Tweede Kamer. Een Geheimzinnige Verdwijning. Gemengd Nieuws. Een tweede groote moeilijkheid, waarmede tnen bij een ontdekkingstocht door Zuid- Am c-iik a te worstelen heeft, vormen, vol gens Fiola, de stroom versnellingen der rivie- Iren. Vorsdiillende malen leden zij schipbreuk, Waarbij een gToot gedeelte hunner bagage .verloren ging. De resultaten der expeditie wogen naar zijn meaning slechts nauwelijks op tegen do gevaren en vermoeienissen, die do reizigers to doorstaan gehad, hebben. Over het verdere gedeelte van zijn tocht, tiadat hij Roosevelt verlaten had, deelde Fiola aan eenige dagbladcorrespondenten nog hei Volgende mede: Op de Papagaaien-rivier had ik, nadat ik den kolonel verlaten had, drie kano's en een met canvas overdekte boot. In een stroom versnelling sloegen echter al onze k,ano's om fen ging alles en iedereen overboord. De in boorlingen, die bijna geheel naakt waren, wisten vrij spoedig aan den oever te komen, doch ik ging ettelijke malen kopje.ondcr, tot ik er eindelijk ook in slaagle mij naar den •ever te werken. Het grootste gedeelte onzer bagage hadden wij echter verloren. Met heel veel moeite baanden wij ons een weg door d© jungle, doch bereikten eindelijk de Ta- pajos-rivïer, die wij afvoeren naar Santarem. Hier gingen wij de Amazone op naar Manaos en ontmoetten kolonel Miller, die met zijn partij op wog was naar de Machado-iivier, welke hij afvoer tot Galama aan. de Madeira. Hij vertelde mij, dat ook Roosevelt eenige kano's verloren had, wat mij, gezien mijn eigen avontuur, niet verwonderde. Zitting van gisteren. Inkomstenbelasting. Voortgezet werd de behandeling over dit onderwerp. De heer Van Vuur en vervolgde de verdediging van zijn amendement op art. 35, dat strekt om de dividendbelasting te rug te brengen tot het bedrag van het oor spronkelijke ontwerp, n.L 23/i pCt-., en haar dus niet t-e bepalen op 5 pCt., gelijk het te genwoordige ontwerp wik De heer Van Nispen tot Seve- 11 a e r (Rheden) verdedigde vervolgens het amendement, beoogende de dividenden pro gressief te belasten, aanvangende bij 2% procent en kunnchde stijgen tot circa 7 procent. De bedoeling is geen verhooging van belastingdruk te leggen op instellingen, welke geen kooge uitkeering kunnen doen, doch zich tot een matige rente op het ge- etorte kapitaal moeten bepalen. Interpellaties. Na de pauze vroeg de heer K 1 e e r e- kooper verlof den Minister van Water staat te mogen interpcllecren over het feit, dat de Directies der Spoorwegmaatschap pijen haar personeel moeilijkheden in den weg leggen, in verband met het vervullen door dat personeel van het lidmaatschap van den Gemeenteraad. De heer Mondeis vroeg verlof den Minister van Koloniën te mogen interpel- lccrcn over de nieuw ingevoerde artikelen C3a en 63b van het Indische Wc-tbock van Strafrecht voor Europeanen en van do artt. 66a en 6öb van dat Wetboek voor In landers met name over de strekking en draagwijdte dier artikelen. Deze artikelen bedreigen straf tegen hen, die door woorden of door teekens of ver- tooningen of op andere wijze gevoelens van vijandschap, haat of minachting tegen de Regeering van Nederland of van Nederl. Jndië opwekken of bevorderen, en tegon hen, die doze gevoelens opwekken of be vorderen tusschen verschillende groepen van Nederlandsche onderdanen of van inge zetenen van Ned.-Indië. Over liet verleenen van verlof tot beide interpellaties zal in de eerstvolgende ver gadering beslist wordeD. Hierna beëindigde de heer Van Nispen (ltheden) de toelichting van zijn amende ment op artikel 35 der inkomstenbelas ting. De lieer De W ij c k e r s 1 o o t h oordcel- de de voorgestelde dividend belasting niet onbillijk, vooral wanneer men er op let, <lat de versterking der middelen moet die nen voor uitgaven in liet belang der socia le wetgeving. Juist voor dat doel is het zoo rationeel speciale lasten te leggen op de naarnlooze vennootschappen, omdat deze in een gansch andere en eigenaardiger positie .-se?» FEUILLETON. 19 Zij keek hem smeekend, een beetje ang stig aan, zooals een kind zou doen. Maar Sylvia was geen kind. Zij was een zeer bekoorlijke jonge vrouw en De Virieu'a hart begon sneller te kloppen, maar zijn dagen van liefde en hof maken lagen ver achter hem. Door tot haar te spreken zooals hij ge daan had, had de Franschman een daad van onbaatzuchtigheid gedaan. Sylvia's on gekunstelde en naïeve bekoorlijkheid had hem diep getroffen, en daarom had hij haar den raad gegeven, dien hij de beste vond. Ik zal niet zoo dwaas zijn te beweren, dat alle menschen, die in het Casino spe len, verstokte spelers zijn, zei hij lang zaam. Ik ben er zeker van, dat er on der de bezoekers degelijke Parijselie huis vaders zijn, die wel eens spelen aan do groene tafel, en er een paar gulden win- fcen of verliezen, zonder er verder nadeel >an to ondervinden. Maar ik had mij hei- 1 ig voorgenomen u te waarschuwen voor het gevaar Zij gingen weer naar buiten, naar het stralende zonlicht, en Sylvia had het ge voel, dat zij in De Virieu een vriend, een waren vriend gekregen had. Dat was een bijzondere gewaarwording, die haar meer genoegen deed dan zijzelf wilde be kennen. De meeste heeren, die zij ontmoet had, nadat zij weduwe was geworden, behan- fcot hun personeel staan dan dc particuliere werkgever. Ook kunnen door deze dividend belasting de buitcnlandscke aandeelhou ders eenigszins bereikt worden, wat even eens alleszins billijk is. De heer De Meester bestrijdt het amendement-Van Vuuren en verdedigt het 6telsel van dividend-heffing des Ministers. Ook het amendement-Van Nispen bestrijdt hij als ondoelmatig, omdat er onder de aandeelhouders slechts weinigen te vinden zijn, die de oandeelcn kochten tegen den prijs van uitgifte. Do heer Vliegen bestrijdt uitvoerig het amendement-Van Vuuren en verdedigt het Regeeringsartikel, om van de vennoot schappen met 5 pCt. dividend belasting te heffen. Hij meent, dat de gemeenten dan nog gerust 50 opcenten kunnen heffen. Dan nog blijft men beneden den buitenlandschen belastingdruk. Ook tegen het amendement--Van Nispen is spreker, al erkent hij, dat er iets aan trekkelijks in ligt. Doch er zou eerst een wet op de naarnlooze vennootschappen noo- dig zijn, zou dit amendement iets willen uit werken. En dan zou de belasting niet op het dividend, maar op de winst moeten ge legd worden. De Minister van Financiën be gint met te verklaren, .dat, naar het una nieme oordeel van de Regeering, de verhoo ging der dividend-belasting in het onderha vige ontwerp niet behoeft mede te bren gen intrekking van het wetsontwerp tot uitbreiding van het belastinggebied der ge meenten. De Minister bestrijdt verder het amen dement-Van Vuuren. Waar het hier aller minst geldt een nieuwe belasting, doch slechts een verhooging van een bestaande belasting, komt reeds door dit feit alle principieele bestrijding van een dividend belasting te vervallen. Tegen het amendement-Van Nispen ont wikkelt de Minister dezelfde bezwaren als vorigo sprekers. De opvoering van de pro gressie tot 7 procent, zou ook zeer bezwa rend zijn voor de hier te lande opgerichte, doch in Indië werkende vennootschappen, die reeds in Indie zelf aan een heffing van C procent zijn onderworpen. Het amendement-Van Vuuren (f2.15 di vidend-belasting, in plaats van f5 per 100) wordt met -48 tegen 14 stemmen verwor pen. Voor stemden de heeren Van Wassena-er Van Nispen, (Rheden), Gerretson, Loeff, Duynstee, Van Sasse, Rutgers, Schimmel- pennick, Van Veen, Van By landt, Lohman, Van Wijnbergen, Van Vuuren, en De Mon- té-Ver Loren. Het amendement v. Nispen (Rheden) (progressieve dividendheffing) wordt met 49 tegen 14 stemmen verworpen. Voor stemden de heeren Van Vuuren, Aalberse, Van Nispen (Rheden), Van Was sen a er, Duynstee, De Monté-Ver Loren, Van Sasse, Schimmelpenninck, Van Veen, Van Bylandt, Lohman, Van Wijnbergen en Gerretson. Het artikel 35 wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen daarna de artt. 30, 37 cn 38. De vergadering wordt hierna verdaagd tot Dinsdag 12 Mei a.s. te elf uren. Vóór de opening van de vergadering, na de gebruikelijke middagpauze, werd een fo tografische opnamo gemaakt van de verga derzaal op het oogenblik, dat aan de Re- geeringstafel alle Ministers hadden plaats genomen, terwijl een groot aantal Kamer leden en de voorzitter en de verder© leden van het bureau der Kamer hun zetels had ingenomen. De verschillende tribunes, ook die voor de pers, bleven gedurende de opname ge sloten. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit is de zilveren eeremedaillo der orde van Oranje-Nassau verleend aan Meino Veen, te Steen wijk, turfmeter van het Waterschap Vollenhoven, en aan Wieker Veen, te Zuidveen, gemeente Steenwijker- wold, opzichter der lage verveningen van dat waterschap. is met ingang van 1 Juni aan den kolonel F. P. Francke eervol ontslag verleend als militie-commissaris in heb tweede militie district van Zuid-Holland, met dankbetui ging- delden haar alsof zij een aardig kind was. Er waren er velen, die getracht hadden met haar te gaan flirten, alleen voor het genoegen om met zoo'n mooi vrouwtje te flirten anderen weer en dit had haar met een gevoel van wrevel vervuld had den pas belangstelling voor haar getoond, toen zij hoorden, dat zij vijf en twintig duizend gulden inkomen jaarlijks had. Se dert den dood van haar man was zij ver scheiden keeren ten huwelijk gevraagd, maan geen enkele man, die haar gezegd had dat hij haar liefhad, had haar zoo veel van zichzelf verteld als deze vreem deling. Zij was hierdoor te meer getroffen, om dat de Franschman iemand scheen te zijn van een teruggetrokken karakter. In den korten tijd, dien zij in de Villa du Lac" had doorgebracht, had zij opgemerkt, dat, ofschoon Paul de Virieu al de andere gas ten van het hotel scheen te kennen, hij met geen van allen op een intiemen voet was. Toen zij op het punt was de Villa weer in te gaan, bleef Sylvia stilstaan en haar donkerblauwe oogen op De Virieu vesti gend, zei zij schuchter Ik moet u nog bedanken voor uw vriendelijkheid mij te waarschuwen. U weet, er is een Engelsch spreekwoord dat zegt: ,,Van te voren gewaarschuwd, is van te voren gewapend". Ik zal niet vergeten, wat u mij gezegd hebt en ik ben u dank baar voor het vertrouwen, dat u in mij stelt; ik verzeker u, dat ik er geen mis bruik van zal maken. Paul de Virieu bleef haar eenige oogen- blikken zwijgend aankijken en zei toen langzaam: In Streef kerkbij Schoonhoven is de Herv. Kerk met den toren afgebrand. Alleen tl.» muren et-aan nog. De oorzaak is onbekend. Om haar laat zestiende-eeuwschen bouw was deze kerk zeer belangwekkend. In 1572 brandde de Katholieke kerk van Streefkerk af. Terzelfder plaatse is teen aanstonds de Hervormde kerk gebouwd, die nu een ruïne ie. De ruim drie eeuwen oude kerk was een der schoonste sieraden van de schilderach tige oevers der Lek. Vijftien jaar geleden was er het mooie orgel uit de oude Re- monstrantschc kerk te Rotterdam in over geplaatst, zegt de ,,N. R. Ct." Voor de vier antieke koperen kronen was veertien da gen geleden nog f 1800 geboden. In een er van was heel wat zilver versmolten, bij testamentaire beschikking van Janneko Jans. Dit alles ligt nu in puin, met de scherven van heb gedenkraam 1813—1913, en de asch van heel wat kostelijk gebeeldhouwd eiken. Het was een groote kerk, met zevenhon derd zitplaatsen en nog heel wat ruimte er rondomheen. De mooie oude zerken zijn vermoedelijk mede zeer beschadigd. Uit de kerk verhief zich de massale vierkante toren, met de geestig gestileerde zooge naamde lantaarn er bovenop, tot een hoogte van 35 meter, in donzelfdcn geest als de toren van Zocterwoude. Kerk en toren zijn afzonderlijk verzekerd. Men meende de kerk voor f 30,000. Het kerkelijk archief is nog juist bijtijds gered. Sedert enkele weken waren leidekkers, .bezig het dak van de kerk te herstellen. Nu was de zood van den leidekker met loodgieterswerk doende geweest, juist bo ven den preekstoel. Om vier uren had hij het karwei verlaten. En om zes uren zag dc doodgraver op dezelfde, plaats rook op stijgen uit het kerkdak. Nog eer de brand was rondgeroepen, en de menschen ver schrikt uit. hun huizen kwamen, stond de kerk in lichterlaaie. Aan redden van de kerk viel niet te denken. Al spoedig stortte het bovenstuk, de lan taarn, van den toren in, dat uit hout, lood en leien bestond. De ruïne, de vervaarlijke steenromp, vierkant en massaal in zijn machtige ommu ring, maakt een zeldzaam fantastischen in druk. Indezander ij teMaarn (Utrecht) zijn twee arbeiders door een zandafschui- ving onder het zand bedolven, met het ge volg, dat beiden, toen het zand verwij derd was, overleden waren. D e 18-j arige Oornelissen, die bij den brand te Dieren ernstige brand- wordon heeft gekregen, is niet overleden. Zijn toestand is ernstig, maar er bestaat hoop op levensbehoud Op deMaaaindenabijheidvan VI aar dan gen is de boeiersaak „Cornelia", schipper van Eessem, uit Made en Drimme- len, in aanvaring geweest met een platte roeiersaak:, waarin tweè personen waren gezeten. De roeiersaak kantelde, waardoor de twee inzittenden te water geraakten. Slechts een hunner kon gered worden, ter wijl de 29-jarige Ario Yerhey, uit Hoog vliet, gehuwd en vader van twee kinderen, in de diepte verdween. Ala voorbehoedmiddel tegen de „rijp" worden de aardbeien door de Heernskorksche tuinders ingespoten met Bordeauscho pap, een oplossing van ijzer vitriool, kalk en water. DoGorsselsche bosschen zijn in generale massa afgemijnd voor f 21,700, vermeerderd met het bedrag van 5180 aan boomen, die door den kooper zijn genaast. TeGorkumisdoordooverheid de hand gelegd op een man, die daar reeds geruimen tijd zonder onderdak rondzwierf en berucht was om het ongedierte, waarmee bij de plaatsen, waar hij zich ophield, be smette. In de „N". Gorinchemsche Crt." werd gewaarschuwd niet op de banken te gaan zitten, waar de man gewoon was te gaan slapen 1 Hij is thans naar 's Rijks werkinrichting te Ycenhuizen overgebracht. De banken zijn van gemeentewege gereinigd. Ik vr^es, dat alle menschen, die zoo vriendelijk zijn, zich met mijn zaken te be moeien, alles van mij afweten, zei hij. Ik ben er bijvoorbeeld zeker van, dat uw Pool- sche vriendin er goed van op de hoogte is. U ziet hier vóór u een mali, die zijn laat- sten stuiver verdobbeld heeft, die niet kan werken en diö reeds sinds geruimen tijd leeft van de liefdadigheid van zijn familie. Sylvia had nog nooit iemand op zoo bit teren toon hooren spreken. Het paard, dat u mij vanochtend zag berijden, hij liet zijn stem dalen is niet van mijhet behoort aan mijn zwa ger. Mijn zuster, die heel veel van mij houdt, zendt het mij eiken dag, omdat zij bang is, dat mijn gezondheid er onder zal lijden, als ik te weinig beweging neem. Mijn zwager is iemand, die heel royaal is en graag geeft, maar toch wil bij mij het paard niet geven, omdat hij bang is, dat ik het zou verkoopen om weer geld te heb ben om te spelen. Er ontstond een lange, pijnlijke stilte; toon vervolgde Paul de Virieu op luchti- gen toon En nu, mevrouw, tot ziens en ver geef mij, dat ik u heb lastig gevallen met mijn particuliere aangelegenheden 1 Het is voor 't eerst, dat ik dat gedaan heb met iemand, die ik nog zoo kort kende, als ik de eer beb u te kennen. Sylvia ging naar boven, naar haar ka mer. Zij was getroffen en ontroerd. Het was een nienwe ondervinding voor haar, zoo in de ziel van een aüder te lezen. Het leven is als een verward kinwen vaD losse, onzichtbare draden. Dit ongewone, intieme gesprek met iemand, dien zij zoo weinig kende, met een vreemdeling, deed De staking te Zaandam. Een Woensdag voorgevallen kwestie tus- schen timmerlieden en een werkgover, doet vermoeden, dat het conflict in het bout- bedrijf uitbreiding zal krijgen. Een schuit hout van de firma Middelho ven werd vervoerd naar een in aanbouw zijnd huis in de Oostzijde. Een der firman ten, die zelf de schuit bestuurde, was niet in de gelegenheid deze te lossen, zoodat de vertegenwoordiger van de firma Hakes, die dit. werk heeft aangenomen, dit op droeg aan de timmerlieden, die, op grond van de besmettingstheorie, ook door hun organisatie aanvaard, weigerden, waarop twee zoons der firmanten het hout naar de werf vervoerden. De timmerliedenpatroons hebben niet zoozeer naar aanleiding van dit geval al leen, maar ook ter bepaling van hun hou ding voor conflicten in do toekomst, een vergadering belegd op morgen. Te Enschedé ontstond, wellicht ten gevolge van een ontploffing der gas kachel op de badkamer, een begin van brand, die zoo snel om zioh heen greep, dat de beide groote heerenhuizen aan den Noorderhagen, bewoond door de heeren Simg. Menko en Lampe. eigenaar is mr. E. ter Kuile door het vuur werden vernield. De brand ontstond in het huis van den heer Menko, en nam aanstonds zulk een dreigend aanzien, dat mevrouw en de beide kinderen zich ternauwernood van do slaapkamers konden redden. Vele kostbaarheden en zeldzame meubelen zijn verloren gegaan. De inboedel is overigens verzekerd. De heer Lampe, uit Leeuwar den, had juist het huis in orde laten bren gen deze inboedel is thans nog niet over geschreven. Er is veel brand- en water schade. Over een veiling in den Ant- werpschen dierentuin schrijft het „Hbld. v. Antw.": De „groote" koopers waren gekomen en men zag daar bij voorbeeld de beroemde Hagenbeek, van Hamburg; Dr. Buttikoffer, bestuurder der Diergaarde van Rotterdam en de bestuurders der dierentuinen van Berlijn, Dresden, Keulen, Königsberg, .breslau, Munster allen Herren doctoren, die wij regelmatig in onze stad terug zien. In den morgen werden een paar „minis ters" voor 6 en 8 franc verkocht. Aan dien prijs zijn zij in ons land niet te krijgen hoor; 't is waar dat het hier nietige vogeltjss geldt, van niet veel aanzien. De groote gebeurtenis van den dag is de toewijding geweest van de jonge giraf, over een jaar in onzen Dierentuin geboren en w-arvoor 6100 franc is betaald. Ziehier eenige prijzen: een gehelmde ca- soar 260 franc, een gier 50 franc, een arend 50 franc, een zeehond 65 franc en een zebra 1300 franc. Beren werden vruchteloos ingezet; er wa ren geen liefhebbers; ook do kruipdie ren geen het minste succes. Een antilope ging voor f 1500 frano, ©en yack voor 400 franc, een groote lama werd weggegeven voor 300 franc. Een Perzische tijgerin, op 2500 frano in gezet, vond geen kooper. Daarentegen wer den drie luipaard-wijfjes voor f1300 frano verkocht, en een jonge koninklijke tijger voor 1400 frano. Een wolkbreuk heeft groote schade aangericht fe Avesnes-les Aubert, de Rieux en Quievy. Een Inwoner, die het ver schijnsel van den aanvang af, waargenomen heeft, vertelt daarover het volgendeHet was ongeveer halfvler 'a middags, toen zich aan den hemel plotseling dikke Inktzwarte wolken samenpakten. Een hevig onweer barstte los en het water viel by stroomen. In een oog wenk was de rivier bnlten baar oevers ge troden en overstroomde den straatweg. In een fabriek, waar meer dan 50 arbeiders werkten, word plotseling de machinerie stop gezet De werklieden, door dit ongewoon oponthoud verrast, zagen spoedig wat de oorzaak was en konden zich In allerijl in veiligheid stellen. Het was hoog tijd, want het water steeg zienderoogen. Een groot aantal huizen langs de andeis zoo kalme rivier moesten voorden woedenden stroom ontruimd wordon. Ver schillende woningen werden onherstelbaar beschadigd. Op de plek waar enkele dagen geieden een coquet villatje stond, vindt men thans niets dan eenige puinhoopen. Alleen te Avernes les-Aubert wordt de schade op een millioen francs geschat. haar inzien hoe weinig de menschen eigen lijk van elkaar afweten. Hoe weinig wist zij bijvoorbeeld af van William Chester was dit misschien, omdat er inderdaad wei nig van hem af te weten viel? Hoe bitter weinig wist zij ook af van Anna Wolsky I Zij waren vriendinnen geworden en toch had Anna haar nooit eenige intieme bij zonderheid uit haar leven verteld. Zij wist zelfs niet haar adres in Polen Maar Sylvia voelde, dat er nu tusscheD haar en den Franschman, dien zij een week geleden pas voor het eerst gezien had, een band ontstaan was, die niet licht verbro ken zou worden. Zelfs al zou zij hem na heden nimmer meer terugzien, dan nog zou zij nooit vergeten, dat hij haar een blik had laten slaan tot op den bodem van zijn verbitterde, verwoeste ziel. Hij had een tip van den sluier opgelicht, die zijn bin nenste verborgen had en hij had dit ge daan om haar te redden haar, een on bekende van hetgeen zijn eigen onder vinding hem had leeren kennen als een vreeselijk lot. VII. Twee uur later gebruikte Sylvia Bailey de lunch me^Anna Wolsky in het Pension Mal fait. Het pension, waar Anna logeerde, vorm de een gToote tegenstelling met dat van Sylvia. In de „Villa du Lac" was alles luchtig en ruim, weelderig en rustig. De gasten van den heer Polperro brachten den eersten tijd door in hun kamers of in het Casino, terwijl verscheidene hun eigen auto's hadden en dikwijls uitstapjes maak ten, waarbij zij den geheelen dag wegble- II et Hof van Gezworenen t Augsburg, heeft het doodvonnis gevold over een 49-jarigen boekbinder, Johan Neponnik Rumpf genaamd, die een meisje had vermoord en in stukken gesneden. Hij pleegde zijn misdaad te Boedapest, maar werd in Duitschland gearresteerd en daar .hij Duitscher van geboorte is, moest hij in zijn vaderland terechtstaan. Het was een lastig en langdurig proces. De be klaagde ontkende, dus moest het bew^ja uit de getuigenverklaringen worden gele verd. Omstreeks 40 getuigen waren gedag., vaard, waaronder verscheidene Hongaren, die geen Duitsch spraken en dus door be middeling van een tolk ondervraagd moes ten worden. Rumpf, die te Eichstatt, in Beieren, werd geboren, is een man met abnormale hersens, die, uit een ziekelijke manie, kleinen meisjes de haarvlechten af sneed. Hij heeft gezworven door Duitsch land, Oostenrijk-Hongarije en Amerika en werd J5-maal veroordeeld wegens haar-af- snijden en andere misdrijven. In Novem ber 1698 stond hij te Ellwange in Wurtem- berg terecht, beklaagd van moord. Hij verklaarde toen, dat hij somtijds in een toestand van onbewustheid verkeerde, waarin hij volstrekt niet wist, wat hj" deed en dat hij zich dit later ook niet kon herin neren. Het was zeer goed mogelijk, dat hij iD dien toestand den moord gepleegd had zei hij, maar hij wist er zelf niets van. Het geneeskundig onderzoek ver klaarde hem ontoerekenbaar en het Hol van Gezworenen sprak hem vrij, doch ge- lasste zijn opsluiting in een krankzinnigen gesticht. Hij werd opgenomen in het ge sticht te Eichstatt, zijn geboorteplaats, doch in 1902 ontvluchtte hij. In geen iO jaren hoorde men van hem, totdat hij te Boeda pest opdook onder den naam Adam Scheek, waar hij als boekbindersknecht werkte. Op Zondag 31 Maart 1912 zond de vrouw van den kellner Schwarz haar 12 jarig dochtertje Gisella uit om vruchten te koo- pen. Het meisje keerde niet terug en bij onderzoek bleek, dat zij het laatst gezien is. toen zij den kelder van de drukkerj in ging, waar Rumpf werkte In April vomi men het in stukken gesneden lijk van Gi sella Echwarz op verschillende plaatsen in dc omgeving van Boedapest. De boek* bindei verdween eenige dagen later dan het meisje en op hem viel dus de vei den king, te meer toen het uitkwam, dat do zich noemende Scheel de uit het krank zinnigengesticht te Eichstatt ontsnapte Rumpf was. Deze was naar Duitschlaod teruggekeerd en werd in Beieren gevan gen genomen, toen hij daar weer vrouwen had aangerand. HetnieuwejachtvandenDuit- schen Keizer. Het oude jaoht van den Duitschen Keizer, „Hohenzollern" zal bin nenkort door een nieuw vervangen worden, dat denzelfden naam zal dragen. Midden Juni zal het van stapel loopen, m het begin van den Herfst hoopt men proef te stoomen om het» in 1915 in gebruik te nemen. De nieuwe „Hohenzollern" is grooter dan z'n voorgangerhet meet 7300 ton en heefe een lengte van 101 M. De bouw doet denken aan dien der snelzeilers het maakt dan ook een veel eleganteren indruk dan het ovk- jacht. Echter loopt het nieuwe schip slechts 18 knoopen tegen 21.5 bij de vorige „Hohen zollern." De bemanning zal uit 450 man bestaan. Een boot der kustwacht te A 1- deburgh in het graafschap Suffolk is met zeven inzittenden in volle zee omgeslagen, vier man verdronkende overige drie kon den óch zwemmende redden. Hetmet een lading olie van Hamburg naar Engeland vertrokken stoom schip „Dollart" is op het in den mond van de Stoer gezonken wrak van het stoom schip „Werner" gestooten. Yan de „Dol lart" werd de bodem opengescheurd met het gevolg dat het schip dadelijk zonk. Twee man verdronken, een werd zwaar ge wond. De overige leden der bemanning wer den gered. In een fabriek van zijden en katoenen stoffen te Calais heeft een gewel dige brand gewoed, waardoor een groot gedeelte der fabrieksgebouwen in de asch gelegd werd. De schade bedraagt een milli oen francs. 1200 arbeiders zijn werkloos geworden. ven. Het waren allen cosmopolieten, waar onder veel Russen. Hier in het Pension. Malfait waren haast alleen Franschen. Er heerscht een gesta dige drukte en voortdurend hoorde men gelach en luid gepraat. In het groote huis logeerden veel jongelieden, die hun dage- lijksche bezigheden in Parijs hadden. An deren, zooals Anna Wolsky, waren in Lac- ville, om zich. over te geven aan hun harts tocht voor het spel, en verscheidene kwa men altijd de maaltijden in het Pension gebruiken. Onder deze laatsten bevonden zich ookM tot Sylvia'8 bevreemding, de heer en me vrouw Wachner, het echtpaar van mid delbaren leeftijd, dat Anna aan Sylvia had aangewezen en dat het vorige jaar te gelijk met haar in Aix-les-Bains was geweest. Man en vrouw zaten nu vlak tegenover Anna en Sylvia aan de smalle table d'hót© en weer kwam er een breede, blijde la«h op het gelaat van de vrouw, toen zij de twee vriendinnen in het oog kreeg. Zoo ontmoeten we elkaar dus weerl riep zij uit met een diep keelgeluid, ea zich tot Anna Wolsky wendend, vervolg de zij in 't Fransch: Dit is heel iet# anders dan Aix-les-Bains, vindt u niefc> mevrouw Anna knikte toestemmend. Toch is Lacville een aardig plaatsj* en goedkooper dan men zou denken. *ij boog zich over de tafel heen en voegde er op zachten, vertrouwelijken toon bij Wat ons betreft mijn man en mij -j we hebben een klein villatje gehuurd; hij heeft genoeg van hotels. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 6