Vrijdag 3 April. A0. 1914. (§eze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van :Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Onder onze Vroede Vaderen. fjo, 16597. PRIJS DER ADYERTENTIEN Van 16 regels /"1.06. Iedere regel meer Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oenta oontantelk tiental woorden meer 10 Oenta. Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per weekf 0.09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd aijn per week. i a 0.10. Franco per post B 1 C5. ,,Zij waren pas verschenen. En gingen toen weer henen". Zoo zouden wij inet een kleine variant met betrekking tot de ver gadering van gisteren, de versregels van Vondel op onze Kaadbleden kunnen toepas sen. En zij kwamen en gingen in grooten getale. Of zij, zooals in dit gedichtje Jacoba, „der snoode wereld", met tegenzin de Raad zaal ingingen, was hun niet aan te zien. Te verwonderen zou het anders niet geweest zijn, want in de 15 minuten, welke de ver gadering duurde, hebben zij de Leidsche in gezetenen van de oudsten tot de jongsten, van de armsten tot de rijksten, belast met een vermeerdering van schuldenlast van on geveer f 40. En we torsen meer van deze porties. Want het leenen is niet van de lucht. In 1910 hebben wo anderhalf millioen geleend, in 1911 twee millioen en nu zijn B. en W. gemachtigd weer twee millioen plus twee ton te leenen. Het besluit ging er door alsof het gesmeerd was. Onze vroede vaderen kunnen soms vijf kwartier discussieeren over het te hoog of te laag leggen van een paar Ourthe-keien en voor het aannemen van een voorstel om 2 1/5 millioen te leenen, heeft men nauwe lijks vijf minuten noodig. Men behoeft daaruit echter nog niet te ooncludeeren, dat zulke besluiten overijld Worden genomen. Men kan er van verzekerd aijn, dat in comité-generaal over deze lee ning wel zal zijn beraadslaagd. Wij hebben in de laatste weken nogal eens de deuren der Raadzaal zien sluiten en wie er dan uit moesten, glunderden naar het raamwerk, dat togen de wanden was ge plaatst, en vertelden, wie vertelt niet graag geheimen dat de heeren weer hui zen of grond zouden koopen, wat daar bui ten tot allerlei gissingen aanleiding gaf, hoe wel er vooral in den laatsten tijd wel eens geheimen zijn uitgekomen, die er op wijzen, dat er ergens een lek moest zijn. Gelukkig kon het de mooie gobelins be- sohermend latwerk de buitenstaanders niet meer op spoor of dwaalspoor leiden. Het Z&l er een vaste plaats hebben, hetzij men er teekeningen aan hangen wil of niet. Doch, om op de leening terug te komen, daarvoor behoeft men zich uiet ongerust te maken. Wij hebben eens nagegaan, waarvoor bet geld zal moeten worden gebruikt, on het is ons gebleken, dat niet minder dan anderhalf millioen zal gebruikt worden voor uitbreiding van het Gas- en Electriciteits- bedrijf en alzoo productief worden gemaakt. Wij zullen met dit geld weer geld verdienen, wat straks vermoedelijk wel uit het ver hoogd winstcijfer dezer fabrieken zal blij ken. De: aajikoop van eenige perceelen in de Brandewijnsteeg, die, in aanmerking geno men, dat men ze den eigenaars moest a£- koopen, niet bijzonder duur zijn, zal moot-en dienen tot- verbreeding van dezen verbin dingsweg tusschen Haarlemmerstraat en Mare. Het verkeer door deze steeg is druk en ondervindt wel eens moeilijkheden. Of echter do ontstane verbetering de bet-rekke lijk hooge kosten waard zal blijken te zijn, daarover kan men verschillend oordeelen. Men blijft altijd zitten met de veel te smalle Mare en men zou kunnen vragen of men niet verstandiger had gedaan, de Mare te dem pen of te overwelven. Maar dit zou er nog anders in geloopen hebben. Ook over dit voorstel werd niet van ge dachten gewisseld. De perceelen waren im mers al aangekocht 1 Men bevestigde een voudig wat reeds in geheime zitting scheen besloten te zijn. Ten slotte kwam er nog een onboduidend, Bpoedeischend voorstel bij, in verband met de nieuwe verpachting der buffetten in do Stadszaal, waarvoor zich slechts één gegadig de heeft opgedaan, aan wien ze zijn gegund Het is wel opmerkelijk, d.at hiervoor niet meer liefhebberij was. Er zit echter, zooaU wij wel eens van den tegenwoordigen pach ter, vernamen, een bestaan in Eindelijk heeft do heer Vergouwen aan de hand gedaan het pas aangekochte néreee* aan de Vischmarkt, dat bestemd schijnt aan het Stadhuis te worden verkecld, bene Ion als winkelhuis te verhuren en boven, des noods zou men er nog een verdieping kuonen op plaatsen, ten behoeve van de Staihais- administratie in t-e richten. De Voorzitter heeft den wenk mot een [vormelijk bedankje aanvaard, zonder zich over de plannen van B. en W. ook maar In het minst uit te laten. En daarmede was de vergadering, die ;u kortheid moeilijk zal kunnen worden ge ëvenaard, afgeloopen en do heeren gingen, daarover zelf blijkbaar ln hun t hik, opge dekt heen. Nog moeten we even meedeelen, dat in gekomen was een verzoek van het bestuur van het R.-K. Arm-, Wees- en Oudelieden- huis, om de Oegstgeesterlaan en do Marien- poelstroat in beheer te nemen bij de ge meente en dat do Voreeniging tot Bestrij ding der Tuberculose een subsidie uit de gemeentekas verzocht van f 1250. Leiden, 3 Apral. Dr. A. KROON Jr. al» secretaris der L. 31. v. W. In de gisteren gehouden vergadering van het hoofdbestuur der Leidsche Maat schappij van Weldadigheid heeft dr. Kroon zijn outslag genomen als secretaris, doch niet als lid van het bestuur. Als secretaris is voorloopig opgetreden jhr. S. M. S. de Ranitz, Rijnsburgerweg 3e. Wij mogen niet nalaten bij dit- aftreden even stil te staan. De Leidsohe fiSaat- soha-ppij van Weldadigheid ter voorko ming van verval tot Armoede, is een Ver- eeniging, die liefst in stilte werkt, en zoo heeft het groote publiek niet haar uitge breid arbeidsveld kunnen nagaan. En dab uitgestrekte veld heeft de secretaris niet één keer of enkele malen, maar 22 jaren lang moeten verkennen en hij heeft dit- ge daan met een nauwgezetheid en een onpar tijdigheid, die boven allen lof verheven is. Het secretariaat van deze Maatschappij bracht veel werk mee, vooral iu den win ter. Elke aanvrage om steun moest worden nagegaan en onderzocht en het was dr. Kroon nooit te veel dit zelf en met allen ernst te doen. Er moest geholpen worden en er werd geholpen alshet noodig was. Maar dit laatste wilde de conscentieuze secretaris weten en hij rustte niet vóór hij het zoo noodig door persoonlijk onderzoek wist. Daarvoor is hem gisteravond in de bestuursvergadering natuurlijk hulde ge bracht, maar wij raeenen verplicht te zijn namens een groot deel der burgerij hem in het openbaar daarvoor ook dank to bren gen. Gelukkig, dat do heer Kroon lid van het bestuur blijft, zoo kan hij zijn opvolger, die de omvangrijke en zeer verantwoordelijke taak van hem heeft overgenomen, met zijn rijke ervaring in den eersten tijd nog ter zijde staan. Met 1 April is het arbeidsoontraot van de timmerlieden in werking getreden. Blijkens dit contract is het loon voor een bekwaam timmerman vastgesteld op 25 cents per uur bij een werktijd van 10 uur. Voor overwerk wordt betaald voor het eerste uur geen verhooging, voor hot 2de uur 10 pCt. voor het derde uur 20 pCt. voor het 4do uur 30 pCt. en wordt dan ver volgens als nachtarbeid gerekend met een verhooging van 50 pCt. Voor Zondagarbeid wordt een verhoo ging toegestaan van 100 pCt. en hieronder gerekend de tijd van Zaterdag n.m. 12 en tot Zondag n.m. 12 uur. i Algomeene Christelijke feestdagen die als Zondag gevierd worden, worden ook naar bovengenoemd en Maatstaf betaald. Geen loon is verschuldigd in gevallen van vrijwillig óf afgedwongen verzuim als bedoeld in art. 163S c. d. van het B. W. Evenwel zal in geval van ziekte van eon werkman, die daardoor verhinderd is, ge durende meer dan 3 werkdagen, volgens attest van zijn geneesheer zijn arbeid te verrichten, gedurende ten hoogste zes. weken doch nimmer langer dan den tijd, dien hij bij den werkgever toen de uitkee- ring begon in dienst was. Indion buiten den wil of toedoen van den arbeider, het werk niet door hem kan wor den voortgezet zal door den werkgever aan hem vergoed moeten worden geduren de hoogstens 6 werkdagen 50 pCt. van zijn loon. Dp werktijd is vastgesteld als volgt: Vanaf begin April tot begin September vanaf 's morgens 0 uur tot n.m. to 6 uur met 2 uur schafttijd (de middag drinktijd vervalt). Des Zaterdags tot 4 uur n.m. De overige tijd des jaars regelt zich ©enigs zins naar het daglicht en het aanwezig zijn van werkzaamheden zonder bovenge- noemden tijd te overschrijden. De dienstbetrekking wordt aangegaan voor onbepaalden tijd, en zal de werkge ver of werkman die deze wil doen eindi gen hiervan 3 dagen -te voren kennis moe ten geven. De duur van het contract is in gemeen overleg vastgesteld voor 4 jaar dus ein- tigt 31 Maart 1918 met dien verstande, dat indien door geen der partijen 3 maanden te voren is kennis gegeven om hierin wij zigingen te brengen, het stilzwijgend voor een jaar wordt verlengd. Mej. Z. Zonneveld, van Sassenheim, die te Rotterdam slaagde voor nuttige hand werken, was eerhuge van mej. E. Aewor- dónk, alhier. De alg. vergadering van de Ned. Maat schappij tot bevordering der Geneeskunst Bal 5. 8 en 7 J*uli alhier worden gehouden. Pnnsck-Veetentoonstelling» De afdeelmg Leiden en Omstreken van de Holl. Maatschappij van Landbouw, hield heden voor het eerst een tentoonstelling van - geniest melk- en aanfokvec, paaiden en schapen, op het weiland naast „Zomerzorg". Alle begin is moeilijk en zoo was ook deze eerste tentoonstelling nog bescheiden van omvangdo catalogus vermeldde met de tor opluistering ingezonden rubriek varkens slechts 53 nummers. Maar mocht zij dau niet groot zijn, de uitstekende kwaliteit der in zendingen heeft dit voor de bezoekers ruim schoots vergoedt. Mén wordt op een tentoonstelling niet aangetrokken tot het vele, maar tot het superieure. Doch ook de quantiteit der in zendingen kan en moet in een stacl als Lei den, waar men zulk een bloeiende veemarkt heeft, groote-r, veel groofcer worden. Het ligt op den weg der Zuster-afdeelin- gen, om de Leidsche afdeeling te steunen en inet haar samenwerking te zoeken. Men dient hier het belang van den landbouwer- veehouder en dat van de veeteelt in 't alge meen niet minder. De belangstelling voor onzen veestapel wordt er door gewekt. Begunstigd door mooi lenteweer, was het bezoek zeer bevredigend. De burgemeester, wethouder mr. Van der Lip, en de gemeente secretaris bezochten de tentoonstelling, ter wijl ook de njkslandbouwleeraar voor Zuid- Holland, de heer A. A. Neeb, tegenwoordig was. Do heeren werden door den afd.-voor zitter, mr. A. J. Fokker, de leden van Het tentoonstellings-comité, de heeren C. Bak ker, B. van Dorsten, J. W. Nieuwenhuizen Segaar en J. Verhoog, rondgeleid. De beoordeehngs-eommissie bestond voor gemest vee, uit de heeren J. de Graaf, Zoe- terwoude; P. Rijnsburger en G. V. Zand- voort, Leiden; voor melkkoeien,, pinken en schapen uit de beide eerstgenoemden en den heer S. v. d. Stoel. Wassenaarvoor paar den uit de heeren G. van Dorsten, D. van Gruting, Leiden, eu jhr. A. J. B. Six, Oegstgeest. Gemakkelijk was de taak der jury niet, want, zooals wij baven zeiden, de inzendin gen waren over 't algemeen bijzonder mooi, al liep er een enkele uit, zoo bijv. eerste en tweede-prijs-winnaars, waarvan het ge wicht ruw op ruim 1800 halve Kilo's werd geschat en die ook in Rotterdam en Zaan dam werden bekroond. Enkele slagers, maakten nu reeds hun keuze. Wij laten hier onder de bekroningen vol gen: GEMEST VEE. No. 1. Koeien, uit sluitend met hard voeder gemest. Hierbij was uitgeloofd als ©ereprijs een verguld- zilveren medaille, aangeboden door jhr, mr. dr. N. C. de Gijselaar, burgemeester van Leiden. 1ste pr. met Eereprijs Gebrs. Dor- repaal, te Koudekerk; 2de pr. Dezelfden; 3de pr. F. Rijnsburger, te Leiderdorp. Be- stiuursprijs J. v. d. Poel, te Hazeï'swoude. No. 2. Schotten uitsluitend met hard voe der gemest. 1ste pr. Gebr. Dorrepaal, t-e Koudekerk; 2de pr. L. Hoogeveen, te Hoogmade; Bestuurspr. C. C. Breukink, te Vcbrschoten. MELKKOEIEN. No. 3. Melkkoeien Groningsch Veeslag (zwartblaar of witkop), gekalfd hebbende 1914. (Hierbij was uitge loofd als eereprijs een zilveren medaille, aangeboden door dr. H. E. Th. van Sille- voldt, te Leiden). 1ste prijs mot eereprijs J. Verhoog te Leiden 2de pr. dezelfde3de prijs dezelfde. No. 4. Melksohotten Groningsch Veeslag (zwartblaar of witkop), gekalfd hebbende 1914. (Hierbij was uitgeloofd als eereprijs een zilveren medaille, aangeboden door den heer W. van Rossum du Chattel, te Leiden). 1ste prijs met eereprijs J. Ver hoog, te Leiden 2de pr. dezelfde. No. Pinken, kuiskalveren, Groningsch Veeslag (zwartblaar of witkop). (Hierbij was uitgeloofd als eereprijs een zilveren medaille, aangeboden door den heer G. E. Brink, te Leiden). 1ste prijs met eereprijs H. v. d. Graaf, te Bodegraven 2de pr. J. Langeslag, te Nieuwkoop. Bestuurspr. A. O. v. d. Akker, te Hazerswoude. SCHAPEN. No. 6. Eenjarige weide- echapen, onverschillig van welk ras. lste prijs Jac. v. d. Stael, te Leiderdorp 2de pr. T. Rijnsburger, te Leiderdorp. No. 7. Ooischapen, ieder met twee of meer lammeren, onverschillig van welk ras. (Hierbij was uitgeloofd als eereprijs een zilveren medaille, aangeboden door den heer J. Zaalberg, te Leiden), lste prijs met eereprijs A. Vromoustein, te Leiderdorp 2de pr. A. v. d. Bijl, te Leiden. MERRIEPAARDEN (WARMBLOED). No. 8. Paarden met veulen, of zichtbaar drachtig, onverschillig van welken leeftijd. (Hierbij i9 uitgeloofd een zilveren medaille, aangeboden door mr. A. J. Fokker, voor zitter van de afd. Leiden en Omstr. der Holl. Mij. v. Landbouw), lste pr. mot eere prijs O. Bakker, te Oegstgeest met. „Dra- ga" 2de pr. G. Rip, te Sassenheim met „Juliana I" 3de pr. D. F. Noordam, te Woubrugge, met „Jonkvrouw I". Bestuurs- prijs L. E. Ni ouwen huizen, te Leiden, met „Johanna". LEIDSCHE SCHOUWBURG. „Soppleereu." Wanneer de voorstelling van gisteravond ons maar matig voldaan heeft, dan ligt dit niet in de vertolking van „Supplee- ren" door de N. V. „Het Tooneel", maar dan is do oorzaak daarvan te zoeken bij dit tooneelspel zolf. Dr. Jan van Epen heeft in navolging van Heijermans, bij den titel van zijn schepping een nadere explicatie gegeven. Spel van den Effectenhandel is deze aan duiding. En gisteren hebben we de doodsklok van het Damrak stijl Paap hoorea luiden, we hebben veel leed aanschouwd, gevolg van het gedobbel op de beurs, van het ge scharrel in AmerikaaQsche papiertjes. We hebben gevoeld de opwinding, waaraan al len, die speculeeren, ten prooi zijn, en ook do verleiding, waaraan zij, die geregeld in den effectenhandel omgaan en de contan ten van anderen als 't ware voor het grij pen hebben, bloot staan. Dat onderwerp is wel boeiend, al is het gevaar groot, dat de sohrijver zich te veel door zijn temperament laat meesleepen. Doch vergevensgezind zal men onwillekeu rig zijn, want de bedoeling om te waar schuwen tegen het beursgedobbel is niet slecht, integendeel. Dr. Van Epen heeft, bij de behandeling van het onderwerp do toeschouwers echter te veel voor vragen gesteld. De korte inhoud van „Suppleere.n" is deze. Karei van Loosdreclib is bankier te Am sterdam. Zijn vader heeft- veertig jaar de zaak gedreven en het vorig jaar is Karei hem opgevolgd. Op het kantoor van Van Loosdreclib werkt als procuratiehouder Willem Knap, die het volle vertrouwen der Van Loosdreeht's geniet, en door de jongeren. Karei en zijn broer Jan, een kunstschilder, nis een vriend wordt be schouwd. Knap speculeert in Steels, zijn patroon erenzoo. Van Loosdrecht brmet "het"specu-" leeren van zijn procuratiehouder niet- be kend, Knap is we! van het gemarchandeer van zijn patroon op de hoogte. Op een zeker oogenblik dalen do Steels en na eenige weken staat Knap voor een tekort van twintig mille. Een vriend heeft hem geholpen, -doch deze vraagt het ge leende terug. De patroon mag niets weten van zijn speculaties en wanneer gedreigd wordt Van Loosdrecht er mee in kennis te stellen, zoo het geld er niet spoedig komt, neemt Knap in vertwijfeling de vereischte twintig mille van een bedrag van ander halve ton, dat hij in de kluis moet brengen. Reeds den volgenden dag komt de dief stal uit cn Knap wordt ontslage.n. Deze gaat naar Jan met heb verzoek zijn broeder te willen bewegen heb ontslag in te trekken. Rijzen de Steels dan is alles weer in orde. Reeds is een verhoogde koers genoteerd, alles gaat dus goed. Jan weet op andere wijze raad, hij zal Knap do twintig mille geven in ruil voor die Steels. Samen zullen ze naar Karei gaan, Jan zal voor dit bedrag van zijn so lide effecten, een waarde vertegenwoor digend van taolitig mille, opvragen en alles is in orde. De oude lieer Van Loosdrecht is door Karei reeds te hulp geroepen. De raad van den ouden bankdirecteur wil hij vernemen. De oude heer wil Knap een schuldbekente nis laten teekenen en hem ontslaan De justitie moet er buiten blijven. Dan zal worden meegedeeld, dat Knap overwerkt i3 en de schijn is gered Juist zijn de beslissingen genome.als Jan en Knap verschijnen. Er vallen- harde woorden Jan staat met zijn vader door zijn vrij huwelijk toch niet op al te besten voet en het eind is, dat de connecties tusschen de bank en Jan worden verbro ken. Karei haalt de effecten uit de kluis. De oude heer ziet zo nog oven in en ontwaart clan, dat dit de papieren zijn van tante Mien Brat, waarover hij juist den vorigen avond met haar gesproken had. Karei heeft Jan's vermogen gebruikt om steeds te kunnen suppleeren en vergrijpt zich nu aan het geld van zijn tante, die hem haar volle vertrouwen had geschon ken. Het zwakste is in dit stuk, clat de perso nen zoo weinig scherpzinnig zijn aangelegd. Van een impulsief man als den kunstschil der kan men dit aannemen. Wanneer bijv. Kavel van Loosdrecht door zijn geheele optreden zijn verkeerde handelingen ver raadt, dan is 't tóch minstens vreemd, dat een oud-bankier dat niet begrijpt. Vreemd is ook dat Knap met Jan naar Karei gaat, terwijl hij weet-, dat met diens, Jan's ver mogen gedobbeld is, nadat hij verneemt, dab dit Karei uitdrukkelijk verboden was. Zoo is er meer, dat den toeschouwer voor vra gen stelt. Het spel was uitnemend en de aanklee ding, zooals we dat meestal van Roya-ards gewoon zijn, keurig verzorgd. Voor een kantoor van een bankdirecteur maakt hij er zioh niet af met een gewone kamer met eenige bureaumeubelen. H-et- derde bedrijf beviel ons wel liet bes te. Niet weinig droeg daartoe bij het door dachte spel van Alex Fasson als de oud-a Van Loosdrecht. Jan Musch behaalde een dubbele triumf. Zijn spel van den kunst schilder was schitterend en voor zijn regie niets dan lof. Louis Sa al born gaf een go^d- doorvoelde bankier. Als den procuratiehou der voldeed ons Daan van Ollefen maar matig. Willem Westerman boeide een goede boekhouder uit Caroline van Dommelen zagen we met rnoer genoegen in „Do Vrouw in 'fc Spel". Een beetje al te zoetsappig was ze dit maal wel. Elrse lo Maire wa3 prachtig als Ivnap's vrouw en van Eveline van Becm kregen we uitnemend spel als de oude tante. Sara Heyblom waa een charmant typistetje Het bezoek was bedroevend gering. Zou het herhaald afstellen van „Haar Boek" hieraan mede schuld zijn? Voor Royaardi zelf is dit anders een hoogst onaangename geschiedenis. Arnoldi is nog steeds onge steld. Eerst was hem toestemming gegeven op te treden, doch naderhand moest de dokter hem dit weer verbieden. NUTSZAAL. Evelyn Heepe» Het was een aardige gedachte vaii den Gym nasi aston bond om de hier welbekende miss Evelyn Heepe wederom voor een recital uit te nood-igen. Gracieus werd miss Heepo een fraaie bouquet aangeboden, na. afloop van de voordracht van een programma, waarmede zij het niet talrijk publiek van het begin tot het eind heeft geboeid. Do gave van to kunnen boeien bezit miss Heepe in alle opzichten: door haar innemende verschijning met het zoo expressieve gelaat; door het klankvol stemgeluid, waarmede zij deverschillende genres van voordrachten ten gehoore bracht. Wat klouk de Engelsohe taal duidelijk en fraai, door haar gesproken Enkele verzen klonken als muziek, en in de fragmenten, waarin twee of meer personen aan het woord waren, had men het program ma niet noodig, omdat miss Heepe ieder?n persoon wist- te typeeren. Hoe levendig wer den de personen in Anstoy's London Society Sketch „At a wedding" voorgesteld. Miss Heepe zou op het tooneel een good figuur maken, omdat zij levendige gobaren heeft, het acte eren is echter wel eens wat. al te veel en meer uiterlijke rust zou nog meer indruk maken. Ca.rlyJc's Marie iVntoinette was, juist door het. rustig©'recibearen, heel mooi; hierin hadden wij gelegenheid om op te marken, dab miss Heepe een zuivere, welluidende uit spraak van de Fransoh-e taal heeft, hetgeen to hooren was uit enkele Fr arische gezeg den. Het vertellende geuro was vertegenwoor digd in Kipling's „How the Rhinooeros got his Skin," zeer humoristisch van inhoud. Nog hoorden wij van Kipling een fragment nit „The Light that failed" en een vera "The looking glass." Ook een vers van Oscar, Wilde „Under the. balcony" klonk zoer fraai, evenals Browning's „The Patriot." Dickens is een schrijver, die steeds blijft boeien, vooral zijn David Copperfield. Met e-ïii wel bekend fragment „David and Iris Child- wife" werd de hierboven genoemde reeks) van voordrachten geopend ea besloten, met het amusante „The Birthday Present" van Barry Pain. dat. wat voordrachtskunst be treft, een der beste was van de geheel© reeks. De rinkelende ketting, dien miss Heepe bij haar elegant smaakvol toilet droeg, koos niet altijd de gelukkigste oogenbliklcon uit, om zioh te laten hooren; bijv. bij het aan doenlijk verhaal van den blinden schilder (van Kipling). Practised was in hot- program- ma aangegeven, hoeveel minuten iedere voor dracht i n beslag zou nemen, welke tijdsop- namo wonderwel uitkwam. Het publiek juichte de begaafd© Evelyi Heepo herhaaldelijk toe. Het Kamerlid mr. ^cSiiiu v. tl. LoeS over 38in. Treubs Ouderdomsrente» lil een openbare vergadering, uitgeschre ven door de Unie Liberale Kiesvereenigmg „Thorbeoke", hield gisteravond mr. M. M. Schim van der Loeff, lid der Tweede Ka- een politieke rede over het ontwerp: „Ouderdomsrente van minister Treub." De matig bezochte vergadering, die plaats had in de Kleine Stadszaal werd ge opend door den voorzitter, prof. mr. 3. E Heeres, die opmerkte, dat het z. i. goed ia niet bij voorkeur de pol. vraagstukken in. den verkiezingstijd te bespreken, maar in een meer rustigen tijd. En daarom heeft, hij het ook toegejuicht," dat verschillende poli tieke partijen dezen winter vergaderingen hebben belegd en dat ook de beer Schim van. der L-oeff bereid was voor de Unie-liberale Kies voreeniging te komen spreken. Hij juicht dit te meer toe, omdat do heer V. £1. L. een der jonge Kamerleden is. diespr. zegt het met. alle bescheidenheid z. i. frisseher voor die politieke kwestdên staan dan oudere collega's dikwijls. De heer Van der L. ving aan met de me- dedeeling, dat een spreekbeurt te vervul len hem in de stad Leiden aangenaam was, omdat hij aan deze stad door familieban den en door studio is verhouden.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1