Zaterdag; 30 Mei. <£leze i§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen Eerste Blad. i N®. 16643 PKIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regols /"1.05. Iedere regel meer f 0.17A. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine EcWertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 0ent3. -Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 1.30per week. f 0.09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. 0.10. Franco per post1.65. Maandag, Tweeden Pinksterdag, verschijnt het Leidsch Dagblad niet. LEIDEN, 30 Mei. Gyninastickfcest vnu het Gewest „Zuid-Holland" van het N. G. V. De optocht, die op Pinkstermaandag ter gelegenheid van de gymnast.iekfeesten om kwartier voor één van heb terrein aan de Oegstgeesterlaan zal vertrekken, zal den volgenden weg door de stad nemen Posthofterrein langs Oegstgeesterlaan, Rijnsburgerweg, Stationsweg, Steenstraat, Prinsessekade, Kort Papenburg, Breestraat (Officieele ontvangst ten Stadhuize). Ver der langs Steenschuur, Doezastraat, Jan pan Houtkade, Plantsoen, Hoogewocrd, Kraaierstraat, Nieuwe Rijn, Hooigracht, Pelikaanstraat, Haarlemmerstraat, Prinses sekade, Kort Rapenburg, Breestraat, Steensohuur, Rapenburg, Kloksteegbrug, Rapenburg, Kort Rapenburg, Prinsesseka de, Steenstraat, Stationsweg, Rijnsburger weg, Oegstgeesterlaan naar het Feestter rein van 't Posthof. Do Regelingscommissie verzoekt niet met den optocht mede te loopen. Met groot genoegen vermelden wij, dat H. M. de Koningin een groote zilveren me daille beschikbaar gesteld heeft voor het Gymnastiekfeest op den 2den Pinksterdag. Wij geven hieronder nog eens de volledige lijst der geschonken medailleszilveren me dailles van H. M. cle Koningin, van Z. K. H. Prins Hendrik, van H. M. de Koningin- Moeder en van Z.Exc. den Commissaris der Koningin in Zuid-Hollandverguld zilve ren medaille van jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, twee verguld zilveren medailles van het Eere-Comitégroote zilveren me daille van het Leidsch Dagblad" zilveren medailles van de L. S. O. en van ,,De Kaag"; zilveren plaquette van Vreemde lingenverkeer verguld zilveren, zilveren en bronzen medaille van het Gewest Zuid- Holland" en zilveren medailles van de fir ma J. P. Driessen, den lieer M. Koppe- achaar en van den heer W. F. van Rossum du Chattel. LeidenKeulen. Wij gaan er op vooruit. Een goede ver binding LeidenKeulen, met doorgaande rijtuigen, was er nog niet. Thans is er een zeer goede en gemakkelijke reisgelegenheid met doorgaande rijtuigen per Hollandschen Spoorweg van Leiden naar Nijmegen, Kleef, Krefeld en Keulen en terug, namelijk in elke richting 6 reisgelegenheden naar en van Nijmegen, 5 naar en van Kleef en 4 naar en van Krefeld en Keulen. In zes van de twaalf treinverbindingen LeidenNijmegen en in vier van de acht treinverbindingen LeidenKeulen, en te rug, loopen doorgaande rijtuigen. Zie de ad vertentie Muziek- en Tooncel vereeniging „Nut en Vermaak". De a.s. Tooneel- en Voordracht-en wedstrij den van bovengenoemde Vereeniging onder vinden belangstelling in ruimen kring, wat o-m. blijkt uit de vele toezeggingen voor verguld-zilveren en zilveren medailles, in het geheel reeds niet minder dan twaalf, waaronder van H. M. de Koningin en een zilveren plaquette van de Ver. tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer. Ook op andere wijze ondervond het bestuur voor zijn streven medewerking. Dinsdag 2 Juni a, s. vertrekken de kwartiermakers naar de legerplaats bij La ren per trein van 7 u. 21 ra. van hier tot het voorbereiden van do verpleging in verband toot het kampeeren van de Octoberbatal- lons van 3 tot 12 Juni in genoemde leger plaats, onder leiding van den luitenant-ko lonel W, L. Overduijn van het 4do reg. inf. Do troep uit Leiden, waarbij do muziek van het 4de reg., vertrekt Woensdag 3 Juni toet den trein van 8 uur v. m. 7" Dp Zaterdag 13 Juni a. s. zullen de mi liciens der Octoberploeg lichting 1913 van oet 4do reg. inf., die hun eersten oefenings- kjd van acht en een halve maand hebben volbracht, met groot verlof huiswaarts wor den gezonden. Bij de gisteren in Den Haag gehou«. herstemming voor een lid der Kamer Van Toezicht op de Notarissen en Candi- aat-notarissen in het arrondissement 6-Crravenhage, tusschen de lie-even J. A. van Hamel, notaris alhier, en H. P. Bok,- jjotaris te Delft, werd de heer Van Hamel !yej 32 stemmen gekozen. De heer Bok had gtèmmeo* i._ Ncderlandsche Industrie. De heer W. C. Olland, fabrikant van lu strumenten te Utrecht, heeft aan den Mi nister van Marine een adres gericht, waar in hij er zich over beklaagt dat blijkens een bericht in de dagbladen bij de uitbreiding van het Bureau van Verificatie voor 's-Rijks Zeeinstrumenten te Leiden, de aan te schaffen instrumenten in het buitenland zullen worden vervaardigd, terwijl de her stellingen zullen worden uitgevoerd in de Rijks-inrichting te Leiden ,,dat deze mededeeling, waaruit weder zoo duidelijk blijkt, de achterstelling van de Nederlandschc Industrie, ondergetee- konde in het bijzonder treft, daar hij reeds jaren geleden afstandmeters als bedoeld, voor do Verificatie-Inrichting to Leiden heeft hersteld en do vervaardiging van nieuwe instrumenten heeft aangeboden dat niettegenstaande de adviseur van het bureau van Verificatie van 'sRijks Zee-In- st-rumenten te Leiden, de heer Cosijn, schriftelijk hoeft verklaard, dat de herstel lingen beter waren uitgevoerd dan in het buitenland, toch steeds na dien, de her stellingen in het buitenland werden uitge voerd, tegen drie k vier maal hooger kos ten." De adressant noemt het verder een voor deel niet alleen voor de binnenlandschc in dustrie, maar ook voor den Staat zelf, wanneer zooveel mogelijk voor eigen Ma rino in eigen land kan worden vervaar digd, en verzoekt ten slotte den Minister een onderzoek te willen doen instellen of niet vele der leveringen van instrumenten, die thans aan buitenlandschc fabrikanten als het waro werden aangeboden, opgedra gen zouden kunnen worden aan de Neder- landsohe industrie, onder gelijke (niet min dere) voorwaarden als aan het buitenland. Een zieke Stadgenoot. Op de deur van een hoerenhuis, be woond door een dame, aan een onzer vriendelijke kaden, wordt, zooals meer te doen gebruikelijk is, wanneer een der hüis- genooten ernstig krank nederligfc, verzocht met bevende hand geschreven om, we gens ziekte, niet to bellen, maar zoo noo- dig, „dan hier aan de bus zacht te klep peren". Dit laatste is iets nieuws. Aan dat verzoek wordt natuurlijk vol daan. Toch kan elkeen het maar niet over zich krijgen heen of voorbij te gaan zonder te vragen wien deze tecdere voorzorgsmaat regelen gelden. En daarom informeert de ze en gene, melkboer, slager, bakker, krui denier, fruitverkooper, dienstmeisje, loop knecht, enz., enz., aan wie zij maar zien, naar den of de ziekeernstig, meelijdend, eerbiedig haast. Wie er zoo ziek is?Joopio, de hond 1 Maar de zieke wordt, goed verpleegd en een knappen dokter is do behandeling op gedragen. Niet bellen Klepperen, maarzacht, héél zacht s.v.p., met de klep van de bus want Joopie is ziek Donderdag 4 Juli a.s. zal prof. mr. S. J. Fockema Andreae den leeftijd van 70 ja ren hebben bereikt. Zijn ambtgenooten zullen hem alsdan in den namiddag hun opwach ting maken en een huldeblijk aanbieden. Ook uit de oud-leerlingen van den hoog leeraar heeft zicli een commissie gevormd om.bij 't uitreiken van de ambtelijke leeftijd grens door aanbieding van een huldeblijk van hun erkentelijkheid tc doCn blijken. De kapitein jhr. W. Laman Trip wordt 31 October eervol ontheven van zijn de- taoheering onder de bevelen van den chel van den generalen-staf te 's-Gravenhago en ingedeeld bij het 4de reg. infanterie te Lei den. De heer P. Glas, cand. alhier, heeft bedankt voor het beroep naar de Ned.- Herv. Gem. te Bakkeveen. De hoeren J. Veenendaal, H. Yer- sluys en E>. Vros, van hier, zijn te Haar lem toegelaten als onderwijzer. In de buurt zwerven weer zigeuners rond. Iedereen, maar vooral neringdoen den, denken er aan, dat die menschen erg vlug met de vingers zijn 1 PARKCONCERT. Dinsdag 2 Juni, 8 uur No. 1. „Kiuff Cotton", Marsoh, Sousa. No. 2. Ouverture ..Tempelwoihe", IWIor Béla. No. 3. „Wor kauri dafür". Wals, Gilbert. No. 4. Fantaisio sur „Les Cloohca de Cornoville", Planquette. No. Ca. „Frauengunst", Mazurka. Translatour. b. ..Po lichinel", Intermezzo, Geijp. No. 6. Potpourri uit „Die keuscho Susanne, Gilbert. No. 7. Marsoh, Étappen, Oertol. IndeSiod. Werkliir. zijn opgenomen: DATUM. DAG1CN. Volw. pers. Kin deren. O f— 24 Mei. Z©ndag 30 8 38 26 Maaiulng 45 8 63 20 Dinsdag 46 10 65 27 Woensdag, 48 10 68 28 Donderdag 46 11 67 21) VruiUj 46 11 66 30 Zaterdag 43 9 62 Leidschc Vereeniging voor Wetenschappelijke Voordrachten. De volgende personen: jhr. mr. dr. N. C. 'de Gijselaar, prof. dr. P. J. Blok, prof. dr. C. Snouck Hurgronje, prof. "clr. S. G. de Vries, dr. N. J. Beversen, G. Kalft' Jr., praeses litter, facult. der Leidschc stu denten G. F. Pijper, ab-actis litter, facult. der Leidsche studenten; prof. dr. B. E. Eerdmans, prof. dr. W. B. Kristensen, S. J. Ie Poole L.Gzn., J. G. Frank, praeses thcol. facult. der Leidsche studenten; A. C. Didericks, ab-actis theol. facult. der Leidsche studenten; prof. dr. K. Martin; prof. dr. H. Kamerlingh Onnes; M. C. F. J. Cosijn, c.i.; C. de Jong, praeses philos. facult. der Leidsche studenten; PI. A.Kra mers, ab-actis philos. facult. der Leidsche studenten; prof. mr. A. J. Blok; prof. mr. E. M. Meijers; mr. C. W. van der Pot Bzn.; Ed. Bonjer, praeses jurid. facult. der Leid sche studenten; PI. R. Hoetinck, ab-actis jurid. facult. der Leidsche studentenprof. dr. \V. Einthovenprof dr.. P. C. T van 'der Plocven; dr. M. Jansen; E. H. la Chapelle, praeses med. facult. der Leid schc studenten, en mej. J. de Groot, ab- actis med. facult. der Leidsche studenten,- hebben zich vereenigd tot een commissie, die zich ten doel stelt, bekende geleerden van elders uit te noodigen, te Leiden we-" tenschappehjke voordrachten te komen hou den. Het ligt in de bedoeling jaarlijks vijf sprekers (uit ieder der betrokken facultei ten- één) uit te noodigen. De voordrachten zullen, zoo mogelijk, in het groot-audito rium van het academiegebouw gehouden worden en toegankelijk zijn voor alle be langstellenden. De hoogleeraar Frcud, uit Wcenen, heeft zich bercicl vertelaard, in 'September a.s. de eerste reeks te openen. Leidschc Zweinelub. Onder voorzitterschap van den heer Ch. van Spall had gisteravond in een der lo- kolen van „In den Vergulden Turk" de jaarlijksche vergadering plaats van de Leid sche Zvemclub. Bij de opening herinner de hij cr aan, dat oorspronkelijk de Leid sche Zwemclub bestond uit zwemmers. De hoofdmannen zijn langzamerhand ouder ge worden en zwemmen zelf niet zooveel meer, doch zij blijven de watersport propageeren. Sinds jaren bestaat hier voor meergegoe- den reeds geen gelegenheid meer om in een zwemschool te leeren zwemmen en daarom mag men zeer tevreden zijn, dat de Leidsche Zwemclub nog 125 leden telt. Zeer zeker zal echter in het begin van liet seizoen 1915 de nieuwe zweminrichting gereed zijn, daar dit niet afhankelijk is van het geheel gereed zijn van liet Rijn- Schie-kanaal. De zwemplaats bij de v.m. Heerenpoort is, mede door het streven van de L. Z.-C. in de laatste jaren cr zeer op verbeterd, waardoor het zwemmen onder de volks klasse gelijken tred heeft gehouden. Met deze korte inleiding opende de voor zitter de vergadering. De secretaris, de heer J. F. la Rivière, bracht het verslag uit over het vorig jaar. Het bestuur had het genoegen verschil lende diploma's voor geoefend zwemmer tc kunnen uitreiken. De volks-zwemwedstrij- den op 10 Augustus waren zeer geani meerd en wekten groote belangstelling. Met cle vereeniging ,,De Kaag" werkte de L. Z.-C. samen voor het houden van een welgeslaagd waterfeest op de Kager- plassen, waarvan menigeen aangename her inneringen zal hebben bewaard. Aan den werkman Hoppenbrouwer, werd wegens moedige redding van een drenke ling, een medaille uitgereikt. Nadat dit verslag onder dankzegging was goedgekeurd, deed de penningmeester, de heer W. van Deventer, rekening en ver antwoording van het geldelijk beheer. Met het voordeelig saldo van het vorig jaar bedroegen de inkomsten f 301.377?, waar bij f 142 aan contributies. De uitgaven be droegen f 192.75, zoodat het saldo be droeg f 108.62Vo. Tot bestuurslid werd met op één na algemeene stemmen herbenoemd de heer A. J. van der Lijke en tot kasnazieners werden benoemd de heeren A. C. van Linden en J. v. d Reyden. Aan C. "VV Brandt, Midclelstegracht, en N. Stol, Rijndijkstraat, werd wegens het met levensgevaar redden van een dren keling een geldelijke belooning toegekend. Aan Hendrik Jansen, timmerman, die aan het Rapenburg een reeds zinkend persoon van een anders wissen dood ïedde, door geheel gekleed te water te springen, die in de vergadering tegenwoordig was, werd. onder hartelijke bewoordingen door den voorzitter een zilveren medaille uitgereikt. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Geopend: 's morgens van 9—12 uur en des middags van 2—6 uur. AANVRAAG VAN WERKZOEKENDEN. 1 jongste kantoorbediende, 1 Bookbinder, 1 Maoh.- bankwerker, 1 Motorschipper, 7 Loopknechten, 1 huisbewaarder, 1 Portier, 1 Incassoordor, 9 Losse workiiedon, 1 Werkster. SPORT. De wedstrijden van de Pinksterdagen. Eersten Pinksterdag. De wedstrijden van dcPinksterdagen. De korfbalwcdstrijd om het kampioen schap van Nederland hier ter stede tus- schen het Leidsch „Vitesse" ca het Ani- slerdamsohe ^,D. T. V." te spelen, zal on getwijfeld heel wat belangstelling trekken, temeer daar er eèn groote kans bestaat, dat de blauwwitten morgen definitief het Nederlandsch kampioenschap in Leiden brengen, waarmede een meer dan schit terend korfbalseizoen, zoowel van de „Vi tesse"- als van de „Fluks"-twaalfta!len, zal worden besloten. Met recht kunnen we dan spreken van: Leiden, de korf bals lad bij uitnemendheid. Na de wedstrijden Lei denAmsterdam en ,,D. T. V."„Vitesse" spreekt het haast vanzelf, dat „Vitesse" morgen zal zegevieren, al mogen we dan ook niet vergeten, dast ,,D. T. V." de vorige week nogal onvolledig was. Voor zichtigheid zij dus' aanbevolen. In Den Haag vindt de laatste wedstrijd voor de competitie om het voetbal-kam pioenschap van Nederland plaats, welke tevens de beslissing zal brengen. Het Arn- liemsche .Vitesse" is blijkens de door haar verkregen resultaten tegen „Willem II" vrijwel geheel uit vorm, terwijl „H. V. V." al s:nds langeren tijd niet meer haar beste spel vertoont. Alhoewel „H. V. V." z«x>- wel als „Vitesse" hun behaald afdee-lings- kampioenschap ten volle hebben verdiend, gelooven we, dat er momenteel andere ver- eenigingen zijn, die zoowel over ,,H. V. V." als over „Vitesse" de meerderen zou den blijven. De prestaties van 7,Vitesse" tegen „Wil lem II" zijn van dien aard geweest, daC wc „H. V. V." een gemakkelijke overwin ning voorspellen, waarmede het Neder- landsch kampioenschap als vanouds door een Westelijke vereeniging zal zijn gewon nen. Dc eerste klasse bestaat nu sinds 1888, 'doch had eerst vanaf 1890 een regelmatig verloop, met uitzondering van het niet uit gespeelde seizoen 189293, in welk jaar „LI. F. C." waarschijnlijk kampioen zou zijn geworden. Behalve dit jaar waren sinds 1890 kampioenen: „H. V. V." negenmaal, „R. A. P." vijfmaal, Sparta" viermaal, „PI. F. C." en „LI. B. S." ieder tweemaal en „Quick" (Den Haag} éénmaal. Van het Sportpark te Amsterdam wordt druk gebruik gemaakt. Nu zal daar plaats vinden de eindstrijd om den Holdevtbekei tusschén de Westelijke eerste klassevs „D. F. C." en „Haarlem." Vanaf 1899, het jaar, waarop hier te lande de bekerwed strijden werden ingesteld, is genoemde be ker in het bezit geweest van„V. O. C.", „Quick II" (Den Haag), „Haarlem" en „H. F. C." ieder tweemaal én „R. A. P.", „Velocitas" (Breda), „H. B. S. I,", „H. V. V.", „Concordia", „LI. B. S. II" en „Quick I" (Den Plaag) ieder eenmaal. Tot 1914 bestond er voor d-ezc bijzondere com petitie en vooral voor den eindstrijd- zeer veel belangstelling en juist in dat jaar be reikte de eindstrijd zijn hoogtepunt. Door een wijziging- in de compelicie-indceling- werden de Westelijke Eerste Klassers zes jaren van deelname uitgesloten en sinds dien is de belangstelling zeer verminderd. Er bestaat nu echter gelegenheid om deze wedstrijden hun vroegere populariteit weer te geven en de omstandigheden zijn nu bijzonder gunstig. Ten eerste, omdat in het Stadion gespeeld wordt en ten tweede, omdat „D. F. C." en „Haarlem" de deel nemende vcreenigingen zijn. Men bad vrij wel geen betere clubs kunnen kiezen. Hun wisselvallig spel en de altijd spannende wedstrijden door deze tegen elkaar ge- speeld, beloven morgen een belangrijken wedstrijd. Aan een voorspelling wagen we ons niet, doch we hopen, dat deze ontmoe ting aanleiding zal moge zijn voor een toekomstig groot entliusiasme voor deze wedstrijden. In Leiden wordt ook nog een interes-1 santé voetbalwedstrijd gespeeld. Liet zal de laatste ontmoeting van de extra-com petitie van den „L. V. B.", in welke te vens beslist zal worden, welke van de drie deelnemende elftallen kampioen zal worden. Verleden jaar had deze compe titie een dergelijk einde en dat is een reden een dergelijke afdeeling in stand te houden, temeer daar anders elftallen van ongeveer gelijke sterkte elkaar nim mer zouden ontmoeten. ,,L'. V. V."„Ajax II" moet nu morgen alles beslissen. De winner wordt kampioen, doch indien er gelijk gespeeld wordt zal „De Sportman" de eerste zijn, omdat laatst genoemde dan het beste doelgemiddelde heeft. Zoowel „Dc Sportman" als „L. V, V." zijn reeds één- of meermalen kam pioen geweest, waarom wij nu op een over winning van „Ajax II" rekenen, welk elf tal in den „L. V. B." slechts één kam pioenschap wist te behalen en wel in het eerste seizoen van den „L. V. B." De kan sen voor 7,L'. .V. V." zijn evenwel niet on belangrijk* Tweeden Pinksterdag. Nog nimmer heeft te Leiden een gynraas- tiekfeesfc van het gewest Zuid.Holland van het „N. G. V." plaats gevonden en Maandag zal dit feit, dank zij liet genomen initiatief van de „L. S. O dan eens ongedaan ge maakt worden. Het geeft weer eens ten duidelijkste te kennen, hoe goed een ver. bond van verschillende takken van sport kan werken en wij verwonderen er ons dan ook over, dat Leiden nog steeds de eenigd gemeente in Nederland is, waar oen dergelijk lichaam is gevestigd. Een groot programma zal Maandag moeten afgewerkt worden, 's Morgens wedstrijden, daarna een optocht en een officieclc ontvangst ten Stadhuize,- 's middags voortzetting van de wedstrijden op liet terrein nabij ,,'t- Posthofen eindelijk '3 avonds een eere.avond in de Stadsza-aJ. Wc zullen van het uitvoerige programma alleen vermelden, dat de volgende Leidsche Ver-, eenJgingen aan de wedstrijden zullen deel nemen: „Hercules", „Donar", „Wilskracht en Genie", „D. V. V.",Brünhilde" en „Ly« eui gus". Bij ongunstig weder zullen de wedstrijden in de Stadszaal plaats vinden. We hopen in alle opzichten op veel succes. 1 Automobilisme. Parijs—Den Haag. Onze stadgenoot- F. W. Nanning heeft gisteren in 14 uur en 45 minuten den af stand van Parijs naar Den Haag afgelegd; on heeft daarmede -de gouden medaille be haald, die door den lieer Adrian is uitge. loofd voor den automobilist, die onder zekero voorwaarden binnen 16 uur dezen afstand zou af]eggen Ook de heer Nanning, vergezeld van den heer De Boot, had evenals mr. Lamberts van Hurrilbrink eanig tijdverlies bij de pontj to Willemsdorp. 1 Roeien. Do „Hollandia-wedstrijden". Het bestuur der Zeil. en Roeivereenigiug „Hollandia" heeft de indeeling van de roeb wedstrijden vastgesteld als volgt: Voor wedstrijden- (Vrijdag 5 Juni): 11.30 uur, Jonge Vier; le heat en 2 rows overj 12 uur, Jonge Vier: 2e heat en 2 rows over; 2 uur,.Jonge ScLff; le heat en 1 rows over? 2.30 uur. Jonge Sciff2e heat en 1 rows over 3 uur, Jonge Twee, le licat; 3.30 uur, Jongo Twee, 2c heat; 4 uur. Oude Sciff; le heat; 4.30 uur, Oude Sciff, 2e heat; 5 uur, Jongq' Sciff; 3e heat (winner le heat tegen lo rows over); 5.30 uur, Jonge Sciff, 4e heat ^winner 2c licat tegen 2e rows over); 6.30 uur, Jonge Vier, 3e heat (winner le heat tegen 2 eerste rows over); 7 uur, Jonge Vier, 4o heat (winner 2e heat tegen 2 tweede rows over'. Undwedstrijden (Zaterdag 6 Juni): 11 uur, Oude Twee; 11.30 uur, Jonge Vier? 12 uur, Jonge Sciff, 12.30 uur. Oude Vier; 2 uur, Oiule Sciff; 2.30 uur, Jonge Twee; 3 uur. Dames Vier; 3.30 Dames Sciff; 4 uur,- Jonge Acht; 4 30 uur, Oude Acht. Mevrouw Nolst Trcnité, geb. Snouck Hur. gronie, is zoo welwillend de zorg voor de dames .deelneemsters op zich te nemen, ter wijl de jury voor de dames.nummers bestaat uit de heeren dr. C. M. Hartog,-J. J. Blussó en IL. F. Adams. Door don heer J. J. Blussé werd een prijs uitgeloofd voor het aardigst dames.roeikostuum. (,,Oe Tel.") ACADEMIËN LEUWS. Amsterdam. Tot arts zijn bevorderd de heeren D. Held, geb. te Amsterdam, en O. van Saarloos, geb. te Steenbergen, en mej. M. A. Duijvis, geb. te Koog a/d. Zaan. Utrecht: Bevorderd, is tot doctor in do rechtswetenschap, op Stellingen, de heer A. M. P. Thomassen, geb. te Utrecht. Groningen. Bevorderd,is tot arts de> heer O. H. van Heel. Katwijk-a an-Zce. Te IJmuiden zijn binnengekomen K. W. 160 „Handel en Zeevaart" met f 122, K. W. 176 „Cornelia Clasina" met f 163. K. W. 114 „Wilhelmina V", met f109. K. W42 „Jo hannes mot f98. K. W. 152 „Agatha Maria" mot f 100. K. W. 129 „Hugo en Greta" met f 113. K. W. 6-1 „Holland V" met f 139. K. W. 136 „Vrouw Cornelia" met f 26. K. W. 6 „De votion" met f121. K. \V. 9 „Fiermin Eduard" met f130 K. W. 101 „Wilhelmina VI met f 161. K. W. 132 „Nico en Willem" met f67. K. W. 146 „Jacoba" met f97. K. W. 65 „Holland VI" met f 121. Stoomschepen. STOOMVAART-MU. NEDERLAND. „Celebes" (uitreis) arriv. 29 Mei to Padaug: ,/Eo; nirifcin der Ncdorlandou" (uitreis) arriv. 23 Mei t« Singapore: ..Koning Willem III (tliuisrois) vertrok 28 Moi van Port Said: „Oranje" (thuisreis) vertrok 28 Mei van Lissabon; „r.ombrandt" (thuisreis) vor- trok 29 Moi van Periin„Koning Bmma" vortrok 28 Mei van Batavia naar Amsterdam; „Prins der Nw dcrlanden" (uitreis) arriv. 29 Mei te Lissabon. HOLLAND-AMERIKA LIJN. „Gorredijk" van Botterdam naar Cuba. Moxloa en Now-Orlenna, vertr. 23 Mei van Antwerpen. KON. WEST-1ND. MAILDIENST. „Aohilles" (thuisreis) vertrok 29 Mei van Trinidad^ KON. HOLL. LLOYD. „Maassland" vertrok 29 Mol yan Amstordam naai Buenos Ayre»,

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1