Dondei'dag SO April. A0. 1914. (Seze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste blad. Uit de Omstreken. (jo, 16618. PRIJS DKR ADYERTENTIEN yfln i_0 regels ƒ1.05. Iedere regel moer ƒ0.170. Grootere lettors naar plaatsruimte. - Kleine tdvertcntiên van 30 woorden 40 Gents contant; elk tiental woorden meer 10 Gents.Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ1.30; per week. f 0.09. Buiten Leiden en waar agenten gevostigd zijn per week. B 0.10. Franco per post 1.65. Leiden, 30 Appj». Kerkelijke verkiezing. De uitslag van de verkiezing van 25 le den van het Kiescollege der Ned.-Herv. L,t.m. alhier, gisteren en eergisteren ge- tiouden, had den volgenden utslag Herkozen zijn 22 leden, die door do lries- vereeniging van „Geloof en Belijdenis" en De Nedsrl. Hervormde Kerk" gemeen- scu.ippelijk waren gcandideerd met resp lui7 tot 1026 stemmen. Verder werden de drie door de vereen. Geloof en Belijdenis" gestelde leden, de iccren A. Smittenaar, Th. J. do Bolster A. M. van der Ven gekozen met 665, en 659 stemmen. De drie candidatcn van „Be Ned.-Herv. Kerk verkregen 373, 3Co en 368 stemmen. De vrijzinnige candida tes verkregen van 351 tot 358 stemmen, f Dc confessioneel-orthodoxe candidaten gingen met 100 stemmen terug, de gema tigd orthodoxe candidaten kregen 30 stem- •n meer en de vrijzinnige candidaten gin- jen met 50 vooruit. l-Mei-hctooging. j Vanwege de afd. Leiden der S.-D. A -P'. [en dc Leidsche Bêetuurdersbond zuilen ïorgen twee bijeenkomsten gehouden wor- cien, 's namiddags in ..Vooruit" en |savonds in de Stadszaal. Ook zal een optocht met muziek en i.t- alooido banieren door de stad plaats heb- jen. Om zes uren wordt de stoet opgesteld in do Sfc'adszaal en om halfzeven vertrekt 'hij an daar f De volgende weg zal genomen worden: J. Breestrnat, Kort-Rapenburg. Prinsesseka- de. Haarlemmerstraat, Kalvermarkt, Hee ngracht, Groenrsteeg, Langestraat, Rijn straat, Vierde Bmnenvestgracht, Zijdgracht [Kae.msteeg, Molen-steeg, Kaiserstraat, Ra penburg, B reestraat naar dc Stadszaal. Het echtpaar Sieval, wonende in het Begijnhof, 10, aan 't Rapenburg alhier, een laar oudjes van 76 en 74 jaar, herdenkt Bezer dagen zij gouden bruiloft. Het zijn nog een paar menschen uit den werkmans stand van den ouden stempel. Vader Sie- Jval werkte 28 jaar bij den timmerman en aann. wijlen den lieer Kok en verzuimde in al dien tijd slechte één, zegge één dag. Toen zijn patroon heenging, dacht diens op\olger, dat Sieval te oud was om hern over to nemen. Zoo bleef hij 39 weken werkloos, doch toen nam de heer Koert hem weer terug en geen van beiden heeft [_«r spijt van. De 76-jarige Sieval is nog altijd bij do klanten de gewilde knecht, dien men gaarne de karweitjes laat doen. K Moeder Sieval, hoewel twee jaar jon- 1 ge, is er minder aan toe. Zij heeft voor Vijf jaar door een val een been gebroken i©n sinds dien tijd willen haar beenen niet leer mee. Haar huishoudinkje doet zij echter nog goed en tevreden is zij oorc. pij wil nog minstens voor tien jaartjes bij- teekenen. Maar dan moet haar man het ook doen, want zij kunnen het niet meer huiten haar stellen. 1 De achterkamer staat nu in bruidstooi, lat hebben de kinderen en kleinkinderen gedaan. Moedertje s er trotsch op en het schijnt, Pat poes en lorre er ook mee in hun schik l !llJ- Zij doen ten minsto veel drukker als Lenders. Men komt er in dit huishoudentje echter mapjes rond en wie in deze dagen eens kijkje nemen en de oudjes een verras- jjjng wil bereiden, zal zeker welkom zijn doet een goed werk bovendien. Gisteravond hield prof. dr. N. Ph. ffendeloo, op uitnoodiging van de Medische faculteit der Leidsche Studenten, een voor- pacht over ,,De bepaling van Erfelijk heid Deze uitvoerige en zeer wetenschap- [fhjke lezing leent zich niet voor een kort ttreksol, zoodat wij ons moeten bepalen de mededeeling van de conclusie, waar- '0 spr. aan het slot van zijn betoog kwam, dat wij nog pas aan het begin staan J een onmetelijk arbeidsveld. Voor de ginning daarvan, met name voor het ver- molen van betrouwbare gegevens in vol enti aantal, is samenwerking der genees- L lgen een onafwijsbare eisch. Eerst r°p zullen wij, naar spr. meent, wellicht 'aarf Z-Q 8evotefcrekk:ingen te maken, wij nu nog niet gerechtigd zijn. Is van den heer Van Schaik Boe n; J*;6' zor&wekkend. De patiënt is tot bewustzijn teruggekeerd. Puinerd ^schikking van den Minister van lanR van Zaken is benoemd, met in- Riikn v, u lö14, hot conservator bij >•- herbarium alhier, W. A, Goddijn, Zickenhuisbouw te Leiden. In antwoord op het Voorlóopig Verslag betreffendo het wetsontwerp tot verhoo ging van Hoofdstuk V (.Binnenlandsche Za ken) der Staatsbegrooting voor 1914, herin nert de Minister van Binnenlandsche Za ken, naar aanleiding van de vraag, in hoe verre de in 1910 genomen beslissing, be treffende den aankoop van een terrein, bindend zou zijn ten aanzien van de thans aanhangig gemaakte stichting er aan, dat indertijd den leden der Kamer ter ver trouwelijke kennisneming aangeboden is het rapport, in 1909 door dc Leidsche Zie- kenhuiscommis.de uitgebracht, waarin deze als haar meening uitsprak, dat de stichting van een complex ziekenhuisgebouwen en laboratoria op een terrein, ter grootte van minstens 15 II.A., nooclig zou zijn, en waar in zij tevens voor zoodanige stichting een program van eischen met globale kostenbe- cijfering ad 4,860,000 gaf en dat de toen malige Minister van Binnenlandsche Zaken verklaarde, in de Memorie van Toelichting bij Hoofdstuk V der Staatsbegrooting voor 1910, dat hij zich in het algemeen met de (door de zielcenhuiscommissie) aangegeven oplossing vereenigen kon" en verder me dedeelde ,,Ten einde een principieele be slissing mogelijk te maken, wordt hierbij een bedrag van 8320 uitgetrokken, waar van naar globale schatting 4320 voor do erfpacht der terreinen, en het overige ter nadere voorbereiding van den bouw "en de uitwerking-der plannen De tegenwoordige Minister acht het niet twijfelachtig, clat cle Kamer bij die gelegen heid den voorgestelden post voteerdete vens in beginsel de stichting heeft aan vaard, waarvan de inmiddels nader uit gewerkte plannen - thans aanhangig zijn gemaakt. De meening, dat dc terreinaankoop van Rijkswege nog ongedaan zou kun nen worden gemaakt, is niet, juist. Contrac tueel staat het der gemeente Leiden vrij in den eigendom c1 r terreinen terug te treden, wanneer op 1 Juni 1914 niet mét den zickenhuisbouw is aangevangen, maar van Rijkswege is een dergelijk voorbehoud niet gemaakt. Do in het ziekenhuis op te nemen patiën ten zullen in de eerste plaats uit Leiden zelf to wachten zijn, en voorts uit de meer of minder naasto omgeving, zooals bijv 's-Gravenhage, Delft en wellicht ook Rot terdam. Er is echter geen reden om aan te nemen, dat laatsgenoemde gemeente het grootste contingent zal leveren. Intus- schen, al mocht dit wel het geval blijken dan nog zou daardoor Rotterdam niet do aangewezen plaats voor de stichting wor den. Op zichzelf bestaat er niet de minste aanleiding, om van Rijkswege te Rotterdam klinieken en laboratoria te stichten. Het gaat immers niet over do vraag, welke plaats meer of minder behoefte heeft aan ziekenhuizen, maar in staat te voorzien in de.sinds lang reeds urgente behoefte aan betere outilleering van de medische facul teit der te Leiden gevestigde Rijksuniver siteit. Dat to Utrecht en te Groningen zieken huisinrichtingen bestaan, ontheft niet van do verplichting, om ook de Leidsche Hoo- go school behoorlijk in te richten. Dat de aard der aangebrachte bezuini gingen eenig© discussie zou uitlokken, viel te verwachten, meent de Minister. Het is nimmer eon dankbare taak, om aan de eischen, door hoogleeraren in het belang van het aan hun zorgen toevertrouwde on derwijs gesteld, beperking op te leggen, maar het is nu eenmaal noodzakelijk, dat zekere grenzen worden getrokken. Wat de schrapping van een afzonderlijke kli nische afdeeling voor de pharmacotherapie betreft, is do Minister het eens met do le den, die meenen, dat hot opzettelijk na gaan van de resultaten, met geneesmidde len verkregen, zeer wel door samenwer king met andere hoogleeraren zal zijn te bereiken. Een afzonderlijke kliniek schijnt daartoe niet noodig. Voor een terugkomen op dezo bezuiniging vindt de Minister dan ook geen aanleiding. Van een toezegging, den hoogleeraar Van Leersum van Regee- ringswego gedaan, is den Minister niets be kend. Bij de inrichting van de collegezaal, enz., zal te Leiden op het grooter aantal stu denten gerekend worden. Het gesticht „Endegeest" kan voor het onderwijs slechte een betrekkelijke waarde hebbeD, voornamelijk omdat het daar voor handen ziekenmateriaal zich minder voor onderwijsdoeleinden eigent. De duur van het werk wordt voorname lijk beheerscht door den omvang. Intusschen wordt gaarne de toezegging gedaan, dat indien het tijdens do uitvoe ring mogelijk zal blijken, binnen een kor ter tijdsverloop gereed te komen, zulks niet zal worden nagelaten. Een wetsontwerp tot het. instellen van een bouwfonds voor het departement van binnenlandsche zaken is inmiddels aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal ter overweging aangeboden. Jaarlijksekc Militaire Schietwedstrijden. Bij den gisteren op de banen te Katwijk gehouden schietwedstrijd door do man schappen van het lilde bataljon van het vierde regiment infanterie hebben de na volgende miliciens prijzen behaald. lste prijs: zilveren horloge „Anker"' met inscriptie door milicien J. van der Kraan, met 36 punten. 2de prijs: zilveren horloge door milicien Veenman met 35 punten. 3de prijs: zilveren horloge, door mil. Schaafsma, met 35 punten. 4de prijs zilveren horloge, door mil. Bik, L. P. M. De winnaars van de overige zes prijzen waren respectievelijk de miliciens: De Vos* Goddijn, Windhorst, Graven, Van den lioorn en Aarts. Het maximum te behalen aantal punten was veertig. Van de in dit jaar te houden herha lingsoefeningen zijn eenige categorieën van miliciens-verlofgangers buiten oproeping ge laten, omdat zij in 1911 langer dan den aan vankelijk vastgostelden tijd voor herhalings oefeningen onder de wapenen zijn gehou den. Aangezien het mogelijk is, dat verlof gangers, die toen langer onder de wapenen zijn gebleven, na 1911 zijn gaan behooren tot eon onderdeel van het leger, waarvan do manschappen niet of niet langer dan den aanvankelijk bepaalden tijd voor herha lingsoefeningen in werkelijken dienst zijn geweest, heeft de Minister van Oorlog be paald, dat deze categorieën van verlofgan gers dit jaar vrij zullen zijn van opkomst. Zoo kunnen sommige verlofgangers van de Ilde en do IVde divisie bij een andere divisie zijn overgeplaatst. Ook kunnen onder de op te roepen verlofgangers Israëlieten zijn, die in 1911 onder de wapenen waren bij onderdeeleu, die toen langer werden ge houden. Dit laatste kan zich voordoen bij de achtmaanders van de lichtingen 1907 en 1903, behoorendo tot de 2de Compagnie Wielrijders, de achtmaanders van de Kbh- ling 1908, behoorendo tot de 4de Compagnie Wielrijders en de miliciens van de lichtin gen 1907 en 1908, behoorendo tot de com pagnieën Hospitaalsoldaten. Het is daarom billijk geoordeeld, dat deze categorieën rlifc jaar vrijdom van opkomst genieten. De vergadering van de Vereeniging ,,De Practische Ambachtsschool" werd gis teren ook bijgewoond door den burgemees ter, jhr. De Gijselaar. Uit de mededeelingen van den voorzitter stippen wij nog aan, dat aan de leerlingen van het derde leerjaar vanwege het Rijk een cursus in verbandleer zal gehouden worden ten behoeve van Eerste hulp bij be drijfsongevallen. Het onderwijs zal worden gegeven door den off. van gezondheid, den heer Kooiman. Deze cursus is van zeer veel belang daar kennis van verbandleer groote onheilen bij ongevallen kan voorkomen. Aan de school zal voortaan ook het voort gezet lager onderwijs verbonden worden, waarvoor reeds een leeraar is aangewezen, en tevens zal het toelatingsexamen van AT 8. G. niet meer verplichtend zijn tot de toelating aan de school In de opgave van de overgangsexamens stod, dat van de eerste naar de tweede klasse was bevorderd A. Stigterdit moet zijn J. Stigter. Bij besckikkiug van den Minister van Oorlog is de heer J. F. A. Vos, student i-> de geneeskunde alhier, toegelaten tot een ver bintenis als adspirant-reserve-officier van gezondheid bij het vierde reg. infanterie. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken is bepaald, dat de verschillende afdeelingen der Technische Hoogeschool te Delft voor het afnemen van de examens voor de zomervacantio van 1914 zullen worden aangevuld mot deskundigen buiten die Hoogeschool, o. a. in de afdee ling der algemeene wetenschappen met v»e Leidsche hoogleeraren dr. J. C. Kluyver en dr. P. Zeeman Gzn., in de afdeelingen der weg- en waterbouwkunde, der werktuig bouwkunde, scheepsbouwkunde, en elektro techniek mede prof. dr. P. Zeeman Gzn. Bij beschikking van den Minister van Oorlog wordt de kapitein B. J. Stigter, van het 4de Reg. inf. met ingang van 1 Septem ber a. s. eervol ontheven van zijn detaeliee- ring aan den hoofdcursus te Kampen, al waar hij leeraar is, en komt hij alsdan alhier in garnizoen. De Dijkgraaf van het Hoogheemraad schap Rijnland, onzo stadgenoot mr. Egbert do Vries, heeft men ingang van 17 Augustus a s. aan H. M. do Koningin ontslag uit zijn betrekking gevraagd. De tweede-luitenanfc-Kwartiermeester Stadhouder, van het vierde regt». infanterie, is aangewezen, om op te treden als verplc- gings-officier gedPrende hot verblijf van dc vereenigdo October-bataljons der I divisie in do Legerplaats bij Laren van 3 tot en met 12 Juni a.s., terwijl hij tevens belast wordt met de verpleging van het detachement van het z.g. voorkamp. Van tal van particuliere woningen en van de openbare gebouwen wordt heden gevlagd ter eere van den vijfden verjaardag van Prinses Juliana. De voorgenomen muzikale wandeling van de postmuzick-vereeniging „Prinses Juliana" had in goede orde en met opgewektheid van morgen plaats en vanavond kan genoten worden van do reeds door ons vermelde illuminaties en concerten. In het middaguur werd het stadhuiscaril. Ion bespeeld. Uit hoofde van den verjaardag hadden de militairen van het garnizoen alhier heden na één uur nm. ZoncJagschen dienst. Het prov. kerkbestuur van Groningen heeft toegelaten tot den dienst in de Ned.- Herv. Kerk, de heeren J. J. T. Spaargaren en F. E. van Santen, beiden alhier. De Minister van Oorlog heeft benoemd in de commissie, door welke in dit jaar het toelatings-(aanvullings-) examen tot de Ko ninklijke Militaire Academie te Breda zal worden afgenomen den kapitein F. J. G. W. Leers, van het vierde reg.-inf. en den heer P. Persant Snoep, leeraar alhier. Mej. J. van Hoeken, alhier, is be noemd tot onderwijzeres aan de dr.-A.-Kuy- perschool te Maassluis. Prof. dr. C. Snouck Hurgronje en prof. dr. Ch. A. van Ophuysen, alhier, zijn be noemd resp. tot lici en voorzitter en tot lid en secretaris der commissie tot het afnemen in 1914 voor de examens van den Ned.-Indi- sclien administratieven dienst, en mr. J. R. Carpentier Alting, mr. dr. J. C. G. Jonker, dr. A. W. Nieuwenhuis en mr. C. van Vol lenhoven, allen hoogleeraar aan de rijksuni versiteit alhier, en dr. E. G. Godeé Mols- bergen, lector aan de Gemeentelijke Univer siteit te Amsterdam en tijdelijk lector aan de rijksuniversiteit alhier, tot lid dier commissie. ALPHEN. Den eersten Maart was het vijf jaar ge leden dat de alhier bestaande Voetbalver - eenigmg „Alphen" werd opgericht. Dit feit nu werd gisteravond door de Vereeniging feestelijk herdacht. De met attributen der Vereeniging, smaakvol versierde zaal, maakte op do aan wezigen al direct een aangenajnen indruk. Na een welkomstwoord door den voorzitter waarbij deze den groei en den bloei der Ver eeniging memoreerde, werd met de afwer king van het programma een aanvang ge maakt, hetwelk zeer afwisselend was. De f eest-commissie had zich n.l .verzekerd van de welwillende medewerking der mandoline club „Krebustlipo," uit Leiden, terwijl het Leidsche Tooneelgezelschap onder leiding der heeren Helman en Van Leeuwen, was geëngageerd, om de de lachspieren der aan wezigen in beweging te brengen. De tus- schenruimten werden aangevuld door een 6trijkje. Het geheel gaf een succesvollen avond. Het woord van dank, dat de voorzitter tot „Krebustlipo" en het Tooneelgezelschap richtte, was dan ook ten volle verdiend. Aan elk der leden van de Mandolineclub, werd een lint aangeboden in de kleuren van „Alphen." Nadat „Krebustlipo" nog eenige mooie nummers had uitgevoerd, bracht de voorzitter in herinnering, dat ook de secretaris zijn vijf-jarig jubileum als zoo danig herdacht en werd dezen namens de leden een krans aangeboden. Ten slotte werd deze feestavond, waarop „Alphen" met genoegen kan terugzien, met een zeer geanimeerd bal besloten. AALSMEER Met ingang van 1 Mei zullen alle trei nen AalsmeerHoofddorp en omgekeerd, tevens stoppen in het Oosteinde. De nieu we halte, waarvan het nette wachthuisje gereed is gekomen, staat op de dienstre geling vermeld als „Halte Lijnbaan". De afdeeling Aalsmeer van „Het Wit te Kruis" besloot zoo gauw mogelijk over te gaan tot de aanstelling van een wijk verpleegster. De Vereeniging kan thans voor dat doel beschikken over ruim 1000 per jaar. B. en W. benoemden tot deurwaar der der plaatselijke belasting, den heer P. Vellekoop, alhier. BOSKOOP. Te Utrecht is geslaagd voor het examen als onderwijzer de heor N. Kromhout, alhier. HOOFDDORP. Hier is een dameszangvereeniging op gericht met aanvankelijk twintig leden. Reeds gaven meer dames toezegging haar medewerking te zullen verleenen door wer kend lid to worden. Gisteravond is on der leiding van den heer Ohms. rustend onderwijzer, de eerste repetitie gehou den. HAARLEMMERMEER. Het zaaien van suikerbieten is in de zen polder reeds sedert ©enigen tijd in vol- leD gang. Enkele landbouwers hebben ei do bieten reeds geheel en al in. Er worden moer suikeroieten uitgezaaid dan aanvankelijk werd gedacht en gecon tracteerd, hetgeen wel vajn oorzaak vindt in het slechte karwijgewas, waardoor een aant-a' H.A. werden omgeploegd cn mee bieten bezaaid. Ook de lage graanprijzen oefenen invloed uit, dat er ten slotte meer H. A. land voor bietenteelt beschikbaar werd gesteld. KATWIJK. Dr. J. Daniël?, leeraar alhier, is be noemd tot plaatsvervangend lid in de com missie van onderzoek der adspirante-n voor de Kon. Mi lit. Academie to Breda, en de heer J. van Rijckevorsel, mede leeraar al hier, tot lid. NOORDWIJK. Gisteren had onder directie der hee ren O. J. L. van-der Meer en H. Homan en Zonen ten overstaan van notaris Binnen dijk een tulpenveiling plaats. Voor Thee-r roos besteedde men 24; voor EI Toreador, 34voor Rosea Perfecta 13voor Rose précose f 56 voor Masterpiece f 15 voor Hobbema 53; voor Enchantress ƒ40; voor Cullinan ƒ64; voor Blushing Bride ƒ30; voor Darwin Farncome Sanders 19; voor Vitellina 16, alles per bed van 2 Rijnland- sche roeden, terwijl alle prijzen nog met 10 pCt. verhoogd moeten worden voor on kosten. Mr. Van der Hoeff bracht 3.20 per regel op. Morgenavond om ha-lfacht komt de Raad bijeen. Er staat o. a. op do agenda „Voorstel brandweerinrichting te Noord- wijk-aan-Zeo. NOORD WIJK-AAN-ZEE. Na de rede ter opening der Herv. school van ds. Van Ameide, bekwam de heor G. Eskes het woord Spr. dankte in het bijzonder den heer Hagedoorn, inspecteur van het Ghr. Volksonderwijs, zijn vader, den lieer Es kes, hoofd eener Ghr. School te Zufcfen, de plaatselijke schoolcommissie, en het be stuur van de -Schoolvereeniging te Ter- Aar, dat in haar geheel tegenwoordig wa-s, voor hun belangstelling. De heer B. L. Hagedoorn bracht daar op de beste wenschen van het hoofdbestuur over. Do oudste wethouder der gemeente, do heer O. Alkemade Sr., daarop heb woordj verkrijgend, deelde mede, dat de burge meester door het bijwonen eener verga dering tot zijn leedwezen verhinderd was' tegenwoordig to zijn. Ds. N. H. Koers bracht namens het be stuur zijner schoolvereeniging dank voor do uitnoodiging en hield toen een toe spraak. De heer Eskes, hoofd eener Chr. School te Zutfen, vader van liet hoofd dezer nieu we- school, releveerde nog enkele persoon lijke momenten uit den strijd voor heb Christelijk onderwijs. Ds. Van Ameide bracht ten slotte dank aan de verschillende sprekers, en greep de gelegenheid aan nog even op te mer ken dat deze school niet opgericht wa-s om tegenover de andere te staan, maar juist daarnaast. Was voor velen onder ons, Hervormden, dc moeilijkheid geweest zich aan te slui ten bij dc oudere schoolverecnging, omdat zij staat op Gereformeerd standpunt, voor hen is thans het bezwaar opgeheven, om dat in onze vereeniging thans evengoed de Kerk genoemd wordt. Van onze zijdo hopen en verlangen wij in allo opzichten samenwerking tot heil der gemeente, ten slotte is het toch ons aller doel de kinderen te brengen onder de Do- ademing van Gods woord. Spr. bracht dank aan de aandeelhouders, aan hen, die door soms verrassende giften het bestuur hadden verblijd, den architect den heer W. Fontein, wiens naam in dit gebouw zijn glorie vond den lieer C. van Duyn Mzn., aannemer, en ten slotte allo belangstellenden, waarna Z.eerw. na 't gemeenschappelijk zingen van Gcz 96 voor ging in dankgebed. NOORDWIJK BINNEN. Hedenmorgen om halPncgen. Teeds klon ken de opgewekte ionen der muziek van ons Harmonie-corps „Crescendo", onder leiding staande van den directeur, den lieer G. Ver- hey Sen door de straten van ons dorp. De nog wel niet voltallige feestcommissie met den onverm oei baren voorzitter, den heer K, do Bes, aan het hoofd, stond voor „Hof van Holland" ile muzikanten op te wachten en vandaar begon de muzikale wandeling door liet dorp. I>c feestcommissie sloot zich aam. 't Behoeft nauwelijks gezegd, dat de mu ziek er de stemming inbracht. Der de tocht ten einde was, wapperden de vlaggen van bijna alle huizen. Maar het weer.... dat diende niet mee. 't Was een grauwe lucht, die al dreigender werd, en toen men om tien uren gereed was met liet opstellen der kinderen van de Noordwijk.Binn -nsche scho len op den Lijnbaanweg, begon het reeds te druppelen. De kinderen van de eerwaarde zusteis en van de openbare school werden bogeleid door commissieleden, die van de R.-K. Jongeiussoliool door liet hoofd, de onder.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1