fto 16492. Donderdag 27 November. ISveede Blad. A0 1813 Gemengd Nieuws. Buitenlandseh Overzicht. FEUILLETON. Beau Brocade. LEIDSCHiWDA&BLAD BÉÉI mmuimjiBr-r—II rTTWWT-*-—mmmmam -«j H^PI^I 1 III III I HHii1| II im Toen hij echter onderwijzer en kinderen in het Engelsch aapsprak, gaf de onderw'ijzer den kinderen een wenk cn -zonder een woord to zeggen stonden allen op, verlieten mot hun onderwijzer het lokaal en lieten den ins poe tour alleen staan. Het plan is nu om in geheel Ontario, in alle Er an sc he particuliere scholen op soort gelijke wijzo te handelen en zich op deze wijze to verzetten tegen het opdringen van het Engelscli, waartoe men recht meent te hebben, daar volgens het oordeel van be kwame juristen, de oude, maar nog steeds geldende „British North Amerioan Act" aan- Fransohe Canadeeaen het recht geeft in hun scholen uitsluitend iransch te on derwijzen. KOSTE BERICHTEN. Het ontwerp-spionnagewet dat giste ren in den Duitsche d Rijksdag aan de or de is geweest, is naar een commissie ver wezen. Centrum en sociaal-democraten wa ren tegen verscherping dier wet, nationaal- liberalen, vooruitstrevende -volkspartij en conservatieven konden in sommige opzich ten de regecring steunen. De vergaderingen van werkloozen to Berlijn, die eerst verboden waren, zijn toch nog gehouden, üp zes plaatsen tege lijk werd vergaderd. De politie moest ten slotte overal verderen toegang verbieden, zoo vol was het er. In een motie, die in dc vergade ringen welker verloop zeer kalm was, werd aangenomen, werd aangedron gen op spoedige uitvoering van beraamde rijks- en gemeentewerken en instelling eener werkloozen-verzekerdng. De commissie voor de legerzaken uit de Fransohe Kamer heeft het ontwerp tot verhooging der traktementen van officie ren goedgekeurd. Te Rijssel is een algemeene staking onder de typografen uitgebroken. Allo drukkerijen staan stop. De stakers te Dublin willen- het werk hervatten, mits de reederijen geen goede ren zullen aannemen van een paar met name genoemde firma's, de grootste werk gevers te Dublin. Men verwacht dat dit voorstel zal worden afgeslagen. Het exer- ceeren der stakers onder kapitein White, om discipline te l.eeren, is ibegonnen Er zijn reeds 10.000 man. Hebben de Ulstermannen hun eigen leger van vrijwilligers, er is er uu ook een dat tot doel heeft „de rechten van het geheele Iersche volk t.e handhaven". Ook hiervoor is veel ambitie. De koningin van Spanje is geheel her steld. Ze is gisteren gaan toeren in een auto in het Bois de Boulogne. Hedenmor gen om tien uur is ze naar Londen ver trokken. In St. Moritz is zeer veel sneeuw ge vallen. E^n ideaal oord voor ons Hollan ders, liefhebbers van schaatsenrijden, de wintersport is er reeds in vollen gang. De Caraorra is weer aangepakt. De rechterlijke autoriteiten te Capua hebben een vervolging ingesteld tegen 57 beschul digden. De St. Gothardlijn zal voor electrischo drijfkracht worden in orde gebracht. J\Jq raad van beheer der Zwitsersche Bonds- spoorwegen heeft daartoe besloten. Officieel wordt gemeld dat Lord Hardinge niet zal aftreden als onderkoning vaD Indië. Het stoomshcip „Scotsdijke", dat brandend bij Southampton op de kust ge red werd. is niet geheel verloren, de brand is tenminste gebluscht. Een erfenis. Een telegram aan de „Yoss Ztg." uit Boedapest meldt, dat de gravin Ostenplaton, die meer dan een millioen '6jaars besteedde aan haar toilet ten, is overleden en aan haar erfgenamen nalaat 60 kostumes en 110 hoedendat is alles. In de houtloodsen bij het Alexandra-drok te Grimsby heeft een ge weldige brand gewoed. Eerst Zondagmid dag gelukte het de brandweer de vlam men meester te worden. De ecliade wordt op 640.000 gulden geschat. Ter bevordering van de volks- gezondheid zal de „Illinois Oentral Rail way" haar personentreinen van automaten voorzien, waar men -door inwerping van l cent (Amerik.) een drinkbeker kan krijgen. Deze maatregel houdt verband met de in verschillende. Amerikaansche staten inge voerde bepaling, dat het verboden is, dat zich aan openbare drinkgelegenheden, be kers of dergelijke bevinden, om het over brengen van besmettelijke ziekten tegen te gaan. To Sillery neeft een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Tegen het val len van den avoud reed een auto, bestuurd doo^ den kapelaan Koelen, van de Sint- And reaskerk te Reims, Sillery binnen, waar oen vriend woonde van den priester, dien hij wilde bezoeken. In de auto zaten zijn moeder en zijn zuster mot haar drie 1 inde len, respectievelijk vijftien, dertien en twaalf jaar oud. Na het afleggen van het bezoek was de duisternis gevallen eo slak d«» bestuurder do lantaarns van zijn auto aan. Bij het uitrijden van het dorp verbet abhé Koelen, waarschijnlijk misleid door de lichten van een schip, dat in het kanaal voer, plotseling den straatweg en sloeg een zijpad in, dat op het kanaal uitliep. Bij het schijnsel der lantaarns bemerkte hij eens klaps liet water en remde onmiddellijk, doch het was reeds te laat. Met een hevige plons storte de auto in de gracht, waar hij echter slechts 20 centimeter inzakte. Op de hulpkroten kwamen onmiddellijk een aantal personen opdagen, paarden werden gehaald, het achtergedeelte der auto aan een dik touw vaistgeiiiaakt en zoo trachtte men de zware limousine uit het water te trekken..- Werkelijk scliee-n men hierin te slagen, toen plotseling het touw brak en de auto met de inzittenden opnieuw in heb water viel en daarin thans geheel ver dween. Abbë Koelen, die eenige minuten lang in liet water rondzwom, in dc hoop zijn familieleden te redden slaagde er in het portier van den wagen te openen en zijn moeder en zuster er uit te halen. Maar hij was niet in staat met dezen, dubbelen last den wal te bereiken en raakte het be wustzijn kwijt. Hij kon echter, evenals zijn moeder, op hot droge worden gebracht; naar de lichamen van zijn zuster en haar drie kinderen werd geruimen tijd tever geefs gezocht. Te midden van een diepe duisternis moest men twee uur dreggen, al vorens men er in slaagde de vier lijken te vinden. Abbé Koelen, de onvrijwillige oor zaak van het ontzettend ongeluk, is rade loos cn wordt door zijn ouders en vrien den bewaakt. Hot Zcppolinluciitschip „Sachsen" is de indirecte oorzaak van een ernstig ongeluk geweest. Terwijl het lucht schip over de stad Dresden zweefde en een groote menschenmassa- het schouwspel bewonderde, boog zich een driejarig doch tertje van een Dresdener koopman op de dérdo verdieping van het huis te zeer voorover, zij verloor het evenwicht en viel midden in de toeschouwers Het kind was onmiddellijk dood. Ia Duitschland is, zooals we her haaldelijk meldden, een geweldige c a m- pag;ne op touw gezet tegen het fransche vreemdelingen- leg i o Q- Dat legioen was men nooit heel gunstig gezind, maar de antipathie werd enorm groot, toen een Duitsche bur gemeester in branschen dienst trad. Dat was burgemeester Trómel uit Usedom. En het regende daarna insinuaties. De Duit sche pers hing roerende verhalen op over het slechte leven dat men Trömel liet lijden. Hij was geranseld en wilde heel graag weer vrij zijn. Nu hebben de geneeskundige legerman- nen van. het legioen zich genoodzaakt ge nen Trömel af te keuren wegens een ge brek aan zijn gehoor-orgauen. Trömel keer de naar Frankrijk terug. De Parijsche correspondent van het ,.Hbld." meldt nu dat Trömel bij zijn aan komst in Marseille doer correspondenten van vele Fransche bladen geïnterviewd is. Hij verklaarde, dat het hem leed deed, afscheid te nemen van een corps, waarvan de manschappen een bewonderenswaardige training en moed vertoonen, en waarvan de chefs knappe officieren zijn. Ojgr de Duitsche campagne tegen het Legioen zeide hij„Die heeft een terug slag op het Legioen, maar in geheel ande reu zin dan men verwachten zou. Gedu rende den zeer korten tijd, dien ik bij het Legioen heb doorgebracht, heb ik kunnen constateeren, dat de Duitsche campagne het meer goed dan kwaad zal doen. Nooit stroomden de candidaten voor het Le gioen zoo talrijk toe, als sedert sommige Duitsche kranten het voorstelden als een strafkolonie". Trömel keert niet naar Duitschland te rug, maar denkt, zich te Parijs te vestigen, raarheen hij ook zijn vrouw en kinderen zal laten overkomen. Geen heel prettige opinie voer de Duit- seher». Do eerste minister aan de deparitemienten. van marine, octrlog en handel in Engeland heeft, verzocht om verslagen in to dientea betreffend© een tunnel onder het Ka naal. De zaak is dus officieel aan da ordtó ssbèld. De Engelsche bladen wijden nu wéér [im aandacht aan de kwestie, zooals dat, de verschijning der verslagen, de oom1- niisde voor de landsverdediging Kal moeten doom 't Is eeai verblijdend toeken, dat de zucht om het isolement van hot eilanden rijk te behouden, die tot voor weinige jaren uog vrijwel algemeen was, zoo sterlc is ver minderd. Men heeft altijd gevreesd vcör een overval door de' tunnel, maar thans is mën fc er over eens dat er heel gemakkelijk maat regelen zijn te nemen om voor ovorromp»e- ling niet bang behoeven te zijn. Men hier- hert zich misschien nog uit de besolirij ving-, die we eenige maanden geleden gaven, dat aan weerszijden een viaduct zou komen bij het eindpunt. Welnu, vernietiging van dat viaduct zal zelfs voldoende zijn. De voor delen van een tunnel zijn natuurlijk zeer groot-, die springen dadelijk in hot oog: een drukker handelsverkeer met Frankrijk en meer omgang tusschen de bevriende volken; (en weg voor den toevoer van levensmiddelen, en andere benoodigdheden, wanneer in tijd von oorlog dp zee geen veilige weg meor ;-^h weg tegelijk om zco noodig Engel- scheet roepen ongestoord op het vasteland to brengen. V<n>r de Duitschers is dit laatste niet prettig, want eiken steun voor Frankrijk is haar onwelkom, doch möt de togenwoor- DE UER0SETELE. 67- Philip was nog een vluchteling en debrieven konden weer in zijn bezit ko men, tenzij de duivel met een leger too- verheksen en booze geesten dien schelm vaa een Beau Brocade te hulp kwam. Quitte. Ingesloten tusschen een troepje solda ten beneden en drie man boven aan de rap, hadden Bathurst en Patience maar enkel© minuten voor dit laatste oogenblik umbrër liefde. Zij drukte zich tegen hem aan, met ter zijdestelling van heel haar fiere natuur; overmeesterd door haar groote liefde voelde zij zich slechts een vrouw, wier ge heele leven in hem opging. „Zij zullen u niet gevangen nemen l" snikte zij in baar groote wanhoop; „dat zullen zij nietik wil u niet laten gaan". Hij hield haar in zijn armen,genietend van dit gelukkigste oogenblik zijns leven3, do zaligheid haar in haar hartstochtelijk verdriet in zijn armen te voelen, de tranen le zien opwellen in haar blauwe oogen, kanen om hem, en te weten, dat haar helde, haar groote, oneindige liefde ein- olijk geheel voor hem was. Maar het was 8 echts een kort oogenblik en de sergeant wachtte met ongeduld. Hij drong haar clige vriendschappelijke verhouding tusschen Engeland en Frankrijk is dit een motief, dat gewicht in de schaal legt. Do rebellen roeren zioh in Mexioo ge weldig. Hun sucoes hoeft Huerta's gezag zelfs oen flinken duw gegeven. Oarranza en zijn staf zijn van oordeel, dat door de overwinning bij Juarez op de regerings troepen, de president in liet noorden wei nig moer te vertellen heeft. Generaal Villa (die de opstandelingen bij Juarez aanvoerde) deelt mede, dat hij de regeeringstroepen volkomen heeft verslagen en drie militaire treinen met allo geschut, munitie en voorraden heeft overmeesterd. Van andere zijde verneemt men, dat do opstandelingen 1550 dcoden en vele honder den gewonden hebben. Dc verliezen der re- goe rings troepen moeten echter nog veel groo te r zijn. Generaal Obregon, de bevelhebber der op standelingen in het Noord-Westen, is te Her- mosillo aangekomen, om met Carranza te beraadslagen over bet plan om een alge- moenen opmarsch naar het zuiden te onder nomen. Er wordt met spoed gewerkt, naar men ziet. Nog meerdere bijzonderheden worden er gemold over het optreden der rebellen. Zoo hebben zo, nadat zij zich meester hadden ge maakt van de olie-districten bij Tajnpico en ïuxpaji, een ultimatum gezonden aan de petroleum-maatschappijen, waarin zij verbie den, dat olie verkocht wordt aan de nai- tionale spoorwoglijnen, die ze als brandstof gebruiken, verder dat de maatschappijen do bescherming dor regeering inroepen, of be lasting betalen aan de bouds regeer ing, daar alleen zij thans het recht hebben belastin gen to heffen. Zij eisclien tevens, dat iedere maatschap pij oen vertegenwoordiger zal zenden ter vaststelling van het bedrag der to betalen belastingen. De maatschappijen hebben, ondanks bet verbod, een beroep gedaan op de regeering, maar deze heeft verklaard, dat- zij niet bij machte is besoherming te verleenën. Hieruit blijkt wel dat de regeering zich haar zwakte bewust wordt. Ook de hoofdstad van Sinaloa, Culiacan, aan ilen „Southern Pacific Railroad" ge-le gen, is in de handen der rebellen gevallen', waardoor zij in het algeheel bezit van den staat Sinaloa zijn gekomen, wellicht met uitzondering van Mazatlan, waarmede de ver bindingen zijn afgesneden.-Bij Monterey zou zich een zeer aanzienlijke strijdmacht der rebellen ponoen tDesren. Velen der oonstitu- tionalisten zijn van Victoria gekomen op. ofschoon de ge federeerden ontkennen, dat er zwaar is gestreden, kan het als zeker wor den beschouwd, dat er een overweldigende concentratie der rebellen heeft plaats gehad, en dat een aanval op de stad Monterey ieder oogenblik kan worden verwa-clit. Er ia geen land of er woedt s q_li o o 1. is t r ij d. De aard verschilt alleen. Ook C a> tiada deelt in dien strijd. In de provincie Ontario worden de scholen, waar onderwijs in liet Engel sc h wordt gegeven, g-esubsr- di-eerd. Elke subsidie voor de scholen met Fransch enderwijs wordt geweigerd. Deze wijze van doen, waardoor de Fransche be volking dus ton achter wordt gesteld, is uit den aard der zaak niet bijzonder gescliikfe om de onderlinge verdraagzaamheid te be vorderen, t3 meer daar de regeering boven dien in alle opzichten soherp optreedt tegen die uitsluitend Fransche scholen. Onlangs bezocht, zco verhaalt de corres pondent van het „Berl. Tagebl." ts Mon treal, een Engekoh inspecteur een lagere school te Ottawa om een onderzoek in te stellen naar de vorderingen der leerlingen. zachtjes in een donker hoekje van de trap tegen de leuning en terwijl hij het pakje brieven uit zijn zak kreeg, drukte hij het haar in de hand. „Daar, de brieven I snel 1" fluisterde hij. „God bescherme u en hem „De brieven?" mompelde zy werktuig lijk. „Ja! Ik kan nu niets doenmaar tracht den hertog van Cumberland te spre ken, vóór gij naar Londen gaat; laat hem de brieven lezen. Hij komt vandaag hier. En zoo niet, dan kunt ge hem vinden in Wirksworth. Hij heeft de macht het von nis op te houden, ook al was uw broeder gearresteerd, en hij zal van dat recht ge bruik maken als hij de brieven gelezen heeft". „Ja! ja!" mompelde zij. De smart scheen haar verdoofd te heb ben zij wist niet recht' wat zij deed, maar haar linkerhand omsloot de brieveD en viel toen langs haar zijde neder. Noch zij, noch Bathurst had de schrale, nietige figuur opgemerkt, die zich als een aap heenboog over de donkere trapleu ning. Sir Humphrey had gefluisterd: „Tracht te hooren wat die twee zeggen", en de procureur, onderdanig gehoorzaam, had een wanhopige poging geda-an om te doen wat hem gezegd was. De trap was slechts gedeeltelijk verlicht door een glimp van het daglicht, dat uit de gang kwam. De leuning was geheel in de schaduw en de sergeant met zijn soldaten letten te veel op den gevangene om acht te slaan op Mittachip of Sir Humphrey. Het volgend oogenblik een pijnlijke druk op haar vingers en toen zij een kreet van angst slaakte, was het pakje brieven uit I haar hand gerukt en was zij zich vaag be- wust van een zwarte gedaante, die over de leuning klom en in het duister ver dween. Maar met een kreet van woede was Bathurst die verdwijnende figuur nage sprongen; geheel verbluft zag by slechts den schemerenden omtrek van Mittnchips schrale gestalte, toen deze Bnel de brieven aan Sir Humphrey Challoners voeten neerwierp, die zich haastig bukte om ze op te rapen. Als eeD woedend dier viel Jack op Sir Humphrey aan. „Jou duivelskind!" hijgde hij. „Jij jijHier de brieven „Stichl Stich! gauw hier! De kracht van den aanval had beide mannen op den grond geworpen. Bathurst greep zijn vijand met stalen vingers bij zijn strot. Maar reeds was de sergeant met zijn soldaten ter ontzetting toegeschoten; Zy trokken Jack terug van den neergewor pen Sir Humphrey, terwijl de soldaten van boven naar beneden waren gevlogen en John Stich knevelden. Van zijn eterken vijand bevrijd, stond Zijn Edelheid op, bracht zijn das weer in orde en sloeg het stof van zijn kleeren. Hij stak het pakje brieven bedaard in zijn zak, terwijl de sergeant zijn soldaten ge bood den gevangene stevig te boeien, zou hij verder tegenstand bood. „Sergeant!" riep Bathurst wanhopig uit, „die eerlooze kerel heeft daar eenige brieven gestolen, die Haar Edelheid toe- behooren. „Zwijg, gevangene!" beval de sergeant; „gij doet uzelf geen goed met dat ge- I weld l" Heb scheen, dat het lot dezen vreeselij- ken toestand met zijn ironische pen wilde onderstrepen, want juist toen werd de stil le dorpsstraat eensklaps levendig door her haalde vroolijke klanken en het geluid van vele voetstappen. In een oogenblik was het eentonige, vervelende Brassington vol he vige opwinding, die alle inwoners ineens scheen mee te sleepen en juist doordrong tot de kleine, donkere herberg, waar op dit oogenblik het laatste bedrijf van een drama werd afgespeeld. „Dat moet het leger zijn van den her tog van Cumberland", riep de sergeant uit, terwijl hij zijn ooren spitste om het geluid op te vangen van een naderende ruiterbende. „Dan zult gij Zijne Koninklijke Hoog heid veel genoegen doen met het bericht van de groote vangst, die ge gedaan hebt, sergeant", zeido Sir Humphrey met ge veinsde waardeering. Dit was inderdaad de bitterste ironie van het lot. „De hertog heeft dc macht het vonnis te verdagen en zal daarvan gebruik maken, zoo gij hem de brieven laat lezen". Dat waren de laatste raadge vende woorden van Bathurst aan lady Patience en nu was zij, met de bevrijding baars broeders bijna in handen, machteloos iets voor zijn redding te doen. „Sir Humphrey, de brieven zoo er nog een beetje eergevoel in u is", zei zij smee- kend. „Neenantwoordde hij binnensmonds, met een wilde zegepraal, „zoo gij den mond van uw minnaar niet sluit, zal ik uw broeder aan deze soldaten overleveren en Naar gemeld wordt, hebben eenige studenten van de universiteit te Brussel een automobiel tot staan gebracht en den palfrenier in livrei, die naast den chauffeur gezeten was met wandelstokken geslagen. Het schoeide weinig of een der portieren was opengorukt, tot grootca schrik van de twee inzittende dames. Dit voorval verwekte niet veel op zien, mair thans heeft de Engelschc gezant te Brussel, de Villiers, het Belgisch mi nisterie van Buitenlandseh© Zaken er van in kennis gesteld, dat de bewuste auto zijn eigendom, was en dat zijn vrouw en zijn dochter zich daarin bevonden. De minister van Buitenlandsche Zaken heeft zijn ver ontschuldigingen aangeboden on do poli tie gelast, een onderzoek in te stellen. De schuldigen zullen streng gestraft worden. Dat eon d.a m e een p a a r- lensnoor ter waarde van 25.000 francs in haar handtaschje bewaart, zal zelfs in Parijs wel niet dagelijks voorkomen. Maai de gravin des Courtils deed het en gij kunt u h'aar schrik voorstellen toen zij uit den winkel in de ruo Rivoli komende, haar taschje miste. Onmiddellijk stelden twee inspecteurs een onderzoek in en ar resteerden een. elegant geklecde. achttien jarige Poolsch-Russische jongedame, juist toen zij van een andere dame in den win kel een gouden beurs ontrolde. Behalve het taschje van gravin des Courtils, had deze vingervlugge dame nog zeven portemonnaies tusschen haar kleeren verstopt. De Duitsche bladen melden, dat de keizer eenigen tijd geleden de beschikking heeft ge kregen over een van do fraaisto gewrochten van middeleeuwsche goud- smêekunst, namelijk do gouden siera- diën van keizerin Gisola, de gemalin van den Duitschen keizer ICoenraad II, die van 1024 tot 1039 regeerde. De schat is in 1880 bij graafwerk in do buurt van de vroegere jodenwijk te Mainz in een inge storte nis van oude kelders gevonden en bestaat uit meer dan .20 verschillende kieinoodiën, die met paarlen en cdelstec- ncn rijk versierd zijn. Ofschoon do arbei ders de vondst geheim hielden en onder elkaar verdeelden, slaagden twee verza melaars erin, om don schat bijna volledig op te koppen. Hij bestaat uit een halsket ting, een borstsieraad, een groote en een kleine speld, oorringen, spangen, ringen, enz., alle van fijn goud. Tusschen N e i s b e en Brieg werd een personentrein tot stilstand ge bracht, doordat aan de noodrem was ge trokken. Terwijl het treinpersoneel onder zocht wat oorzaak was werd 'de postwagen beroofd. Vijf postzakken ter waarde van ongeveer 5CO mark werden ontvreemd. Do daders ontkwamen. Dé ledige zakken wer den op een veld teruggevonden. Indien do trein iets vroeger tot stilstand ware ge bracht zou de buit veel grooter zijn ge weest, daar juist aan het voorafgaande station voor een groote waarde was af gegeven. Voor het hof van assise n der Seine te Parijs is onder grooten toeloop van belangstellenden de zaak van mevrouw Pockès begonnen, een Parijsche, die be schuldigd wordt haar man vermoord te hebben. Deze werd op 23 Juni doodgescho ten gevonden. De vrouw houdt vol, dab haar man zelfmoord gepleegd heeft. Heb lijk vertoonde schoten in den rug. Dab komt, zegt mevrouw Poekès, doordat er nog schoten afgegaan zijn, toen ilc met mijn man worstelde oni hem het pistool af lo nemen. dau de brieven voor uw oogen vernieti gen". Hij keerde zich om en zag met een bijna duivelscheu glimlach naar zijn eindelijk onschadelijk gemaakten vijand. Bathursb deed als een in een strik gevangen en geboeide leéuw, nog onzinnige pogingen om zich te bevrijden tot een bevigo iuk aan zijn gewonden schouder hem half be wusteloos deed nedervallen. „Ha! ha! ha!" lachte Sir Humphrey. „Ik denk, mijn ridderlijke vriend, dab wij eindelijk samen quitte zijn". „Kom, gevangene, je zult het best doen mij nu stil te volgen", sprak de sergeant, in weerwil van zichzelf getroffen door Patience's hevige smart.- Maar op Sir Humphrey's laatste be schimping had Jack Bathurst het gevoA van uitputting, dat hem begon te vermees teren, van zich afgeschud. Hij richtte zijn hoofd op en kwam met de hulp der sol daten weer overeind. Het loven buiten werd luider en meer aanhoudend en door alles heen klonk heb opwekkend geluid van militaire muziek. „Is het de hertog van Cumberland, ser geant?" vroeg hij eensklaps. „Ja, door het dorp trekkend op zijn weg naar het noorden bevestigde de sergeant. „Nu dan, gevangene „Sergeant", riep Jack luidkeels uit, zijn rechterarm bevrijdend uit den greep van den soldaat, terwijl hij wees op Sir Hum phrey Challoner, „neem dan dien man ia hechtenis (Wcrdt 7ervolgd).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 5