N». 16537. X>oiiolei'daj> 22 Januari. A°. 1914. (gsze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (gon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. IDSC PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17 Grootere lettors naar plaatsmimto. Kleine advertentiën -van 30 woorden 40 Cents oontantj elk tiental woorden meer 10 0ent3. Voorhét incasseeren wordt/-0.05 berekend. PRIJS DKZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per postv 1.65. PUBLICATIE. Gaarne gevolg gevende aan de vereeren- de opdracht mij door Hare Majesteit de Koningin verstrekt, heb ik de eer aan de iügezetenen van Leiden Hoogstderzelver warmen dank t-e betuigen voor de hartelijke ontvangst die Hare Majesteit en Hare Ko ninklijke Hoogheid de Groothertogin van Luxemburg van do zijde der Leidsche Bur gerij mochten ondervinden bij gelegenheid van het bezoek door Hare Majesteit en Hare Komuklijke Hoogheid gisteren aan de ge meente gebracht. De Burgemeester van Leiden. N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 22 Januari 1014. Leiden, 22 Januari. IJS. 13 et IJateeat vau gilleren. Wij mogen 7,oker nog wel even mede-doe len, dat dit feest schitterend is geslaagd. Er ontbrak aan de regeling niets, ook niet aan de ontvangst- der Vorstelijke Bezoe kers. Mede door de groote activiteit der firma Hasaelman en Pander was er in kor ten tijd eon tribune verrezen, welke mooht j worden gezioa. Alleraardigst- was de attentie, door de jonge dames Kan en Van Buuren aan do Hooge Bezoekers bewezen. De mooie ruikers van orchideeën wer den dan ook met een vriendelijken glim lach aanvaard. Het publiek was overal zeer ordelijk. Militairen waren voor orde-kandhaving door den burgemeester terecht niet noodig I geacht. Enkele agenten te paard en te voet wisten aan weerszijden van den vlonder, waarlangs de Vorstinnen met Haar gevolg de ijsbaan bereikten, zonder veel moeite vrij baan t-e houden. Honder den en nog eens honderden hebben nu H. M. de Koningin, die hier in zoovele jaren Riet waa geweest-, van aangeaioht tot aan gezicht gezien. De wedstrijden zelf, die natuurlijk door de Bezoeksters meer beteek ends hebben gekregen, waren de moeite waard Vooral de wedstrijd in het eohoonrijden Was interessant. Met groote belangstel ling werd deze wedstrijd gevolgd. H. M. de. Koningin sprak reeds de verwachting uit, dat 't paar, hetwelk later ook door de jury daarvoor werd aangewezen, den eer sten prijs zou winnen. Wel oen bewijs, dat de wedstrijd met- aandacht door Haar werd gadegeslagen. Ook had H. M. waar- deeronde woorden over voor de mooie ruime rustig gelegen ijsbaan. Toen wij gisteren even voor het- afdruk ken van het blad nog den uitslag der wed strijden telefoneerden, la 'n vergissing ge maakt in de volgorde, zoodat de tweede prijswinnaars bij het schoon rijden in de derde plaats werden genoemd. Wij geven daarom nog eens den uitslag; lsto prijsMevrouw De ICostor-Sijthoff fen P. A. Wornink; 2cle prijs: mej. N. v. d. Mey en F. v. d. Mey, en 3de prijs: mej. J. Smit en P. Lugt. H. M. do Koningin liad gistermiddag ïiog den wensch te kennen gegeven, de door Haar aangeboden prijzen persoon lijk uit te reiken, maar toen Haar werd medegedeeld, dat do jury eenigen tijd noodig zou hebben om den uitslag te be rekenen, zag H. M. van Haar voornemen ftf. Wedstrijden vim Militairen. Op d© baa-n van de Leidsche IJsclub had den hedenvoormiddag militaire wedstrij den plaats waartoe eenige officieren het initiatief hadden genomen. Do leiding was bij kapt. Leers, bijgestaan door kapt. Zee man en de luitenants Van Blarkom, Bre vet cn Van Hasselt. De heer Van Blarkom maakte- ziok vooral verdienstelijk door het aankoopen van prijzen bestaande in ver schillende kunstvoorwerpen ieder ter waar de van f A f 5. Lr werd eerst gereden door militairen Van het 4de reg. infanterie liier in garni zoen (soldaten en korporaals) waaraan 65 personen deelnamen. Daaronder waren hoel wat goede rijders. De prijzen werden gewonnen door 1. D. (ELleyn, 2. De Vogel, 3. Cox, 4. Koster, 5. ïmmorzeel, 5a. De Rijk, 0. Alders, 7. Schouten, 8. Van der Hoorn, 9. Van Rijn, 10. Hoogöboom, 11. Heyne, 12. Nel, 13. L. van Noort, 14. Van Sou, 15. Vconman, 16. Abswoude, 17. Laman, 18. Busman, 19. uklark, 20 Wioman, 21. Grinisbcrgen, 22. Smits, 23. Zwaan, 24. Rooyakkers, 25. Van der Fluit, 26. Van Aalst, 27. Boogaards, 28. Weekers en 20. Wassenaar, Aan den wedstrijd voor onderofficieren Romeii 3C personen deel. 1ste pr. serg. maj. Dugardin, 2de pr. serg. Wolfers, 3de pr. serg. Demonnt, 4de pr. muzikant Do Roock, 5de pr. serg .Kleian, 6do pr. serg. Bakker, 7de pr. serg. Eoklart, 8ste pr serg. Mark, 9de pr. mu zikant De Kooy. Wedstrijden alt de Omstreken. Overal in den omtrek zijn wedstrijden gehouden. Hier volgen de uitslagen van de meesten Voorschoten. Door de IJ sclub ,,Alleman8geest" werd op de Krim een ijsfeest gehouden, 't welk door muziek werd opgeluisterd. De uitslag der gehou den wedstrijden is als volgt: Ringrijden voor jongens en meisjes bo neden 16 jaar: 1. K. v. Leeuwen, 2. A.. Besuyen, 3. O. Zoetemelk, 4. G. v. Os, 5. Honing. 0. L. Post, 7. J. de Broeder, 8. v. Bricht, 9. W. Broers, 10. Eikhof, 11. v. d. Geest, 12. Krispijn, 13. v. d. Waard, 14 J. Eigeman, 15. G. Wessel, 16. Bergman, 17. A. de Groot. Hardrijden voor mannen boven 16 jaart 1. P. Krocht, 2. M. v. Tol, 3. P. v. d. Meer, 4. G. v. Manen, 5. W. v. Wijngaar den, 0. O. Kareman, 7. P. Waasdorp, 8. K. Eikhof, 0. P. Kadée, 10. J. Eigeman, 11 L. Eikhof, 12. O. Bruggemans, 13. D. v. d. Plas, 14. G. H. Sckmall, 15. A. Zwaan, 16. W. Broers, 17. T. van Heijningen. Sclioonrijden voor Paren: 1. L. Nouwens en S. v. d. Zwet, 2. D. F. Plas en L. v. d. Valk, 3. G.Vermeer en E. v. d. Valk, 4. J. Zoetemelk en v. Tol. Schooiirijden voor Heeren: 1. G. Ver meer, 2. G. H. Schmall, 3. P. v. d. Krocht, 4. L. Nouwens, 5. P. v. d. Burg, 0. J. v. Manen. Te zamen werden voor ongeveer f 100 aan prijzen uitgereikt. De winners krijgen als prijs een bon, die ze kunnen bestemmen voor een behoeftig gezin, 't welk daar voor levensmiddelen en brandstof kan be komen. Wassen aar. De ijsclub hield 'n hard rijderij op de haven. Prijswinnors waren de heeten VrouenB, Gras, J. Knijnenburg, Sybelsma, W. v. d. Hulst, N. Lamboo, J. Kooy, 'F. A. v. d. Hulst, J. den Hollander, P. Ruygrok Lzn., Tienstra, Leijen, Van Rijn en Van den Berg. Ieder der winners ontving oen prijs naar keuze voor zichzelf en een bon voor een arme. No. 1, 2 en 3 ontvingen ieder oog een extra bon. De prijzen werden door den burgemeester, onder hartelijke toespraken, uitgereikt. Te Noordwijkerhout had een twee de hardrijderij plaate om wollen dekens. Er waren io prijzen. Alle overige deelne mers ontvingen nog prijzen, bestaande uit levensmiddelen. In S&ssenbeim heeft men een nationale aohoonrijderij voor paren ge houden. De eerste prijs, f60, werd toegekend aan mej. E. v. d. Vlugt, te Voorhout, met den heer G. v. Harte, te Sassenheim. Tweede prijs, f 30, aan mej. G. Lemmer- zoal en den heer J. Lemmerzaal, beiden te Oudewetering. Dorde prijs, f20, aan mej. A. Dorsman, Hazerswoude, en den heer O. Guldemond, Sassenheim. Vierde prijs, f 10, aan mej. B. Weerden burg en den heer H. J. Röhrey, beiden Sassenheim. Na de paren-wedstrijd kregen we het z.g. Damesnummer, waarbij de dames zonder heer haar bekwaamheid in 't echoonrijden konden toonen. Hieraan namen 15 dames deel. De le prijs, f 10, verwierf mej. G. Lcm- merzaal te Oudewetering; 2e prijs, f6, mej. B. Weerdenburg, Sassenheim; 3e pr., f2.50, mej. M. Loman, Woübrugge; 4e pr., f 2, mej. A. Dorsman, Hazerswoude. De prijzen werden in „Het Bruine Paard" met een korte toespraak, door den heer J. Charbon Jr., uitgedeeld. Gistermiddag werd te L i s s e een hard rijderij op schaatsen gehouden, uitsluitend voor ingezetenen. Er waren 73 deelnemers. Aan alle deelnemers werd een bedrag in geld uitgereikt. De prijzen van f lö en f 10, werden gewonnen door T. de Lange en A. Opdam. De ijsclub „H ill eg om" heeft gisteren een goed geslaagde nationale scboomijde- rij gehouden, met den volgenden uitslag: lsto prijs H. J. Bakker van Hoofddorp en A. van Egmond van Lcimuiden; 2de prijs W. N. Bakker en W. M. Bakker bei den van Hoofddorp,3de prijs C. Th. Ruygrok en Van Trigt beiden van hier; 4de prijs O. Rijnbeek van Nieuw-Vennep en G. Korver van Uithoorn; en 6de prijs J. van Egmond en G. v. d. Voort beiden van Loimuiden. Te Korteraar is vanwege de IJsclub aldaar een hardrijderij op schaatsen ge- houd eu waaraaa door 94 personen werd deelgenomen. Prijswinnors waren J. van Eijk, H. Heemskerk, D. Verzaal en P. Vis. Aan de te Rijpwotering gehouden hardrijderij op schaatsen op de Rijpwo- teringsche vaart, namen 48 personen deel. De 1ste prijs werd behaald door J. van der Star van hier; de 2de prijs door M. Loogman vaD de Kaag. De wedstrijd werd gehouden ten bate van behoeftige ingeze tenen van hier en de prijzen bestonden uit brood, rijst, spek en deken3. Er was veel belangstelling bij den wedstrijd. In Nieuwe wetering werd op een prachtig baan een ijsfeest gehouden, des morgens voor schoolgaande kinderen. De moisjes moesten met ballen rijden, 1ste prijs A. l'Ami, 2de prijs Th. Struive, 3de prijs M. Otto. De jongens vormaakten zich met turf laden op een slee 1ste prijs G. v. d. Luit, 2de prijs 0. v. d. Knyff, 3de prijs O. Straathof f. Daarna was het hardrijden voor jongens van 1215 jaar lste prij3 A. Raaphorst, 2de prijs J. v. Leeuwen. Des middags werd een hardrijderij ge houden voor manDen en jongens boven 15 jaar lste prijs J. Jansen, 2de prijs M. Klerks, 3de prijs G. v. d. Hoorn. Vervolgens ringsteken met paren. Van de dames behaalden O. Otto-Halvomaan, A. Spring in 't Veld en M. Straathof cle prijzen. Van de heeren waren C. v d. Luit, M. Kerks en J. v. d Meer de prijs- winners. Het feest is zonder ongelukken en in prettige stemming verloop en. De Vereeniging voor Wintersport, te Bod egraven, die reeds zooveel succes had met de 6choonrijderij, hield heden een hardrijderij voor jongens van 12 tot 10 jaar. 21 deelnemers hadden zich aangemeld voor dezen wedstrijd. Na een vinnigen strijd werden de zes prijzen behaald door J. Dam, J. Jacobi, K. Stooter, O. de Groot, F. van Tol en E. Calia. De Stompwijksohe ijsclub ,,Nut en Vermaak" hield een ijöfeestje bestaande uit ringsteken met paren. Er werd door 28 paren aan den wedstrijd deelgenomen en na een zeer spannenden strijd werden do prijzen behaald door O. van Santen Hzn. en O. M. G. Overdevest lste prijs, Nio. van Wieringen te Hoog- made en P. van Swieten 2de prijs, C. den Elzen en D. den Elzen 3de prijs, O. G. Soholtea te Veur en Joh. Nienwveon 4de prijs, era Ger. Verberg en Oor Waaier 6de prijs. Gisteren had de hardrijderij plaats, uit geschreven door de Oegstgeestoe IJsclub". Op de met vlaggen versierde baan verzamelden zich een 32 tal jongens van 12 tot 10 jaar, om tegen elkaar to kampen. Na een spanneodea wedstrijd mocht J. N. de Bij den leo prijs behalen, (portemonnaie plus een gulden plus een wollen deken), J. Colpa den 2dcn prijs (portemonnaie plus 50 ets.) terwijl M. v. d. Luyt (hulde aan dezen kranigen, klei nen rijder), J. Hogervorst, J. de Leen, J. Zandbergen, H. Nagtegaal, R. v. d. Put ten, H. v. d. Kwaak, O. Driessen, B. Zand bergen, O. de Hollander, W. v. Stein, A. v. Maurik, G. do Ruyter, ieder een sou- veniertje ontvingen. Alle deelnemers kregen bovendien bons voor spek, steenkolen en kruidenierswaren. Om 1 uur had de wedstrijd plaats vau mannen. Niet minder dan 05 personen hadden zich hiervoor opgegeven. Het was een span nende strijd, een strijd om de eer, een strijd ter voordeele van armen. Aan alle deelnemers zouden bons uitgereikt worden voor brandstof co levensmiddelen. Spannend vooral was het laatste deel van don strijd, waarin 0. J, Sepers als no. B, Jac. Spaargaren no. 6, F. H. Tijhuis no. 3 en S. v. Leeuwen no. 4 uitkwamen. De finale werd gereden door J. Spaar garen, Ocgstgeest, en G. Wiepjes, Noord- wijk, waarin Wiepje3 door Spaargaren ge slagen werd. Hedenmorgen zakte een jongen door het ijs aan de Haven. Door oen kapitein der Carsjensboot werd hem een haak toe geschoten, waardoor hij op heb droge ge bracht kon worden. Prof. K. Lake, (lie voor een professo raat aan de Episoopal Theological School to Cambridgo (Mass.) heeft bedankt, heeft thans een aanbieding gekregen van de Har vard-University t-e Cambridge (Mass.), om daar een professoraat to vervullen. Prof. Lake hoeft nog geen beslissing ge nomen. Gisteravond viel op de Breestraat oen beambte van clo Rijkswerkinrichting voor vrouwen, ze-kere P. W. van zijn fiets en be kwam daardoor een hoofdwonde. lu „De Harmonie" binncai gedragen, werd hij daar voorloopig door dr. T. verbonden, waarna hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd werd. De toestand is niet erusbig. De Leidsche Plnxm veetentoonstelling. Morgen wordt weer de tentoonstelling geopend die de Leidsche Pluimvee Ver." nu reeds zes keer achtereen, gewoon is jaarlijks te geven. De eerste jaren in Zo merzo rg" gehouden heeft de tentoonstel ling nu reeds voor de derde maal in de Stadsaaal plaats. Zij zal de laatstgehou den, nog weer in belangrijkheid overtref fen, niet minder dan 18S8 nummers zijn in geschreven, waaronder 796 nummers hoen ders. Het is thans de grootste nationale tentoonstelling van Nederland. Toen wij hedonmorgen eens een kijkje kwamen nemen waren de veertien keur meesters, uit binnen- en buitenland, nog druk bezig om de vele prijzen en eere-prij zen toe te konnon. Stuk voor stuk worden de boesten bezichtigd, zoo noodig uit de hokken gehaald, om te zien of er niet een verkeerd veertje aan is. Stand en type wor den beoordeeld en na nauwkeurig wikken en wegen de prijzen toegekend. De groote zaal is beneden ingenomen door do groote hoendersoorten, behalve een klein plaatsje vlak tegen het tooneel aan, waar do fazanten een onderkomen hebben gevonden. Een schitterend mooie konings fazant trekt aller aandacht. Op het tooneel zelf zijn de inzendingen kanarievogels ge plaatst. Op de galerijen bevinden zich de duiven, behalve de holle kroppers, die met de kriolea een prachtcollectie van bijna 150 nummers do kleine concertzaal dee- len. De konijnen staan in de gangen en de vestibule, terwijl do mooie collectie water vogels met een paar kalkoenen in een apart zaaltje zijn geplaatst. Wij kunnen een ieder aanraden om eens een kijkje te gaan nemen. Al heeft men er geoo verstand van, er is toch altijd voel aardigs te zien. Mogen de kenners vol be wondering stil blijven staan voor de reus achtige collectie leghorns, een van de mooiste welke wij ooit bijeenzagen, de leek zal toch ook zeker wel behagen vinden in cle eindeloos vcr&ohilleode soorten van pluimvee. Vooral die afdeeling krieihoen- ders is voor hem een aardig nummer. En ook cle konijnen, waaronder zulke groote als gij misschien nog nooit zaagt cn klein tjes met een spierwitte vacht en zwarte neus cn dito pootjes, zijn heel aardig. Morgen zullen wij de voornaamste bekro ningen meededeelen. LËIDSOUË SCHOUWBURG. ,,La BoSaèuie.*' Heb waa Puodni'a „Bohème", die hier gisteravond voor een op alle rangen goed' bezette zaal werd opgevoerd. Behalve Puc cini, heeft ook Leonoavallo deze „Bohème" (bewerkt naar een roman van Murger) mu zikaal geïllustreerd, welke „Bohème" met „Zaza" herhaaldelijk in ons land is opge voerd. Veel meer succes heeft echter Puc cini's „Bohème", die over de geheeld we reld bekend is geworden als een cler aller beste werken van het moderne Italiaansche repertoire. Behalve deze opera worden „Maai on Lose out" de J apansc-h getinte „Butterfly" en Puccini's nieuwste opera het in Amerika spelend „Meisjes uit het Westen" overal met succes opgevoerd. Geen wonderomdat Puccini, zooals uit cle muzikale behandeling van „Bohème" te hooren is, een componist blijkt te zijn, die over rijke vinding en veel inspiratie be schikt. Alleen al het 2de bedrijf met de volkstooneelen, verraadt zijn meesterlijke gave om die tooneclen muzikaal aan te kleeden. De opvoering hier ter 6tede door het Ita- liaansch. opera gezelschap voldeed over het algemeen aan do eisehon, die men stelt wat betreft de zangers, cle decoraties, de costu mes en het orkest. Dit orkest was zoo be zet, dat het met moeite geplaatst kon wor den in de daarvoor beschikbare ruimte met passen en metenmet Italiaansche le vendigheid (hoewel dit Italiaansch orkest ook cle Hollandsche taal machtig bleek tc zijn) wercl ons geduld eindelijk beloond, toen wij tegen half negen de eerste tonen van de inleiding hoorden. De onrust vóór dit begin werkte na het orkest speelde in het begin niet geacheveerd en zeer onge lijk. Dit werd onder de bezielende leiding van Maestro Fulgenzio Guerrieri langza merhand verbeterdzooclat. wij in de 3cle en 4de aote heel fraaie en zachte momenten konden opmerken. Aan het orkest heeft Puccini zooveel te doen gegeven zonder rust spint het muzikale weefsel zich aan houdend voort; cn welke prachtige, melo- diën cn harmoniën bloeien hieruit op. Hoe mooi heeft Puccini de melodiën uit het be gin, bij Mimi's ziekbed in de laatste acte in mineur terug laten komen. Van het optreden van den „beroemden tenor Na-dal" viel voel te genieten, wat lang aangehouden tonen en zeer beschaaf de aotie betreft-. Toch klonk do weeke stem va-u Armando Innocent! (Marcello) veel klankvoller. Minder stemgeluid hadden Quasqi (Collini) on Fava (Schaunarcl). Ech ter was de actio van deze vrienden-kunste naars steeds ongedwongen cn boeiend. San- zini (Parpignol) en vooral Barochi, die eerst als huisheer, zich later ontpopte als de staatsraad A'cindoro, vervulden hun kleine zangpartijen zeer goed. Bovenaan stonden, wat zang betreft, de beide zangeressen Ernesta Cottina, ah Mimi, mH haar hel der, hoog sopraangeluid, zeer duidelijk© uitspraak en uitnemende actie, en niet min der Virginio Cacciopo als Musette, prach tig van zang en levendigheid, volgehouden tot aan 't eind. Costumes en haardos lieten niets te won- schen over, ook niet van het koor, dat kleu rig cn fleurig zich slechts weinig vertoonde, maar dan zuiver zong. Heb bewoog zich ©enigszins moeilijk in de kleine stadsruim te in de 2do acte. Wat was het stille spel van don bedrijvigen oberkellner daar uit stekend. De decoraties vielen ook te roe men vlug werden de stadsgedeelten op getrokken. Die verwarmende reuzenkachel in deze koude op straat was te benijden. Enkele dingen troffen vreemdDroeg men in 1830 reeds de hedendaagscho ge- kleede jas? (st-raattooneel 2de acte). Slapen poortbewakende militairen zóó vast, dat zij een drukke volksmenigte niet hooren (be gin 3de acte) en was het niet raar, dab R-odolpke en Marcello de vla.k achter hen zingende Mimi niet opmerkten 1 (3de acte). Maai het was ook een opera, en dan moet de fantasie medewerken. Het succes was groot; vele terugroepin gen, ook van den direttore d'Orchestra en aanbieding namens de studenten-com missie van een fraaien bloemkrans en een corbeille. Ilennie-avonrt Wijkgebonw Leveaidanh 't Is een gewoonte, een goede gewoont© geworden, dat het bestuur in het begin des jaars een bijeenkomst houdt van alle medewerkers en -werksters bij den arbeid) uitgaande van dit Wijkgobouw. Gisteravond bood de geheel gevulde zaal weder een levondigen aanblik: medewer kers van eikenleeftijd cn stand, voor el- ken tak van den Wijkarbeid, bespraken* onder leiding van don voorzitter, ds. M. J. Lunselie, de belangen van hun afdeeling. Het dames-comité had gezorgd voor bloe men op de tafel, voor thee, enz., en zo© werd het 39ste jaarfeest van de Ct Wijkvereeniging een zeer gezellig sameu- zijn. Te ruim acht uren opende ds. Punseli© de vergadering met gebed, nadat vooraf Psalm 103 vers 1 werd gezongen. De voorzitter richtte een woord van wel kom tot allen en deed o.o. mededeeliag* dat één der bestuursleden, dr. De Baas, wegens ziekte afwezig was. Verder gedacht hij don grijzen eero-voc - zitter en stichter van het Wijkgebouw, es.- S. H. J. de Wolff, wiens beeltenis op een standaard in de zaal bij do bestuurstafel was geplaatst. Voorgelezen werd 2 Tim. 2 115, waar uit enkele gedachten den voorzitter stof gave voor een opwekkend en bemoedigend woord tot allen, die mede-arbeiden willen aan den opbouw van Gods Koninkrijk op aarde. Die arbeid moet lo, niet zijn een lief hebberijtje, maar een strijd en nu roept de Apostel Paulus: „Gij dan, mijn zoon, wordt gesterkt in de genade, die in Chr. Jezus is". 2o. Niemand, die als soldaat dient, behoeft bezorgd te zijn voor levens middelen of munitie of nachtlogies; daar zorgt de Intendancedienst voor. Onze In- tendaneedienst is in den Hemel, cn God zal zorgen, als wij als goede soldaten maar onzen plicht doen. 3o. Houdt iu gedachte nis, dat Jezus Christus uit de dooden is opgewekt. De mede-arbeider in den Wijn gaard des Heeren moet zijn een dienst klopper, zonder zorg en bovenal trouw, Spr. wenschte allen aanwezigen een goed jaar, in welken tak van den arbeid ook. Gezongen werd nu een lied uit den Bundel van het Wijkgebouw. Uifc het verslag van den secretaris, den heer H. M. Sasse. bleek, dat in 1913 gehou- cleu werden 5 bestuursvergaderingen en één vergadering met do leden, waarin do kas wercl nagezien en in orde bevonden. D© wenschelijkheid wordt betoogd, dat telken jarc do ondcr-afd. ook verslag uitbrengen van haar geldmiddelen, naast het verslag van de werkzaamheden. De verschillende afdeelingcn verkeeren in bloeiendcn toestand; het ziekenbezoek gaat geregeld voort. De jongelings-vereen i- ging „Dient den Heer" vierde haar 35ste jaarfeest; de Knaponvereenigingen „Sa muel" haar 36ste jaarfeest. De meisj/es- afdeeling beleefde haar 33ste levensjaar. De vergaderingen der moeder-vereeniging, onder mej. De Gnay Fortman, wordt ge regeld gehouden. De zangver. „Zingt den Heer" bloeit. Drie kof£.ic-avonden werden gehouden on goed bezocht. Het Maandblad gaf een klein batig saldo. In November 1913 werden een yaar feest avonden gegeven voor jong en oud, waar voor de zangvereoniging dor Wijkvereeni ging, de beer üittonbroek en anderen, zorgden voor eeu goed programma. D© Traktaat-Yereeniging „Zaait aan alle wa-

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1