N«. 16479. Dinsdag 11 IVovember. A0. 1913. feze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieelé Kennisgeving. Leidsehe Schouwburg. LEIDSCH PRIJS DEB ADYERTENTIEN ïan 1o regela f 1.05. Iedere regal meer f 0.17j. Grootere letter» nau plaatsruimte, - Klein» adyertentiën ran 30 woorden 40 Oentscontant) elk tiental woorden meer 10 Oenta.-Voor het inoaeeeeren wordt/'0.06 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Ocntei per 3 maanden i f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1,30. Franco per post 1-65. AIKUËBWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis, 'dat door ben op heden vergunning is ver. leend aan de firma F. VAN DER KLOOT, en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de zuiveJinrichting in het peroeel Pieters kerkstraat No. 6, Sectie G. No. 1738. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 10 Nov. 1913. Leiden, II November. De feestviering op 19 November. Wij kunnen ons voorstellen, dat onze lezers, die peeds meermalen hun belangstelling in de feestviering pp 19 November hebben be toond, ook nu reikhalzend uitzien naar eenige biededeeling daaromtrent, voor zoover zij doo(r vroegere mededeelingen nog niet op de hoogte ]rijn gesteld. Het plan van den optocht, die waarschijn lijk nu toch nog het hoofdnummer zal vor- buen van de feestelijkheden, staat nog niet geheel vast. Men stelt zich voor een historischen op tocht te houden, waartoe ook de studenten gouden medewerken- Door een eerewacht te paard zal dan Koning Willem I met zijn ge- Volg van De Vink of Den Deyl worden afge haald en aan 't Noordeinde met saluutschoten gorden -begroet en naar het Stadhuis wor- 'fccm geldd, waar Z. EL. H. zal worden ont vangen en door den Burgemeester toegespro ken, waarna do optocht verder door do stad jzal trekken, welke dan, natuurlijk in vlag- pentooi gestoken, een feestelijk aanzien zal hebben. De optocht zal niet alleen schitterend, maar tok zooveel mogelijk historisch getrouw zijn. Men zal echter, om dit plan tot uitvoering fc brengen, waarop gehoopt wordt, nvot de tntvangeai gelden moeten woekeren. Des avonds zullen, behoudens wat door particulieren zal worden gedaan, het Stad huis en de Korenbeurs worden verlicht en concerten zullen woTden gegeven op de Ko renbeurs, de Garenmarlrt en de Lamineiren- faarkt. Als het weer met ons mee is, zal men feeins zien hoe goed de feestviering nog slaagt. Ingevolge een aanschrijving van den ïeseortalen opperrabbijn zal ook hier ter «tede op Zaterdag 15 November e, k, een gedeelte van den ochtenddienst der Syna goge gewijd zijn aan de 100-jarige herden king van Nederlands Onafhankelijkheid, Nu het bestuur van de R.-K. Armen ian het "Wees- en Oudeliedenhuia aan de Bt.-Jacobsgracht, alhier, zich bereid ver klaard heeft, het beheer der financiën en de benoeming van regenten aan het oordeel van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem te onderwerpen, zijn van onbekenden twee giften voor dit Gesticht ingekomen, groot respectievelijk f 200 en f 25. - De heer E. A. Bogaart, alhier is be noemd tot hoofd der R.-K. jongensecnool te Bodegraven. De afdeeling der Koninklijke Academie Van Wetenschappen, bestemd voor de taal-, letter-, geschiedkundige en wijsgeerige we tenschappen, hield gisteren in het gebouw 'der Academie (Trippenhuis) te Amsterdam, haar gewone vergadering, onder voorzitter schap van prof. dr. Chantepie de la Saua- feaye. De voorzitter bracht hulde aan de nage dachtenis van wijlen professor Speyer, te Leiden. Een commissie van Zweedsche marine officieren, bestaande uit den kapitein-ter- iwe baron De Gyllenkrok en luitenants-ter- rFroeding en Eklund, zal tusschen 17 en dezer een bezoek brengen aan de Kweek- ichoo 1 voor Zeevaart, alhier. Aangenomen ie het beroep naar de Ge- Jpof. Kerk te Nes en Wierum door ds. H. ftan Dijk, te Zwammerdam. t— H. H. M. M. de Koningin en Konin gin-Moeder woonden Zondag met gevolg de godsdienstoefening bij in het gebouw der Ned.-Herv. Kerk aan de Loolaan te Apel doorn. Als voorganger trad op ds. O. Hat- fank, predikant aldaar, met een predika tie over Genesis 28 van 10 tot 13a. H. M. de Koningin-Moeder heeft f60 geschonken ter ondersteuning v. de we duwe G. Boers, echtgenoote van den op 18 September 1.1. te Diever doodgeschoten Jachtopziener. ,A M. de Koningin-Moeder wordt Don- Oerdag 20 November in de Residentie te rugverwacht. Een alt- en sopraanzangeret werd ons op een hoogstinteressante manier gisteravond tin Den Haag voorgesteld in de persoon van onze voormalige stad- genoote mevrouw Snijder van Wisse- kerkeHelfricL In het keurig ingerichte theaterzaaltje van Verkade hield deze zan geres een voordracht over een nieuwe zang methode, ontdoend aan natuurklanken van haar baby, welke klanken zij heeft bestudeerd. Deze methode wordt toegepast door een bijzondere houding van de tong en brengt klanken voort, die ver.dragen. Zij heeft haar spreekstem veranderd en toegepast op het declameeren in veerschillende talen; het op treden van mevrouw Snijder van Wisse- kerke in deze zaal had ten doel om te laten hooren hoe haar stem klinkt. Daartoe droeg zij met zeer mooie, buigzame stem vier ver schillende gedichten voor, in het Hollandscli Vondel's Maria Stuart's gebed; in het En- gebsch ie»en fragment uit Longfellow's Evan geline; dn het Diütsch „Salomé", waarbij/ volgens haar meening, wanneer men do stem goed gebruikt, de muziek in de woorden is te hooren en dus Strausz' muziek over bodig is. Ook een eenvoudig Fransch liedje: „La Médecine", werd zeer duidelijk voor-* gedragen. Men kon hooren, dat uit de spreek stem met haar natuurklanken, deze zangerte de deolamatiejstem heeft gekweekt. En hieruit weer de zangstem; zij was vroeger sopraan- zangeres: nu zijn de lage tonen van do altstem er hij gekomen. Vooral van do ma derne liederen, bijv. Mahler, moet men ge makkelijk hoog en laag kunnen zingen. Ter illustratie van de methode liet mevr. Sn. ons nlt- en sopraan-aria's en liederen hooren, o. aj. „Semele" van Hajendd en „Jahraszei- ten", ook liederen van Sohubert. Onder veel bijval werd haan een fraai bloemstuk namens den heer Verzade aangeboden. Ook onder het talrijk publiek' vond zij: veel bijval, cLooh ook eenige bestrijding van eenigo specialisten op spreekgebiéd, die liever hier, hun meening verkondigden dan in de courant te schrijven. Hun argumenten werden door mevrouw Snij der v. W. voldoende weerlegd. De Minister van Landbouw, Handel en Nijverheid, mr. M. W. F. Treub, is gister middag uit de Residentie te Ainsterdam aangekomen. Dit bezoek stond in verband met de voorgenomen verplaatsing van de kantoren en localiteiten van den Raad voor de Scheepvaart. De minister bezichtigde daartoe de loca liteiten in het Beursgebouw, die thans in huur zijn bij de Vereeniging voor den Ef fectenhandel. Naar men weet, komen deze lokalen binnenkort besohikbaar in verband met de totstandkoming van de nieuwe Ef fectenbeurs. De Raad van Arnhem heeft op voor stel van B. en Ws. goedgekeurd, aan het Nederlandsch Openlucht-Museum een ter rein, groot 30 H.A., bij den Waterberg in erfpacht te geven. Dr. A. F. H. Blaauw, predikant bij de Ned.-Herv. Gem. te Eist (Bet.), heeft, na 43-jarigen dienst, waarvan 33 jaren te Eist, tegen 1 Mei a.s. zijn emeritaat aangevraagd. Te Maassluis werd Zondag feest ge vierd. Het was n. 1. veertig ja-ar geleden, dlat de hoogeorw. heer Mgr. N. J. Smeul- ders deken van Noordwijk en pastoor van Warmond, werd benoemd tot pastoor van Maassluis. Dezen dag mocht de Herder, die zijn oude parochie steeds innig bleef liefhebben, niet ongemerkt voorbij laten gaan, en de paro chie wafi dankbaar voor <fe hooge eer van het bezoek van Mgr. Smeulders. Zaterdagmiddag was de feesteling aan het station ontvangen. Daarna reed men door de met vlaggen getooide straten naar de pas torie. Zondagmorgen werd Mgr. Smeulders door een achttal bruidjes van de pastorie afge haald en het kerkgebouw binnengeleid. Aan het rijk versierde altaar droeg Mgr. de H. Mis op. Onder de H. Mis hield de jubilaris een rede naar aanleiding van Paulus woord aan de Filippensen: „Dit bid ik, dat uw liefde al meer en meer moge toenemen in kennis en in alle oordeel." Na de H. Mis werd een toepasselijk lied gezongen en diaama een druk bezochte receptie gehouden. 's Avon dg werd een plechtig Lof gecele breerd, besloten met bet ,,Te Deum" van Mosmans en een feestlied. Te Tilburg is overleden de heer F. Stalfoort, directeur der gemeentereiniging aldaar. Te Nieuwe-Pekela zullen de volgende week drie-daagsohe samenkomsten worden gehouden ter opwekking van het godsdienst leven. Het eigenaardige daarbij is, dat daar aan alle predikanten zullen medewerken, n. 1. de beide Hervormde dominees, de Lu- thersche, de Gereformeerde, de Christelijk Gereformeerde en de Baptdstenpredikant. Een paar zangkoren, eveneens tot verschil lende kerkgenootschappen behoorende, zul len zingen, terwijl de predikanten om beur ten het woord zullen' roeren. Woensdag, Donderdag en Vrijdag tullen fs namiddag* en 's avonds bedoelde bijeenkomsten plaats hebben. De gewone audiëntie van den Minister van Koloniën zal Vrijdag 14 de>zer niet plaats hebben. HAARLEMMERMEER. Gisteren vierde de heer P. Rietkerk, een bekende figuur in deze gemeente, zijn tachtigsten verjaardag. De droogmaking van ,,de Meer" kan hij zich nog goed herinneren en er verhalen over doen zonder einde. Jaren achtereen heeft hij in één zelfde familie de schapen geschoren. Nu nog heeft deze krasse oude man, één en twintig dagen lang, in dienst van den landbouwer Bos, door weer en wind den bietenwagen gereden. HILLEGOM. Gisteravond heeft de too- noelvereeniging „l'Amitié" liet dilettanten- tooneelseizoen alhier geopend met haar 8lstel uitvoering- in de geheel bezette zaal van Hotel „Sistermaas". Men voerde op het drama „De Triomf des Kruiscs", dat een successtuk is geweest. Do bekende goede spelers van deze vereeniging hebben hun beste beentje voorgezet. Na .een tableau-vivant volgde oen vroolijk blijspelletje, waarop een geanimeerd bal den avond besloot. KATWIJK-AAN-ZEE. Alhier opende gis teravond de Ned.Ver. tot Afsch. v. Alcoh. Dranken de wintercampagne met een open bare vergadering, waar als spreekster op trad mej. Funke, uit Wormerveer, met het onderwerpDoor strijd tot overwinning. De vergadering was zeer goed bezocht, en het aandachtig luisteren van het^ publiek was het bewijs, dat de rede van mej. Funke werkelijk indruk maakte op de aanwezigen. KATWIJK-AAN-ZEE. De Uitwatering van den Rijn was de laatste dagen zóé verzand, dat men er te voet kon over gaan en de garnalenbooten er niet uitkon- den. Nu heeft het stoomgemaal gewerkt en de sterke stroom, daardoor ontstaan, heeft de vaargeul weer op diepte gébracht. De logger van den heer D. Ta-at, al hier, die den afgeloopeü zomer de trawl- visscherij heeft uitgeoefend, is herwaarts gesleept en ligt nu in de haven om gere pareerd té worden. Zoo doet onze haven dus nu ook dienst als „berghaven". De voerman J. S., alhier, kreeg gis termiddag aan het P.-H.-Kanaal zulk een hevigen trap van een paard tegen zijn dij, dat hij eenigen tijd bewusteloos bleef lig gen en thans zijü werk nog niet kan ver richten. NOORDWIJKERHOUT. De Ned.-Herv. Kerk alhieT, wordt langzamerhand to klein om alle belangstellenden te bevatten. Voor- loopig komen er twintig zitplaatsen hij. Maandagavond vergaderde in café „Hensbergen" de afd. Noordwijkerhout van den „R.LK. Volksbond". De geestelijke advi seur, de eerw. heer L. Ttti. Mulder was; aanwezig. De heer E. Oostdam Jbzn. opende met éen hartelijk woord. Hij herinnérdo er aan, dat de ,,NecL R.-K. Volksbond" ten doel hééft, de zedelijke en stoffelijke verheffing van hiet volk te bevorderen, volgens de begin selen der R..K. Kerk. Tevens moedigde hij allen aan, trouw te zijn |aian den Bond en de belangon van heb R.-K. geloof steeds zooveel mogelijk te be hartigen. Vooral Bondsleden moeten zijn, mannen uit één stuk, trouw aan hun be ginsel. Na voorlezing der notulen werden 14 nieuwe leden op plechtige wijze geïnstal leerd, De penningmeester deed rekening en verantwoording. Er was een nadeelig saldo. Door verschillende giften was dit reeds ge reduceerd tot f 5.99. En dit bedrag werd thans gegeven door iemand, wiens naam we niet mogen noemen. Wegens het overlijden van den vorigen bode, de heer N. Vink, was de funotie van bode vacant. Deze is voornamelijk belast met heb innen der contributie. Vijf gegadigden had den zich voor dit baantje aangemeld. Met 68 van de 82 stemmen werd .benoemd de heer B. Buschman. Het bestuur deelt daarop mede, dat er plannen bestaan tot stichting van een eigen vereenigingsgebouw. Voor eerst zal dit echter nog niet kunnen geh sohieden, daar de geldmiddelen zich in geen; rooskleurigen toestand verheugen. Toch hoopt de voorzitter, dat de tijd niet verre meen zijn 2&1» waarop de wensch der afdeeling! in Vervulling zal komen. AUe aanwezigen, zongen daarop gezamenlijk het Bondslied, waarvan de solo-partij zéér Verdienstelijk ten gehoore gebracht werd door den heer HL Brouwer, secretaris der afdeeling. De voor zitter ploot datama mét den Christelijke^ groet. OEGSTGEEST. Morgenmiddag kunnen bij dB. Ruys bezichtigd worden de geschen ken, gegeven voor den Zendingebazaar, in hefc laatst dezer maand te Leiden te hou den. Gisteren heeft ook hie* de moderne tijd zijn intrede gedaan. Voor het Raadhuis had zich een menigte nieuwsgierigen opge steld, om een trouwpartij te zien, gereden In vijf auto's. Een fietsrijder kwam hier gisteren in zoo'n geweldige botsing met een rijtuig, dat de fiets in elkaar gereden werd. De berijder kwam er zonder ongelukken ftf. ZOETERWOUDE. De beide dochters van G., komende van Hazerswoude naar Leiden werden 's avonds door een brooddronken troepje jongelui van Leiderdorp in hefc Leege Rak alhier, aangehouden en gemo lesteerd. Een der meisjes, dat zich met de parapluie wilde verdedigen, werd deze af genomen en het regenscherm werd stuk ge broken. De politie is met een en ander in kennis gesteld, en terwijl de lafharfcigen meerendeels bekend zijn, zal een proces-ver baal wel volgen. Bij B. S., landbouwer van het gesticht „De Goede Horder" aan den Hoogen Rijn dijk alhier, is onder een koppel schapen besmettelijke ziekte rotkeupel, geconsta teerd. Door den burgemeester zijn op ad vies van den districtsveearts maatregelen genomen tegen uitbreiding. Gisteravond had in het café van den heer Chr. Dekkers in het dorp een alge meene vergadering plaats der IJsclub. Deze bijeenkomst was uitgeschreven door het voorloopig bestuur. De voorzitter, de heer M. Karens, was verhinderd ter vergadering te komen, waarom de heer G, Belt als voor zitter fungeerde. Met een woord van wel kom opende hij de vergadering. Door den waarn. secretaris, den heer A. Paardekoo- per werden de notulen gelezen, die onver anderd werden goedgekeurd. Hierna werd overgegaan tot verkiezing van een nieuw bestuur. Bij de eerste stem ming behaalden de voorloopige bestuursle den de heeren G. Belt, M. Karens, A. van Leeuwen en J. van Leeuwen de Volstrekte meerderheid, zoodat zij gekozen waren. Bij do volgende stemming behaalde de heer J. Schouten de meerderheid. Alle gekozenen voor zoover aanwezig namen hun benoeming aan. Nu stelde het bestuur bij monde van den voorzitter voor, om voorloopig gratis le den aan te werven, en alleen bij invallende vorst contributie trachten te heffen. Dit voorstel wordt fel bestreden door den heer E. Los, die er zeer op staat, dat het nieuwe bestuur begint reglementair te han delen. Hij beroept zich op artikel 5 van het bestaande reglement, dat als leden er kent hen, die f 1 contributie per jaar beta len, en artikel s, dat gebiedt. 4te contri butie in November, op te halen. Do heer Los wees op krachtig bloeiende vereeni- gingen als do ,»Alg. Ned. Wielrijdersbond" en de „Zuidhollandsche IJsclub," waar men eenvoudig zijü contributie betaalt of geroyeerd wordt. Hier in Zoeterwoude, zegt hij, moeten de commissarissen altijd om de contributie loopen bedelen. Begin met een goeden kern te vormen van leden, die werkelijk wat voor de „IJsclub" gevoelen. Sommige leden van het bestuur willen ontkennen, dat de heer Los zich op het bestaande reglement be roepen mag, ofschoon ze pas op grond van dat reglement benoemd zijn. De heeren G. Welt en J. Schouten willen een beetje vrijheid van handelen tegenover het regle ment van de vergadering ontvangende heer Schouten zegt: „In theorie heeft de heer Los gelijk, maar het bestuur staat voor de moeilijke practijk; de verloren sympathie vor deze vereeniging moet her wonnen worden. De menschen willen, we tende dat er een groot kassaldo is, van geen contributie betalen weten. Ledenlijs ten ontbreken ten eenenmale, dus bij wie wil men om contributie gaan?" Na lange discussie vraagt de heer Los ten slotte, of hefc bestuur van plan is, het reglement te handhaven, ja of neen, anders kan hij het bestuur niet erkennen. Het bestuur doet nu een bemiddelingsvoorstel, dat hier op neer komt: men zal begin nen leden aan te werven, dezen ook sen soort bewijs van lidmaatschap uitreiken (zonder contributiebetaling voorloopig) maan menschen die de belofte doen, te betalen, wanneer het bestuur dit noodig acht. Geschiedt dit, b.v. wanneer het echt wintert, dan krijgen diegenen, die betaald hebben, een soort insignekaart, die het ware lidmaatschap aanduidt. Het bestuur verwerft met dit voorstel een meerderheid, maar de heer Los en an deren stemmen tegen. Er wordt besloten geen baanopzichter meer aan te stellen. De heer Los vraagt naar het materiaal. „Dat is oudroest en gedeeltelijk zoek", zegt het bestuurhet hoopt, dat nog een en ander zal terecht komen bij de commis sarissen. De heer J. van Leeuwen zegt, dat hefc bestuur in het vervolg een inventaris zal opmaken. Voorts wordt het bestuur nog gemachtigd insignes voor bestuur en commissarissen aan te schaffen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. Telegrafisch weerbericht, naar waarnemingen in den morgen van 11 Nov. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.5 te Neu- fahrwasser. Laagste 741.2 te Valentia. Verwachting tot den avond van 12 Nov. Matige zuidelijke tot zuidoostelijken wind. Meest zwaarbewolkte lucht. Waarschijnlijk regenbuien. Dezelfde temperatuur. 777/10. Herhaaldelijk vertel je jezelf, dat 't toch zoo verbazend flauw is, dat de moppen zoo erg goedkoop zijn en toch kan jo je niet houden van den lach. Zoo ging 't ons en zoo zal 't meerderen zijn gegaan gis teravond in den schouwburg bij de opvoe ring van „777/10", een renbaan-klucht in drie „ritten" van Otto Schwarz en Car' Mathern. Hoe dat toch mogelijk is? Ga zelf deze klucht zien en de oplossing van hot raadsel vindt ge in het spel van Cor. van der Lugt Melsert. „777/10" moet met een reuzen vaartje worden gespeeld. Er moet gang in zitten, want het minste of geringste zou het stuk doen tuimelen. Alle spelers moeten zich bij elkaar aanpassen. Daarmee is meteen ge zegd, dat het bij de Rotterdammers in goede handen is. We hebben het al eerder gezegd, voor „Het Rotterdamsch Tooneel- gczelschap" is 't niets om een dwaas blij spel zoo op te dienen, dat het heel goed te genieten is. Zoo hebben ook nu allo mede- spelenden weer uitstekend voldaan. Elk weet van de haar of hem toebedachte rol een type te maken. Zoo hier weer de ren stal-bezitters, de gravin-gezelschapsdame. Ed clan de ondergeschikten van Von Löwen- stein. Maar één is er toch, dien we voor allen moeten noemen. Dat is Cor. van der Lugt Melsert. We hebben hem hier onwillekeu rig vergeleken bij zijn schepping van den kleermakersgezel uit „In Rok". Nu evenals toen hing het succes voor het grootste doel af van wat Van der Lugt van zijn rol wist te maken. En nu evenals toen was het voor hem een groot succes. Wat heeft hij op na tuurlijke wijze de jodenjongen weten te spelen. Het typisch jóodsehe heeft hij zoo voortreffelijk naar voren weten te bréngen. Z'n gevatheid, z'n brutaliteit, z'n echt- joodsch gijn, wat kwam 't alles uitstekend tot zijn recht." Een heel-komisch oogenblik was 't als, hij ten slotte door de handig door hem in: elkaar gezette intrige bij de totali- satorj een flipken prijs weet in te palmen. Onder de komische krachten op örié tooneel behóórt Cor. van dór Lugt wel tot de al lereersten. Doch hij was niet de eenige die een wel verdiend succes hack Wat was Henri Pool man, die als regisseur deze klucht weer ver dienstelijk in elkaar zette, niet goed op dreef als Von Löwenstein. Ook hij heeft bewezen dat 't mogelijk is om recht hartelijk te lachen om een zoutelooze grap. Dan was daar M. CoelinghVorderman als de gra vin. Welk een kostelijk typje. En is 't an ders denkbaar dan dat iemand met een uiterlijk en een gebaar als Von Deiningen Donnersmark renpaardenhouder is? Daar van komt Vervoorn de eer toe. Morrien was meer huzaren-luitenant dan Van Hees z'n collega bij cle uhlanen. Die was geen „schneidiger Leutnant". We kunnen ons niet herinneren mejuf frouw Ligthart eerder op de planken te hebben gezien. Ze gaf heel goed spel als Hertha von Löwenstein. Het moet nog wel een tikje losser worden, zal ze ge heel één zijn met haar collega's bij „Het Rotterdamsch Tooneelgezelschap", maar dat zal wel komen. Nu zouden we nog wel meerdere optre denden kunnen noemen, maar we zullen 't hierbij laten. Het spel van allen voldeed in alle opzichten. De opkomst was vrij goed. De pauzes wer den aangenaam aangevuld door de gezelli ge en lang niet onverdienstelijke muziek van het strijkorkest onder leiding van den beer Van Leeuwen. Volkszang. 't Was gisteravond verblijdend om te zien en te hooren, hoe men in de groote zaal van het Volkshuis alhier, aan het zin gen was. Vol menschen was het er, en nu alles door elkaar, en naast de ouderen ook veel jongens en meisjes tooh niet zóó vol of er kunnen er den volgenden keer nog meer bij. De nieuwe liedereD waren nu „Patriot ten-lied", „Merck toch hoe sterk", dat al zoo algemeen bekend is, dat dé heele zaal dadelijk met den voorzanger mee kon zin gen, en „Ons Lied" van Van Tetterodo, waarbij men zichzelf kon voelen als „d°, zanger, die trekt door het land", en die „7t Hollandöche lied brengt in huizen en zalen". Ook de oude liedjes werden gezongen. Als iedereen den volgenden keer alle vo rige tekstblaadjes meebracht zou een ieder ook kunnen meezingen wat gerepeteerd wordt. De vorige programma's kunnen niet altijd meer worden afgedrukt. Nog beter is het de woorden uit het hoofd te kennen en geen papiertje noodig te hebben. Die volgende keer is bepaald op 24 No vember

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1