stellen 2o. Vindt de Minister van Justitie in deze klachtep aanleiding om middelen te over wegen, waardoor dergelijke gebeurtenis sen, die, als inderdaad hebben plaats go- had, hoogst betreurenswaardig zijn, in de toekomst zooveel mogelijk zullen kunnen worden voorkomen? Hierbij zij er aan herinnerd, dat reeds gemeld werd, dat de klacht van den heer Romain tot onderzoek in handen van de justitie gesteld was. Volkssanaloriiini tc Hollcndoorn. Het verslag van de Vereeniging tot Op-* richting en Exploitatie van Volkssanatoria voor Borstlijders in Nederland, is versche nen. Aan het verslag der vereeniging, die hetf sanatorium te Hellendoorn exploiteert, wil- i len we hier eenige cijfers ontleenen. Hieruit blijkt, dat thans 15G bedden in exploitatie zijn. Sedert de oprichting zijn 2569 patiënten verpleegd. In 1913 was het sanatorium steeds ten volle bezet. Het aan tal verpleegdagen bedroeg 66768. Het aan tal kostclooze verpleegdagen was 12746 of 22.4 pCt. van het totaal. Dit aantal koste- looze verpleegdagen komt overeen met 34 kostelooze plaatsen. Het aantal patiënten was in 1913 535.. Hiervan waren 113 beneden 20 jaar, 265 van 20 tot 29. 119 van 30 tot 39, 29 van 40 tot 49 en 9 boven 50 jaar. Uit Zuid Holland kwamen 223 patiënten. Van de 329 patiënten, die ontslagen wer den, was bij 271 of 82.4 pCt., een positieve uitkomst (d. i. een gunstige uitkomst of merkbare verbetering) te constatccren cn bij 58 of 17.6 pCt. een negatieve uitkomst, (d. i. weinig veranderd of achteruitgang). Van dëze laatsten zijn slechts 5 achteruit gegaan. Van deze 329 wan. bij aankomst geheel tot arbeiden in staat 37 of 11.3 pCt.. ge deeltelijk 8 of 2.4 pCt. en niet 284 o[ 86.3 pCt. Toen ze vertrokken, waren dtzo cijfers 221 of 67.2 pCt., 42 of 12.7 pCt. en G6 of 20.1 pCt De gemiddelde gewichtsverniinilering was 5.99 KG. Nog vinden we in dit verslag van dt-ij geneesheer-directeur, dr. B. II Vos, o.ni. vermeld, dat de heeren dr. Ovink, LanJ - Vos uit Leiden voor de patiënten een ecu* eert hebben gegeven. Het Rijkssubsidie bedroeg f II 185 FI<-t vorig jaar was dat 8019.85 De burgemeester van Koudckerke. Aan den heer Duymaer van Twist is,( inzake de burgemeestersbenoeming te Kou- dekerke, door het bestuur van de kiesver- eeniging „Burgerplicht", te Steenwijk, heti volgende schrijven gericht: Naar aanleiding van uw advertentie vart 23 Mei j 1. No 47 van de „Oprechte Steen- wijker Courant" brengen wij u" in herin nering de „Verklaring", door u afgelegd in het nummer van 14 Juni 1913 No. 50 van de „Oprechto Steenwijker Courant", lui dende Verklaring' Omdat ondergeteekende al meer dan eens geïnterpelleerd is over de burgemees-' tersbenoeming te Koudekerke wil hij hier nogmaals door middel van een advertentie verklaren lo. dat de zinsnede, voorkomen de in de Noordwesthoek van Overijsel van 4 cn 11 Juni, luidende: het moet de heer Duymaer van Twist- geweest zijn, die dit nog niet tot de kudde verzamelde schaaj, daarbij heeft gebracht én tegelijk het tot storting van een bedrag aan do verkie- zingskas heeft bewogen, onwaar is. 2o dat hij zich Woensdagavond in het de bat te Steenwijk bereid verklaard heeft om voor een commissie van mannen van positie uit den lande dit nader aan to wijzen, door den schrijver in de „Noordwosthoek" aan hem zelf de onwaarheid tc bewijzen. Steenwijk, 12 Juni 1913. L F. DUYMAER VAN TWIST. Wij noodigen u thans uit ingevolge punt 2 van bovengenoemde verklaring met den schrijver van het bedoelde artikel in da „Noordwesthoek", den heer A. F. Stroink, secretaris van de Centrale Vrijzinnige Kies- vereeniging, die daartoe bereid is, tot de benoeming van de door u bedoelde com- missio over te gaan. Waarom (le Japansclio reis? Men schrijft aan „De N. Crt Nu de heeren Van Kol en Kelner voor rekening van belastingschuldigen, zij heb dio van Indic, een reis gaan maken naar Japan, om daar te onderzoeken met heb oog op Ncdorlandseh-lndié, wat er gedaan is om een groote nijverheid te doen ont staan en bloeien, dringt do vraag zich op, waartoe wij dan een gezant in Tokio heb ben, een raad van legatie, tevens tolk, dio, sedert zijn prille jeugd in Japan woon achtig, behoort tot de beste kenners van het land, cn eindelijk een bezoldigden en geëxamineerden consul te Kobe. Geen in gewijde -zal beweren, dat deze heeren, wien heb aan bekwaamheid geenszins ontbreekt, door hun beroepsbezigheden een over mati gen arbeid hebben te verriohton, om heb zacht uit to drukken, en men zou meencn, dat zij door hun plaatselijke kennis en door hun opleiding het beste geschikt zijn en ook aangewezen om do taak to vervullen, dio thans, eerst aan den heer Van Kol en nadat tegen diens zending verzet bleek, ook aan den lieer Ketner, is opgodragOD. De burgemeester van Den Haag. jhr, mr. dr. Van Karnebeek, vertrok gisteren naar Parijs ten einde als gast van het ge meentebestuur aldaar, evenals de burge meester van Amsterdam, deel te nemen" aan de bijeenkomst van burgemeesters van' groote Europeesche 6teden, te Parij*.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 5