Maandag 1 December. feze €ou,rant wordt dagelijks, met uitzondering en feestdagen, uitgegeven. van (Zon- Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad, Glftck avif N\ 16495. A°. 1913. LEIDSC PRIJS DPR ADVERTENTIEN Van 1o regels 1.05. Iedere regel meer {0.17%. Grootere lettere naai plaatsruimte. Kleine tdvertentien van 30 woerden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oente. Toor het inoasseeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANTt Voor Leiden per week 9 Oents j per 3 maanden l l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 9 1.30, Franco per post 9 1.(35. In het nummer van heden be vindt zich het Bewijs, waarop het boekwerk DOOB E. WERNER, de bekende romanschrijfster, die Dinsdag 75 jaar is geworden en wier portret we bij die gelegen heid gaven, wordt afgeleverd morgen, Dinsdag, bij den Portier in de Vestibule. Leiden, I December. A. J. Binnendijk. Reëds "bijna twee jaar was hij ongesteld geweest en rtyeennalen werd in vereenigingan en commission, waarin hij kortoren of laji- geren tijd zitting had, do tegenwoordigheid van de bekende waardige figuur van don hoer j'L J. Binnendijk gemist. En thans is hij op ruim 70-jarigen leeftijd heengegaan I>e heer Binnendijk, die als jonge man in heb fabriekswezen werkzaam was, werd in 1870 benoemd tot directeur van de Stedelijke E Werkinrichting, waar hij spoedig bleek, dat I hij er was de reohto man op de rechte .plaats. Tot het jaar 1908 nam hij deze betrekking fraar, -zeer tot genoegen van de commissie, '"belast met het toezicht op deze instelling en Lvan het gemeentebestuur,, van hetwelk do in richting uitgaat. Met leedwezen zagen zijn' medehelpers hem heengaan en ook de lieden, in de werkinrich ting' Opgenomen, misten den gemocdelijken! 'directeur, die hen altijd welwillend tegemoet kwam' en met raad en daad bijstond, ongaarne. Buiten zijn eigenlijken werkkring, wijdde 'de heer B. zijn tijd en krachten aan het open bare leven in onze gemeente. Zoo was hij langer dan dertig jaren onafgebroken lid van ilen kerkeraad der Iiomonstrantsche gemeente 'en vervulde daarin meest al die jaren de niet gemakkelijke functie van secretaris. Ook was hij jaren lang lid van do Vereeniging tot bevordering van geregeld Schoolbezoek, en tot aan zijn dood medewerker aan de Leid- Ëche Maatschappij van Weldadigheid ter voorkoming van Armoede en lid van het bestuur der aid. Leiden van de Vereeniging tot Zedelijke verbetering der gevangenen, yan de Leidsehe afd. van den Ned. Prot.- Bond en van de Vereeniging tot Bevordering van Zondagsrust. Ook de Vrijzinnige Kiesveroeniging tolde hem lange jaren onder haar ijverigs be stuursleden. Jn (de meeste vereenigingen vervulde hij de functie van secretaris of van penning meester. Zijn groots administratieve kennis te accuratesse waren er borg voor, dat d-sze functies bij hem in vertrouwde handen waren. Bij was een vriendelijk en voorkomend Wan met een minzaam karakter, die. al had hij een besliste overtuiging, toch zijn vrien den onder alle partijen en richtingen tolde. Zijn dood is een verlies, voor Leiden en ia rrrenigen kring zal zijn nagedachtenis fa dankbare herinnering blijven voortleven. Tweede abannsmenh-avond. Het Sévcik-kwartet. Deze soirèea vallen blijkbaar in den 6maa-k van het publiek; want de tweedo soirée vaa veel beter bezet dan de eerste; en op de derde zal, door het optreden van mevrouw Noordewier en mvrouw De Haan, wel plaats te kort zijn. Voor de kennismaking met het Sévcik-kwartet zijn wij dankbaar; al was het alleen om het spelen van Beethoven's opus 127; 'n quar- jet, dat hier niet vaak gespeeld wordt, ons kwam ter oore, dat het beroemde "a.pet-kwartet (dat wel het volmaakste sa- mensp^el laat hooren op het gebied der kwartetten) in December hier slechts één soirée wil geven. Dan toch zeker een Beet hoven-avond en nogmaals dit opus 127, metwaar 1 Het speet ons, dat het, door het Sévcik- kwartet aangekondigde quartet van Doh- flanyi, dat wij kort geleden door de Hon garen hoorden vertolken, plaats moest ma- en voor een veel minder beteekenend Quartet van Dvórak. Dc vier leclen van het Sévcik-kwartet »jn zeer waarschijnlijk leerlingen van den er°emden violist Sévcik te Praaghun karnen zijn Lhotsky, Prochazka, Moravec, lngerland. Door een verzorgd samenspel mooien klank hebben zij ons in bewonde- gebracht. Wat hindert het, of die soms wat ,,dik" was; of de eerste Solist de hooge tonen wat scherp uitte; of er hier en daar wat gehaast werd dit zijn kleinigheden in vergelijk van het ge not, dat het geheel ons heeft verschaft. Natuurlijk speelden zij het quartet van Dvórak's nationaal-Boheemschen compo nist ,met den meesten gloed. Dvórak's sprekende thema's en melodische rijkdom komt in dit kwartet st-erlc uit; in de be korende klankeffecten is Dvórak een mees ter. Veel meer diepte en fijne geest spreekt uit Beethoven's quartet met zijn vertroostend adagio en het tintelende scherzo. Tot slot hoorden wij een van Haydn's 77 kwartettennamelijk opus 74, no. 3. Hierbij behoeft men zich niet tot luisteren in te spannen dé blijmoedigheid van Haydn uit zich in eenvoudige melo- diën en in een aansprekend Largo, dat de heeren zeer mooi hebben voorgedragen. Eenige onrust gaven geluiden van den gaanden en komenden man tusschen de doe len* der quartetten. Voordat wij allen weggingen, werd het Svécik-kwartet on der luide toejuichingen herhaaldelijk te ruggeroepen. Bioscope Theatre Imperial* In het Bioscope Theater aan den Stations weg, wordt thans opgevoerd cU film „Gels ïuinal", naar het meesterwerk van Emile Zola, en wij kunnen een ieder raden eens een kijkje te gaan nemen, want „Germinal" is zeker een van de mooiste films welke wij tot nu toe zagen. Opvallend juist en natuurgetrouw is hot spel van den hoofdpersoon, Etienne Lanthier, hij weet ons te boeien als wij hem zien in de mijn of in de vergadering der werk stakers leven wij geheel met hem mee. Wij kunnen u de heele geschiedenis niét vertellen, dat zou ons te ver voeren, genoeg dus, dat het drama in de kolenmijnen van Montsou speelt, dat daar een werkstaking uitbreekt, waarvan Lanthier d= leider is, maar die in het nadeel van den werkman eindigt. Schitterend mooi is hier de paniek, die in do mijn ontstaat, als de stake ra da lift vernielen, zoodat zij, die zich nog ba- neden bevinden, zioh moeten red don langs de oude ladders. Ten slófte verwoest de anarchist Souvarine, een echte Zola-figuur, de difim die het watar knoet beletten de mijn binnen te dringen. Door dit alles heen speelt zich af de liefdesgeschiedenis tusschen Lanthier en Ca* tharine, do vrouw vau den onderkruipar. Do voorstelling duur tot ruim halftwaalf. Jacob Cats.9* 7,Jacob' Cats" is gisteravond voor een .vrijwel geheel bezetten Schouwburg opge treden. Over gebrek aan belangstelling be hoeft men dus niet te klagen. Evenmin over te weinig waardeering. Al die bewon deraars hebben herhaaldelijk door luid ap plaus uiting gegeven aan hun tevreden heid. We moeten, zonder ook maar in 't minst complimenteus te worden, verkla ren, dat deze avond over het algemeen ge: nomen, goed geslaagd is. Er waren fouten, maar we willen niet uit het oog verliezen, dat hier dilettanten optraden. Daarom zul len we geen woord zeggen over de bij som migen onvoldoende rolkennis. Naderhand vernamen we, dat de souffleur, waaraan men gewend is, op 't laatst verhinderd werd zijn functie waar te nemen en door een ander vervangen werd. Dat is vooral voor dilettanten een lastig geval. Eerst werd gegeven Thuis gebleven," een tooneelspel in één bedrijf, door Men- des Ja Costa. De spelers waren er hier niet erg 7,in." Voor de dienstbode Aagje willen we een uitzondering maken. Dat was een heel natuurlijk bij-de-handje. Maar men dient er vooral op te letten, dat er .verschil is .tusschen een tooneelspel en een blijspel. Het laatste is Thuis geble ven" niet, maar men zou er op zweeren, dat het dit wel was, wanneer men een op- yoering ziet als hier gegeven werd. Men was er niet 7,in", zeiden we. Een paar grepen. Mevrouw Meerlandt zegt op een oogenblik „geen grapjes meer" en we hadden heusch niet gemerkt dat er grapjes werden verkocht, zoo doodernstig ging 't er toe. Meerlandt zelf vertelt later dat hij zoo opgewonden is. In werkelijk-, heid was hij heel kalm. Den dames en heeren zij aanbevolen goed studie te ma ken van hun rol. Na de pauze ging een bekende,- „GevoL- gen .van een Leugen."- Dit blijspel werd vlot gespeeld en vermaakte niet weinig. Niet alleen aan den inhoud, maar ook aan het spel was dit te danken. Het beste was hier wel Lotje, de dienst bode bij Helborg. Ook koster Henling mocht er wezen, al verloor die wel eens uit het oog dat zoo'n gebogen kereltje niet zoo hollen kan. De geheele vertooning was voldoende voor dilettanten. De dames moeten op een klein ietsje letten. Je verkleedt je, als je komedie speelt maar niet als 't je belieft. Waarom had Elize Kaar aardig groene kleedje na het tweede bedrijf verwisseld .voor een donkere rok met lichte blouse? Erger maakte het Anna,- die in de onaan genaamste oogenblikken lust gevoelt zich te xerkleedsa. £n hogl Jufje£ denk gr ömj dat 7Jacob Cats" gaat voor T,Zomerzorg." Zoo'n baljapon staat alleraardigst en we zouden er ook niets tegen hebben gehad als dit toilet van het begin af aan ons vertoond was. Soms was er wel een beetje planken koorts te constateeren. De koorts steeg hoog bij Raad Zornbok, die aan 't slot als moraal der geschiedenis tot groote vreugde der aandachtige toeschouwers durfde mee te deelen, dat „onzedelijk ge drag boven alles" gaat. Foei, RaadI Ga lin een hoekje en bloos! De dames kregen bloemen. Dienstbode Lotje kreeg nog een bouquet -extra. Een kaartje hing er aan. Of 't een hulde was voor haar goed spel, weten we niet, maar Lotje mag 't gerust als zoodanig beschou wen. Na afloop gingen velen naar 7,Zomer- zorg." Gelet op de vele lichte toiletjes heeft *t er aan danseuses niet ontbroken. Gezellige bijeenkomst van de Ned. Beisvereeniging, afd. Leiden. Zaterdagavond hield de Ned. Reisveroenii- ging in „De Graanbeurs" een gezellige bij eenkomst. De zaal w'asl daarvoor feestelijk! ingericht, plantengroepen op het podium', en, herinneringen van do reis aan den wblnd'. De heer Van der Klaauw opende de bij eenkomst en gaf daarna het woord aan den, heer Heorma, dio dn* Veréenigingsreis, in 1913 naar Zwitserland geimiaakt, in gezellig*} woorden aan de talrijke aanwezigen vertel de. Hij gaf een aantal liohtbeolden, die herin nerde aan de reis. Er wfaneü er eenige bij', die <op de reis door den hoor A. Mulden4 waren genomenzij bestonden uit groepen van het. Tledsgi0zels.chap, waarvoor het een aan gename herinnering was, zichzelf woer. op de plekjes tc.rug te zien, waar zij zoo aan genaam van den zomer vertoefd hadden. - Daarna bracht mej.A. van Duuren voor piano „Alianora" ten gehoore. Eeniga stekken voor viool en piano, w. o. „Adagio" uit do 3de Sonate van W. A. Mozart, werden op uitnemende wijze door do beide heeren Smeeta en Vak Helvort ten gehoore gebracht-. Het ontbrak den heeren dan ook niet aan luide toejuichingen. Na de pauze werden door liohtboeldon nog eenige aardige tafereelen uit Leiden en O mi gtreken weergegeven, waarna wij ineens mJoü onze gedacht-en verplaatst werden naar Oud- Egypte, Italië, Konstantinopel, enz. Wat te»- gelijkertijd voor den heer Koenen aanleiding gaf de talrijko aanwezigen op te wekken zich aan te sluiten bij het reisgezelschap. Hierna werden eenige zangnummers door méj. Joh. Mulder, die over eon mooie, ge schoolde stem beschikt, uitgevoerd. Wij kre gen 0. a. van haar to hooren: „Gloeiond. Gesmeed" van Pijzei, dat zij gevoelvol wist Weer te geven. Zij oogstte dan ook een warm applaus. Na het programma gaf mevr. Swarts, uit Den Ha,ag, eenige zangnummers ten beste. Een gezellig bal, onder leiding van den hëer Wielen ga, sloot de bijeenkomst. Soirée Dansante der Leidscüe Gymnastiek-Vereeniging „üonar." Zaterdagavond gaf de gymnastiekverésni- ging „Donar" een feestavond in den Foyer der Stadszaal, welke goed was bezet. Ter linkerzijde van het tooneel bevond zich het vaandel der Vereeniging, evenals een or kestje, dat bij het begin van hot programma den „Donarmarsch" liet hooren, gecompo neerd door den heer A. Jordaans. De feestelijke bijeenkomst werd geopend door den voorzitter, den heer G. N. M. P. Verstraten. Allereerst heette hij in zijn openingswoord welkom de loden, donateurs, donatrices en genoodigden. Spr. wocs op den steeds toenemenden bloei der Vereeniging en herinnerde aan het succes, den 21sten September te Delft behaald, n.l. een tweeden prijs voor gymnastiek, welke medaille nu aan het vaandel prijkte. Verder bracht hij hulde aan den heer Metz, den uitstekenden leider der turnavonden. Va.n de veertien jongelingen, die een examen af legden ter verkrijging van een diploma voor verkorten diensttijd, slaagden eT twee, waar van één lid was van do vereeniging „Donar". Dit was zeer zeker te danken aan de goede zorgen van den lieer Metz en mag wel een. aansporing zijn voor de toekomstige dienst plichtigen, om zich bij de gymnastiek ver eeniging" „Donar" aan te sluiten. Spr. eindigde daarop zijn feestrede, na allen eon genoeglijken avond te hebben toe- gewensoht. Toen kregen wij eenige voordrachten te hooren, geestig- en verdienstelijk door den heer J. do Rijk voorgedragen, zooals wij dat trouwens altijd op „Donar"-avonden van hem gewend zijn. Daarop volgden een paar fluitsolo's, „So natine" van Willi. Popp en „Berceuse" van Ern. Kohier, uitgevoerd, door den lieer F. van Haarlem, begeleid op de piano door den lieer Joh. Feitkamp. Zij werden zuiver ge speeld en liet is heusch niet te veel gezegd, als wij beweren, den heer Van Haarlem! graag eens meer to willen hooren. Jammer wahet, dat er zoo gu èn dan aohtor ij de zaal gesproken werd, wat natuurlijk zeer hinderlijk was. Na de pauze kregen we eenigo sohimmen- tooneeltjes té zien, o. a.voetballen op straat van de adspiranten vóór den aanvang der gymnastickles en turnen in het lokaal. Daarna word op het doek geprojecteerd oen stukje, getiteld: „Een doodelijk duel of de Gymnastiek brengt geluk aan", hetgeen door den heer De Rijk werd toegelicht en welke schimmen nogal eens den lachlust dér aanwezigen opwekten. Aan het slot van het programma kregen wij nog een paar mooio muzieknummertjes te hooren. „Donar" kan op deze soiree, de eerste in dit seizoen, met zeer veel voldoening terug zien. Do avond werd besloten mot oen bal, waar men nog geruimen tijd gezellig bij oen bleef. Zaterdagmiddag hadden wij een te genvaller 1 Omstreeks vier uren kwam er een defect aan den electromotor, zoodat wij verplicht waren één pers stop te zet ten. Het afdrukken ging nu slechts „met halve kracht", met dit gevolg, dat wij meer dan een uur te laat klaar w-^ren En dat gebeurde ons, dio altijd zorg dragen op de minuut klaar te zijn. Voor vele abonnés zal het wachten op het „Leidsch Dagblad" onaangenaam geweest zijn, tot ons groot leedwezen maar aan een defect in het bedrijf staat iedereen op zijn tijd bloot. De heer G. van Vliet, onderwijzer aan do school met den Bijbel te Leiderdorp, is als zoodanig benoemd aan de school aan de Middelstegracht, alhier. De St.-Vincenbius-vereeniging heeft weder een commissie belast met de orga nisatie eener loterij van voorwerpen van kunst en smaak, waarvan de verloting zal plaats hebben in het voorjaar van 1914. Eenige belangrijke prijzen zijn reeds aan geboden en «en kan de vereeniging verder genoegen doen dooT dit voorbeeld to vol gen. Geslaagd zijn voor het examen boek houden, handels rekenen, administratieve leen" nis en handelsrecht, afgenomen door dc Ver eeniging van Leeraren, gevestigd te Amster dam, do hoer N. A. Kriek, leerling van den heer H. Th. Vonk. en te 's-Gravenhage de heer D. C. Noll, leerling van de.n heetr J. Tul leners. Er is Zaterdagnamiddag brand uitge broken in een étalagekast van den winkel van den heer Kort, aan do Haarlemmer straat. Vermoedelijk heeft een kleeding- stuk" uit de etalage vlam gevat, doordat de wind dit deed opwaaien tegen een gas vlam. Eenige linnengoederen en wollen dekens werden door het vuur vernield. Door den hoofdagent van politie M. is met behulp van den winkelier en van anderen het vuur gebluscht met emmers water en een van het politiebureel aangerukte mini- max. Verzekering dekt de schade. Zaterdagavond wilde de zeventien jarige C. V. op de in beweging zijnde electri8cho tram op den Rijnsburgerweg nabij den overweg springen. Hij sloeg ech ter met het hoofd tegen een aldaar staand paaltje, waardoor hij op straat viel en met een-neusbloeding vrij kwam. Hijt moest echter te voet zijn weg vervolgen. Een voor een vrachtwagen gespannen paard kwam Zaterdagmiddag op de Mid delstegracht te vallen. Eerst na er onge veer een uur gelegen te hebben, kon het dier opstaan en zijn weg vervolgen. Bij de door curatoren der Rijksuniver siteit alhier gehouden aanbesteding vani levensmiddelen enz., voor het Academisch! Ziekenhuis, gedurende liet jaar- 1914, waren ingekomen do volgendo inschrijvingen, Lvr.: Aardappelen, lste soort en 2de soortfa. J. B. Haan f 0,06,2 en f 0,04,18; fa Fontein f 0,04,65 len f 0,03,21; N. van der Vlisti f 0.0-1,29 en f0,03,38 per K G. Beschuit: A. de Kier f0 55; Z. vau der Mey f0.52 per 100 stuks. Boter: D. H. Blok, Medemblik: f 1,58, A». Ruigrok f 1,48, P. A. A. Graaf, Den Iiaag, f 1,45, G. Verberg f 1,449 per Kglr. Wittebrood: Leidseho Broodfabriek f 0,18,5 A. de Kier f 0,16,95, Z. van der Mey f 0,16-5 per stuk van 1 Kgr. Goudsche Kaas, Leidsehe kaas: P. A. A. Graaf, Den Haag, f 0,90 en f 0.70, A. Ruig rok f 0,79,5 en f 0,63,5 pér Kgr. Koffie: G. J. de Jongh en Co. f 0*91, Jac. de Haa-n, Rotterdam', f 0,81,9, HancLolsver- éeniging voorh. F. L. C. Ledeboer, Rotter dam, f 0,79,75, J. H. Draayer, Delft, f 0,78.7 per Kgr. Zoele melk, gekarnde melk: G. Verberg f 0,07,27 en f 0,03,39, G. van der Pool f 0,07,18 en f 0,03,98 per Kgr. Rijst, lste en 2de soort: G. J. do Jongh en Co. f 0,20 en f 0,14, D. H. Blok, Md- demblik, f 0,18,79 en fÓj6,35. J. de Haan, Rotterdam, f 0,18 en f 0,11,9 per Kgr. Witte suiker ea basterd suikerDe Jongh f 0,49 en f 0,47,5, De Haan f 0,46,49 en f 0,15,5, H.andelsveroeniging voorh. Ledeboer f 0,46,25, f 0,45,25 por Kgr. Zoep: Blok f 0,19,78, Dj JongK f 6,19, S. M. Bosman f 0,16 por Kgr. 1. Rundvleesch; 2. kalfsvleeschA. Ruig rok 1. f 1,05, 2. f 1,25. M. Marsman 1. f 0,96, G. W. Zamdvoort 1. f 0,89,7, 2. f 1.28, S. "VT-, Marsman 1. f0,89,5 2. f 1.30. per Kgr. Varkensvleosch: P. M. Verhoef f 0.95, Ftu W. M. Bergers f 0,91, G. van Leeuwca 0,87, C. van Flaaste-ren f 0,79,5 per Kgr. Voor zoover wij geen woonplaats vermeld den, zijn de gegadigden te Leiden woon achtig. Voor de levering van linnen goedoron werd ingeschreven door do heeren Voor a. Gerstekorrel met 3 roode strepen, b. Oogjesgoed, c. Keper, d. gewone Servetien, e. rood wollen luiers, f. gewone handdoeken, g. blauwe handdoeken, h. zakdoeken, i. on gebleekt katoen, j. flanel. D. H. Blok, Medemblik, a. f 0,47,73b. f0.42.38c. f0.45 per Meter; d. f0.57e. 1.04f. f0.31,23 g. f0.49per stuk; h* f 1.67 per dozijni. f 0-20.42j. f 0.18.63 por stuk. F. Piek, Leidon: a. f0.47b. f0-41.5; 0. f 0.39.5; d. fO-65; e. f 1.08f. f31.5? g. f0 57; h. f 1.80; i. f 0.20.5; .1". f0.2. Gebrs. A. en M. van Agt, Eindhoven: a. f 0.46.5; b. f 0.43.5, f0.42. A. Waals, Leiden: a. f0.46b. f0.41c. f 9.40.5d. f 0.62e. f 1.05, f 0.31g. f 0.48 li. f 1.65i. f 0.20; j. f 0.19.5. M. J. M. Bodoman, Enschedé: c. f0.42.9; f 19.6 j. f 0.22.5. G. Dikkers Azn.. Menpcle. f 1.14j. f 0 13.5, f 0.14, f 0.15 en f0.17. R. J. van Gelderen, Amsterdam: j. f 0.1.45. HEEMSTEDE. Bij K011. besluit van 21 dezer, is aan deze gemeente verleend ecu voolschot uit 's Rijks kas tot een bedrag van ten hoogste f 69.000, ten einde ge noemde gemeente in staat tc stollen, een voorschot van gelijk bedrag te verleenes, aan de Woning'bouwvereeniging„Berkeni rode", in deze gemeente, ten behoeve van den.aankoop van grond voor .en den bouw; van een 32-tal arbeiderswoningen. HILLEGOM. Mej. Kruyff, onderwijze*! res aan de Schóól met den Bijbel, is als zoodanig benoemd aan de Chr. School tc Bennebroek. De collecte van „Dorcas," ten b-e» hoeve van dit jaar weer uit te deelet kleedingstukkén, heeft opgebracht het be^ drag van f 171.95. KATWIJK-AAN-ZEE. De Voorstraat* onze dorpsstraat, heeft op twe; punten oen belangrijke verfraaiing ondergaan. Tcgetw over net Postkantoor is een mooie villa gebouwd, die èn den architect, den heer Jesse, èn den aannemer, den heer J. A. 'dej Best eer aandoet. De Nedcrl. Heidemaat schappij zorgde voor een smaakfollen tüim aanleg. Verder is op de plaats van de voormalige oude zaal voor „Prot. Chr. Belangen" een geheel nieuw sierlijk gebouw gezet mot dezelfde bestemming. Kon de oude zaal op zijn hoogst driehonderd personen be-; vatten, de nieuwe is ingericht voor onge-, veer zeshonderd personen, terwijl zich ach-; ter de groote zaal nog een kleinere bevindt* bestemd voor 't houden van vergaderingen,- catechisaties en d. g. In de groote zaal zul-. len, zoolang" er. geen tweede Hervormde Kerk beslaat, godsdienstoefeningen worden gehouden en wel gedurende de zes winter-; maanden *s Zondagsmorgens en 's avonds* de overige maanden alleen 's avonds. Don-: derdag 11 December, des avonds, zal het; gebouw worden ingewijd. De eerste Katwijksche zeil trawlers; zijn reeds binnengekomen, n. 1. de loggers KW 154 en KW 131. Door de hooge vischprijzen maakten dezei vaartuigen flinke besommingen, n.l. resn pccticvelijk f 567 en f241. De nieuwe lokalen aan de Chr. School voor M. U. L. O. alhier bijgebouwd, zullen deze week in gebruik genomen worden., De school, die vier jaar geleden met vier, lokalen geopend werd, telt er thans acht. In de Ned. Herv. Kerk alhier, wercl een extra-gift, groot tien gulden, gecote lecteerd voor de verlichting der zaal voor( Prot. Chr. Belangen. LEIDERDORP. Zaterdagmiddag had aan de Spanjaardsbrug een. aanvaring plaats, tusschen een schip en de brug,- waardoor aan het schip aanzienlijke schade werd toegebracht; de brug heeft niet ge-, leden. LEI MUI DEN. Bij den landbouwer Munsterman, te Burgerveen, is een rijn wiel uit de schuur 'ontvreemd. De politic stelde een onderzoek in, alsnog zonder succes. 1 RIJNSBURG. Onze gemeente breidt zich voortdurend uit, het aantal inwoners wordt steeds grooter; gevolg daarvan is,- dat niettegenstaande dc laatste jaren veel is bijgebouwd, er nog altijd woningen te kort zijn. Door den heer P. Kort Jr. zullen nu weer 2 blokken woningen worden ge bouwd in de Brouwersteeg, een blok van 11 en een Klok van 12 woningen. Vooral aan dezen kant der gemeente zijn de laats tg jaren vele huizen gebouw^ -

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1