Vrijdag 9 Januari A°. 1914. <£eze Zcurant wordt dagelijks, met uitzondering van ,§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. üit de Omstreken. VRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1o regels 1.05. Iedere regel meer f 0.171. Grootere letters naai plaatsruimte. - Kleine edvertentiën ran 30 woorden 40 Oento contantelk tiental woorden meer 10 Oonts. Voor het inoasseoren wordt/"0.05 borokencL PRIJS DEZER EOURANTi Voor Leiden per week 9 Oents( per 3 maanden I Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn Franco per post f 1.10. 1.30. 1.65. Leiders, 9 Januari. De heer J. Schroovers, alhier, is be toomd tot onöy.'f»,JiJr to Amsterdam. r Door het gemeentebestuur van Den Haag werd aanbesteed do levering van' |ghoutwaren gedurende 1914, in 4 perceelcn. Hot laagst was ingeschreven voor twee vtëpcrceelen de firma Gebr. Van Hoeken, Bvoor f 4884,45 en f 3227.50. I Hedenmorgen zijn een drietal woon wagens onder politiegeleide in de richting van dén Lagen Rijndijk uit deze gemeen te verwijderd. B Gisteren viel zekere P Z die aan een in aanbouw zijnd huis op de Haarlemmer- Hvaart werkzaam was, van den 2i me tor JBhoogen steiger. I De man kreeg een onbeduidendo wonde jjun het achterhoofd, die door een daar Bjuist passeerenden geneesheer werd behan- ■deld. I De heer M. Boldcrdijk, die een Ssten Bprijs verwierf bij dei prijskamp voor mili- taire marschmuzielc. is geen muzikant bij het 10de, maar bij het 4de rcg. infanterie, dus alhier. Men deelt ons inzake de kl >?rmakers- aclie alhier mede, dat gisteravond do vast- gestelde loontaricven naar do hoofdbesturen gezonden zijn. Gisteravond had -alhier in .,In den Ver- I gulden Turk" ccn ulg. ledenvergadering I plaats van het dep. Leiden der Maatschappij I voor Nijverheid. De vraagpunten van het hoofdbestuur wvr- B den beantwoord in den zin als door de com- M missie van xireadvies aangegeven. I- In plaats van dr. G. Kutten, aftredend, BBwcrd als bestuurslid gekozen de heer W. C. Mulder. L De tot luitenant-kolonel Invorderde mo- j'oor P. A. A. Olróe komt als oommandant I van liet 15de rcg. inf. te Delft in garnizoen. „EITERPÏi". J5dc Invitatie-Concert. Zoovelen hadden gisteravond gebruik j gemaakt van ,,Euterpe"s uitnoodiging tot bijwoning van de 15do uitvoering, dat een gedrang ontstond, vóórdat wij door een I slechts half-geopende deur naar binnen konden komen. Eer die stroom van be- zoekers ophield, was het bijna kwart vóór achten geworden, alvorens do heer Vink, directeur en eerclid van Euterpe", Let sein tot aanvang van Mozarts Jupiter" kon geven. Geïnspireerd door het tienjarig geboor- f tefeest van Euterpe", speelde het strijk orkest met bijzonder veel animo de blaas instrumenten werden op twee Bcchstein- conccrtvleugels vertolkt. De klank van het gohfeel was hoogst beschaafd en onder de zekere leiding van den dirigent viel aan do zoo gevaarlijke fuga, die deze sympho nic besluit, een levendige uitvoering ten doel. Hier en daar waren Euterpe" en de twee vleugels het niet geheel eens spoedig werd die eenheid dan weer her steld. Euterpe" beschikt, zooals te hoo- ren was, over een goed geschoold strijk orkest en kan het best ondernemen om op een volgende uitvoering den naam „strijkorkest" in een compositie van I slechts strijkorkest, (dus zonder piano) to doen gelden Na deze geslaagde uitvoering van „Ju piter" werd aan den heer Vink een prach- tigo bloemkrans aangeboden, onder luid applaus. Nu werden lessenaars en stoelen op zij geschovende twee vleugels verdwenen onder do palmenhierdoor werd plaats gemaakt voor „Zanglust", uit Alphen, een gemengde Zangvereeniging, waarvan de heer Vink directeur is. Dat Alphen mooi> stemmen bezit, kon den wij aan do uitvoering hooren. „Zang- lust" draagt haar naam met eereer werd met flinken klank gezxmgen goed ingezet en vooralmen bleef den goeden toon houden, wat bij zingen zonder begelei ding een hoofdzaak is. Mendelssohn's „Len tegloed" Hol's „Tante Klappei" werden flink en met duidelijke uitspraak gezongen. Brahm'a „Wiegenlied" klonk eigenaardig in deze zetting van een vrij groot koor, dat zioh echter tot zachtheid wist in te toornenhoe luimig klonk hierna Hol's Jantje Wijsneus". Het publiek genoot, ook na de pauze onder de voordracht van de vaderlandsche liederen en van Mo- •art s „Serenade" en Koeberg's bekende „Alianora"-muziekterwijl de keurige en fluerige toiletjes van de dames een ge animeerd bal ten goede zullen komen. Jammer, dat wij verstoken moesten blij ven van het aanhooren van het tweede dool; maar wij moesten nog naar, <5eii Sclionwlinrg, waar de éminente pianiste My ra Hess, die hier verleden jaar reeds optrad, en aan wie wij een bijzondere herinnering had den behouden, optrad. Van bevoegde zijde vernamen wij, dat do voordracht van Mendelssohn's „Preludium" en „Fuga" en van de hier ook door Percy Grainger en Ellen Ncy gespeelde Brahnis-Sonate opus 5 zeer mooi was geweest. Te. oordeelen naar de Finale dezer So nate, die wij nog konden aanhooren, heeft My ra Hess van deze Sonate een supé rieure vertolking gegeven hoewel de Bechstein-vleugcl waarvan de hooge tonen niet helder zijn, haar niet geheel, wat toon- geving betrof, bijstond. Weer zijn wij getroffen door bet fijne lichte spel dezer artiste; de prachtig-go- lijke ontwikkeling der linkerhandde ze kere aanslag en de gezonde voordracht zonder overdrijving. Maar waarom niet nog meer rust in de uiterlijke bewegin gen 1 Hoofd en vooral gelaat leven geheel mede met haar spel dat is toch niet noo- dig bij een zoo muzikale voordracht, die vooral uit Schumann's „Kinderscenen" sprak; die reeks juweeltjes uit het kinder leven waaruit blijkt hoe groot Schumann als componist wasom in tonen klcino voordrachtstukjes over dat kinderleven to schilderen. En My ra Hess tooverde ze ons voor op het klavierwij noemen uit de reeks slechts het \luggc, lichte „Hasche- Mann" dan de „Traumeri", die zoo be mind is in alle mogelijke vormen op allo mogelijko instrumenten dan„Bitter vom Steckenpfcrd", waarin gehobbeld en gesprongen wordtdan het zoo poëtische „Kind im Einsehlummern" en „der Dich ter spricht" waarmede Schumann zich zelf zal bedoelen. Ook Chopin's „Nocturne" opus 48 no. 1 en „Etude" opus 25 no. 1 werden door Myra Hess tot ware kunststukken van afwisselendo voordracht gemaaktmaar zij overtrof zichzelve in Kubinstein's „Valso Caprice". Dat was briljant spel't was of zij zelve mede dan ste, zoo opgewekt en levendig vertolkte do kunstcnaresse dit voor pianiste zoo zware stuk. Uitbundig applaus volgde op dit schitterend spel zoo gaarne hadden wij nóg wat gehoord het was haast niet te vergen na deze voor Myra Hess zoo vermoeiende soirée. Wij moesten in het „genoeg" dus berusten en onder den in druk der capricieuse Vals naar huis gaan. BODEGRAVEN. Op 1 Januari 1913 bedroeg de bevol king dezer gemeente 2620 mannen en 2801 vrouwen: te zamen 5421 personen. In 1913 werden geboren 188 kinderen, n.l. 83 jon gens en 105 meisjes. Er vestigden zich 233 mannen en 225 vrouwen, totaal 463 personen. Overleden zijn 30 mannen en 34 vrouwen; te zamen 64 personen. Naar elders vertrokken 221 mannen en 211 vrouwen; totaal 432 per sonen. Op 31 December 1913 bestond dus do bevolking der gemeente uit 2690 man nen en 2886 vrouwen, to zamen 5576 personen, waarvan 1468 m. en 1617 vr. Ned.-Herv., 1 m. en 1 vr. Waalsoh-Herv., 12 m. en 15 vr. Remonstir., 17 m. cn 20 vr. Christ.-Gor., 5 mi en 3 vr. Doopsgez., 29 m. cn 22 vr. Evang.- Lutli., -491 in. on 505 vr. Gcrefonn., 592 m. en 634 vt. R.-K., 8 ra. en 6 vr. Ned.-1st., 1 vr. SchoKscE-Herv., 11 m. en 14 vr. tot een andere kerkelijke gezindte l>>hoorende, en 56 m. en 48 vr. tot geeu kerkelijke gezindte behoorende. Levenloos werden aangegeven 2 kindoren van heb vrouwelijk geslacht. Er werden 34 huwelijken gesloten. Echtscheidin gen werden niet ingeschreven. HILLEGOM. Gisteravond heeft ds. Do Lango, van Woerden, in de Ned.-Herv. Kerk alhier op verzoek van de Chr. Jongelingsvereeni- ging een spreekbeurt vervuld. Het ontstaan van den Heidelborgschen Catechismus werd verklaard, terwijl vervolgens de spreker de geschiedenis daarvan tot op heden na ging- KATWIJK AAN DEN RIJN. JONGELINGSVEREENIGING PRED. 12:1a. De feestelijke herdenking van heb 25-ja- rig bestaan der Chr. J. V. op Gcrcf. grondslag werd gisteren voortgezet in het kerkgebouw der Gerei. Gctn. welk gebouw tot feestzaal was ingericht. Het podium was prachtig met planten versierd, waar voor was aangobracht een mooi schild, prijkende mot den naam der vereeniging on de jaartallen 1S891914, geschenk van een onbekende. De eere-voorzitter der vereeniging, ds. H. Mcycring, had de lei ding na gemeenschappelijk gezang en ge bed hield zijnecrw. on feestrede naar aan leiding van Ps. 20 8 en wees hij er op, dat de vereeniging dankbaar had te zijn voor het verleden, dankbaar voor den oud voorzitter, den heer Verlint, die het initi atief voor de oprichting nam en ook van Wijlen ds. Alting, die door zijn woord daar toe den eersten stoot had gegeven. Door do leden der Vereeniging werd dezen laatsten een stille hulde gebracht. Secretaris, penningmeester cn bibliothe caris, de heeren G. v. d. Perk, J. de Vries en E. Schoneveld, brachten daarop jaar verslag uit. Bij monde van den heer A. van der Jagt bood de Kerkeraad zijn gelukwen- schen aan, terwijl dit voor de Geref. Jon- gedochters-vereeniging werd gedaan door mej. A. B. Meyering en voor de A.-R. Kiesvereeniging door den heer Jac. Was senaar. De oud-voorzitter, do heer D. van Eg- mond, dio do Vereeniging li jaren heeft geleid, sprak een kort en ernstig woord uit voor het vereenigingslcvenevenzoo het eerelid, do heer J. Vooijs, die zich go- heel aansloot bij hetgeen door vorige spre kers is gesproken en niet kon nalaten jon gelingen, die geen lid waren, aan te spo ren, het spoedig te worden. De voorzitter, do heer J. Korpershoek, wijdde een enkel woord over den jonge ling en zijn idealen, zoowel op natuurlijk als geloofsgebied. Deze toespraken werden afgewisseld door gemeenschappelijk gezang, voordrachten en samenspraken, terwijl afgevaardigden van do Chr. Jongelings-voreeniging Jero- mia 13 16a ter plaatse en zustcr-vcreeni- gingen in den omtrek do beste wenschen dier vereenïgingen overbrachten. Een opstel werd gegeven door den heer L. Meyering, over het jaar 1913, een hcr- inneringsjaar voor do Hernschutters, te Zeist, en de Moravische broeders, terwijl voor het Zeemanshuis te Den Helder werd gecollecteerd. Nog rest ons de mededeeling, dat bij den aanvang van het feest door do dames L. A. Minnee, A. B Meyering, H. Schone veld en A. v. d. Perk niet onverdienstelijk een feestlied werd gezongen, terwijl de orgelbegeleiding was toevertrouwd aan mej. Bakker. Voordat ds. Meyering het samenzijn met dankzegging sloot, kreeg de oud-voorzit ter Vcrlint nog even het woord, die aan spoorde tot ootmoed en volharding. De Gerof. Jongelings-Vereeniging heeft haar jubileum waardig gevierd. Do feest zaal was matig gevuld. NOORDWIJKERHOUT. Er is een begin gemaakt met de voor bereidende werkzaamheden van het hier te bouwen Krankzinnigengesticht. Reeds arri veerden verschillende opzichters en ook van de omliggende gemeenten kwamen grond werkers zich aanmelden. Voor velen is er werk te vinden. OEGSTGEEST. Alhier is een voorloopig comité gevormd, dat zich. ten doel stelt al hier pogingen aan tc wenden om het staat kundig loven wakker te houden. Verschillende sprekers zullen daartoe achtereenvolgens wor den uitgenoodigd. Dezen winter nog zullen optreden de hoeren nir. H. Smeenge en Drion, leden der Tweede Kamer. Of er ccn vaste vereeniging, misschien een kiesvcrecnigdug zal worden opgericht, zal van de bclangs tel ling bij" het publiek af hangen. Hieromtrent zal dus later een Lo- sluit worden genomen. VOORSCHOTEN. De heer J. Vijfkind, die onlangs te Utrecht slaagde voor het politie-dipioma, is thans benoemd tot agent van politie to 's-Gravenhagc. WASSENAAR. Gistermiddag werd in den grafkelder van den graaf Van Limburg Stirum bijge zet het stoffelijk overschot van mevr. do gravin Van Limburg Stirum geb. Bullrieh, den Ten December overleden tc Parijs en daar voorloopig begraven in de kerk St.- Honoré d'Eylau. De bijzetting geschiedde, nadat in de R.-K, kerk de kerkelijke plech tigheden hadden plaat-s gehad. De heer Loerakker, van Castricum, trad gisteravond op als spreker voor de afd. Land- en Tuinbouwarbeiders, onderafd. van den R.-K. Volksbond. Het onderwerp zijner rede was: „Vakorganisatie". Heb nut or van werd bepleit op deze gronden, lo. Het is het belang van de werklieden georganiseerd to zijn; 2o. Vakorganisatie is noodig in het belang der sociale wetgc- ving. Spr .toonde aan, dat de land- en tuin bouwarbeiders uitgeschakeld zijn bij de Leerplichtwet. In land- en tuinbouw mogen kinderen werken, bij andere vakken niet. De arbeidswet is ook niet in hun belang en de Ongevallenwet houdt er geheel geen rekening mede. Aan het einde der rede traden nog eenige nieuwe leden toe. De aangevoerde uitvluchten als: „Ik kan mijn contributie niet betalen" en „Ik heb er geen zin in en „Mijn baas heeft 't liever niet" werden uitstekend weerlegd. ZOETERWOUDE. -Hedennacht zijn alhier aan den Vliet, ten nadcclc van den landbouwer Hoogedoorn, 40 kippen ontvreemd. A.s. Dinsdag zal het 2de reg. veld-artil- lerie uit Den Haag in den Driemanspolder, onder deze gemeen to, schietoefeningen met scherp geschut houden. Ointrcnt den vermelden diefstal van zand aan den Iloogen Rijndijk kunnen wij melden, dat het do politie gelukt is den dader daarvan aan te houden en tot beken tenis tc brengen, nl. M. J. N., van Leiden. Hij had niet één vracht, doch twee vracht ontvreemd. Tot directeur van de ambachtsschool te Rotterdam is met ingang van 15 April benoemd de heer D. R. Gcrhardt-, thans directeur van de ambachtsschool te Schie dam. Naar de „Prov. Gron. Ct." verneemt, heeft te Groningen van liberale zijde een commissie gevormd om den vroegeren af gevaardigde van het district Groningen voor de Tweedo Kamer prof. mr. H. L. Druckcr to huldigen en te getuigen van de waardeering voor het vele, dat door hem is gedaan zoowel in het algemeen belang van ons vaderland als voor Groningen in het bijzonder. De Minister van Justitie maakt be kend, dat bij het in dit jaar te houden voorbereidend examen voor het notaris ambt, wat betreft 't examen in heb Latijn, mondeling zoowel als schriftelijk ter ver taling cn ter verklaring zullen worden ge geven eenige stukken uit: „Kan en Schro der", bloemlezing uit Latijnscho dichters, met aanteekeniugen, 1ste stuk, en uit Quadraginta, Latijnsch vertaalboek met woordenlijst, door dr. A. Smit. De Tweedo Kamer zal, naar verwacht wordt, na a.s. Dinsdag bijeengekomen to zijn, nog bijna drie zittingweken noodig hebben voor do afdoening van het bcgroo- tingswerk. De uestor van de Tweede Kamer en van het gehecle parlement, de lieer F. Lieftinck zal 18 Februari a.s. den dag her denken, waarop hij 35 jaar achtereen af gevaardigde is. Do Min. van Binnenl. Zaken noodigt de besturen van do vorecnigingen, die zich bestrijding van do tuberculose ten doel stellen cn die voor 1914 in aanmer king wenschen te komen voor toekenning van een Rijkssubsidie uit, hun daartoe 6t.rckkend, op gezegeld papier geschre ven verzoek, zoo spoedig mogelijk doch in elk geval vóór 1 April a. s., tot de Ko ningin te richten Verzoekschriften, dio na 31 Maart 1914 mochten worden ingediend, zullen buiten behandeling blijven. Afdrukken van de voorschriften, over eenkomstig welke de verzoekschriften, enz. van de plaatselijke en daarmede gelijkge stelde vercenigingen behcoren te worden ingericht, zijn kosteloos aan het Dep. van Binnenl. Zaken te bekomen. Voor de betrekking van hoofd der o. 1. 8. te Nes, op Ameland, heeft zich geen sollicitant aangemeld. De Raad heeft het salaris nu met 150 verhoogd. Aan het gisteren in de Militaire Gym- nastiekschool te Utrecht gchouöen herexa- men-voorgeocfendheid namen 47 candidaten deel, waarvan er 29 slaagden. Het aantal inwoners van 's-Graven- hago bedroog op 1 Jan. 1913 294,693 zielen. Door vestiging kwamen er in 191321,814 bij en door vertrek gingen er in 191318,691 af. Blijft een vermeerdering met 3123. Het aantal geboorten was in 19137317 er overleden dat jaar 3281 inwoners, zoodat het aantal geborenen dat dor overledenen met 4036 overtrof. Het totaal as-ntal inwoners van 's-Gra venhage was door een en ander op 1 Jan. 1911 gestegen tot 301,852. De Raad van Oudenbosch heeft den heer B. A. Geerts, gemeento-secretaris, op verzook, op de meest eervolle wijze ontslag als zoodanig verleend. De heer Geerts, die thans den 82-jarigen leeftijd is gepasseerd, is meer dan 62 jaar in dienst der gomeento goweest. waarvan 35 jaar als secretaris Aan den heer G. Montfoort. commies f5r gemeente-secretarie, chef van de afdeelitrg Financiën te Schiedam, die ruim 54 dienst jaren heeft-, is op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei a. s. eervol ontslag uit die be trekking verleend. Tehuis voor pecmioent* okkers. Zooals men zich wellicht herinneren zal, heeft het sociaal-democratische Raadslid, de heer Hoejcnbos, eenige maanden gele den in den Gemeenteraad van Den Haag het denkbeeld geopperd van gemeentewege een inrichting te bouwen, waarin de rente trekkers van art. 369 der Invaliditeitswet en allen, die, zonder armlastig te zijn, niet genoeg bezitten om in hun onderhoud zelf standig te blijven voorzien, zich zouden kunnen inkoopen. Do heer Hoejenbos heeft toen dat deukbeeld in een motie geformu leerd. Op gezag van wethouder Do Wilde kan Het Volk" thans meedeelen, dat het ge meentebestuur in deze diligent is, en dafc in den loop der volgende week de wethou der en eenige leden der commissie van bij stand van het Burgerlijk Armbestuur onder wie de heer IIoejenbo3 een be zoek zullen brengen aan Amsterdam en Rotterdam, ten einde over dit vraagstuk meer gegevens te verzamelen. De heer Do Wilde voegde daaraan toe, dat; naar zijn oordeel, het vraagstuk veel moeilijkheden biedt, maar dat hij, hoewel niet van de noodzakelijkheid eener der gelijke instelling overtuigd, principieel niet vijandig tegenover het denkbeeld staat. In- tusschen meende hij zijn eindoordeel te moeten opschorten tot door het voorgeno men onderzoek een vollediger inzicht in de kwestie zal mogelijk zijn. Het conflict te Vlnardinge». Weer is er niouwe stagnatie gekomen in het zeevis^chersbedrfjf te Vlaardingen. Thans verklaren de loden van den machi nisten- en stokershond, dat z{] slechts wen- schea te monsteren voor den t\jd tot 1 Sept. 1914. De reeders echter willen gemonsterd zien voor een geheel jaar. Daar do leden van don Bond van Machi nisten en Stokers do monsterrol voor beug- visscherlj niet zullen teekenen, zal dit jaar niet ter beugvisscherij worden uitgevaren. SPORT. Luchtvaart. Van Heel te water. Gisteren deelden we mede, dat Van Meel te Rotterdam met zijn toestel in de Maas was gevallen. In de hoofdstad was zelfs al verteld, dat hij verdronken was. In do „Tel." lezen we betreffende dit ongeval het volgende „Ofstreeks 4 uur gistermiddag deelde één onzer abonnés ons telefonisch mede, dat Van Meel in de Maas zou zijn verdron ken. Bij informatie aan het clubgebouw van do Roei- en Zeilvereeniging „Do Maas", te Rotterdam, kregen weVan Meel zelf aan de telefoon. „Een heele geruststelling dus. „Met z'n gewone bonhomie vertelde Ma- rinus ons, dat hij den vertegewoordiger van den minister van Marine en eenigo officieren, dio naar Rotterdam waren ge komen om hem met zijn hydroplgan to zien demonsfcreeren, niet wilde teleurstellen. Vandaar, dat hij het storm- en regenach tige weer trotseerde en van uit de Veer haven een mooien start maakte. Alles ging best, totdat hij op de Maas zelf kwam, waar het scheepvaartverkeer op dat mo ment zeer druk was. Allerlei kleine boo ten cn een heele groote die dwars op de rivier lag hinderden hem geweldig. EveD te voren was hij opgestegen; niet lang genoeg echter om hoogte te krijgen. Bij de groote steamer gekomen, moest hij een heel korte bocht maken. Ineens werd z'n toestel door een krachtigen windstoot gegrepen en in minder dan geen tijd sloeg de machine totaal om. Van Meel had de tegenwoordigheid van geest uit zijn zit plaats boven op het oppersto dek te klim men, zoodat hij niet eens een nat pak kreeg. Zoo bleef hij eenige minuten drijven, waar na de politieboot hem kwam bevrijden. De motor bleek totaal niet, het toestel zelf licht beschadigd te zijn. Dat was alles. Begrijpelijkerwijze had dit incident alle toeschouwers meer of minder aangegrepen, doch door z'n kalmte stelde Van Meel ten slotte een ieder gerust. En tevens bewees hij, dat zelfs met averij het vliegen met een hydroplaan geen gevaar oplevert". Sportagenda, van Zondag 11 Jannari Voetbal. NEDERLANDSCKE VOETBAL BOND. Westelijke Tweede Klasso A. Leiden t A j axDordrecht. Westelijke Derde Klasse C. Leiden: L. V. V.Bloemendaal Den Haag: A. D. O.De Sportman. Westelijke lleserv Tweede Klasso C. Utrecht: Hercules IIIAjax II. LE1DSCHE VOETBAL-BOND. Eerste klasse. Leiden: L. F C.D. L. V.; De Sportman IILeiden. Tweede kla-sse. Leiden: O. N. I.L. V. V. II; NorvicusD. L. V. II (op 't Schuttersveld). Lisse: LisseLugdunüm II. VoorschotenNoord wijkerhoutBero- steyn II. Derde klasse. Noordwijk: Norvicus II~ Leiden II. Leiden: L. F. C. IILugdunum III (lO.V uur). Korf ba!. NEDERLANDSCKE KORFBAL BOND. Eerste Klasse Zuid. Den Haag; A. L. O.— Vitesse. Tweede Klasse Zuid. Den Haag: Vitesse II—Fluks.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1