Dinsdaj»; 19 3fei. Tweede Blacl. A0. 1S14. BUITENLAND. Mexico en de Vereenigde Staten. Gemengd Nieuws. N<>. 16634 Huerta. Van verschillende zijden wordt thans be weerd, dat Huerta nogal ernstig ziek moet Z In de Mexicaansche hoofdstad liep zelfs het gerucht, dat hij een einde aan zijn le ven had gemaakt. Dat gaf den aanhangers der constitutionalistcn plotseling moed. In een aantal rijtuigen reden zij door de 6tad en verspreidden overal opruiende cir culaires. Politie noch militairen vonden het noodig daartegent op te treden, voor dat het bericht kwam, dat het gerucht on juist was. Toen eerst kwam de politie tot het inzicht van hetgeen haar plicht was en nam zij een aantal belhamels gevangen. Te Washington zijn van diplomatieke zij de te Mexico berichten ontvangen, dat Huerta zijn afgevaardigden gemachtigd heeft te verklaren dat hij bereid is af te treden. J)e stelende rebellen. ,,Wodcrom hebben de oonsütutionalis- te'n in Mexico hun Amerikaansche vrien den teleurgesteld", zoo seint de Washing- tonsche correspondent van do Times". Gedurende eenige weken reeds heeft de regeering te Washington al het mogelijke gedaan om de meening ingang te doen vin den, dat de generaals Villa en C'arranza thans doordrongen zijn van hun verant woordelijkheid en dat zij hun manschappen goed ih de hand hebben. Aan buitenlan ders, die eigendommen hebben te Tampico en beangste diplomaten werd verzekerd, dat zij op een geheel andere behandeling konden rekenen, als vroeger aan buiten landers, speciaal aan de Spanjaarden, bij de inneming van Chihuahua, te beurt was gevallen. Na moge het licht der beschaving voor generaal Villa zijn opgegaan, zijn voigelin- gen zijn nog even roofzuchtig als altijd" ,,De diplomaten alhier", zoo vervolgt de correspondent, ,,zijn er benieuwd naar wat de constitutionalistcn zullen doen met al hetgeen zij te Tampico hebben gestolen. Zij, bezitten thans voor millioenen aan ka toen, meestal aan Spanjaarden ontnomen en o.a. hebben zij ook nog een groote hoe veelheid edel metaal, dat zij bij een Brit- schc mijn tc Durango hebben buit gemaakt. Volgen.* do berichten aan de bladen zijn zij te Tampico opgetreden met hun gewone barbaarschheid. Het heet zelfs, dat zij alle gevangen genomen officieren van het Mexi caansche leger ter dood hebben gebracht De Nederlanders. Omtrent wat we gisteren onder onze tele grammen meldden over het optreden der rebellen tegen de bemanning van de ,Kor- tenacr'' ontvangt het ,,Berl. Tagebl. meer bijzonderheden. Uit New-York wordt aan dat blad geseind, dat ridder van Rappard, de Nederlandsche gezant to Washington, zich bij den minister van marine Daniels beklaagd heeft, dat de Nederlandsche be langhebbenden bij de petroleumindustrie te Tampico, na het innemen van die plaats door de opstandelingen, gebrandschat wa ren. De minister gaf daarop admiraal Bad ger bevel, door schout-bij-nacht Mayo een onderzoek te laten instellen naar de klach ten van den gezant. Over het bericht van het landen van Ne derlandsche soldaten bij Tampico deelde Van Rappard mede, dat dit reeds veertien dagen gelden plaats had gehad en een geval was zonder eenige betéekenis, dat mot de brandschatting in Tampico niet in verband staat. De gezant verklaarde, dat twee we ken, nadat de arbeiders van het terrein der pertroleum-maatschappij Corona" weggehaald waren, de Nederlandsche krui ser „Kortenacr" vier man aan land had gezet om te helpen bij het regelen van de petroleumbron. De commandant van den Nederlandsehen kruiser had een dekofficier en drie manschappen uitgezocht, die een technische leiding hebben genoten en die ongewapend en niet in uniform aan land gingen. Van het landen van troepen is geen sprake geweest. Men weet ook niet van een protest der opstandelingen tegen deze zoo genaamde trocpenlanding. Deze heeft trou wens plaats gevonden toen de regeerings- troepen nog Tampico bezet hielden. In het hoofdkwartier van de opstandelingen ver klaart men, dat men niets weet van een brandschatting door ondergeschikte aan voer op de Nederlanders tc Tampico. Gemachtigden van het departement van buitenlandsche zaken trachten van de lei ders der opstandelingen te Tampico waar borgen te bedingen voor de bescherming van he tpersoneel der petroleumbezittingen tegen dwangmaatregelen. Daartoe bewogen door de vertoogen van den Nederlandschen gezant heeft Bryan telegrafisch geprotesteerd tegen het wille- - eurig optreden der opstandelingen in het pctroleumdistrict van Tampico. ..J Ierland krijgt home rule 4 OME RULE en naar men weet. zijn er c^OOR in Engeland politici, die GOTLAND, dezen maatregel ook voor andere deelen van het 'Jk willen doorvoeren. Het Lagerhuis heeft u zich bezig gehouden met een debat over hom© rule voor Schotland, waarvoor de Schotsche afgevaardigde Macpherson een wetsontwerp heeft ingediend. Het parlement zou er uit één Ivamer van 140 leden bestaan. Schotland zou, niette min anders dan Ierland in het rijks- parlement, waaraan 't Schotsche natuurlijk ondergeschikt zou zijn, zijn volle vertegen woordiging behouden tot tijd en wijle home rule ook voor Engeland en Wales is inge voerd. Dat Schotsche Parlement zou al de bevoegdheden hebben, die het Iersche, krachtens do aanhangige wet, krijgt, be halve in zake post en telegrafie en in zako wijziging van invoerrechten en accijnzen, maar bovendien het ouderdomspensioen, de ziekteverzekering en de arbeidsbeurzen on der zich krijgen. Het uitvoerend bewind zou berusten bij een lord-hoogen-commissaris, als vertegenwoordiger van den koning, en een uitvoerend comité uit een Schotsehen Geheimen Raad. Macpherson liet bij zijn toelichting uitko men, dat do Scholen volstrekt geen afschei ding van het rijk beoogen. Zij willen alleen hun eigen, plaatselijke aangelegenheden behartigen. Op het oogenblik is de minister van Schotland in het kabinet de man, die voor alle takken van dienst in dat land moet opkomen, en het gevolg is dat de be langen van het land niet behoorlijk worden behartigd. De afgevaardigde William Young, die als tweede voorsteller van het wetsontwerp sprak, maakto bezwaar tegen één bepaling er uithet kiesrecht, voor de vrouw. Dat was er, zei hij, door 28 liberale Schotsche leden ingebracht tegen den zin van de meerderheid der Schotsche afgevaardig den. Werd het vrouwenkiesrecht niet uit het ontwerp gelicht, dan zou hij tegen stemmen. De unionistische Schot MacKinder stelde verwerping van de wet voor. Hij noemde het wetsontwerp een uitvloeisel van be krompen plaatselijke patriot-isme. Het zou leiden tot het federale stelsel, dat hij voor het Vereenigde Koninkrijk ongeschikt aoht, De tirannie van de Schotsche liberale par tij zou er in Schotland door bestendigd wor den. Met federalisme zouden Schotland, Ierland en Wales elk hun klein bestaantje- leiden, terwijl Engeland alleen, zonder toe zicht. van do andere vennooten in cle ge meenschap, het Vereenigde Koninkrijk zou besturen. Zoo spraken er nog ettelijke leden tegen en ook voor het wetsontwerp, tot het tijd was en de. vergadering werd gesloten, zon der er een stemming over was gehouden. Daarmede is het wetsontwerp voor de loo- pende zitting van de baan. De Epirotische kwestie is nu ALBANIË, een heel eind opgeschoten. De internationale commissie van toezicht en de vertegenwoordigers der voorloopigo regeering van Epirus zijn tot overeenstemming gekomen. Met wapengeweld het systeem-Essad pasja is niets bereikt. De lichting die majoor Thomson indertijd wenschte in te slaan, heeft men weer moeten kiezen. Men zal zioli nog herinneren, dat dit meenings- verschil nog tot ruzie tusschen den Neder lander en den Albaneesoh heeft geleid. De Nederlandsche officieren oordeelden toch, dat men de verkeerde richting inging en generaal Dc Vries heeft den vorst ook ver klaard, dat Nederland z'n officieren had beschikbaar gesteld om een gendarmerie te vormen en niet om oorlog te voeren. Van Essad beginnen vele Albaniërs reeds genoeg te krijgen. Het juist geteekende protocol der over eenkomst tusschen. do: Albaneesche regee ring en het voorloopige bewind van Epirus kont dp volgende voorrechten toe De gen darmerie in Epirus zal uit de bevolking zelf worden samengesteld en niet buiten Epirus worden gebruikt, tenzij de internationale commissie van toezicht beslist dat zulks drin gend noodzakelijk is. Volkomen vrijheid van godsdienst wordt toegekend. Do Grioksche en de Albaneesche taal zullen op dc volksscholen gelijdelijk worden onderwezen. De Grieksche taal zal worden toegelaten in de administratie en de rechtspraak in Epirus. De briefwisseling met cle centrale regeering to Durazzo zal in het Albaneesoh geschieden. Epirus zal worden verdeeld in twee dis tricten met zelfbestuur Koritsa en Argiro- kastro. Aan het hoofd van hcL bestuur zul len christelijkegouverneurs staan, benoemd door do Albaneesche regeering. De twee raden van bestuur zullen worden gekozen bij algemeen kiesrecht. Vermoedelijk zullen de gouverneurs ver antwoording schuldig zijn aan de raden. De verlangens van de bewoners van Chi- marra zullen aan de mogendheden worden voorgelegd. Do Albaneesche regeering zal algemcene amnestie vcrlccnen. De vrijscharen, afkomstig uit Epirus, zul len onder de wapenen blijven om onder lei ding van hun officieren de kern der nieuwe gendarmerie te vormen De buitenlandsche vrijwilligers zullen het land verlaten. Do nieuwe staat van zaken zal tot stand komen onder toezicht van de internationale commissie, die zich naar Chimarra zal bege ven. Dc uitvoering cler genoemde bepalingen wordt gewaarborgd door do mogendheden. Het is er in Albanië wel vreeselijk toe gegaan. Een correspondent van het „Berl. Tagebl." heeft te Rome daaromtrent een onderhoud met Turkhan pasja gehad. Deze vertelde, dat in Albanië de toestand goed is, alleen in Epirus was 't niet in orde. Zijn, vroeg de correspondent, de berich ten over do gruwelen in Epirus niet over dreven Uit Athene immers worden ze te gengesproken. De minister antwoorddeEr is geen woord in do berichten onjuist. Ja, er is nog veel erger huisgehouden, dan bekend is. Men heeft in een enkele kerk, niet 250, maar zelfs 280 verminkte lijken gevonden, van Albaneesohè Mohammedanen, vrouwen en kinderen, dio geworgd, gemarteld, ver brand, gekruisigd zijn. Dat is alles besliste gruwelijke waarheid, die door cle Neder landsche officieren woord voor woord wordt bevestigd. „Is koning Wilhelm populair?" „Zeg liever eerst nog vorst, want de kroning tot koning heeft nog niet plaats gehad. Do vorst is niet alleen gezien, hij is zeer populair, en de vorstin wordt als het ware op dc handen gedragen." KORTE BERICHTEN. Het gerechtshof te Kolmar heeft cle zaak tegen den t-cekenaa-r Waltz, dio onder den schuilnaam Hansi- een boek „Mon vil lage" heeft geschreven, behandeld. De of ficier van justitie eischte zes maanden ge vangenisstraf en 1500 mark boete tegen den beklaagde, doch het hof verklaarde zich onbevoegd vonnis te wijzen, daar het boek een strekking heeft, die aan hoogverraad doet clcnken. Mitsdien heeft het hof cle zaak naar het Rijks-Hooggerechtshof te Leip zig verwezen. Op verzoek van het O. M. is Waltz in hechtenis genomen om het vluch ten te beletten. In Elzas Lotharingen zijn in alle ge meenten verkiezingen gehouden voor de ra den. In de steden heeft nog geen enkele partij de meerderheid behaald, do herstem mingen moeten daar de beslissing brengen, wel zijn de soc.-dem. er overal sterk voorui sterk vooruitgegaan. Te Straatsburg hebben zij 9 zetels ver overd. Te Miilhausen 17, zooclat zij daar op twee zetels na de meerderheid hebben. In geen van beide steden is ook maar één bur gerlijke candidaat bij eerste stemming ge kozen. Te Zabern is burgemeester Knöffler herkozen en Wiebecke. de redacteur der „Zab. Anz." die een rol heeft gespeeld in de gebourbonissen, welke het stadje zooveel ^bekendheid hebben gegeven, eveneens. Een Fransch smaldeel, bestaande uit kruisers, torpedobootvernielers en duikboo- ten, zal tegen 't midden der maand Juni een bezoek brengen aan de Engelsche haven Portland. De „Figaro" heeft het over 't snel toenemende aantal huurauto's te Parijs. In 1911 waren er 6525, 1912: 7304, in 1913: 7^-07 en thans ruim 9O0O. Aan 't eind van dit jaar zullen er naar schatting 10,000 zijn. Minister Churchill heeft in een eendek ker, bestuurd door Hamel, te Sheerness zes maal kopje geduikeld. Kicsrechtvrouwen hebben brand ge sticht in de groote tribuno op de renbaan van Birmingham, 't Gebouw is geheel vernield. In de nabijheid heeft men een ge schrift gevonden ter aanprijzing van vrou wenkiesrecht en met den raad aan de politie om naar de brandstichters maar niet te zoeken. De nieuwe Zwecdsohe Rijksdag is ge opend. Het presidium der beide Kamers is herkozen. Naar dr. Theodor Herzog aan ,de „Yoss. Ztg." meedeelt-, heeft hij uit Vera Cruz della Sierra van Erland baron Nor- denskjold, wiens expeditie men verloren waande, èen brief van den 21stcn Maart ontvangen, houdende bericht dat Nordens- kjold to Trinidad in het Boliviaansche de partement Beni was aangekomen. Naar uit St.-Petersburg aan eenige Franscho dagbladen gemeld wordt, zal bin- kort het ritueele-moordproces opnieuw in behandeling worden genomen. Dezen keer zal Vera Tscheberjak, die bij de eerste behan deling als voornaamste get-uigen k charge van Mendel Beilis optrad, als beschuldigde terechtstaan. Tn de staking van liet geheele personeel der Spaansche koopvaardijvloot komt geen verbetering integendeel. Nog zullen zich verschillende visscherijtrawlers bij de bewe- gincr aansluiten. De pogingen van de regee ring om tot een oplossing van het conflict te kouwm, hadden geen resultaat en leden schipbreuk op de onverzoenlijke houding van beide partijen. De „Tribuna" verneemt uit Napels dat aldaar ongeveer zestig personen zijn ge arresteerd onder beschuldiging van oplich ting ten nadeclo van den staat. Doktoren, advocaten en arbeiders zouden schuldig staan aan knoeierijen inzake cle ongevallen verzekering tot een bedrag van drie millioen lire. De „Ford Motor Company", die te De troit in den staat Miohigan groote fabrie ken van auto's heeft-, zal wegens slapte in de zaken tijdelijk 6000 harer werklieden gedaan geven. Zij hoopt ze zoolang op boe renhoeven geplaatst te kunnen krijgen en zal zo weer in dienst nemen als de stille tijd voorbij is. Het is dezelfde maatschappij, die voor eenigen tijd haar personeel aan- zienlijko bedragen als aandeel in de winst heeft uitgekeerd. J)c geredden der „Columbian". De Amerikaansche clouanekotter „Sene ca" is gisterochtend halfnegen met de vier geredden uit de derde boot van de „Co lumbian" te Halifax aangekomen. Alle vier zijn geheel uitgeteerd en in het ziekenhuis opgenomen. De kapitein van de Seneca" zag een boot, die hij eerst aanzag voor een vis- schersboot, doch naderbij komend ontdek te hij dat er iets niet in orde moest zijn op het vaartuigje. Hij stuurde er op aan en zag toen dat twee mannen aan de rie men zaten. De Seneca" kwam zoo spoe dig langszij en nam de inzittenden aan boord. Twee lagen doodclijk zwak op den bodem der boot; een leed aa-n koudvuur in een voetwond. Men hoopt, dat alle vier er bovenop zullen komen. Gisteravond was do Noord- West-Buit-ensingcl in Den Haag in rep en roer, doordat politieagenten een beschonken bewoner van de Teellustlaan wilden arres- seeren en toen op zeer hevig verzet stuitten. Met steencn werd naar de politie geworpen en cle agenten werden gestompt eu gesla gen. Op hun alarmsigna-al kwam versterking opdagen^ Om cb agenten te ontzetten en de opdringende menigte schrik aan t-e jagen, schoot een politieman, na eerst eenige malen te hebben gewaarschuwd, met een revolver in de lucht. Daar dit niet hielp, schoot hij nog drie malen, waarbij hij een man een schot door de linkerhand toebracht. De verwonde wercl per ziekenauto naar den centralen post van den Gemeentelijken Ecrste-Hulpdienst vervoerd en van daar naar het Gemeenteziekenhuis. De politieagent Boone was voor den grond geslagen en werd bewusteloos in een winkel binnengebracht, de agent v. d. En- de was door een klap of een steenworp aan het achterhoofd verwond. Beiden werden eveneens door een dokter van den Ecrste- Hulpdienst verbonden, evenals do agent Verbeek, die, op cle tram staande, zag dab zijn kameraden in het nauw zaten, hen te hulp snelde en zijn revolver trok. De besclionkene, die in de worsceling eveneens werd verwond, werd op een voor- bijkomenden vrachtwagen gelegd en aldus naar het posthuis Leosduinsche brug ver voerd. Een politieagent, op weg naar huis zijnde, die mede op het gezicht van de ontzaglijke menschenmassa kwam tocloopen, geraakte in het tumult zijn sabel kwijt. De agent K. Meyer, die uit het posthuis zijn collega's te hulp snelde, kreeg een steen t-egen het hoofd, waarna hij over herige pijn aan het gezicht klaagde. De brand in het v-oorruim van het Zweedsohe stoomschip „Gerei", liggen de in het Noordzeekanaal bij cle Oude Houthaven te Amsterdam, is thans ge- bluscht. Het; deel der lading, dat door het vuur was aangetast, is gelost. Het is nog niet bekend, wanneer de „Gerd" zal ver trekken. Bootwerkersstaking te Rot terdam. Zaterdagmiddag is onder dc bootwerkers van clen stuwadoor, den heer C. Swarttouw, die werkzaam waren aan de s.s. „Erna" en „Minerva" een staking uit gebroken. Zij eischten loonsverhooging5 cents per uur voor dagwerk en 7V cents voor nachtwerk. Thans i-s dc- staking uitge breid. Bij den stuwadoor, clen heer F.Swart touw, staken 200 werklieden, die werk zaam waren aan het s.s. „Om." Door verschillende vakvereenigingen wordt gepoogd een overeenkomst te tref fen. i De Dam. Men s c h r ij f t uit Am sterdam Na ongeveer zes weken is de Dam thans weer een open plein geworden. De groote houten schutting, met haar kleurenwcme- ling van reclame-biljetten, welke in den ron de om het Eendrachtsbeeld was opgeslagen, is neergehaald. Het plein heeft daardoor mede door de verwijdering van heb beeld een ruimer aanzien gekregen. Bij de ouders te Veendam is het droevige bericht ontvangen, dat de heer H. Timmer, eerste stuurman bij de Palcet- vaart in Oost-Indië, op de thuisreis met het stoomschip „Kawi" in cle Middclland- scho Zee overboord is geslagen en verdron ken. Do brandweer te Maastricht werd gerequireerd voor een brand in do timmermanswerkplaats van den heer Nys- ten in de Looierstraat, gevestigd boven de rijtuigfabriek van den heer Pelson. Beide werkplaatsen zijn gebouwd in een dicht aaneengesloten huizencomplex. Met vier stralen op de waterleiding werd het vuur aangetast, dat de aangrenzende mitrail leurs-kazerne bedreigde cn het militair hospitaal. In de kazerne ontstond brancl, doch dio was in den aanvang bedwongen Een aantal rijtuigen uit cle fabriek Pelson kon nog worden gespaard overigens is in beiclo werkplaatsen alles uitgebrand. Dc militairen verleenden hulp. Om iialfaoht was men het- vuur meester. Alles was ver zekerd. Op den Z c o d i j lc te Amsterdam is aan een man een portefeuille met onge- voer f 100 ontrold. Als verdacht hiervan zijn twee vrouwen aangehouden. In het buite n-I J bij Durgeraam is de 50-jarige visscher Oer rit Schouwen te water geraakt en verdronken. De man was sedert geruimen tijd blind. In liet klooster te Exaerde aan cle Zeeuwsch-Belgisohe grens is brand uit gebroken, waardoor het geheele pater- kloostcr een prooi der vlammen werd. De paters en de leerlingen moesten in nacht- gewaa-d vluchten. Naar de gevangenis te Roer mond zijn overgebracht twee in een volkslo gement te VenJo aangehouden Duitschers, verdacht van verschillende inbraken ge pleegd to hebben in Duitsche en Limburg echo grensdorpen. Een van hen, is bijge naamd „de rooie Ruus" of „rooic Hannes". De Nederlander Ruurd Heide- maar, in dienst als matroos op het schip „YVestdeutsche Lloyd 15" is, toen hij zioh aan boord van het in de haven te Duisburg liggende schip wilde begeven, tc water ge raakt cn verdronken. In cle laatste nachten heeft het in Friesland weer erg gevroren. Door dat het overdag door dc Noordelijke win den zeer koud is, groeit er niet-3. Het ge volg is, dat het gras zeer snel vermindert, zoodat de boeren al hooiland moeten aan spreken, om weide voor hun vee te heb ben. Te Drachten is een m eikoorlog uitgebroken. Huismoeders willen voor een liter melk niet meer dan 7 ets. betalen, ter wijl do verkoopers 8 ct3 cischen. De firma Smits Co. te Almelo nam vijf nieuwe arbeidsters in dienst. Te vens opende zij te Raalte een inrichting, met aan vankelijk twaalf arbeidsters. Gist er mor gen om zeven uur ontstond brand bij den kleermaker Boude- wijn, wonende aan den Lingedijk te Deil, in Gelderland. Negen woningen en vijf hooi bergen brandden geheel af. De verbrand© perceelen waren laag verzekerd. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. De oorzaak van den brand is onbekend. Het gevaar voor uitbreiding is thans geweken. Gelijktijdig is brand uitgebroken in het perceel van G. de Jong, bakker, tapper en kruidenier aan de Groote Straat, te Nieuw- kuik. Ten gevolge van den sterken noord oostenwind en- de huisbedekking met riet, nam de brand spoedig een zóó grooten om vang aan, dat binnen K paar uren niet min der dan 12 woonhuizen en 4 pakhuizen en 1 koetshuis totaal zijn afgebrand. Dertien ge zinnen zijn zonder dak en kampeeren op de weide achter de uitgebrande perceelen. G. de Jong, is gearresteerd als verdacht van brandstichting. Het parket uit 's-Her- togenbosch stelde ter pla-atso een onderzoek in. De Jong is echter weer op vrije voeten gelaten. Men meldt ons uit Rotter d a in De fabrikant J. B. uit Dusseldorf, die thans in een hotel alhier logeert, had een wissel, groot ruim f 27.000 te ont vangen aan net'bijkantoor van de Ne derlandsche Handelmaatschappij. Daar men hem niet persoonlijk kende, werd er bezwaar gemaakt den wissel uit te be talen. J. B. adresseerde dezen wissel aan een kennis M. V. II., die kantoor houdt in de Leuvelaan. Deze ontving den wis sel, maar ging er met het geld van door. Door de tram gedood. Een ont- zeltend ongeluk had Zondagmorgen om streeks kwart vóór tienen plaats in de Zaag molenstraat te Rotterdam. Daar reed op een fiets de 13-jarige Al- dort Molenaar, piccolo op het bankierskan toor der firma R. Mees Zonen. Van tegenovergestelde richting kwamen aangereden eenige hoeren tc paard en de jongen schonk zooveel aandacht aan de rui ters, dat hij in botsing kwam met een mo torwagen van lijn T0, daar hij eensklaps de rails overstak. De knaap verdween onder den baanschuiver en 't rechtervoorwiel ging hom midden over het lichaam. De wagen bestuurder bracht door electrisch remmer de tram tot stilstand, waardoor de deerlijk verminkte jongen tu-.^Tion voor- en achter wiel bleef- liggen. Met vereende krachten werd do tramwa gen door omstanders opgetild en de ge kwetste jongen met den brancard van liet politiepostliuis aan de Wiekstraat naar het Bergweg-Zieken huis geb ra -hl. Bij aankomst was de knaap reeds over leden. Hel noodlottig ongeval veroorzaakte zoo wel in der ouclerl. woning aan de Tollcn- skiuat No. 13 als in de buurt groote ont steltenis. De aardbeienrups. Te Be- verwijk, is, vanwege het Ministerie van Landbouw, een bezoek gebracht aan ver schillende tuinders, eensdeels om te onder zoeken of en hoeveel schade de zoozeer gevreesde aardbeziënrups reeds heeft aan gebracht, anderdeels om de tuinen aan te wijzen waar proeven tot verdelging van dit insect kunnen genomen word >n. To Beverwijk bleek de toestand bevredi gend niet echter te Heemskerk cn Heems kerk aan Duin. Daar bleken reeds vele vel den aangetast. Reeds de volgende weck zullen proever worden genomen. Deze ziekte was er voor eenigen. tijd zoowel aan leeraren als tuin ders met jarenlange*praktijk onbekend.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1