N°, 16589. Woensdag 325 Maart. Derde I31acl. A°. 1914. BUITENLAND. ULSTER, FEUILLETON. Gouden Visioenen. LEIDSCH DAGBLAD In het Lagerhuis heeft de ontslagkwes tie der officieren een punt van Bespre king uitgemaakt, gelijk men weet. Er is gisteren weer over gesproken, ditmaal in verband met het weder dienst-nemen van generaal Gough, een der officieren, die er eerst uit was gegaan. Er is bij deze gelegenheid een belangrijke regee- ringsverklaring afgelegd. Ben Begeeringiiverklarlng. Lee vroeg of het juist was, dat Gough het bevel over de 3de brigade ruiterij in Ierland weer oj> zich heeft genomen, nadat hij van het departement van oor log een schriftelijke verklaring had ont vangen, behelzende dat de onder hem dienende troepen niet zouden worden geroepen om de bepalingen der home rule-wet met geweld aan Ulster op te leggen. Minister Seely antwoordde, dat hij voornemens is de geheele schriftelijke ge- dachtenwisseling omtrent deze aangele genheid openbaar te maken, ten einde te voorkomen, dat er allerlei gcheimzin- .nigs achter wordt gezocht. Op verdere vragen weigerde Seely te antwoorden, op grond dat het alleen bij gedachtenwisseling mogelijk is op do zaak het juiste licht to doen vallen. Asquith deelde mede, dat de gedach tenwisseling heden, Woensdag, zou plaats hebben. Hij voegde cr bij, dat on der de geschriften, die dc regooring open baar zal maken, zich ook de schrifte lijke instructies van generaal Paget be vinden. Van de zijd-o der regeeringspartij is afkeuring uitgesproken over hot besluit van het kabinet om de weigerachtige of ficieren weer in dienst te stellen. Waar ook de liberalen met critiek ko men op het regeeringsbeleid, wordt de maatregel om open kaart te spelen, zeer juist gezien geacht. Het oordeel der lintonisteii. De ïory-pers is in haar nopjes over de houding der regeering tegenover de of ficieren. Haar algeme a oordeel is, dat nu gebleken is, dat het leger met ge dwongen kan worden tegen Ulster te vechten, dat Carson's weerstand tegen home rule derhalve onoverwiribaar en home rule dood is. De Times" beweert zelfs en na wal er is gebeurd kan men niets ongelooflijk noemen dat ge neraal Gough is ternggekoert met de schriftelijke belofte van de regiering, dat de troepen onder zijn bevel niet zullen gebruikt worden om Ulster tot aanvaar ding van home rule te dwingen. De liberale bladen zijn over de houding der regeering misnoegd. lie weigering der Olllelereu. Wordt de daaa der officieren van de eene zijde toegejuicht, er zijn er ook, die dit eon gevaarlijk precedent achten. In het Lagerhuis is er ook al een enkel woord over gezegd, De liberale afgevaardigde Deck zei, dat de liberalen het volk hebben voorgehou den, dat in het uiterste geval hij stakin gen troepen mogen worden gebruikt. En nu laat men de officieren dienst wmge- .rên, straft ze niet, maar stuurt ze naar hun posten terug. De leider dor arbeiderspartij, Maedo- nald, drukte zich scherper uit over deze daad der officieren, die wel bereid zijn op vakvereenigingsleden te schieten, maar uit kastegeest niet op de Ulster mannen. De „Star" heeft op het gevaar van wat de unionisten met het leger uithalen, ge wezen. Gelijke monniken, gelijke kappen, zegt dit radicale blad. „Indien do aristocrati sche officieren van cavalerie regimenten die, naar de unionistische pers ons meedeelt, niet afhankelijk van hun bezol diging zijn in het belang van hun politieke vrienden drang kunnen uitoefe nen op de regeering, is de volgende stap, dat de minderen in het leger uitgenoodigd zullen worden om ook voor hun poli tieke vrienden drang op de zittende re- geering uit te oefenen. Het zaal, dat liet unionisme uitzaait, zal den oogst bren gen, dien straks liet socialisme en syndi calisme zullen binnenhalen. Zoo waar is het, dat in revolutionnaire bewegingen de uitersten elkaar ontmoeten." Het blad brengt dan in herinnering dat toen Mann de soldaten had toegeroepen niet te schieten op stakende arbeiders en daarvoor zes maanden gevangenis straf kreeg, en wijst er op, dal de mo tieven van dc unionisten en Mann de zelfde waren. Toen Mann gestraft werd, juichten de unionisten, nu maken ze zich aan hetzelfde schuldig. Een scherpe critiek wordt geoefend op het besluit van Sir Marcus Samuel, die tienduizend pond aanbood om dc officieren schadeloos te stellen. Zou hij dit ook doen, vraagt do „Star", wanneer minderen zouden diens weigeren? Met begrijpelijke belangstelling wordt de Parlcmentszitling van hedenmiddag tegemoet gezien. De zaak-Rochette is nog DE ZAAK- niets tot klaarheid geko- ROCHETTE men. Van niet weinig ge wicht is de verklaring van den hoer Long, een der leden van de en quête-commissie, dat in de nota van Fabro de datum met anderen inkt geschreven is dan de tekst. Dat zou du3 wijzen op de juistheid van Onillaux' verklaring, dat Fabro zich moet hebben vergist. Gisteren is liarthou gehoord Ifij ver heugt er zich nog over liet rapport-Fabre te -hebben voorgelezen. Hij verklaart even wel Calmette geon inlichtingen te hebben verstrekt, zelfs beeft luj dezen gevraagd sommige stukken niet openbaar to maken. Hij heeft dat gedaan op aandringen van Douraergue, die het hem verzocht had niet als vriendendienst jegens Caillaux en zich zelf maar in het algemeen belang. Dou raergue meende namelijk te weten, dat Cal mette telegrammen over aangelegenheden, die de buitenlandsohe politiek raakten, openbaar wilde maken. Calmette aldus Barthou heeft op mijn verzoek van openbaarmaking afge zien. In zijn verder verhoor zegt Barthou o.m. dat mr. Bernard indertijd reeds hij hem was geweest om uitstel te vragen in de zaak- Rochette en dat de procureur-generaal Fabre, daarover naar zijn meening ge vraagd, zich er tegen verzette Fabre heeft hem later gezegd, dat naderhand tot uitstel was besloten op last van de regeering. Barthou erkent, dat toen hij het vorige jaar minister van justitie werd in het ka binet Briand, deze laatste hem de nota van Fabre ter hnnd -heeft gesteld. Zeer onder den indruk van den aard van dit. stuk heeft getuige cr een oogenblik ajui gedacht het aan de afdoeling voor strafzaken ter hand te stellen, maar Briand verklaarde hem, dat het geschrift hem persoonlijk was gege ven en ried hem aan het te bewaren en aan 100) Aaron boog zich voorover om to luisteren, en veinsde er veel belang in te stellen. Bow ling die een lucht van rum en tabak uitadem de, vertelde met dronkenmansdeftigheid verder. ,,Eq du zul jo hooreu wat de manier is om voor zijn leven rijk te worden. Die Billy Derrick dan had een vermogen van duizend pond geërfd. Hij was een man van middelba ren leeftijd, en toen hij naar den zaakwaar nemer ging, om het te ontvangen, zei deze: „Als ik u was, mijnheer Derrick", hij noemde hem mijnheer, en sprak hem t-oe als of hij kapitein van het mooiste schip was -„als ik u was", zei hij, ,,zou ik dat geld op lijfrente zetten". ,,Zou je dat zei Billy spottend; '„zet jij je zelf op lijfrente", zei hij. ,,Nu ilc hot heb, geef .ik liet- niet uit mijn handen". Dat is ook heel goed', zei do zaakwaarnemer, „maar wat ik bedoel is, dat jo er je leven lang een vast jaarlijksch inkomen van hebt". Misschien weet je we! wat een lijfrente is. jongeheer?" Natuurlijk weet ik wat een lijfrente is", antwoordde Aaron. „Dat weet elk kind wel". „Een landzwabber is aan wal het best thuis", hernam Bowling, van het punt af dwalende. Hij leunde gemelijk achterover, en toen de rumflesch hem in het oog viel, nam hij die in de eene hand, trok met zijn tanden de kurk er af en dronk. Daarna scheen hij zijn oogenblikkolijke wreveligheid to vergeten, en zich vooroverbuigende i-.et de flesch tusschen zijn knieen, vervolgde hu zijn verhaal. .Voordat zij Billy iets van die lijfrente wilden geven, moest hij naar een dokter gaan, en toen hij dat hoorde, zei Billy tegen mij: „Georgey, mijn jongen", zei hij. ,,Neen", Bowling hield op en zag naden kend, ,,ik geloof niet, dat het Georgey was, Henry was 't, geloof ik. Zeggon wij» dat liet Henry was. Wat komt het er op aan, Ilenry T' zei hij, „ik zal die geldschie ters beet hebben, noe korter zij denken, dat ik leef, des te meer zullen ze mij geven". Dab is zoo de maatstaf bij lijfrente", liet do verhaler er uitleggend op volgen, „lang le ven, weinig gage hooge gage, korte dienst". „Ja", zeide Aaron, knikkend. ,,Ik weet, dab dit de regel is. Ga voort. Nu wil ik wel een drupje rum hebben, als je er niets tegen hebt". Bowling reikte hem de flesch toe en hij Zette er zijn lippen aan. Door dit voorbeeld aangevuurd, nam Bowling eeu fiksche teug, toen hij de flesch terugkreeg, zooals Aaron wel verwacht had. „En wat denk je, dat Billy Derrick deed"? Hij was een slimmerd en ging aan het drin ken totdat hij er naar vau werd. Toen kwam hij bij den dokter. „Die man houdt het geen drio jaar uit", zei de dokter. Billy Derrick kreeg de hoogste rente, en wat deed hij toen? Toen deed hij bij zichzelf een gelofte, dat hij niet anders dronken zou wezen dan alleen 's Zondags. Nu trekt hij als een na tuurlijk gevolg de hoogste rente, en toen ik Item de laatste maal zag, zei hij: „Joseph", zei hij, neen, „Henry", zei hij, „doe ook zooals ik, als je ooit iu 't geld komt". ,,En", dit was de slotsom van zijn opvolger over'te dragen. Toen kwam, zegt getuige, het denkbeeld bij mij op heb stuk te vernietigen, maar ik ben nu blij dat ik- dat niet gedaan heb. Barthou erkent mét zijn opvolgers niet over het 6tuk te-hebben gesproken, maar hij ontkent, dat hij het tegen politieke te genstanders heeft willen gebruiken. De verhooren van HET VERHOOR prinses Mesajme VAN MEVROUW Estredère en van aen CAILLAUX. componist Isidore de Lara hebben veel bij gedragen om opheldering te geven in do kwestie der brieven "van Caillaux. Bij de echtscheiding van den heer Cail laux van zijn vorige vrouw, was door de pailiicn overeengekomen om drie intie me brieven van den heer Caillaux te verbranden, in het hijzijn van advocaten. De eene brief, n.I. die. onderteekend met „Ton Jo", die in. de t,Figaro" ge staan heeft, was aan de vorige mevrouw Caillaux gericht; de twee andere brieven waren aan de huidige riievrouw Caillaux gericht. Het bleek echter later, de vroegere mevrouw Caillaux fotografièn van die drie brieven gehouden had. De heer Calmette, die var) het bostaan van die drie brieven gehobrd had. bood in Januari j.l. aan een redactrice van de „Figaro", de prinses Mesagne Estredère, die do vroegere mevrouw Caillaux kende en aan nog een andere dame een aan zienlijke som, n.I. .SO,000 francs, en zelfs nog meer aan, indien zij hem in de ge legenheid konden stellen die documenten van de vroegere mevrouw Caillaux los ie krijgen. Reide dames weigerden. De redactrice van dc Figaro" stelde bo vendien de huidige mevrouw Caillaux iri kennis met het voorstel en de pogin gen van den heer Calmette en zij ver- lelde dit alles verder ook nog openlijk aan een déjeuner bij de prinses van Alonaco. Men wist toen echter nog niet of het aan Calmette gelukt was die brieven te krijgen. Mevrouw Caillaux leefde in on rust hierover. Toen nu in de „Figaro" do afdruk verscheen van een der drie brie ven, moest mevrouw Caillaux wel vree- zen, dal. de lieer CalmeOte ook de andere twee brieven had en er ook niet oor terug zou deinzen ze te publiceercn. Zij raadpleegde loen een advocaat en, zoo als men weet, eon president van een rechtbank, urn te. weten of er langs ge rechte] ij ken weg niets lo doen was om die publicatie te verhinderen en toen dat niet mogelijk bleek, geraakte zij builen zichzëlve en zich bedreigd gevoelend in haar eer als vrouw en moeder, was' zij tot. haar misdaad overgegaan. De prinses van Monaco gevoelt er niets voor om als getuige op te treden cn heeft zich beroepen op haar titel vart regee- rende prinses. Mevrouw Caillaux heeft bij hot verhoor van gisteren oen omstandig verhaal ge geven van haar bezigheden ou den dag van den moord. We mogen dit bekend achten. Ze was tol haar daad overgegaan, nadat Caillaux gezegd had, CahueUe op zijn gezicht te zullen slaan, nu cr ge rei: hlelijk niets aan te doen was. KORTK BERICHTEN. Er bestaan plannen om het internatio naal vredesbureau van Geneve over te bren gen naar Brussel. Te Berlijn loopt het gerucht, dat graaf Wedel bij zijn bezoek daar de benoeming van minister Von Dallwitz tot 6tadhoudei' van het rijksland ontraden heeft en dat dit do eigenlijke reden van het uitstel van do benoeming is. De Duitsche Rijksdag gaat Vrijdag avond tot 28 April op Paaschreces. Voordien zal o.m. nog worden behandeld het wets ontwerp tot verscherping van de strafbepa lingen nopens het duel. Met ingang van 30 Maart krijgt Beieren nieuwe postzegels met de beeltenis van koning Lodewijk III. Io Frankrijk loopen geruchten, dat het kabinet-Doumergue zal aftreden. De „Pe tite République" spreekt reeds van een nieuw kabinet van de republikeinsche con- oentratie. De algemeene verkiezingen in Frankrijk zullen 26 April -plaats hebben. Aanvankelijk bestond het plan om in verband met het par lementair onderzoek in de zaak-Rochette deze te doen plaat.3 hebben op 3 of 10 Mei. In 1913 zijn in Engeland en Wales 163 vrouwen wegens een kie3reehtmisdrijf in de gevangenis gekomen. In den loop van dit jaar nog maar 23. 42 dames zijn tijdelijk op vrije voeten. Een dame heeft zeven misdrijven gepleegd, is vijfmaal vrijgela- ten en zit nu in de gevangenis. Een voorstel tot g rond w ets wijziging ten eindo aan de vrouwen kiesrecht te ge ven is in den Amerikaanschen Senaat, met 3-1 tegen 35. stommen verworpen. De meer derheid tegen liet. vrouwenkiesrecht ia dus niet groot, maar voorstellen tot grond wetswijziging moeten een meerderheid van tweederden hebben. Een voorstel om de bepaling, die negers het kiesrecht t-oestaat in te trekken cn daar entegen het kiesrecht aan vrouwen toe te staan, werd met -18 tegon 19 stemmen ver worpen. De politierechter tc Londen heef! in de zaak van de Fransche tegen de Noir- sche sardijnen beslist, dat de Noorsrhe vischjes in Engeland niet meer nis sardij nen verkocht mogen worden. Dat is een slag voor den Noorschen uitvoer naar En geland, want die was groot Hoewel dit cn een vorig dergelijk proces de Noorsche in- makers reeds een kwart millioen kronen hebben gekost, gaan zij het honger op zoe ken De gewezen Deensc-he luitenant, die, naar men zich zal herinneren, een poosje geleden in Zweden word aangehouden onder verdenking - van spionnage -ten be hoeve van Rusland, is tot 2.V jaar gevange nisstraf met dwangarbeid veroordeeld. Dc opperbevelhebber der Itahaansche vloot, tijdens den oorlog iri Tripoli, admiraal Faravelli, is overleden. Bij Bologn:t- zijn uit het paleis San Marti no vijftien schilderijen, ter waarde van 350.000 lire, gestolen Van -de dieven geen spoor. Dc rooverbënden van den „Witten Wolf" maken nog steeds CChira onveilig. In de provincies Shensi, Kintsewang en Honan wordt geweldig geplunderd Vele gewezen rcvolutieleiders liebben zich bij de benden aangesloten Een referendum is in Rhodesia gehou den over al of niet aansluiting bij de Zuid- Afrikaansche Unie Mei groote meerderheid heeft men zich daartegen uitgesproken. Tn den Belgischen Congo is opstand uitgebroken onder de Baketas m h-asai aan do oevers van do Loango. <X>k in Duilsch Congo moet het onder de Kabulas niet pluis zijn. In de eerstvolgende inter parlementai re conferentie, te San 1' raneisco of Mon treal te houden, zal aks vóórnaamste punt op de dagorde komen de bespreking van het oorlogsrecht voor Jlichtschepen en vlieg tuigen. Over den moord op Benton door Villa-* de Mexicaansche rebellen-generaal spreek van fusilleeren volgens de regelen der kunst is het laatste woord nog niet gesproker^ Uit bet onderzoek bleek, dat Benton aiei doodgeschoten is. Hij moet dus doodgeste» ken zijn. Daarom was zeker lijkschouwing bij dag verboden. In den Senaat van de stad iNew-YorW is een wetsontwerp aangenomen, waarbij hei aannemen van fooien in hotels, restaurants, enz., verboden wordt. Op overtreding staat gevangenisstraf. maxim Gorki. Maxim Gorki is na de afkondiging vaü he»t amneotiebesluit van den tsaar naar Rusland teruggekeerd. Mn~~ nu is nog een proces tegen hem aanhangig gemaakt we gens godslastering. Hij zou zich daaraan hebben schuldig gemaakt in zijn roman „Moeder." Gorki zal dus B.usland weer moeten verlaten, want de straf, die hem dreigt, is vcbanning naar Siberië. Voor den zieken dichter zou dit laatste gelijk staan» met den dood. Nieuwe onderzoekingen in de Gontl- velden van Aljaska. Zes jaar lang heef de geoloog Brindle in het gebied van den Yukon en zijn zij-rivier Tan ana in Aljaska vertoefd om de uitge strektheid en.de waarde van do goudvelden te bepalen. De verschillende onderzoekin gen hebben thans aangetoond, dat er nog veel grooter goudvelden liggen, dan men tot nog toe had durven hopen, omdat juist do twee laatste jaren een afname was ge constateerd. Groote stukken grond in het Fairbankgebied zijn sterk goudhoudend, zoodat een exploitatie op de oude method* een ruime winst zou afwerpen. Voor da reserves, die minder goud bevatten, zou eon ander methode aangewend moeten worden. Voorwaarde voor een voordeeliger exploiter lie is echter ee.n betere verkeersregeling. De „Friun'' niet door het JFanain n kanaal. Zooals men weet, zou de „Fram", heti beroemde Poolschip, waarmee reed3 zooveel ontdekkingsreizen zijn ondernomen, liefs eerste schip zijn, dab door het Panama-ka naal zou varen. Echter zal dit niet het geval zijn. Na sinds October te Colon gewacht to hebben, is.de „Fram" zuidwaarts gekoerste om door Straat Mageïhaen den Stillen Oceaan te bereiken. Men was bang, dat bij een langer oponthoud te Colon het schip niet. op t-ijd te San Francisco zou wezen. Kapitein Amundsen 13 van plan om in den aanstaanden zomer naar do Noordpool- streken te vertrekken. Als de „Fram" niet' op tijd zou zijn, moest de expeditie een jaar uitgesteld worden. Een Veerbootje Overvaren. Vijftien Jlenmchen Verdronken* Te Köpeniek is gisteravond tegen half* zes een veerbootje, waarmede arbeiders, der fabriek van Spindler naar de Linden* straal werden overgezet, door een schip,- dat door een sleepboot werd getrokken, aangevaren cn gezonken. Van do 20 of 22 inzittenden, onder wie veel vrouwen, zijn 7 gered. Tot nu toe is nog rnaar één (ijk, van een jonge vrouw, gevonden. Dei verdronkenen zijn voor iueerendeel va ders van gezinnen. Uit de mededeeltngea van cnke.e der geredden zou blijken, dat de 'schuld van het ongeval ligt bij den stuurman van dc sleepboot, die link.s in pjaals van rechts zou 1 lebben uitge haald. Daardoor voer het eerste schip van de sleep liet veerbootje aan. Bowling's redeneering, „zoo ben ik voor nemens te doen". „Dat was eeu slimme klant", zeide Aaron, op een onhandige wijze trachtende vriende lijk en op zijn gemak te schijnen. „Zeg, die i rum van je is lekker. Ik wil er nog wel een drupje van hebben als je er niets tegen hebt. ik dacht niet, dat die rum zoo goed was". „Ei?" zeide Bowling lachend, „nu begin jc te begrijpen wat goed is, nietwaar "Wacht maar totdat wij in liet Balkan-gebergte zijn, en ik zal je toonen wat eeu goed leven is. Daar, eerlijk deelen. Drink de flesch niet leeg I" Aaron maakte een groote vertoonirig van te drinken, maar zonder dat er een druppel over zijn lippen kwam. Bowling greep de rumflesch gretig, toen Aaron heiu die terug gaf, en dronk alsof hij een onschuldigen dorst met water leschto. „Ik drink vanavond niet meer", zeide hij toen, de flesch weder diclitkurkende en die in een hoek nederzettende. „Ik moet mijn hoofd helder houden, omdat ik er die me- maillo wil inprenten éer ik naar bed ga. Waar is mijn kaartje?" „Ik heb allebei de kaartjes", antwoordde Aaron. „Spreek nu niet meer. Ik ben ver moeid. Ik ga een dutje doen". Nooit in mijn leven was het verder uit zijn gedachten geweest te gaan slapen, maar hij leunde in een hoek achterover, met geslo ten oogen en over elkander geslagen armen. Juist begon de trein te stoppen, en weldra hield hij stil aan een station, waar Aaron, tot zijn schrik, „Coventry" hoorde roepen. Voor een misdadigeri lafaard ziet de fijn ste draad van een spinneweb er uit ala een strop. Sara was in Coventry. Niets was onwaarschijnlijker dan dat zij een uur na middernacht aan het spoorweg station was, en toch zou liet kunnen zijn. Hij dook in den hoek alsof hij wel in het- houtwerk had willen verdwijnen, en hield de oogen stijf gesloten, uit vrees van het gelaat te zien, dat. hij het meest op de we reld vreesde. De verschijning van Job Round zeiven had hem niet zoo kunnen verjfchrik- ken als cle verschijning van Job Round s dochter. Dit is bij nader inzien -- mis schien uog het beste, wat in deze bladen betreffende Aaron Whit-taker vermeld is. De trein ging weer verder, en zoo slaperig ziende als liij kon, opende Aaron zijn oogen half om een blik op Bowling te slaan. Maar terstond glinsterden zij van bbjcle zegepraal: Bowling was vast in slaap. De trein snorde voort, en met een gie righeid, die hem zwaar deed ademhalen en zijn hart hevig deed kloppen, sloeg Aaron hem gade. Soms bewoog Bowling onrustig zijn voeten, dan -weder bromde hij in zijn slaap, en dan liet Aaron zijn voorovergebo gen houding van turende opmerkzaamheid eensklaps varen, dook in zijn hoek terug, en lag daar met dichte oogen. Te Bletchley was eeri tweede halt. en Aarons' hoofd dui zelde van vrees, dat daar een nieuwe passa gier voor Londen instappen en de een zaamheid, die hij zoo noodig had, bederven zoumaar de trein ging weer voort, en hij bleef nog met zijn makker alleen. Toen hij oordeelde, dat zij binnen eenigc mijlen van Willesden waren, begon hij Bowling aan te etoeten, eerst zacht, maar al harder en harder, en toen riep hij hem toe „Ileil Word wakker! Wij zijn er bijna"; ma-ar tot «ijn onbeschrijflijke verlichting kon hij hem zelfs geen gebrom tot antwoord ontlok ken. Zeer voorzichtig, stak hij een hand in Bowling's zak, eu toen zijn vingertoppen met den horlogeketting in aanraking kwa men, trok hij dien behendig er uit, liet hen\ in den zak van zijn overjas glijden en dook toen weder in zijn hoek. Nauwelijks had hij dit gedaan, of cle trein begon te stoppen. Hij had Bowling's geld ook willen hebben. Wat baatte hem de medailie alleen, als hij Bowling de middelen liet om hem te vol gen'? Dom dat hij dit niet dadelijk bedacht liacll Hij zou het horloge maar weer in Bow ling's zak steken. Er was geen tijd meer voor; de rem kuarste reeds op de rails. Hij zou het- doen als zij voorbij het station waren. Hij zou tegen Bowling zeggen: „Nu zie je hoe eerlijk ik het met je voorheb. Ik had je de medaille kunnen afnemen terwijl je sliept". Dan kon hij een andere en betera kans waarnemen om zijn makker te bestelen. Dat zou het best te doen zijn in een vreemde stad, waar de man minder gelegen heid had om hem te volgen. Hij had te Willesden willen ontsnappen, maar hij zag nu in, dat dit louter dwaasheid was. Terwijl al deze gedachten hem door het hoofd gingen, kwam een conducteur do kaartjes opvragen. ..Die man wilde gaan slapen", zeicb Aaron, op Bowling wijzende. „Hier is zij» kaartje". De conducteur nam liet aan met een en kelen blik on den slapcndcn man, en wilde juist het portier dichtdoen, toen een spoor wegbeambte den wagon instapte en tegen over Aaron ging zitten. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1