N°. 16575. Maandag O Maart. A°. 1914. (Beze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. 75-J ang Bestaan van het Leidsch Studentencorps. Uit de Omstreken. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN Van 16 regels /"1.05. Iedere regel meer fO.Yïk. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het incasaeeren wordt 0.05-ber ekend. PRIJS DEZEIl COURANT: Voor Loiden per week 9 Cents; per 3 maanden I f 1.10. Buiten Leiden, per iooper en waar agenten gevestigd zijn a 1,30. Franco per post 1.05. Een saluut op dezen eersten dag van de feestelijkheden aan het L. S. O. namens de burgerij I Een ealuut, zeker op zijn plaats waar het Corps gedurendo de driekwart-eeuw van zijn bestaan, toch altijd met vele ban den verbonden is geweest aan Leidens bur gerij. Wijzen wij maar met een enkel woord op „Sempre Crescendo", „Doctrina", „Njord", Arena Studiosorum", het Stu denten tooneel" en last not least op de echitterende maskerades. En daarom brengt de'burgerij bij de her innering van het 75-jarig bestaan, het Corps een hartelijken gelukwensch. Van zijn geschiedenis zullen wij hier niet epreken. Wij leven het Corpslcven slechts aan den buitenkant mee- Nu en dan hebben wij een en ander meegedeeld uit de lange artikelenreeks in „Virtus Concordia Fides" het Corpsorgaan, waar de vooraanstaanden uit het Corps uit schier alle tijden van zijn bestaan de belangrijkste momenten, uit het leven van de nu reeds 75-jarige naar voren hebben gebracht. En dat was veel. Maar wij zullen ons nu bepalen tot- de feestelijkhe den. Op dezen eersten somberen dag had de blijde intocht plaats van de reünisten van alle jaren, uit de verschillende deelen des lands zijn bijeengekomen, om zich nog eens weer jong te gevoelen'eli met hun jongere corpsbroeders het driekwart-eeuw bestaan op hartelijk© wijze mee te vieren. Wat was natuurlijker dan dat zij met even groote hartelijkheid werden ontvangen en inge haald? 0© Optocht. Te halféén van middag had de opstelling van den mooien stoet voor de Academie plaats. Moeten wij den optocht voor onze lezers uit Leiden beschrijven, waar zij er toch zeiven ooggetuige van zijn geweest? Alleen om het geheugen nog eens op t-e frisschen wanneer men in gedachten van avond bij het lezen van dit verslag de stoeti nog eens voor zijn geest voorbij laat trek ken, laten wij hier de deelnemers zooals zij zich met hun vaandels en banieren hebben Vertoond volgen. Muziek der huzaren, de Pedel, Eerewacht, 'Assessor I Coll. met Corps vaandel (to paard), Het Collegium Civ. Acad. Lugd. Bat. Supremum, Non Sordent in Undis (te paard), Maskerade-commissie (rijtuig), Al manak-Redactie (rijtuig), Kroeg-commissie, Arena .Studiosorum (rijtuig), Sempre Cres cendo (te voet), Pro Patria, Njord (rijtuig), L. S. Tooneel (rijtuig), Hippocrates (rij tuig), Lugdunum Batavorum (rijtuig), Transisalania (rijtuig), Zutphania (rijtuig), Brabantia Scptentrionalis (rijtuig), Arn- 6telodanum, (Reünisten), Studenten, en tot llot do, muziek der infanterie. Aan het station der H. IJ. S. M. stond de eereleden en reünisten reeds gereed om in den stoet te worden opgenomen, die on der dc vroolijke tonen der muziek en om stuwd door vele belangstellenden, langs Stationsweg, Beestenmarkt, Blauwpoorts- brug, Prinsessekade, Kort Rapenburg, Ra penburg, Steenschuur, Breestraat-, waar menigeen, ter cere van het jubilcerend corps de vlag had uitgest-oken, naar de Stadszaal, waar de stoet werd ontbonden en de deelnemers zich naar den feestelijk getooiden Foyer begaven, waar ook enkele curatoren, verschillende hoogleerarcn en afgevaardigden van bevriende Corpsen en vereenigingen hadden plaats genomen. 0© Feestrede De praeses Collegii, de heer A. Staring, hield een geestdriftige feestrede. Dankbaar gevoelde hij zich, doordat als afscheidsdaad van het regeeringsjaar van dit Collegium aan hem de schoone taat is opgedragen den reünisten het welkom toe te r.acpcn, dat ieder lid van het Corps zoo gaarne zelf had doen lioorcn. Gij komt hier niét" als vreemden, immers wij kennen de groote ge beurtenissen uit Uw eigen studentenleven ons medegedeeld door de treffende pen Van de besten uwer in ons persorgaan, zeide cpr. Hij begreep, hoe ieder reünist zich thans moest voelen, wedergekeerd als de Verloren Zoon in den kring, waarin hij thuis b-boort en dat ieder heden in het diepst van het hart weder voelt student te zijn gebleven. Want het is niet binnen Leidens veste alleen, dat het Corps leeftoveral in de maatschappij, waar een zijner zonen zich heeft gevestigd op de hoogste zetels in de regeering van ons land roi in de rustige dorpspastorie daar weten wij, dat do geest van ons geliefd Corps vaak onder uiterlijkheden verborgen, maar toch onsterfelijk en onloochenbaar leeft. Nog leeft, nog is actueel iedere daad, ieder woord, ook van hen, die dit aardsche leven roet een ander hebben verwisseld, iedere daad, ieder woord, die ons Corps deed ont staan en stand houden in den vorm waaruit liet ons lief is. Is niet H. M., onze geëerbie digde Koningin, nog zekerder van de trou we aanhankelijkheid van de leden van ons Corps, doordat wij niet kunnen nalaten in Haar te zien een waardige-Zuster van twee der beste leden, die ons studentfengemeene- bcst lieeft gekend, den Prips van Oranje en Prins Alexander, vroeg spr. V ij aar zelen niet te erkennen, zeide de feestrede naar, te erkennen, dat wij de vruchten plukken van wat dooUu en uw voorgangers met zoo gewijde zorg is geplant, en met vertrouwen durven wij, hedendaagsehe stu denten, U rekening en verantwooiding doen van uw beheer. Spr. ging vervolgens in groote lijnen de geschiedenis van het -Corps na en herin nerde er aan hoe nieuwe bloeiende Corps- vereenigingen zijn ontstaan, nieuwe gezon de Corpsinstituten gevestigd, al gingen an dere vereenigingen heen. Ook het Corps bleef niet buiten den invloed van den nieu wen tijd. Spr. behandelde ook de instelling van het ontgroenen, welk oud instituut hij om utiliteitsgronden zoo rain als om princi- piecle redenen zou willen missen. Bij het 50-jarig besta-an van het Corps in 18S9 zeide de toenmalige Praeses Colle gii, dat een Studentcnbond naast het Corps vooreerst tot de onmogelijkheden behoor de. Dio tijden zijn, zooals spr. opmerkt, vorouderd en we kunnen niet meer zeg gen alle georganiseerde studenten in ons Corps 'te omvatten. Allereerst liet de in richting van het Corps niet toe de opname der vele vrouwelijke studenten, die in de laatste jaren zich in Minerva's tempel zijn komen laven en ook het aantal der man nelijke studenten, die niet tot- het Corps toetraden, breidde zich steeds uit. Een dei- redenen, dc vrees, voor de ontgroening werd door spr. ontzenuwd. Mocht nog eens het middel gevonden worden, dat alle gc- wcnschto elementen zonde j* uitzondering tot ons zouden voeren, dan zouden wij dc eersten zijn, om dit enthusiast toe to jui chen, riep spr. uit. Ten slotte richtte spr. zich in het bij zonder tot dc huidige leden van het Leidsch Studentencorps. Laat de tegenwoordigheid der reünisten ons intenzer bezielen tot steeds dieper wortelingon in ons gemoed van den zin der spreuk, die ons C.orpsembleem siert van ,,Yirtus, Concordia Fides" aldus besloot spr. zijn luid toegejuichte rede. Zie event, nadere 'berichten Derde Pagina. In de commissie, belast met het af nemen der eid-examens H. B.-S. met 5-jar. cursus, waarbij dc leerlingen van die scho len alhier cn le Voorschoten zijn ingedeeld, zij benoemd Tot voorzitter, tevens lid: dr. S. S. Hoog- stra, directeur der II. B.-S. te Gouda; tot onder-voorzitter, toven3 lid: \Y. Draaijer, oud-leeraar der H. B.-S. alhier en leeraar aan de bijzondere H. B.-S. te Voorschoten; tot leden: W. A. Piet-s, S. J. Vroraan, dr. J. L. Hoving, S. van Heyningcn, J. H. van den Bosch en J. H. van der Voort, leeraren aan de H. B.-S. te Gouda; W. Massink, G. M. Kosters, dr. J. ML Ruys cn J. Kunst, leeraren aan de H. B.-S. alhier, de beide laatstgenoemden tevens leeraren aan de bij zondere H. B.-S. te Vooschotenmr. 1'. M. von Baumhauer, leeraar aan de H. B- S. alhier en aan de le H. B/-S. met 5-j. cursus te 's-Gravenhagedr. G. Bakker, H. J. H. van Vianen, H. M. H. Smeets, K. Muntinga en dr. M. J. de Boer, leeraren aan de le H. B.-S. met 5-j. cursus te 's-Gravenhage, laatstgenoemde tevens leeraar aan do bijzondere H. B.-S. te Voor schoten; dr. E. Reinders, O. ten Have cn G. Gosses, leeraren aan het Nederlandsch Lyceum te 's-Gravenhagemej. dr. A. A. Dalhuisen, moj. J. E. Diillmann en mej- A. C. Heering, leeraressen aan de H. B.-S. m. 5-j. cursus voor meisjes te 's-Graven hage; Ph. J. Stok. leeraar aan de 2de H. B.-S. m. 5-j. cursus te 's-Gravenhage en aan de bijzondere H. B.-S. te Voorschoten; dr. S. Kriiger, directeur der R.-K. II. B.-S. te Katwijk aan den Rijn; N. J. A. Rolda- nus, leeraar aan de H. B.-S. te Delft; P. T. van den Berg van Os, leeraar aan de lsto H, B.-S. m. 5-j. cursus te Rotterdam; C. C. A. Croïn, leeraar aan dc H. B.-S. te Dordrecht; J. F. Becrling, leeraar aan de H. B.-S. te Gorincheni; O. Heyman, leeraar aan de H. B.-S. m. 5-j. cursus te Haarlem. Het mondelinge gedeelte van het exa men wordt te Gouda afgenomen. In den nacht van Zaterdag pp Zon dag is ingebroken in een loodsje, waarin de voetbalbcnoodigdhcden van de jongens van heit Rijksopvoedingsgesticht iu bewaard worden. E enige voorwerpen werden ont vreemd. In verband hiermede zijn te 's-Gra- venhago twee ruim twintigjarige jongelie den aangehouden, verdacht van deze in braak, Zij zijn naar hier overgebracht. Het Comité voor Plaatselijke Keuzo alhier, heeft zich tot den Raad gewend met het verzoek, de beweging voor Plaatselijke Keuze, zoonis zij door genoemd comité llarmoiiicA-Vereeniging. ,,Dë Burcht" werd Zaterdagavond gedu rende eenigen tijd belegerd. Er waren er zelfs af en toe onder de~ belegeraars, dio tot een aanval wilden overgaan, om roet geweld de vesting te veroveren; maar dan deden stem, gebaar en imponeenende uni form van een politie-agent gelukkig weer dadelijk van -dit plan afzien en bleef de legerschaar rustig wachten tot het ijzeren hek voor de zooveelste maal zou opengaan, om de heirbaan naar „Den Burcht" of eigenlijk naar ,,De Graanbeurs" vrij te ma ken. Dan konden van de buitenstaande armee- afdeelingen dat hek passeeren en dien weg betreden. Lang niet allen evenwel was dit geluk beschoren. Velen zelfs hebben ,,De Graanbeurs" niet gezien,, veel minder be treden: zij was dia t-e vol. Wie die enorme opmarsch gold? De Eer ste Leidsche Harmonica-Yereenging „On derling Kunstgenot", opgericht 13 Dec. 1913, en haar eersten feestavond of bui tengewone uitvoering. De mcnschen keken, eenmaal in de groote zaal gezeten, hun oogen uit. Wat was zij mooi versierd met dat groen, die vlaggen, die wapenschilden, die Chineesche ballons Wat had mijnheer Backer, de pachter, weer uitstekend daarvoor gezorgd. Vroolijke muziek deed de piano hooren, dank zij den heer Venderbos, en weldra kon de waarnemende voorzitter, de secretaris der Vereeniging, de heer C. Bontje, het samenzijn openen met een hartelijk welkom; met te constateeren, dat de animo voor dezen avond zeer groot was. Ook de Pers, wie een extra-mooie plaats was gegeven, vergat hij niet. Het doel der Vereeniging is, zeide hij, propaganda te maken voor de harmouïca- müziek, een volksmuziek bij uitnemend heid maar die in den lateren tijd werd verdrongen dóór do graipophoon, enz. Zij wil zorgen voor onderricht aan eerstbegin- nenden, matinées en uitvoeringen organi- seeren en hoopte, dat deze avond het doel zou bevorderen. De voorzitter sprak den wensch uit, dat de orde niet zou worden verstoord en deel de mede, dat in de pauze gelegenheid zou bestaan om zich op te geven als donatrice of donateur. Ten slotte wensch te hij allen een genoeglijken avond. Toen begon de uitvoering, bijgewoond o.a. ook door afgevaardigden van de Haag- sehe zuster-vereeniging „Excelsior", welke vijfmaal zooveel leden telt als de jonge Leidsche Vereeniging, n.l. honderd. Maar de harmonica zal ook iu Leiden het verloren terrein wel weer heroveren Er is bepaald mooie harmonica-muziek ten gehoore gebracht. Wij wisten inderdaad niet, dat de harmonica, goed bespeeld, zulk een genot kan schenken. De leden der Leidsche Vereeniging, hoewel, naar ons werd medegedeeld, volstrekt geen muziek kenners, do heeren C. Bontje, F. J. Sie- bert, W. van Ingen (voorzitter) en H. de Graaf, hebben het al ver in de kunst ge bracht dit bleek uit hun solo- en samen spel. Zij hadden allen veel succes, inzonder heid de heer Van Ingen met zijn harmo nica-solo-spel, toen hij het met fluiten be geleidde. Meesters, op de harmonica bleken te we zen de beroepsspelers do heeren M. H. van Dijkeen J! E. W. Hallie, uit Amsterdam, ën dé Sionsharpspeler, bariton-zanger en fluiter, do beer B. Kamstra, mede uit de hoofdstad, die met zijn zelf vervaardigd voet-instrument wonderen in aller oog eu oor verrichtte. Een samenspel van dit Air.- sterdamsche trio op de kostbare instrumen ten was zeer verdienstelijk. Het fluo-Z wart ver ver, uit- Amsterdam, bracht een aangename afwisseling met zijn coupletten en voordrachten, welke flink in sloegen. en medewerking ondervonden, en' mevrouw maakte goede zaken met den ver koop van een der gegeven nummers. Het gemengd auditorinm was den gan- schen avond, van achten tot eenen, onder liet gebruik van allerlei versnaperingen, in goed humeur en gedroeg «ich, voor zoover wij konden nagaan, opperbest. Wij vertrouwen, dat dit ook het geval zal geweest zijn onder het bal,onder leiding van den heer N. Opdam. Harmonica-Vereeniging, ga voort op den goeden wegl Het Teliuis voor Schoolgaande Kinde ren herdacht Zaterdag zijn 10-jarig be staan. Tal van kinderen vonden er in die jaren een prettig thuis en Vader of Moeder wisten hen er goed verzorgd. Dat wordt gewaardeerd. Uit menige opmerking der ouders blijkt dit. Het bestuur hoopt, dat in een volgend tiental jaren het Tehuis nog door meerde ren bezocht zal worden. Wie het initiatief tot de oprichting na men hebben juist gezien. Voor de ouders, do weduwen, de weduwnaars, die niet zelf voldoend toezicht op hun kinderen kunnen houden, is het Tehuis een hoogst gewensoht vervolg van de Kraderbewoarplaate. liet moet Je uinar overkomen! In ons nummer van Zaterdag deelden wij mede, dat een man was aangehouden in de Stadsbank van Leening aan de Lammer markt, die goederen trachtte te bcleenen, waarvan aldaar vermeed werd, dat ze deel uitmaakten van 't onlangs gestolcne aan de bank van Leening te 's-Gravenhagc. Heden kwam de heer J. S., expert-anti quair uit Den Haag ons bezoeken en ons zijn wedervaren vertellen, want zoo zei de heer S„Ik ben dc bewuste man uit uw bericht." Ja meneer", die ambtenaar van c!e Stads bank van Leening heeft me een prettigen avond bezorgd. ,,Ik was op weg naar Amsterdam met eenige oud-zil veren voorwerpen en was een treintje overgebleven hier om eeu paar van mijn zakenvrienden te bezoeken. „Op mijn terugweg naar 't station, komt zoo'n snordertje mij achter op cn zegt te gen me „Mcheér; ik weet wat!" Dat wil zeggen dat de man, die mij blijkbaar als 'antiquair kende, een adres wist, waar ik wat van mijn gading zou vinden. „Wij maakten onderweg naar het adres voor hem d^ provisie op. ik kwam met deu verkooper tot een overeenkomst en opdat deze niet meer zou afspringen wilde ik di rect betalen. Ongeveer f300 had ik bij mij, maar daar ik nog een paar honderd gul den noodig had, dacht ik, weet jewat, ik zal even naar de Bank van Leening loopén en daar een paar van de artikelen uit mijn city-bag belcenêri. „De Hoofdbank was al gesloten en zoo kwam ik aan de bijbank aan de Lammer markt terecht, „Ik open mijn tasch vol schatten, neem een ring van mijn vinger, doe de speld uit mijn das en vraag naar het bedrag, dut ik meende noodig te hebben. De ambtenaar zegt niet veel, maar verzoekt mij even in een aangrenzend kamertje oe gaan. „Wel vriendelijk, dacht ik zoo, meneer wil mij niet helpen tusscKeu de vele wat een voudige klantjes. Ik stak een sigaartje op en vermaakte me met het gezicht op de Xammermarkt. Plotseling evenwel word ik uit mijn over peinzing opgeschrikt door de komst van een... agent van politic, die mij zonder te informeoren, wie ik dan toch eigenlijk was, dat had de ambtenaar mij evenmin gevraagd en dit lag dunkt mij toch aller eerst op zijn wTeg, ah hij vermoedde, dat, iets niet in den haalc was verzacht mede te gaan naar bet hoofdbureau, in de Bree straat. „Het was ongeveer vier uur geworden, de scholen gingen uit en ik gevoelde niet veel lust voor een wandeling met mijn gelei der. „Ik raadde daarom den agent aan even te telefoneeren of niet een inspecteur dei- recherche kon worden verzocht naar de bank te komen. „Dat geschieddeen toen kon ten slotte het verhoor beginnen. De eerste vraag, die de inspecteur mij deed was ten minste wie ik was en zoo kon ik dan mijn ïnededeelin- gen doen. Hoewel spoedig uitkwam, dat men niet „handig" een gevaarlijk mensch had „geknipt", beweerde de politie toch niet anders te kunnen doen dan het ver moeden van den ambtenaar van dc bank van leening tot in den grond te onderzoe ken en men achtte het noodig mij gerech telijk over te brengen naar- Den Haag tn daar over te geven aan de Haagsclie re cherche. Van mijn eigen Tweede Klas3ë kaartje mocht ik geen gebruik maken, maar werd per „harde banken" naar de stad mijner inwoning teruggebracht. „Do recherche in Den Haag heeft eens geglimlacht, maar ik kwam tegen tien uur thuis, moe enverbolgen. „Wilt u uw berichtje even rectificeeren. Adieu meneer." Het moet je' maar overkomen. On/.iudelijSie Zaurkool. Onder dit opschrift, lezen we in het „Maandbl. tegen de Veivalschingen" de volgende correspondentie te R. Wij achten het, in antwoord op uw vraag, wat te denken van het „zuur kool-schandaal" te Leiden, een groote on eer voor ons land, dat een fabrikant open lijk durft, te verklaren, dat voor export de wetten der hygiëne en zindelijkheid in dubbele-beteekenis met „voeten vertreden" mogen worden. Wij verwijzen ten doze naar de Duit-sche verordeningen, die strenge voorschriften inhouden, onverschillig of de waar in Duitschland of elders geleverd wordt. Hot is te hopen voor de zoo goedo reputatie onzer geconserveerde groenten- industrie, dat van officieele zijde het toe zicht verscherpt worde en de namen der knoeiers geregeld gepubliceerd worden." Het vierde slachtoffer van het gebruik van oesters op Oudejaarsavond in Den Haag is overleden. Het is de heer A. J. Smissaert, vroeger praeses van het Colle gium alhier. Do overledene bereikte den leeftijd van 23 jaar. Voor zijn verloofde een dieptrcu- rig voorval. HAZERSWOUDE. De afdeeling „HazerswoudeKou dekerk" van „Volksonderwijs" vergader de in café „Boers" op het Dorp onder lei ding van haar voorzitter, den heer A. Förtgens. Bij ontstentenis van den secre taris, den heer C. van der Hee, die wegens aanstaand vertrek uit de gemeente, be dankt had, las dc voorzitter diens notulen van de vorige vergadering voor. Met veel belangstelling werden die notulen aange boord cn na rondvraag goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester, den heer D. Heynis, bleek, dat er een batig saldo was van ruim 10. De heer Van Exter en Van den Berg za gen de rekening na, waarop de voorzitter den dank der vergadering uitsprak aan do heide titularissen. Bij de stemming voor een nieuwen secretaris werd de heer A. N. van Exter gekozen, die, voorloopig voor een jaar, die betrekking op zich nam. Na breedvoerige bespreking werd beslo ten, dat dc afdeeling zich, voorloopig al thans, niet zou aansluiten bij den „Rijn kring". Door nu volgende discussion en toelichtingen werd het doel van de groote vereeniging „Volksonderwijs" in het licht gesteld. De voorzitter wekte alle aanwezi gen op, de vergaderingen trouw te bezoe ken en anderen aan te sporen, dat eveu- eens te doen. Het aantal leden bedraagt thans ruim 90. Dé Christelijke jongelingsvcreeniging „Eere zij God" vierde haar 30-jarig be staan in „Salvat-ori" onder leiding van ds. H. Smélt. Deze sprak als eere-voorzitter dc feest rede uit en noemde als het doel der ver eeniging lo. de waarachtige vreeze Gods aan te kweeken en 2o. elkaar bij te staa: in den strijd des levens. Uit het jaarverslag bleek, dat dc vereeniging 25 leden, 2 oud- leden en 68 donateurs telt. Tegenwoordig waren afgevaardigden van de militaire jon- gelingsvereeniging te Leiden„Daniël", van Benthuizen, van Koudekerk en van' AarlanderveenEen collecte woor liet mi litair tehuis cn voor de daarvan uitgaande jongelings vereeniging bracht ƒ8.65 op-. Mooie opstellen werden door dc leden voorgelezen, levendige samenspraken uit gevoerd en enkele zangstukken ten gehoore gebracht-, die blijkbaar nogal in den smaak, vielen. Het waren de eerste proeven van een gemengd koor onder leiding van den heer L. J. Windhorst. De voorzitter, de lieer J. Gaarkeuken, opende met gebod, ds H. Smelt, die de bijeenkomst op uitmunten de wijze hacl geleid, sloot met. dankzegging. De Vereeniging voor Gereformeerd schoolonderwijs hield in de consistorie der- Gereformeerde Kerk een ledenvergadering die matig was bezocht. De voorzitter, de heer D. de Bruijn, opende op de gebruike lijke wijze de vergadering, waarna de no tulen werden gelezen on goedgekeurd. Daarna volgde rekening en verantwoor* ding van den penningmeester. Een en an der gaf redenen tot tevredenheid. Vervolgens had de verkiezing plaats valï nieuwe leden. Een voorstel van het bestuur omtrent statutenwijziging, waarbij het be» stuur van vijf tot zeven leden zal worden uitgebreid, kon nog niet. definitief worden aangenomen- en werd verdaagd tot een vol* gonde vergadering, die binnenkort zal wor den gehouden. Nadat nog over een en ander van gedach ten werd gewisseld, werd het samenzijr door den heer P. van Nes gesloten. HAARLEMMERMEER. De heer J. Kleinepier, was niet, zoo als ons blad van 1.1. Zaterdag meldde on derwijzer aan de Chr. i-ehool aan den Aals- meerderweg doch was als zoodanig verbon den aan een Chr. School voor'M. U. L. O te Vlissingen. NOORDWIJKERHOUT. Gisteravond vergaderde in café „Hens- bergen" do R.-K- zieken vereeniging „Hulp in Zorg." De voorzitter, de heer J. Heemskerk open de met een hartelijk woord, waarna do heer J. Aartman de notulen las. De penningmeester deed rekening en verantwoording. Het laatste kwartaal 1913 ontving hij f 126.84= aan contributie. Uitge geven werd aan ziekengeld f 89.7.3. Alzoo een voordeclig saldo vau f 37.11. Gedurende het geheele afgeloopen jaar 1913 werd aan bodeloon uitgegeven f 37.55, aan diversen £21.75; aan ziekengeld f 211. Met bet. geld, dat de vereeniging op do Raiffeisenbank geplaatst heeft, bezit zij thans een batig saldo van f 521.24V Sinds den korten tijd van haar bestaan is deze vereeniging met reuzenschreden vooruitge gaan, cn telt thans reeds 97 leden. Aan de orde was, de vaststelling van het gewijzig de reglement, zoo zal o.a. bij ziekten van langdurigen aard het volle geld gedurende 13 weken worden uitbetaald. Voorts werd besloten, dat „Hulp in Zorg" zal blijven een geheel op zichzelf staande vereeniging. Do leden mogen echter wel lid zijn van den R.-K. Volksbond, doch „Hulp in Zorg" sluit er zich collectief niet bij aan.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1