No, 16480. Tweede Blad. Woensdag 13 November. A°. 1913. Buitenlandseh Overzicht. Tweede Kamer. FEUILLETON. Beau Brocade. LEIDSCH Werkelijk, het schiet op met de onder handelingen tusschen Turkije en Griekenland. Ja, zelfs wordt er be weerd dat, behoudens nadere goedkeuring der regeeringen, een vergelijk geteekend is. Mooier kan 't dan ook al niet. De man, wien de eer toekomt, is Take Jonescu- de Roemeensche minister van buitenland- sche zaken. Hij heeft Turkije zoover we ten te brengen, dat het billijke eischen van Griekenland heeft erkend. De Turken wa ren werkelijk te halsstarrig. Maar dank zij de tusschenkomst van Jonescu op bijna alle punten ia een vergelijk getroffen. De kwestie der kosten van onderhoud der Turksche krijgsgevangenen, de mee- nmgsverschillen over de uitlegging van het protocol omtrent de overgave van Saloniki, do schadevergoeding, voortvloeiend uit het in beslag nemen van Grieksche schepen en de moeilijkheden inzake de staatsdomeinen zullen aan een scheidsrechterlijke beslissing .worden onderworpen. Yoor het zoover was, heeft de Roemeen sche minister menig onderhoud gehad met Yenizelos en met den eersten gedelegeerde yan de Turksche afgevaardigden. Dit alles is zeer vlug in zijn werk gegaan, waDt een paar dagen geleden zag men den toestand nog ernstig in. Zelfs zonden vele mogendheden oorlogschepen Haar de Balk&D wateren. Frankrijk en En geland gingeD voor en Italië volgde, om dat het dieD maatregel8 noodzakelijk achtte tot behoud van den Italiaanschen invloed. Van Oostenrijk worden ook nog oorlogs bodems verwacht. Dat is nu niet meer noo- dig, want alles zal in der minne worden geschikt. Turkije heeft nu definitief vrede gesloten met Bulgarije en Montenegro voor- loopig met Servië en Griekenland. Bulgarije is door het verdrag van Boe karest weer met alle tegenstanders op goe den voet gekomen. Thans rest dus in den Balkan nog de Albaneesche kwéstie. Voordat die geheel 'geregeld is, zullen er nog wel eenige maand je verloopen. Er ia wel wat te doen op politiek terrein in Frankrijk. De Ra- Otter is druk bezig met te beraadslagen over de hervorming van de kieswet. Hierbij is de afgevaardigde Louis An- drieux van plan op te komen voor vrou wenkiesrecht. Hit zal een amendement in dienen om alle Franschen, ongeacht van welke sekse ze zijn op SSl-jarigen leeftijd kiesrechtbevoegdheid te geven. Na het kiesrechtvraagt een ontwerp- invaliditeitsverzekering de aandacht. In dit Ontwerp wordt bepaald, dat de arbeiders, om ingeschreven te kunnen worden, iD de ouderdomsverzekering zijn! In dat geval Kunnen zij lid worden vaD een onderlinge ?iekteverzekering, welke door den Staat financieel gesteund wordt. Gedurende zes ïnaanden invaliditeit betaalt die onderlinge Verzekering dokter en apotheker en keert minstens een franc per dag uit. Na dien tijd verstrekt de Staat aan de onderlinge de helft der onkosten voor den invaliden arbeider. Bij blijvende invaliditeit geeft de Staat vervroegd pensioen. Het ontwerp bedoelt tevens preventief te werken en wil steun verleenen aan ver- eenigingen, die op sociaal-hygiënisch ter- reio werkzaam zijn en ijveren voor betere .Woningtoestanden enz. De hooge raad van arbeid heeft nog in ©en andere kwestie te beslissen. Men wil namelijk deü EngelscheD Zaterdag invoe gen. Er zijD dienaangaande twee rapporten, één voor staatsinmenging en één daarte gen. De beslissing is nu aan voornoemden raad. Deze raad zal zich voorts hebben bezig te houden met het bepalen van den leef tijd, waarop jongelieden van beide ge slachten in koffiehuizen, restaurants, hotels enz. als kellner, dienster, enz. kunnen wor den toegelaten. De permanente commissie uit den hoogen raad van arbeid zal den raad een voorstel voorleggen, waarbij voorts maatregelen aangegeven worden, strekkende tot bescherming der zedelijk heid van de jongelieden, die in bovenbe doelde betrekkingen werkzaam zijn. In Frankrük is 't al precies als overal, voor den militairen dienst is de ambitie sterk vermin derd. De Temps" is hoogst verontrust. Vooral de dekkingstroepen aaD de oost grens hebben een groot te kort èn aan of ficieren èn aan onder-officieren. Daar zit dus de vrees voor Duitschland weer ach ter. Het ergste gevolg hiervan acht het blad, dat de recruteD onvoldoende worden geoefend en nu er twee lichtingen tegelijk zullen opkomen wordt het er niet beter op. Ter illustratie vertelt het blad, dat te Toul, het belangrijkste garnizoen in het oosten, de meeste compagnies-commandan ten slechts één luitenant hebben om bij mo bilisatie uit te rukken. In plaats van de reglementair voorgeschreven en ook hoogst- noodige acht sergeanten, is de compagnie gemiddeld twee sergeanten rijk I Zoowel voor oorlogs- als vredestijd is een dergelij ke encadreering absoluut onvoldoende. Het verloop vooral van het lagere ka-- der, waarvan onder deze omstandigheden steeds meer moet worden geëischt, wordt ook nog steeds grooter. In Engeland zijn weer een paar tus- schentijdeohe verkiezingen geweest. Het gold twee liberale zetels. De uinonisten hadden er alles opgezet om die ljberale zetels te veroveren, maar 't is niet gegaan. Eén zetel hebben ze in hun macht gekregen. Doch de voornaam ste nietdat was het district Keighley. De afgevaardigde Sir S. Buckmaster was benoemd tot procureur-generaal en moest dien ten gevolgè pitredeh. Hij was herkiesbaar eü is herkozen met 4730 stem men. De candidaat der unionisten kreeg 3752 stemmen en die der arbeiderspartij 3648. Buckmaster kreeg nog 100 stemmen meer dan bij de algemeene verkiezingen. De man der arbeiderspartij ging 200 stemmen omhoog en de unionisten slechts 10. Alles het resultaat van een krachtige campagne. Deze verkiezing was vooral hierom van zooveel belang dat dé unionisten in dit dis trict beweerden de uitspraak te zullen krijgen of de bevolking al of niet home rule voor Ierland verlangt. Als dat zoo is dan mag men zeggen dat de bevolking van En geland wenscht dat Ierland de vrijheid zal krijgen waarnaar het zoolang uitgezien heeft. De wijze, waarop J oeansjikai ge meend heeft zijn taak als president te moe ten opvatten valt niet erg in den smaak. Lang niet ieder is de meening toegedaan dat het goed is om de geheele oppositie partij van Zuid-China uit te sluiten. Het despotisch optreden heeft ten gevolge gehad dat de liberale kabinets leden er den brui aan hebben gegeven nog weder saam te werken met Joeansjikai. De minister-president, z'n collega's van justitie en handel en ook de Kamerpresidenten dreigen heen te gaan, wanneer die dwaze bepaling tegenover de oppositie niet wordt teruggenomen. Het zal echter moeilijk zijn juiste berich ten uit China te krijgen. Daarvoor is een middeltje^ gevonden namelijk een strenge censuur. Joeansjikai's optreden kan op den duur wel eens minder voordeelig voor China blij ken te zijn. Uitgekomen is reeds de voor spelling van dr. Soenjatsen dat Joean er in de eerste plants naar zal streven om meer macht te krijgen dan hem als president toe komt. Zal de andere helft der voorspelling, dat het einddoel de keizerskroon is, ook worden bewaarheid? Joeansjikai is wel van plan alles te doen, wat hem bij de Japanners in de gratie kan brengen. Er is indertijd in Nanking herrie geweest en de Japanners waren over het optreden var, den gouverneur, generaal Sjangsoen, allesbehalve goed te spreken. Vrij wat wrijving van gedachten is er het gevolg van geweest. Een mooie gelegenheid voor den president dus om de achting van anderen te krijgen, die hij van z'n eigen on derdanen te kort ondervindt. Hij heeft een secretaris naar Nanking gezonden om met Sjangsoen te spreken. De gouverneur heeft bij die gelegenheid ook vernomen, dat het plan bestaat hem af te zetten. Maar direct uit het veld geslagen is hij niet, want hij heeft den afgevaardigde van den president laten weten, dat hij voor de gevolgen van zoo'n maatregel niet kan instaan. Zouden er dan nieuwe relletjes komen, zou ct dan een nieuwe opstand in het zuiden komen Of Joeansjikai dan ook zal zegevieren? Men mag niet uit het oog verliezen, dat dan geen aaneengesloten noorden tegenover het zuiden staat. KORTE BERICHTEN. De Bulgaarsche officieren, die door de Grieken zijn gevangen genomen, hebben onmiddellijk na hun in-vrijheid-stelling een adres gericht tot Venizelos, waarin zij pro testeeren tegen de onmenschehjke behan deling door de Grieken tijdens hun gevan genschap. De gevangenis was middel- eeuwsch-slecht. en van hun bagage werden ze beroofd. Dat Duitschland van zijn invloed ver loren heeft bij de leverantie© aan het Turk sche leger blijkt wel hiea-uifc dat Turkije be sloten heeft al het nieuwe berggesolmt bij Frankrijk te bestellen. Volgens geruchten, die hun oorsprong in Kaïro vinden, zou de ex-sultan Moelay Hafid, die 100 plaatsen aan boord-van het stoomschip ,,Karnak" had genomen, ont voerd zijn. Toen do „Karnak" op 13 Octo ber aanlegde, verscheen er n.l. niemand om zich aan boord te begeven. Men gelooft dat Moelay Hafid door Bedouïnen is ont voerd. In het Belgische parlement is ge vraagd, hoeveel kloosters on kloosterlin gen er iD het land waren. De minister van binnenlandsche zakeD vertelde dat er op 31 December 1910 3507 kloosters waren met 10.376 mannelijke kloosterlingen en 47.496 zusters. In Frankrijk ia een radicale parlemen taire groep gevormd. Do leiding is in han den van Caillaux. De fractie telt 150 aan hangers, voor vier-vijfden radioo-socialisten 6D een-vijifde gematigd-radicalen. Tot burgemeester vaD Battersea, een voorstad van Londen, is een neger be noemd. Hij had dit te danken aan zijn populariteit onder de blanken. Men is hier over niet overal goed te spreken. Er wor den reeds pogingeD gedaan om mr. Ar- sh'er, zoo heet de man, vroeger fotograaf van zijn beroep, afgezet te krijgen. Te Milaan heeft het comité voor arbei ders tot de arbeiders eeD oproep gericht, waarin zij worden aangespoord niet aan den Bagdadspoorweg te gaan werken, daar de Aziatische werkkrachten voor de Euro- peesche werklieden worden getrokken. Volgens te Triest loopendo geruchten heeft zich een Oostenrijksch syndicaat van bankiers gevormd, ten gunste van de ex ploratie en exploitatie van mijnen in Klein-Azië. De concessie zou door Tu o aan deze bankgroep verleend zijm. Raissoeli, de ziel van den opstand in Spaansoh-Marokko, moet, naar de regee ring te Madrid verneemt, naar het binnen land zijn gevlucht. Het gevolg is geweest dat vele stammeD hun nderwerping aan boden, John D. Rockefeller heeft eeD aantal belangrijke giften géschonken voor onder- wijs-doeleinden. Een medische school te Baltimore kreeg anderhalf millioen dollar, het Barnard College te New-York 200.000 dollar, het Wellesley College te Wellesley 200.000 dollar en het Ripon College te Wis consin 50.000 dollar. In totaal is het bijna twee millioen dollar. Het hoofd van gezworenen te Glatz, heeft den bakkersknecht Max Wei geit uit Zadel, in het district Franken stein, die terecht stond wegens moord op de zes-jarige Marie Kirchner, ter dood en wegens een aan het meisje begaan misdrijf tot 2 jareD tuchthuisstraf veroordeeld. Uit A n Töohte (Duitschland) is telegrafisch bericht ontvangen van de po litieautoriteiten, «dat tusschen Weri en Soest door een handelaar iD- blanke slavin nen, met behulp van een automobiel met ge weldis ontvoerd de 19-jarige dochter van een eigenaar in steengroeven, Maria Sohulte genaamd. Het meisje heeft lichtblond haar. en een vol gezond gelaat. Het vermoeden bestaat, dat zij in de richting van Nederland is vervoerd. Voor de gar ni z o o ns r e o h t- bank te Weenen nam hot proces tegen den eersten luitenant Jandrio een aanvang, die beschuldigd is van de misdaad van spionnage in tijd van oorlogsgevaar Het gaat om 's mans hoofd, daar op deze misdaad do dood straf staat. liet vonnis zal pas bekend wor den gemaakt, wanneer het door den op persten krijgsraad is bekrachtigd. Inde Bromle y-m ijn te Stanton Drew in Somersetshire heeft een ernstig on geluk plaats gehad. Wegens een defect aan het hijschtoestel stortte de liftkooi, waarin zich tien mijnwerkers bevonden naar bene den op den bodem der edhacht, waar eenige voeiten water atond. Het gevolg was dat drie mijnwerkers, die plaats hadden geno men in het benedengedeelte van de lift kooi, verdronken. Bij een grooteo brand in de K a-- walergardskajastraat te Petersburg zijn zes personen in de vlammen omgekomen. Bo vendien werd een brandweerman door een omla&gstorfcende daklijst getroffen en op slag gedood. Te Napels heeft, naar aanlei ding van de Verkiezing Van den afgevaar digde Marnaldo Liiecii, een bomaanslag plaats gehad. Ongeveer 20,000 personen waren op het Guglielmo PepepMn verzameld, ter be groeting van den nieuwsgakozene, die de menigte van het balkon zijner woning dankte. Plotseling weerklonk een hevige ontploffing en de mtenigte vluchtte in wilde haast in do zijstraten. Daarbij ontstond oen vreeset ijk' gedrang, zoodat een aantal Vrouwen en kin deren onder den voet geraakten en zwaar gewond werden. Door de rondvliegende splin ters van de_ bom werden twaalf personen gekwetst. Zitting van heden. Indische begrooting. De heer Bogaardt oefende in zijn ver der betoog critiëk uit op de persoonlijke houding en het optreden van den heer Douwes Dekker, wiens eigenliefde al blijkt uit het feit, dat hij zichzelf noemde do reïncarnatie van Mohammed. Hij heeft diep leedwezen met de twee mede-geïn terneerden, die slechts slachoffers van Douwes Dekker zijn. De weigering van rechtspersoonlijkheid aan deze Indische Partij, die rust en orde in Italië bedreigde, oordeelt spr. alleszins gerechtvaardigd. Ook de verbanning van Douwes Dekker c.s. acht hij gemotiveerd, waarbij spr. zich beriep op het opruiend vlugschrift van een der geïnterneerden: „Als ik Nederlander was", en waaruit duidelijk de actie, die tegen het moederland gevoerd wordt, blijkt. Echter wenschte spreker clementie te pleiten voor de beide inlanders dr. Tjipto en Soewardi, vertrouwende, dat dezen na het gebeurde tot beter inzicht zullen ko men. Na de pauze zette de heer Bogaardt zijn rede voort en betuigde hij zijn sym pathie, in beginsel, voor de Sarekat-Islam- beweging, zoolang zij zich houdt buiten vreemde invloeden. Zooals de S. I. thans optreedt heeft zij, naar spr. gelooft, geen gevaarlijk doel. Wat er uit worden kan in de toekomst is nog niet te zeggen. Een bolwerk tegen den Christelijken godsdienst, gelijk men haar verweten heeft te zijn, is de S. I. niet. Ten slotte verdedigde spreker een goede kersteningspolitiek. Opvoeding en onder wijs van den inlander moeten worden ge leid in banen, waardoor hij, als minimum van Westerscho beschaving, welke de in lander algemeen deelachtig wenscht te worden, leert kennen de grondwaarheden van het Christendom, tn dit verband acht hy het van het allerhoogste belang, dat op de inlandsche scholen onderwijzersuit Nederland optréden a.ls komende uit een land, waar de Christelijke opvattingen heerschen. De heer Bogaardt verdedigt de In dische Regeering tegen het ongegronde verwijt, dat zij een politiek voert van op dringen van kerstening, en ontkent dat de antithese Christendom en rationalisme en de schoolstrijd naar Indië zijn overgebracht door de vorige Christelijke regeering, maai? dat dit geschied is door een kliekje fana tieke anti-clericale publicisten, De politiek der tegenwoordige Regeering moet er op gericht zijn de klove tusschen overheersoh'-» te en overheerscher te overbruggen door eenheid en sociaal denken aan te kweeken. De heer Van Veen wijzende op het geen in den jongsten verkiezingsstrijd te gen het Indische regeeringsbeleid van liberale zijde al zoo is aangevoerd en op het groote aandeel, dat de thans opgetre den Minister van Koloniën daarin heeft genomen, zoodat van dat optreden van de zen bewindsman een kardinale koersver andering met recht mocht warden verwachj constateerde, dat sedert dat optreden van minister Pleyte niets geschied is wat op die kardinale koersverandering ook maar eenigszins wijst, allereerst niet in zake de in de verkiezingsdagen zoo heftig aangeval len kersteningspolitiek. De Minister heeft dus niets gedaan om zijn activiteit in den verkiezingsstrijd moreel te rechtvaardigen. Ook is de tegenwoordige gouverneur-ge neraal niet naar huis gezonden. Is nu de Gouverneur-Generaal van huidigen koers veranderd, dus bijgedraaid naar 's Minis- OE VERMETELE. 46) Er bleef Mittachip niet anders over dan te gehoorzamen en bonne mine k mauvis jeu te maken. Zijn tanden klapperden en fcijn handen beefden zoo geweldig, dat het ©en poosje duurde vóór hij de lantaarn had aangestoken. Sir Humphrey onder drukte een ongeduldige verwensching. Hemel, bewaar me", mompelde de ar- toe zaakwaarnemer, ,,als de roover nu eens kwam, terwijl ik bezig ben 1"uu sou me toch niet verlaten, Sir Hum phrey? ,,Ik zal je mijn stok eens laten voelen op je laffen rug, als je niet voortmaakt", 'Ps bet eenig aDtwoord, dat bij kreeg van £ijn Edelheid, die toekeek hoe Mittachip op handen en voeten onder de braamstrui ken kroop ©n wiens korte, hijgende adetn Van zijn hevigen angst getuigde. Maar na ©en kort oogenblik van spanning ver scheen Mittachip weer vaD onder de strui sen, hevig bevend, doch het pakje brieven triomfantelijk in zijn hand houdend. Sir Humphrey rukte het hem uit de hand. „Zoek nu snel den schaapherder! Ver ges geen oogenblik", fluisterde hij, den procureur ruw vooruitduwend. „Het ie me alsof ieder grasspietje op deze heide een paar ooren heeft!" mompelde hij binnens monds. Jock Miggs, de schaapherder, had zijn 0 apen geteld, sloot de deur van de sohaapskooi en wilde juist zijn hut binnen gaan om te gaan slapen, toen hij door Mittachip werd aangesproken. „Schaapherder I hei 1 Schaapherder l" Miggs keek hem vaag-verwonderd aan. Sedert zijn avontuur vaD den vorigen nacht, toen hij dansmuziek had moeteD spelen voor een paar gekken, gevoelde hij, dat hij zich over niets meer te verwonde ren had. Toen hij zich dus bij zijn arm gegrepen en in een hoekje der hut gedrongen voel de, maakte hü zelfs geen tegenwerping. „Wildet gij mij spreken, mijnheer?" vroeg hij op klagenden toon, terwijl hij zijn arm wreef, want de Squire had in zijn overhaasten ijver hem wat hard aangegre pen „Jal" zeide deze, snel fluisterend; „hier is Mittachip, procureur des Konings dien ge wel kent, niet?" ,,Ja, ja", mompelde Jock Miggs, aan zijn kuif trekkend; ,de schapen behooren aan Zijn Edelheid geloof ik". „Juist, Miggs", zei Mittachip, door een schop van Sir Humphrey tot spoedig han delen aangezet, „en ik ben hier opzettelijk gekomen om je te spreken, want er hangt veel van af, dat je dadelijk voor me naar Wirksworth gaat met een pakje en een brief voor mijn klerk Duffy". „Wat, nu? Iu dit uur van den nacht?' jankte Jock. „Ja, ja, MiggsJe bent tooh niet bang, wel?" Sir Humphrey was buiten de hut blijven staan het aan Mittachip overlatend de zaak in orde te brengen. Hij leunde met zijn zwaar lichaam tegen den wand en had zijn karwats met «waren gouden knop gereed iD geval hij overvallen mocht wor den. 't Was op dit oogenblik intens don ker en zijn scherpe oogen poogden te ver geefs door het duister heen te dringen, maar zijn ooren waren gescherpt voor elk geluid, dat tot hem kwam uit dien zwar ten nacht om hem heen. Hij trachtte geen enkel woord van het gesprek van Mittachip met den schaapher der te missen. „Zoo is het, Jock", antwoordde de pro cureur. „Maar ala ge nu terstond voor mij naar Wirkswortb wilt gaan, zal ik je een guinje geven". „Een guinje l" riep de schaapherder ver bijsterd uit. „Wat een wonderlijke tijd toch". „Al wat ik van je begeer, Jack, is een pakje voor mij) te brengen naar mijn huis in Fulsomestraat. Verstaat ge mij?" Nu volgde er een oogenblik van stilte. Miggs aarzelde blijkbaar. „Nu?" vroeg Mittachip. „Ik denk er over na, mijnheer „Wat?" „Hoe kan ik voor u die boodschap doen, als ik ook voor u op deze Bchapen hier moet passen?" „Och, wat, die sohapenl" riep Mittaohip uit. „Nu, mijnheer, zoo het u dan goed is...M „Kent gij mijn huis te Wirksworth?" „Ja, ja, mijnheer". ,Ik zal je een pakje geven, dat je ter» stond naar Wirksworth moet brengen en afgeven aan mijn klerk Duffy aan mijn huis in Fulsomestraat, Ben je geheel ze ker mij goed begrepen te hebben?" „Ik geloof van well" antwoordde JTook op zijn eigenaardige manier. Maar ongeduldig trad Sir Humphrey in de hut. Het ging hem te langzaam. Hij duwde Mittachip op zij en sprak op beslis ten toon: „Kijk eens hier, schaapherder. Je wilt toch wel een guinje verdienen, ia het niet?" „Ja, mijnheer, jawel". „Nu dan, hier is het pakje en een brief voor den klerk Duffy ten huize van mijn heer Mittachip in Fulsomestraat. Ala Duffy dit pakje heeft en den brief gelezen heeft, zal hij je een guinje geven. Is dit je duidelijk?" Te gelijk gaf hij hem het pakje met een briefje voor Duffy en Jock Miggs scheen zijn aarzeling te boven gekomen, want hij nam het vroolijk aan. „Jal jal dat is duidelijk genoeg", zeide hij; „staat het in dit briefje, dat ik een guinje te beuren heb?" „Met mijnheer Mittachips eigen hand. Maar, let op 1 geen gebabbel en geen ge talm. Ge moet vóór het hanengekraai in Wirksworth zijn". Jock Miggs stak het pakje en het briefje in den zak van züxi kiel. Nu dat van den guinje hem duidelijk genoeg was verklaard, was hij gereed om te vertrekken. „Ja, zeker 1" zei hij, op het pakje tik kend, ",stom zijn is het wachtwoord". „Ik zal doen wat gij verlangt mijnheer, en die papieren zullen veilig bij mij zijn, want er staat in, dat ik een guinje te beuren heb?" „Juist! Je weet dus, dat je ze niet moogt verliezen". „Jal jal ik ben daar niet bang voor en ook niet voor de rooyers; en Beau Brocade gezegend zij hij, zal mij niets doen. Maar dit zijn wondere tijden". Lord Humphrey duwde hem ongeduldig de hut uit. „En hier", voegde Zijn Edelheid er bij, een stuk geld in des schaapherders hand drukkend, „hier i3 een halve kroon voor onderweg". „Dank u, mijnheer, en zoo gij denkt, dat het met do schapen in orde is „Laat die schapen stikken". „In orde, mijnheerzoo heb mijnheer Mittachip goed isen ik zal den hond loslaten om op de schapen te passen". HIJ' kreeg zijn lompen stok en zijn hoofd schuddend en mompelend ging de man langzaam het pad uit, dat van daar recht naar Wirksworth loopt. Sir Humphrey keek de wondere, ma gere figuur even na tot hij in het donker verdwenen was en luisterde toen nog even. Rondom hem lag de heide in diepe rust en het klagend blaten der schapen in de kooi was het eenige, dat de doodsche silte verbrak. Alleen van uit de verte kwam het geluid van honden en menschen op jaoht. „Zijn Edelheid liet een ronden vloek" Eooren. „Drommels", bromde hij, „de schelm moet erg in het nauw zitten, en schijn# ons verder geen moeite meer te zullen go- ven. Zelfs als hij ons nu eens overviel, hè oude vogelverschrikker PDe brieven' zijn toch in veiligheid! Wat?"- De procureur zei luchtend: „Ik hoop het". (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 5