<Beze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit de Omstreken. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 1—6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.174. Grootere lottere naar Kleine cdvertentiën ran 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Gents. Voor het incasseeren wordt/" 0.05 bérekend. I'KIJS UUZKU COURANT: Voor Leiden por 3 maanden ƒ1.30; per week. f 0.00. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. 0.10. Franco per post1.65. GYSlMSTIEliFKEST ran het Gewest Zuid-Holland van liet I Nederlandse!» Gymnastiekverhond. ,BriinliildcM wint dc „Dagblad medaille". Tweeden Pinksterdag heeft het Gewest luid-Holland zijn jaarlijksch gymnastiek- eest in onze gemeente gehouden. Dank zij de medewerking van de Leid- ohe Sportorganisatie had de ontvangst der urnstera en turners op luisterrijke wijze •laats. Er had zioh onder eere-voorzitterschap an den burgemeester, jhr. mr. dr. De Gij elaar, een eere-comité gevormd en ver- ohillende commissies waren werkzaam om e wedstrijden en do uitvoering zoo goed ïogelijk te doen slagen. Aan de Oegstgeesterlaan, aohter het 'osthof, was een terrein voor de oefenin- ;en in orde gebracht met tribune's en res- r u rati eten ten, zoodat dit althans het wei- lagen niet in den weg zou staan. Zou 't weer zich echter goed houden? Het tend er Zondagavond slecht voor en des lachte regende het zelfs hard. Men had ©liter ook nog do Grooto Stadsgehoorzaal ot reserve, doch als de oefeningen daar tadden moeten worden gehouden, zou de [lans er af geweest zijn. Gelukkig kon de Gehoorzaal gisteren on gebruikt blijven. Er woei wel een frissohe wind uit het ïoorden, maar het was droog en het bleef Iroog. Zelfs het zonnetje praedomineerde op len middag. Per trein en per tram kwamen in den rroegen morgen de turners uit alle dee- en der provincie en groot was ook het lantal belangstellenden, dat met de fiets •innenkwara. De fietsbergplaats van Vreemdelingenverkeer kon do rijwielen na tuurlijk lang niet alle bergen. Van openbare gebouwen en van enkele >articuliere woningen was de vlag uitge stoken. Reeds te aoht uur werd met de wedstrij- len begonnen. Het publiek kwam sohaarsch op en den jeheelen dag was de belangstelling niet evenredig aan de belangrijkheid der uit voering. Men ha-cT de vele zorg en moeite, die het gewestelijk bestuur, do Leidsohe Sportor- janisatie en do versohillende Commissies rich hadden getroost, wel wat beter kunnen )eloonen. Des middags werd op het werkterrein le stoet voor den optocht opgesteld. Hier van namen 22 dames vereenigingen en 37 nannenvereenigingen met haar vaandels en •anieren deel. Ordelijk zooals men dit van iurners mocht verwachten, marcheerde de ange bonte stoet voorwaarts opgevroolijkt kor de muziek van het Stedelijk Muziek corps en Kunst naar Gave" geëscorteerd oor bereden politie on agenten te voet. Hierbij was de belangstelling enorm, doch e orde werd geen oogenblik gestoord. Voor het Stadhuis werd halt gehouden a het Gewestelijk Bestuur, enkele leden an het Bondsbestuur, verschillende Coro- oissieleden en plaatselijke besturen, en en toio leden van het Eere-comité, waaronder iet Kamerlid prof. mr. Heeres, bestegen de rappen van het Stadhuis en werden door iet Collego van B. en W. in do Kamer van en W. ontvangen. Wegens uitstedigheid van den burgemees ter heette de waarnemend-burgemeester, de oudste wethouder de heer J. A. van Ha- nel, do gasten namens het gemeentebestuur belkom. Het waren tot dusverre voorname lijk Congressen, die eenigen tak van we tenschap of kunst bevordenden, welke hier berden ontvangen, en hot deed spr. ge noegen nu ook eens te mogen begrooten een Bon-d, die de lichamelijke vorming be vorderen wil, omdat het noodig is, dat de niensch harmonisch wordt ontwikkeld en gevormd. Prof. Kalff heeft terecht gezegd, dat in net laatst der vorige eeuw de beteekenis der gymnastiek miskend is. Ook in Leiden Verd dit gevoelt, toen men een 20 jaar ge- ieck-n het onderwijs in do gymnastiek op de scholen 3de en 4do klasse afschafte. Spr. achtte deze miskenning misplaatst en had er krachtig toe medegewerkt, dat. hot gym nastiek aan de hoogste klassen dezer scho len^ weder in eere is hersteld. Kolonel W. S. N. Bookom Maas, comman dant van do 4de infanterie-brigade te Lei den, wenschte a.ls vertegenwoordiger van den Miniver van Oorlog het. Gewest Zuid- Holland mede geluk mot dezen dag. De voorzitter van het Gewest, de heer A. Dirks, betuigde, nadat dc eerewijn was rondgediend, zijn erkentelijkheid voor do B°hitterende ontvangst. Hij herinnerde er aa'b dat» van uit Leiden in 1807 de staat vo°r de bevordering der liohamelijke op voeding in ons land is uitgegaan door de vertaling van Duitsche werken door den toenmaligen predikant, ds. Gleuns». Wij beoogen de harmonisoho ontwikke ling niet van het individu alleen, maar van de geheelo natie. Daarop is onze propa ganda gericht, zeide spr., en zoo kan hij zioh voorstellen dat ook do minister van oor log met belangstelling dezo propaganda volgt. De heer -Joh. B. van Zuylen uit Amster dam sloot zioh namens het N. G. Y. aan bij de hulde door den heer Driks aan het Leidsohe Gemeentebestuur gebracht. Daarop zette de stoet zioh weder in be weging trok do versohillende straten door om ten slotte weder op het terrein aan het Posthof te worden ontbonden. Na een indrukwekkend vaandeldefilé sprak de heer Dirks ook daar de turners nog eens toe. Voor de uitslagen van de gehouden wed strijden verwijzen we naar de rubriek „Sport". Vergadering Armenraad. De Armenraad hield ton Stadhuize zijn Meivergadering, in welke mcj. D. Coebergh en de heer Snoeck Henkemans als nieuwe leden vertegenwoordigers \an betrokken Instellingen van Weldadigheid door den voorzitter werden welkom geheeten. Onder het belangrijkste, hetgeen bespro ken werd, behoorde lo. Het ontwerp Begrooting voor het jaar 1945, dat onveranderd door de vergade ring werd vastgesteld. 2o. Het jaarverslag over "1913, uit den aard der zaak moest dit wel kort zijn, daar het kantoor van den Armenraad nog niet officieel geopend is. Overigens word het zonder opmerkingen door de vergadering goedgekeurd. 3. Een bespreking der schaalcollecten langs de huizen en de wijze, waarop die he den geschieden. Hierover werd in den (bree- de gesproken en gedebatteerd. De voorzit ter wees er op, dat enkele Instellingen van Weldadigheid laten collecteeren door ge huurd personeel., zoogenaamde „Klop pers." Dit is niet de aangewezen weg. De leden der armbesturen moeten er zelf op uitgaan. Door te laten collecteeren door gehuurd personeel lijdt het werk der arm verzorging. Het publiek, mede onverschil lig geworden, geeft steeds minder en weet soms ganschelijk niet meer waarvoor ge vraagd wordt. Een der leden der vergadering wilde de schaalcollecten laten vervallen en daarvoor een Armenbelasting in de plaats doen tre den. Hierover wordt breedvoerig van ge dachten gewisseld. Verschillende sprekers brachten hun bezwaren naar voren, doch ten slotte bleek de Vergadering niet voor het plan te vinden, mede te werken tot af schaffing der schaalcollecten en zich vervol gens uit te spreken voor de wenschelijkheid tot invoering een er Armenbelasting. De Voorzitter voegt er aan toe, dat een Armenbelasting in strijd zou zijn met het wezen van onze Armverzorging, die zoo lang mogelijk een eigen zaak der Instellin gen van Weldadigheid moet blijven. Alléén, wanneer de Instellingen machteloos blijken hun armen te verzorgen, bestaat er aanlei ding om do hulp der overheid in te roepen. En zóóver zijn wij nog niet. Doch het col lecteeren moet door de leden der Armbe sturen zelf geschieden. Een der leden wijst er op, dat de Ge meente reeds bijna f 80.000 uitgeeft voor de zaak der Armverzorging voor verpleging van Krankzinnigen en verpleging in het Ziekenhuis en dus de burgerij reeds direct bijdraagt. Hij ziet de bezwaren der schaal collecten wel degelijk in, maar hoe kunnen wij de sch-aalcollecton door iets anders ver vangen. Afschaffen gaat ook niet, want do besturen kunnen die baten niet missen. Na ampele bespreking, waaraan meerdere leden deelnemen, wordt van de indiening van een voorstel afgerien. Do Voorzitter deelt mede, dat. het plan bestaat ook in het vervolg in de vergade ringen van don Armenraad, dergelijke za ken, de Armenzorg in het algemeen betref fende, te doen bespreken, Op den Nationalen Wedstrijd voor Arbeiders-Muziekvereenigingen, den Eer sten Pinksterdag t.e Charlois, bij Rotter dam gehouden, behaalde de Leidsche Arb.- Muziekver. „Morgenrood" den eersten prijs in dc vierde afdeeling. Het was de eerste maal, dat zij aan een conoours deel nam en dus een mooi succes. De Leidsche Post.Harmonie „Prinses Ju liana," directeur de hoer M. Polderdijk, be haalde op dat ooncours in afd. verplicht nummer, oen 2dcn prijs en in den Marschwcd- strijd ook. Aan het postkantoor Leiden, en do daar onder ressortceronde hulppostkantorcn, werd gedurende do maand Mei 1914 ingelegd do som van f 87,909.711/2 en terugbetaald f 95,840.95. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 38,257. DE KAMERVERKIEZING VOOR HET DISTRICT KATWIJK. De locale R.-K. Kies vereenigingen verga derden in hel gebouw van den R.-K. Volksbond. Op den Eersten Pinksterdag, 's avonds te zeven uren, kwamen in de grooto zaal van het gebouw van den Ned. R.-K. Volks bond, Rapenburg to Leiden, de besturen en afgevaardigden van de looale R..K-. Krcs- vereenigingen van het district bijeen, uit- genoodlgd daartoe door het Qentraal-bestuur. Do vergadering, die voorgezeten werd door den heer Van der Moer van Noordwijk, en geleid werd door dr. A, Kjervel, mede van Noordwijk, word door dezen namens het Centraal-bostuur medegedeeld, dat de reden voor dezo vergadering het volgende was Het ging over de Kamerverkiezing, en de grooto spoed, waarmede dit behandeld moest worden, stelde geen anderen weg open dan op deze wijze zooveel mogelijk het gevoelen te hooren van de locale kiesyereenigingen. Het in het buitenland vertoeven van den heer Van der Meer was de reden, waarom door spreker deze zaak too.h nog behandeld was, en het geheele verloop er van uitgelegd, en verschillende inlichtingen verstrekt. Meerdere aanwezigen, w. o. do hoeren G. Bullen (Zilk), prof. J. .D. J. Aengenent (Warmond), dr. Taverne (Oegstgeest) kwa men op tegen het onreglementaire der ver gadering, waarom, om dit bezwaar te onder vangen, men volgens reglement te werk gaan zou en niet, zooals aanvankelijk was voor gesteld, de besturen der locale vereenigingen ook zouden meestemmen. De hoofdzaak giug er om of men zich al dan niet zou onderwerpen aan de uitspraak der Commissie van Accoord. Door sommigen werd dit bestreden, op grond dat enkel het acooord was aangegaan voor het verkiezingsjaaren "was later be sloten zich toch t9 onderwerpen, dit besluit werd als onwettig gequalificecrd, daar de kiezers in de locale vereenigingen er niet over waren gehoord. De Warmondscho prefessor Aengenent zette over deze zaak zijn mccning uiteen, en toonde aan, dat men hier niet van de ver plichting, om zich te onderwerpen, kan ont slagen worden, en het belang van de coalitie- bracht mede, dat de Kath. als goed gedisci plineerde partij zich aan de eenmaal gemaak te afspraak hielden, zich neerlegden bij de uitspraak, al vroeg die ook een offer, .zelfs een groot offer, daar de R..K. .partij ver reweg de sterkste ls in dit district. Nog meerdere sprekers wezen hierop, zoo als do hoeren C. Paardekooper en Vemper man, van Zoeterwoude. Deze gaven als hun meening te kennen als zou daarover eigenlijk niet besloten behoeven te wordenzulks stond al vast. Door den hoer G. Bulten (Zilk) word met overtuiging en klem er nog eens op gewezen, wat het goed recht der kiezers was, dat in deze niet was erkend en waarmede geen reke ning gehouden was; en de buitengewone ver- Haring, die men altijd had te gemoet ge zien om een R..K. af to vaardigen, geeft alweer den kiezers niet het recht, waarop zij aanspraak hebben. Toen werd bes'loteu omtrent de drie pun ten van behandeling. Over het eerste voorstel, luidende om rich te onderwerpen aan de beslissing van de Commissie van Aceoord, werd op voorstri van het bestuur besloten niet tc stemmen, aangezien de onderwerping er aan een van zei f-sprekend feit is. De beide andere voorstellen, het ©ene, lui dende om te verklaren, dat men bij een vol gende periodieke of tusschentijdsche verkie zing geheel wenscht vrij te blijven, en het andere, om in verband daarmede ts bedan ken voor [het lidmaatschap van den Alg. Bond van Ned. R..K. Kiesvercenigingxm, werden door het bestuur ingetrokken, als strijdig met het eenmaal gegeven woord on met hot algemeen belang. Ten slotte werd dr. J. Th. de Visser bij acclamatie candidaat gesteld. Onder do ingekomen stukken, die in deze vergadering werden medegedeeld, waren do mededeeling van Warmond, dat do heer Van Stijn tot oentraal-bestuurslid was gekozen voor die locale vereenigingde motie (reeds vermeld) van Noordwijk; een schrijven van Oegstgeest en Zoetcrwoude; en een mede deeling uit Voorhout, hoe het daar gesteld was met de locale ver., die nog bestond, doch waarmede niet te werken was wegens onvoldoend bestuur, en op welke plaats een strooming was ten gunste van een R.-K. Kamercandidaat, die reeds tot daadwerke lijkheid aanleiding gaf. Naar men ons meedeelt, heeft te Vooe- liout een candidatenlijst gecirculeerd voor het oud.Kamerlid Passtoors, die echter, bijna met het vereischte a-antal handbeekoningen vcorzien, Zondagavond na do vergadering te Leiden, is ingetrokken. Offlcleele candldafttstclling. Officieel zijn candidaat gesteld de heeren dr. J. Th. de Visser, door do A.-R., de R.-K. en de Ohr.-Hist.mr. H. W. C. J. dc Jong door de vrijzinni gen en de heer S. R. de Miranda door de S.-D. A.-P„ Met de Pinksterdagen was het weer lang niet zoo mooi als met Hemelvaartsdag en met Paschen. Maar 't is nog meegevallen en uitgaansplannen be hoefden om de weersgesteldheid althans niet in duigen te vallen. Toch blijkt ons uit berichten van elders, dat het op de wegen niet zoo ontzettend druk is geweest a.ls dat te voren met de Pinksterdagen wel het go- val was. Er reden van hier en er kwamen hier 'atun extradfrei/Qen en extra-trains, maar het verkeer kon vrij geregeld en ordelijk geschieden. Te Leiden zelf was het drukker dan an ders door de gymnastiekfeesten, vooral tij dens de optocht, zijn rondgang deed. - Do Bocitloohtvcreeniging „De Een dracht" vierde gisteren weder haar jaar feest met een boottocht over het Kagcr- meer naar Amsterdam. De versierde boot, een der grootste van de Maatschappij „De Volharding" vertrok preoies om halfacht uit de Oude Vest bij de Voldersgracht. Er was gezorgd, om het den passagiers zoo gezellig mogelijk te maken, voor oen flink korps muzikanten. Een groote schaar toeschouwers deed de boot, ujtgeleide. Even na het vertrek sprak de voorzitter, de heer D. van der Kaay, een hartelijk woord tot al de aanwe zigen en wenschte allen een pleirierige reis. Er is genoten, zoowel op de heen- als op de terugreis. De aankomst 's avonds in dc Haven was alleraardigst. De boot was omgeven met lampions, omhuld met rood en groen ben- gaalsoh licht-, en er werden eenige vuurpij len afgelaten. Van af de Voldersgracht ging het met muziek naar het vergaderlokaal van den heer P. v. Wette, waar dc voor zate r den leden een tot weerziens toeriep. De commissaris, de heer Krekelaar, bedank te namens do leden het bestuur voor de goede zorgen en den welgeslaagden boot te oht. Onzen stadgenoot, den heer Oorn. A. Bonten, is Tweeden Pinksterdag een groot succes, ten deel gevallen. Met zijn „Voorschotons Mannenkoor" „Door Eendracht Verbonden" is op het groot nationaal concours voor zangvereni gingen en harmonieën te Hendrik-Ido-Am- bacht (bij Rotterdam) de eerst© prijs be- behaald in de tweede afdeeling (verguld zilveren medaille) met het grootste aantal punten, (98), en in den eerewedstrijd, waar de 1ste prijsw. vereen, met elkaar moe ten kampen) de eereprijs, gouden medaille, met het hoogste aantal punten. Waarlijk, ca groot succes. Het verplichte nummer was „Matrozenkoor" van Jac. Hamel; eigen gekozen nummer „Lied van den Ar beid" van Corn. A. Bonten, waarbij een extra woord van waardeering van dc jury over de uitvoering en compositie. In den eerewedstrijd „Omhoog" van Heinze be haalde het mannenkoor den eereprijs. Dc jury bestond uit hoogstaande musici. N. A. Bouwman, luitenant-kapelmeester der Grenadiers, Brands, Buis en Dorre- boom. Wij wcnschen den heer Bonten en 't Mannenkoor geluk met. dat groote succes, terwijl er toch zangvereenigingen waren, die met 96, 52, 43 leden kwamen en het Voorschotensche- mannenkoor slechts uit 36 leden bestaat. Dezo Vereeniging heeft van alle mede dingende Vereenigingen het hoogst aantal punten 144 behaald. Voor het examen vanwege de Ver eeniging van Leeraren zijn in Den Haag geslaagd de heeren T. Brouwer, leerling van den heer J. H. P. de l'Ecluse, alhier, en J. C. Gaykema Jr., leerling vaD den heer J. Tulleners, in Den Haag. Ook zijn geslaagd voor het examen in boekhouden, handelsrekenen, handelsrecht en administratieve kennis, afgenomen door de Vereeniging van Leeraren in het boek houden to Amsterdam, de heer A. van Bor- selen J.Wzn., alhier, leerling van den heer H. Th. Vonk, alhier. In de examen-commissie voor Fransch zijn benoemd tot lid en ondervoorzitter de heer P. Werkman, lecraar aan de H. B.-S., tot lid dr. K. Sneydors dc Vogel, lector aan de universiteit; mej. J. P. W. Rijke, leeraresvoor Duit-soh tot lid do heer J. M. N. Kap toy n, leeraar aan het gymna sium, dr. E. F. Kossmann, lector aan de universiteit. Voor het eerste gedeelte van het op 25 en 26 Mei j.l. van wege de Nederland- 8che Vereeniging voor Gemeentebelangen gehouden examen voor candidaat-gemcen- te secretaris, is geslaagd de heer G. Delfos, ambtenaar ter gemeentesecretarie, al hier. Niet 4 Juli, zooals Zaterdag vermeld stond, maar 4 Juni, overmorgen dus, viert prof. mr. S. J. Fockoma Andreae zijn 70ste n verjaardag. No. 58 van do „Chcmiker-Zeitung" be vat een artikel ,,A. P. N. Franohirq,f>nt. Zu sbinem 70. Goburtstage" van de hand van dr. H. J. Baoker. („Ohetu. Weekbl.") De reserve tweede luitenant L. Leopold van het 4de reg. inf., komt van 13 Juli tot 3 Augustus a.s. in werbelijken dienst tot het bijwonen van oefenigen bij dat regiment. Van Zaterdag op Zondag is in de ma chinekamer van een motorschuit, liggende in het Utrechtscho Veer, brand uitgebro ken bij het in-werking-stelleh van den mo tor. De machine is onbruikbaar geraakt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Verzekering dekt dc schade. Zondagavond is tegen een winkelier hier ter stede proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der verordening op de winkelsluiting. AARLANDERVEEN. Bij liet gemeentebestuur is de mede deeling ingekomen, dat Ged. Staten van Zuid-Holland aan H. M. de Koningin, we gens strijd met de wet, ter vernietiging hebben voorgedragen do door den Raad van die gemeente, vastgestelde verordening, hou dende vörbod van het voetbalspel op Zondag. HAZERSWOUDE. Do Onderlinge Brandassurantie „Ha. zerswoudeKoudekerk", van roerende goe deren, hield ten huize van den heer A. van Wijk haar jaarvergadering. De directeur, de heer I. B. Wesselingh Sr., opende haar met con woord van welkom aan de leden. Na leriug der notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd, bracht do financi-eele commissi© bij monde van den heer N. J.. Kaptein Nz., rapport, uit over dc rekening 19131914, welko geheel in orde was be vonden. Door den secretaris-penningmeester, den heer W. v. d. Poel, werd de rekening en balans voorgelezen. In het afgeloopen jaar is f 2543-371/_> winst gemaakt. Het reserve fonds was nu groot f 3322,75, waarborg kapitaal f 19,985.90, te zaraen f 23,308.65. Do Vereeniging telt thans -148 -leden en het verwaarborgde kapitaal is thans groot f 1,385,669. Zonder eenige aanmerking werd de reke ning vastgesteld en door den directeur aan den secretaris.penningmeester dank gebracht.. Do aftredende bestuursleden, de heeren N. Koot, R. Dorrepaal, A. .Verburg en F. de Jong, werden allen herkozen en tot. loden der financieel© commissie benoemd de heeren P. F. Verklèy, N. J. Kaptein Nz. on M. Hijkei', die allen hun benoeming aannamen. Na nog eenige bespreHngon, dankt© de directeur de leden voor hun opkomst en de aangename wijze, waarop zij weer in 't belang det zaak hadden saamgewerkt en sloot hij de vergadering met den wensch, dat ander Gods zegen de Vereeniging oen blijde toe komst mocht te gemoet gaan. HILLEGOM. Do slagersknecht v. D., die in de af^-v loopon week met f 350 van zijn patroon wac verdwenen, is weer naar zijn „heiraat" terug gekeerd, maar platzak; nog 2l/s cent had hij bij zich! Hij werd door den nachtwacht aangehouden cn opgebracht. Er is afwijzend beschikt op het adres aan H. M. de Koningin, waarin ingezetenen verz-achten de zoogenaamde „hondenverorde ning" (geen losloopende honden) to doen ver nietigen. Den eersten Pinksterdag is 'n 3-jarig kind door do stoomtram overreden het- was onmiddellijk dood. KATWIJK-AAN-ZEE. Zondagavond werd in de beide kerken, benevens in de Zaal alhier, bidstond voot do haringr isscherij gehouden. In de Herv. Kerk hield ds. R. P. A. Rut gers een leerrede over Psalm 145 15 en 18 en toonde aan, dat we hierin hebben te beluisteren een toon van diepo afhankelijk heid, stil vertrouwen en ware tevredenheid, terwijl in de Zaal eveneens voor de Her. Gem. optrad ds. A. J. van Wijngaarde met een -predikatie over Romeinen 12:12 In de Geref. Kerk sprak ds. J. J. Im- peta over Lucas 5 :49 en behandelde naar aanleiding van dit Schriftwoord deze vier puntenook de vischvangst vordert noes ten arbeid; die noeste arbeid gaat niet zel den met teleurstelling gepaard die teleur stelling evenwel wordt op Gods tijd veran derd in verrassing; die verrassing brengt, als het goed is, een Godverheer lijkende vrucht mee. Alle drie kerkgebouwen waren tijden* deze diensten stampvol. Het. nieuwe Paviljoen van het Zee- hospitiiun zal, in plaats van Juni. zooals eerst besloten was, pas de volgende maand worden geopend. Dit gebouw is in tegenstcl- liug met het oudere, dat meer binnenwaart® staat, vlak aan ze© gebouwd, omdat dit voor de patiëntjes des tc beter is. Vóór eenige jagen was het een zeldzaam heid als vóór Pinksteren vaartuigen' van hier ter liaringvissoherij voerén, terwijl dan kort na Pinksteren ongeveer de geheel© vloot te gelijk uitvoer. Nu gaat dit apders.. Reeds zijn 6ommig© vaartuigen onkel© weken op

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1