feze <£cürant wordt dagelijks, met uitzondering en feestdagen, uitgegeven. van (Zon- N®. 165Ö9. Woensdag 17 December. A°. 1913. Dit nommer bestaat uit DRIE Biaden Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. drankwet. üit de Omstreken. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1o regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere letters aaa* plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het incasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COlIRANTt Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 tnaandoD 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agpnten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet Brengen ter algemeene kennis, dat door H. STEKWEG Wed. C. VOORBIJ, wonen de te Leiden een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van alcohol houdenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in de benedenvoorlocaliteit van het perceel Nieuwe Beestenmarkt no. 21. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 December 1913. Het morgen verschijnend nummer be vat o.a/.: Onze Ministers: Kapt.-ter-zee J. J*. Rambonnet, Minister van Marine. Ko- ninklijk bezoek aan de Onafhankelijkheids feesten te Scheven ingc-n op 8 en 9 De cember. De eerste tabak, in de Amster- damsche haven aangevoerd door het stoomschip Derf f linger". Prins Hen drik in zijn geboorteland. Uit Mexico. Een der vele typen, behoorende tot de groote indianenbevolking. Uit de Vo gelwereldBoomklever, Winterkoninkje. Hoe de Amerikanen trammen. Via duct van den Oostenrijkschen spoorwegte Bozen in Tyrol. De eerste Vliegmachi nes. Verschillende kiekjes uit het le ven dér Cowboy's. 25-Jarig bestaan van de Vereeniging „Israels Bijeenkomst", ten doel hebbende de tóoneelspeelkunst onder de Israëlieten té bevorderen. Het Kin dernummer ,,Ons Prinsesje". Leidnn, 17 December. Vol ksbij een kom sten. De derde der Volksbijeenkomsten, welke gisteravond in de Stadszaal werd gehou den, kan weder als welgesiaagd beschouwd worden. Het als ai tijd talrijk pub kek heeft met aandacht zitten luisteren en het harte lijk applaus, dat herhaaldelijk door de zaal klonk, bewees, dat er oprecht genoten .werd. - Het muziekgezelschap .Orpheus," onder leiding van den heer J. Vink, is trouwens geen onbekende voor de bezoekers dezer bijeenkomsten en het programma was dit maal bijzonder goed verzorgd. Op de uit voering viel niets af te dingen. En zoo kon hét publiek ook wel niet anders als tevreden zijn. Doch dat de avond als een bijzonder mooie- geboekt kan worden, danken wij aan het mannenkwar'.et ..Inter "Nos", van Voorschoten, dat de muziek afwisselde met het zingen van een reeks allerliefste num mers, die, zuiver en met gevoel voorge dragen, een diepen indruk maakten. Er sprak uit de meeste der korte liederen een vrome devotie en de zang was daarmede in volkomen harmonie en dit is vooral het genre, dat er bij „Volksbijeenkomsten" in gaat. „Orpheus" komt natuurlijk een volgend jaar weder" terug. Moge „In:er Nos," dan ook weder bereid bevonden worden zijh welwillende en door de Leidenaars zeer gewaardeerde medewerking te verkenen! Gister namiddag werd de herbouwde en geheel vernieuwde broodbakkerij ,,De Zeeuw" (directeur de heer De Rooy) aan de Korte Mare geopend. Wij hebben er hedenmorgen éen kijkje genomen en kunnen op grond daarvan con- stateeren, dat deze zaak een belangrijke uit breiding en verbetering heeft ondergaan. Allereerst de winkel met zijn ruime en mooie etalagekast, clectrische verlichting enz. Do wanden van den winkel zijn m it tegels belegd en deze is ook overigens ge heel naar de eischen der hygiëne ingericht. Daarna-ast bevindt zich het kantoor, dat eveneens er royaal en icfurig uitziet De voor het bedrijf m-vist belangrijke verbetering is echter in de werkplaats te vindep. Daar is een groote hectc lucht-oven gebouwd van de allernieuwste constructie, geschikt voor het bakken van alle brood soorten. Het werk werd zeer naar het genoegen der directie onder leiding van den archi tect den heer Van der Laan door onzen stadgenoot den aannemer Van LeöUwen uit gevoerd. De lste-luitenant M. van Lokhorst, van het 4de reg. inf. keert 15 Januari van zijn detacheering bij de gymnastiekschool te Utrecht naar Leiden terug. Vereeniging tot Kevordering van <le Vakopleiding voor Handwerks lieden in Nederland. Afd. Leiden en Omliggende Gemeenten. In de „Staatscourant" van 78 Decem ber j.l. is door den Minister van Waterstaat de oproeping geplaatst van candidaten, din gende .naar een getuigschrift van voldoend afgelegd examen, voor Opzichter van den Rijkswaterstaat, welk .examen op nader te bepalen data zak plaats hebben in Februari Maart 1914. De vereischte leeftijd voor deelneming aan het examen is tüsschen 20 cn 29 jaar. Daar dit -examen als regel slechts om de twee jaar gehouden wordt, is het voor de behandeling der examen-vakken thans het geschikte oogenblik met de voorberei ding aan te vangen. Waar blijkens de in Sept.October j.l. in ons blad. geplaatste, adv.ertentiën. boven genoemde Vereeniging bereid is ook voor dit examen een cursus, naast den reeds bestaanden voor bouwkundig opzichter, op te richten, meenen wij goed tc doen, be langhebbenden aan het voornemen der Ver eeniging te herinneren, te meer, daar bij het behalen van het diploma als water staatsopzichter, aanstelling in 's Rijks dienst niet is uitgesloten en het bezit van het di ploma -bij sollicitatie naar verschillende be trekkingen bij provinciën,- gemeenten, enz. gcëischt- wördt. Gisteravond te ongeveor half negen be vond een politie-agent zich. op de Heeren- straat nabij clen spoorbaanoverw.eg. Daar zag hij twee Rollende paarden, gespannen voor een vierwieligen wagen, zonder be stuurder, van den Heerenweg de Heeron- straat opkomen. Hot gelukte den agent, den wagen vasthoudende, mee te loopen, met gevaar voor zijn leven, een der dieren vast të grijpen en ver-vólgens beide paarden tot staan te brengen. Bij Onderzoek bleek idien agent, dat dé bestuurder van don bok was geèlagen, toen de paarden, op den Heerenweg den wagen door een. hoop grind (langs deö weg lig gende) trokken, waardoor de beesten schrik ten en er van door gingen. Het is een won der, dat de dieren, die den wagen in ga lop langs den smallen weg trokken zonder bestuurder, geen schade hebben aangerioht. Ook de voerman kwam met den schrik vrij. Een heelen tijd hadden de paarden zonder geleider geloopen. Men meldt ons omtrent dit voorval nog het volgende Een jongeling, per fiets gaande van Zoe- terwoude naar'clen Vliet, ontmoette op den Vlietweg het span. Hij belde, en belde, maar het week niet. Toen bemerkte hij, dat de paarden op hol waren en dat geen voer man op den wagen aanwezig was. Hij keer de, haalde den wagen in, reed dezen voorbij en waarschuwde elkeen, dien hij ontmoette, wat er in aantocht was, tot voorzichtigheid aanmanende. Zoo kwam hij ook bij.den bo- wusten agent, die daarop zijn maatregelen nam, geholpen door den flinken jongen, wien zeer zeker om zijn beleidvolle handel wijze een woord van lof toekomt Benoemd zijn bij cle P. en T. tot hulp telefonist M. T. A. Heydeman en C. J. Popp tot assistent de brievenbesteller J. Huran. Geslaagd is te Amsterdam voor kan toorstenograaf systeem „Groote" (130 let tergrepen per minuut), mej. Hanna Hang jas, alhier, leerlinge van de „Generaal Eg- bert-Hania-school" te 's-Gravenhage. De Leidsche Chemische Kring bestond gisteren vijf jaren. Dit lustrum werd gister avond herdacht met een feestvergadering onder voorzitterschap van dr P. J. Mon- tagne. Prof. dr. N. Schoorl, uit Utrecht, hield een voordracht over quantitatieve micro- analyse De adjunctdnspecteur van politie J. H. L. Carstens is met ingang van 1 Januari a,s. in gelijke betrekking benoemd te Vlissin- gen. Ten nadeèie van een bewoner van de Prinsenstraat zijn 's nachts twee konijnen uit een hok ontvreemd, 't Gaat tegen Kerst mis. Past op je vetgemeste konijnen! Een 92-jarige vrouw werd gistermor gen op de Hoogewoerd vanwege haar doof heid door een wielrijder aangereden, waar door zij viel en een onbeduidende ontvel ling aan haar lip bekwam, 't Is te veel ge waagd, inderdaad, zoo'n oude doove vrouw alleen op de Hoogewoerd. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Aanvraag van werkzoekenden. 1 kantoorbediende, 1 opzichter, 22 timmer- iieden, 10 stukadoors, 15 opperlieden, 10 met selaars, 20 schilders, 1 goudsmid, 1 machine bankwerker, 1 grof bankwerker, 1 gasfitter, 1 aank. electricien, 1 noodhulp-broodbakker, 1 schipper, 1 koetsier, 4 grondwerkers, 10 loopknechten, 20 loste werklieden, 1 werk ster, 1 waschvrouw. ALPHEN. Voor een vrij talrijk publiek gaf gis teravond de Chr. Zangvereeniging „De Lofstem", te Gouwesluis, in de Ned.-Herv. kerk een uitvoering. Ds. N. G; Veldhoen sprak een kort openingswoord, waarna de Vereeniging haar taak be^on. Het pro gramma werd vlug afgewerkt. De Zangers kweten zich best van hun taak. De sopraan-soliste had dezen avond veel voor haar rekening, doch zij staat voor haar werk. Daar d9. Veldhoen onverwacht verhin derd was verder de uitvoering bij te wo nen, sprak de heer P. Muller aan het eind een woord van dank, in de eerste plaats aan den directeur, c^e heer O. Noest, uit Leiden; verder den solisten en de jeug dige pianiste voor haar mooie piano-bege leiding, alsmede de zangers. HAZERSWOUDE. Een koe, gestorven aan miltvuur en toebehoorende aan den heer Chr. de Bruin, veehouder alhier, is op het gemeen- teterrein bij de aschscbuur verbrand. HILLEGOM. Gisteravond trad prof. Sillevis Smit, van Amsterdam, voor de Ger. Jongelings- vereeniging in de Ger. Kerk op met het onderwerp: „De Moederkerk der Chris tenheid". i Ds. J. H. v. d. Giessen heeft gister avond voor het Nutsdepartement in de zaai van „Het wapen van Friesland" een voordracht gehouden. Spreker behandelde den inhoud en de hoofdpersonen uit den roman „Thelma", van Marie Corelli. Er waren niet veel toehoorders. KATYVIJK-AAN-ZEE. De hoor P. Meerburg heeft zijn functie van penningmeester der Vereeniging voor Zeevaartkundig Onderwijs neergelegd. De heer M. is van af do oprichting bestuurslid dar Zeevaartschool geweest. Het was voofral door zijn bemoeiingen, dat aan de söhoöl doór ds provincie een jaarlijksche subsidie van f 1000 werd verleend. In plaats van wijlen D. van Boelen is tot onderwijzer in heb breien van haring netten aan de Visscherijschool benoemd de heer W. Groen. Dinsdag had Oen verkooping plaats van vijf loggers en twee bomschuiten van. den heer L. Parlevliet (wegens liquidatie) 'n logger van den heer H. G. Lammens ep een logger van de Maatschappij. „Nederland", benevens een grooto hoeveelheid z.g. „losse bóel." De uitslag dezer verkooping was als volgt: Logger K.W. 116 van don lieer L. Parle- vliet voor f17825, kooper Joh. Parlevliet; K.W. 31, voor £7050, kooper J<?h. Parlevliet; K.W. 44, voor f 6100. kooper R. Ouwehand K.W. 45, voor f7005, kooper A. v. d. Ende, scheepsbouwmeester te SclieveningenK.W. 139, voor f 9700, kooper C. d. Duik Jaspz. c.s.. Bomschuit K.W. 47, voot* f 3100, koo per Th. Haasnoot. Deze vaartuigen werden verkocht met toobehooren. Bomschuit K.W. 91, van den heer L. Par- levlict voor f 184, kooper do lieer B. Baas te VJaardingon. Logger K.W. 166 van do Mij. „Nederland" voor f1450. koopelr de heer A .de Jong, gcheepsbonwmeester te SeheVe- ningen. Logger K.W. 159 van den heer H. G. Lanimieiis, voor f3800, kooper de heer .B Dijkdnenth Jr. Waar achter den naam van den koopër geen woonplaats vermeld is, wordt Katwijk- aan-Zee bedoeld. OVERZICHT DER HARINGVISSCHERIJ. GEDURENDE HET JAAR 1913. Zoo is dan voor dit jaar de haringvis- sch er ij weer geëindigd en zijn wij in staat een overzicht to geven van de geschiedenis -der vissoherij in 't afgeloopen jaar. De visscherij begon dit 'jaar vroeger dan vorige jaren- Toen toch voeren de schepen pas na Pinksteren ter haringvisscherij, ja. 'b heugt menigeen nog goed, dat men pas in Augustus of September afvoer. Nu voer in 't begin der maand April do „K.W. 15" reeds uit, weldra gevolgd door een zestal andeio loggers. Dit vroege uitvaren hcfefb •echter niet adn do verwachtingen beantwoord en het zal waarschijnlijk wel bij' deze proef neming blijven. De rest der vloot voer bij gedeelten na Pinksteren uit. De vangsten waren reeds dadelijk bevre digend. Hierbij kwam nog, dat ook de prij zen flink hoog waren. De Schotten hebben n.l. in het voorjaar weinig haring gevan gen, waardoor de majrkt flink hoog bleef. De gemiddelde prijs der volle haring in 't afgeloópcn seizoen was f 16,50 per kantje. Nadat de haringvangsten een tijd lang „goed" geweest waren, kwam er medio Oc tober een periode van ongekenden overvloed. Verscheiden schepen werden in dén week „vol" gevangen, een schip zelfs in vieil dagen. Hoewel er bijna ieder jaar in de ha- ïingvisscberij zoo'n tijd van overvloedige vangst geleend wordt, duurde die periode; dit jaar buitengewoon lang. 't Mooiste was, dat de haringprijzen ook toen goed bleven, al was er natuurlijk wel eenigo daling merk baar. Een gevolg van een en ander is, dan ook, dat dit jaar een bast jaar geweest is voor de haringvisscherij, voor readers en visschors, ja voor alle bedrijven, die met de haringvisscherij in verband staan. De gemiddelde besomming der loggersehe- pen bedroeg circa 18,000 gulden, tegen 14,000 in 't jaar 1912; de hoogste logger besomde 32,000, de laagste 10,000 gulden de .bom schuiten besomden gemiddeld 7000 gulden, hoogste besomming was hier 11,500 gulden, laagste 4000 gulden. Er is in 't afgeloo- pen jaar veel meer dan vorige jaren door onze vissohers met Engelscho netten gevischt. Deze netten zijn veel lichter dan de Hol- landsche en zinken daardoor niet zoo diep onder de oppervlakte van liet water. Men heeft mét dit want veel sucoes gehad, wat vooral aan 't gunstige weer te danken is, daar dit soort want niet sterk is en dus licht door storm beschadigd wordt, 't Staat dus te bezien, dat het bij deze proefneming niet blijven zal. Do vissoherij werd begin April begonnen en eindigde begin December; ze duurde dus acht maanden, 't Laatste vaartuig, een log ger, kwam dit jaar binnen 6 December; verleden jaar kwam 't laatste vaartuig, een bom soli uit 8 December binnen. Bijzondere rampen hebben onze visschers- vloot dit jaar niet getroffen. Sleehts één persoonlijk ongeval kwam voor, n.l. het ver drinken van een te Terneuzen thuisbeliooiren- den matroos van den logger „Nederland EET' K.W. 166, die op Donderdag 9 October dear een slag van den siclioot over boord werd geslagen. Wel trof in de maand Februari den schipper Ario Ros van den logger „Noord- zoo I" K.W. 114, een doodclijk ongeluk, doordat hij uit don mast van zijn schip viel en op de verschansing terecht kwam, doch dit was niet tijdens de haringvisscherff, docli gedurende de t-rawlvaarfc. Materieel© schade is er in 't afgeloopen jaar weinig geleden, vooral doordat het we der tot dé maand November gunstig bleef. Slechts een drietal vaartuigen had verlies van Hollandsche netten, t. w. de logger Adri en To" K.Wl 4 en de bomschuiten „De Jonge Dirk" K,W. 10 en „Twee 'Gezusters" K.W. }112. Verder hadden nog eenigo vaartuigen eenig verlies van Engelscho netten, maar de- wijl deze netten belangrijk minder in prijs zijn dan de Hollandsche, was deze schade voor 't moerendeel niet aanzienlijk. In verband met do staking van het ma chine-personeel der stoomtrawlers te IJnrui- den, gingen reeds dit jaar onmiddellijk na, afloop der haringvangst acht Katwijksché loggers ter trawlvisschorij. Vermelden we ten slotte nog, dat dit jaar van ICatwijk-aan-Zee ter haringvissoherij voe ren, 105 loggers en 41 bommen; terwijl uit onze plaats twee loggers gedurende den go- heelen zomer do kantvisscherij hebben uitge oefend'. LISSE. Bij de P. en T. zijn benoemd tot hulp telefonist A. Snetklage; tot kantoorbedien de J. Kuyper. De heeren A. van der Zaal Oz. en M. J. Giildemond zijn herkozen respectievelijk als ouderling en diaken van de Ned.-Herv. Gemeente. NOORDWIJK. In de zaal van café „Het Fortuin", van de Erven Gordijn hield gisteravond de St.-Jeroensgilde een vergadering, geopend en geleid door den voorzitter, den hoar (J. J. L. y. d. Meer. De heer P. Hoogeveen vroeg, of het gezien de omstandigheid-, dat er in* geen twee jaar een vergadering is gehouden geen aanbeveling zou verdienen, om over eenigo dagen do vergadering te houden, en nu alleen te luisteren naar de aangekondigde lezing. De heer Hoogeveen werd in deze gesteund door de heeren J. A. van der Werf-, P. de Groot Jac.zn., N. M. Alkemade Wzn. a. Do .voorzitter bleek er wiel voor te vinden, doch een paar administratie" vo - agenda punten zou hij willen afhandelen, waartegen geen bezwaarbestond. Do heer J. II. v- d. Wierf zeide o.a. nog, hoe het hem ter ooren was gekomen, dat sommige leden van het Sint-Jeroensgilde plan hadden, op een vergadering eens te spre ken over do mogelijkheid van oprichting tene.' middenstands vereeniging. Ook vernam hij, dat men wilde praten over do R-K. Ki-esvereeriiging, die nog altijd is als een schip zonder stuurman, omdat het bestuur indertijd collectief aftrad. Zoo zijn er nog andere punten misschien. Besloten werd toen, dat men oventuëèle voorst-ellen liefst voorzien van toelich tende memories vóór Kerstmis bij heb bestuur zou indienen, en dat er dan tüs schen Kerstmis en Nieuwjaar weer een alge meene lodenvergadering zal worden gehou den. In de bestuu'rs-vacatureontstaan door het overlijden van den lieer C. v. Reijzcn, werd voorzien door do verkiezing van den hoer A. J. O vermeer. Uit de rekening cn verantwoording block, dat er. een batig saldo is van f 174.30- Uit hét jaarverslag van do St.-Liduïna- Veree inging, onderaf deel ing van. het Sint- Jeroensgilde, hoorden, yvij voltj cijfers, die wijzen op de nuttige werkzaamheid der vereeniging. De Gilde-Voorzitter bracht warme huldo aankle dames van de St. LiduIna.Vereeniging Inmiddels waren ook eenigo dames-leden in de zaal, gekomen, om te luisteren naar de lezing van den weleerw. heer Th. J. van Noord, kapelaan van Den Haag. Zijn onderwerp was: „Is de vrouw gaande naar haar tweedo Paradijs In zijn rede zotto spreker uiteen het standpunt van de Ka.tho-- lieke vrouw ten opzichte van de moderne vrouwen bow eging. Do Gilde-Voorzitter was de tolk dor aam. wezigen, toen hij den spreker dankte. BLOEMENTENTOONSTELLING. Op 20, 21 en 22 Februari a.s. zal oen klcino tentoonstelling van gebroeide bol- cn kuolgewassen worden gehouden vanwege de afd. Noordwijk van de Algemeene Vereeni ging voor Bloembollencultuur. De commis sie, bestaande uit de heeren N. M. Alkema- de Wzn., voorzitter; Jan Braun, A. H. Faas©, Hein Vink Vzn., A. v. d. Plas Pz., J. v. d. Meer Chrzn., Joh. v. Konijnenburg cn C. Verwey (secretaris) heeft gisteravond vergaderd en besloten, dat de tentoonstel ling beslist doorgang zal hebben. Zij zal gehouden worden in een der zalen van café „Het Fortuin" van de Erven Gordijn. Do voornaamste voorwaarde van mededin ging is, dat men het ingezondene zelf ge broeid heeft, 't Hoofddoel der tentoonstel ling is niet, heb verkrijgen van een pracht- expositie. Do tontoonst2lling is niet doel, maar middel, ©n wel, om hot broeien van bolgewassen aan to moedigen. Het broeien biedt n.l. volop gelegenheid tot veelzijdige en beslist nuttige vakstudie. Over hot beginsel van „zelf broeien" ia gisteravond wederom breedvoerig gesproken, •en wel naar. aanleiding van bij.sommige le den ingekomen vragen. Het resultaat was, dat, als men hot hoofddoel der tentoonstelling voor oogen houdt, men onvoorwaardelijk inoeb vasthouden aan hot eenmaal aangenomen be ginsel. De voorwaarde van „zelf broeien" geeft moed, gerustheid en opgewektheid aan diegenen, die binnen het programma meb eigen broei prooven willen uitkomen. Iota anders is het, of bloemen, dio niet -door do inzenders zelf zijn gebroeid, geheel ge weigerd zullen worden. Daaromtrent kwam! de commissie tot heb besluit, dat deze in zendingen met goedkeuring der commissie kunnen toegelaten worden „buiten mededin ging" of „ter opluistering". In geen geval •echter kunnen bloemen, die door de' inzend-eral niet zelf gebroeid zijn, voor mededinging bin nen het programma in aanmerking komen. Dat zou naar de meening dei' commissie, nicb. eerlijk zijn tegenover diegenen, die met eigen broeiproeven uitkomen. „Ter opluistering'* echter zullen alle andere inzendingen wel kom zijn, met dien verstande, dat d-o com missie de eindbeslissing over do toelating zich voorbehoudt. Immers: al is een prach tige tentoonstelling niet het hoofddoel, het' kan nooit de bedoeling zijn, het uiterlijk» als ar an gemout enz., te verwaarloozcn. De prijzen zullen bestaan uit kunstvoor werpen. NOORDWIJK-A A N-ZEE. DE VlSSClZZr.JORGANISATIE. De heeren Brautigam cn Drop, resp. se cretaris ca voorzitter van de neutrale Zee- ma ns-Vereeniging „Volharding", die verle den week optraden, en toen. als aanvankelijk sucoes een 40-tal vissche.rs mochten notceren voor eventueel lidmaatschap, wilde er blijk baar .geen gra.s over laten groeien. Gister middag toch hadden zij in café De Bruin in-de Haringsteeg dat 40-tal bijeengeroepen. Allen waren niet gekomen, doch een 30-ta.L gaf zich op voor definitief lidmaatschap. Nu vernamen wij reeds Zondag, dat er van Gereformeerde zijdo pogingen worden aan gewend, "om de vissohers, die grootoiideela tot de Geref. Kerk.bchooren, van de neutrale organisatie af te houden, en bijeen te brengen in een Christelijke vereeniging. Als voorman-; ncn dezer beweging, die er den stoot, aan, wilden géven, hoorden we. noemen do hoeren', ds. Koors, H. de Boer en II. W. Doer no- veld. Tegen halfacht gisteravond hadden de zen de visschors bescheiden in de zaai van' „Ons Huis", die hun was afgestaan. Trotseorcnd den storm, dio vootral in do nabijheid van de zee zóó hevig was, da t jo fiets gewoon niet meer voort te krijgen was, zijn we naar „Ons. Huis" getrapt/ maar geen vergadering. Wij vernamen, dat heb bestuur van „Ons Huis" op list laatste oogenblik op zijn be sluit terugkwam, en de zaal niet beschik-, baar wenschte te stellen. Naar we vernamen, moet het een der bestuursleden tegen do borst hebben gestuit, dat de zaal, dio da; vorige week aan „Volharding was gewei gerd, nu wél beschikbaar zou worden ge- sbeld. Hij moet zooals we hoorden in; een rondschrijven do meesten zijner medebe-, stuiu'sleden tot zijn meening hebben weten; over te halen. We hebben nog geïnformeerd, of de ver gadering soms in een ander lokaal doorgang had, doch we vernam en, dat zij'was vciy daagd. I1 Tot Iioofd der eerlang1 te' openen Ilërv. ■Christ,'.'School is* uil' 26' Sollicitanten be** noornd de heer G. Eskess, hoofd der Christ!. School te Ter-Aai*.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1