N\ 16514% Dinsdag 23 December. A0. 1913. feze (§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Üe hieuwjaarswen.cheii üit de Omstoken. PRIJS DER ADVERTENTIEN Van 1o regels /"1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters naai plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oenta, Voor het incasseeren wordt 0.05 berokend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leidsn per week 8 Oent.i por 3 maandoD f 1.10. Buiten Leidon, per looper en waar agenten ge.estigd rijn 1.30. Franco per post t 1,05 welke worden opuenomen in het „Leidsch Dagblad" van Woensdag (Oudejaarsavond) 31 Becembar kosten 25 Cents pei advertentie, indien zij warden aangeboden tot en me' Dinsdag 30 December. Na dien tijd kosten deze advertentie 1 50 Cts. Duiten Leiden wonenden kun nen postwissel zenden en de advertentie cp het strookje sch nven Leiden, 23 December. Woningtoestanden in Leiden. In onze gemeente heeft sinds langen tijd het systematisch onderzoek dor woningtoe standen vanwege de gemeente plaats en in den laats ten tijd Werden de resultaten daar van gepubliceerd. Eenigen tijd geleden hebben wij daarom trent een en ander medegedeeld en thans hebben B. en Ws. aan den Raad een ver volg doen toekomen, handelende over „poor ten en sloppen." In het laatst van 1012 is men met hot onderzoek naar den toestand der huurwo ningen in de poorten on sloppen begonnen en het onderzoek word in Maart van dit jaar .voltooid. De gegevens zjjn'nu verza meld .'in een handig boekje mot een aantal tabellen. De Iiufjoswoningen zijn in lrcfe cm- derzoelc niet begrepen, daar deze woningen op eeii enkele uitzondering na bewoond wor den door één of Twee op leeftijd zijnde per sonen, goed worden onderhouden en dus in veel gunstiger omstandigheid verkeeren dan de huurwoningen in poorten en sloppen- Dat er vooruitgang is waai* te nemen, blijkt al dadelijk hieruit, dat er in 1899— 1900, blijkens een toen ingesteld onderzoek, waren 117 poorten en sloppen met 804 wo ningen, waarin 3428 bewoners, terwijl er nu nog waren "82 poorten en sloppen met 508 woningen, waarin 1938 bewoners. Het afbreken van een aantal krotwoningen, tus- scfien Levenaaal en Zijdgracht, waaruit een mooie, arbeiderswijk is verrezen, zal tot deze gretde vermindering vooral hebben^, bij gedragen. Verder zijn er in de laatste jaren ver scheidene peroeelen onbewoonbaar verklaard cu sommige geheel vervallen. Zoo telde de Duivelhpornspoort •(MiddelslegTacht) in 1900 nog 19 woningen met 74 inwoners, thans zijn er maar 9 meer met 48 inwoners. In het Vliegenthartïïëf daalde het aantal wonin gen oolc van 16 iet 6 en liet getal bewoners van 66 tot 14- De onbewoonde perceelen zijn nu gedeeltelijk tot 'pakhuizen inge richt. De iKKirten dragen allerlei uit de geschiedenis van Leiden te verklaren na men, die menig geboren en getogen Lei- denaar toch nog onbekend zal zijn. Hoe velen kennen bijv. do Drie gulden Bier poert (Uiterstegracht) Vat de 508 woningen waren,er 244 één- kamer-i 204 twee-kamer- en 60 drie-kamer woningen. Wanneer men least, dat in de Aal- bcssenpoort (Groentesteeg) 2 woningen zijn, ieder van één vertrek, bewoond door 9 per sonen, en in hot hof de Blauwe Klok 12 één-kamerwoningen met 69 bewoners, dau blijkt daaruit wel, dat eonTmigc menschen nog slecht, gehuisvest zijn. Wat het gebruik van duinwater betreft, daarin is ook heel wat vooruitgang te be speuren. Al de poortwoningen zijn thans aangesloten aan de duinwaterleiding, al heeft dan ook eeu zeer gering aantal, 23 wonin gen gelegen in 5 poorten, geen eigen kraan. Met de. hoogte der kamers is het over het algemeen ook treurig gesteld. Neemt men •eeu verdiepingshoogte van 2.90 M. on moer voldoende, van 2.712,89 M. onvol- doende van 2.512.70 M. 1 a a g en van 2?T>0 M. en minder zeer laag, dan krijgen we in prooenten uitgedrukt reep. 54.9, 18-9, 20.5 en 5.7 van 2.29 van de 508 woningen is dus de hoogte onvoldoende to achten. Do huurprijzen der één-kamer.woningcn va- ïièeren van f 0.51 tot 1.75, die der twee kamer-woningen van f 0.51 tot f 2, die dei' drie-kamer-woningen van fl tot f2.50. In 283 gevallen had één gezin het gebruik van een eigen privaat, in 25 gevallen hadden 2 gezinnen er één, in 26 gevallen 3 gezinnen, in 13 gevallen 4 gezinnen, in 7 gevallen gezinnen, in één geval mq^ten zelfs 6 en 8 gezinnen liet met één privaat doen- Van 241 woningen kon worden gezegd, dat zij goed, van 186, dat zij matig, en van 81, dat zij slecht werden onderhouden. Hier bij moet de opmerking gemaakt worden, dat het onderhoud door den eigenaar veelal af hankelijk is van het al dan niet geregeld betalen van de huur door den huurder. Iu verschillende poorten, waarvan al de wo ningen aan één eigenaar behoorden, werd menigmaal geconstateerd, 'dat de eene wo ning goed, de andere 'matig èn een derde slecht werd onderhouden. Bij informatie bleek dan in den regel, dat de oorzaak van dit verschijnsel gezocht moe»t. worden in liet niet-betalen van de huur. Huisgezinnen, met een huurschuld van f 20, f 30 en meer waren gocn bijzondere gevallen. Volgens art. 21 der bouwverordening rnoet de open ruimte bij een woning minstens */io der bebouwde oppervlakte zijn. Daaraan vol doen slechts 174 dezerwoningen, 333 mis sen elke open ruimte. In een drietal grafieken wordt ten slotte een overzicht gegeven van de verdeeliiig naar het aantal bewoners en de woonruimte. Uit deze overzichten blijkt ten duidelijkste, dat tal van één- en twee-ka mer-wonin gen in meerdere of mindere mate overbevolkt zijn, ..bij do driekaraer-woningën komt die slechts in woningen .voor. Met liet. oog 'op de zeer geringe woning reserve bij dergelijke kleine woningen (in poorten en sloppen slechts 21 één-, 6 twee- en 6 drie-kamer.woningen) is het een zeer groole moeilijkheid hierin verandering te brengen. Bij het opnemen werd dan ook menigmaal angstig geïnformeerd of de woning onbe woonbaar* zóu worden verklaard- Men zag blijkbaar weinig kans anders terecht te kun nen. Gerust kan gezegd worden, dat,'op enkele uitzonderingen na, de wijze van bewoning van deze één- en. twee-karaer-woningen alles te wenschen overlaat. Gootstenen zijn slechts in enkele woningen bekend; het manage- en werk water wordt met huisvuil, enz. op de 'straat geworpen. De poorten zien er dien tengevolge onooglijk én smerig uit en, terwijl -bestrating en wa terafvoer steeds veel te wenscheii overlaten, veroorzaakt dit veelal onwetrie-kèn dli ei d. Als een gevolg van het-ingestelde onder zoek valt op te merken, dat daarin mag wor den gezien ec-n opwekking'Van liét gevoel van verplichiiug als eigenaar om do wo ningen behoorlijk te onderhouden èn in goed bewoonbaren staat'te brengen, wat, zooals in liet verslag wordt gereleveerd, meermalen -góede resultaten had. In ieder geval is het gevolg van dit onderzoek, dat nu do mis standen bekend zijn door het Bouw- en Woningtoezicht daaraan nu beter dan vroe ger de aandacht kan geschonken worden. Zondiigsslaiting -va» apotheken. Deelden wij onlangs mede, dat de Leid- sche apothekers tot Zondag-Sluiting der apo theken besloten waren, thans kunnen wij berichten, dat do verdere regeling daartoe, in overleg met den Inspecteur van het Staats toezicht op de Volksgezondheid, nu getroffen is en na 1 Januari a.s. op de Zondagen telkens drie apotheken geopend blijven. Voor raam of deur der gesloten apotheken zal dau een kaart hangen, waarop vermeld staat welke apotheken clien dag geopend zullen zijn, terwijl in de politieposten, brug wachtershuisjes en verder waar dat noodig geoordeeld wordt, kaarten zullen worden op- eehamren. waaroü vermeld staan do aoothe- kon, die op de Zondagen over liet geheel© jaar zullen geopend zijn. Alle recepten, ook die, welke anders in de gesloten apotheken thuisbehooren, voor par ticulieren zoowel als voor fondsleden. wod- den in die apotheken gereed gemaakt. Copies dier recepten worden den volgenden dag aan de betrokken apothekers gegeven, zoodat noch in berekening nooh in herhalingen dezer voorschriften eonig© stoornis veroorzaakt wordt. In de gesloten apotheken zull-en in geen geval geneesmiddelen des Zondags te beko men zijn. Herhaling van recepten, reeds eer gereed gemaakt in oon gesloten apotheek, kan in een andere,-opon blijvende apotheek niet plaats hebben. Men doet dus goed reeds des Zaterdags de benopdigde geneesmiddelen bij zijn eigen apotheker te doen gereedmaken. Do gemeente-apotheek zal des Zondags ge regeld gesloten zijn, terwijl de daar thuis- behoororwlo recepten in een deir geopsndo apo theken gereedgsmaakt zullen worden. Telegraafkantoor te Leaden. Het hoofdkantoor der Rijkstelegraaf, al hier. zal in verband met het Kerstfeest, op Woensdag 21 December a.s. geopend zijn van 7 uren v.m. tot lu uren n.m. Ds. A. Roorda, pred. bij de Gcref. Kerk alhier, is na langdurige ernstige ziekto zoover hersteld,, dat zijneerw. in de morgengodsdienstoefening op Eersten Kerstdag in hot Kerkgebouw aan de Ilce- rengracht lioopt op te treden. In de algemeene jaarlijksche vergade ring van het strijkorkest Euterpe" wei d besloten op 8 Januari n. s. een uitvoering te geven in samenwerking met de gemeng de Zangvereeniging „Zanglust" uit Alplicn aan den Rijn. Ter gelegenheid van het tien jarig bestaan van het Strijkorkest zal de uitvoering besloten worden met een bal. I LEIDSCI3K SCHOUWBURG. „Timm Boots" en Onder Ons*'. Meer dan dertigmaal-ia „Timm Boots" in de hoofdstad gegeven met het meeste suc ces. De beste aanbevelingen gingen voor uit. En niettegenstaande dat- een mager be zette schouwburg. Heusch de Tooncelver- eeniging verdient meer waardeering. Do grootte van het gezelschap maakt het spe len van elk genre mogelijk en sprekende voorbeelden daarvan zijn „Magda" van Zondagavond en „Timm Boots" van giste ren. Daardoor kunnen we door Heyer- mans' gezelschap van alios te genieten krij gen. „Timm Boots" wordt gespeeld door dat deel van het gezelschap, aan welks hoofd Chrispijn Jr. als regisseur staat. Chrispijn heeft in de regie de plaats van Verkado ingenomen. Dit blijspel van Eranz Molnar Qleeft do aanwezigen uitnemend geamuseerd. De vertooning was een beslist, succes, zelfs bij open doek werd er geapplaudisseerd voor het zeer knappe spel vaii Chrispijn. Gulle, gezonde lach klonk door de zaal en nog was 't niet geheel rustig of nieuwe salvo's weerklonken. Op geniale wijze - speelde Chrispijn voor Timm Boots, den gentleman-boef. Wie een brandkast bezit, zou haast, bang worden, als hij Timm in het kantoor van advocaat Parker bezig ziet. Als Parker is Constant van Kerckhoven in zijn licht kostuum prachtig. Je gevoelt, hoe stom die man wel moet zijn. 'Gusta Chrispijn—Mulder amu seerde als zijn vrouw en'Corrie Italiaan der was een allerliefst schoonzusje, 'fc Is ons een raadsel, hoe zoo'n aardig schepseltje ver liefd geraakt op Fred. Roberts. Alex. Frank was een koude vrijer. A. Roemer had een grappige prof. Banks gemaakt, zoo'n „Simplicissimus"-model uit het land der onbegrensde mogelijkheden. Vooral als hij een beetje zwaar gefuifd heeft, is hij hoogst komisch. Uitnemend was ook Hans Brüning als detective. Vreeselijk. onbenullige kerel, die door een groote mond zijn gemis aan takt én bekwaamheid trócht. te verbloemen. Virrcent Berghegge en G. Dullé vormden een pracht-stel politie-agenten. Maar ook Mathilde Kiehl moet genoemd. Welk een hoogst-komische huishoudster was dat niet dien grooten bril, dat kapsel en naderhand met die kimono. Zoo had ieder van zijn of haar rol een type gemaakt. En het vlotte spel deed de rest aan het succes. Voor den regisseur Chrispijn is deze vertooning een eucces ge weest. Vooraf ging „Onder Ons" een dramati sche schets van Maro. Emants. Onbedaarlijk is er ook toen gelachen. Het echtpaar Chris pijn trad hierin op met Van Kerckhoven, Math. Kiehl, Corrie Italiaander, Roemer Brüning en Frank. Ook deze schets liep als gesmeerd. De situatie was een hoogst ver makelijke. De actie is hoofdzaak in dit stuk je echt-leven. De liefhebbers van goede tooneelvoorstel- lingen hebben werkelijk iets gemist. Jalia Cclp. Dat was zingenWelk een heerlijk geluid bezit dezo temperamentvolle zangeres, die heldere, hooge tonen en dat allerzachtste uitspinnen van den toon, wat is dat te be wonderen En hoe weet deze kunstenares dat klankvol geluid in dienst te stellen van ieder lied, dat zij zingt. Soms klinkt het als metaal, zooals in Brahms' „Schmied", cn dan weer fluweelig en teer, zooals in Brahni's „Wiegenlied". Daarbij die supé rieure voordracht, die ieder lied tot zijn recht doet komen, zooals Schubert's „Der Fis.cher's Liebcsgluck" en wat een heerlijke zangkunst en rustige voordracht bracht Lully's „Bois epais"in welk lied deze componist met weinig middelen zulk een juiste stemming weet te verkrijgen. Een zangeres, die zoo muzikaal en volmaakt zingt, heeft, dunkt ons geen uiterlijke mid delen noodig om te boeien en te charmce- ren. Daarom is het jammer, dat het optre den niet nog eenvoudiger is, dat Julia Culp do mimiek, zooals in Schubert's heerlijk lied „An die Nachtigall" aanwendt, om nog meer effect te verkrijgen. Men behoeft er wel niet naar te kijken cn kan dan toch genieten maar onwillekeurig doet men dit toch. Zij zong behalve Schubert's ook nog een Brahms' „Nachtigall"welke nachtegaal op een geheel andere manier muzikaal geïl lustreerd is. Ieder lied was weer een ge not; Brahms' „Meerfahrt" hot krachtig gezongen „Heimkehr" en dan de verruk kelijke, supérieur gezongen Hollandsche en Engelsche volksliederen. Maar waar bleven dc beloofde Wolfjes? die juist deze zange res zoo uitnemend weet te vertolken Over het volmaakt spel van Julia Culp's begeleider, onze ex-stadgenoot Coenraad Bos, behoeven wij niets te zeggentoch wil len wij even in herinnering brengen hoe wij genoten van enkele zeer fijne melodieën, die vooral door middel van de twee nachtegalen uit den mooien Ibach-vleugel tot ons spra ken. Nog mooier was de pianist Bos in de begeleidingen clan in zijn Mozartespel dat al te verfijnd klonk en te ijl in de groote ruimte. De groote Stadszaal had zich vrij g~ed gevuld, niet goed genoeg om het galmen der tonen geheel weg te nemen. Na Julia Culp's terugkeer uit Amerika z-ïllen wij haar hier gaarne terugzien. Deze wensch sprak duidelijk uit het krachtig ap plaus, waarmede deze diva en de.pianist verscheidene malen werden teruggeroepen BODEGRAVEN. De heer Veelenturf heeft ontslag ge nomen als lid van den Raad Tot hoofd der school in de Meye is be noemd de heer A. G. Hoffman. HAZERSWOUDE. Zondagavond na kerktijd begon eens klaps de brandklok te luiden. Kr was brand ontstaan in de schuur van den heer M. Sleg- tenhorst. Een zinken pla&ije, dat den zolder tegen de warmte van het gaslicht bescherm de, was zelf doorgebrand en zoo ging het van het een op het ander. Het hooi op den zolder stond ook spoedig in lichterlaaie. De heer C. Wezelenburg kwam onmiddellijk met zjjn groote tumspuit en be perkte daarmede den brand op doeltreffende w(]ze. Toen de dorpsspuit kwam was men het onheil spoedig meester. Gelukkig heeft het woonhuis geen schade geleden. De bur gemeester en wethouder D. de Bruyu waren op het terrein aanwezig. HILLEGOM. Gisteravond is er op initiatief van de heeren P. van Wijnen en M„ TJi. Pos in een openbare vergadering in café ^Hof- zicht" alhier, besloten tot stichting van een coöperatieve woningvereeniging voor arbeiders. Men denkt om te beginnen 10 woningen to bouwen, waarvoor de bewo ners een huur en aflossing betalen van f2.25 per week. Na 25 jaar zullen de leden bewoners eigenaar kunnen zijn. Bedoelde woningen zouden bevatten een woon- en slaapkamer, keuken en kelder beneden, een slaapkamer en zolder bovenvoorts nog een tuintje achter. Meerdere leden sloten zich aan. Tot bestuursleden der Vereeniging van „Jong-Vooruitstrevend Vrijzinnigen", welke vereeniging hier voor kort is opgericht, zijn thans benoemd de heeren S. Gulcle- mond, G. Muller, W. J. G. Philippo, L. van Til Rzn. en R. Kreeft Jr. Het aantal leden cn buitengewone leden is na de op richting al aardig toegenomen. KOUDEKERK. .Gisteravond vergaderde in café „Van Egmond" de Vereeuiging „Verbetering van Ziekenverpleging, in het Huisgezin", voornamelijk voor de demonstratie van den aangescliaften zuurstofkoffer, hetgeen door "dr. Boer op bevattelijke wijze geschiedde. De leden van den gehouden cursus in Eerste hulp bij Ongelukken waren bijna al len tegenwoordig. Jammer, dat zoo weinig leden der Vereeniging aanwezig waren; van de 90 slechts een tiental. Nadat door enkele leden van den cursus een voorbeeld was gegeven van de toepassing der kunstmatige ademhaling, stelde onze dokter zich weer een 4-tal avonden beschikbaar om in Janu ari een repetitie tc houden voor dc leden van den cursus. KATWIJK-AAN-ZEE. Bij de Ned.-Hcrv. Gem. alhier zijn hor- kozen tot ouderling de heeren J. Barnhoorn en T. Nijgh, tot diaken de heer J. v. d. Plas. Wegens uitbreiding werd gekozen tot ouderling de heer Nic. Haasnoot, diaken, en tot diaken de heer J. Jonker, terwijl in de vacature-N. Haasnoot tot. diaken werd verkozen de heer H. Haasnoot. Alle geko zenen namen hun benoeming aan. Toen eenige kinderen aan het Prins- JTendiikkannal een door kinderen ge liefde, maar gevaarlijke speelplaats aan het spek i waren, viel een tienjarige knaap in het wal;ej' tusschen de kade en een al daar liggend vaartuig. De heer A. P. die het ongeval bemerkte, trachtte den drenke ling mét dc hand te grijpen doch tever geefs. Gelukkig kwam weldra iemand met een haak van een schuit aanloopen waar mee men 't geluk had den kleinen drenke ling van een anders wissen dood te redden. In badhotel „Do Zwaan" werd gister avond de jaarvergadering gehouden der „Vereeniging voor Bloembollencultuur en Landbouwbelangen te Katwijk-aan-Zee". Aanwezig waren 76 leden. Do voorzitter opende te ruim half acht de vergadering, waarna de secretaris de no tulen der vorige vergadering las, die on veranderd werden goedgekeurd. Hierna deed de penningmeester rekening en verantwoording van zijn gehouden be heer. Deze werden door de vergadering goedgekeurd, 't Batig saldo over 1912 be droeg ƒ6.63. Hierna was aan do orde; bespreking en opgave van nummers voor de groene vei ling. Voor deze veiling waren geen gegadig-, den, zoodat spoedig kon worden overgegaan tot het volgende punt Vragenbiis. In do vragenbus bevond zich een briefjo van den volgenden inhoud„Zou de vereeniging geen stappen kunnen doen bij do gemeente Katwijk of Noordwijk of bij den Staat der Nederlanden en ook bij alle direct belang hebbenden, om d<->n weg in de duinen tus- 6chen Katwijk en Noordwijk te verharden, dat er mot alle voertuigen, fietsen enz. zon der moeite gereden kan worden, daar dio weg tegenwoordig ook al een drukke ver keersweg is en ook dikwijls vreemdelingen per fiets moeilijkheden ondervinden, wan neer zij per fiets van Noordwijk komen en Diet kunneD doorrijden naar Katwijk. w.g. Een lid-voorstander van een har den weg." Deze vraag werd in behandeling geno men on na breede bespreking werd beslo ten zich omtrent dit voorstel to verstaan met de zustervereeniging te Noordwijk, de Vereenigingen voor V. V. V. te Katwijk en Noordwijk. De reederij-vereeniging „Vuur baak" en dc haringhandelaars te Noordwijk, waarna gezamenlijk een verzoek zal worden gericht tot. het gemeentebestuur van Kat wijk en dat van Noordwijk. Na gehouden rondvraag en traditioneele verloting wordt de vergadering gesloten. NOORDWIJK. Voor do afd. Noordwijk van den „Ned. Protestantenbond trad op ds. T. J. Deier- kauf, van Ginneken, met het onderwerp: .Godsdienst en Maaschappelijk leven". Onze plaatsgenoot, de heer M. Zand wijk, heeft op dc pluimvee-tentoonstelling te Heemstede, een eere-prijs behaald met zijn pracht-exemplaar „Haasreus-konijn"; een eersten prijs met zijn Weener konijnen en een eervolle vermelding voor zijn Lotha- ringer konijnen. Vooral de haasreuskomju die in prachtige conditie was, trok om zijn raszuiverheid de aandacht der kenners en liefhebbers. N OORD WIJ KER HO U '1\ De afdeeling Noordwijkerhout der „Ned. Naaivereeniging" hield Maandag een uitdeeling. 35 gezinnen van allerlei ge zindten werden met gemaakte kleeding- stukken verblijd. SASSEN H EI M. Onzo gemeente wordt hoe langer hoe. meer ontboscht. Hot bij velen geliefde Vo gelenzang" cn het „Groote Bosch" zijn door den heer Charbon verkocht. Binnen afzien- baren tijd zal dat daar alles bollenland wor den. Voor de betrekking van onderwijzer aan de School met den Bijbel zijn niet min der dan 50 sollicitanten. VALKENBURG. 19c Uitvoering van Valkenburg's Har monie onder directie van den heer J. Ad. Hupkcns. Even na zeven uren werd 't Wilhelmus aangeheven, als teeken van aanvang van het programma, elf nummers bevattende, waarvan vijf vóór en zes na dc' pauze wer den uitgevoerd Leopold II, een MarschVespet.ro, een OuvertureZigeunerliebe, een Wals, en Lysiane, een Fantasie, werden in stilte aan gehoord en luide toegejuicht. Het laatsto was niet minder het geval bij de twee voor drachten „Naar 't concours geweest" eu „Wedstrijd in voordragen" en het blijspel: „De list van een student", voor dilettanten heel aardig ten gehoore gebracht en ver toond. Jammer, dat er leden onder zijn, die to precies, tc nauwkeurig hun rol zeggen, niet meer cl3 buigingsuitgangen verwaarloozen en door toonlooze uitspraak van itizonder do ij, de natuurlijkheid wat afbreuk doen. Evenwel, behoudens deze kleine opmerking, mag gezegd, dat èn muziek èn tooneelspel uitstekend zijn geslaagd, waarmee we di recteur en leden geluk wenschen De heer Hogcrvorsr, pianist, vulde do gapingen met zijn spel en hield er den toon in. Trouwens, er heerschte den ganschen avond een opgewekte stemming in de zaal, die, uitgenomen liet schellinkje, heel goed bezet was. Moest het publiek een vorige maal op een droogje zitten, nu kon weer een en ander tot lafenis of verfrissching in de zaal wor den gebruikt. Ongeveer hnlftwaalf scheidde men-voldaan met een: „Tot ziens". WASSENAAR. Bjj' dc veiling bij. opbod werden prov. kooper F. v. Praag van do onderwijzers woning, voor f3200; de school voor f3500 en een stukje grond voor f500. S. v. d. Stoel van de vcldwacliterswoning voor f2000. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. Afwezig: de heeren O. Tvortéwog en Veten- turf, mot kennisgeving. Voorzitter: de bur gemeester. 1. Ingekomen stukken: o. a- lo. Goedkeuring van de gemeenterekciiing van liet vorige jaar door Gedep Stalen. 2o. Goedkeuring van de pensioenregeling va n gem e o ïi te- amb ten aren Rijksbijdrage voor de kosten van het lager onderwijs f175. te veel ontvangen. Rapport over het onderzoek van do water leiding, waaruit blijkt, clat het leidingwateg nog st.ceda geschikt als drinkwater is bo» vonden.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1