Zaterdag 2 A°. 1914. <Qeze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen Eerste B!ad. Oit de Omstreken. N», 16620. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1—6 regels /"l 05. Iedere regel meer /*0.17£. - Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine edvertentiën van 30 woorden 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Cents.Voor het incasseeren wordt/*0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden f 1.30per week. f 0.09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. 0.10. Franco per post1.65. Le.dsn, 2 Êr«Ies. De Maskarad© in 1915. Het laatste nummer van Virtus Concor- Fides", Let orgaan van het Lcidsch Studentencorps, bevat de bcgrooting voor de maskerade in 1915, zooals die is aangenomen op de corpsvergadering van 2 April j.l. Blijkens deze bogrooting zijn do activa geraamd als volgtfeestkas f 25000, entrée s 4500, verhuur van het feestgebouw f 3250, verpachting van het buffet in hot feestge bouw f 300, verhuur van kiosken op het feestterrein f 600 en vorkoop maskerade- ai tikelen f 500, to zomen du9 f 34150. Hó-passiva zyn als volgt begrootmaske- ïade'commissie f 3000, feestgebouw f 17000, architect f 850, bïnnondecoratie f 3000, plan ten f 250, verlichting f 3000, parkaanlog 500, brandweer f 400, duinwater f 100, muziek f 1500, rece.ptiekosten f 400, druk werken f 600, looncn f 500, politie en mili tairen f 500. Voor diversen en onvoofzien blijft nog f 2550. In de toelichting wordt opgemerkt dat de posti „anonymi" niet onde-r de uitgaven voorkomt. Hot ligt in de bedoeling zoo weinig mogelijk anonymi te laten meedoen. Èfocht' dit noodzakelijk zijn dan kan hiervoor «en bedrag uit de post onvoorzien worden genomen. De posfc-muziek is belangrijk verhoogd, •jaar de ondervinding leerde dat muziek noodzakelijk is. De post-verkoop maskerade artikelen is zee»* Jaag berekend, wanneer men In aanmerking neemt, dat dit in 1910 f 33L0 opbracht. Aan den Hagenaar Henricua is,-verneemt ,ïïet Vad.'\ de artistieke leiding van de Lcidscho maskerade in 191'5mpgedragefK De grootc Plantcnkcuriiig. De Grooto Plantenkeuring, die op 4, 5, cn 6 September a. .s. in de bt-aöszaal alhier go- houden zal worden, belooft in alle opzien ten te zullen slagen. Door den burgemeester werd een fraaie .verguld-zilveren medaille beschikbaar ge steld, terwijl bij toezeide, bij aanwe-zighoid in de stad, bereid te zijn do keuring te Openen. "Verder werden medailles toegezegd door de Leidsche Plantenbeurs en de Tuiniers- en Bloemisten-Vereeniging, do Vereeniging tot bevordering van hot Vreemdelingen verkeer, de Algein. Voorzitter der Mij. voor Tuinbouw, Het „Leidsch Dagblad" en ver schillende particulieren. Financieel© steun werd, zeer eigenaardig, Vooral van buiten de stad toegezegdde Verschillende afdeelingen der Mij. Keten zich niet oaibetuigd, doch vodral uit de Btad zelf ziet de commissie van voorberei ding gaarne nog eenige hulp te gemoet. Ook zijn er reeds en hier komt het voor- *1 op aan enkele belangrijke inzendingen toegezegd. Zoo is do Leidsche Tuinders-Pa- troous-Vereeniging voornemens een grooto inzending Groenten en Fruit te zenden, die een duidelijk beeld zal geven van de betee- kenis der groentencultuur hier ter stede. Een paar krachtige afdeelingen bereiden collectieve inzendingen voor, terwijl nu freeds enkele grootere kweekers, en vooral Calilia-kweekers, hun voornemen tot inzen ding kenbaar maakten. Als reclame heeft de Commissie een vier tal fraaie toepasselijke sluitregels doen ver vaardigen. De oplaag daarvan is klein ge maakt, ten einde ze betrekkelijk zeldzaam te doen blijven. Binnenkort zullen deze in omloop worde® gebracht. Door de politie alhier is tegen een winkelier proces-verbaal opgemaakt. We gens het aanwezig hebben van personeel negen uren. Een jongen, die gisteravond uit de vrouwesteeg met zijn rijwiel de Bree- op kwam rijden, kwam in botsing mot een aldaar passeerende auto. De jon gen werd van de fiets geworpen, en alleen jtet achterwiel daarvan werd een weinig beschadigd. De stedelijke muziektent heeft haar *ooierstandplaats in het Park weer ingeno men. Niet veel weer nog voor oponluchtcon- oorton I - In Dei> Haag ia geslaagd voor onderwij- l^res oioj. J. W. Schoenmaker, vanhier. De reserve tweede-luitenants O. M. ^jJgert. en H. G. J. Müüsse, beiden van het teg. inf., zullen 4 Mei a. s. respeotievo Me V0°^ ^e6D zea we^en hij hun corps al- HoKt er de wapenen komen tot het ver- lr°n Va-n werk el ij ken dienst. Jubileum prof. dr. Franchimont. Prof. dr. A. P. N. Franchimont, hoog leeraar in do organische chemie aan de Leidsche Universiteit, herdacht heden den dag, waarop hij veertig jaren geleden zijn ambt aanvaardde. Vrienden, oud-leerlingen en leerlingen hadden zich vereenigd tot een commissie, om den jubilaris, die aan het einde van den loopenden academischen leergang moet aftreden, wegens het berei ken van den zeventig-jarigen leeftijd, een huldeblijk aan te bieden. Aan den oproep dezer commissie was in ruimen kring gevolg gegeven. Van de laboratoria op reewijk woei de vlag en van het organisch-chemisch labora torium werd de hoofdingang door planten geflankeerd. Door Toon Dupuis is thans de beeltenis van den jubilaris gemodelleerd en een bron- zor. jilaquette, hiernaar vervaardigd, is aan gebracht in de gang van het organisch che misch laboratorium als meest waardige en bik vend'© herinnering aan den grooten leer meester. Do overdracht van deze beeltenis had hedenmiddag plaats. Do grooto collegezaal van het Laborato rium, dio door planten 'en bloemen feeste lijk, was versierd, bleek haast te klein voor ht„ aantal belangstellenden, dat uit allo oorden des lands was samengestroomd. Het college van Curatoren was vertegen woordigd door jhr. mr. dr. N. C. de Gijse- laar en den secretaris, mr. Boddaert; de academische Senaat door den rector-mag- nificus prof. G. Jelgersma en den secreta ris prof. J. M. Janse; do Nederlandsche Chemische Vereeniging, waarvan prof. Franchimont eerelid is, door haar voorzit ter, prof. dr. E. Cohen, van Utrecht, en den secretaris dr. P. A. Meerburgh Onder de aanwezigen merkten wij verder op talrijke hoogleeraren, studenten en verdere belang stellenden. - De voorzitter van de huldigingscommissie de Utrechtscho hoogleeraar prof. dr. P. van Romburgh achtte het een groot voorrecht als woordvoerder te mogen optreden op do- z- heuglijken dag. Inderdaad een groot voorrecht voor mij, aldus richt spr. zich tot den jubilaris, die ook welhaast veertig jaren geleden zijn in trede mocht doen in uw heiligdom aan do Ruïne, daar den eersten volledigen cursus over organische chemie door U gegeven mocht volgen en later niet minder dan elf jaar uw assistent mocht zijn. Uw komst ter betrekking van een nieuwen leerstoel he- teekendo een revolutie voor het onderwijs en het onderzoek in de organische chemie; e~\ revolutie, waarvan do invloed zich ver der uitstrekt© dan de Sleutelstad en die zich thans nog doet gevoelen in ons lieele vader land. Als een ziener hebt gij het destijds uitgesproken, dat de chemie bij uw optreden zich in hot begin van een overgangstijdperk bevond en reeds zaagt gij het morgenrood schijnen van eon nieuwen dag, die ons de physisclie chemie zou brengen. Spr. schetste in breede trekken de wijze, waarop het onderwijs door Franchimont werd geleid, waarbij gebroken werd met do oude sleur, een nieuw leven bruist© in het laboratorium en de studenten werden ge prikkeld tot ijver en studie. Wel waren de toestanden primitief, aldus spr., die gij vondt in het laboratorium bij uw optreden, doch langzamerhand werd al les door uw onverpoosd streven beter. Toch niet minder dan 27 jaren hebt go onder dio min of meer benarde omstandigheden moe ten werken, zonder dat het afbreuk deed aan uw werklust en werkkracht. In dit verband geeft spr. een kort over zicht van het wetenschappelijk onderzoek, door den jubilaris verricht, en de talrijke publicaties, van zijn hand verschenen. Hooggeachte Franchimont, aldus spr. aan het slot van zijn rede, wanneer ge op den dag van het heden een blik achterwaarts werpt op den in uw werkkring afgelegden weg. dan hebt ge, mij dunkt, het recht te vreden te zijn. Gij zult het niet weten, dit ligt niet in uw aard, want gij hebt uw idea len hoog gesteld, te hoog, dan dat ge ze ooit zult hebben kunnen bereiken, maar dit is het kermerk van do man van weten schap. Uw verdiensten zijn in de weten schappelijke wereld gewaardeerd geworden tal van geleerde genootsohappen tellen u- onder hun eereleden. Groot is het aantal van uw leerlingen, die een eervolle plaats bekleeden bij het onderwijs, bij het proef stationswezen en in de industrie en than8 nog smaakt ge de voldoening aan al onze universiteiten door leerlingen van u, leer stoelen voor chemie te zien bekleeden. Gij hebt het voorrecht een school te heb ben gevormd. Ter herinnering aan de diensten, die gij aan het chemisch onderwijs aan deze univer siteit en in ons vaderland bewezen hebt, tot oen herinnering aan uw werk ten bat© der wetenschap, bied ik u uit naam van een zeer groot aantal leerlingen, oud-leerlingen en vrienden, dit bronzen portretmedaillon aan. Nog een anderen wensch heeft de com missie gekoe-sterd en wel deze: Uw beelte nis een blijvende plaats in dit door u ge sticht en ingewijd laboratorium t© mogen geven. Moge deze beeltenis aangebracht in do vestibule, daar dagelijks bij ieder, die hier binnentreedt de herinnering levendig houden aan uw veertigjarig hoog'eeraarsch. cn een aanmoedigend voorbeeld zijn Voor komende geslachten aan werkers in uw yak." Zich daarna richtende tot curatoren draagt spr. aan hen de plaquette over. Jhr. De Gijselaar wenschte den jubilaris ook geluk niet alleen namens curatoren, maar ook als burgemeester. De gemeente is er trotsch op zulk een geleerde in haar mid den te hebben. Het verheugde hein, dat Z.Exc. de Minister curatoren gemachtigd had de beeltenis te aanvaarden. Hierna werd het woord gevoerd door den rector-magnificus prof. dr. G. Jelgersma-, dio in zijn van veel waardeering getuigen de toespraak in herinnering brengt wat Franchimont geweest is voor de Leidsche Universiteit, voor het onderwijs en de wo- tonschap. Prof. Schreinemaker wenscht namens de Phil. Faculteit den hoogleeraar geluk. Namens de Nederlandsche Chemische Vereeniging werd den jubilaris een oor konde overhandigd bij monde van haar voorzitter prof. dr. E. Cohen Prof. Fran chimont dankte de verschillende sprekers voor de hem gebrachte hulde en verklaarde zich erkentelijk voor de blijken van waar- decring en vriendschap In hotel „Du Lion d'Or" had daarna een druk bezochte receptie plaats, waar velen den beminden hoogleeraar hun op wachting kwamen maken. Hier werd nog het woord gevoerd namens den Leidschen Chemischen kring door dr. P. J. Montagne en enkele anderen. BOSKOOP. Alhier is een nieuwe Evangelisatie van confessioneel© zijdo opgericht. WADDINXVEEN. Bij de aanbesteding van den boven bouw een er fabriek voor de N. V. Xurkwa- renfabriek voorheen Vermeulen Co., wa ren laagste inschrijvers de gebroeders Nij- hof, te Boskoop, met 111.998. Hoogste was W. Korevaar, te Alblasserdam, met 141.000. NOORDWIJK. Aan het verslag over 1913 van de Spaarbank voor Noordwijk en Omstreken ontleencn wij het volgende Ingelegd in 1913: f 196.152,37; terugbe taald: f 156.496,39dus meer ingelegd: f39.655,98. Op Hypotheken en Schuldbe kentenissen geplaatst: f37.000; idem afge lost: f29.845. Alzoo meer geplaatst f7755. Op 31 Dec. 1913 verschuldigd aan in leggers: f502.542,68; bezittingen per 31—12—13 f501.205,69. Verlies, overge boekt naar de reserve f 1336,99. Reserve op 31 Dec. 1912: f54.496.55. Voordeelig saldo op winst- en verliesreke ning: f370,48. Samen f54.867,03. Verlies door koersverschil f 1.336,99 Reserve dus per 31 Dec. 1913 f53.530,04. Het aantal boekjes klom in 1913 van 2201 tot 2301. Gemeenteraad. Gisteravond kwam. de Raad bijeen on der presidium van den burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer M. Verloop. Ingekomen warene eenige officieel© stukken van Ged. Staten. Een verzoek van de arbeiders aan de gasfabriek om loonsverhooging werd ge steld in handen van B. en W. om advies. Van den Commissaris der Koningin was ingekomen mededceling, dat den burge meester van 4 tot 22 Mei verlof is ver leend. Een verzoek der bewoners van den Bin nenweg te Noordwijk-aan-Zee, om dien weg te bestraten, wat in 1913 door B. en W. is beloofd, mits de bewoners een deel der kosten droegen, waarvoor dezen een som gestort hebben, werd gesteld in handen van B. en W. om advies. Ingekomen was de eindrekening der Commissie, vóór de ontbinding van het contract belast met het beheer van den gtin d weg P i et-Gijzenbni gWas se na a r. Noordwijk ontvangt f53.65 als aandeel in het batig saldo dier rekening. Een verzoek van Zandvoort, adhaesi© te betuigen met een door die gemeente aan den Minister van B. Z. gezonden adres, houdende verzoek tot wijziging der gemeentewet in zake gemeentelijke belas tingstelsel, werd gesteld in handen van B. en W. om advies. Het verslag van den toestand der ge meente over 1913, alsmede het beredeneerd verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting in Noord wijk gedurende 1913 is verricht,- liggen Voor de Raadsleden ter inzage. In de Verordening op het Gasbedrijf werden eenige Veranderingen en aanvul lingen aangebracht, overeenkomstig den wensch Van Ged. Staten. Ingekomen was het Verslag 'der Com* missie, belast met het onderzoek der boe ken, enz. van-de Spaarbank voor Noord wijk en Omstreken, welke commissie zich ditmaal deed bijstaan door een accountant. Overeenkomstig conclusie der comm. werd de rekening 1913 goedgekeurd met dank aan het bestuur der spaarbank voor zijn belangloos beheer en aan den boekhou der, den heer Haanappel, voor de accura tesse van de boekhouding. Vastgesteld werden de gewijzigde pen sioengrondslagen van verschillende ge meente-ambtenaren. De heer J. van Konijnenburg Gz., werd herbenoemd tot commissaris der spaar bank voor Noordwijk en Omstreken. Besloten werd, adhaesie te beluigen met het door Velsen aan de Xwe^de Kamer gezonden adres inzake ouderdomsrente aan behoeftigen. De rekening over 1913 van de Gezond heidscommissie, sluitendé met een voor deelig slot van f 852.01Ys» werd goedge keurd. Aan de orde was toen punt 7 der agen da„Voorstel brandweerinrichting te Noordwijk-aan-Zee." B. en W. herinnerden aan hetgeen in den Raad werd opgemerkt naar aanleiding van den brand in Pension-Doncker op 9 Nov. 1913. Zij zeggen, dat een beroeps brandweer afdoende zou zijn, doch dat de kosten,, daaraan verbonden, te hoog zijn. De voorziening in de behoefte aan een in richting, om op de badplaats een brand te blusschen of althans de uitbreiding er van te voorkomen, wordt bcheerscht door de vraag, op welke wijze voldoende b'.usch- v/ater is te verkrijgen. B. en W. hebben advies ingewonnen van het technisch bu reau D. Houtman, in Den Haag, die een electromotor van 30 P.K. met centrifu- gaalpomp wil plaatsen, die het water in een windketel pompt, waaruit het in buizen geperst wordt cn verder in de slangen. Daarmee kan men tot groote hoogte spui ten en over een lengte van 1000 Meter. De hoeveelheid water, die een dergelijke installatie kan levéren, bedraagt 1020 L. per minuut; handbrandspuiten leveren ge middeld 190 L. bij 50 slagen per minuut. Men zou de installatie willen maken in de nabijheid van het tramstation te Noord- wijk-aan-Zce. De geheel e inrichting zal ongeveer 6000 gulden kosten. De Raad vond goed, dat B. en W. door het bureau-Houtman een gedetailleerde be grooting voor de uitvoering van het plan doer, maken. De „ziekenbarak" aan den Duinweg, ver kocht aan den heer Endthoven, werd aan den openbaren dienst onttrokken. Daarna werd de vergadering gesloten. Te Breda is op 82-jarigen leeftijd overleden de heer A. .J. Labberton, rus tend hoofd eener openbare school. De hoer Labberton was gedurende veertig jaren hoofd eener openbare school te Alblasser dam cn gedurende tal van jaren directeur der Rijksnormaalschool t-o Nieuw-Lekker- land. Bovendien leidde hij vele jongelieden op voor do stuurmanskunst. Zijn gedachtenis zal bij velen, die van hem hun opleiding het zij als onderwijzer hetzij als stuurman ontvingen, in dankbare herinnering blijven. Te Zaandam werd gisteravond ccn optocht gehouden ter propagandecring van het algemeen kiesrecht en den 8-uren- dag en tevens ten gunst© van do staking in het houtbedrijf. Duizenden mcnschen waren op de been. In den omtrek van Den Burcht, waar de opstelling plaats had, wn3 het buitengewoon druk. Aan den optocht werd door paar schat ting 3000 petsonon deelgenomen en hij werd geleid door vier muziekkorpsen. Be halve vele vaandels prijkten in den stoet verschillende transparanten met spreken de opschriften. Het meest werd de aan dacht getrokken door den sprekenden kop van dr. Kuyper mét het bijschrift: „Zij kunnen niet wachten, geen dag en geen nacht". In den stoet liepen ook mede de drie soc.-dem. wethouders, de heeren Duys-, Do- nia en Van der Laande burgemeester had zich hiervan, naar hij te kennen gaf, onthouden, om met het oog op de staking allen sohijn omtrent partijdigheid van zich af t© wenden. Na afloop van den optocht werden in drie zalon openbare vergaderingon gehouden, waarin als sprekers optraden de heeren K. ter Laan, burgemeester, F. M. Wibaufc; wethouder van Amsterdam, en A. de Vries, onderwijzer aan eon openbare lage re school te Zaandam. Alle zalen waren geheel bezet, zelfs moesten er nog belang stellenden wegens gebrek aan plaats te leurgesteld worden. De diaconie der Ger. Kerk te Nijkerk hoeft, zoo meldt „De NederL", dezer da gen in een der kerkzakjes een obligatie Ned. Werk. Schuld, groot 1000, ontvan gen. Beroepen is bij de Nod.-Herv. Gem. to Bennebroek ds. P. J. F. van Voorts Va der, te Nederhemert. Men meldt ons uit Den HaagDe voorzitter en de vice-voorzitter van den Alg. Bond van Onderofficieren bij dc Ko ninklijke Marine, de heeren P. F. Evenaard en J. Wiarda, zijn gistermiddag door den Minister van Marine in audiëntie ontvan gen, om, in verband met de voorgestelde pensioenwet op de zeemacht, de belangen van de onderofficieren bij de Marine te be pleiten en gewenschtë wijzigingen in het ontwerp onder de aandacht van Zijne Ex cellentie te brengen, mede naar aanleiding van door genoemden Bond tot den Minis ter van Marine en de Tweede Kamer ge richte verzoekschriften. Aan „Het Volk" hebben wij ontleend, dat, nu, behalve de vroeger vermelde Ka merleden, ook de heer Van Idsinga de hem toegebrachte vrijkaart voor het vervoer op. de Nederlandsche spoorweglijnen terug.' heeft gezonden, van alle leden der Kamer1 bericht van ontvangst van de vrijkaart was binnen gekomen. Ten einde misverstand to voorkomen, meenen wij, zegt de „N. R. Ct.", gerechtigd te zijn, mede te deelen, dat ons bekend is, en nog dezer dagen» bevestigd werd, dat niet alle niet bij name; vermelde leden de. vrijkaart hebben aan vaard. Er zijn ook leden, die de vrijkaart niet hebben aanvaard, doch het onnoodig hebben gevonden, dit feit te publiceeren. Naar men verneemt, is de 3de Juli bestemd voor de uitreis naar Scandinavische havens van het pantserschip „Zeeland" met1 den Prins aan boord, in verband met het be zoek van Z. K. H. aan de Noorseke Hoven. Z. K. II. zal eenige dagen te voren H. M. de Koningin vergezellen tijdens het Ko ninklijk verblijf in de stad Gronnigen. Do heeren mr. H. J. D. D. Enschedé, medefirmant van de firma Joh. Enschedé en Zn., te Haarlem, en J. C. Pull, contro leur van de posterijen en telegrafie, zijn door den Sjah van Perzië benoemd tot com mandeur in de ord© van den Leeuw en Zon. („N. R. Ct.") H. M. de Koningin heeft Haar kamer heer i. b. d. mr. J. A. H. baron van Zuy- lcn van Nijevelt t© 's.Gravenhage, benoemd tot commandeur, en mr. H. A. Viotta, di recteur van het Conservatorium voor Mu- ziek in Den Haag, de eere.medaille voor Kunsten en Wetenschappen in zilver toege kend, in d© Huisorde van Oranje. H. M. de Konin.gin-Mocder heeft een gift van f 100 geschonken aan d© Vereeniging Hofwjjck, te Voorburg. Het Kamerlid de heer Kleerekopor, die gisteren met den Minister van Waterstaat een onderhoud had met betrekking., tot het be sluit van den directeur-generaal der S.S. in verband met het vervullen van het Raads lidmaatschap door personeel der Maatschappij zal in de vergadering van de Tweede Kamer van a.s. IAnsdag de Kamer het verlof vra gen om den Minister van Waterstaat om trent deze zaak te mogen intcrpelleercn. De heer Sodij. eerste hofmeester in den dienst van H. M. de Koningin, was gisteren 25 jaren ten Koninklijken Paleize werkzaam, aanvankelijk als chef (eerste kok) van do keukeuafdeeling aan het Hof. Een feeste lijke viering van het feit moest achterweg© blijven op Verzoek van den jubilaris, wiens gezin onlangs door een droevig sterfgeval weid getroffen. Namen9 H. M. de Koningin hoeft de hof maarschalk den lieer Sodij, onder herinnc- ring aan zijn trouwen diénst, hot csrcdicnst- kruis der Huisorde van Oranje uitgereikt. Verschillende leden van de Hofhouding en velen uit het dienstpersoneel ten Paleiz© gaven hem blijk van hun belangstelling. Op den dag, dat het Deonse.he Konink lijke Echtpaar met H. M. de Koningin ta Rotterdam komt, nl. Zaterdag 23 Mei, tegen 11 uren des voorin., zal aldaar op de rivierf aanwezig zijn Hr. Ms. pantserschip „Heemst kerek", aan boord waarvan het vorstelijk ge-- zdschap do lunch zal gebruiken met een 30tal genoodigden. H. M. de Koningin heeft aan de ver eeniging „Het Nederlandsche Lied" het prao- dicaat „Koninklijke" verleend. „Het Ned. Zeewezen" meldt, dat heb in de bedoeling van het Dep. van Marino ligt door bemiddeling van Oorlog een Far- man-tweedekkor aan te koopen, waarop zieh. dan in Soesterberg twee marine.officie.ren zou den oefenen. Bij informatie werd ons dit bericht be vestigd, zegt ,,De N. C.". Het ligt in de bedoeling, dat zich eenige officieren van do marine zullen oefenen met gewone aeroplanes en zich op de hoogte zullen stellen van d© technische en metereo 1 ogisch-e vraagstukken. Blijken dan over ©enigen tijd de kydroplauea betrouwbaarder en bruikbaarder instrumen ten dan zij tot op heden zijn, dan beschikt do marine over enkele officieren, die met liun technische en metercologiscko kennis civ kim vaardigheid in het besturen van een. aeroplaan, zieh de kunst van het vliegen op hydroplanes ijl betrekkelijk korten tijet meester kunnen maken.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1