tIONG'8 In zwakte neemt Sanatogen. Tweece Kamer. Uit de Rechtzaal. VOGELWERELD - FEUILLETON. Een Geheimzinnige Verdwijning. Ingezonden, Oit.de tmstreken. BaftNEfêflLAfüD. H. M. de Koningin heeft den heer L. 'A. Hoek, commies der Koninklijke Thesau rie in Den Haag, benoemd tot ridder 2de kl. in de Huisorde van Oranje. De uitslag van de in de S.-D. A.-P. gehouden stemming tot het kiezen van vijf afgevaardigden naar het Internationaal Socialistisch Congres, is, naar ,,Hct Volk" meldt, als volgt: .Gekozen zijn P. J. Troelstra o. J. E. W. Duys. Er moeten dus nog drie afgevaardig den worden gekozen, waarvoor een her stemming moet plaats hebben tusschen F. van der Goes, K. ter Laan, M. Hendels, J. H. Schaper, AV. H. Vliegen en F. M. AV-ibaut. Bij de stemming voor een lid der Ka mer van Toezicht op de notarissen en can- didast-notarisscn in het arrond. 's-Graven- hage zijn uitgebracht 41 stemmen, waarvan 17 op H. P. Bok, notaris te Delft, en 14 op J. A. van Hamel, notaris te Leiden. De herstemming is bepaald op 29 Hei. Voor do gemeenteraadsverkiezing in district I, vaoaturaF. Horman Fz., wer den to Gouda officieel candidaat gesteld de hoeren F. L. J. Lafober (S..D- A-P.), 1. A. van Pijn van Alkemade (lib.) en P. A. Vingerling (anli-rov.). Door do Arr.-K-eehth. te Amsterdam is, ter vervulling der vacature van kan tonrechter to Hilversum, do navolgende al pha boldsclie lijs-t van aanbeveling opgemaakt: mr. L. J. Blijdonstein, griffier bij het kan- tonger. tc Amsterdammr. J. H. ten Bok- kcl lluinink, kantonr. te Lemmer; rnr. E. Jellinghaus, rechter in de Arr.-Rechtbank bo 's.G ravenhage. Door do Arr..Rechtb. to Leeuwarden is, ter vervulling der vacature van kan ton recht er te Bergum, de navolgende alphab. lijst van aanbeveling opgemaakt: mr. dr. N. Hofstee, griffier bij liet kantonger. te Leeuwarden; mr. A. N. L. Otten, id. id. te Almelo; mr. B. P. J. Plantenga, subst-griff. bij de Arr.-Rechtb. te Almelo. Kaar men aan ,,De Standaard" meldt, is het alleszins waarschijnlijk, dat de Mi- nister van Binnenlandsche Zaken eigener beweging de fatale bepaling van de goed keuring van leerplan en lesrooster voor de cursussen ter opleiding zal intrekken. De Raad van Tholen heeft besloten tot het maken van een brug over de Eendracht volgens het plan, dat op f 240,000 geraamd is. In den ouderdom van 55 jaar is to Utrecht overleden de heer L. Ver beek van der Sande, directeur van de Ned. Mij. tot Exploitatie van Veestallen en Veetransporten. De overledene was sinds 1903 lid van den Raad. Do R.-K. kiesvereeniginc te Bleis- tyijk heeft besloten den candidaat der liberale kiesvereniging voor den Ge meenteraad, den lieer LI. Bontenbal, te Bteunen. („N. R. C.") Ds. L. B. Onnes, predikant bij de Protestantsche gemeenten in Oost-Tndië, heeft een begin gemaakt met het werk der postpropaganda in vrijzinnig-christe- lijken geest, waartoe hij steun ontvangt vanwege dc Indische commissie van den Nederlandschen Protestantenbond. Ds. Onnes is gevestigd te Pati, op Java. Bij d© Twee-Je Kamer zijn ingezonden door den heer J. H. Jurriaanse, te Rotter dam. 5(H) stuks axlhaesiebetuigingen (bevat tende 9863 handteekeningen) aan zijn adres, houdende verzoek bij dö wet to verbieden den invoer in Nederland van vederen, huiden of doelen van in het wild levende vogels. Tot directeur van de gasfabriek te Schiedam is, naar ,,Het Vad." meldt, de heer D. Jougedijk benoemd, thans in gelijke be trekking- aan do Noorsche gasfabriek te Loosduinen. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging der Octrooiwet wenschelijk gebleken deels in verband met do gewijzigde bepalingen van de Conventie van Parijs, deels op grond van de ervaring, bij de toepassing der wet opgedaan. In de eerste plaats wordt ter vermijding van mogelijke chicanes vastgesteld, dat de nieuwheid der uitvinding moet worden ge toetst aan den stand der wetenschap op het oogenblik der aanvrage. Verder wordt be paald, dat elke aanvrage om octrooi slechts één uitvinding mag betreffen. Naar men meldt, is bij de Regeering een wotsontwerp in voorbereiding, regelende de Rijkssubsidies voor ketvakonderwijs in Ne derland. liet moet in de bedoeling liggen, de subsidie te bepalen op 60 pCt. Vroeger was die meestal 40 pLt. Op 20 en 21 Me>i hebben te Zutphen de Bondsdagen van het Ned. Jongelingsverbond plaatis gehad. Op een theoavond werd het welkom toe geroepen aau den Duitschen afgevaardigde, den heer H. Helloing, uit Barmen, en den burgemeester, tien heer Zimmorman. Onder do aanwezigon, die de vergadering bijwoonden behoorden ook do heeren jhr. S. van Citters, Commissaris der Koningin in Gelderland, A. E. Zimmerman, burge meester van Zutphen, en B. J. Gerretson, lid dor Tweede Kame/r, eere-bestuurder. Ds, v. d. Akker sprak die schare toe. Na het zangkoor volgde cis rede van ds. Van Noort. Aan H. M. de Koningin en Prins Hendrik werden telegrammen gezonden. De bestuursverkiezing heeft den volgen den uitslag. Herkozen de heeren jhr. mr. W. C. Quarles van Ufford, L. G. James en C Vogel, gekozen de heeren "NV. van Hoijningen, te Bussum, D Jacobs, fe Mep pol, eD M. Sluijter Jzn., te Enkhuizen. De leden hebben een goed geslaagden boottocht naar het Harenberg gehouden en do bonsdagen zijn gesloten met een gods dienstoefening in de Groot© Kerk. Do volgende Bondsdagen worden te Rot terdam gehouden. Gisteren hield de ,,Bond van Klerken bij 's Rijksbelastingen in Nederland" zijn jaarlijksche algemeene vergadering te Am sterdam. De volgende moties werden aangenomen ,,De algmeene vergadering van den Bond van Klerken bij 's Rijksbelastingen in Ne derland gehoord de discussièn, gelet op het feit, dat sedert jaren een afdoende re geling van de bezoldiging der Rijksklerkon der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen op zich laat wachtenmede gelet op de beantwoording van den Minister bij de behandeling van hoofdstuk VII b op 15 Januari 1.1.besluit den ledeD der St-aten- Generaal beleefd doch dringend te verzoe ken, bij Zijne Excellentie den Minister van Financiën op spoedige indiening eener sup- pletoire begrooting 1914, waarbij deze re geling tot stand komt, aan te dringen". ,,Het bestuur wordt uitgenoodigd midde len te beramen om tot de vorming te komen van meerdere macht, ten einde onzen wen- schen kracht te kunnen bijzetten en daartoe op de eerstvolgende algemeene vergade ring ter tafel te brengen". Mijningenieur E. A. Noeb. Ten vervolge op de beantwoording van de vragen van den heer Schaper, betref fende overplaatsing van den mijningenieur 1ste kl. E. A. Neeb naar Banka, heeft de Minister van Koloniën het volgende mede gedeeld I. De heer Neeb is naar Banka overge plaatst, omdat hij op het hoofdbureau min der bruikbaar bleek, terwijl hij voor een zelfstandige positie niet bekwaam genoeg werd geacht en een ondergeschikte positie bezwaar opleverde in verband met zijn plaats op de ranglijst. II. Reeds vóór de indiening van het in de tweede vraag bedoeld rapport was door den directeur van gouvernementsbedrijven overleg gepleegd met den ohef van de Ban- ka-tinwinning nopens de overplaatsing van den heer Neeb naar Banka. Om de sub III vermelde redenen werd na het uitbrengen van het rajoport samen werking onmogelijk en werd tot de reeds te voren overwogen overplaatsing naar Ban ka overgegaan. III. De chefs van den heer Neeb zijD on tevreden over do door dien ingenieur uit gebrachte rapporten nopens in 1912 plaats gehad hebbende mijnongelukken, omdat die rapporten, waarin het beleid van den chef van het mijnwezen op afkeurenswaardige wijze en geheel onnoodig aan critiek wordt onderworpen, het kenmerk dragen van een poging om zijn inzichten tegen den wil van dien dienstehef door te drijven. iloog Militair Gerechtshof. In de terechtzitting van het Hoog Militair Gerechtshof werd in hoogor beroep behau- deH de zaak van G. van M., oud 21 jareD, geboren te Langerak, milicien-stukrijder bij het 2de regiment-veld-arlillerie, thans ge detineerd in het Huis van Bewaring te Utrecht, die in hooger beroep gekomen was, van een vonnis van den krijgsraad te 's-Gra- vonhage, waarbij hij is veroordeeld tot: lo. vijf maanden militaire gevangenisstraf, en 2o. vier maanden gevangenisstraf, ingaande 18 Maart 1914, met ontzegging van het recht om bij de gewapendo maclit of als mi litair geëmployeerde t© dienen voor den tijd van vijf jaren, ter zake dat hij lo. te 's-Gra- venhage op 16 Januari 1914 van zijn korps is gedeserteerd, en op 12 Februari d. a. v. te mngerak door de rijksveldwacht is gear resteerd dat hij hierna overgebracht naar Den Haag en in de Frederikskazerne in ar rest gesteld, in den nacht van 17 op 18 Febr. 1914 uit 't arrestlokaal is uitgebroken wederom naar Langerak is gevlucht en al daar in den nacht van 13 op 14 Maart d. a. v. door den rijksveldwachter is gearresteerd, en 2o. te Nieuwpoort bij Langerak, op 14 Maart 1914, toen hij gearresteerd was en in het gemeentehuis aldaar was opgesloten en van daar moest worden overgebracht naar 's-Gravenhage door de veldwachters G. en W., zich daartegen heeft verzet door zich los to rukken en te vluchten naar de woning zijner ouders te Langerak en vervolgens na door die veldwachters in die woning weder om te zijn gearresteerd, zich zóódanig heeft verzet, dat de veldwachter G. eernge trap pen tegen zijn beenen kreeg en in zijn han- dc werd gebeten en de veldwachter W. een trap van bekl. tegen het gezicht kreeg, waar door diens mond en neus gingen bloeden. Die feiten zijn bedreven nadat bekl. wegens tweede desertie reeds militaire gevangenis straf van één maand had ondergaan. Bekl. gaf als reden voor zijn herhaalde deserties op, dat hij met grooten tegenzin dient en zich voor de geringste onaange naamheid zenuwachtig maakt; den eersten keer is hij gearresteerd bij zijn ouders thuis, d tweeden keer in den hooiberg van zijn buurman en den derden keer, na bij de boot naar Rotterdam te zijn ontsnapt, wederom thuis. Het verwonden van do veldwach ters is ibij ongeluk geschied. De ontvluch ting uit de kazerne heeft hij gepleegd door liet met zijn lepel losdraaien van twee schroeven, waardoor hij het traliewerk voor het raam kon wegnemenbij zijn overbren ging naar de boot heeft hij zich niet losge rukt, doch hij is gewoon woggeloopen, daar de veldwachters hem niet vast hadden. Hij is in hooger boroep gekomen, omdat hij de vier maanden straf wegens wederspannig- heid te zwaar vindt. Hij kan er niets aan doen, hij had nog negen maanden moeten dienen en als hij gekund had, dan had hij deze maanden liever uitgediend dan negen maanden gevangenisstraf ondergaan. Het is hem echter onmogelijk. Toen bekl. na het verhoor in den celwagen zou worden overgebracht naar het Huis van Bewaring, deed hij wederom een poging om te ontvluchten; door de waakzaamheid van den riiksveldwachter-geleidcr van den cel wagen werd deze poging echter verijdeld. Rechtbank te Breda. Verduistering door een kantoorbediende. De rechtbank te Breda veroordeelde den kantoorbediende De B van het kassiers- kantoor van M. Zoon, die er met ruim 60.000 van door ging. tot V-fc jaar gevan genisstraf met aftrekking van preventief. Zijn vriend, De R., die van De B 12.000 ten geschenke aannam, werd veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief. GSEfc-sasass CHOCOLADE Bu elke tablet 5 Vocjelkaapten 7273 11 31) Mijn zwager houdt niet van auto mobielen, vertelde hij, toen hij naast haar was gaan zitten. En Sylvia was den hertog d'Eglemont innerlijk dankbaar, want dit vooroordeel was oorzaak, dat de oogenblikkcn, die zij alleen met Paul door bracht, nu verdriedubbeld waren. Terwijl het rijtuig zich vlug en gelijk matig door de warme straten voortbewoog, had Sylvia opnieuw een gevoel, alsof zij zich in een onbekend land bevond, een tooverland. Iedere Franschman, zei Paul de Yi- rieu plotseling, is verliefd op de liefde, en als u ooit hoort, mevrouw, dat een Franschman zelden verliefd is op zijn eigen vrouw, wat wel eens wordt beweerd zeg dan alsjeblieft, dat het niet waar is. .Want het gebeurt juist heel dikwijls, dat «'en Franschman in zijn vrouw de liefde vindt, die hij elders tevergeefs heeft ge zocht. Hij keek recht voor zich uit en vervolg de: Wat bet huwelijk betreft, nu, het huwelijk wordt in mijn land als tets zeer ernstigs beschouwd Eeü Franschman denkt over het algemeen lang niet zoo luch tig over het huwelijk als een Engelschman dat heb ik aan mijn vroegere Engelsche schoolkameraden gezien. Neen, voor een Franschman betcekent zijn huwelijk alles of niets, en als hij een vrouw werkelijk liefheeft, zou hij het een laffe daad vinden, haar te vragen het leven met hem door te gaan, als hij niet dacht, dat dit leven haar het geluk en den vrede zou brengen, die zij er van verwachtte. Sylvia wendde zich tot hem en, verbaasd over haar eigen durf, deed zij hem een beteekenisvolle vraag. Maar zou de liefde de soort Fransch man, die u mij daar beschrijft, kunnen bewegen een leven vaarwel te zeggen, dat zijn vrouw ongelukkig zou maken? Paul keek haar recht in de blauwe oogen, die hem zooveel meer zeiden dan hun eige nares zelf wist. Ja, hij zou ter wille van een vrouw, die hij liefhad, gemakkelijk dat leven vaarwel zeggen. Maar zou hij er in kunnen volharden Ziedaar een vraag, die nie mand, hijzelf het allerminst, zou kunnen beantwoorden. De victoria ging nu een der bruggen over, die een der grootste schoonheden van Parijs uitmaken. Paul bracht het gesprek op iets anders. Met een mengeling van vreugde en van smart had hij gezien hoeveel pijn zijn op rechte woorden haar hadden gedaan. Mijn zwager heeft nooit lust gehad naar een der nieuwe wijken te verhuizen, wat zooveel van zijn vrienden hebben ge daan, deelde hij mede. Hij blijft liever in het hui9 wonen, dat altijd in het bezit van zijn familie is geweest, en door zijn overgrootvader vóór de Fransche revolutie is gebouwd> Kort daarop reden zij door een stille, zonnige straat met, aan weerskanten, hoo- ge muren, waar boomen hun kruinen bo ven uit staken. De straat droeg den naam van Babyion. En er was werkelijk ook iets Baby lonisch, iets heel prachtigs in het ruime binnenhof, dat het midden vormde van een groot, steenen gebouw, in Sylvia's oogen een echt paleis. De lange rijen hoo- ge, smalle ramen waren alle gesloten, maar zoodra het geluid van hoefgetrappel op het plaveisel van de binnenplaats werd gehoord kwam er leven in het groote huis. Het rijtuig hield stil. Paul sprong er uit en gaf Sylvia de' hand. Kolossale ijzeren deuren, die er uitzagen alsof zij een geheel leger den toegang zouden kunnen versperren, werden opengeworpen, en hij leidde Sylvia het historische paleis der her togen van Eglemont binnen. Nooit was zij getuige geweest, nooit had zij zich een denkbeeld kunnen vormeD van een zoo echt-aristocratische, in-deftige wo ning van binnen, en de kinderachtige wensch, dat Anna Wolsky en de AVach- ners haar op dit oogenblik konden zien, bekroop haar. De groote hal was behan gen met gobelins, een geschenk van Lo- dewijk den Veertienden aan een der voor vaderen van den hertog. Een stoet van gepoederde lakeien bewoog zich door het huis en een indrukwekkende major-domus geleidde hen de breede trap op, waarboven oen slanke, in het wit gekleede jonge vrouw met een sympathiek gezicht, klaar stond om hon te ontvangen. Het was voor het eerst in haar leven, dat Sylvia een hertogin ontmoette, en zij was verbaasd te zien, dat een hertogin zoo iets gewoons kon hebben Marie-Anne d'Eglemont sprak met zach te, bijna verlegen stem en hnar Engelsch was lang niet zoo goed als van haar broer, en toch, van wat een waardige, eoht nobele Onze sc b ou ii Sin'ge Is. Geachte Redactie! Zond! L' zoo vriendelijk willen zijn, het volgende in Uw blad op le nemen? Als getrouwe wandelaarster van den Zoeterv. oudschen Singel, doed het me genoegen dezer dagen tc lezen, dat do rij kleine huisjes, naast het huiten der familie De Graaff, zal worden afgebro ken en daar een villa zal verrijzen. Zeer zeker zal de Singel daardoor aan schoon heid winnen; doch, als men 1111 toch aan het afbreken gaat, zou het dan geen overweging verdienen meteen dat afschu welijke krot weg te nemen, dat daar naast de villa van den heer Vcrhey van Wijk staat? Al jaren lane heb ik me aan dat onaestetisch sink bouwwerk geërgerd en begrijp niet, waarom 't er nog maar blijft staan. Waarde heeft het niet. Zelfs als schuur, om een of ander in to hergen, kan het geen dienst doen, daar de dak pannen voor het grootste gedeelte reeds verdwenen zijn. Ik zie niet graag, dat iemands boeltje in vlammen opgaat, maar ik zou me toch verkneuteren van pret, als ik op een gooien morgen hoorde, dat 's nachts het vuile achterbuurts-producl was afge brand, dat, veel meer dan do .kleine huisjes, onzen mooien singel (nu zoo prachtig in zijn lenledos) ontsiert. Zouden heeren autoriteiten ernietoena hun aandacht op kunnen vestigen en het ding, dat zooveel ergernis geeft aan mij en anderen, te gelijk mei ue kleine huisjes laten slechten? Men wil den smaak van 't volk ver- edelen, welnu, dan voorkomc men, dat het oog rust op zoo'n wanstaltig ge bouw, dat nu al jaren prijkt aan een van de meest bezochte wandelplaatsen. U dankende voor de plaatsing Een bewonderaarster van onze mooie Singels! BHCLAMES A 40 Cents per repel. 7257 61 en lusteloosheid, als het leven juist iets te veel vergt van lichaams- en zenuwkracht en dus het krachts* overschot, dat gezondheid, energieen opgewektheid geeft, wordt verbruikt. dan, als het middel, dat den eetlust opwekt, de spijsvertering steunt, de zenuwen sterkt en de harmonie tusschen de levensfuncties herstelt, Meer dan 18 ooo artsen hebben door hun schriftelijk oordeel Sanatogen als het uitnemend middel hiervoor erkend Als phosphor eiwit van ab- 6olute zuiverheid, licht verteerbaar, volkomen in het organisme opneem* baar en snel omgezet in „kracht", brengt het allen zwakken herstek Sanatogen is verkrijgbaar bjj allo apothekers en drogisten in verpak kingen vanaf f i.— Men vrage gratis en franco toezending van brochures bjj het Generaal-Agent schap Sarphatl traat 34, Amsterdarö, 8ASSENHEJM. II and ba ving Molor- en Uijwielwef. De Burgemeester beeft, gedateerd 20 J9M, de navolgende publicatie doen aan prikken dal h':t woeste rijden met MOTORFIETSEN en n,et ANTO'S ook door Ingezetenen in en buiten de bebouwde kom der gemeente, zulho afrnetin. ten aanneemt, dat hij meent hiertegen ernstig ta moeten waarschuwen; dat Inj zeil' lid van den A N. W B. on geen voorstander zijnde van een sukkeldrafje ,1;, voortvarendheid prijst van hen. dio hun zalen na-IUJDEN n Hot na-LOOPE.N ie uit den tijd, maar het coen na-RCNflEN worden. Dat oven wel. met name de motorrijders. ten onreelito schijnen tc deuken, dat hun Leuze van con of andere snelheid beperkt is, tusschen dl* van een HLIlvSEArSLlIICH'i of van een KIfJLER WA GEK, zoodat zij dan de oerstgenoemdo snelheid kiezen1Q dat hierdoor de vrijheid of do wolligheid van hei verkeer op don weg wordt belcrr.mord of in Ea. vaar gebracht, eenvoudig omdat de snelheid v%n een bliksemstraal tot hok toe iets grootcc is dan 15 K.M. por uur, welke snolheid de poll tie verorde ning aan motorrijders als maximum voorschrijft binnon de bebouwde kom der gemeente; dat volu wielnjdere van hun voertuigeen dub. bol gevaarlijke stoomflets rnuken, door. nl rlidsn de. zich vast to houden aan do In voilo vaart zijndo stoomtram; 1 dat waarschuwingen, van welke rfjdo ook bij herhaling gedaan, niet meer schijnen te baten, dat hij zich dus verplicht acht. tot beperklne dezer onverantwoordelijke woestheid en onvoorzioh tigheid, 1ot voorkoming van vordore ongelukken bekend te maken: Kdr^Vf00r cn Gemeente-politiebeambten, de bepalingen der motor- en rijwiel wet. zoowel als dis bïemoene Politieverordening. etrenper dan te voren znllon dienon worden gehandhaafd Do „Stb.-Crt." bevat de gewijzigde statuten van de Ver. van Kautoor- ©u Handelsbedienden, werkzaam in het Bloem- bollenbedrijf, alhier. NOORDWIJK. -^e ijSts.-Crt." bevat de statuten van den Ned. R -K. Volksbond, afd. Noord wijk. OUDSHOORN. Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle leden. Overeenkomstig het rapport van de financieele commissie wordt besloten.de rekening van de Gesfabriek over 1913 voorloopig vast te stellen. Worden benoemd leden voor 't sten* bureau. Worden benoemd tot leden der Conn missie lot Wering van Schoolverzuim, ter voorziening in de vacature L. Swurt en W. den Hertog, de heeren P. Wes terbrink en W. J. den Hertog. Komt aan de orde de door het Alge meen Armbestuur ingezonden instructie voor den Vader cn de Moeder van 'Let Weeshuis. B. en \V. stellen voor genoemde in structie goed te keuren. Wordt echter besloten genoemde iiu structie aan het Armbcs'tuur terug te. zenden met verzoek art. 4 te wijzigen,. De door de commissie van beheer im gezonden verordening op de levering van Electriciteit wordt ongewijzigd vastge steld. AVordt besloten tot het aanbrengen van eenige veranderingen aan de openbare; lagere schooi^ overeenkomstig de oveiy gelegde tcekening met bestek. Over een voorstel van B. en \\r. om tot demping van eenige slooten te besluiten, zal m een volgende vergadering nad-ejj worden beslist. Na het doen van de gebruikelijke rondvraag, waarbij niemand het woord verlangt, deelt de \roorzitter mede, op, een door den heer De Rooy in een vo rige vergadering gedane vraag, hoe ge-: dacht wordt over de wijze, waarop door bet hoofd der openbare lagere school is geageerd, tegen de door den Raad vast gestelde schoolgeldbeffing, speciaal wat' betreft den vorm van cle oproepings briefjes aan belanghebbende ouders, dat het optreden van het schoolhoofd op die wijze en in dien vorm niet de sympathie van do meerderheid van B. en \V. weg draagt. Overigens heeft het schoolhoofd even-: als ieder het recht oen adres aan de be voegde macht in te dienen. De minder heid van B. cn AAr. meent, dat er geeD bemerking is te maken op de handelwijze van het schoolhoofd. Daarna gaat 'de vergadering over Tn comité-generaal voor de behandeling van het kohier van den Hoofdelijken Omslag. zijde liet zij zich dadelijk kennen door de wijze, waarop zij Sylvia op haar dreef bracht en zich hield alsof er heelemaal niets ongewoons was in de vriendschap tus schen mevrouw Bailey en een graaf De Virieu. En toen, na koffie te hebben gedronken in een achthoekige kamer, waarvan ieder muurvak door Van Loo was beschilderd en die uitkwam in een tuin met uitgestrekte gazons en hoog opgaand geboomte, dat haar een gevoel gaf alsof zij mijlen van een groote wereldstad af was, zag Sylvia op eens een klein, oud dametje binnenkomen in een zwarte japon met ec i sleep en met een klein, geplooid kanten mutsje op. Paul boog diep voor haar en kuste haar waskleurige rechterhand. Mag ik u mevrouw Bailey voorstellen, mijn lieve peettante? zei hij. En Sylvia voelde, dat een paar doordringende, maar niet onvriendelijke oogen haar onderzoe kend opnameneen paar oogen, die diep in hun kassen wegzonken en dof van ouder dom waren, en die toch misschien meer opmerkten dan menig jong oog. De oude markiezin knikte Paul toe en samen wandelden zij langzaam den tuin in in de richting van een lommerrijke laan. Voor het eerst waren Sylvia en Marie- Anne d'Eglemont met elkaar, Ik ben blij, dat ik u nu eens kan be danken voor uw vriendelijkheid jegens mijn armen Paul, zei de hertogin zacht en aar zelend U hebt zooveel invloed op hem, mevrouw. Sylvia schudde, het hoofd. O, ja, zeker, dat hebt u!Zij zag Sylvia smeekend aan. U weet wat ik bedoel U weet wat ik u vragen wilde Mijn man zou Paul wel werk kunnen bo zorgen, werk, dat hij prettig zou vinden, want hij houdt.bijzonder veel van paarden Als hij die vreeselijke verslaafdheid aan.. die passie voor het spel maar van zich kon afschudden. Zij zweeg plotseling, want Paul en he' oude dametje, dat veel van de petemoei, de fee uit een sprookje, had, hadden hun wandeling geëindigd cn waren op 't. punt weer binnen te komen. Sylvia stond werktuiglijk op, want het oude markiezinnetje had iets over zich, dat grooten eerbied afdwong. Blijf zitten, mevrouw zei zij gebie dend. En Sylvia gehoorzaamde gedwee. De oude dame zag dc Engelsche vrien din van haar neef goedkeurend aan. Sta mij toe u te omhelzen, zei zij opeens. U ziet er heel lief uitEn of schoon u ditzelfde misschien heel dikwijls uit jonge monden hoort, hebben de com plimentjes, die oude menschep maken, meestal dit voor, dat zij gemeend zijn. Zij boog zich voorover en Sylvia voelde de dorre lippen van Paul de Virieu's pete moei een vluchtigen kus drukken op haar wang. Mevrouw Bailey's rouge is natuur lijk, het gaat er niet af, zei de oude da me, en er gleed een lachje over haar gerim peld gezichtje. Er wordt heel wat onzin gepraat over rouge, beste kinderen. Er steekt niets geen kwaad in, de natuur t4 hulp te komen, als men in dat opzicht een beetje misdeeld is. Jij, bijvoorbeeld, Marie- Anne^ jij zou er veel beter uitzien, als wat Touge gebruikte 1Zij zei dit alle" met een hoog, bevend stemmetje. (Wordt vervolgd)*

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 6