Woensdag 1 A pi-it. Berde ïSlatl. A0. 1914. Officieels Kennisgeving. Gemeentezaken. BUITENLAND. ULSTER. Dit de Omstreken. No, T6595. TEBKIEZ1NO. Kamer Tan Arbeid root da Boawbedry Ten. Burgemeester en Wethouders tsu Leiden brengen ter slgemeene kennis,, dst de her- •temming voor de verkiezing van 3 leden- patroons en van 1 lid-werkman van de Kamer van Arbeid voor de Bouwbedrijven zal plaats hebben op Vrijdag 3 April 1914. Het stembureau zal zitting houden op het Raadhuie (Kamer van Burgemeeater en Wet houders) van twaalf uren des middags tot twee uren des namiddags en vaa zeTen uren des avonds tot negen uren des avonds. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN,- Secretarie Lelden, 28 Maart 1014. Grondbelasting. De Burgemeester der gemoenta Leiden, Ontvangen hebbende den staat No. 76, aanwijzende de uitkomsten deir metiag eu gohatting van gebouwde en omgebouwde eigen dommen, bedoeld bij de airtt. 15 en 28 dör wet van den 20sten Mei 1870 {Staatsblad No. 82), betrekkelijk de Grondbelasting. Brengt ter kennis van belanghebbenden, 'dat id ie staat gedurende dertig dagen ter Secretarie dezer gemeente is nedergclegd. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 1 April 1914. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden: Gezien het verzoek van de firma VAN CRANENBURGH en HERINGA, om ver gunning tot uitbreiding der sajet-fabriek in do perceelen Rapenburg Nos. 107, 109 en 111, Sectie F Nos 577 en 1086, door het ■Vefrvangen van den bes taanden electromotor van 25 pk. door een electromotor van 40 pk., het doen vervallen van een electromotor van «6 pk. en het verplaatsen van 2 electromo- toiren, waarvan 1 van 25 en 1 van 10 pk,; Gelet op de artt. 0 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is- alsmede dat op Woensdag 15 April e.k., O. k. des namiddags te halffcwee, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden ge geven om bezwaren tegen dit verzoek in te breügen, terwijl zij er de aandacht op yestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner ledqn zijn verschenen, ten ein de hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Weths. voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR; Burgemees ter i 1 1 VAN STRIJEN. Secretaris, Leiden, 1 April 1914. Aankoop Tan Haisen, Gisteren deelden we nog even mede. dat B. en W. eenige peroeelen willen aankopen in de Brandewijnsteeg. In verband met liet drukke verkeer van do Haarlemmerstraat na-ar de Oude Vest zal binnen niet to lang tijdsverloop tot vfcTbreo- ding van de Brandewijn,?teeg moeten worden besloten, aldus B. en W. Nu toch het rij- Verkeer over de Lange Mare sedert eenige jaren alleen in de rich tang naar de Haar lemmerstraat geoorloofd is, kan het rijver- keer in omgekeerde richting alleen door de Biandowijnsteeg geschieden on levert dit ten gevolge van de geringe breedte dier steeg meermalen groot gevaar op voor de voet gangers. Tel' voorkoming van ongelukken is het brengen van verbetering in den bestaan- den toestand dan ook in liooge mate ge- .wènscht. Het doet B. en W. daarom genoegen te kunnen mededoelen, dat de gemeente in do gelegenheid is zich den eigendom van eenige perceel en in do Brandewijnsteeg be verze keren, welke perceel-en na am&Ue een niet geringe ver breeding mogelijk zullen maken. Het perceel Br-andewijnstoeg No. 4 13 te koop voor i 3Ö00. No. 6 voor f 1000, Nos. 10 en 12 te zomen voor f 2700, terwijl liet peii'c.eel Haarlomïmecratrant No. 76, hoek Bran dewijnsteeg, kan worden aangekocht voo!r f5000. Aan den koop van laatstgenoemd pe'röeel is ©chter de vooïrwaardo verbonden, dat de 93 jarige bewoonster het recht heeft daarin gedurende haar leven zondor betaling van huur to blijven wonen, welke voorwaarde bij B> en W. in do gegeven omstandigheden geen bedenking ontmoet. Zij geven mitsdien in overweging: a. te besluiten tot aankoop van de per- poelen Brandewijnsteeg Nos. 4, 6, 10 en 12 »n H aairleiürners tra at No. 76, hoek BrSii- aewijnstcog, kad. bekend Sect-ie H Nos. 186, 2105, 140, 141 en 187, voor de bovenge- Boomde koopsommen on voor zooveel het laatste perceel betreft onder de bovenge noemde voorwaarde; t>. OV6T te gaan tot vnatstelliuar van l>ij- (fannden supplotoiren bngrootrngaBteit, groot MS® B 119 Iwalon .va.14 ov(e.r(l,raoHti, Voordrachten Onderwijzers. B. en W. bieden den Raad de volgende voordrachten aan voor de benoeming van e&n onderwijzer School 8de klasse No. 1, (vacaturic-Van Wamden): lo. J. P. Paulusse, onderwijzer aan do O. L. sohool te Kapelle (bij Goes) to. L. Boerstra, onderwijzer aan de O. L< achool te Lemmer; 3o. "W. G. J. J. Hamer, onderwijzer aan de O. L. school te Aalten. Sohool 3de klasse No. 1, (vacature-De Boer)lo. L. Boerstra, onderwijzer aan de O. L. school te Lemmer; 2o. W. G. J- J. Hamer, onderwijzer aan de O. L. school te Aalten3o. II. F. van der Hoek, onder wijzer aan de O. L. school te Lisse. School 3de klasse No. 8: lo. W. G. J. <X Hamer, onderwijzer aan do O. L. sohool te Aal ten; 2o. L. Boerstra, onderwijzer nan de O. L, sohool te Lemmer; 3o. H. F. van der Hoek, onderwijzer aan de O. L. school, te Lisse. Ulster schijnt zich toch nog op 6ohcrper strijd voor te bereiden. Dat bewijst de me- dedeeling over het zenden der geweren. De Engelsche regeering krijgt steun in Australië. Men weet, dat daar gepoogd wordt een troep saam te stellen om de Ul- sterianen te helpen. De eerste minister van Nieuw-Zuid-Wales heeft de aanleggers ge waarschuwd, dat als ze niet ophouden, de gevangenis hen wacht. De Pers over Asquith. De „Times" verklaart- in een hoofdarti kel, dat Asquith den juisten weg heeft in geslagen. Ook de militaire correspondent van het groote City-blad betoont zich hoo- gelijk ingenomen met het optreden van As quith als minister van Oorlog. ,,Het was moeilijk", zoo schrijft hij, ,,de opengeval len plaats te bezetten, maar niemand is meer geschikt om ze in te nemen dan As quith en ook is er niemand, dié beter op gewassen is tegen de gevaren van den hul digen toestand. Door het leger zal-zijn -daad van zelfverloochening en moed ten zeerste worden gewaardeerd en met grond kan -worden -gezegd, dat geen ander onder de raadgevers des koning-s zoo hartelijk wel kom zou worden geheeten als- Asquith. En dit heeft hij niet te danken aan het feit, dat hij eerste-minister is, maar aan do om standigheid, dat hij zich door bekwaamheid en gematigdheid onderscheidt van de mees ten zijner ambtgenooten Dat geeft hoop, dat niet alleen dé politieke hartstochten tot rust zullen komen, maar dat er ook een andero geest komt in het ministerie van Oorlog." Do „Morning Post" betreurt, dat Asquith de teugels niet reeds vroeger heeft gevat. Aan het land zou dan een crisis bespaard zijn gebleven en liet zou niet beroofd zijn van de diensten van twee uitstekende en schitterende militairen. De „Standard" trekt uit de wijze, waar op het ministerie „opgelapt" is, de con clusie, dat de eerste minister een spoedige ontbinding van het parlement verwacht. Het is trouwens, zoo zegt het blad, moeilijk in te zien, hoe deze vermeden zou kunnen worden. De regeering heeft door de onthul lingen van de laatste dagen het vertrouwen van do natie verloren. Het is uitgemaakt dat zij zeer groote fouten heeft begaan en zij heeft zich niet kunnen echoonwasschen van do verdenking, dat zij een schandelijke misdaad heeft willen begaan. Lord Morley. Lord Morley is nog niet. heengegaan uit het Kabinet. Curson heeft zijn best gedaan, hem er toe te dwingen, maar tot nu toe hoort men niets van aftreden. Morley ver klaart, dat Seely hem ontslagen heeft van de verantwoordelijkheid van zijn medewer king aan het beruchte schrijven aan de of ficieren, wijl de brief van generaal Gough hem onbekend was. Hij wist dus niet, dat er voorwaarden aan de regeering worden gesteld. Met dat al wordt de zaak erg duister, van Morley's medewerking begrijpen we nu niot veel meer. x In de zaak- ZAAK-ROCHETTE Rochetto is de EN HET PROCES- enquête-com- MEVROUW OAILLAUX. missie nog niet met haar ar beid gereed. Allo leden uit het kabinet- Monis, dat in 1911, toon het proces tegen Rochetto werd uitgesteld, aan het roer was, zullen worden gehoord. Do socialistisch radicale leden der commia- Bie van onderzoek hebben gister met 11 te gen 8 stemmen de gisteren goedgekeurde conclusies, behelzende dat Monis en Oaillaux een betreurenswaardig misbruik van hun invloed hebben gemaakt, bij tweede lezing verworpen. Toen Jaurès daarop verklaarde, dat hij ontslag nam als voorzitter en lid der commissie, kwam de meerderheid op haar besluit terug en nam Jaurès het voor zitterschap weer op zich. Meerdere bijzonderheden zijn omtrent dit onderzoek niet bekend. Ook omtrent het prooes tegon mevrouw Oaillaux verluidt weing nieuws. Caillaux' eerste vrouw is gister nogmaals gehoord en ook haar zoon Dupré. De commissie voor de gevangenissen i> de geruchten "over bevoorrechting van me vrouw Oaillaux in St.-Lazare moede gewór den en thans met een verklaring gekomen, dat de gevangene geheel behandeld wordt volgens de bepalingen van het reglement. Of het iets zal helpen betwijfelen we even wel. KORTE BERICHTEN. Er zijn in Nederland weer negen offi cieren aangewezen, die dienst moeten doen iu Albanië bij de gendarmerie. - - Het Duitsche leger zal, op het vijfde legercorps na, dezen zorfter op voet van oorlog worden gebracht. Sommige Fran- Bcho bladen ademen reeds een zenuwachti- gen geest. Het hoofdbestuur van de nationaal- liberale partij heeft besloten pogingen te doen om allerwege op 1 April 1915 den hon derdsten geboortedag van Bismarck te her denken. In Duitechland is een heel belangrijk militair stuk verdwenen. Dit is.gestolen uit het bureau van den bevelhebber van het achttiende legercorps. Van den dader geen spoor natuurlijk. Bij het laatste hofconcert in Luxem burg werden de Duitsche officieren op straat beleedigd. Men riep „ZabernV en Wackes". De militairen gevoelden zich zeer gegriefd, maar 't is nu alles in orde, de grootherto gin heeft haar leedwezen over het gebeurde uitgesproken. We meldden indertijd, dat ter eere van de nagedachtenis van William Stead plannon waren ontworpen tot Je stichting van z.g. Stead Hostels, tehuizen voor ar beidende meisjes te Londen en wellicht el ders. Het denkbeeld is in goede aarde ge vallen. Het eersto tehuis is geopend, ruim te biedend voor dertig meisjes. Een ge denksteen zegt: „Dit tehuis is gesticht door vrouwen van alle nationaliteiten en beroepen ter nagedachtenis aan hun vriend, W; P. Stead." Een maand geleden gingen in Yorkshi re 10.000 mijnwerkers -in staking. Lang zamerhand steeg dit aantal tot 85.000. Kómt er nu morgen geen schikking dan zullen de mijnen stop worden gezet en J.70.000 rnari werkloos geraken. Te Londen .begint van daag een electricïenssfcaking. In Savoie hebben bergstortingen plaats gehad. De spoorlijn van Parijs naar Turijn is tusschen St. Michel en La Praz versperd. Ook bij -de tunnel van Mafleine ia de spoorweg bedolven. Een internationaal socialistisch con gres is bijeengeroepen te Weenen van 23 tot 29 Augustus. Hier zullen worden be sproken de stakingskwestie, de duurte der levensmiddelen, het imperialisme, het al coholisme en het lijden der Russische ge vangenen. De kinderen van den vorst van Albanië zijn in Durazzo aangekomen. Van Brindiai af zijn ze met een Italiaansch jacht gereisd. Kroonprins Karl Victor, nu een jaar oud, heeft er een naam bij gekregen, n.l. Sen- dangran, een Albaueesch volksheld. Carmen Sylvia i3 naar Abbazia gegaan om op krachten te komen na de oog-opera ties, die ze onlangs heeft ondergaan. De brandstichter te Litbeck eindelijk gevat. Naar alle waarschijnlijkheid heeft men, nu den man in handen, die te Lübeck door brandstichting verleden jaar zulk een groote schade in de houttuinen van verschillende handelaars heeft aangericht. Voor zijn in hechtenisneming was een prijs van 40,000 mark uitgeloofd. De vermoedelijke brand stichter is de arbeider Jakob Schünemann, die te Aken geboren is. Hij is dezelfde man, dien men bij den laatsten grooten brand in de houtstukken van de firma Brügmann en Sohn in een loods in de nabijheid weggekro pen vond, maar die toen ten gevolge van een misverstand ontkomen was. Schüne- maiin was sedert 1907 bij de firma Brüg mann als arbeidèr werkzaam. Het is geble ken dat hij al tien jaar geleden te Aken veroordeeld i3 wegens zaakbeschadiging. Bij gebrek aan bewijs is hij toen van brandstich ting vrijgesproken. Waarschijnlijk is Schü nemann ook van zins geweest, op 27 Febru ari brand te stichten in de Maria-kerk. Hij werd op dien dag in hechtenis genomen, toon hij bozig was, een ruit van die kerk in te drukken en is daar-voor pas tot 5 maan den gevangenisstraf veroordeeld. Een gehelziiinige inmoord opgehelderd. Spoediger dan in de Cadiou-zaak is de re- oheroho er in geslaagd den moordenaar te arrestee ren van den paardenbaiidelaar Guï- mard, die in den trein werd doodgeschoten. Gebleken is, dat die misdadiger, een zekere Bachot, die Guimard zeer goed kende en wel zaken met hem deed, te Parijs in den coupé was gekomen, waarin de ongelukkige paardenhandelguar reeds gezeten was. Onder weg ia Bachot overgestapt in een tweede klasse compartiment, waar hij uit de aan zijn slachtoffer ontnomen portefeuille bij het natellen van het daarin verborgen geld een visitekaartje en een photo van Guimard heeft laten vallen. Hot vinden van deze voor werpen hoeft de recherche op heb spoor ge bracht van den dader, die getracht heeft per au te naar Parijs terug te koeren, De Brand te Almelo. Vijf Arbeiders Verbrand. Omtrent dit ontzettende onheil ontvan gen wij, in aansluiting met het gisteren ver melde, nog de volgende mededeelingen .- Het is thans aan geen twijfel meer onder hevig; de vermisten zijn allen in de vlammen omgekomen. Droeve zekerheid I Hun namen zijnj W. ter Stal, 51 jaar, gehuwd. Hij verjaarde juist op den dag der ramp. P. Brummer, 22 jaar, een half jaar gehuwd; B. Schollink, 15 jaar; D. Voorhuis, 25 jaar, ongehuwd; J. Egbertsen, weduw naar, 35 jaar. Hij laat drie kleine kindereu na. Ter Stal was reeds in veiligheid, maar ging terug om zijn kleeren te redden. Deze poging is hem noodlottig geworden. De vier verdiepingen hooge fabriek N.V. Stoomspinnerij „Twente" stond midden tus schen huizen en naast de fabriek van de Gebr. Scholten. Op de fabriek werkten ongeveer 150 men- schen, mannen, jongens eu meisjes. 's Morgens te tien miu. voor achten stond plotseling de fabriek stop en ieder arbeider begreep, dat er iets ernstigs moest heoben plaats gehad. Die van de vierde verdieping, elf menschen, allen mannen en jongens, za gen op hetzelfde oogenblik zwaren rook door de naden van den zolder dringen. Een ont zettende angst greep hen aan, toen in een ommezien de geheele verdieping met een verstikkenden rook gevuld werd, zoodat de eersten met moeite den uitgang konden vinden. Bij het openrukken van de deur, die tot de trap toegang gaf, sloeg hun eeD nog dik kere walm te geinoet. Zoo wisten zij dieD uitgang te bereiken, en lieten zich van de trap rollen, zoodat zij boven op elkaar terecht kwamen en kneu zingen opliepen, maar de overige vijf hebben óf den weg niet kunnen vinden óf zijn be dwelmd geraakt. In elk geval zijn ze niet meer gezien eD in den vuurgloed omgeko men. Ondertusschen was op de tweede cd derde verdieping een soort paniek uitgebroken om uit het brandende gebouw te komen. Er zijn twee nooduitgangen, maar slechts op één verdieping kon er gebruik van wor den gemaakt. De andere is een glazen deur, die altijd op slot werd gehouden. Om dien uitgang te kunnen benutten, moest eerst het glas stukgeslagen worden, waardoor het mo gelijk was den sleutel te krijgen om daar mede de deur te openen. De verstikkende rook en de opwinding beletten het openen, waardoor allen de ge wone trap, nu versperd door rook en vlam men, af moesten. De buiten verzamelde menschen zagen door de ramen de meest radelooze tooneelen. Maar gelukkig kwamen allen er uit, zij het ook zonder kleeren; bijna naakt, alleen ia hemd en onderbroek gekleed, redden de meesten het veege lijf. De drijfriemmaker Olthof, werkende op de derde verdieping, wist zich aan een los hangend touw uit een raam te werken en zakte af tot de eerste verdieping. Toen reikte het touw niet verder en moest de man zich laten vallen. Met deerlijk gewonde handen bereikte de man den beganen grond. Willem Keizer, een 16-jarige jongen, zag geen ander kans om te ontkomen dan door uit het raam van de tweede verdieping te springen; gewond en kreupel, redde hij zich het leven. Een meisje van 15 jaar, Aantje Schone- velle, werd medegesleurd door een oudere vrouw, naast wie zij werkte. Bij den uit gang struikelde de vrouw en geraakte be dwelmd, maar Antje had tegenwoordigheid van geest genoeg 0111 op haar beurt de vrouw do trappen af te sleepen. Vóór en bij de puinhoopen stond een klage lijke groep arbeiders en arbeidsters, die na genoeg naakt het gevaar ontkomen waren en nu in wat saamgeraapte of geleende klee ding naar de ruïne stonden te kijken. De voorspinnerij gelijkvloers, met alle bij gebouwen, de droszaal op de tweede verdie ping, niets was er meer van oyer. Een kost bare stoommachine van 700 pk., eerst het vorige jaar in gebruik genomen, is niet meer dan een hoop oud roest. En midden in deze ruïne lagen de verkoolde lijken der slacht offers. Want men had de fabriek nog niet kunnen binnengaan. Tob ongeveer 3 uren in de namiddag woedde 't vuur met hevigheid voort. Eerst later begq£ het zichtbaar te verminderen. Dé spinnerij wa3 gelegen aan het kanaal AlmeloZwolle. Het geheele terrein heeft een oppervlakte van naar schatting 100 bij 200 Meter. Do directeuren der Stoomspinnerij „Twente" zijn de heeren L. van Strik en Stroink. De fabriek was gebouwd in 1863. De. eer ste steen is gelegd door Z .M. Koning Wil lem III, toen deze eeo bezoek bracht aan Almelo en Enschedé. Reeds viermaal was io don laatsten tijd begin van brand geweest, maar steeds Icon het. spoedig worden gebluscht. Ditmaal greep het vuur, op de derde verdieping ontstaan, zoo snel om zich heen, dat aan bluasohen niet viol to denken. De brand schijnt nu ontstaan te zijn door het warm loopen van een of meer spinmo lens ofi d& derde verdieping. HAZERSWOUDE. Ds. C. J. Wielinga, predikant bij d« Geref. Gem. te Ruhrorfc, heeft het beroep noar hier aangenomen. HILLEGOM. Door de wonigbouw-vereeniging „Goed Wonen", alhier, zijn bij den Raad dezer ge meente twee straatplannen ingediend; een voor een terrein ten Oosten van de Hoofd straat, tegenover het postkantoor, en een voor een terrein tusschen de Treslongstraat en den Stationsweg. Voor laatst genoemd terrein heeft de heer 'P'. van der Linden* alhier, bovendien nog een straatplan inge diend. De vereenigmg „Middenstand" heeft 'a jaarvergadering gehouden, waarop de ver slagen en de rekening over 1913 werden uit gebracht. De uitgaven waren f 509.67$, de ontvangsten f401.65, het kassaldo van 1919 geslonken tot f 57.Met algemeene stem men werden de beide periodiek aftredende bestuursleden herkozen. Breedvoerig werd van gedachten gewisseld over het Incasso- Bureau, afschaffing van den nachtarbeid voor de bakkers, vreemdelingenverkeer en den prijs van het gas. Een nieuw lid werd aangenomen. NOORPWTJK. Ln café „Het Fortuin", van de. Erve a C. Gordijn, vergaderde-gisteravond de afd. Naördwijk van de „R.-K. Middenstands-Ver- eeniging De Hanze". De leiding wjt3 in handen van den voorzitter, den heer 0. G. J. Alkomade, die bij de opening zijn spijt uitsprak over de slechte opkomst. Na de opening gaf de voorzitter het woord aan den heer Snijders, van Allernaar, om te spieken over het „Fonds tot Uitkeering b# Overlijden" (U. B. O.), waarvan spr. com missaris ds. Alle leden van de „Hanze" (dus ook de niet-Katholieke hospitant-leden) kun nen van U. B. O. pro fi toeren. Het doel van het fonds is, bij overlijden van oen lid te voorkomen, dat de nagelaten betrekkingen in geldelijke moeilijkheden geraken. Spr. ging na, hoe het. fonds U. B. O. goedkooper kan: zijn en oolc werkelijk is dan alle anderó verzekeringen van gelijken aard. Allo funo' ties toch worden belangloos waargenomen, Do premies van andero maatschap pijen zijn.' 40 a 50 prbcent hooger dan van B. O./ wat epr. met oijfers aantoonde. Als lid van U. B, O. betaalt men een vaste jaafrprom'Lfli ad f 2. Bovendien, betaalt iemand, die opj 26-jarigen leeftijd lid wordt., voor elk lid/ dat sterft, fO,88, op 40-jarigen leclilijd f 1.40. en op 45-jairigen leeftijd f l.60 Komen in één jaar meer dan 10 ateert* gevallen voor, dan dekt de reservekas d^ hcogere uitgaven. De gezamenlijke premie kan 'mogstens be* dragen26 jaarf 10.8040 116 4$ jaar f 18. De uitkeering bij overlijden bedi aagt f 1000c Spr. wekte op tot 'het lidwoxden van U< B. O. Verschillende vragen werden door dón; spreker beantwoord, 't Bleek 0. a. nog, dat keuring niet noodig isalleea is vereisohti een verklaring van den huisdokter. Het aan-: tal leden van U. B. O. bedraagt thans 620£ Vorsohillende aanwezigvui lieten ziah in* schrijven als leden van U. B. O. Ook de niet-Katholieke hospit.aulieden kun* nen deelhebbers zijn van U. B. O., troiu wens van alle instellingen van „De Hanze",, Daairna word de vergadering gesloten. VALKENBURG. Onbekendheid niet het grootsche en edei- streven van „Het Hoefijzer Verbond" was zeker voor een groot deel oorzaak, dat do collecte tot steun daarvan, hier langs de huizen gehouden, zoo gering was. Evenwel, dank de aanvulling tot dc ronde som van £25, door een der ingezetenen, wordt toch een steentje aangebracht ter verwezenlijking van het onmiskenbaar schoono doel. Gemeeiiteraad. Voorzitter: de burgemeester. Afwezig: de heeren H. Binnendijk en J4 Visser. Do notulen der vórige vergadering wor den goedgekeurd. Mededeeling geschiedt van. verschillende missives van God. Staten, hou dencle goedkeuring van ingezonden coinpta- bilileitsbcsluiten, kohieifèn en van de ver pachting van het vüchrecht in do Groote Watering, alhier, aan H. Koelewijn, te Katwijk. Ingekomen is 0. a. het verslag der com missie tot wering van schoolverzuim. Tob voorzitter en secretaris dier commissie zijn benoemd de- heoren O. Jansen eu F. Ivool< Ook kwam een schrijven in van Ged. Sta ten, waaruit blijkt, dat de Rijksbijdrage, bo- doeld in art. 48 der wet op het lager onder wijs, voor 1914 voor tleze gcmeenEe is bo- paald op f2050. Voorts worden eenige besluiten in zake ad en overschrijvingen op do gemeente-heggoo-. ting, dienst. 1913, vastgesteld en beslabon' het pand, pta-atsidijk geleekend No. 15, ra expiratie van den huurïijd, wed-?r aan den. heer J. J. van Paridon, alhier, voor den tijd van één jaar te verhuren voor een prijs van f 300. Nadat nog besloten is de brug over do Giroote Watering te doen herstellen, alsmó&ö een triool in de Sluissteeg te doen vernieu wen, wórdt overgegaan tob een zitting met gesloten deuren ter behandeling van taes inzake deg bpofdelijken, omslag

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 9