N4. 16496. Dinsdag 2 December. A0. 1913. Qeze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van §on~ en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Biaden. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Leidsche Schouwburg. PRIJS DER A.DYERTENTIEN i yan Jo regels /1.05. Iedere regel meer f 0.174. örootere lettere naar plaatsruimte. Kléine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Toot Leiden pet week 9 Oents i pet 3 maanden I f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd eijn 1.30. Franco per post1,65. HIKDEUWET. Burgemeester en Wethouders van Lei- Hen; Gezien het verzoek van Y. VAN" om vergunning tot oprichting van een conservenfabriék in het perceel Lan- vegracht No. H3, Sectie B. No. 1778, waar in geplaatst zal worden een electromotor ran3 pk. tot heb in beweging brengen yan een koolboor- en een koolschaaf machine; Overwegende, dat het onderzoek ter tako nog niet is geëindigd; Golet op artikel 8 der Hinderwet; Hebben Besloten: de beslissing op het verzoek te verdagen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, 1 Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den len December 1913. HINOKBWKT. i Burgemeester en Wethouders van Lei- [den I Gezien art. 8, le alinea, der Hinderwet I Brengen bij deze ter algemeene kennis, door hen op heden vergunning is ver leend aan L. G. J. PETERSE en recht- rerkrijgenden tot het uitbreiden van de en banketbakkerij in het perceel no. 31, Sectie F. No. 933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den len December 1913. Leiden, 2 December. Terslag. van de vergadering «Ier Hamer van Hoopliandel en Fabrieken. In de laatst gehouden vergadering der Kamer van Koophandel cn Fabrieken kwam onder meer aan de orde een missive Tan B. en Ws., houdende verzoek haar van advies te dienen omtrent de vraag of men de door de vereeniging ,,de Proeftuin" te Lisse gevraagde subsidie van f 100 zou ver kenen. De Kamer was eenstemmig van oordeel, dat hoe lief en aardig de pogin gen ook mochten zijn de kennis omtrent de bloembollencultuur te vermeerderen, handel en industrie van Leiden zóó weinig daarbij betrokken zijn, dat er voor de ge meente geen aanleiding kan bestaan die bijdrage te verleenen. Bij de bespreking omtrent de dóór som mige leden van don Raad op het verslag der Kamer uitgeoefende critiek werd door deft* Voorzitter met nadruk er nog eens °P;'igewezen, dat door de Kamer niets on beproefd wordt gelaten om, zij het geheel onverplicht, den Raad een zoo volledig mo gelijk overzicht te verschaffen, dat zij, die er buiten staan ter nauwernood zich een denkbeeld kunnen vormen, hoeveel moei te het kost zich de noodige gegevens to ver schaffen, die men in andere steden niet vermag te verkrijgen, dat, al zou de Ka mer misschien in vorm en inrichting zelf wel eenige wijziging wenschelijk achten, do uiterste voorzichtigheid moet in acht ge nomen worden om niet hen, die welwil lend genoeg zijn de gegevens te verschaf fen, door groote wijziging in het verslag, te kwetsen of voor het hoofd te stooten, dat eindelijk de wensch werd uitgespro ken, dat zij, die bij handel en industrie betrokken zijn, in de gemaakte opmerkingen aanleiding mogen vinden om in de toekomst de Kamer nog meer behulpzaam te zijn in het verschaffen van inlichtingen, die het verslag zullen maken tot een volledig verslag van wat Leiden aan handel en in dustrie belangrijks oplevert. Voor kennisgeving werden aangenomen: to"." De circilaire der Kamer van Koop handel en Fabrieken te Deventer, uitspre kende de wenschclijkheid van een zooda nige wetswijziging, dat voortaan ook beiee- digfrigen van rechtspersonen strafrechterlijk zouden kunnen vervolgd worden. De Ka nier meende, dat, daargelaten de vraag of, het verkrijgen van die partieele wets wijziging niet zou blijken een illusie te zijn en daargelaten de vraag of een sinds fang aanhangige wijziging van artikel 1401 B. W. aan de bezwaren niet zou kun nen tegemoet komen, in ieder geval dit onderwerp niet speciaal ligt in den werk kring van de Kamers van Koophandel. 2o. De circulaire van de Ver. van gros siers in rijwiel- en automobielonderdeelen °yer het vervoer van bcstelgoedéren, die uitsluitend worden aangenomen ten ver teer met adreskaarten de Kamer meen- e dat de bezwaren niet overwegend zijn, 01 wijl aan een en ander belangrijke voor delen verbonden zijn. 3o. De circulaire van de Kamer van K. en F. te Vlaardingen omtrent hetzelfde onderwerp al-3 sub. 2. 4o. Circulaire van den Nederlandschen Tuinbouwraad uitsprekende de wensche- lijkheid eener verhooging van het maxi mum gewicht en de maximum afmetingen der postpakkettende Kamer, ofschoon de wenschelijkheid daarvan erkennende, meen de dat vooralsnog de daartoe aan te wen den pogingen in verband met de postwet tevergeefs zouden blijken te zijn. In handen van een Commissie bestaande uit de heeren Hoogenst raten, Van Ross urn du Chattel en Verhey van Wijk werd ge steld ter fine van praeadvies het wetsont werp-op de Handelswaren", een wet die reeds voorshands algemeene instemming uitlokte. Op het einde der vergadering gaf de heer Van Ros6um du Chattel, die zitting had m de daarvoor benoemde Commissie, een uit voerig exposé over het wetsontwerp op den V'oa'loTg van gouden en ^iiv>ren voi-aer- pen, en toonde hij aan hoe bij het samen stellen dier wet de grootste moeilijkheid daarin gelegen was, dat er een buitenge wone collitie van belangen bestaat tusschen de industrie op dat gebied, die steeds ach teruit- en den handel, die steeds vooruit gaat. Op een volgende vergadering zal dit wets ontwerp opnieuw aan de orde komen Plaatselijke keaze. Zooals men weet worden overal in den lande Comité's opgericht ter voorbereiding van een volkspeticftnement voor plaatse lijke keuze, li', w. z. men wensclit in een wet opgenomen, dat er in elke plaats door de meerderjarige mannen en vrouwen zal worden uitgemaakt of de/ verkoop van alcoholhoudende dranken zal worden op geheven of beperkt. Wanneer 3/^ der meer derjarige bevolking daartoe- besluit dan zal de wetgever dit moeten bevorderen. In Finland en in verschillende Staten van Noord-Amerika en elders is deze plaat* selijke keuze of local-option reeds inge voerd. Het petitionnement dat men voorbereidt wil dit nu van de regeering vragen. Daarvoor is gisteravond in Leiden ook een Comité opgericht. Eenige personen, .vertegenwoordigende een aantal hier be staande drankbestr. vereenigingen, hadden vereenigingen opgeroepen in het Leddsche Volkshuis. Hiervan waren 16 vertegen woordigd. In de eerste plaats de drankbestrijders- vereenigingen, behalve de afd. Leiden van den Volksbond tegen Drankmisbruik,- die voorloopig niet meedoet en het R.-K; Kruisverbond, dat eerst wel zou meedoen, doch nu bericht had gezonden, zich terug te trekken. Voorts de politieke partijen, waarvan wa ren vertegenwoordigd de afd. Leiden van den Vrijz.-Dem. Bond, de S.-D. A.-P. en de Chr. Socialisten. De Vrijzinnige Kies- vereen. had medegedeeld, dat zij niet kon meedoen, omdat zij in local-option zag een te groote vrijheidsbeperking van het individu De overige politieke vereen, in deze stad hadden niets van zich' laten hooren. Ver der waren er 8 vakvereenigingen vertegen- woordigd.-De Leidsche afd. van het Ned. Onderwijzersgenootschap en van Volkson derwijs hadden bericht niet mee te zullen doen, de Bond van Ned. Onderwijzers wel. De verschillende vereenigingen voor Lief dadigheid hadden niets van zich laten hoo ren. De afd. Leiden van den ,,Bond voor Vrouwenkiesrecht" was vertegenwoordigd. Enkele vooraanstaande personen hadden sympathie betuigd of waren persoonlijk op gekomen. De goedbezochte bijeenkomst werd geleid door den heer W. Banning, lid .van de Leidsche Studenten-geheelonthou-i dersvereeniging en van de Ned. Vereeni ging,- die op duidelijke wijze de beteekenis van deze landelijke beweging uiteenzette, waarna verschillende afgevaardigden me dedeelden, dat de besturen nog geen rug gespraak met de ledenvergadering hadden kunnen houden, zoodat zij niet definitief konden toetreden en tot eventueele beslui-, ten medewerken. De voorz. wilde de veree niging splitsen in meewerkende en sym- pathiseerende vereenigingen, wat werd goedgevonden. Vak vereenigingen dienen echter alleen mede te werken. Besloten werd, dat de meewerkende ver eenigingen voor de propaganda als mini mum 2 cents per lid zullen bijdragen. Ver der zal er met steunlijsten moeten worden gewerkt en een beroep gedaan op vermo gende vrienden der drankbestrijding, om dat er voor deze actie véél geld noodig zal zijn. le. .voor het verspreiden van vlugsch'rif-. ten 2e. voor vergaderingen in vakvereenigin- gen; groote openbare vergaderingen en wijkvergaderingen 3e. voor het doen van huisbezoek en het houden van cursussen voor huisbezoe kers. Tot leden van het Dagelijkse!! Bestuur werden benoemd: mej. mr. Huët en de heeren \V» Banning, Reedt Dordtlandj Sandberg,- Koene, Oostveen en Toewater. Na 15 Januari zal met de inzameling van handteekeningen op het petitionne ment worden begonnen, „Hangt na Arbeid". Gisteravond hield de wexldiedenzangVér- oeniging1 Kunst na Arbeid" haar acht-en-der- tigs te uitvoering in de Stadszaal. Het bestuur had 'do goede gedaohte gehad aan het Stu denten-muziekgezelschap ,,C-Dur" te verzoe ken zijn medewerking te willen verleenen, laten wij dadelijk zeggen, dat de heeren een welkome afwisseling brachten in het pro gramma, want hoe verdienstelijk ook de ver schillende nummers gezongen werden, een mannenkoor alleen den gansohen avond te moeten hooren, wordt wel wat eentonig. Het pleit zeer zeker voor den bloei der Ver eeniging, dat zij het wagen-durfde om deze uitvoering to geven in de Stadszaal. Tot nog toe, m'eenen wij, trad zij altijd in kleiner ge legenheden op. Nu was zjeïfs de groote zoal zeer goed bezet. Wij zullen niet in bijzonderheden treden en de verschillende uitgevoerde werken stuk voor stuk nagaanlaten wij slechte zeggen, dat alle nummers goed uitgevoerd werden, de heer Rank, do directeur» had zijn koot uitstekend in de hand en nu en dan werden effecten van groote schoonheid bereikt. „Glimworm-Idylle" van P. Linelce, viel blijkbaar zeor in den smaak. De liohte, be kende muziek lokte een dankbaar applaus uit. De kruisvaarders voor Jeruzalem, van J. Concone, is zeker een zwaai* werk voor een vereeniging als „Kunst na. Arbeid", en hoe wel wij misschien een enkelen keer wat aan te merken hadden, was de uitvoering zeeir goed geslaagd. Een groot deel van dit suoees komt voor rekening van de boeren, die do aolo-partij vervulden, den bariton komt vcco.* zijn geestdriftig zingen «epfi extra woord van lof too. Het studentengezfelschap „C-Dux" gaf voor de pauze het quintet G-mol van Mozart. Het applaus aan het einde van de verschil lende deelen en aan het. slot was meer dan" verdiénd. Do heeren speelden, uitstekend sa men en onder ademlooze stilte luisterde het publiek naar de schoone-muziek van Mozart.- Na de pauze werd op niet minder verdien stelijke wijze een Quintefct van Dvorak ge geven. Wij hopen de heêren Van den Berkhof (viool) die een uitnemend schoon instrument bespeelde, Van Berckel (viool), Cohen Ter- vaesrt (alt), Arntzenius (alt) en De Mol van Otterloo (cello) meer te hooren. „Kunst na Arbeid" kan met genoegen op haar uitvoering terugzien. Nederlandsche Zionistenbond. De afdeeling Leiden van den Nedeaiand- schen Zionistenbond en van do Ned. Zion. Stud. Org, hielden in de Nutazaal een open bare Propaganda vergadering waar voor een vrij talrijk gehoor do heeren dr. "Wolff uit Haarlem en S. Liesauer uit Amsterdam spraken over Zionisme. De eerste spre ker zag de oorzaak der te geringe belang stelling voor het Zionisme slechts in de ma- teriéele beslommeringen. Hij toonde aan dat hoewel verstrooid over de aarde, het Jodendom een volk is, maaa* voor een volks bestaan ie eea eigen thuis de eerste voor waarde. Vertrouwen op de beschaving en as similatiemogelijkheden kunnen het Joodsche vraagstuk nooit voor het geheele volk op lossen. Daarom moet het Jodendom zich aaneensluiten en streven naar een eigen volksbestaan in Palestina, terwijl tevens het Joodeche zelfbewustzijn dat het eerst door het Zionisme gepredikt is de bevrijding moet bespoedigen. De tweede spreker behandelde voorname lijk de degeneratie der met-Zionistische Joden Ie het Zionisme geen wonder, daar het ongodsdienstige Joden goed en leven doet geven voor de zaak van het Joodsche volk1? Hert Joodsche vraagstuk is een conourentie- vraagstuk. Het Joodsche volk moet nu eens zelf de handen aan den ploeg slaan en zijn eigen toekomst voorbereiden. De vergadering was zeer met de sprekers ingenomen wier denkbeelden dan cok door het meerendeel der aanwezigen gedeeld werden. Bij het gehouden examen van ds „Ver eeniging van Leeraren in het Boekhouden", gevestigd te Amsterdam, plaagde voor het diploma boekhouden, handelsrekenen, han delsrecht en administratieve k-ennie, de heer iW. van Hens den, te Leiden, leerling van den heer J. Tulleners, te 's-Gravenhage. Geslaagd zijn te VGravenhage voor het examen boekhouden, handelsrekenen, ad ministratieve kennis en handelsrecht, afge nomen door de vereeniging van Leeraren in het Boekhouden te Amsterdam, de heeren M. v Tol, J.. G. van Rhijn, N. Verboog Jr. en H. la Riviere wonende te Leiden, allen leerlingen van den heer II. D. M. Knol, alhier. Op het conservatorium te 's-Graven hage is voor het eindexamen piano (onderwijs) geslaagd mej. Annie v. Leeuwen, te Leiden. Aan hot postkantoor te Leiden cn de daaronder ressort cere n de hulppostkantorcn werd gedurende de maand November 1913 ingelegd f 84,942.91 cn terugbetaald f 80,792.74. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het numtner 37,464. ALKEMADE. Bij de heden gehouden stemming ter verkiezing van een lid van den Raad dezer gemeente, wegens ontslag- nam© van den heer S. Strijk, werden in het 1ste district uitgebracht op S. Strijk 195 stemmen, op J. Verweij 65 stemmen. In het 2de district op S. Strijk 96 stem men, op J. Verweij 26 stemmen, a-lzoo ver kreeg de heer Strijk 291 en de heer Ver weij 91 stemmen, waardoor eerstgenoem de, die zich later weder beschikbaar stel de voor het Raadslidmaatschap, nu weder herkozen is. HAARLEMMERMEER, De heer KI. de Vries, van Amsterdam, daartoe, uitgenoo- digd door de afdoeling Haarlemmermeer van Volksonderwijs, zal op. 8 Januari a.s. optreden als spreker in een openbare ver gadering met gelegenheid tot debat, met een nader te bepalen onderwerp. LISSE. Vergadering van den Raad, op Donderdag 4 December, voormiddags te 10 uur. AgendaIngekomen stukken. Comptabi liteit, Woningvereeniging. Aanbieding ge- meentebegrooting 1914. In plaats van de overleden heeren M. Veldhuizen van Zanten Sr. en W. Dick, zijn gekozen als leden van het Kiescollege bij de Ned.-Herv. Gem. de heeren J. C. Veldhuizen van Zanten en J. J. Boot. Reeds gisteren bracht St.-Nicolaas een bezoek aan de R.-K. Jongens- en Meisjes scholen. Behalve koek en chocolade, kre gen do meer gegoede kinderen luxe voor werpen en speelgoed en de minder gegoe den kleedingstukken en dergelijken. NIEUW-VENNEP. J.l. Zondag herdacht ds. J. Dekker, predikant der Gèref. ge meente alhier, in. zijn prediking het. 50-ja- rig bestaan dier kerkelijke gemeente, waar bij hij de wording en ontwikkeling daarvan schetste. Het nieuwe lokaal der Bijz. school alhier, is, 11a door het Rijks-schooltoezicht te zijn geïnspecteerd, in gebruik genomen. Wegens 't bedanken van den heer J. de Groot als penningmeester der afd. N-- Vennep van den Bond v. Staatsp. is als zoodanig gekozen de heer K. v. Noort. OUDEWETERtNG. Onder voorzitter schap van den heer G. N. Lemrncrzaal ver gaderde do ijsclub Ijsvermaak zij ons Doel". Uit de rekening en. verantwoor ding van den penningmeester bleek, dat er een batig slot was van ruim f 381Het bestuur bleef nagenoeg onveranderd. Al leen werd de heer J. W. Roeloffs gekozen in de plaat-s van den heer S. Hoekstra, Besloten werd om over te gaan tot de herziening der statuten en voorts dab voor taan op de jaarvergadering prijzen zullen worden verloot. Men hoopt daardoor een talrijker leden tal op die vergadering te krijgen. Indien er yoor 10 Jan. a.s. geen sterk ijs is, zal de vereeniging haar leden een feest avond aanbieden. NOORDWIJK. In ons artikel over de Golfterreinen in de Noordwiiksche dui nen zie ons blad van Zaterdag 29 Nov. verzuimden we, mede te de-elen, dat de leiding van alle werkzaamheden berust bij den heer H. Liefferink, architect alhier. Dat deze juist werd uitgekozen voor die leiding, zal ongetwijfeld zijn oorzaak vin den in het feit, dat de Tennisbanen van de N. V. Noordwijksche Sportveroeniging ook werden aangelegd onder zijn leiding, en immer nog aan de gestelde eischen blijven voldoen. Evenals de heer Liefferink toen een afzonderlijke studie maakte van Tennisbanen, doet hij dit thans'van Goll- banen. RIJNSBURG. In plaats van den heer D. Bloemendaal, die als lid van het Be stuur der Ned. Herv. School, alhier, hoofd de heer J. G. Vreeswijk, bedankte, is als zoodanig gekozen de lieer P. Kort Sr.,- welke de benoeming heeft aangenomen. St.-Nicolaas was gisteravond op be zoek bij de vergadering der „Vereen, t. bev. v. Tuin- Landbouw en Bloembol lencultuur. Zaken werden daarom niet be handeld; de agenda bevatte niets dan zoe te punten. De heer Coster onthaalde de aanwezigen op een heerlijke kop melkcho colade en St.-Nicolaasgebak. De notulen werden even vastgesteld, waarna het Lot moest beslissen wie het lekkerst en het beste van alles wat op 't biljard lag uit gespreid,- zou meenemen; daar lag voor allen wat: banketletters, groote vrijsters en vrijers, chocolaad- en suikerharten, 't Bestuur had gezorgd, dat allen ook thuis met blijdschap ontvangen zouden worden. Geruimen tijd bleef men gezellig bijeen. SASSENHEIM. Als een; bijzonderheid kunnen we meédeelen, dat bij een. onzer dorpsgenooten een kip, die dit voorjaar is geboren, moeder is geworden van zes tien kuikens. En dat in December. De heer J. Wiepkema, onderwijzer aan de School met den Bijbel, alhier, is benoemd aan een M. U. L\ O.-School të Delft. VOORHOUT. Bij Kon. Besl. van gis^ teren, is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, het oud-hoofd der Openb. Lag. School, de hoer J. v. Dob-: beien, alhier, die 11a zijn ontslag zich-dit jaar te 's-Gravenhage vestigde. OngetwijV feld zal het velen genoegen doen, het be-»- sluit van deze onderscheiding aan onze oud-ingezetene te vernemen. „De Ximl". Dat was vrijwel een verloren avond. Eer lijk gezegd en zonder eenige omhaal van woorden „De Nimf," het laatste tooneei- spel van mevrouw Simons-Mees, is ons tegen gevallen. En cok óver de vertoo ning door de Rotterdammers kunnen we ons niet voldaan verklaren. Wat was dat nu voor een stuk. Eenige scntimenteele dwazen en pedante wezens en een heel stelletje om 't maar eens echt-HoIlandsch te zeggen ezels. Hoe heeft de schrijfster ze bij elkaar gekregen. Wat ieder toeschouwer vijf minuten na het eerste halen van het gordijn begrijpt, snapt - waarachtig niemand, nicht Harte uitge zonderd. Satiriek tooneelsps°l noemt me vrouw Simons haar werk. Alles goed cat wel, ze mag de draak gaan steken met het overdreven doen van kunstenaars, maar de satyre lijdt in erge mate bij zoo'n per- somenkcuzc. Ir» weinig woorden gezegd komt dit too- neelspel hierop neer. Henri Teryeer is' aan het componeeren geslagen. Hij gevoelt zich kunstenaar met alleen de gebreken daarin oev saam gaand. Zijn vrouw Lotte is een Holla ndsche vrouw,- houdt van haar mam en kinderen, maar begaat geen gekheden. Bij de oudelui Ter veer een zichzelf-op- kammende, nogal domme ouweheer en een zich op kunstvoorstaande, tamelijk ver waande moeder - is ccn fongedarrté als Stütze in huis gekomen. Dweëpl ook niet miizfék en neuriet liederen van zoon Henri- Voldoende om de oudelui 'half gek te ma* ken. Alle vriendinnen van dén huize vin den haar"verrukkelijk, behalve nicht Harte, die haar niet kan uitstaan. Als de kinderjuffrouw bij de jonge Ter- veers ziek is, komt Beate de Pretere, zoo heet d'e 'Stütze der ouders, lijdelijk die functie waarnemen. Men krijgt den indruk dat ze haar werk nogal slecht doet. 'Daar gaat 't ook niet om. Ze fladdert op een overdreven wijze rond Ilenri. Elke man zou er wee van worden, doch Henri mag het wel. Ze danst wat voor hem, een schep ping- van haar voor de titelrol in „De Nimf," Terveer's opera. Als je je oogen. stijf toe doet, zié jc nog welk spelletje het Liberty-meisje, de dwepende, bewierroo- lcende Beate drijft, 't Verveelt gewoon, zoo doorzichtig is die comedie. In 't laatste bedrijf prest Beate Henri om een keus te doen tusschen haar en zijn vrouw Lotte. Dan vertelt ze ook heel eer lijk, hoe ze alles deed om hem van zijn vróuw te vervreemden cn bazelt ze over liefde van kunstenaars, die volgens haar. ïti et-kunstenaars niet begrijpen kunnen. Hel slot is een onderhoud tusschen Beate, en Lotte, waarbij de.cerste.de laatste al heel onkiescli vertelt dat Hcnri haar nooit lief heeft gehad. Tranen van Lotte en liet doek valt. En de toeschouwers, die zoo graag eens had willen weten, welke beslis-» smg. Henri zou nemen, mag zich verder 111 allerlei gissingen verdiepen. Nu. dat is een beetje al te mal om onder-; houdend te zijn. De Rotterdammers hebben hier menig maal beier werk te zien gegeven dan in dit tooneelspel. Eise Mauhs, Beate de Pre tere, was akelig sentimenteel, >;e huilde bij ©ogenblikken haast. Maar welk een onbe-i grijpelijk- wezen ook. Zoo huppelt ze b.v. niet een valsche vlecht in haar hand en direct daarop staat zc in diep gepeins, wan neer daartoe geen enkele aanleiding meer is. Cor van der Lugt Mclsert vermocht niet eenige warmte aan zijn spel te geven. Dit terrein is zijn sterkste niet. Oneindig veel liever, zien we hem in dc blijspelen van. Van Eijsden's gezelschap. Dit zijn de twee voornaamste figuren. De overige groepeerden zich er meer om heen. Huiische was' heel goed als de oude heer Terveer cn Marie van Eijsden-Vink vol deed eveneens als zijn vrouw. Alida Tar- taudKlein kan gevoelig, warm spel geven. Ze deed het ook nu als Lotte. Van nicht Harte had G. Poolman—Huijsers een bitse, scherpe oude juffrouw gemaakt. Ver-, voorn evenwel was een veel te koele aan-, bidder. Van Hees was een onder-de-pan-- toffel zittend recensent. Lena Vevvoorn Karstel een echt b:.j-de-handje. Maar met dit al kon toch „De Nimf- iuet bekooren, stuk en opvoering bicven beneden de verwachtingen. Met grou e. succes zit voor de Rotterdammers in de blijspelen. Nog een kleinigheid. Is cr bij de aan kleeding der toon celen niet naar wat een-» beid te streven. Er was nu wel zoo een ëu ander wat niet aangenaam aandeed.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1