Dinsdag 31 ÏTaarf. A°. 1814. (Qeze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. lijk. Uit de Omstreken. PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.174. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine cdvertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per weekf 0.09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zij a per week. 0.10. Franco per po3t-1.65. Leiden, 31 blaart. LËIDSCUH SCHOÏJWBIBG. Lente «vol ken". Onvoldoende bezet was gisteravond dö schouwburg. Zoo gering bezoek is de K. V. „Het Nederlandsch Tooneel" het niet gewoon. In do frontlogos konden we zelfs niemand ontwaren. Gegeven werd Herman Roelvink'e nieuw blijspel „Lentewolken". „Lentewolken" speelt in Delft. In knus- ee tuintjes, te midden van serretjes en oude geveltjes. De weduwe Eleonora de Wilde woont er met haar beide kleinkinderen Sannetje, een jongedame, die voor onderwijzeres studeert, en Dolf, een leuke, frissche kwa jongen. Bij mevrouw de Wilde woont nog een meisjesstudente op kamers, juffrouw Do, die er als kind in huis is. Het tuintje van de weduwe grenst aan dat van Marcus Nieuwenburg, oud-leeraar en oude vrijer. In hetzelfde huis, waar de heer Nieuwenburg woont, zijn ook eenige studenten gehuisvest onder wie Fred, een vroolijke kerel, een beetje zwak van na tuur voor wie Pietje, een oude gediensti- go, voor do derde maal weduwe, te zorgen heeft. In een kamer, die op de tuintjes uit ziet, woont Phil, een kerel met uitstekende hersens, die in zijn jeugd een weeldele- ven heeft gesmaakt-, maar nu met moeite kan studeeren nog als repetitor op treedt daar zijn ouders op een te groo- tcn voet hebben geleefd Verder komen in „Lentewolken" nog twee meisjesstudenten voor, Trüus cn Mien. Dit blijspel begint ract een klein stukje 6trijd tusschen mannelijke en vrouwelijke studenten. Voor „Studiebelangen" moet een nieu we praeses worden gekozen en de meisjes, gesteund door eenige jongens willen Do deze vacature doen innemen. De aanval op het presidentschap door do meisjes ge lukt, na een felle vergadering, waarin Phil een scherpe speech houdt tegen de bonoeming van een vrouw. Hij laat zich sterk mcesleepen en uit allerlei persoon lijke hatelijkheden. Dit alles verhaalt. Fred, wanneer hij met Do van do vergadering terugkeert. Fred is enthusiast voor Do. Hij ver beeld zich zelfs dat ze van hem houdt. Meer dan verbeelding is het niet. Do weet, dat ze op Fred druk kan uitoefenen en hem daardoor aan het werk kan zet ten. Liefde gevoelt ze niet voor hem, dat begrijpt men reeds spoedig en hoort het ook aldra. Liefde gevoelt ze voor Phil, voor den „ongure", die daarboven op het kamertje woont. Als kind waren zo samen, doch de gebeurtenissen en do tijd hadden hen ge scheiden. De brieven van Do aan Phil, na dat diens vader, toen rijn onhoudbare fi nancieel© toestand aan don dag kwam, zelfmoord had gepleegd, nadat zijn moe der, een halfjaar reeds na het gebeurde, was hertrouwd, hadden de verkoeling ver oorzaakt. Het meelij-hebben had Phil ver hard, had hem zelfs Do doen haten. Sannetje, de kleindochter van de weduwe De Wilde, is ook verliefd. Op Fred name- Een ingewikkelde bi^torie is het dus. De oude heer Nieuwenburg bemerkt er ook iets van. Hij heeft zich vergist dat die studeerende meisjes niet weten lief te heb ben en hij waarschuwt zijn buurvrouw. Deze heeft al die zenuwachtigheid wel opge merkt, doch schenkt er geen aandacht aan. Dat zal alles wel in orde komen, 't Zijn maar lentewolken en die drijven wel over. Ze drijven ook over al gaat het zoo vlot niet. Aan 't eind zijn er twee gelukkige paren: Do en Pliil en Sannetje cn Freel. En de oude vrijer gaat heel genoeglijk weer bij de weduwe in den tuin de thee gebrui ken en zijn krantje ljizen. Een grooten indruk heeft „Lentewolken" niet op ons kunnen maken. Men staat hier te veel tegenover maakwerk. Het lot elkaar komen der jongelui is niet zoo weer gegeven dat men hot als iets waars gevoelt. Al zijn er mooie momenten in den strijd tusschen Do en Phil vooral. Onnatuurlijk is Fred, wanneer hij na zijn examen met Sannetje een onderhoud heeft en lustig kibbelendhoewel wat zenuwachtig, ver telt, dat hij niets meer gevoelt voor een engagement met Do cn deze dan direct daarop verklaart, dat hij haar toch maar zal nemen, ook al is zij gezakt. Op het oogcublik, dat Do hem gelegenheid geeft zich van haar vrij te maken, wetend, dat hij voor Sannetje liefde gevoelt. Hoe we ons ook geamuseerd hebben om Dolf, hoe uitnemend die rakker ook ge- Bpeeld werd, van overdrijving is deze knaap niet vrij. Op eiken tijd van den dag, Zon dags zoowel als in de week draagt Dolf zijn pad vinderspakj e. Dat zal nog niemand bij eenigen padvin der hebben gemerkt. Er is dikwijls mooi spel gegeven, maar het geheel was niet zoo, dat we ons er kon den indenken, dat dit blijspel reeds zoo vele voorstellingen heeft beleefd. Hinder lijk was 't ook dat do souffleur iu de zaal zoo duidelijk verstaanbaar was. Betsy Holtrop—Van Gelder en Hein Harms vormden een kostelijk stel als de weduwe en de oude vrijer met hun eeuwige kibbelarijtjes. G. Lobo-Broakensiek speel de een travesbi, den padvinder Dolf. Dat was een prachtige uitbeeldingwat een frissche deugniet, een echte jongen met zijn streken, zijn naïviteit, zijn aanhanke lijkheid aan wie hem hun vriendje noemen. Eika Hopper gaf gevoelig spel als Do, Emma Morel als Sannetje en A. Fuch was heb type van een oude dienstbode. O. van der Hulst was een kalme meisjesstudente en Annie Jurgens gaf goed weer, hoe iemand zich door een kleinigheid, hier een overdre ven lach, onuitstaanbaar kan maken. Jac. Reule had Pliil te vertolken. Hier misten wo alle warmte, al is 't zeer moei lijk om deze rol naar behooren te geven. Const, van Kerckhoven Jr. gaf Fred. Hij had heel aardige momenten, doch den la-at- sten keer, dat we hem zagen, ir ,,Het Ge- heim"4 voldeed hij ons veel beter. Ned. Rei&vereenigiug. In de voortgezette algemeene vergadering werd o.m. nog besloten om ter versterking der kasmiddelen het percentage der reisgel den, dat in de algemeene kas moet worden gestort, te bepalen op 2 pCt. van alle rei zen, groot of klciü. De minderheid wensch- te voor reizen beneden f 100 slechts één pro cent te heffen. Bleek hierbij reeds dat er twee strooraingen in de vergadering waren, dit kwam nog sterker uit bij de bespreking over „Arbeidcrsreizen" door heb hoofdbe stuurslid mr. Van der Flier ingeleid en be- oogende, dat vakvereeniging. lid kunnen zijn tegen een donatie van f2.50, waardoor voor de leden dier Vereen, goedkoope reizen kunnen worden georganiseerd zooals thans reeds geschiedt. De afdeelingen Amsterdam, Haarlem en Den Haag verzetten zich daar tegen krachtig en ten slotte werd het be sluit genomen geen enkel voordeel aan per sonen te verleenen, die niet de gewone con tributie hebben betaald. Vermoedelijk zal dit besluit ten gevolge hebben, dat er een an dere vereeniging naast de bestaande zal worden opgericht. Na den maaltijd bleken de gemoederen nog niet gekalmeerd. En toen eindelijk een der oprichters der Vereeniging, de ijverige en bekwame alg. secr., jhr. mr. B. De Jong van Beek en Donk, niet werd herkozenals be stuurslid wilde ook- de voorzitter, de heer Pieters zijn functie neer leggen. De storm werd gelukkig bezworen door aanneming van het voorstel om de stemmingen ongedaan te maken, het oude bestuur voorloopig te handhaven en uiterlijk na anderhalve maand een nieuwe algemeene vergadering bijeen te roepen voor bestuursverkiezing en statuten wijziging. Door de afd. Leiden van den Vrijz. Democratischer Bond is alsnog besloten sympathie te betuigen met de actie voor Plaatselijke Keuze. In de Haarlemsche commissie voor het akte-ex. l.o. zijn als examinatoren (deskun digen) benoemd o.a. voor opvoedkunde en onderwijskunde: de heer Koops; voor kennis der natuur: de heer Van Wamelen, beiden leeraar aau de Kweekschool alhier. Bij resolutie van den minister van Koloniën, is mcj. A. M. O. Thonus, alhier, ter beschikking gesteld van den gouver neur-generaal van Ned.-Indië, om to wor den benoemd tot onderwijzeres derde klasse bij het openbaar Europcesch lager onder wijs daar to lande. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Geopend's morgens van 9—12 uur en des middags van 25 uur. Aanvraag van werkzoekenden. 1 Boekhouder, 3 Kantoorbedienden, 1 Opperman, 1 Grofbankwerker. 1 Scheeps bouwer, 1 Voerman, 3 Loopknechten, 2 Mo- gftzijnkneChton, 1 Dekenwever, 10 losse werklieden, 3 Werksters. AC ADEMIENIEU WS. Leiden. Bevorderd zijn tot doctor in de godgeleerdheid op proefschrift: „De moderne theologie in Nederland; haar voorbereiding en eerste periode", de heer K. H. Roessingh, te Groningen, cn tot doctor in de rechtsj wetenschap op Stellingen de lieer M. B. Vos, geb. te Leiden. Geslaagd zijn voor "het candidaats-oxamca in de rechten de hoeren C. M. J. de Jongli, R. M. van Dusseldorp en F, C. J. M. Meij- link. ALPHEN. De A.-R. Kiesvereeniging heeft den candidaat van de Kath. Kiesvereeniging, den heer G. v. d. Meer, voor den Raad overgenomen. De heer A. Pannevis, candidaat der lib. Kiesvereeniging heeft voor deze oandida- fcuur bedankt. HAARLEMMERMEER. Door den bekenden paardenhandelaar Hcrz zijn gisteren op verschillende plaatsen in deze gemeente monsteringen gehouden van paarden, ter aankoop voor Duitschland. In het geheel-werden door hem 13 stuks aan gekocht. De prijzen varieerden van f462.50 tot en met f.725. Slechts één werd er beneden f 500 adtoyjekooht. Met concours-hippique, dat telken j'are te Hoofddorp wordt gehouden door de ver eeniging „Vooruit", is thans definitief vast gesteld op 15 Juli a.s. Evenals het vorige jaar zal ook thans weer gebruik worden gemaakt van het gemeentelijke sportterrein. De opbrengst van de gehouden collecte in de Ned.-IIerv. Kerk te N.-Vennep, ton behoove van oou te Voorhout te bouwen nieuwe kerk, hoeft f33.I2l/: opgebracht. NOORDWIJKERHOUT. Naar men ons nader meldt, zijn een 70 personen, metselaars en opperlieden, werkzaam bij het in aanbouw zijnde R.-K. krankzinnigengesticht, uitgesloten. De po litie is met rijksveldwachters versterkt. Ongeregeldheden komen niet voor. NOORD WIJK. In do openbare school te Noordwijk- Binnen had gisteravond de eindle3 plaats van het eerste cursusjaar van den Rijks- landbouwwintercursus, opgericht door de afd. Noordwijk cn Omstreken van de Holl. Maatsch. van Landbouw. Alle leerlingen waren present Hoofd en tevens leeraar aan dezen cursus is de heer Verhagen, van Den Haag. Aanwezig waren het bestuur van ge noemde afdeeling en eenige ouders van leerlingen. Het bestuur van de aid. Noorclwijk van de Alg. Ver. voor B. B. O. was vertegenwoordigd door den secretaris. Do heer Verhagen gaf gedurende eeni gen tijd les, en het bleek, dat de lessen goed en met succes waren gevolgd. De heer Verhagen prees het in de lesr- lingen, dat zij immer trouw de lessen had den bijgewoond, en hij wekte hen op, om den volgenden winter even trouw de les sen van het tweede gedeelte van den cursus te komen volgen. De heer K. Ham, secretaris van de afd. Noordwijk en Omstreken van de H. M. v. L., sloot zich bij de woorden van den heer Verhagen aan. Voorts dankte hij Rijk en Provincie voor de genoten subsidie en de gemeente voor het afstaan van een schoollokaal. Hij dankte ook den heer Verhagen, en meende, te mogen voorspel len, dat ook het tweede deel van den cur sus goed van stapel zal loopen. Nadat nog de heer Verhagen met de jongelui had be sproken, waarheen de twee excursies zul len gaan, ging men uiteen. OEGSTGEEST. Donderdagavond te halfzeven vergadert de Raad. VOORSCHOTEN. Op het op Tweeden Paaschdag te hou den Zondagsfecst hopen als sprekers op te treden: fr. H. B. de la Bassecour Caan; dr. A. M. Brouwer, van Rotterdam; ds. H. ten Kate, van Sliedrecht, de heer J. D. L. v. d. ltoest, oud-zendeling van de Utr. Z.-V. en ds. C. van Wijngaarden. WASSENAAR. Gistermiddag werd in het familiegraf bijgezet het stoffelijk overschot van mevr. Julia Ewouda gravin Van Raudwijck, douairière van den heer C. J. van der Ouder- meulen. Op het kerkhof bevonden zich, be halve de familieleden, een zeer groot aantal belangstellenden. Gesproken werd door ds. G. Klomp. De heer E. van der Ouder- meulen, oudste zoon van de overledene, dankte de aanwezigen voor de laatste eer, zijn moeder bewezen. WOUBRUGGE. Van de vastgestelde kiezerslijst zijn 19 Kiezers afgevoerd, en 34 kiezers er op ge plaatst, alzoo een vermeerdering van 15 kiezers voor deze gemeente. Totaal 336 kie zers voor de Staten-Generaal, 387 voor de Provinciale Staten en 330 voor den Gemeen teraad. WARMOND. In „De Zon" vergaderde gisteravond de de vorige week opgerichte vereeniging „Katholiek Leven". Als voorzitter leidde de lieer J. Zwetsloob de vergadering, welke o. m. bezocht was ■door dea hoogeerw. heer prof. Seyzencr en den kapelaan. De Voorzitter deelde mede, dot sinds do vorige weak nog 13 leden waren toegetreden cn nu tot vasstelling van het reglement zou worden overgegaan. Met eenige kleine wijzigingen en aanvul lingen werd het goedgekeurd en besloten de Koninklijke en Bisschoppelijke goedkeuring aan te vragen op de statuten. Uit het reglement zij vermeid,, dat ook ni'et-ingezetenen lid kunnen worden, en ook introdueeereu van niet-leden is toegestaan terwijl het reglement tevens de gelegenheid geeft, dat ook vrouwelijke personen als lid kunnen toetreden. Een der leden wenechte de cfcuncs-leden dan toch vooral geen stemrecht to ge von, wat oahter niet werd aangenomen zij zullen dezelfde rechten hebben als de heêren-leden. De verkiezing van 7 leden, het bestuur uitmakende, had tot uitslag, dab gekozen ■werden de heea-en J. Zwetsloot, N. de Bruin, J. van Eg-mond, Jos. Kouwenhoven, B. van Stijn, C. Zwetsloot en J. A. v. d. Vooren. Een gelijknamig persoon als een der tot bestuursleden gekozenen, simuleerend als in de meening verkeerend, dat hij gekozen was, nam onder groote hilariteit aan de be stuurstafel plaats, die hij dan ook weer spoe dig verliet. Bij de rondvraag bracht de heer Kouwen hoven een woord van dank aan het voor loopig comité voor wat het in deze op zoo uitstekende wijze tot stand heeft gebracht. Dg verdere werkzaamheden, als het vast stellen van het programma voor het houden van voordvacht- on debatavonden, zullen door het bestuur worden verricht, hetwelk na verdeeling der function als volgt, is saam- gesteld: J. Zwetsloot, voorz.J. van Eg- mond, vice-voorz.Jos Kouwenhoven, 1st© secretaris; J. A. v. d. Vooren, 2de secr.B. M. v. Stijn, penningm.. De Bruin en O. Zwetsloot, commissarissen. Ook wordt bij het bestuur overwogen, leden van den Ned. R.-K. Volksbond van hier, tot de ont- wikkelingsavonden gratis toe te laten. ZEVENHUIZEN. Bij beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is benoemd tot lid van de Commissie van Toezicht op de Rijkslandbouwwinterschool te Dordrecht de heer K. van der Torren, alhier. Vereeniging voor Jtloeiubollencallaur. Te Haarlem is gehouden de 128ste alge meene vergadering der Algemeene Vereeni ging voor Bloembollencultuur onder voor zitterschap van den heer Ernst H. Krelage. Na het uitspreken van diens gebruikelijk openingswoord waarbij een terugblik werd geworpen op de verrichtingen der Vereeni ging in het afgeloopeu jaar, bracht de alge meene secretaris, de heer J. H. Wentholt, het jaarverslag uit, waaraan het volgende is ontleend: Het ledental bedroeg op 31 December 1913 11 eereleden, 39 donateurs en donatrices, 3077 leden, 127 lid-leerlingen, te zamen 3254 contribueerenden, tegen 11 eere-leden, 39 donateurs en donatrices, 3035 leden en 131 lid-leerlingen, te zamen 3235 contrihueeren- den op 31 December 1912. Het aantal afdeelingen bedraagt 37. De beurs werd gehouden op Maandagen van 7 Juli tot 24 November en bezocht door 7510 bezoekers, tegen 7014 in 1912. Door het aanzegshuis werden behandeld 16275 col- lis, tegen 14966 in 1912. Omtrent het scheidsgerecht voor den Bloembollenhanuel wordt medegedeeld, dat 92 zaken aanhangig werden gemaakt en 78 uitspraken werden gewezen. Vele daarvan werden aanhangig gemaakt door bemidde ling der col respondenten, die in vele go' vallen bovendien partijen tot een schikking brachten, waardoor de instelling van de cor respondenten gunstig, preventief werkte. Ook de zoogenaamde „Monstertuin" bleek aan de bedoeling der stichtingen voldoen, doordat 2 monsters Narcissen en 3 monsters Gladiolen bij geschil ter opplantiug werden aangeboden. Voorts wordt in herinnering gebracht de uitloving van prijzen voor inzending van bloembollen op de Spring Bull Show der Royal Horticultural Society te Londen, aan do deelneming aan de Internationale Tuin bouwtentoonstelling te St.-Petersburg, dit jaar te houden, aan do verschijning van do vertaling in de Nederlandsche taal van den tekst der kleurenkaart en ten slotte dat op de prijsvraag voor een bloembolleurooi- rnachine, waaraan een premie ter waarde van f 1000 werd verbonden, ontvangen zijn 7 inschrijvingen. Het proefrooien zal plaats vinden iu Juni 1914 op terreinen der firma M. Veldhuyzen van Zanten en Zonen, te Lisse. Het verslag werd onder dankbetuiging goedgekeurd. Daarop werden in behaodoling genomen do voorstellen, door afdeelingen ingediend, in de eerste plaats het voorstel der afd. B e- verwijk, om een commissie te benoemen om te onderzoeken of er mot de uitgave van bet orgaan der Vereeniging winst wordt behaald, cn zoo ja, te onderzooken of die winst niet ten bate van de vereeniging kau komen. Het Hoofdbestuur, dal eerst de afd. Be verwijk had aangeraden voorloopig haar voorstel in te trekken, waar het huidig© contract met de Erven Loosjes pas afloopt op 1 Januari 1917, beval nader aan aanne ming van een gewijzigd voorstel-Beverwijk cn i i L-- to wuoemen om te onderzoeken, welke wijzigingen in het con tract met de uitgevers van het orgaan ge bracht moeten worden of welke wijziging do tegenwoordige exploitatie van het orgaan behoort te ondergaan, ten einde aan de ver eeniging een vaste financieele bate te ver zekeren en deze commissie op te dragen haar uitgewerkte voorstellen vóór 1 Januari 1916 bij het hoofdbestuur in te zenden. Na eenige bespreking vereenigde de ver gadering zich met het prae-advies van het hoofdbestuur, dab voornemens is de com missie samen to stellen als volgt: 1 lid van heb hoofdbestuur als voorzitter, 3 leden te kiezen door en uit drie verschillende afdee lingen en één technisch lid (uitgever of boek drukker), terwijl de algemeene secretaris- penuingmeester als secretaris der commis sie zal optreden. Hierna kwam een voorstel aan de orde van de afd. Noordwijk inzake contri bute ©betaling. Het hoofdbestuur ontraadde de aanne ming van dit voorstel, daar het daarvooc geen motieven aanwezig achtte De afgevaardigde van N o o r d w ij k ver dedigde het contributie-voorstel, om als minimum-contributie f 3 te heffen met een extraririjdrage per H.A voor hen, die meer dan 1 H.A. land hebben, welke extra-bij drage vermindert met de klimming van het grondbezit. Een firmant van een rneerhoof- dige firma betaalt naar een' evenredig deel van het landbezit der firma, in verband met liet aantal firmanten, dat lid der vereeni ging is De afdeeling Sassenheim stelde voor de minimum-contributie te ve.-hoogen tob vier gulden. Verschillende afdeelingen steunden of bestreden de voorstellen. De voorzitter bestreed, dat hij de thans geldende .contributie-regeling heeft doorge dreven. Hij was zelfs langen tijd tegenst&u- der van een contributie-verhooging, maar heeft zich ten slotte daarbij neergelegd Verdere contributie-verhooging zou voor verschillende afdeelingen vooral in do verstafgelegen plaatsen, waar alleen klein bedrijf of gemengd bedrijf is noodlottig zijn. Die zouden opgeheven moeten worden wegens bedanken der leden. De contributie-voorstellen verder bestrij dende, zette de voorzatter uiteen, dat heb voorstel-Noordwijk eer nadeel dan voor deel zal opleveren en do thans geldende re geling meer naar draagkracht werkt. Dat 200 leden na de contributievcrande- ring hebben bedankt, is waar, maar 't is d© vraag of dit bedanken wel in verband staat met de contributiewijziging. Do afd. Oe gstgeest stelde thans een motie van orde voor, waarin do zaak der contributieregeling wordt overgelaten aan het hoofdbestuur. Do afdeeling No o r d w ij k protesteerde tegeu een dergelijke ontijdige schorsing der beraadslagingen. D© motie-Oegstgeest werd verworpen met 116 tegen 37 stemmen. Na do replieken werd het amendement- Sassenheim (verhooging minimum-contribu tie tot f 4) verworpen met 128 tegen 25 stemmen. Het voorstel-Noordwijk wordt verworpen met 91 tegen 47 stemmen en 15 in blanco. De bestaande contributie regeling wordt dus gehandhaafd. De afdeeling Sassenheim stcldo thans voor hetgeen gewenscht werd door het hoofdbestuur om het in de laatst© vergadering verhoogde quotum der afdee lingen weer te verlagen tot het bedrag dat vroeger gold. Dit voorstel werd thans aangehouden tob do December-verga-dcring. Bij de rondvraag werd o. a aangedron gen op bestrijding van de rattenplaag. KUNST, LETTEREN, ENZ. C. van Dommolshuizen. De heer C. van Dommelshuizen heeft zich voor het volgend seizoen verbonden aan Edu&rd Verkado's gezelschap, „Die Hagho- spelers." De Haagsche schouwburg. Naar aanleiding van tegenovergestelde geruchten dienaangaande, kan met zeker heid worden medegedeeld, dat omtrent het al of niet opnieuw verleenen van de konink lijke subsidiën aan den schouwburg te '6-Gravenhage tot dusver nog geen beslissing is genomen. („Tel.") Het tooneel in Engeland. Arnold Bennet is wel een van de meest gowildo tooneel schrijvers in Engeland. Zijn stuk „the Great Adventure" beleefde meer dan 400 achtereenvolgende opvoeringen in Londen, en „Milestones" (in combinatie met Knoblauch geschreven), behaalde 608 achtereenvolgend© opvoeringen. Dit totaal ia indertijd alleen getroffen door het stuk van Bernard Shaw „Fanny's First Play", dat. 628 maal ging. Geen onkel stuk had nog ccn dergelijk sucoes in deze jonge eeuw.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1