Maandag' 30 Maart. Tweede Blad. A°. 1914. N». 16593. Offieieele Kennisgeving. BUITENLAND. Het verhoor van Mevrouw Caillaux. Telegrammen. Vragen en Antwoorden. Buitengewone School voor Lager Onderwijs. Burgemeester on Wethouders van Lei den Brengen ter algemoene kennis: lo. dat binnenkort te verwachten is de opening van de buitengewone school voor Lager Onderwijs, in een deel van het Cae- ciliagasthuis aldaar 2o. dat deze school bestemd is voor kin deren, ingezetenen der gemeente Leiden, die door weinig aanleg niet in staat zijn het onderwijs aan eea gewone sohool voor La ger Onderwij» te volgen, terwijl verwacht mag worden, dat het onderwijs aan een buitengewone school, met beknopt leerplan en kleine klassen (ten hoogste 16 leerlin gen) voor hen vruchtdragend zal zijn 3o. dat kinderen, die voor plaatsing op deze school in aanmerking kunnen komen, gedurende tenminste één jaar een gewono Behool voor Lager Onderwijs moeten be zocht hebben, tenzij hun College van deze bepaling ontheffing verleent 4o. dat ouders of verzorgers, die hun schoolgaande kinderen liever op deze school zouden willen plaatsen, zich daartoe kunnen aanmelden bij het Hoofd der school, waar de kinderen thans geplaatst zijn, voor zooveel betreft do openbare scho len van den lsten tot en. met don 9den April e.k., in de verschillende schoolloka len, dagelijks (den Zondag uitgezonderd) van des voormiddags halfnegon tot negen uren en op Maandag, Dinsdag. Donderdag fcn Vrijdag bovendien van hal Et wee tot £wec uren des namiddags 5o. (lat, desgewenscht, die aanmelding D.ok kan geschieden bij het Hoofd der bui tengewone school voor Lager Onderwijs, op Dinsdag 7 April a.s., des namiddags van twaalf tot twee uren en van zeven tot acht uren en op Donderdag 9 April a.s., des na middags van drie tot vijf uren. in de sohool in het Caeciliagasthuis, of mocht claar, we gens de nog niet geheel voltooide verbou- Vring, geen gelegenheid bestaan om zitting te houden, dan op de zelfde dagen en uren in een der lokalen van het Raadhuis; 6o. dat het bedrag van het verschuldigde Bchoolgeld, voor het bezoeken der buiten gewone school voor Lager Onderwijs, voor zooveel betreft de leerlingen, afkomstig van de openbare lagere scholen der 1ste, 2de en 3de klasso te Leiden, overeenkomt met dat, hetwelk voor die leerlingen zou heb ben moeten worden betaald, indien zij op die scholen waren gebleven, terwijl dat be- dsag voor leerlingen, die vóór hun toelating tpt de buitengewone school voor Lager On derwijs, op geen dier openbare lagere Scholen waren geplaatst, door hun College wordt vastgesteld, naar denzelfden maat staf als voor do leerlingen, afkomstig van da openbare lagere scholen in deze ge meente 7o. dat kinderen van onvermogendeu ge- Iisel kosteloos heb onderwijs aan deze school kunnen volgen 8o. dat nadere inlichtingen worden ver- etrekt door het Hoofd der buitengewone school voor Lager Onderwijs, op de dagen êji uren hierboven, onder 5o, vermeld Burgemeester en Wcths. voornoemd, N. C. DE GIJSELA.AR, iBurgemeester. VAN S TRI JEN, Secretaris, Leiden, 27 Maart 1914. Be eerste Mevrouw Calllnnx. De eerste mevrouw Caillaux, thans me- yrouw Gucydan is ook gehoord. Dit spe ciaal, zooals to begrijpen is, met het oog op de brieven. lete wijzer is men niet ge worden. Mevrouw Gucydan heeft zich de wedide veroorloofd niets te zeggen. Bij alles verschool ze zich achter haar particu liere leven. Meermalen weigerde ze het antwoord, omdat het aanroeren der kwes tie haar te fcróotc smart zou berokkenen. Mevrouw Gucydan verklaarde tijdens het verhoor nog, niet te kunnen begrijpen, hoe Calmette aan do brieven gekomen is. Wftt Beruste!u zeide. De bekende tooneelschrijvér Bernstein had zichzelf iu do vorige week als getuige aangemeld. Hij deed dit na de verklarin gen van mevrouw EsUedère. Men herin nert zich nog, welko bijzonderheden die had meegedeeld, over de wijze, waarop Calmcrtte trachtte de brieven van mevrouw Gucydan in zijn bezit te krijgen Hij had,, er zijn mederwerster, mevrouw Estredèro 30.000 franc voor beloofd. Dit acht Bêrn- .Btein geheel onmogelijk. Calmetto zou zich 'dan tot hem hebben gewond, omdat hij, Bernstein, een kennis was zoowel van Cal metto als van mevrouw Gucydan. JE! en andere oorzaak. Er is reeds lang naar een andere oorzaak gezocht voor de buitengewone heftigheid, waarmee Calmette zijn polemiek tegen Caillaux gevoerd heeft ale die, welke al leen in een verschil van inzicht in de be lastinghervorming gelegen zou zijn. De mensehen, die Calmette goed gekend heb ben, moeten verbaasd zijn geweest ovpr 'den ongewoon scherpen toon, die uit zijn (stukken tegen Caillaux sprak «m die vol strekt niet in overeenstemming was met zijn karakter. Calmetto schijnt een zacht en beleefd mensch geweest te zijn Natuur lijk heeft zijn verwoede aanval op den mi nister van financien tot x eel racontars aan leiding gegeven, en zij, die in het „cherchez la femme" den sleutel tot het geheim me9- nen te moeten zoeken, vinden het meest geloof. Calmette en Caillaux, zoo wordt verteld, dongen beiden naar do gunsten van een zelfde vrouw, mevrouw B., de vrouw van een bekend journalist. Calmette was op het oogenblik, dat hij vermoord werd, gewikkeld in het proces, dat hem van zijn vrouw moest scheiden en men zegt, dat ook Caillaux echeidingsplannen had. Alleen het feit, dat zijn tegenwoor dige vrouw een erfenis van twee millioen frank gekregen had, heeft hem doen beslui ten bij haar te blijven. Dit zijn echter alle maal praatjes, zooals er vele te Parijs loo- pen en waarvan de juistheid buiten onze beoordeeling valt. Is dit een prachtig ver haal, geschikt voor do Parijsche dames en -hoeren, veel geloof wordt er juist niet aan gehecht, al gelooft men wel, dat een per soonlijk feit do oorzaak was van den hefti- gon strijd tussehen Calmetto en Caillaux. x Jules Delahaye hoeft ont- DE ZAAK- slag genomen als lid der ROCHETTE. enquête-oommissie. Jaurès verweet hem, dat hij wil lens en wetens het onderzoek tegen houcTt. Hij luvd n.l. nu weer een nieuwe kwestie naar voren gobracht om onderzocht te wor den. Maar de voorzitter stond op, dat men nu eerst eens voortgang zou maken met het rapport. Iflonsienr X, de beruchte Fransche millioenen- zwendelaar Pochette Delahaye is toen kwaad geworden en heengegaan, nam ontslag en zetto in een 6chrijven aan Jaurès de roden uiteen. Hij had het zijn plicht geacht, zoo schrijft hij, mededeeling to doen van dezo feiten, gelanceerd door een fatsoenlijk republi- ke>in9ch blad on door andere bladen over genomen, en hadden niet voel tijd gevergd, de beweringen van de ,,Indépendance des Pyrenées Orientales" nader te onderzoo ken, en den schrijver van het artikel voor de commissie te dagen. De commissie had niet den schijn op zich mogen laden, met- opzet de ernstige be schuldigingen tegen Monis en Caillaux torzijde te schuiven, op 't oogenblik, dat zij de gevallen, waarbij dezo politici be trokken zijn, te beoordeelen kreeg. Men had de ,,Indépendance des Pyre nees Orientales", die zich veel nauwkeuri ger uitdrukte clan de Temps" in staat moeten stellen, haar aanduidingen nader toe te lichten. Nu dit niot geschied is, en men van oordeel is, dat- de commissie „onfc- eord zou zijn door een verdaging", bleef hem, Delahaye, niets anders over dan zijn ontslag als lid der enquête-commissie te nemen. Behalve Delahaye heeft ook het commis sielid Georges Berrv zijn ontslag genomen, en dit aan Jaurès bekend gemaakt in het volgend schrijven. Ofschoon ik verdiende hulde moet bren gen aan de onpartijdigheid, waarmede gij getracht hebt de werkzaamheden der en quête-commissie te leiden, ben ik aan de andere zijde genoodzaakt te constateeren, dat do meerderheid der gezegde commissie er al te duidelijk naar streeft, de aanspra kelijkheid in verband met de zaak-Rochette, rustende op sommige politici te verminde ren, hetgeen mij er toe noopt, u te verzoe ken, mijn ontslagaanvrago als lid der en quête-commissie te aanvaarden." 't Zijn nog steeds dezelfde kwes- ULSTER. ties, die de aandacht gespannen houden het verhoor van me vrouw Caillaux, de zaak-Rochette en het gebeurde in Ulster met alles, wat daarop gevolgd is. Wat het laatste punt aangaat is er wat kalmte ingetreden. Sommige ministers heb ben Londen verlaten een heter bewijs dat do spanning op politiek terrein geweken is, is er niet. Voor do zooveelste maal is weer eons ver klaard, dat de regooring geen onverhoed- sohen aanval op do Ulstermannen In den zin had, doch dat de unionisten dit alephts vertelden om hun mocht te vergrootcn. Sir John Simon, attorney-general, heeft te Blackburn verklaard, dat alle militaire maatregelen ricohts ten dool hadden de rijkseigendommen te ócBcher Wen en heb burgerlijk gezag te steunen. Toch blijft de Tory-pers de regoering op do gebruikelijke wijze met haar actie voort gaan. Ook komt v/eer-eens het verhaal op do proppen, dat gevangenneming der lei ders werd voorbereid. Generaal Gough is op hel departement van oorlog ontboden volgens cle Daily Mail" zou hem teruggave van de befaamde machtiging, onderteekend door Seely, French en Ewart, worden verzocht. Als hij teruggave weigert, zullen French en Ewart hun ontslagaanvrage handhaven De unionistische bladen doen al het mo gelijke om he.t aanblijven van French en Ewart te bemoeilijken. Ze gaan nü op het eergevoel der generaals werken En met dat alover home rule hoort men niet meer spreken. Niemand, die met zekerheid MEXICO, kan zeggen, hoe 't eigenlijk toe gaat in de gevechten tussehen rebellen en regeeringstroepen. De berichten zijn met. elkaar in flagrante!! strijd, 't hangt er maar van af, wie de leverancier is, Huer- ta. of Villa. Villa zegt, dat hij zich spoedig van Torreon denkt meester te maken reeds eerder heeft hij zelfs geseind, dat geheel Torreon met de handelswijken zich in handen der rebellen bevindt en-Huerta vertelt, dat de regeeringstroepen de macht der. rebellen ver pletterd hebben. Zoekt dus maar uit! De New-Yorksche bladen bevatten een te legram, uit Villa-bron, met allerlei bijzonder heden over do verovering dor rebellen van Gomez Palacio op generaal Velasco. Na een strijd van vier dagen, waarin drier maal een stormaanval werd uitgevoerd, drong Villa in Gomez Palacio binnen, waar hij zijn hoofdkwartier vesligde, op een plek, die Torreon, drie mijlen vandaar gelegen, bestrijkt. Villa heeft het getal van zijn verliezen nog niet nagegaan maar zij zijn zwaar. Ve len zijn omgekomen tengevolge van gebrek aan water en gebrek aan geneeskundige hulp. De straten liggen vol lijken, zoo van opstandelingen als van regeeringstroepen. Nadat Gomez il'alaeio met kanonnen be schoten was, werd de stad binnengedrongen door ruiterij en door voetvolk, bewapend met geweren, korte sabels, pistolen en hand granaten. Op honderd verschillende punten werd gestreden in de nauwe, straten. Oudgedienden verklaarden na afloop, dat dit de vreeselijkste strijd was, dien zij ooit hadden meegemaakt. KORTJE R£Ut€ilTlk\. De afgevaardigde Abesch is zonder borgtocht op vrije voeten gesteld Hij zal naar Neustadt gaan en een aanklacht indienen. In het- regecringsdistrict Osnabruck is aan de landelijke bevolking in de nieuwe bouwverordening, welke met 1 April in werking treedt, weer het hebben van stroo- daken toegestaan om het landelijk schoon te bewaven, dat door vele *roode daken werd ontsierd. Met 107 tegen 13 stemmen heeft de Nationale Raad in Zwitserland besloten in de gemeente Zernetz, in Unter-Engadin, 200 vierkante kilometers te reserveeron voor natuurpark. De rogeering zal jaar lijks 30.000 franc beschikbaar stellen. In de omstreken van Chainonix sneeuwt het geweldig. Het verkeer staat geheel stil. Een lawine van de Aiguilles llouges heeft een gedeelte van Argentière bedolven, de sneeuw ligt tot do eerste verdieping der hui zen. Een lawine van de Aiguille Verte ver oorzaakte ook veel schade. Het verkeer tus sehen Chamonix en Les Praz is verstoord. Alle electrïsche leidingen zijn gebroken. In Rusland heeft de regeering den verkoop van sterken drank op alle sta tions vorboden. De progressisten-partij zal in cle Doema. voorstellen eenzelfde besluit te nemen met betrekking tot de officieren clubs. De krijgsraad te St.-Pctersburg hoeft twee artilleristen uit Nowgorocl ter dood veroordeeld wegens heb vermoorden van een wachtmeester. In hun garnizoen zijn .ze toen doodgeschoten. Eorst thans is het vonnis uitgesproken tegen do Hongaarsche Kamerleden, die in de kamerzitting van 21 Maart 1910 het ge bouw onveilig maakten door het gooien met inktkokers en boeken. Een der leden werd vrijgesproken drie andere kregen ge vangenisstraf van -I3 tot 5-1 maand en te vens boeten van 400 tot 600 kronen. Binnenkort verwacht men de Uitroe ping van den vorst van Albanië tot koning. De regeering van Albanië heeft Grieken land verzocht te verhinderen, dat benden gewapende Grieken naar Epirus trokken. Men krijgt uit de berichten den indruk, dat de Epiroten nog het sterkst zijn in Zuid- Al banië. Volgens den Balkancorrespondent van de „Times" heeft de koningin van Bulgarije, die eerlang do Vereenigde Staten zal bezoe ken, ongetoekende brieven ontvangen, waar in zij gewaarsohuwd wordt tegen die reis. De koningin moot echter besloten hebben, geen verandering te brongen in haar plan. De bende van den Witten Wolf in Chi na roert zich. Roof en moord is aan de orde van den dog .on ook van den nacht. Bij Tsjuugtsjau zijn bij nooht de regeerings troepen overvallen en in de pan gehakt. 500 man zijn verbrand. Het gevolg van de spoorwegstaking in Zuid-Afrika is, dat 400 a 500 arbeiders ontslagen zullen worden. Zij, die na den eersten of tweeden oproep het werk niet her vatten, gaan er uit. Wie niet gestaakt heeft, krijgt een paar dagen verlof. De noordpool-expeditic met de „Fram" onder Amundsen zal in 1915 ver trekken. Het schip moet eerst in Noorwe gen reisvaardig worden gemaakt. Boven dien is er nog geen geld genoeg. De Zuid-, pool-expeditie onder Shackleton met de „Polaris" vertrekt nog dit jaar. President Wilson heeft in het Huis van afgevaardigden eeyi kleine zege behaald. Met 207 tegen 176 stemmen is besloten niet lan ger dan vijftien uur te debatteereu over het voorstel om Amerikaansche schepen niet vrij te stellen van tolrechten in het Panama- kanaal. De Staten Ncw-York, Pennsylvanië cn Ohio lijden vreeselijk ten gevolge van over stroomingen. Reeds zijn eenige mcnschen- levens te betreuren. De sehaclc wordt op een millioen dollar geschat. De reis van Keizer Wilhelm. KORFOE, 29 Maart (R. O.). Do „Ho- henzcllern" kwam hier hedenmorgen om 10 uur aan. Het Grieksche koningspaar begaf zich aan boord van het keizerlijk: jacht, waar een uiterst hartelijke begroe ting tussehen de souvereinen plaats had. Tegen twaalf uur begaf keizer Wilhelm zich aan wal, door de bevolking toegc- j uieht. 4 Stakin-g in het brouwersbedryf. LjljlvLÏJN, 29 Maart (R. O.) Dc brou werij-arbeiders van Bêrlijn en omstreken wezen op de heden gehouden vergadering met 2066 tegen 1230 stommen het laatste aanbod der patroons van de hand en be sloten tot staking over te gaan, onv aldus kracht bij te zetten aan hun eisch betrpf- fendo den 8-urigen werkdag. Ee n aanslag. MADRID, 29 Maart (R. O.). Aan de ,In\- parcial" wordt uit Barcelona gemeld, dat zekere Rosas, uit Venezuela afkomstig, he denochtend dc woning van dem ex-presi dent. van Venezuela, Zeiaya, welke in de nabijheid van Barcelona gelegen is, bin nendrong en verscheidene revolverschoten op Zeiaya loste, zonder dezen echter te treffen. Rosas werd gearresteerd en aan de justitie overgeleverd. Naar het schijnt heeft do gearresteerde .id Venezuela een ooni van Zeiaya ver moord. Hij hectt den aanslag reeds gerui- men tijd geleden beraamd en ook reeds verscheidei'O malen beproefd Zeiaya om het leven te brengen. Een bergverschuivi tig, BRIVES, 29 Maart (R O.). Te Noailhao hoeft een bergverschuiving plaats gehad, tengevolge waarvan een aantal boerderijen woningen en wegen vernield zijn. De be woners zijn uit hun huizen gevlucht. De revolutie in Mexico. MEXICO, 29 Maart (R. O.). Gisteravond ha4clen hier straatbetoogingen van weinig gewioht togen generaal Huerta plaats. De politio vuurde op een klein troepje studenten, dat oncler het schreeuwen van „Dood aan Huertadoor cle straten trok. Klaarblijkelijk schoot de politic in de lucht, daar niemand gewond werd. Wel hadden er talrijke arrestatie plaats. D© onbeteekenende schermutselingen tussehen gefodereerden en rebellen, in do buurt, van Tampico, worden door de re geering beschouwd als een krijgslist van do rebellen, om de aandacht van Torreon af te leiden. Noodlottige ontploffing. WELLINGTON, 29 Maart (li. O.). He dennacht om 12 uur brak brand uit in een magazijn te Upperhutt Terwijl pogingen gedaan werden om dc goederen, die in het magazijn opgestapeld lagen, te rédden had een hevige ontploffing plaats, waarsohijn- lijn eon acetyleen-ontploffing. Een agent van politie, een postbeambte, een spoor- wogwachter, een kruier en een tweetal personen werden gedood, terwijl twaalf personen verwondingen opliepen Enkele slachtoffer.! zijn op verschrikkelijke wijze verminkt. Diplomatieke vertegenwoor diging. ST.-PETERSBURG, 29 Maart (R. O Overste Potozki, van don genevalen staf, is benoemd tot militair Attaché bij het Rus sische gezantschap voor Nederland en België. ACADEMIENIEUWS. 'Amsterdam. Naar het „ï.lbld." ver neemt, is rar. F. A. Molster aangezocht op te treden als buitengewoon 'hoogleeraar in het handelsrecht aan de Gemeentelijke Uni versiteit alhier, als opvolger van staatsraad prof. mr. D. Josephus Jitta. In verband hiermede heeft mr. Molster zijn benoeming tot deken der orde van advoeateu in beraad gehóuden. U t r e 0 h t. Dr. P. Debije, hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde, is bo- noemcl tot hocKgleeraar te Frowkforb. Prof. Dófcije heeft jEeea boslisaio* tB©nomen„ JD© laitjestehle reis van den kroonprins. De „Tagl. llundsch." verneemt, dab de eigenlijke reclen waarom de kroonprins dit jaar zijn reis naar de koloniën niet onder neemt, is, dat de keizer zijn toestemming niet heeft willen gegeven. De kosten wareri op 180,000 mark berekend en 't plan was, den Rijksdag te vragen om deze kosten uit rijks middelen te bestrijden. Maakte de Rijksdag echter moeilijkheden, dan was clo kroon prins bereid het geld uit zijn eigen zak to betalen. Voor een wetsontwerp was 's Kei zers goedkeuring noodig. en die heeft dc keizer, kort voor zijn vertrek naar Korfoe, geweigerd. Het reisplan is dus voor onbe- paaldon tijd uitgesteld. Voor cle weigering van den keizer bestonden, naar men ver neemt. verschillende redenon. als bedenkin gen tegen dc lange afwezigheid (een half jaar) van den kroonprins uit Duitschland, kwesties van persoonlijke veiligheid, be zwaren van militairen aard tegen het af breken van den cursus, dién de kroonprins bij den genevalen staf volgt, en niet in de laatste plaats de financieele regeling van de kosten door den Rijksdag. De mogelijk heid is echter niet uitgesloten, dat men ver schillende bedenkingen van den keizer nog zal kunnen wegnomen en dat de reis dan komende jaar door zal gaan. Generaal Liman en <lo 13 a tin" correspondent. In antwoord op het telegram uit Kon- stantinopel aan de „Voss. Ztg.", waarin gezegd wordt, clat de Matin" een leugen achtig ert beleedigend bericht betreffende generaal Liman von Sanders en zijn doch ters publiceerde, herhaalt de „Matin" thans den gcheclen tekst van 't geïncri mineerde telegram uit Konstantimopol. Plet luidt aldus In dei loop van oen rivierbocht in Klein- Azië waren dc dochters van generaal Li man pasja, het hoofd der Duitsche militai re missie, die begeleid werden door Duit- sche officieren, het voorwerp van een aan val van de zijde van eenige Turksche sol daten. Verscheidene lezingen dóen dc ren de over dezen aanval die heden Liman pasja aanleiding gaf, om bij den Groot vizier stappen te doen. Een officieel on derzoek is ingesteld." Dit telegram werd gevolgd door een Icorfe "depêche uif Berlijn van den volgen den inhoud: „Volgens een telegram uit lvonstanti- nopel aan de „Lok. Anz zijn de drie sol daten, dio de dochters van generaal Li man hadden lastig gevallen, gefusileerd." Verder heeft de „Matin" over deze zaak geen woord gepubliceerd. Wat verder het incident tussehen Liman, en den correspondent van de „Matin" to Konstantinopel betreft, vertelt de „Matin" dat zijn correspondent naar aanleiding van het. gebeurde den Franschen gezant een bezoek bracht. De Duitschc gezant Von Waugenheiai bracht, daarop twee bezoeken aan Bom- part, den Franschen gezant en sprak zijn oprecht leedwezen óver het gebeurde uit. Reeds daags te voren had de Duitsche ko lonel Van Thouvelet. zich naa- de woning van den „Matin"-corrcspondent begeven en hem gezegd, dat generaal Liman het ge beurde betreurde. Er is dus geen woord waar van hetgeen do „Voss. Ztg." over hot beleedigend be richt, dat do „Matin" over den Duit- schen generaal en diens dochters gepubli ceerd zou hebben, heeft gezegd. Vraag: lk wil per fiets naar Har derwijk, wat is do kortste weg van uit Sassen heim Welke plaatsen possecreu en hoeveel K.M. Hoeveel k.M. kan men per fiets per uur afleggen? Antwoord: Sassenheini. De Lcegh- water, Leimuiden. Kiulclstaaid, de Kwa- kcl, rilhoorn, Haambrugge, Vreeland, 's-Graveland, Hilversum, Bourn, Nijkerk, Putten, Harderwijk. 100.1 K.M. Gemid deld kunt u 12 a 15 kilometer rijden. Vraag: Op welke dagen én uren is het Vrede9pa'e:s in Oen Uaag voor list publiek toegankelijk en wordt ook entree geheven? En wanneer zou bet gesloten zyn, dus niet meer voor publiek toegankelijk Antwoord: Het ge ouw is to bozichtigen tegen betaling van 25 C6tits voor een toegangs kaart van 1 October lot 30 April des namid dags van 2 tot 4 uren; van 1 Mei tot 30 September des namiddags van 2 lot 5 uren. Te beginnen met D Aoiil a s. don lsten en 3den Zondag van ieclere maan 1 van 1 tot i uren. Des Zaterdags en do overige Zondagen is het gebouw gesloten. Vraag: Zou u m(j kunnen zeggen wan neer bet 2d> regiment vest in? artillerie 2do bat. 4do comp lichting 190S, voor herhalings oefeningen onder de waponon moot komen? Antwoord: Van de lichting 1903 komt de 4de corap. 2de bat. 2de reg. vesting-art. dit jaar van 21 Sopt. tot 10 October voor herhalingsoefeningen onder do waponon. Vraag: Is bet n ook bekend wanneer of dit jaar de lichting 1909 van het 2de reg. veld-art. 6do baltorij onder de waponen komt Antwoord: Van 29 Juni tot 25 Juli, de R.-K. miliciens op 30 Juni. Vraag: Zou u mij kunnen zeggon wan neer ik op moet komen b\j de landweer? Tk ben van de lichting 1904 en heb gediend b\) da lete comp. 4de rog. vestingartillerie. An t w 0 01' (1Om deze vraag te kunnen beantwoorden ie het noodig dat u opgeeft by welk landweerdlstricb u.iiit ingedeeld

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 5