N®. 1647a Maandag XO November. A0. 1913. (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van gon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Brand te Noordwljk-aan-Zee. FEUILLETON. Beau Brocade. EIDSCH PRIJS DHR ADYERTRNTIEN: Van 1o ragels fl.05. Ieders regel meer /0.17J. Grootero letter» nut plattarnimto. - Kleine tdverteatiëa ran SO weerden 40 Oenta contant elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoaisoeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANTS Voor Leiden per week 9 Oentsi per 3 maandoD f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd lijn 1.30. Franco per post 1.65. Leicien, 10 fSovember. Te Breda zijn geslaagd voor het examen in de vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek de heeren M. Keereweer en A. M. Velberg, te Leiden, en S. Bakker, te Katwijk-aan-Zee. De Staatscommissie te 's-Gravenhage heeft beslist, dat voor het derde (hoofde lijke) gedeelte van het notarieel Staats examen o.a. zijn geslaagd de adspiranten L. M. Böhtlingk, te LeidenW. JCour- reek Staal, te LisseJ. J. Jansma, te Hoofddorp. Bij de opening der Handelshooge- sckool te Rotterdam, waarvan wij1 reeds melding maakten, werd het woord gevoerd door de heeren A. G. Kröller, voorzitter van het algemeen bestuur der school, dr. D. Bos, voorzitter van het collego van curatoren, mr. dr. Bruins, rector-magni- ficus, Minister Oort van der Linden, mr. Zimmerman, burgemeester van Rotterdam Phs. van Ommeren vice-voorzitter van de Rotterdamsche Kamer van Koophandel prof. dr. Jelgersma, rector-magmfiicua van de Leidsche Universiteit, die namens de Senaten der Nederlandsche hoogesoho- len het woord voerde en den heer H. A. du Mosch, die het zelfde deed namens de Amsterdamache Kamer van Koophandel. Tijdens een rede van Minister Cort van der Linden kwam er een telegram in van H. M. de Koningin, dat onder luide toe juichingen werd voorgelezen. De geheel© plechtigheid maakte door haar uitnemende regeling een zeer grooten indruk. Een aardig moment was in het begin de samenkomst van alle senaten der verschillende hoogescholen, voorafgegaan door haar respectieven rector-magnificus, en alle hoogleeraren in tabberd en baret. Onder hen was ook aanwezig, de heer 'F. A. Dec, pedel der Leidsche Universi teit; „professor" Dee kwam handen te kort, zooveel oud-leerlingen moest hij te woord staan. Benoemd is te Amsterdam tot onder wijzer aan de „Oranjeschool", Tolstraat, school No. 1 van de vereeniging ,,De Vrije Christelijke School", de heer P. C. Hilde- ring, te Alphen. Voor de restauratie van de Groot© Kerk en de Kloosterkerk en voor de stich ting van een negende kerk voor de Ned. Herv. Gem. te 's-Gravenhage zal in de eerstvolgende jaren f500.000 noodig zijn, waarvan f350.000 in de eerste twee jaren. Daar kerkvoogden het minder aanbeve lenswaardig achten hiervoor aan de ge meente toebehoorende fondsen te gelde te maken, wijl dergelijke handelwijze den last dezer uitgaven het meest zou doen drukken op hefc tegenwoordig geslacht, wenschen zij een obligatieleening te plaat sen van hoogstens f300.000, rentende 4 pCt. 's jaars. De Alg. Ned. Wielrijdersbond noemt in een adres aan den Raad van Den Haag een goede bestrating van scoriae-bricks voor automobielen, motorrijwielen en rij wielen een bijna ideale stadsbestrating en hun vervanging door een ander materiaal, i/©aalve door asfalt of hout, zou voor die voertuigen dus zeer te betreuren zijn. Adressant betwijfelt of rij- en voertuigen met paardetrekkracht ten deze den door slag behooren te geven, aangezien op 1 Jan. j.l. te 's-Gravénhage reeds niet min der dan ?50 automobielen en motorrijwie len en ongeveer 22,000 rijwielen aanwezig waren, waarbij dan nog gerekend kunnen worden die, welke te Voorburg, Rijswijk en Wassenaar thuis behooren, omdat deze vrij geregeld de Haagsche straten berij den, en deze getallen, op het oogenblik reeds hooger, nog voortdurend toenemen. Daarom verzoekt adressant te doen door gaan met het gebruik van scoriae-bricks in straten, waar hefc verkeor zulks ge- wenscht maakt, waarbij echter gezorgd dient te worden, dat niet meer dan de noodzakelijke tonrondte wordt toegepast. Door het comité ter bevordering van geneeskundig onderzoek vóór het huwelijk te 's-Gravenhage, is opgericht een consul tatiebureau, waar de heer J. J. Berdenis van Berkelom, arts, lid van het comité, kosteloos advies geeft aan on« en min-ver- mogenden, die voornemens zijn in het hu welijk te treden. Het comité, het voor zijn streven van het hoogste belang achtende, dat zooveel mogelijk op alle plaatsen viui eenige be- teekenis zulke bureaux worden in het leven geroepen, doet daartoe een beroep op de medewerking der gezondheidscommissies in verschillende gemeenten. Het bericht van „Hefc Vad.," dat de heer Stang, directeur der Haagsche Duin waterleiding, tegen uit. December eervol ontslag zou hebben aangevraagd, moet op een vergissing berusten. Er is noch bij den heer Stang noch bij B. en Ws., iets van bekend. Hot spreekt ^nzelf, dat de heer S. op zijn leeftijd er aan denkt uit den dienst te treden; hij heeft dit dan ook reeds vóór lang aan B. en Ws. te kennen gege ven. Maar er is daarop niet ingegaan en het is oók volstrekt niet zeker, wanneer het zal gebeuren. Het gemeentebestuur zal ten slotte den heer Stang slechts zeer noode ontslag ver- leenen. De burgemeester van Zaandam, jhr. mr. C. A. Elias, hoeft verklaard, dat geen bijzondere reden hem noopte thans zijn ontslag te vragen. Hoewel de richting, waarin de Raad zich in den laatsten tijd heeft bewogen, niet de zijne was, hebben er zich toch juist in den laatste tijd geen directe conflicten voorgedaan, welke de samenwerking ernstig hebben belemmerd. De wensch, om zich geheel aan zijn rechts praktijk te gaan wijden, heeft bij hem den doorslag gegeven. De heer Elias blijft te Zaandam gevestigd. Aan het weekblad „De Fakkel" werd ontleend, dat mr. K. A. W. L. Hazelhoff Roelfzema voornemens is, zich metterwoon in Velp te vestigen en dientengevolge een vacature voor de Staten ia district V te Amsterdam zou ontstaan. Mr. Hazelhoff Roelfzema, hefc Statenlid, in hefc bericht bedoeld, verzoekt thans mee te deelen, dat het bericht van „De Fak kel" op een dwaling berust. Z. K. H. Prins Hendrik zal a. 8. Woensdagochtend uit het buitenland per D-trein te 7.10 via Rheine, te Apeldoorn torugkeeren. Bij Kon. besluit is goedgevonden, dat in de gemeente Woerden, met ingang van 1 Mei 1914, een Kamer van Koophandel en Fabrieken wordt geveatigd, bestaande uit zeven leden. De eerste verkiezing van leden der Ka mer heeft plaats in Maart 1914de aftre ding van vier leden heeft voor het eerst plaats op 1 Januari 1916, de andore drie leden treden af op 1 Januari 1918. De dezen zomer aan de Zaanstreek beproefde poging, om voor de kantoorbe dienden den Engelschen Zaterdag te krij gen, heeft weinig resultaat gehad. Slechts 25 van de ruim 300 patroon» antwoordden gunstig. Men wil nu trachten voor alle kantoren de dagelijksche sluiting te 6 uren inge voerd te krijgen. Vermoedelijk zullen de Zaanlandsche en de Chr. kantoorbedien- den-vereenigingen in deze aamenwerken. Te Santpoort wordt de villa „Clara", aan den Stationsweg, door de goede zorgen van mevrouw J. T. Cremer, van „Duin- en-Kruidberg", tot ziekenhuis ingericht. De stichting zal door twee verpleegsters bestuurd worden en naar gelang van de behoefte uitgebreid kunnen worden. ALKEMADE. Donderdag a.s., 13 Nov., hoopt de Coöperatieve Boerenleenbank te Alkemade, afd. Rijpwetering, Oudade en De Kaag, een feestvergadering te houden te Rijpwetering ter gelegenheid van haar 32j-jarig bestaan. HILLEGOM. De afd. „Z.-H. Noordhoek" van den „Bond van Ned. Onderwijzers" heeft opnieuw aan den Raad dezer ge meente om verhooging van do traktemen ten van de onderwijzers verzocht, terwijl verleden jaar een zelfde adres, als niet ko mende van belanghebbenden zelf, werd ge wezen van de hand. Het tweede adres zal hefc zelfde lot treffen, tenminste alt do Raad het advies van B. en Ws. opvolgt. Toch zijn B. en Ws. van meening, dat verhooging gemotiveerd is en daarom noodigt dit col lege den Raad uit do aanvangstraktemen- ten te verhoogen. Niettemin wordt deze vakorganisatie niet erkend. De oog8tcollecto in de Geref. Kerk alhier heeft ruim ƒ420 opgebracht. KATWIJK-AAN-ZEE. Gisternamiddag waren eenige knapen op een reederij- erf aan de Zuidstraat alhier bezig elkaar met behulp van een touw in een mast te hijschen. Toen nu do 13-jarige J. P., wiens beurt het was, zich op een aanmerkelijke hoogte bevond, brak het touw en kwam de knaap te vallen. Onmiddellijk werd genees kundige hulp ingeroepen. Do collecte voor verschillende Chr. Prot. belangen in de Ned.-Herv. Kerk al hier gehouden heeft ƒ124 opgebrachb waar- ouder ƒ1 speciaal bestemd was voor een hondsgebouw van het Ned. Jong. Verbond. LISSE. Gisteravond werd in do kleine „Vereeniging" definitief opgericht een Es perantistenclub met 35 leden, en wel als onderafdeeling van de Ned. R.-K. Volks bond. Deze onderafdeeliug kreeg den naam van „Sankta Augustino". Het bestuur werd gekozen als volgt: Th. Raaphorst, lsfce voorzitterH. van Tongeren, 2de voorzit ter Nico van der Eist, lste secr.H. van Groenewegen, 2de secr.P. Vrijburg P.W.s penningmeester. Als leeraar werd benoemd de heer W. M. de Boer, te Heemstede. De lessen zullen aanvangen op Donderdag 16 Nov. a.8. NOORDWIJKERHOUT. Gisteravond is hier verbrand een schuur van de wed. Tu- renhout. Vermoedelijk is hier kwaadwillig heid in hefc spel. OEGSTGEEST. Door de oplettendheid van den wagenbestuurder werd Zaterdag avond een groot ongeluk voorkomen. Op de hoogte van den ouden Tol namelijk stond midden op de rails een koe, die blijkbaar haar weide te klein vond en daarom die sloot doorgegaan was, oan het den menschen, zon der haar bedoeling, lastig te maken. De bestuurder remde uit alle macht, zoodafc de tram vlak voor de koe bleef stilstaan. Na herhaalde vergeefsohe aanmaning, om van d!e rails te gaan, vond „hare hoogheid" het eindelijk goed, den menschen tor wille te zijn. Rechtsomkeer de sloot doorDo traan kon door gaan. Morgen zal er van drie tot vijf uren 's nam. en van halfacht tot tien uren 'b avonds gelegenheid zijn ds. Ruys te ko men gelukwenschen met zijn 25-jarig jubi leum. Zondag a. s. zal zijneerw. een ge dachtenisrede houden. SASSENHEIM. Als oen bewijs, dat ook in deze streken hefc gebruik van kunstmest toeneemt, vooral onder de landbouwers, kan het volgende dienen Verleden is door enkele leden van de afd. Oegstgeeat en Omstreken der Holland- sche Mij. van Landbouw aangekocht. 6750 K.G. Thomasslakken, 6450 K.G. Kaïniefc, 4600 K.G., Chilisalpeter, 1600 K.G. Superpliosphaat, 400 K.G. Patentkali, te zamen 19,800 K.G. Dit jaar zal getracht worden grootere hoeveelheden aan te koopen. VALKENBURG. Ter vergadering van den Raad waren Zaterdagavond alle leden aanwezig. De voorzitter, de burgemeester opende haar en zei, dat deze spoedvergadering was belegd met hefc oog op de veranderin gen, aan de openbare school noodig, om aan de wet te voldoen. De glazen beschot ten, nu de scheiding fcusschen de lokalen vormend, zullen afscheidingen van steen worden, daar hefc de werkmuren moeten worden. In twee lokalen zullen de steenen vloe ren door houten worden vervangen. Om in do behoefte aan goed drinkwater te voor zien, zal de waterleiding te baat worden genomen. Maar de meest ingrijpende ver andering eisohen de privaten en water plaatsen. Een tweetal plans werd aan de leden voorgelegd en toegelicht. Zonder discussie wwd adhesie betuigd aan dat van B. en Wb., in een voorvergadering door hen overwogen. Volgens 'fc eene bestek zouden alle pri vaten en waterplaatsen op ééne lijn aan- eenkomen, volgens een tweede voor elk lokaal afzonderlijk, 'fc Eerste zou mooier staan, maarkwam duurder uit, van daar unaniem de voorkeur aan 'fc laatste. In dien zin zal de uitvoering geschieden, mits tenminste een accoord getroffen wordt met de eigenaars van de belendende per- coelen, van wie eenige grond noodig is. De openbare vergadering ging nu over in een beslofcene, ter behandeling van re clames, den H. O. betreffende. Men schrijft ons Precies aohfc weken na den brand der speelgoedfabriek te Noord\vij.k-Binnen weer brand, weer op Zaterdagavond, maair nu te Noordwijk-aan-Ze©. Tusschen 7 uur en half acht ontstond er brand in het sinds eenige weken onbewoonde peusion-Doncke>T aan den Rembrandtweg. De eigenaar, de lieer Doncker van Rotterdam, moet Za terdagmiddag nog in de villa geweest zijn, om deze en de meubelen te inepecteeren. De wind, aanvankelijk zuidelijk, keerde ge lukkig, .zoodat vlammen, rook en vonken oven* de onbebouwde duingronden gestuurd werden. De vonkenregen vooral was angstwek kend. Gelukkig, dat de duinen nat waren door den pasgjevallen regen, anders was een duinbrand onvermijdelijk geweest. De wind, dlie fel woei, wakkerde hefc vuur snel aan. In minder dan geen tijd sloegen de vlammen uit het dak, uit ramen en deuren. Door regen en wind, die den avond tob een eohfcen Novemberavond maakten, gingen die nieuwsgierigen in grooten getale naa/U het einde aan den Rembrandtweg. Een aangenaam standplaats]e had mon daar niet Men bedenke, dat de brand woed de in de onmiddellijke nabijheid van don zoogenaamden strandre^p. En zóó kort bij de zee krijgt men de „frissche lucht" uit de eerste hand, onvervalscht, maar door dringend koud. Een felle stortbui vermocht het vuur niefc te dooven. En nu over de brandspuit. Een verslag gever is een beklagenswaardig mensch. Zwijgt hij misstanden dood, of verbloemt hij ze, dan zegt „Jan Publiek", dat hij „stroop smeert"; geeft hij zijn afkeuring te kennen over sommige misstanden, dan houdien de autoriteiten hem in de gaten, en noemen hem oen bemoei-al. We willen trachten, iets van de brand spuit te vertellen, zonder scherp te zijn. „Jan Publiek" mag oordeelen. Eenigen tijd geleden heeft het gemeente bestuur onderhandelingen aangeknoopt mot de Directie van „Huis ter Duin", om bij brand in de Zuiderduinen gebruik te mo gen maken van liet waterreservoir van hot Kurhaus. Er zijn proeven genomen met een slang op het reservoir en toen had menj maar ternauwernood drukking genoeg, om „Sole Mio", dat in de nabijheid van „Pcn- sion-Doncker" staat, met een strml t» be reiken. Plan was dan ook, om in de duinen: putten te maken, die vol waber te laten loe pen uit het reservoir van „Huis ter Duin".- om met de brandspuit uit die putten h'efc water op te pompen cn op het brandende ge bouw te spuiten. Zoover was liet echter nog niet gekomen. Zaterdagavond nu hoorden we beweren, dat de motor van „Huis ter Duin" niet werkte», zoodat cr geen water kon gegeven worden. Voorts werd er gezegd, dat door liet defect aan den motor „Huis ter Duin" de. bepalin gen van liet contract niet nakwam. We zijn terstond op informatie uitgegaan. De Directie van „Huis ter Duin" ontkende het bestaan van een contract, waarbij ze bij brand ver plicht zou zijn tot waterlcvering. „Huis teir Duin" had zich wel bereid verklaard, om! in geval van brand de bovenvermelde putten te willen vullen, doch nu de putten er niet zijn, kimncn ze niet gevuld worden oók. Daarna zijn we wezen kijken naar de twete ÜE ÜERSWEïfcLE. 43) Hij zag eens achterom. De Squire zat aan zyn schrijftafel, blijkbaar geen notitie nemend van het geraas en geschreeuw daar buiten. Daar stond John Stich, die met de grootste blijdschap dat tooneel had aanschouwd, met Jack o'Lantern aan den teugel. En met een kort hoffelijk afscheids woord tot den Squire, was Bafchurst bui ten hefc raadhuis. Aan de deur ontmoette hij den bode, die, met het papier in de hand,' zich van zijn eigen gewichtigheid bewust en vol blakenden ijver naar binnen vloog om squire West de gewichtige arres tatie mee te deelen. Bathursfc hield hem snel 6taande: „Gij hebt wel gedaan, Inch 1" En hem een paar guinjes in de hand stop pend, vervolgde hij „Haar Edelheid zal u meer geven als gij het overige van haar eigendom gevonden hebt. Ik veronderstel, dat dit de brieven zijn, die zij verloren heeft". „Slechts één brief, mijnheer", zei bode Inch, met wat minder pralende houding, en hij stoud Jack toe den brief in te zieu. Er was geen minuut te verliezen. Mit- tachip5 die te vergeefs getracht had hefc volk toe te spreken, dat nog altijd Zijn j"'d«lheid met verschillende voorwerpen Kooide, liep nu hard naar hefc raadhuis, a>o hard als zijn magere beenen hem toe tieten. Bathurst sloeg een snellen blik op het papier, dat de bode hem gegeven had, en een kreet van de bitterste teleurstelling ontsnapte zijn lippen. „Wat is het, kapitein?" vroeg John Stich, die aldoor angstig naar het gelaat van zijn vriend had gestaard. „Niets, mijn vriend", antwoordde Bat hurst, „alleen een kwitantie van den koop van eenige schapen". John Stich liet een zwaren vloek hooren. „En die schelm zal er afkomen met een kogelregen van aardappelen en niefc meer straf dan zijn boeien. En gij hebt uw leven voor niets gewaagd, kapitein „Neen, niefc voor niets, beste vriend", zei Jack snel terwijl hij- Jack o'Lantern besteeg met zooveel spoed als zijn arm hem toeliet. „Ga zoo snel als go kunt naar de lady terug. Bid haar, namens mij, de hoop niet op te geven, maar een ziekte voor te wenden en tot niemand te spreken over hetgeen vandaag gebeurd is, vóór zij mij terugziet. Begrepen?" „Ja' ja! kapitein I" Op dat oogenblik kwam er een woeefc geschreeuw van den kant van hefc raadhuis en zag men Mittachip vergezeld door squi re West zelf onmiddellijk gevolgd door den bode de plaats oversteken naar hefc dorpsgevangenhok. „De zaak is uit, vriend", riep Jack uit, terwijl hij zijn knieën in de zijde van zijn paard drukte en, het goede dier met een paar woordjes aanmoedigend, galoppeerde hij vliegensvlug voort naar de heide. De menschen jacht. Toen squire West en heel Brassingfcon te weten gekomen was hoe schrikkelijk die vreemdeling hen voor den gek had gehouden, was deze al ver uit hefc gezichfc, terwijl geen enkel stofwolkje den weg aanwees, dien hij gegaan was. Maar men schreeuwde hem den heelen dag na. Squi re West had met overvloedige verwen- schingen al de soldaten, die in het dorp waren ingekwartierd, bevolen om dag en nacht de hei af te jagen, tot de schelm gepakt en voor hem gebracht was. De ser geant, die den troep aanvoerde, en ook de korporaal hadden bovendien nog een eigen rekening te vereffenen met dien geheimzin- nigen vreemdeling, die volgens de publie ke opinie niemand anders was dan die nog niet gehangen schelm, die beruchte roover, Beau Brocade. Zoodra Inch weer op adem was geko men, herinnerde hij zich dien morgen een mooi kastanjebruin paard gezien te hebben, dat buiten het raadhuis vurig op den grond trappelde: hij was erg boos op zichzelf, dat hij de identiteit van dat dier niefc had gegist; dat dier, dat in ieders gedachte zoo nauw vereenigd was met- de daden van den roover. Het volk verschanste zich intusschen achter een koppig stilzwijgen. In onzen tijd zoo goed als toen, is hefc buiten men- schelijk vermogen inlichtingen te krijgen van een Derby-ahire-boer, zoo hij die niet geven wil. Of zij, die Sir Humphrey Ohal- loner met allerlei projectielen hadden ge gooid, al of niefc wisten wie Zijn Edelheid was, of zij al of niefc iets vermoed hadden van Beau Brocade's tegenwoordigheid in het dorp, bleef in weerwil van het streng ste kruisverhoor een beslist geheim voor den Squire en diens dapperen dienaar, den bode. Beloften, bedreigingen, lokaazen, het was alles vruchteloos. „Weet niefc!" was hefc stomme voortdu rende antwoord op iedere vraag, omtrent elk onderwerp. Lady Patience, óp van vermoeienis, was te ziek om iemand te zien. De troep solda ten, nu wel een twintig, was in den loop van den dag versterkt met een contingent van squire West's dienaren van binnen en buitens huis en een paar leegloopers uit Brassington zelf, van de soort, die in eiken uithoek der wereld gevonden wordt, waar een bierhuis i6do leegloopers, de tafel schuimers; zulken, die niets te verliezen hebben en iets te winnen hadden door te gen de publieke meening in te gaan cn knuppels tegen Beau Brocade te grijpen, ter wille van de belooning, door squire West en Sir Humphrey Challoner kwistig toegezegd. De woede van laatstgenoemde was zelfs op dit late uur nog niet bekoeld, nu alle maatregelen voor de jacht op den roover getroffen waren en hij te paard en in ge zelschap van Mittachip op weg was naar de hut van den schaapherder. Hot was een prachtige dag geweest, cn ook de nacht beloofde heerlijk te zullen zijn, doch de majestueuze rust der heido werd verstoord door hefc gedoe van men schen. Onder heide en brem waren hagedissen en padden ter ruste gegaan in den moeras- sigen bodem, waterhoen en kievit sliepen; maar over heel de grooto heide, door strui ken en gewassen, langs paden en holle we gen liepen menschen, jacht makende op hun medemenschen, cn het scheen wel, dat men genoegen vond in deee sport. Terwijl Sir Humphrey Challonër en zijn zaakwaarnemer langzaam voortreden, hoor den zij af en toe de signalen tot verzame len, tusschen de verschillende partijen, waarin de jagers op het grove wild zich over de heide verdeeld hadden. Zeker wa ren zij Beau Brocade dicht op dc hielen, vroeger in den middag had men zijn paard, zonder berijder, gezien op weg naar do smederij van John Stich. De schelm was te voet, men wist dat hij gewond was; hij moest dus een gemakkelijke prooi wor den van zijn vervolgers. Soms kon men in de verte een juichkreet hooren, wan neer de menschelijke bloedhonden een spoor gevonden hadden; dan zag men Sir Humphrey opschrikken uit zijn somber zwijgen, met een boosaardigen blik in zijn diepliggende oogen zijn paard inhouden, en de ooren spitsen of hij ook nogmaals dien triomfkreet mocht hooren. „Hij zal ditmaal niet ontsnappen, Sir Humphrey", fluisterde Mittachip, onderda nig zijns meesters gemoedsstemming vol gend. „Neenantwoordde Zijn Edelheid met een stroom van verwenschingeu, „ik zal hem binnen twee dagen zien hangen, ten zij deze domkoppen hem weder laten ont snappen". „Neeu, neen, Sir Huraphrej'Dat is niefc waarschijnlijk 1" vleide Mittachip. „Squire West heeft al zijn eigen sterkste mannen gegeven cn daarbij de soldaten, die fel waren op de jacht. Neen, neen, ditmaal ontsnapt hij niet". (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1