N°. 16532. "Vrijdag 16 Januari. A0. 1914, fëeze {Courant wordt dagelijks, mei uitzondering van Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Onder onze Vroede Vaderen. üit de Omstreken. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1o regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.172. Gb-ootere letters naaf plaatsruimte. - Kleine tdvertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het inoasseeren wordt/* 0.05 berekend, PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Oents j per 3 maanden i f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn a 0 9 1.30. Franco per post g 1.65. Van do Raadsvergadering van gisteren, die och eel voltallig was, waren eigenlijk alleen het begin en het slot belangrijk. Het was de eerste vergadering in 1914, en de Voorzitter liield naar gewoonte een redevoering, waarin, hij van zijn standpunt den toestand der ge- jneent© schetste, en mot enkele pun Mn de ge dragslijn, welke B. en Ws. in dit jaar zul len volgen, uitstippelde. De rede, blijkbaar vooraf op schrift gesteld, was een goed stille, méér dan een bloote opsomming van feiten en cijfers. Men weet, onze burgemeester heeft een blijmoedig karakter. Het ia hem niet moge lijk de wereld, on dus ook niet het kleine stukje, hetwelk Leiden heet, door een don keren bril- te zien, maai* toch kon ook hij er niet aan ontkomen mede te doelen, dat de financieels toestand moeilijk is- Het ver- menigvuldigingscijtor werd met moeite op 5 gehouden en nu komen er weer nieuwe, onvermijdelijke uitgaven bij. Do verhooging der salarissen van de politie-beambten en de brugwachters, die B. en Ws. met 1 Juli reeds willen laten ingaan, werden alleen ge noemd; maar we weten, dat er meer verhoo gingen op liet programma staan. De wedden van de leeraren bij hot Gymnasiaal en Mid delbaar Onderwijs eischen ook herziening, wil men niet do beste krachten zien heen gaan en bij sollicitatie weinig of geen keuze hebben. Andere, cn niet alleen do grootste gemeenten, zijn ons hierin voorgegaan, zoo dat ook wij genoodzaakt zijn te volgen. En zal dan het personeel der lagere scholen ook niet aan de beurt moeten komen De middelen moeten dus verruimd. En wat de Voorzitter daarover zei-do zal, oven min als de rede van den Minister van Financiën van gisteren de Nederlandscho burgerij aan genaam in de ooren heeft geklonken, bij de Leidscho burgerij een vroolijken indruk heb ben gemaakt. Verder opvoeren willen B. en iWs. de progressie der pi. dir. belasting niet, uit vrcea, dat de meergegooden dan de stad uitgaan. Verhooging van den gasprijs en andere belastingen de straatbelasting werd alleen genoemd zullen liet meerdere be- noodigde geld moeten leveren. Zoo wordt hoe langer hoe meer de gasfabriek met do 'dectricibeitsfabriek de kurk, waarop de ge meente drijft. Een voorstel tot invoering van een straat- belasting is reeds eerder verworpen en het zal er vermoedelijk voor de tweede maal ook niet zoo gemakkelijk doorgaan. iWij gelooven, dat een belasting op de open bare vermakelijkheden, wèlko ook reeds een maal is afgewezen, nog eer kan9 van slagen zal hebben. Deze brengt echter niet veel in do gemeentelijke schatkist. Wij zullen in den loop van het jaar zien! .Werk zal ter aan den winkel blijven, nan belangstelling van de zijde van het publiek zal het niot ontbreken, het „Leidsch Dagblad" zal wel weer aan menig ingezonden stuk gastvrijheid moeten verloenen. Maar niet al te veel mopperen, zal de Voorzitter waar schuwen. Hij klaagde gisteren ten minste in verband met het woord, dat hij wijdde aan den nieuwen gemeentelijken reinigings dienst, dat de Lei denaars daar zoo vlug mc-e klaar zijn. Zou liet in andere plaatsen anders wezen? Wij gelooven het niet. En och, deze critiek hoeft ook haar goede zijde. Zij houdt de mensehen, wicn liet aangaat, wakker en het is oen uitstekend middel tegen bureaucra tische sleur. De verschillende takken van dienst zijn er nu eenmaal voor de gemeen tenaren on niet omgekeerd. Op twee zaken heeft de Voorzitter nog in het bijzonder gewezenhet vastmaken van de ^LJans-brug (einde D-on kers teeg) en liet' ma ken van oen brug over den overweg van het H. S. aan den Rijnsburgerwog. De hoeren Oarpentier Ailing en II arte velt, beiden Rijns- biu'gerwog-bewoners, glunderden bij deze mo: dedceling, en een adres van andere inge zetenen aan dien weg kwam later de nood zakelijkheid nader aantoonen door er op to wijzen, dat behalve voor goederentreinen en rungeeren, de barrière tijdens den winter- dienst 103, en tijdens den zomerdienst 109- niaal per dag gesloten wordt. Ook een overbraggingsvoorstel zal niot nieuw zijn. Vóór oenige jaren zijn verschil lend© uit den aard dure plannen overwogen on to licht, neen, te duur bevonden, in verband met het belang, dat men er mee gediend achtte. Over do laatste bevolkingscijfers was de .voorzitter nog al. tevreden cn met trots maakt© hij melding van liet floreeren der lichtfabrieken, zoodat. wij thans reeds 11 bui tengemeenten va.n gas en 12 van clcotricitait voorzien, terwijl Alphen, Aarlanderveen en üudslioorn nog volgen. Do heer K are vaar heeft namens en ondelr hartelijke teekenen van instemming van den Raad den Voorzitter bedankt voor hetgeen hij in het afgeloopen jaar deed in het belang tea or.uKvulo cn liet, eu zeer berecht, d©n nadruk vallen op de aangename wij®.1, waarop hij de Raadsvergaderingen leidde. Inderdaad heeft do Voorzitter daarvan uitnemend den slag. Uit den stroom vau ingekomen stukken, die nu volgde, visschen wij een paai* adres sen op. Do Leidscho Bes tuur dorsb on d wees op de wenscbelijkhcid om bij het kiezen van be stuursleden van lichamen, zooals de Arbeids beurs, het Werkloozenfonds, enz., ook reke ning to houden met de 1400 leden der aan gesloten vakvoreenigingen. Alvast gaf men den Raad een lijstje, waaruit deze een keuze zou kunnen doenals wij ons niet bedriegen allen leden en voormannen der S.-D. A.-P. Sommige Raadsleden lachten even om die vriendelijke aanwijzing. Als nu do Raad straks wel arbeiders, maar toevallig anderen dan die op het lijstje van den Bestuurders- bond staan mocht benoemen, is hot dan mis? Do hoor Jesse, (architect te Oegstgeest, die al eens gekeken heeft naar do situatie- plannen voor den bouw van liet nieuwe Zie kenhuis, had opgemerkt, dat daardoor op het uitbreidingsplan der gemeente de ge projecteerde weg van de Oegstgc-esterlaan naar den Morschweg kwam te vervallen, waar hij tegen opkwam. Do Voorzitter merkte ondeugend op, dat een inwoner van Oegstgeest z. i. in de eerst© plaats zijn aandacht had te wijlen aan liet leggen van mooie wegen in zijn eigen ge meente hij vond dio attentie van den vreem deling in Leadens aangelegenheden blijkbaar haast te vriendelijk, en merkte ten opzichte van het adres zelf op, dat het absoluut niet aanging, dat midden door hot complex ge bouwen, die te zamen hot nieuwe Zieken huis zullen vormen, ©en breed© weg liep. D© verbindingsweg zou, zoo noodig, elders kunnen worden aangelegd. De Raad dacht er blijkbaar ook zoo over, zoodat ook dit adres voor kennisgeving werd aangenomen. D© verschillende punten dor agenda wer den daarop vlug afgehandeld. Eerst No. 10, verzoek van den leer aai* in do gymnastiek den beer Steyns, om toestemming tot het geven van eenigo uren gymnastiekles aan d© bijzonder© school voor M. U. L. O- aan hot Koordeinde, gaf aanleiding tot eenig debat. Do PI. Schoolcommissie had met den Direc teur van do Kweekschool bezwaar gemaakt, deze toestemming to verleenen, omdat zij die in strijd achtte met de verordening, waarin het aantal lesuren voor deze leeraars is vastgesteld op 30, welke hoogstens met 6 kunnen worden vermeerderd. Dit maximum is door den heer S. bereikt en nu mag men, volgens de Commissie, hem geen meerdere uren toestaan. Anders dacht de Commissie van Toezicht op liet M. O., die ook was ge raadpleegd, er over. Zij wild© do uren, aan ©en niet-gemeentelijke inrichting gegeven, ge lijkstellen met privaatlessen, die ook niet kun nen worden verboden, en hadden met B. en Ws. t© minder bezwaar, omdat do heer Steyns ©T privaatlessen voor zal laten varen. De lieer Van der Pot verdedigde in een klaar speech je hot standpunt der Schoolcom missie; d© lieer Hecres liandliaafdo het ge voelen der Commissio voor liet M. O. en ook do heer Vergouwen verklaarde zich voor de toestemming, doch was, gelooven wij, do plank mis, toen hij als zijn nieening uitsprak, dat het bezwaar van den heer Van der Pot werd versterkt, oinda-t het hier een instel ling van bijzonder onderwijs gold. Dat toe stemming zonder dat-, behalve do lieer Van der P., iemand zicli ©r tegen verklaarde, werd verleend, was het beste bewijs, dat par tijpolitiek hier gelukkig geheel builen spel was. Hierop gingen de volgeudc punten er weer vlot door en zelfs, over het afwijzend prae- advies op het verzoek tot verlegging van de tramrails aan de lloogowoerd werd niet eens gediscussieerd. Bewaard© men zijn kruit voor het voorstel tot landaankoop Uit belangstelling daarvoor hadden blijk baar sommige buitenstaanders op do pu blieke tribune plaats genomen. Het is met dit. voorstel anders geloopen dan het ge woonlijk gaat met voorstellen tot aankoop van landerijen, huizen, enz. wanneer zij in openbare vergadering worden gebracht en dan gewoonlijk-stilzwijgend worden geac cepteerd, allicht, omdat in comité de be slissing reeds is gevallen en het vóór en tegen reeds overwogen. Het voorstel is alleen bestreden gewor den. B. en Ws., die. het schriftelijk reeds zeer zwakjes verdedigden, hebben bij het mondeling debat er het zwijgen toegedaan. De wethouder van Fabricage teekendo, toen de tegenstanders aan het woord wa ren, wel iets aan, doch hij heeft er geeu gebruik van gemaakt. Do tegenstanders, die er heb woord over gevoerd hebben, vonden den prijs allen veel to hoog. De landprijs is 4000 per H.A., men zou dus precies het dubbele be talen. Eén, clo heer A. Mulder, oordeelde grondaankoop in dit deel der gemeente in liet geheel niet noodigde anderen, de heeren Hartcvelt, Van Hamel, Sijtsma en Fokker, wilden wel den grond koopen, maar tegen een lageren prijs. De heer Har tcvelt wilde tob 6500 per bunder gaan, den heeren Van Hamel en Sijtsma was dit nog te hoog en wilden een bod doen van 5500. Den heer fokker scheen dit zelfs nog te veel. De heer Sijtsma gaf een ge detailleerde exploitatierekening, waarbij hij tot do conclusie kwam, dat, wanneer over 40 jaar de gemeente het land als bouwterrein, met aangelegde straten door sneden, voor ƒ6 per vierk. Meter kon vor- k »oopen, zij juist er mee uit kon. Het te genwoordig geslacht en wie na ons komen zouden dan echter reeds de lasten er van gedragen hebben. De Keer Botermans, hoewel erkennende, dat het lancl duur was, pleitte verzachten de omstandigheden door een voorbeeld te noemen van den verkoop van een, hoewel veel kleiner stuk, voor weinig lageren prijs. Het is met de stemmingen wonderlijk ge loopen, zoodat men niet tot een bepaalde beslissing is gekomen. Behalve de motie-Hartevelt, geamen deerd door den heer Van Hamel (wie hoor de ooit van amendementen op moties?), ontstonden er nog twee moties, één van den heer Korff en één van den heer Brièt en anderen, die eenvoudig wilden doen uit spreken, dat men voor dezen prijs het land niet wilde koopen en B. en Wsvoor mo gelijke verdere onderhandelingen met deze of andere eigenaren niet wilden binden. Terecht o i. verzetten zich hiertegen de heer Sijtsma en de Voorzitter, omdat men bij aanneming hiervan geen enkele aanwij zing had en precies zoover was a-ls vroeger. Een dezer moties bleef toch gehandhaafd, kwam het eerst in stemming en werd ver worpen met 16 tegen 15 stemmen. Met het oog op de diagnose, die we straks over de gehouden stemmingen willen stellen, noe men we hier de tegenstemmers, n.L de hee ren Driessen, Hartevelt, Van der Eist, Van der Dot-, Reimeringer, Corts, Kore- vaar, Van Hamel, Bots, Fischer, Aalberse, Van der Lip, Sijtsma, Vergouwen, Bosch en Botermans. Deze tegenstemmers vormen te zamen de voorstanders y.oor den aankoop tot ver schillende prijzen, die, als er een andere volgorde van stemming was gehouden, ten slotte hadden moeten stemmen voor het amendement-Van Hamel, dat nu door een combinatie van tegenstanders uit allerlei overweging slechts vijf voorstemmers kreeg, n.l. do heeren Van Hamel, Sijtsma, Dries- sen, Aalberse en Bosch. De motie-Hartevelt werd verworpen met 12 tegen 19 stemmen. Hiervoor stemden, met den voorsteller, de heeren Van der Eist, Van der Pot, Reimeringer, Korevaar, Van Hamel, Bots, Fischer, Aalberse, Van der Lip, Vergouwen en Bosch. Het voorstel van B. en Ws. dat toch zou zijn gevallen, werd nu ingetrokken en zoo kwam men tot een volkomen negatief re sultaat, dat waarschijnlijk het meest on aangenaam is voor den eigenaar van het land zelf, die een mooie transaetio zou hebben gesloten als het voorstel van B. en Ws. ware aangenomen. Had men na de ver werping der motic-Briët een andere volg orde van stemmingen kunnen toepas sen (wij vernamen, dat het reglement van orde zich daartegen zou hebben verzet), dan had men allicht het volgende resultaat verkregen. Het voorstel van B. en Ws. zou zijn verworpen, het voorstel Hartevelt, waarop zich ook vereenigd hadden de voor standers van het voorstel van B. cn Ws., ware vermoedelijk ook gevallen, waarna, deze twee groepen, met die van de leden, dio van oordeel waren, dat. niet meer dan ƒ5500 per H.A. moest worden besteed, dit voorstel hadden aangenomen. De conclusie", die uit de stemming is te trekken, is dus dezeIs de heer Voorsluis bereid den grond voor ƒ5500 per H.A. aan de gemeente te verkoopen, dan bestaat er groote kans, dat alsnog tot den koop be sloten wordt. Bij de rondvraag heeft de Sijtsma in ver band met de vele poortwoningen in deze gemeente, liet denkbeeld aan den hand ge daan van gemeentewege te bevorderen den bouw van goedkoope arbeiderswoningen op het terrein, bestemd voor volkspark, dat blijkbaar bij B. en Ws. niet in goede aarde viel, en is nog wat gesproken over de wij ziging van het reglement van orde naar aanleiding van de pas gehouden stemmin gen. Do Commissie- van do Huishoudelijke verordeningen werd een nadere studie over dit reglement aanbevolen. Leiden, BS Januari. - Prof. dr. F. A. H. Schreinemakers is benoemd tot correspondeerond lid van de ,,Königlicho Gesellschafb der Wissenschaf ten" to Göttingen. Heden is geopend de vanwege do juridische faculteit der Leidscho studenten, opgerichte bijzondere leeszaal voor juristen, ondergebracht in de localiteit, gelegen tus- schen de senaatskamer en het klein-audi- torium der Universiteit. Ingekomen is voor „Schoolkindervoe ding" f 6-1.40, zijnde d© boetegelden van do N. V. Fabriek van Verduurzaamde levens middelen voorheen W. Hoogenstraten en Co., alhier over 1913. Een koe, die zwaar ziek was, is heden ochtend op de veemarkt alhier geslacht. Per wagen is hot vteesch naar het Openbaar Slachthuis gebracht» IJS. De „Haagsche IJsclub" hield gisteren een avondfeest op haar banen de muziek van het Derde Regiment Huzaren speelde en bij honderden brandden de kaarsen in veelkleurige lampions, behalve dan nog de gewone booglamp-verlichting. Het was er druk en gezellig. Reeds zijn in Den Haag enkele rijders uit Leiden aangekomen, wel ken weg zij genomen hebben kunnen wij. echter niet meedeolen. Over het algemeen zijn de berichten van do Z.-H. IJsvereeni- ging niet gunstig. In de provincie is het ijs weinig betrouwbaar, vooral ook daar de groote vaarten opengehouden worden. „Volharding en Oarsjens" booten blijven de vaart openhouden. Met den marktdag zijn ook nog tal van booten de stad bin nengekomen en meer dan als gewoonlijk aan de Oude Vest en Ouden Singel. In den omtrek wordt hier en daar echter druk gereden, de Voorschotensche afdee- ling van de „Z.-H. IJ. V." is gisteren haar werkzaamheden begonnen, „de Vinkesloot" werd alvast voor het publick opengesteld In Warmond kan gereden worden, maar het is niet geraden do banen to verlaten, het ijs op het „Wijde" is nog zwak en er liggen nogal wat wakkei. De Hoflecde en de Ringsloot naar Sa-ssenheim en Lisse zijn goed, hoewel men ons uit Liase meldt, dat daar op de Ringsloot gisteren nog eenige jongens door het ijs zakten. De Grevelirig aldaar is slecht er ging gisteren nog een motorschuit door. In Hillegom heeft, het bestuur van de IJsclub het plan Zaterdag een wedstrijd voor kinderen van leden to organiseeren, Maandag schoon rijden door paren en Dins dag een nationale hardrijderij, als ijs en weer dienen. De meeste slooten en vaar ten lagen gisteren voor gedeelten nog open of waren met zand bestoven. Te Noordwijlcerhout zou vanmiddag een wedstrijd plaats hebben, waaraan 40 man nen mogen deelnemen Er wordt om le vensmid leien gereden, die. de winners aan een weduwe of behoeftig gezin moeten af staan. Uit Roelofarendsveen meldt men ons Vanwege de IJsclub „Werkverschaffing" alhier is laten omroepen, dat het ijs op de verschillende poelen alhier zeer onbetrouw baar is door de vele wakken die er nog in liggen en door tc slechte plaatsen die lang hebben opengelegen cn thans schijnbaar vertrouwbaar zijn. De schaatsenrijders die nen dus op hun hoede te zijn. Op de ringsloot van den Goo.yerpolder ten Noorden van ons dorp werd gisteren schaatsen gereden. Ook achter Oudewetc- ring op de Ringsloot, waar het ijs ook mooi is. Van Oudewetering naar Roelof- arendsveen langs deu langen weg is echter nog niet op schaatsen te gaan. daar op de helft bij de brug nog een wak ligt. Onder Zoeterrneer en Zegwaard wordt druk gereden De Leidsclie en Delftsche Wallen zijn goed berijdbaarer is een flinke baan. Het ijs in de slooten te Zoeterwoude is over het algemeen mooi en betrouwbaar. Er wordt dan ook druk gebruik van ge maakt. Ook op de Miening wordt al gere den en op Meerburg zagen wij een rij van acht personen aaneeji, ofschoon liet ijs niet betrouwbaar is, door do wakken De IJsclub laat die afzetten en banen maken. Het ijs onder Katwijk is nog niet be trouwbaar gisteren zelfs nog hebben 3 motorbooten getracht naar Katwijk-a an- Zee- te komen. Nu de vorst van dezen nacht minder streng was, denkt do IJsclub cr niet aan heden aan het werk te gaan. Do heer W. G. A. Ridderkof, leeraar M. O. Teekenen alhier, is benoemd tot leer aar in do perspectief en de beschrijvende meetkunde aan de Academie van Beeldende Kunsten en Technische Wetenschappen te Rotterdam. v Met bijna algemeene stemmen is gis teravond beroepen tot predikant bij de Gc- ref. Gcm. (Nieuwe Rijn) alhier, ds. G. van Reonen te Opheusden, vroeger pred. bij die Gem. alhier, in wiens vacature nog niet is voorzien. Bij Mevr. Vijgh, bestuurslid van kt!?, Tehuis voor Schoolgaand© kinderen, is in gekomen ten behoeve van dio instelling, een gift van f 125, van een onbekende. De „Sts.-Crt." bevat do statuten van do Leidsclie Levensverzekering-Maatschap pij, bewilligd bij Kon. besluit van 10 De cember 1913, met een kapitaal van f 500.000, verdeeld in vijf serieën, ieder van 100 aan deden van f 1000, waarvan de eerste serie is geplaatst. Directeur is do heer D. Vermeulen en commissarissen zijn de heeren dr. P. Ver meulen, J. Visser en D. J. J. de Koster. De vennootschap heeft, ten doc-1: a. het sluiten van overeenkomsten van verzeke ring en herverzekering van kapitalen en renten, gebaseerd op do levens- en sterfte kansen dor menschen, op do voorwaarden on tarieven nader vast te stellenb. deelne ming in gelijksoortige Maatschappijen. ALKEMADE. Bij Kon. besluit is toegelaten als ver- eeniging,. uitsluitend in het belang van ver betering der volkshuisvesting werkzaam, de woningbouwvereniging „Alkemade" geves tigd alhier. HAZERSWOUDE. Bedankt is voor het beoep naar do Ge»- ref. Kerk door ds. W. S. dc Haas, te Tzum- marum. HILLEGOM. Gisterenavond heeft de aid. Hillegom van den ,,Ned. Bond voor Vrouwenkiesrecht'' haar derde jaarvergadering in de zaal „Feun" gehouden. Na een inleidend woord van den Voorzitter bracht de secretaresse het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de ai- deeling in een bloeiende staat verkeert. Het ledental was tot ruim 120 gestegen. De re kening van de penningmeesteresse sloot met een batig saldo van f 13.11L De ontvang sten waren f 121.54, de uitgaven f 10S.42M In de pauze werden ververschingen aange boden. Daarna vertoonde de secretaresse talrijke lichtbeelden van de dit jaar gehou den tentoonstelling „De Vrouw", waarbij zij een boeiend, leerzaam napraatje hield. De tooneelvereeniging „Vondel", heeft gisterenavond in „Flora" een uitvoering ge geven. Men speelde het drama „Dertig ja ren" of „Het leven van 'n Dobbelaar." Zoo» als gewoon werden de hoofdrollen ook nu weer door de beproefde dilettanten goed vertolkt; maar ook de kleinere rollen kwa men goed tot hun recht. Na de pauze ging er nog een kluchtspel in een bedrijf. Beide vielen best in den smaak. De zaal was stampvol. Tot.secretaris der vereeniging voor verbetering der volkshuisvesting „Goedkoop Wonen" alhier ia benoemd de heer S. Osinga. KOUDEKERK. Ds. J. H. Rietborg is beroepen bij da Geref. Kerk te Genderen. KAT W IJK-AAN-ZEE. In het reederij-lokaal werd Donder- dagavond de jaarvergadering gehouden der, „O hrisbelij k-Historische Kiesvereeniging'V alhier. Nadat de vergadering door den voorzit ter met gebed was geopend, werden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Vervolgens deed de voorzitter voorlozing van de ingekomen stukken. Van den heer H. Yerkouteren, secretaris van 't hoofdbestuur dor C.-H. Unie was ingekomen een convocatie voor do op 23 Jan. a.s. in Amsterdam te houden jaar-, vergadering, terwijl van dc heeren J. A» de Best en L. Kruyt een schrijven was in gekomen inhoudende dat zij niet langer* bestuurslid der Vereeniging wenscheu ta zijn. Hierna deed de voorzitter voorlezing van heb jaarverslag, waarut wij het vol gende aanstippen. Het jaar 1913 is in menig opzicht een veel bewogen jaar geweest, ecu jaar van strijd. De kiesvereeniging heeft echter ge poogd, dien strijd zoo gematigd mogelijk te voeren. In het afgeloopen jaar werden vijf vergaderingen belegd. De kiesvereeni ging sloot zich aan bij de O.-II. Unie. Het ledental nam toe, hoewel enkele leden van de ledenlijst werden afgevoerd, o.a. door den dood, het lid de heer J. Burger hout, aan wien een woord van dankbar© herinnering werd gewijd, als een man, dio niet veel sprak maar soms een woord uife het hart tot het hart kon spreken. De rekening en verantwoording van den penningmeester kwam neer op het volgen de: Ontvangen f 305.34. Uitgaven f 293.85 zoodab er een batig saldo was, groot f 11,43.1. Tot afgevaardigde ter algemeene verga dering te Amsterdam werd benoemd do heer B. Dubbelaar. LEIDSCHENDAM. Ds. R. Visschcr, predikant bij c!a Ned.-Horv. Gem., hoop Zondag 25 Jan. zijn 40-jarig ambtsjubileum te herden ken. De a.s. jubilaris is 6S jaar oud, en staat sinds 5 Oct. 1390 in zijn tegenwoordige Gemeente. NOORDWIJ K. In do zaal van café „Het Fortuin'* van de Erven O. Gordijn, hield gisteravond de afd. Noordwijk van de „Alg. Ver. vooc Bloembollen-cultuur" een vergadering on der leiding van den nieuwen voorzitter, den heer N. M. Alkemade Wz., die in zijn ope ningswoord den leden een gelukkig nieuw jaar wenschte, cn de verdiensten herdacht van ion heer J. de Groot Lz., die 8 jaar een werkzaam bestuurslid is geweest. Onder de ingekomen stukken was van belang een schrijven van het Hoofdbestuur, wolko afleveringstermijn en gedurende wei kon tijd de afdeeling wensehen zou, om aan

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1