Woensdag 11 Maart. A°. 1914. geze gourant wordt dagelijks, met uitzondering van gon- en feestdagen, Uigegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen Eerste Blad. Uit de Omstreken. N«. 16577. iïT TT» i LEIDSCH PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.17}. Grootere letterB naar plaatsruimte. Kleine advertentiën Tan 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoasseeren wordt 0.05 berekend. PRI.JS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden 2 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Pranco per po8t1.65. 75-Jarig Bestaan van het Leidsch Studentencorps. De Roeiwedstrljden. Zooals wij gisteren reeds mededeelden l^as er bij de Njord-wcdstrijden niet dc rechte animo, waaraan de echt Maartsche temperatuur voornamelijk schuld had. Al leen de echte roeiers onder de reünisten hielden het in den tuin van de ,,Groote Vink" uit. Daaronder behoorden prof. dr. P. H. Damsté cn Staatsraad prof. mr. Josephus Jita, beiden eereleden van Njord. Dc vicrriems outrigged, die door de leünisten zou worden geroeid, ging niet )door en in de achtriem. outrigged kwam slechts één ploeg uit. In den eindstrijd van de tweeriems-oars waarin acht ploegen uitkwamen, wonnen Kolff en Van Lookeren Campagne van iBartelink en Kuiper. In het Skiff-nummer^ waarin vier ploe gen uitkwamen, was Mellema de winner tegen Dijxhoorn. In de vierriems outrigged, was de ploeg gevormd door H. Fokker (boeg), mr. G. Kronenberg, dr. Van de Werff, prof. Damsté (slag) en S. van Groningen (stuur- fnaiï) de overwinnaar. Aan bet diner door het L. S. C. aan de fcere-leden van het collegium en de sena toren der bevriende studentencorpsen aan geboden, heeft prof. Damsté de prijzen uitgereikt. De feestelijkheden werden vandaag be sloten met oen feestavond in Minerva door het comité du Salut Public. Arena Stadiosorum. Vandaag hadden in de Stadsgehoorzaal Interacademiale wedstrijden plaats tus* schen de vereenigingen .Arena Studio- jorum" te Leiden, M01ympya", te Utrecht, r,T. LI. O. R." te Amsterdam en ,,Odin" te Delft. Het programma vermeldt corps wedstrij den: gymnastiek: Paard, rek, ringen en brug. Personeele wedstrijden: Hoogspringen, yèrspringen en gewichtheffen. De jury voor de gymnastiek bestond uit de heeren A. Metz, gymn.-leeraar te Lei den, C. C. Gischler, ..Olympia" en G. J. H. Gunning .Arena Studiosorum." De jury voor de schermwedstrijden be stond uit de heeren: kapitein F. J. G. W. Leers te Leiden, luit. De Bock te Den Haag en luit. A. E. W. de Jong te Utrecht, KORPSWEDSTRIJD. Schermen -(Degen). I. T. H. O. R-, AmmsteraamH. Arena Btudiosorum, Leiden; III. Odin, Delft; IV. Olymphia, Utrecht. Gisteren herdacht de heer J. Meyer Sr. den dag, waarop hij 25 jaar geleden tot collectant bij de Ned.-Herv. Gem. werd benoemd, welk ambt hij onafgebroken bleef Waarnemen. Dit feit werd gisteren in het Huiszitten- buis, waar het College van Collectanten bijeen kwam, herdacht. Door mr. P. E. Briët werd de jubilaris op hartelijke wij ze namens het geheele College gelukge- iWenscht en hem eon photographio van het geheele College in fraaie lijst aangebo den, welk geschenk door den heer Meyer met erkentelijkheid werd aanvaard. Gisteravond zat het geheele College aan deu gemeonschappelijken maaltijd in »,Lion d'Or". Do uitslag der te Hoofddorp gehou den aanbesteding voor de levering van 4550 kub. M. riviergrind en 2550 kub. M. zoegrind voor de wegen in den Haarleoi- tüermeerpolder was, dat hoogste insohrij- ver was de heer M. J. do Bock, te Nij megen, voor ƒ3 04 per kub. M. Laagste inachrijster was de Leidsche Bouwmaterio- lonhandel H. van de Berg en J. den Duijn, Alhier, voor 2,94 per kub. M. Gisteren vervoegde zich aan een der politiebureaux te Amsterdam een alhier wo nende man, met de mededeeling, dat hij ten winkelier in de Leidschestraat aldaar- froor vier paar schoenen had opgelicht. Gisteren zijn op de Haarlemmerstraat te kwart voor vier tw'ee paarden'op hol geslagen, gespannen voor een petrolcum- Vagen van de Amerikaansche Petroleum- wlij. Het kwam doordat een der leidsels brak. De voerman C. S., die de paarden, veilde grijpen, terwijl hij er naast liep, viel 'til bekwam een wond aan het achterhoofd. Ge paarden zijn door de omstanders heel •Poedig tfet s.iaan gebjapjit* L De Feesten van het Gewest Zuid-Holland van het Ned. Gymnastiek-Verbond. Zooals wjj reeds hebben medegedeeld, zal het Gewest Zuid-Holland van het Ned. Gymnastiek-Verbond op Maandag 1 Juni (2dcn Pinksterdag) in Leiden zijn jaarfeest vieren. De Leidsche Sportorganisatie, waarbij ook Leidsche gymnastiek-vereeni- gingen zijn aangesloten, had verzocht de gastvrouw te mogen zijn. Toen het Gewest daartoe besloot, achtte deze jonge, maar krachtige organisatie zioh verplicht de ont vangst zoo schitterend mogelijk te maken. Daarvoor moest in de eerste plaats een eere-comité worden gevormd en daartoe hadden een groot aantal heeren en enkele dames zich bereid verklaard en deze kwa men gisternamiddag in de Commissieka mer met het bestuur der Leidsche gvm- nastiekvereen. enz. van het Stadhuis bijeen oïn te worden geïnstalleerd. Nadat de burgemeester, Jhr. De Gijse- laar met enkele woorden de aanwezigen het doel der oproeping had medegedeeld, gaf hij het woord aan den voorzitter van het Gewest Zuid-LIolland, den heer A. Dirks, die, na een hartelijk welkom tot de aanwezigen, allereerst het College van B. en W. dankte, dat het bestuur hier op deze plaats wilde ontvangen. Hij zag daarin een verblijdend bewijs, dat het ge meentebestuur van Leiden ook naar zijn vermogen de lichamelijke opvoeding wil bevorderen. Vervolgens herinnerde hij er aan, dat voor het eerst ditmaal een tweetal dames in het eere-comité zouden zitting nemen, wat in de 20 jaren, dat hij lid van het N. Ct. V. is, nog niet is geschied. Hij zag daarin een toeken, dat ook de vrouw de plaats wil innemen, die haar in het werk der lichamelijke opvoeding toekomt, waar voor hij de beide dames, mej. Numan en mej. Grondhout, dank zeide. Hij dankte ook de Leidsche Sportorga nisatie, dat zij de gastvrouw wilde zijn van het Gewest Zuid-I-Iolland, dat dit zeer op prijs stelde. Vervolgens zette hij in het kort het doel van het Ned. Gymn.-Verbond uileen, dat? in het kort uitgedrukt, door de bevordering der gymnastiek de volkskracht naar li chaam en geest wil verhoogen en ver-! edelen, welk doel het wil bereiken door woord, geschrift en daad. Het Verbond is gesplist in Gewesten én deze organk saties zijn het vooral, die door de daad de Jichamelijke .volksopvoeding bevorde ren. Hierna had de installatie van de leden; van het eere-comiïé plaats. De burgemees ter aanvaardde het eere-voorzitterschap. De heer Fischer verklaarde zich bereid al3 voorzitter te fungeeren. Het comité bestaat uit de heeren: Jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, bur gemeester, lid van de Eerste Kamer der Sta ten-Generaal,ecre-voorzitter; H. W. Fischer,- wethouder, voorzitter; J. A. van ïHamel, wethouder; mr. J. C. van dér i'Lip, wethouder; A. Bots,- wethou der; mr. dr. C. E. van St rijen, secre taris der gemeente Leiden; mr-r P. J. M. Aalberse, prof. dr. B. D- Eerdmans, prof. mr. J. E. Heeres en prqf. mr. A. C. Visser van IJzendoorn, W. P-era, D. van Gruting, mr. P. E. Briët, leden der Prov. Staten; prof. dr. G. Jelgersma, rector- magnificus der Leidsche Hoogeschool; A. Staring, praeses van het L. S. C., mej. Nanny Grondhout, presidente van de Ver een. voor Vr. Studenten, J. W. Verff; luit.-kolonel, lid van het hoofdbestuur der L. S. O.; C. van Buuren, 1ste luit. ter zee, directeur der Kweekschool voor de Zeevaart; \V. L. Overduin, majoor der in fanterie; mr. J. Klein, kantonrechter; dr. N. J. Beversen, rector van het gymnasium; dr. J. L. Andreae, directeur der H. B. S. voor Jongens; mej. B. C. G. Numan, di rectrice der H. B.-S. voor Meisjes, G. Henri Sythoff. voorzitter van 't hoofdbe stuur dei- L. S. O.; dr. J. H. Zaayer, lid van het hoofdbestuur der L. S. O.; Ch. van Spall, $lir. der Leidsche Duinwater-: leiding, lid van het hoofdbestuur der S. O.; dr. C. J. A. van Iterson, voorz. der Leidsche Roei vereeniging; J. Harte- velt Az„ lid van den Raad, voorz. der Ver. tot Bev. v. Nijv.allen te Leiden, en verder de heeren Balfoort, inspecteur L,. O. 2de inspectie, en Joh. LIeynen, voor zitter van het Nederi. Gymn.-Verbond in Den Haag. Nadat de eerewijn was rondgediend,- deelde de heer Dirks nog een en ander van de feestelijkheden mede, op 1 Juni te houden. H\j noemde allereerst te 12 uren een optocht, waaraan naar sehatting- 300 dames en 500 heeren in sportkostuum zullen deelnemen, terwijl daarna de bestu ren officieel teil Raadhuize zullen wor den ontvangen. Reeds te acht uren 's morgens zullen de wedstrijden beginnen, waaraan zeer waarschijnlijk militaire wed" stryden zullen verbonden worden, die, voor dat de optocht aanvangt,- zullen zijn afge- loopen. Te 2 uren zullen verschillende gymnas tische oefeningen worden uitgevoerd, waar= bij ook het z% g. slinger bal, benevens, volks-. Qgfeningeii, i w De Voorzitter der regelingscommiss'je, de de heer M. A. A. Steyns, sluit zich met enkele woorden aan bij den dank, dien de heer Dirks aan het gemeentebestuur en de leden van het eere.comicé had ge bracht, waarmede deze plechtigheid was afgeloopen. Gistermiddag is de 65-jarige C. Ouwe hand uit Katwijk, doordat hij in verkeerde richting van de tram stapte op de Blauw- poortsbrug gevallen. Hij békwam een bloe dende hoofdwonde en werd op advies van dr. B. per politiebrancard naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Mep. vreesde voor hersenschudding.; HAARLEMMERMEER. 1 Ds. H. Hummelen, pred. bij de Geref. Kerk (O. Z.) alhier, heeft bedankt voor het beroep naar Voorthuizen. HAZERSWOUDE. Op het tweetal ter beroeping van een predikant der Gercf. Kerk zijn door den kerkeraad geplaatst ds. G. J. Wielinga, van Ruhrort, en ds. L. van Wijk, van Krommenie. De heer O. van der Hee heeft als Raadslid bedankt, wegens vertrek uit de gemeente. De gecombineerde zangvereeniging, bestaande uit leden der Chr. Jongel. Vereen. ,,Eere zij God", der Christelijke meisjesvereeniging „Lydia" en der Kleine- Meisjesvereeniging, werd gisteravond in een opzettelijk daartoe belegde vergade ring „Salvatori" ontbonden Plannen wer den gemaakt tot het oprichten van een geheel vrije Christelijke zangvereeniging. KATWIJK-AAN-ZEE. Bij de hier door de notarissen Kaiser en Vijgli van Leiden, gehouden veiling van een huis met erf aan de Zuidsfcraat van de erven S. v. d. D. werd dit voor ƒ3100 het eigendom van mej. wed. K. Haasnoot, al hier. LISSE. Do verbreeding van de dorpshaven met bijbehoorende werken ia door B. en W. opgedragen aan den laagsten inschrij ver, den heer D. Zoanen, te Ammersstol. NOOR.DWLJKERHOUT. Aan de Vaart alhier is het lijk van een bedelaar gevonden. De R.-K. kerk zal binnenkort electrisch verlicht worden. ,,De Echo der Duinen" zal deelnemen aan het festival, dat in Mei a.s. te Slie- drecht zal worden gehouden. OEGSTGEEST. Alhier is gisteravond opgericht de Vereeniging van Vrijzinnigen. Staande de vergadering traden 43 personen als lid toe. Een reglement werd va-stgesteld en voorloopig vijf van de negen leden van het bestuur gekozen, n.l. do heeren Tj. Kiel- stra, J. J. Temminck, O. G. D. van der Klaauw, O. J. Hasselbach en N. J. Brou wer. De ovorige vier leden kan het be stuur kiezen uit personen in de verschil lende deelen van de gemeente. De vergadering werd o. a. bijgewoond door den heer G. Kruyrf, uit Sassenheim, voorzitter van de Centrale Vrijzinnige Kiesvereeniging „Volksbelang" De heer Tj Kielstra hield een lezing naar aanleiding van „Utopia" van Sir Thomas Moor©. TER-AAR. Het getal kinderen in dezo gemeente tusschen het tijdvak van geboorte van 15 Januari 1801 en 15 Januari 1906 bedraagt 197 j. en 222 m., totaal 419, waarvan er 50 de school niet bezoeken. Hieronder zijn 42 begrepen, die vorig jaar den leeftijd van 12 jaren hebben bereikt. Het getal kinderen, dat uit andere ge meenten alhier sohool gaan, bedraagt 15. Bij de verkiezing van één lid van den Gemeenteraad (vacature-Kroft) zijn candi- daat gesteld de heeren H. Hendrikse en P. W. Kroft. De stemming zal plaats hebbon op Don derdag 19 Maart ft. 8. WASSENAAR.. De onderafd. „Ziekenfonds" van den R.-K. Volksbond hield haar eerste jaarver gadering. De Vereenigng, die sinds 1 April 1913 bestaat, keerde in dit boekjaar aan zes leden ziekengeld uit. Aan één der leden gedurende zes weken. Het aantal leden verminderde met 7, ter wijl 8 nieuwe leden toetraden. Het aantal leden bedraagt 40. Men verwonderde er zich over, dat niet meer leden toetraden, daar de Volksbond bijna uitsluitend uit werklieden bestaat. In kas was 109 gld. De aftredende be stuursleden J. v. d. IJssel en 3*. Scbrödcr, worden herkozen. De vacature werd aange vuld door de verkiezing van P. Pueker, die do benoeming aannam. De voorz. spoorde de aanwezigen aan propaganda te maken. In de gisteren gehouden algemeeno vergadering van aandeelhouders der Elec- triciteits-maatschappij „Wassenaar" werd de balans, winst- eü verliesrekening goed gekeurd voor 1913. Besloten werd, de ge maakte winst geheel te bestemmen voor af schrijving. De volgens rooster aftredende commissa ris G. J. van der Well, w.i., werd als zoo danig herkozen. WARMOND. Heden zijn de eerste losse bloemen van het veld naar het buitenland verzouden. Vanwege het bestuur van Rijnland zal nog, behalve de dieping van het gedeelte Warmonder Leede, van>hf de Hofleede— Sprictlaak, het gedeelte HofleedeHaar lemmertrekvaart worden uitgediept, "waar van dan wordt dc bodemdiepte 3.10 meter minus N. A. P. en de bodembreedte 22 a 26 meter. Met dit werk zal eerstdaags een aanvang worden gemaakt. ZOETERWOUDE. Hedenmorgen om zes uren reeds werd bij den tuinman Rcinier Hendrikse, alhier, uit do bollenschuur de vlag geheschen. Spoedig hoorde men, dat dit geschiedde, omdat een zijner knechts, Job. Vlasveld, 25 jaren onafgebroken, als tuinknecht in zijn dienst geweest was. De patroon ontving hem in de schuur (alwaar hij met het overige personeel hem opwachtte) en Btelde hem, als blijk van waardeering en tevredenheid een gouden horlogo met inscriptie ter hand. Daarna toog ieder weer opgeruimd aan het werk. Vanavond zal het jubileum feestelijk wor den herdacht. Katwijk-aan Zes. Te IJmuidcn kwam binnen: K.W.. 9 „Fierwan Edaar" met 273 besomming. Gisteravond werd het nieuwe orgel in de Ned.-Herv. kerk te Nieuwpoort plech tig ingewijd. Dit orgel is een geschenk van do familie Prins, ter gedachtenis aan haar moeder Geardina Adriana do Haan, gebo ren te Nieuwpoort den 24 Januari 1832 en overleden to Sliedrecht den 7den October 1870, die gehuwd was met wijlen den heer Theodorus Prins. Een largo van Handel, vertolkt door den heer W. Erkelens, van 's-Gravenhage, toon de wat het nieuwe orgel vermocht. De pre dikant van Nieuwpoort, ds. H. P. Fortg'ens, sprak een kort woord. Het hoofd der gemeente en het stedelijk bestuur waren getuige van deze voor Nieuw poort zoo belangrijke gebeurtenis. H. M. de Koningin heeft gistermorgen in gezelschap van een hofdame per auto een bezoek gebracht aan Scheveningon. De auto reed tot de visschershaven van waar af H. M. langs het strand terugwandelde en per auto weder naar de Residentie te rugkeerde. Men meldt ons uit Den Haag: Onder groote belangstelling vierde gisteren gene- laal-majoor C. de Mooy, gepensionneerd GÜrigeerend officier van gezondheid eerste klasse, zijn SOsten verjaardag. In verbaud met de allervernuftigsto vindingen door do zen officier van gezondheid ten bate van ziekeu en gewonden gedaan, valt het niet te vorwonderen, dat de blijken van sym pathie bijzonder talrijk waren. Er was o.a. een telegram ingekomen van Z. K. H. Prins Hendrik uit Ober Oersel in Hohemark, waarop „Mijne hartelijke gelukwenschen met uwen 80sten verjaardag. 'Prins der Ne derlanden". Ook was een schrijven ingekomen van jhr. S. M. S. de Ranitz, die voldoende aan de bevelen van H. M, de Koningin-Moeder Haar gelukwenschen moest overbrengen bij gelegonheid der viering van den SOsten ver jaardag van generaal-raajoor de Mooy. In den morgen bracht luitenant-generaal de Bas, directeur van het Rijks Geschied kundig Archief van den Generalen .Staf den |ubilftrifl leen bezoek. Schriftelijke ge- lukwensohen waren ingekomen van ver schillende hoogleeraren als van Prof. Pe kelharing en Prof. Winkler. In den namiddag hield de jubilaris een receptie. Dr. T. E. Frylinck, directeur van het rijks-krankzinnigengesticht to Medcmblik, zal binnenkort zijn betrekking neerleg gen. Ds. R. J. W. Rudolph, predikant-di recteur der Jan Pieter-Adolf-Stichting te Achterveld bij Amersfoort, is voornemens dezo week nog weer naar heb Instituut voor Kankerbehandeling van prof. Ozerny, te Heidelberg, te vertrekken, om nogmaals een behandeling door Eöntgen-bostraling te ondergaan. Overigens moet heb verloop der ziekte thans groote ongerustheid wek ken. Te 's-Graveuhage herdacht dr. J, A. öramer, predikant bij do Ned.-Herv. Gem. zijn 2ö-jarig ambtsjubileum. De Eer-,te Kamer der Staten-Gcne- raal zal Dinsdag 17 dezer des namiddag» 2 uur de openbare beraadslaging over do rest van de staatsbegrooting hervatten. Uit goede bron wordt medegedeeld, dat de berichten omtrent het verblijf van het Deensche Koningspaar in Mei h. t. 1. uiteraard nog slechts voorloopig zijn en dab ten aanzien van de plannen tijdens heb Vorstelijk bezoek in Mei a.s. nog niets de finitief bepaald is. De Utrechtsche Vrouwelijke Studen- tenvereeniging viert haar derde lustrum. H. M. de Koningin bracht gisterna- middag een langdurig bezoek aan de ma gazijnen der Koninklijke Nederlandsciie Meubel fabriek van LI. P. Mutters en Zoon, in Den Haag. Het bericht van „Het Volk" omtrent een regeeringsopdracht aan den heer Van Kol betreffende een onderzoek naar den toestand der grootindustrie in Japan, wordt met vpij groote stelligheid tegengesproken. Ter plaatse waar men er van op de hoogte zou moeten zijn, was er niets van bekend. Zondag 1.1. werd, naar „De Tijd" meldt, in alle R.-K. kerken te Arnhem oen schrijven voorgelezen, waarin de geestelijk heid de gelöovigen ernstig waarschuwt voot het bezoek aan dansgelegenheden in het al gemeen en het deelnemen aan sommig© dansen in het bijzonder, als zijnde gevaar lijk voor het behoud der reine zeden. Te vens werden de vrouwen vermaand, rich vooral zedig te kleeden. Niet den 25sten April, gelijk wo gis teren op gezag van het „Centrum" meld den, maar den 25ston Mei, zooals dii blad thans nader rectificeert, zal de vergadering van den Algemeenen Bond van R.-K. Kiet- vereenigingen te Utrecht worden gehou den. Daar in het ingediende wetsontwerp! tot invoering eener algemeene Inkomsten! belasting, de bepaling ontbreekt, voorko! mende in de wet op de Bedrijfsbelasting! dat van het bedrag <$er pensioenen dia eerste f 1000 slechts voor de helft in reke* ■ning worden gebracht, is door de Peiw sioen-Véreeniging voor Burgerlijke Amü tenaren een adres aan den Minister van Financiën gezonden, waarin zü dringend verzocht in bedoeld Wetsontwerp een zelf! de bepaling op te nemen als in de wet op de Bedrijfsbelasting ten opzichte der pem sioenen is opgenomen, nX dat van da eerste f 1000 pensioen slechts de helft Lqi rekening wordt gebracht. Vee-arbitrage in Noord-Holland. Het Ned Landbouw-Comité heeft ©eni gen tijd geleden arbitragevoorschrifton ont worpen, in zake den paarden- en veehan del met het doel in elke provinci© arbitra ge-commissies te benoemen, die recht zullen spreken in geval bij koop en verkoop of b latere overeenkomsten geschil ontstaat. D© geschillen zullen dan onderworpen worden aan het oordeel van arbiters. Zij die han del drijven weten bij ondervinding, hoa moeilijk het is recht te verkrijgen, hoe kost baar een precedure is en hoe lang deze kan duren. Het plan bestaat in Noord-Holland een vereeniging voor veearbitrage op te rioh» ten, waarvan Amsterdam de zetel zal zijn. De prov. zal verdeeld worden in de vol- gendo kringen met kringcommissies1, Vlieland en Terschelling, 2. Texel, 3. Beha gen, 4. Alkmaar, 5. Hoorn, 6. Purmerend, 7. Haarlem, 8. Haarlemmermeer, 9. Am sterdam, 10. Gooiland. De geheele organisatie is thans in handen van een hoofdbestuur, bestaande uit da heeren: jhr mr. P. van'Forecst, Heilo P. Olij, AmsterdamJ. H M. Evelijn, Haarlemmermeer; N. Dekker, Spierdijk; A. J. van Benthem, AlkmaarC. D. Kaas- kooper, Oosthuizen, en D. Schoenmaker, Hoogkarspel. Tot voorzitter is de heer jhr. mr. P. van Foreest en tot secretaris is "de heer A. J. van Benthèm benoemd. Twee juristen, één voor het noordelijk en écn voor het zuidelijk deel der provin cie zullen de commissie van advies dienen. Provinciale Statenverkiezingen ia Gelderland. Oklebroek. De uitslag der stemming voor de verkiezing van een lid voor de Provin ciale Staten (vacature Van Asch van Wijk) is, dat gekozen werd mr. M. P. D. baron Sytsama (a.-r.), burgemeester van Olde- broek, met 2439 stemmen. De heer T. Fikse, landbouwer te Oklebroek (lib.) verwierf 2025, de heer L. M. Hermans, te Arnhem, (S.-D. A.-P.), 229 stemmen Zutphen. De uitslag van de stemming voor de verkiezing van een lid voor de Pro vinciale Staten van Golderland, vacature uir. J. H. de Crane, is, dat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren B. van Krimpen, te Lochem, (V.-D.), die 2003 stemmen en mr. H. B. VcrLoren van ïhe- maat (A.-R.), die 1575 stemmen verkreeg. De heer F. C. Gies (S.-D. A.-P.) verwierf 955 stemmen. Uitgebracht werden 4532 gel dige stemmen.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1