Faillissementen. N°. 16580". Zaterdag 14 Maart. Vievdte Blad. A°. 1914. EIISCH DAGBLAD Uit do Omstreken. AARLANDERVEEN. Het bestuur van do bouwvereeniging „Volksbelang" alhier, heeft besloten aan de algemeene ledenvergadering voor te stel len het dividend over 1913 vast te stellen op vier procent en aan de houders der aan- deelen van no. 1 tot en mot 66 een extra dividend van l.ö pCt. uit te keeren. BODEGRAVEN. Gisteravond hield de afd. Bodegraven- Zwammerdam va-n den Bond voor Vrouwen kiesrecht een openbare vergadering in het Volkslokaal. Als spreekster trad op mej. O. Staats, van Amsterdam, die het doel en het streven van den Bond uiteenzette. Er was gelegenheid tot debat, waarvan de heer Hoogervorst gebruik maakte. De spreekster eindigde met de voordracht van een paar gedichten. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbaro school A, alhier, is aangetseld mej. D. J. Kramer, van Gouda HAZERSVVOUDE. Het water is in den polder zóó ge stegen, dat verscheidene stukken land reeds blank staan. Velen zien met verlan gen uit naar de electrische bemaling, die zeer zeker niet lang meer op zich zal laten wachten, daar de watermolenaars tegen 1 April eervol zijn ontslagen. De Chr. Knapenvereeniging ,,Het Mosterdzaadje" vierde haar 20ste jaarfeest. De belangstelling was ditmaal niet groot. Toch waren afgevaardigden der Ohr. Jongel.-Vereen. ,,Eere zij God" en \an het Boskoopsohe „Mosterdzaadje" aanwezig. Do ontvangsten waren 8, de uitgaven f 2.60 en het batig slot dus ƒ5.50. De jon gens weerden zich kranig in hun samenspra ken, opstellen en voordrachten. Ds. H. Smelt leidde het feest op aangename wijze de heer S. Huisman bedankte alle aanwe zigen en de heer Jb. van Beek sloot met dankzegging. Door den heer P. Kraan, alhier, zijn de eerste tuinvrucht-en, zooals kropsla, spinazie en bloemkool naar Duitechland verzonden. Het timmerwerk in het Dorp is, wat het gemeentewerk betreft, opgedragen aan den heer -A. Heesterman, het metselwerk aan den heer P. v. d Spek, en het schil derwerk aan den heer A. van der Werf, aan den Rijndijk respectievelijk aan de firma Wed. Boers, en aan de keeren H. de Graaff en N. van Egmond. Bij do gehouden aanbesteding van een burgerwoonhuis van den heer Jao. Koet sier zijn aannemers geworden de heer A. Maaskant, timmerwerk, do heer G. Lin- denburg, metselwerk en de heer A. Fran- oken, schilderwerk. Het bestuur der Ohr. 8chool op het Dorp hield in de consistorie der Gerefor meerde kerk oen zoogonaamden ouder avond. De voorzitter, de heer D. de Bruyn IJz., opende met gebed, waarna het hoofd der school, do heer P. van Nes Czn., sprak over „Tucht in de opvoeding". De heer A. H. Wessels, onderwijzer in dezelfde school, wees op het nut van do bewaarsohool. Vóór den aanvang der bijeenkomst was don ouders gelegenheid gegeven het schriftelijk werk hunner kinderen in de school in oogenschouw te nemen. Het hoofd der achool eindigde de bijeenkomst met dank zegging. HILLEGOM. De R.-K. Kieavereeniging heeft al tweemaal vergaderd om de agenda van haar jaarvergadering te behandelen. In den loop van de aanstaande week komen de leden voor de derde maal bijeenmaar toch bestaat bij sommigen de verwachting, dat men dan nog niet gereed komt. Het is de herziening van het reglement der Cen trale Kiesvereeniging In het district Haar lemmermeer, dat hier zooveel vorgadertijd eiacl.*. Gisteravond vergaderde de vereeni ging ,,Hulp in Nood" in de zaal van den neer Van Dril. Ongeveer 70 leden waren aanwezig. Uit het jaarverslag bleek, dat de Vereeniging thans 557 leden telt; het aan tal donateurs en weldoeners nam met 29 toe. Op 1 Maart 1914 bedroeg het kassaldo 5552.89$. De ontvangsten waren ƒ3504.18, de uitgaven ƒ2566.80, het batig saldo dus meer dan 900. De leden zelf contribueer den ƒ2940.50; do uitgaven aan edekengold beliepen 2188.83$. Tot leden der commis sie voor het nazien der rekening werden aangewezen de hoeren Azier, Rietmeier en Voges. Dr. Th. Lens werd tot eerolid be noemd. KATWIJK. Tot commies-redaoteur dezer gemeen te is benoemd mr. M. W. G. van der Veur, te Rijswijk. KATWIJK-AAN-ZEE. Gisteravond word alhier een vergade ring gehouden van de Ooöp. Spaarkas „Ons Belang". Besloten werd deze vereeniging wegens afneming van het ledental te ontbinden. Bij de oprichting bedroeg het aantal leden 40, hetwelk nu was goelonkon tot 27, terwijl weer ongeveer 10 leden van plan waren uit te treden. De onlange hier opgerichte Ohr. Vie sokers vereeniging „Vrede door Reoht" is thans toegetreden tot den Bond van Ohr. N oord zee viasohers. Naar wij vernemen, heeft de A.-R. Kiesvereeniging alhier het initiatief geno men tot oprichting eener Eiesvereeniging, uitsluitend voor leden van den Raad en bestaande uit A.-R. en C.-H. kiezers. De uitvoering der zangvereeniging „Exoelsior" ten bate van de kas der Zie kenverpleging belooft èn voor de zangver eeniging èn voor de ziekenverpleging een succes te worden.Reeds moeten over de duizend kaarten zijn verkocht, zoodab de zaal niet ineens alle houders van kaarten kan bevatten cn de uitvoering tweemaal moet plaats hebben. KOUDEKERK. De vereeniging Helpt Elkander" hield haar jaarvergadering Na opening en lezing der notulen, bracht do secretaris het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het ledental van 98 geklommen was tot 123. Evenwel was het getal donateurs met 4 verminderd, en bedroeg thans 53. Aknu deed de penningmeester rekening en verantwoording. Het batig saldo be draagt 1439.03 tegen 1167.95$ in het vo rige jaar. Met het batig 6aldo van 1912/13 hebben de ontvangsten bedragen 1924.04 en de uitgaven ƒ483.01, waarvan bij ziekte is uitgekeord een bedrag van 397. De re kening, door een commissie vai drie leden nagezien, wordt in orde bevonden en den penningmeester dank gezegd voor zijn ge houden beheer. Mot bijna algemeene 6temmen worden tot bestuursleden herkozen de heeren J. M. v. d. Staay en P. de Jong Kzn. Ten slotte stelt de heer Qualm voor een behoorlijk rijtuig aan te schaffen om de le den, die overleden zijn, grafwaarts te bren gen. Na eenige besprekingen, wordt het voor stel in stemming gebracht en met 30 tegen 20 stemmen aangenomen. Het bestuur wordt gemachtigd een zoodanig vervoer middel te koopen. Niets meer te behandelen zijnde en na dat de voorzitter ook nog zijn dank heeft gebracht aan de beide doctoren voor hun belanglhoEe hulp, wordt de vergadering gesloten. LEIDERDORP. De Raad vergadert Dinsdagavond, te half acht. NOORDWLJK-BINNEN. Het bestuur van do Noordwijk-Binncn- sche Oranje-Vereeniging zal naar wij vernemen aan de ledenvergadering het •voorstel doen, om dit jaar te Noord wij k-B in nen een Oranjefeest te organiseeren op Ju- lianadag, 30 April. Als die vergadering de bestuursplannen goedkeurt, zal er alsdan den geheeleu dag worden gefeest. Men wil 's morgens om acht uren beginnen met een muzikale wan deling door het dorp, gevolgd door een op tocht der schoolkinderen van de drie Noord- wijk-Bnmenaoho scholen. In den namiddag denkt men, ringrijderij en volksspelen to houden, terwijl een avond- ooncert op het Lindenplein den feestavond zal besluiten. Wij vinden het een goede gedachte van het bestuur, om zijn voorstel in zijn ge heel op het convooatiebiljet voor de leden vergadering te doen afdrukken. Alle leden weten dan van te voren, waarover het gaat. Allen hebben gelegenheid, om hun bezwaren tegen het bestuursvoorstel in te brengen op de vergadering. Dat ontneemt den leden het recht, om na de vergadsering te moppe ren over „onvoorbereid" of „gekookte pap". De datum der feestviering- is gelukkig ge kozen. 't Is al jaren lang door bloemisten en neringdoenden herhaald, dat feestvieren in den zomer bezwaarlijk gaat vanwege de drukke werkzaamheden, 't Is dus te prijzen in het bestuur, dat het aan die bezwaren wil tegemoet komen. Naar wij verder vernemen, ligt het in het voornemen van het bestuur, om niet-leden van de Oranje-Vereeniging een hooger in- leggeld te doen betalen, als zij willem deel nemen aan de ringrijderij. Dit juichen wij toe. Nog veel te veel inwoners blijven van verre staan Zij laten hun medeburgers, die lid zijn van de „O.-V.", contributie betalen, en profiteeren dus kosteloos van de georga niseerde feesten. Waar nu blijkt, dat het bestuur zijn oor te luisteren legt, om ieders bezwaren te vernemen, daar kan het o. i. niet anders of het vertrouwen in de „O.- V." neemt toe, en met het vertrouwen ook het ledental. NOORD WTJK-AAN-ZEE. ELECTRÏSCH LICHT, Men schrijft ons: Om uitvoering te geven aan het te- sluit van de jongste ledenvergadering, had de Vereeniging Zeebad Noordwijk- aan-Zee" gisteravond in „Ons Huis" een openbare vergadering bijeengeroepen van verbruikers van electrischen stroom en van hen, die daarvah gebrnik zouden willen maken tegen een eventueel ver laagd tarief. De*leiding was in handen van den Voorzitter van „Zeebad", den heer W. van Beelen, die er bij zijn ope ningswoord zijn spijt over betuigde, dat zoo weinigen aanwezig waren. Hij con stateerde, dat slechts verbruikers van stroom tér vergadering waren, en maar één, die nog geen verbruiker is. Ilij kiende echter verschillende personen, die wel stroom zouden wenschen tegen een verlaagd tarief. Spr. meende, dat het de juiste weg zou rijn, dat aJlo verbrui kers aan het hes tuur opgaven, hoeveel eenheden zij in het vorig laai? hebben gebruikt Die getallen telt hot bestuur samen, om te zien, hoeveel èenheden er per jaar worden gebruikt. Voorts zou men handteekeningen kunnen verzame len van inwoners, die bij een even tueel verlaagd tarief genegen zouden zijn stroom te betrekkon.. Met die gegevens in handen zou men onderhandelingen kunnen openen met de Leidsche li chtf a b rieken. Wat ook de voorzitter al gememoreerd had, werd door andere aanwezigen aan geroerd, dat n.l. de gemeente Noordwijk met de gemeente Leiden een contract heeft gesloten betreffende de levering van stroom, dat tot 1921 van kracht is. Men meende mot zekerheid te weten, dat de Directie der Leidsche lichtfabrieken niet genegen zal zijn, rechtstreeks met de afnemers te onderhandelen. Het contract is oorzaak, dat dergelijke onderhandelin gen gevoerd moeten worden via het Noorawijksche gemeentebestuur. Waar uit de conclusie werd getrokken, dat rnen bij den Raad van Noordwijk moet aan kloppen, als men het tarief gaarne wat verlaagd zou zien. Niet zeer bemoeidi- gend in deze was de mededeeling van een der aanwezigen, dat de Directie van de Leidsche lichtfabrieken uit eigen be weging aan het NoordwijTcsche gemeen tebestuur heeft voorgeslagen, gedurende de wintermaanden het tarief to verlagen, en dat Noordwijks gemeentebestuur Jaar niet aan wilde. De gereserveerde hou ding, die ons gemeentebestuur blijkt aan te nemen tegenover de levering van elec- triciteit door Leiden, meende men te kunnen verklaren uit de vrees, die men wellicht heeft voor vermindering a an gasverbruik, als het gebruik Van elec- triciteit toeneemt. Van verschillende zijden werd be toogd, dat die vrees zal blijken onge grond to zijn in een gemeente als Noord- wijk, die van jaar tot jaar zich uitbreidt en in zielental vooruitgaat. Er werd nog op gewezen, dat het moergenoemde contract aan de gemeente Noordwijk het recht geeft, do geheels door Leiden aangelegde installatie te naasten, doch wil Vernamen, dat on derhandelingen in aie fichting gevoerd waren afgestuit op de zeer hooge som, die Leiden voor de installatie vraagt, welke hooge som gebaseerd moet zijn op Leidens ervaring, dat de stroom levering te Noordwijk alsnog met rendabel is. Daar men er echter van overtuigd was, dat de verlaging van het tarief het aantal aansluitingen aanmer kelijk zal vergrooten, wat tenge volge heeft, dat de stroomlevering binnen afzienbaren tijd wél rentegeve na wordt, besloot men, een adres te richten tot den Raad van Noordwijk, waarin verzocht wordt, onderhandelingen te openen met de Directie van de Leidsche lichtfabrieken, om verlaging van tarief te verkrijgen voor levering van electri schen stroom. Om spijkers met koppen te slaan, werd het adres staande de vergadering opge steld en ge beekend door tfe aanwezigen, allen belanghebbenden bij verlaging van tarief. Een moeilijke kwestie is het onge twijfeld. Wordt het tarief -verlaagd en blijft het contract van kracht, aan wordt in zekeren zin concurrentie aangedaan aan de gemeentegasfabriek, zonder dat de gemeente als zoodanig voordeel heeft bij de stroomlevering. Gaat Noordwijk over tot naasting, dan staat het voor de betaling van een som gelds, die een laag tarief bijna onmogelijk maakt, daar de gemeente Noordwijk dan de leveran cier^ wordt. Laten we mét de vergaderden hopen, dat door de aangevraagde onderhande lingen een middenweg wordt gevonden, die" alle paxtijen bevredigen kan. NOORDWIJKERHOUT. Eon commissie, bestaande uit enkele notabelen, zal zich ten doel stellen bij de R.-K. ingezetenen gelden in te zamelen voor een huldeblijk aan pastoor Van Kalen die 15 Aug a.s. zijn veertigjarig priester feest hoopt te berkenken. Naar wij ver nemen, zal dit bestaan in een volledige electrisohe installatie der R.-K. kerk. NIEUW-VENNEP. De geitenfokvereeniging besloot een plaatselijke geitenverzekering te stichten, staande geheel naast de fokverecniging. Het voorloopig bestuur dezer verzekering bestaat uit de heeren P. Dol, A de Rooy en A. van Krimpen. Voorts werden controleurs aaog .•steld, die belast zijn van tijd tot tijd de melkop- brengst van enkele geiten to controloe- ren in verband met de a.s. premiekeu ring van geiten. REEUWIJK. Moj. J. M. Guldemond is te Rotterdam geslaagd voor do nuttige handwerken. TER-AAR. In deze gemeente bestaat, een voorloo pig Comité, hetwelk tot doel heeft hier een plaatselijke vereeniging voor gemeentebe langen tot stand te brengen. VOORSCHOTEN. De zaal van het Ambaohtsnuis bood gisteravond een aangeuanien aanblik. Langs do wanden en op lange tafels prijkte een groot aantal teekeningen, vervaardigd door de ongeveer 40 leerlingen, die het ambachts- teekenonderwijl dezen oursus hebben ge volgd. Alles zag er even keurig en smaakvol uit, zoowel de vlakversieringen als de tee keningen op bouwkundig gebiecL Men kan zoo zien, dat er hard en met toewijding ge werkt i*. Wij waren ook nog in de gelegenheid een openbare lea bij te wonen, waaruit bleek, dat de zaken in de puntjes geleerd wor den. De heer Overdiep had de aangename taak op zich genomeD de prijzen uit te rei ken. Hij zong, zeide hij, nu al twintig jaar hier telkens hetzelfde liedje ,dat dus .vel eentonig, maar voor hem niet vervelend werd Voor bouwkundig teekenen verwierven de prijzen in de 1st© klasse: D. v. d. Veur lsten prijs, J. W. Heemskerk 2den, A. v. Raam 3den; 2de klasse: J. H. Krispijn, lsten O. Pauptifc 2den, O. M. v. Heusden getuig schrift; 3de klasse: L. den Broeder getuig schrift; 4de klasse: geeo prijswinneröde klasse: J. Groeneweg lsten, P Balfoort 2den prijs. Handteekenenl9te klas: A. Besuyen lsten prijs, M. de Nobel 2don, W. P. Gus- sekloo getuigschrift; 2de klaa: H. J. Ver- steegen lsten prijs, G. Gussekloo, getuig schrift; 3de klas: B. Verkijk, 2den prijs; 4de Idas: A. H. Geradts lsten, W. Ju 2den 5de klas; M. W. Elskamp lsten prijs. Dez© laatst© behaalde het hoogste aantal punten, dat gegeven kon worden. De heer Overdiep moedigde nu de andere leerlingen aan om den volgenden cursus weer te komen en ook te trachten een prijs te behalen. Ten slotte bracht hij een woord van dank aan de leeraren De Bruin en Steert, beiden verbonden aan de Ambachtsschool te Lei den, voor hetgeen zij weder voor de Teeken- school hadden gedaan. Aan hun onvermoei- deD ijver is het te danken, dat Voorschoten in dit opzicht voor geen enkele plaats be- i hoeft onder te doen. Ieder ga eens zien naar deze tentoonstel ling I WADDINXVEEN. Mej. J. Glasbeek, alhier, is te Rotter dam geslaagd voor de nuttige haudwerkon. GËMEXCm XlUtliVS. Gistermiddag had in de Zee straat te Noordwijk een ongeval plaats. Een voerman kwam „van zee" met een stortkar vol mest. Het paard schrikte van een jongen die plotseling van de naar zee rijdendo tram vlak vóór heb beest sprong. Het paard stijgerde, de bak van de kar raakte los en sloeg achterover, de voerman onder de kar waarna het paard met de kar aan den haal ging. Gelukkig werd het dier gauw gegrepen Do voer man had zich leelijk bezeerd. Gisteren werd door de politie to Lisse een 10-jarig jongetje naar zijn ouders t© Haarlem getransporteerd. 's Avonds te voren was het hier dwalende aangetroffen. Een paar jaren geleden is hetzelfde ventje ook te Lisse door de poli tie aangehouden, maar toen was heb uit Schagen, waar destijds zijn ouders woon- i den, komen wandelen. Al vroegl Te Zoetormeer- Zegwaard is de leeuwerik alweer gehoord Ook de ooievaar is er teruggekeerd. In den nacht zijn van het fa- brieksgebouw van den heer H. Faas, aan den Zoeterwoudsehenwog onder Zoefcer- woude, oenigo zinken afvoerpijpen ont vreemd. De politie is er mee in kennis ge steld. Omtrent den brand van de boe renwoning te Noordwijkerhout, vernemen wij nog het volgende De boerderij, vroeger een flinke boeren hofstede, waa den laat-sten tijd zeer bouw vallig. De laatste jaren werd zij niet meer bewoond, doch deed dienst- als bollen schuur en bergplaats, 's Daags te voren had men in een der kamers flink gestookt, opdat de menscben, die in de nabijheid op het land werkten, zich met het natte weer zouden kunnen drogen. Toen 'e mor gens de brand ontdekt werd, lag alles al tegen den grond en viel er niets meer te redden. Het huis was verzekerd, de in ventaris niet. M. Verhoeven, schoenmaker, te 's-Herto- genbosch. W. Schmeit», paardenkoopman, te Sit- tnrd. F. A. Hafkenscheid, koopman, te Hoorn, j P. de Wit, bierhandelaar, Wijnstraat j 11-1 b te Rotterdam, zaak uitoefenende Wijn- j straat 03. J. Hulsman Jr., handelende onder den naam NedevlaDdscb-Amerkiaaneelie Bank, te Amsterdam. Geëindigd het faillissement van J. Brouwer, timmermansknecht, te Woer den. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Geopend; van 013 en des middaga van 25 uur Aanvraag van werkzoekenden. 1 Kantoorbediende. I Boekhouder, 4 Op perlieden, 1 Machineeteller, 3 Grofbank- workera, 8 Scheepsbouwers, 1 Schipper, 1 Koetsier, 1 Bloomist, 1 Grondwerker, 4 Loopknechten, 2 Magazijn knechten, 10 los se werklieden, 8 Werksters. BINNENLAND. H.M. de Koningin-Mooier hoeft f 100! geschonken aan de Christ. Phil. Inricht tingen te Doetinchem. Do Utrechtsche Watcrleidingmaat- schappij, welke ook concessie heeft voof Amersfoort, heeft de gemeente Amers foort, die thans een eigen waterleiding exploiteert, doen dagvaarden. Op Zaterdag 11 April, den voor- avona van het congres der S.-D. A.-P.,- dat op 12, 13 en 14 April te Utrecht gehouden wordt, zal èen openbare feest-: vergadering gehouden worden, waarin het Kamerlid J. E. W. Duj's de feest, rede zal uitspreken. Wijlen de heer O. C. Luimes te Silvolde heeft aan de Ned.-IIerv. Uia. conie f5500 en aan de Kerkvoogdij f2500 vermaakt. Bij beschikking van den Minister van Biiinenlandsche Zaken is bepaald, dat de commission, die gedurende het jaar 1914 belast zuilen zijn met het af nemen der examens van apothekers-as- sistent, zullen zitting houden te Utrecht en te Groning -n Dc Rijksmiddelen brachfen in do vorige maand f 543,080.5G1/, meer op dan in Februari 1913. De buitengewone zitting dei Provin ciale Staten van Drente voor de verkie zing van een lid van de Eerste Kamer (vacature mr. E. Pelinck) zal 30 Maari a.s wori--. gehouden. Bij het te 's-Graveuhage gehouden examen voor den rang van gezantschaps attaché zijn geslaagd de heeren jhr. mr, II. van Asch vanfWijck en L. G. van Hoorn. Volgens het verschenen eindverslag der Staatsbegroohng 1914 zijn wette lijke maatregelen betreffende den invoer, vervaardiging en het gebruik van sac charine in voorbereiding. De Kamer van Koophandel on Fa brieken te Amsterdam heeft een adres, aan de Tweede Kamer vastgesteld, hou dende ernstige bezwaren tegen het nadeS gewijzigd onlwerp-Stuwadoorswet. De staatscommissie voor het onder1- wijs is gisteren en heden in het gebouw; der Tweede Kamer in vergadering bij een ge woest. Naar de „Vliss. Ct" verneemt, zal aan het geheele personeel der Staats spoor een week extra bezoldiging wor den uitgekeerd, ter vergoeding voor dei zeer drukke werkzaamheden, verricht ge durende den afgeloojden winter. De Minister van Binncnlandscho Zaken heeft bepaald, dat militie-commis sarissen, die den 70-jarigen leeftijd heb ben bereikt, hun ontslag moeten aan vragen. Een officieele enquête, door dei Utrechtsche Handelsvereeniging inge steld onder Utrechtsche winkeliers, naai de wenschelijkheid van invoering van een wettelijk verplicht sluitingsuur, heeft tot resultaat gehad, dat van 3000 win keliers er 1000 geen opinie mededeelen- Van de 2000 overigen waren 1200 win keliers vóór winkelsluiting en 800 exj tegen. De vergunninghouders hielden ook een enquête met den volgenden uitslag: 167 vergunninghouders tegen verplichte sluiting en 5 vóór. Naar de „Resb." verneemt, heeft de directie van een tooneelgezelschap in Den Haag, namens den burgemeester be richt ontvangen, dat haar "verzoek, om eenige avonden in de stille week te mo gen spelen, is afgewezen. Hieruit valt af te leiden, dat de bur gemeester geen wijziging wenscht te brengen in den bestaanden toestand daar" ter stede. Kaar aart de „Maasbode" uit Cu rasao wordt geseind, is oud-minister, Kraus aldaar in goeden welstand aange komen. Gelijk rnen weet, leekent het blad bij dit bericht aan, vertoefde oud-ministen Kraus écnigen tijd in Peru in verband met een belangrijk aldaar te maken wa terwerk. Aangezien men tijdens de jong ste onlusten in Peru hier te lande geen berichten van den heer Kraus had ont vangen, werd reeds do vrees geuit, dal hem een ongeval was overkomen, lit bovenstaand telegram van onzen cor respondent blijkt echter, dat die vrees ongegrond is geweest. De tweede muziekavond, welke H. M. de Koningin gisteren liet geven, werd wederom bijgewoond door Ft. M. de Ko ningin-Moeder. Tot bezoek van dit concert ten Hove waren uitgenoödigdde dames en hoe ren der Huizen van de Koninklijke Fa milie, eenige ministers van Staat, de loden van den Raad van State, eenige leden van de Tweede Kamer, aldaar wo nende, eenige oud-ministers, de griffier, van de Eerste Kamer, de commissarissen der Koningin, leden van don Iloogen Raad, de president en procureur-gene raal van het gerechtshof, do voor zitter der Rekenkamer, veten niet hun dames,; benevens een gróót aantal dames cn hoeren parlicitlieien, dio op de vorige muziekpartij niet gpnoodigtj waren.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 13