Van Houten Maar liefste drank is ïfo. 26474. LE1BSOE DAGBLAD, Woensdagr 5 November. Tweede Blad. Anno 1913. Buitenlandseh Overzicht. FEUILLETON. Beau Brocade. Op het Krupp-proces zelf zullen we hier thans niet terugkomen. Er is geen enkele reden dat we moeten afwijken "van liet door ons ingenomen standpunt. Maar dit prooes heeft aanleiding gegeven tot onaan genaamheden bij onze zuidelijke buren. I n de Belgische Kamer zal men nog een interpellatie krijgen, waartoe het K r u p p-p roces aanleiding heeft gegeven. Uit de verklaringen die de getuige van Metzen, die indertijd vertegen woordigen* van Krupp te Brussel was, heeft. i<fgelegd, msent men te mogen af leiden dat er een on ge wen sekte ver houding heeft bestaan tusschen dezen Krupp-agent en Belgische officieren. De Belgen gaan nu verder redeneeren en vra gen zich af, of ef soms ook verband bestaat tusschen deze verhouding en de slechte ]©- veranties aan België. Over het geschut en de amunitie van Krupp is m.en slecht te spre ken. Men herinnert zich misschien nog de geschiedenis met de voor de forten te Ant werpen bestemde kanonnen. Van liberale zijde zal nu worden geïnter pelleerd en de regeecring kan dan eens pre cies vertellen van welken aard de verhou ding tusschen Von Metzen en de Belgische officieren was. In België is men ook nog steeds bezig met het samenstellen van een nieuwe schoolw et. De liberalen en socialisten hebben op bet regeeringsontweo*p nogal iets aan te merken, omdat ze er een steun voor de kloosterscholen in zien. Er wordt veel godebateerdi, langer dan noodig is ook wel, want de oppositie wil de invoering de** wet liefst zoo lang mogelijk verschuiven. De aanneming der wet is evenwel toch verze kerd en tegenstand is dus nutteloos. Dit heb ben een paar liberale organisaties ingezien en in verband daarmee bun besluiten ge nomen. Tc Antwerpen zijn oproepingen aange plakt uitgaande van den Liberalen Vlaam- schen Bond", de „Liberale Jonge Wacht" en den „Liberalen Bond van het Haven kwartier". Daarin worden de leden der linkerzijde in de Belgische Kamer opgewekt, niet lan ger deel te nemen aan de bespreking dor Schoolwet, zoodra alle middelen van ver zet zijn uitgeput. Aan de rechterzijde alleen moet de ver antwoordelijkheid voor de aanneming der Schoolwet overgelaten worden. Bij onze oostelijke buren kun nen ze rare dingendoen. In het noor den van het land vooral, wanneer er van Denen sprake is. 't Blijkt nu zelfs dat dit al het geval is, als het maar naar het j Deensch zweemt. Daarvan is nu een heel sterk staaltje voorgekomen. De bekende Zuid-poolreiziger Amundsen zou te-Flensburg twee redevoeringen hou den over zijn expeditie, een in het Duitsck en een in het Noorsch. Flens"burg ligt in Sleeswijk-Holstein, het land van de be roemde ^burgemeesters, die zangers op een keTkconccrt verbieden Deensch te zin gen of Deenschen turners om in hun gebied te pic-niccen en nu wordt de laatste rede voering zoowaar verboden, omdat het Noorsch wel wat gelijkt op het Deensch. De regeeringscommiósaris zelf besliste dat or geen sprake kan zijn van die weten schappelijke voordracht. De maatschappij, op wiens initiatief Amundsen te Flensburg zou optreden, had uitdrukkelijk aan den minister van Binnen- landsche Zaken geseind, dat zijn voor dracht natuurlijk uitsluitend een weten schappelijk en geen politiek karakter zou dragen. Het mocht alles niet baten Het „Berliner Tageblatt" teekent hier bij aan„Amundsen die door den Duit- schen keizer ontvangen werd en door de eerste wetenschappelijke genootschappen der wereld tot eerelid is benoemd, wordt op Pruisischen bodem behandeld als een vredesverstorende politicus. Het Noorsche volk zal voorzeker over deze bijzondere Pruisische vereering vooi zijn beroemden landsman wel buitengewoon gesticht zijn. Ziet men dan niet in, dat de moreele sohade, die een dergelijke maatregel ten gevolge zal hebben van grooter beteeke- nis is dan het nut, dat de Flensburger po litie en de regeeringspresident van Slees wijk-Holstein met hun verbod bereiken?" 't Is eenvoudig een treurige toestand. We hebben gisteren verteld dat de Franse he Kamer voor belangrijk werk komt te staan. Voor men aan al deze pun ten zal beginnen, zal de kiesrecht kwestie aan de orde komen. Gisteren heeft de Kamer met 291 tegen 273 stem men daartoe besloten. En als de kieswet in orde is dan is er nog iets wat eerst moet afgehandeld, n.l. de schoolwets-ont- werpen. Er is dan wel werk aan den win kel. De Ulster-mannen zijn weer eens bijeen gekomen om te bepalen wat ze zullen doen als home rule wordt ingevoerd. Zes duizend kooplieden waren te Belfast bij een, vertegenwoordigende een kapitaal van bijna honderd millioen pond sterling. Met algemeene stemmen werd besloten de betaling van elke belasting te weigeren, zoodra er een poging wordt gedaan om de home rule wet toe te passen. De ver gadering betuigde voorts instemming met de samenstelling van een corps vrijwilli gers in Ulsters. Zou het in Dublin wat beter er gaan uitzien? We willen zeggen, is er kans dat de staking zal eindigen Het begint er iets op te gelijken, al zal men zich niet te spoedig moeten verheugen. De patroons willen confereeren met een deputatie der Engelsche organisatie. Het is dus iets, al zegt dit nog niet, dat er een vergelijk zal worden getroffen. De veroordeeling van Larkin, den Ier- schen leider, heeft veel kwaad bloed gezet. Zeven maanden gvangenisstraf heeft hij gekregen. Maar de Londensche corres pondent- van de „Tel." zegt, dat het niet waarschijnlijk is, dat Larkin zün tijd zal uitzitten, dat de regeering wel genoodzaakt zal zijn hem zijn vrijheid weer te geven. De regeeringsgezinde pers in Engeland dringt er op aan en de arbeiders-organisa ties laten zich iliet onbetuigd. Er zijn groote meetings in Londen ge houden, waar vele vooraanstaande perso nen spraken, o.a. ook Bernard Shaw. Shaw pakte op zijn gewone geestige wijze uit. Hij verklaarde, evenals sir Ed ward Carson, een oude home-ruler van Du blin te zijn, doch wijl hij een intelligente Ier was, had hij Ierland op den leeftijd van twintig jaar al verlaten. En hii is niet van. plan er-terug te keer en. De zaken in Ierland staan hem niet aan, die in Du blin allerminst. Nergens was de „roemrijke methode", om gewapende politiemannen zonder bevelen of toezicht tegen het on gewapende volk los te laten, krasser dan daar toegepast. En als men een politieman met een dollen hond gelijk stelt', zeide Shaw, dan zullen alle fatsoenlijke mannen zich moeten wapenen, hetgeen Shaw zijn t$ghoorders aanbeval. Hij hoopte, dat van die aansporing notitie zou worden geno men, want hij zag zich gaarne wegens op ruiing vervolgd, om die opwekking te kun nen verklaren. De meeting drong op Larkin's onmiddel lijke invrijheidsstelling aan. E-en collecte voor de ondersteuning der gezinnen van de stakers van Dublin bracht ongeveer f 5000 op. De verkiezingen in Italië zijn geëindigd. De regeeringsgezinde meerderheid zal over meer dan 400 stemmen beschikken, is vergroot uit den strijd te voorschijn ge komen en de tegenpartijen hebben te zamen nog geen 200 zetels. De sooialisten zijn ge klommen tot 80 zetels, verdei* hebben de radioalen 67 zetels, de republikeinen 14 en de clericalen 32. Uit Weenen komt de tijding, dat het voor barig gesproken is te zeggen dat de prins von Wied den Albaneeschen troon heeft aanvaard. Men zal dus, aangezien slechts gesproken wordt van „voorbarig", binnenkort weer kunnen lezen, dat do prins den troon beklommen heeft. In New-York is een felle verkie- zings-cam pagne gevoerd voor het b ur- gemees terse hap. De mannen van Tam many en hun tegenstanders hebben herhaal delijk elkaar slag geleverd. Niet alleen met den mond, maar ook in letterlijken zin. Wan delstokken, rotte eieren en koolstronken, alles is er aan te pas gekomen. Steenen zijn zelfs niet versmaad. Wel een bewijs dat de strijd fel is geweest. Het resultaat is nog niet definitief bekend, maar volgens de voorlco- pige berichten heeft, zooals verwacht werd, Tammany de* nederlaag geleden. Mitchell, de tegenwoordige havenmeester, zou gekozen zijn. Naar 't schijnt zijn de berichten uit Amc- rikaansche bron over het zenden van een ultimatum door de Veroenigde Staten aan Mexico, onjuist. Bryan heeft verklaard, dat geen ultimatum gezon den is. Hij betreurde dat de pers geloof liecht aan dergelijk© berichten. Daar oir- juiste voorlichting over zaken van interna tionaal belang tot ernstige gevolgen kan lei den, lafohtte hij het geraden bovenstaande tegenspraak te geven. De correspondent der „New.York Herald", te Mexico, seint "dat O'Shaughnessy, de zaak gelastigde der Yereenigde Staten, op zijn ©erewoord verklaard heeft, geen ultimatum bij de MexicaanscJie regeering te hebben ingediend. Keg^eeri ngs ambten aren te Washington heb ben te verstaan gegeven, dat bijna alle mo gendheden, die in Mexico diplomatiek ver tegenwoordigd zijn, zich bereid hebben ver klaard de zorg voor het herstel eener grond wettig© regeering in Mexico aan de Ver- öenigde Staten over te laten. Gemeenteraad van Oudshoorn. Voorzitter: de burgemeester. Aanwezig alle leden. Voor kennisgeving wordt aangenomen: ló. een adres van den Bond van Ge- meente-ambtenaren inzake de pensionnee- ring; 2o. rapport vanden A.-N. W.-B., getiteld vanwege paarden en hoefbeslag; 3o. een missive van B. en Ws. van Alphen ten geleide van een afschrift van een be sluit van Ged. Staten, waarbij de rekening der Gasfabriek voor 1912 wordt goedge keurd. Een adres der vereeniging voor afschaf fing van alcoholhoudende dranken, om over 1914 een subsidie van tien gulden te mo gen ontvangen, zal behandeld worden bij den betrekkelijken begrootingspost, terwijl een adres van de afdeeling „Het Groene i Kruis", om een bijdrage in de aanschaffing van een ziekenauto, alsmede een missive van B. en Ws. van Alphen, terzake aan koop stukje grond, benoorende tot het ter rein der gemeenschappelijke Gasfabriek, worden gesteld in handen van B. en Ws. om advies. Van Ged. Staten is met enkele opmerkin gen terug ontvangen het reglement van het Alg. Armbestuur. Wordt besloten aan de bemerkingen te gemoet te komen, nadat vooraf, op voor stel van den heer Van den Berg, was be sloten, dat de instructie voor den binnen vader en -moeder door den Raad behoort te worden goedgekeurd. Wordt op voorstel van B. en Ws. beslo ten, tot wijziging van de gemeentebegroo- ting, dienst 1913. Wordt benoemd tot onderwijzer bij het herhalingsonderwijs de heer Icke met 4 stemmen, terwijl 3 briefjes in blanco wer den ingeleverd. Na voorlezing van het gunstig advies der Gezondheidscommisie wordt het voorstel van B. en Ws. tot het opleggen van bouw- verbod op grond, in de naaste toekdinst voor den aanleg van 6traat, enz., bestemd, zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Eveneens wordt besloten tot wijziging van de verordening, bepalende de uren, waarop het bureau van den Burgerlijken Stand dagelijks voor het publiek geopend zal zijn. Wordt op voorstel van de commissie van beheer van de Gasfabriek besloten tot wij ziging van art. 30 der gemeenschappelijke regeling. Overeenkomstig de rapporten der finan cieel© commissie wordt besloten: lo. tot goedkeuring der begrooting van het arm bestuur; 2o. tot goedkeuring van de be grooting der gasfabriek, behoudens den post: Kosten van pensionneering van be ambten en personeel, waaromtrent dooi den Raad voorstellen tegemoet worden ge zien, wanneer omtrent deze materie dooi de drie gemeenteraden voor de uit de ge meente-begrootingen bezoldigde ambtena ren een beslissing zal zijn genomen. Komt aan de orde de Gemeente-begrooting van *1914. Het rapport der financieele commissie zal bij de betrekkelijke begrootingsposten worden behandeld. Schrijf- en bureaubehoeften. De finan- cieéle commissie teckent hierhij aan, dat voor de aanschaffing van een schrijfma chine niet 's Raads machtiging werd ge vraagd. De Voorzitter erkent dit, waarna op voorstel van den heer v. d. Berg wordt besloten het restant, dat nog op de machi ne moet betaald worden, in 1914 geheel af te doen, door verhooging van den post met f 90 en vermindering van onvoorzien met gelijk bedrag. Nacht- en stille wachten. Mocht in 1914 i niet tot het aanstellen van den derden nachtwacht worden overgegaan, dan stelt de commissie voor, den post met f200 to I verminderen. Nadat door den Voorzitter, betreffende dezen post, in geheime zitting inlichtingen j zijn verschaft wordt de post ongewijzigd vastgesteld. Subsidie Vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken. Het terzake dienende adres wordt' hierop door den \oorzitter aan de orde gesteld. De heer De Rooy betwist niet het nut door de Vereeniging beoogd. Waar echter zal men belanden, wanneer meer nuttige instellingen om subsidie aankolpten. Hij stelt dan ook voor, de subsidie niet toe te staan. De heer Hoogendijk steunt het voorstel. Nadat de Voorzitter heeft medegedeeld zich met de zienswijze van den heer De Rooy te kunnen vereenigen, wordt het voorstel-De Rooy aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Ulant, v. d. Kloot Meyburg en Pannevis. Onderhoud wegen. De heer Hoogendijk merkt op, dat voor 1914 aanmerkelijk meer wordt geraamd dan in 1912 is uitgegeven en vraagt of deze hoogere raming wellicht verband houdt met het leggen van een paardenpad in den Lagewaard. De Voor- zitter beantwoordt dit ontkennend, doch brengt in herinnering, dat de weekloonen van do wegwerkers zijn verhoogd. De heer Pannevis kan geheel met den post meegaanhet meerder geraamde is hier op zijn plaats, omdat de weg op ver schillende punten om vernieuwing vraagt. Bezuiniging zou zich in de toekomst wre ken. Op een vraag van den heer Hoogendijk of nog niet met het leggen van een paarden pad in de Lagewaard is aangevangen, ant woordt de Voorzitter, dat de daarvoor be stemde steen is afgekeurd. Onderhoud schoollokalen. De heer Hoo gendijk zegt, dat. voor een nieuwe schoeiing 200 is uitgetrokken en vraagt of een schoeiing van beton niet de voorkeur ver dient boven een van hout. De Voorzitter beaamt ditde "kosten echter zullen aan merkelijk grooter zijn. Pensionneering gemeente-ambtenaren. Hieromtrent stellen B. en Ws. voor op de ambtenaren 2 pCt. voor weduwen- en wee- zenpensioen te verhalen en het overige voor rekening der gemeente te nemen. De heer De Rooij verdedigt het stand punt, de gemeente zorgt voor haar amb tenaren, en de laatsten voor vrouw en kin deren. Hij stelt dan ook voor, dat de in koop, alsmede de premie voor eigen pen sioen, voor rekening der gemeente wordt genomen, terwijl de ambtenaren de 5 pCt. voor weduwen- en weezenpensioen moeten betalen. Het komt hem billijk voor, dat de ambtenaren iets ten offer brengen met hot oog op de voordeelen, die de pensioenwet hun geeft. De heer Pannevis is het niet met den heer De Rooy eens. Persoonlijk is hij van meening, dat niets op den ambtenaar moet worden verhaald on in dat geval is het een weldaad voor de ambtenaren zonder meer. "Van inkomens van 500 tot ƒ1100 kan niet worden over gespaard om te zorgen voor den ouden dag hij kan meegaan met het voorstel van B. en Ws., ofschoon hij persoonlijk verder wenschte te gaan. De Voorzitter sluit zich geheel aan bij het door den heer Pannevis medegedeelde wijst op verschilliende gemeenten die in vrij wat minder gunstig financieele om standigheden verkeeren, en toch niets op de ambtenaren verhalen. De heer Clant vindt het een groot ver schil of van een inkomen van 600, 12 of ƒ30 zal zijn verschuldigd. Na uitvoerige discussies wordt het voor stel van B. en Ws. verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren v. d. Berg, Hoogendijk, De Rooij, Van Duin. Het voorstel-De Rooij, gesteund door den heer Hoogendijk, wordt, nadat het door den heer De Rooij is aangevuld in dien zin, dat ook de inkoopsom voor vroegere ambtena ren voor rekening der gemeente komt, aan genomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Clant, Van der Kloot, Meyburg en Pannevis. Op voorstel van den heer Van den Berg wordt het opzeggen der pensioenverzeke ring bij de Amsterdamsche Maatschappij van Levensverzekering tot een volgende vergadering aangehouden. Teruggaaf waarborgsommen van de hee ren Baart en Clant. De commissie stelt voor het restant 150 in 1914 terug te be talen. Aldus besloten. Daarna wordt de begrooting vastgesteld in ontvang en uitgaaf op ƒ35,640.72. Naar aanleiding van een adres van den heer Versluis stellen B. en Ws. voor het urinoir nabij de Heul te verwijderen. Na uitvoerige discussies wordt dit voorstel verworpen. Daarna gaat de vergadering over in co mité-generaal voor de behandeling van oen reclame hoofdelijiken omslag. QE VERMETELE. 39) Hij vertelde haar van de heide, die hij zoo goed kende en zoo liefhad; van de prachtige zonsopgangen ver achter de Tors; van de vogels en dieren, hun nesten eu gewoonten; van den reiger op den moerasgrond, de lieve roodborstjes op de ranken der bramen; de hagedissen, en kikvorschen en paddenheel die verruk kelijke wereld, die de heide bevolkte en die haar tot een tehuis voor hem gemaakt had. En zij luisterde naar dat alles, want hij had een diepe, teedere, streelende stem, die men altijd met genot hoorde, en zij ^as gelukkig, want zij was jong en de we reld. waarin zij leefde, was zoo schoon. Zij begreep haar gevoel van geluk niet; ja, zij verweet zich dit gevoeï zelfs, want de uiterlijke omstandigheden waren nog dezelfde en haar broeder was nog in ge baar. Bathurst alleen wist wat hij najaagde; "ij wist, dat hij haar liefhad met iedere vezel van zijn bestaan, en dat zij zoo Ver van hem af was als de sterren. Hij wist hoe broos dat geluk was en «at het maar een dag, een uur kon duren. Daarom schonk hij den beker boordevol, genietende van elk deeltje van een seconde Van dit heerlijk uur, haar aanstarend als zij lachte, als zij haar thee dronk, als zij oosdc, wanneer zij zijn blik ontmoette. oms, ^ant hij had zijn arm altüd nog in den band, soms als zij hem hielp in al die kleine dingen, waarvan vrouwen alleen het bekoorlijk geheim bezitten, raakte haar hand hem even aan, als een vogel met de vleugelen, en dan zag hij, de arme, buiten de wet geslotene den hemel voor zich geopend en gevoelde hij zich gelukkig. De vroege Septemberzon bestraalde de kleine dorpsstraat met haar gulden licht. Zij durfden zich niet aan het raam ver- tooncn, uit vrees herkend te worden daarom hadden zij het dunne neteldoek- sche gordijn voor het raam uitgespannen en dit hun eigen klein koninkrijk van de buitenwereld afgesloten. Slechts het geblaat van een kudde scha pen of het somber geloei van koeien of de zoete geur van een pot met reseda kwam van uit de verte tot hen. Een stout plan. Het was dicht bij tienen, toen zij, door een kloppen aan de deur, uit hun droomen tot de werkelijkheid terug werden ge bracht. Bathurst stond op om open te maken, en zag John Stich en juffrouw Betty voor zich staan, die er beiden wat verontrust en schuldig uitzagen, en wien beiden klaarblijkelijk wat nieuws op de lippen brandde. Mylady! Mylady!" riep Betty opgewon den, zoodra zij haar meesteres zag, „ik heb daareven Sir Humphrey Challoner ge zien aan het mam van den „Koning George" „Geef mij verlof, kapitein", voegde John er bij, terwijl hij zijn mouwen opstroopte over zijn gespierde armen, en ik zal den schurk in een oogwenk de brieven afhan dig maken". „Het zou niet lukken, waarde vriend, en je zou jezelf in een moeilijke positie kunnen brengen, bovendien". „Neen, kapitein", verzekerde John geest driftig, „het ia nu geen tijd om te wikken en te wegen. Ik was een paar minuten geleden op de markt en zag dien duivel- schen vogelverschrikker Mittachip in ge sprek met den bode van het raadhuis, waar mijnheer West zitting houdt". „Wat verder?' Toen de bode weg was, ging Mittachip regelrecht naar den „Koning George". Nu, wat denkt ge dat dit beteekent, kapitein?'' „O", lachte Jack vroolijk over den ijver van Stich, „dat beteekent, dat Sir Hum phrey Challoner een aanklacht zal indie nen tegen zekeren Beau Brocade, een be rucht roover, dien hij zou willen zien han gen met een touw om den hals, zes voet boven den grond". Een onwillekeurige gil van lady Patien- se deed echter den lach op zijn lippen besterven. „Stil, kerel!" zei htfi.ernstig, „we doen daar wat moois, met de lady schrik aan te jagen Maar John Stich keek norscher dan ooit te voren. „Als de fielt dat durfdemompelde hij, zijn groote vuisten ballend. Zijn houding was zoo dreigend, en de uitdrukking van zijn gezicht zoo strijdlustig dat lady Patience, zelfs te midden van haar nieuwe vrees, een glimlach niet kon weerhouden. Beau Brocade lachte hartelijk. .Durven?zei hij luchtig. „Wel, na tuurlijk, durft hij. Hij is ijverig genoeg in het vervolgen van het kwaad, en zal den duivel de moeite besparen hem den weg te moeten wijzen. Maar zeg mij kind' vervolgde hij meer ernstig tegen Betty, „hebt ge Sir Humphrey duidelijk gezien?" „Zeker, zoo duidelijk als de dag", ant woordde zij; „dat oude beest „Hoé was hij gekleed?" „Precies eender als gisteren, mijnheer. Een bruine rok, geborduurd vest, zeem- leeren broek, rijlaarzen, driekanten hoed, in de hand een rijzweep met gouden knop". „Kind! Kind!" riep Bathurst verheugd, „als je mooie oogen je niet bedrogen heb ben, zullen we daaraan ons aller redding te danken hebben". „Wat wilt ge doen?" vroeg Patience nieuwsgierig"; „Heb medelijden met mijn armzalig ver stand, tegen dat van Sir Humphrey Chal loner", antwoordde hij vroolijk. „Ik begrijp u niet". „Maar vertrouwt ge mij?" „Onvoorwaardelijk". „Moge de Hemel u voor dat woord ze genen", zei hij ernstig. „Wilt ge dus alles doen, wat ik u zal zeggen?" „Alles". „Goed, terwijl vriend Stich mijn hoed haalt, zult gij een formeele aanklacht op stellen, met uw naam onderteekend, waar in geconstateerd wordt, dat gij in den afgeloopen nacht op de heide werdt aan gehouden en bestolen door een man, dien ik, uw koerier, duidelijk gezien heb, en dien gij wenscht door mij te laten be schuldigen". „Maar „Ik smeek u, er is geen oogenblik te verliezen", drong hij aan, terwijl hij pen, inkt en papier van den ouderwetschen les senaar nam en dat voor haar neerzette. „Ik zal natuurlijk doen zooals gij wenscht", zeide zij; „maar wat is uw voornemen?" „Allereerst uw aanklacht indienen bij den heer West op het raadhuis". „Men zal u zien, en herkennen, en „Dat zal niet gebeurenmogelijk, dat een paar heibewoners gissen wie ik ben, doch zij zouden mij geen kwaad willen doen. Ik smeek u, doe wat ik u zeg. Elke verlo ren minuut kan onze veiligheid in gevaar brengen". Zijn toon was zoo rustig en gebiedend, dat zij hem instinctmatig gehoorzaamde en de aanklacht opstelde zooals hij had aangegeven,- en ze hem daarna overhan digde. Hij scheen opgeruimd en vol moed, en ofschoon haar hart angstig klopte, trachtte zij vroolijk te glimlachen, toen hi} afscheid nam. „Ik smeek u onderdanig", zei hij, na haar vingertoppen te hebben gekust, en zich gereed makend heen te gaan, „hier te blijven tot mijn terugkomst, en in het naaste halfuur geen notitie te nemen van wat gij mocht hooren of zien. Als ik mij niet vergis", voegde hij er bij, met een guitige flikkering zijner grijze oogen, „zul len er dezen middag rare dingen in Bras- sington gebeuren". „Maar gij?riep ze angstig. „Ik bid u, wees niet bezorgd voor mij. Voor uw dierbare zaak zou ik de gansche wereld willen trotseeren, en zoo gij het wenschtet, zou ik ongedeerd blijven". (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 5