N#. 16558. Maandag 16 Februari. A0. 1914. (Beze (Courant wordt dagelijksmet uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17£. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine eüvertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt/" 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents; per 3 maanden Buiten Leiden, per looper en waar agenten Franco per post zijn f 1.10. 1.30. 1.65. Lemen, 16 Februari. f rol. Kamcrlingti Onnes gehnldigd. Po „Temps" deelt oncler het opschrift: r(Le gentleman du zéro absolu" bijzonder heden mee over een huldiging van den Leicteehen hoogleer aar Kamerlingh Onne-s, die dezer dagen in de „Association interna tionale du fro id" hier- te Parijs heeft pla-ats gehad. Aan een te zijner eer© aangericht banket hield, na een inleidend woord van den voorzitter der vereeniging, André Le- bon, de bekende Fransche koeltechniek-des kundige, professor D'Arson val een rede om het gewicht van de proeven en ontdekkingen van Kaïmerlingh Onnes ook voor ieeken dui delijk te maken. „Wanneer ik erover nadenk zoo zei hij onder meer dan komt het me voor dat bet karakteristieke van uw werk bestaat in de absolute nutteloosheid ervan in de oogen van die gladde lui, die meenen en verklaren, dat ze praktisch zijn. Er valt niet aan te twijfe len dat geen van hen ooit een hal ven cent zou wagen om een zaakje op touw te zetten met de mooiste van uw proefnemingen, en dat elk van hen zich schamen zou n zelfs maar een tijdelijken geldelijken steun te ge ven om voort te gaan met wat hij uw „amu- Bemeuten" noemt. Maar ge zijt de eenige niet, en ge bevindt u in talrijk en edel ge- welschap. Waren heb niet Van Musschen- hroelc en zijn leerling Cuneds, die te Lei den, waar ook gij zijt zich in 1746 amuseer den met het electriseeren van water in een glazen vat en zoodoende die beroemde flesch hebben gevonden, waarvan de ontlading, la ter beter bestudeerd, ons de booge spannin gen heeft bezorgd, en, met behulp van Branly, de draadloo-ze telegraphic? Van 'b Hoff, Van der Waals, Lorentz, Zeeman en gij zetten deze „amusementen" voort". De spreker somde daarna allerlei andere geleerden op uit wier „amusementen" groote ontdekkingen zijn voortgekomen: Gal- vatii, Volta, Franklin, Ampère, Arago, Fara day, Grookes, Roentgen, Becquerel, Curie. Zoo amuseerde Onneo zioh met de lage tem peraturen, en vond, als een tweede Nobel, in de koude en het magnetische veld een nieuw ontploffings-middel, dat het oneindig kleine, het antoom, zou doen springen. „De Nobel-nrijs", zoo besloot hij, „zou onmogelijk kunnen zijn toegewezen aan een doel dat meer in overeenstemming was met zijn oorsprong. Gij, een nieuwe ontdekkings reiziger, hebt wat kouders ontdekt dan Noord- of Zuid-pool, en gij hebt zooveel gra tie gelegd in deze ontdekking dat ik, met een wijziging van het woord van Scott rp mijn vriend Charcot, voorstel u te noemen: de gentleman van het absolute nulpunt". In zijn antwoord op doze luid toegejuichte rede gaf prof. Kamerlingh Onnes een uit voerig overzicht van het vraagstuk der vloei- baarmaking van gassen, waarbij hij een eeresalu.ut bracht aan de Fransohe weten schap. Daarna deelde hij bijzonderheden mede omtrent zijn nieuwste onderzoekingen, en vertelde, dat hij sindo eenige maanden bezig ia met het bestudeeren der electriaohe geleidbaarheid bij zeer lage temperaturen. Uit de rede bleek ook dat mevrouw Curie vaa plan is weer naar Leidon te komen om haar indertijd genomen proeven te ver volgen. 4 „Quo Va-dis?", de beroemde, reeds meer hier vertoonde film werd gisteravond Woer in do groote Stadszaal gegeven door do Bioscoop Exploitatie Herman Smits en Co., van Haarlem. De belangstelling was vrij groot. In tegenstelling met de vorige maal wer den thans op duidelijke wijze toegelicht do vele tafereelen, welko men to bewonderen krijgt. Heden- en morgenavond kan men nog van dit praohtwerk genieten. Het vijfde Volkshuisconcert van dezen "winter werd gisteren gegeven door het Btudentenmuziokgezolschap „C*Dur". Ten gehoor© werd gebracht ondermeerheb kwartet Ea-dur opus 16 van Von Beetho ven, diens Allegro uit Sonate opus 31, no, 1 een Trio van Hay dn, Het publiek luis terde mot groote aandacht. Zooals immer het Februari-Concert, spraken ook nu weor elze en wilgekatjes van naderende tente. Dg Kinderbewaarplaats Langebrug 87, ajhier, word in Januari bezocht door 431 kinderen voor den geheelen en 265 kinderen voor den halven dag, waarvan 96 flessche- klnderen. Het bestuur van do vereeniging van vrouwelijke^ studenten is samengesteld als volgt; mej. N. Grondhout, praesesj mej. A. Loeff, ab aotis 1mej. du Rij van oeed Holle ab actis 2 j mej. P. A. O. Wie- questrix, en mej. H. S. M. van Ga geren, assessor. Zuurkool* In de zuurkool is de klad gekomenna hetgeen de commissie voor onze volksge zondheid verteld heeft over een zuurkool- fabriek te dezer stede, eet bijna niemand meer zuurkool. Het is bij de groenten- handelaren met den verkoop opeens ge daan De heer IJ. van Duin, te Rijnsburg, zendt ons een ingezonden stuk, dat wij meenen te moeten opnemen, omdat daaruit blijkt, dab de door hem bereide zuurkool niet voor Nederland bestemd is, maar vooruitvoerOf de roep over onze be kende Hollandsclie zindelijkheid daarmede niet te loor zal gaan, staat te bezien en de vraag of onze Nederlandsche industrie in het algemeen daartegen niet zou moeten opkomen, zouden wij bevestigend willen beantwoorden, willen wij onzen goeden naam in het buitenland behouden. Het stuk luidt als volgt: Geachte Redactie 1 Naar aanleiding van een bericht in Uw blad van den llden dezer maand over een verslag der Gezondheidscommissie te Lei den en met het opschrift in sommige bla den luidend „Smakelijk eten", verzoek ik U het volgende voor mij te willen plaat sen. In do eerste plaats diene, dat het perceel te Leiden, waar ik zuurkool ingemaakt heb, geen inrichting was, speciaal ingericht voor conservenfabriekmaar slechts een gele- heidsfabriek, wijl ik door grocte orders uit Amerika verplicht was zelf wat zuur kool te fabriceeren. Dat alles er dus niet kon uiteien als in een speciale fabriek, voor zuurkool fabri catie ingericht, is te begrijpenook dat ik, wijl ilc slecht^ zes weken noodig had voor 't werk, geen groote kosten kon maken, noch tijd had voor het maken van een beton- vloer met vereisebte rioleering. Wat betreft de zindelijkheid van de berei ding der zuurkool is het verslag onjuist en onvolledig en zijn het zeker geen deskun digen geweest, die voor bovengenoemde commissie de zaak hebben geïnspecteerd. Eerstens liet schoonmaken der vaten. Zooals algemeen bekend zal zijn, worden voor zuurkool vaten gebruikt, welke reeds eer, meestal met andere gezouten groen ten, zijn gevuld geweest. Een gedeelte der vaten, die al te vuil waren, werden eerst met grachtwater uitgeschrobd, daarna echter in de fabriek uitgechloord en met water der Leidsche Duinwater-Maatschappij uitgespoeld. Wat de zindelijkheid van het personeel aanbelangt, kan ik met getuigen bewij zen, dat er. steeds nauwlettend op werd toegezien, dat nimmer oen arbeider ging zuurkooltrappen (wat in alle zuurkoolfa- brieken wordt gedaan) alvorens zijn voeten vooraf in het water derzelfdc Maatschap pij to hebben gereinigd. Verder loof ik HONDERD gulden be looning uit aan hem, die bewijst, dat iemand met gewonde voeten of wat dan ook bij mij als zuurkooltrapper is werkzaam ge weest. Tot geruststelling voor de Nedcrlandscho zuurkooleters zij nog vermeld, dat mijn zuurkool uitsluitend werd gebruikt voor export naar Amerika. IJ. VAN DUYN. Rijnsburg, 16 Februari 1914. Gisternamiddag tegen halfzes wilde een politio-agent opnemen den naam van een man, die in de Groenesteeg een politie-over- treding had gepleegd. De man weigerde evenwel zijn naam te zeggen. En 6poedig verschenen verscheidenen ten tooneele om den agent te beletten zijn plicht te doen. Steeds groeide de menigte aan. Het gevolg hiervan was, dat de agent in het nauw werd gebracht en van dezen cn genen een stomp kreeg. Een huzaar was do hoofdman der bende. Ten slotte was de agent tegen een muur geduwd, zoodat hij niet weg kon. Hij waarschuwde te zullen schieten. Dit hielp echter niet, zoodat hij eindelijk zijn revolver trok en twee schoten in de lucht loste. Een tienjarige knaap kreeg een ko gel, die van boven viel, op do lip, waar door een onbeduidend wondje ontstond. In den af geloop en nacht zijn weer enkele belknoppen van perccelen aan de Haarlemmerstraat afgerukt-. Vanmorgen is door de politie aange houden een vrouw, die nog verschillende hechtonisstraffen moest ondergaan. In de Heerengracht is Zaterdagmiddag con met puin beladen platboomd vaartuig gezonken. De straatjeugd moest hieraan schuld hebben. Do schuit, eigendom der fir ma Wijntjes, ligt niet gevaarlijk of hinder lijk voor de scheepvaart. Voor het examen nuttige handwer ken is in Den Haag geslaagd mej. D. va-n der Post, alhier. Bij enkele candidaatstelling is geko zen tot ab-aobes collegii van het Leidsch Studentencorps mr. W. M. Westerman, oandidaat van het aft-redende collegium. PRIESTERFEESTEN. In dc Mon-Père-Kerk; aan de Haarlem merstraat, bij de Haven, alhier,- werd gis teren het 12Vi jarig Prester feest gevierd van den weleerw. kapelaan Ven Meeuwen. De plechtige Hoogmis te halfelf, waarbij ook de familieleden van den jubilaris tegen woordig waven, werd door hemzelf opge dragen, daarbij geassisteerd door den zeer- eerw, nector Speet, van Amsterdam, als diaken, cn de weleervv. kapelaans der pa rochie de weleerw. hoeren Leusen ca Vinck, resp, als subdiaken en ceremonia- rius. Het zangkoor der parochie voerde hierbij uit „Veni Creator" van Beltjens ,en een Priester-Cantate van Besouwen. Van de receptie werd een druk gebruik gemaakt door de parochianen om den jubi laris geluk te wenschen, waarbij hem na mens de parochianen een kostbaar steL tafelzilver werd aangeboden, hetwelk,-ter versiering van het étui, geflankeerd was door een aantal goudstukken. In het plechtig lof, 's avonds door den jubilaris, gecebreerd, bracht deze aan allen een hartelijk dankwoord voor de betoonde belangstelling-. Ook velen zijner congreganisten,- van de congregatie der H. Familie, waarvan de jubilaris directeur is, kwamen hem hun gelukwcnschen aanbieden. ,Te WARMOND vierde de zfeer eerw. hooggel. heer E. Renijs, professor aan het Groot-Seminarie, zijn 127i-jarig priester feest. Het feest werd gevierd met een plechtige H. Mis met assistentie in de kapel van het Seminarie,- waarbij ook de familie van den feesteling tegenwoordig was, en dat voor het overige streng intiem was. Vanhier als elders -kwamen veel gelukwenschen en be« wijzen van belangstelling in. Te VOORHOUT vierden de professoren C. J. M. Maat en F. Karskens hun feest. Eerstgenoemde droeg reeds te zeven uren dc plechtige H. Mis op, waarbij zijn fami lieleden van uit Leiden reeds tegenwoordig waren. Prof. Karaken? droeg te tien uren de plechtige H. Mis óp, waarbij de profes soren Huibers en A. J. Oudejans assisteer den/en eveneens de familieleden, van den jubilaris tegenwoordig waren. Kapel en recreatiezaal waren in keurige feestversiering gestoken e>n beide jubilaris-; sen ontvingen ook uit hun vroegere kape laansplaatsen veel blijken van belangstel,- ling en gelukwenschen. In den loop van den dag werden ter ge legenheid dezer feestviering de studenten en het personeel feestelijk onthaald. Prof. Karskens, sinds 1904 te Hageveld, was voordien o.m. kapelaan te Rotterdam en Warmond, prof. Maat sinds 1906 tc Hageveld; tc 's-Gravenhage en Haarlem, Te IIILLEGOM yierde de weleervv ka pelaan P. Ciclon een gelijk feest. In het met groen £>n bloemen versierde kerkge-; bouw droeg de jubilaris de Hoogmis op, waaronder de zeereerw. heer van Grosse], pastoor der parochie, de feestrede uitsprak,- en Jjet. Jcoor een door den jubilaris zelf gecomponeerde Mis uitvoerde. Op "de goed bezochte receptie !na do Hoogmis,- overhandigden mevr. v. d. SchootBlom en de heer H. Kruidenberg, resp. namens de parochie en de-congrega; tie van de H. Familie, waarvan de jubh laris directeur en oprichter is, een geschenk in goud-geld, met bestemming naar eigen inzicht. De jubilaris was vroeger o.m. kapelaan te Volen.dam,- jen sedert 1909. van deze parochie. „Ouzo Vloot,'' Heb bestuur der afd. Leiden en Omstre ken van de Nedi. Vereeniging „Onze Vloot" had1 tegen j. 1. Zaterdag georganiseerd een propaganda-avond voor leden, en geïntrodu- ceerden. De bijeenkomst zou plaats hebben in de. kleine Stadszaal, maar werd ge-hou den in d'en Foyer. De belangstelling was groot. Ook de matrozen behoorden tot de bezoekers. De voorzitter der afd., de heer Aug. L. Reimeringer, heette allen welkom en zeide, dat op hoogen prijs werd gesteld de komst van zoovelen, inzonderheid de tegenwoordig heid van den garnizoenscommandant en van een vertegenwoordiger van het Dagelijksch bestuur van Leiden, den wethouder Fischer, De spreker van dezen avond, de gep. luit.- ter-zee eerste klasse,lid van het hoofdbe stuur van „Onze Vloot", de heer W. A. van Aken, betuigde er zijn ingenomenheid medo hier op klassieken grond, waar getoond werd', dat men goed en bloed veil had voor het vaderland, andermaal te mogen spreken over onze zeemacht. Ditmaal had' hij een nog grooter gehoor voor zioh dan den vorigen winter. Hij omschreef het doel van „Onze Vloot" n.l. de kennis van en do belangstelling in onze zeemacht to bevorderen en bepaalde er do aandacht bij, dat onze vloot thans niet in staat is haar roeping te vervullen. Spr. toonde aan het niet denkbeeldig© van heb Japansclie gevaar voor onze Koloniën, en noemde eenige cijfers, waaruit men de conclusie trekken kon van hoeveel bcteekenis en hoe hoogst nadeelig voor ons land zou wezen een verlies van die Koloniën. Het aanbouwen van een sterk© slagvloot noemde bij heb eenige afdiende middel, om, geholpen door anderen, tie daartoe gezind zijn, dab gevaar af to wen den. Een betere vloot, betere ech'y.ioii zou den ook van invloed zijn op do gedragin gen van ons zeevolk, welke nu wel eens onder allerlei invloeden te wenschen overlaten. Spr. echter heeft volle vetrouwen in onze marine. Om verbeteringen te bereiken is opge richt „Onze Vloot". Zij tracht te bewerken op onderscheidene wijzen de verbetering van onze weermiddelen ter zee, aan te kwee- ken den goeden geest onder onze Janmaats te -doen verdwijnen de laakbare onverschil ligheid ten opzichte van onze vloot. Daarom spoorde spr. bij herhaling-aan tot toetreding als lid-. De minimum-contributie per jaar be draagt vijftig cents, de waarde van zeven- tien-drie-cents-sigareu". In de pauze zouden padvinders zich beijveren om leden te wer ven. Zij hebben rich goed en met succes van hun. taak gekweten, want het bleek, dab 51 nieuwe leden zich bij de afd. haddeii aan gesloten. In aansluiting met het woord van den heer Van Aken werd vertoond een interessante film wat kan de bioscoop toch leerzaam rijn! over onze marine: in de haven van LJinuiden, het leven aan boord, naar zee, etoomen in eskader, met. de onderzeeboot, t-orpedobootaanvallen. Bovendien werden lichtbeelden gegeven, betrekking hebbende op het marine-personeel. Verder las spr. .nog een paar schetsen uit het marineleven voor. De daarbij behoo- rende lichtbeelden en een film: de binnen komst te Nieuwediep van Hr. Ms. „Gel derland" uit Konstantinope] blöven achter wege, aangezien het inmiddels reeds vrij laat was geworden en menigeen huiswaarts keerde. Door dien heer J. J. Jongman© werden in den loop van den avond op verdienstelijke wijz© eenige liederen en eèn toegif Hied ge zongen, alle zeer toepasselijk voor deze ge legenheid1. Hij werd op cte piano begeleid door den heer Frans Virik, wien bijzondere hulde werd gebracht voor zijn compositie voor dezen avood: „Haal op gelijk Harmonie-Orkest „T. D.'' 't Was Zaterdag een avond van opge wekte vroobjkheid in de Sbads-Gehoorzaal. Het harmonie-orkest „T. D.", een kunstvereeniging uit het personeel der fir ma Tielemau Dros, gaf er rijn negende uitvoering. Echt gezellig was 't in die groote, ruime zaal, badend in een zee van licht, nog vroolijker schijnend door de prettige stem ming onder de vele aanwezigen. Tusschen het stemmig donker van jassen, gekleed en colbert, lichtte op het rose, blauw en wit van vroolijko toiletjes. En tusschen de ouderen bewoog zich vrijmoedig, ongedwon gen dartele jeugd. Deze uitvoering voelde men als een groot familiefeest. Onder de aanwezigen bevond rich ook de heer Tieleman met verschillende familie leden en ovenzoo waren vele chefs met hun familie aanwezig. In een hoek der zaal, rechts van het tooneel, was in een groep van fraaie pal men heb mooie vaandel der vereeniging opgesteld, daar pralend als een flonkeren de steen in een schoone broche. Even halfnegen ging het voordoek om hoog. Nog hief zich niet de dirigeerendo hand van den heer Snieele. Eerst trad de heer A. Erades naar voren om den aanwe zigen een hartelijk welkom toe te roepen. Hij bracht den patroons den dank der vereeniging, dat zo met het personeel raee den feestavond wilden door brengen en eindigde met de donateurs en kunstlievende leden een genoeglijken avond te wenschen. En nauwelijks was het applaus na deze woorden verstomd of de opgewekte raarsch- toonen van „Au pas joyeux" weerklonken. Voor de pauze was de tijd gereserveerd voor de muziek, daarna kwam de beurt aan het tooneel. ,,T. D." gaf blijk oen vereeniging te zijn, waar mqt veel ambitie het beoogde doel wordt nagestreefd. Het gegeveue was niet zonder verdienste. Nu ja, er was wel eens iemand, die een ©ogenblikje minder maatvast was, maar over het geheel genomen, was heb samen spel in dit opzicht heel goed. Waar do zuiverheid voor harmonie- en fanfarecorpsen ook veelal een struikelblok is, daar kunnen we ook hiervan zeggen, dat „T. D." 't er niet slecht afbrengt; in „Janina", een marscli van M. Kessels, haperde 't andere nog wel wat. De vereeniging beschikt over een goeden eersten pistonist. Dat bleek ons uit „Une soiree a Trianon". Daar werd heel aange naam, beschaafd spel gegeven. Een paar kleine vlekjes zal men graag vergeven. Een prettig, opgewekt nummer was de „Valse Nationale". Ware 't niet het derde nummer van het programma geweest, wie weet of er niet meegezongen was van „Hei, 't was in de Mei", van Hop Marianneke", „Aan d' oever van een snellen vliet" of „Hij komt nooit weerom". Na de pauze een voordracht en twee blijspelletjes van Gillissen. De dames, dio daarbij haat medewerking verleenden, za gen zich met bloemen beloond. Dat een geanimeerd bal, onder leiding van den heer H. L. van der Wel, niet ontbrak, Iaat zich begrijpen. Tentoonstelling van Silhouetten, Deze weck wordt in het Leidsche Volks huis een tentoonstelling van silhouetten ge houden, die de aandacht verdient. Ieder kënt die zwarte profielportret] es uit den tijd onzer grootouders cn overgrootouders, toen de fotografie nog niet was uitgevon den - maar niet iedereen weet hie die sil houetten zijn ontstaan en hóe zij samen hangen met oudere kunst en andere kunst uitingen van hooger of lager orde. Daar van nu geeft deze tentoonstelling een leer rijk en amusant overzicht. Hoe overoud de manier is om mensche- lijke en andere figuren in effen zwart pro fiel voor to stellen, wordt bewezen door d» afbeelding van een oud-Egyptisch beschil derd doek en de zwarte teekeningen op At tische vazen uit de 5de eeuw vóór Chr. Verder geeft de tentoonstelling voorbeel den van de scherpe profielportretten bij de Italiaanscho schilders der 15de eeuw zoo zeer geliefd, waar de lijnen van het ge laat duidelijk afsteken tegen den effen ach tergrond, en van dergelijke gegraveerde portretten uit later tijd, ook uit ons land. Zi.i zijn het voorbeeld onzer silhouetpor tret] es. Ook in bas-relief werden deze profiel portretten uitgevoerd. Wij vinden zo in marmer, in gips uitgesneden, in terra-cotta, in was, en in metaal op zoo menige fraaie medaille. Onze silhouetjes -zijn echter niet recht streeks ontstaan uit de schilderkunst. Zij hangen onmiddellijk samen met een an dere kunst, of wil menliefhebberij, uib de 17de en 18do eeuw, en wel die om kun stige knipsels te maken. Ook ons land heeft meesters in die kunst gekend. Men kan er zich thans in het Volkshuis van overtuigen. Oorspronkelijk werden de portretten dan ook uitgeknipt en het witte profiel op ge kleurd papier geplakt, of het zwarte pa pier, dat. men bij voorkeur bezigde, op wit. Men vervaardigde ze naar het. schaduwbeeld van den geportretteerdehoe dit geschied de kan men bijv. zien op de bekende plaat in Lavater's beroemd boek. Sedert 1757 kwam dezo goedkoopo wijze van portrettec- ren meer en meer in zwang, en het is be- grijpelijk, dat men weldra niet alleen sil houetten knipte, maar ze ook in koper gra veerde en in de 19de eeuw op steen toe kende, om vele afdrukken te kunnen ma ken. Zoo zijn do silhouetten ook de veel bewerkelijker in lijnen gegraveerde portret ten gaan verdringen. Va-n dit alles vindt men op de tentoon stelling natuurlijk karakteristieke voorbeel den. Ook van buitenissigheden zwarte ge- richten met helder gekleurde kleederen en uniformen; gouden portrettenop glas geëtste silhouetten, waaronder dan een roodo ondergrond werd gelegd. Ook rijn er karikatuur portretten. Maar behalve zwarte gezichten en zwarte figuren, en gehcele tableaux en familiegroe pen, heeft men, eerst in knipsel, maar la ter ook in teekening, alle mogelijke voor stellingen in het zwart in beeld gebracht, en zoo ontstond een soort van teekeningen, waarbij de gedachte aan knipsels op den achtergrond of in het vergeetboek geraak te. Er zijn ware kunstenaars in dit genre. Van buitenlanders vindt men hier o. a. fraai werk van Bern en Konewska, van de Nederlanders is natuurlijk Nelly Boden- heim niet vergoten. Deze afdeeling der ten toonstelling zal zeker veel belangstelling trekken. Ook do C'hincesehc schimmen ontbre ken niet in het over richt. Ten slotten zijn er nog voorbeelden van. de bekende schaduwbeelden, dia er onuit- geknipt zoo zonderling uitzien, maar tcgoi. den muur gehouden zulk een verrassend beeld vertoonenen verder ook van de handschaduwen waardoor men allerlei die ren op den witten wand kan doen ver schijnen. Do tentoonstelling biedt dus zeer veel afwisseling. XiEIDSl'IfE SCHOUWBURG, „Geleerde Vrouwe»/' Voor liet. gewone Zondagavondpubliek is „Geleerde Vrouwen" een niet bepaald goede keuze en de andere Leidsche tooneel- licfhebbers zijn slechts moeilijk er toe te brengen om des Zondags schouwburg'waart-s te gaan. Dat kan dan ook als de reden wor den aangenomen dat heb bezoek rich gis teravond tob een paar honderd mcnsclien beperkte. Molière'® „Lee Femmes Savantee" heeft

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1