16471 Zaterdag 1 IVovember. A0. 1913, feze <€ou.rant wordt dagelijks, met uitzondering van Eon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Offieieele Kennisgeving. PRIJS DKR ADVERTENTIEN Van 10 regela f 1.05. Iedere regel meer f 0.17Grootore letter» naar plaatsruimte. - Kloine tdyertentiën Tan 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het inoasBeeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Gents; per 3 maanden Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn Franco per post 1.10. 1.30. 1.65. De Burgemeester en Wethouders der ge meente Leiden doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijn vergade ring van den 30sten October 1913, is vast gesteld de volgende verordening: VERORDENING, regelende de uren, waarop het bureau van den Burgerlijken Stand te Leiden voor het publiek is geopend. Artikel 1. Het bureau van den Burgelijken Stand te Leiden is voor het publiek geopend a. op werkdagen van des voormiddags negen tot des namiddags vier uur b. op de Christelijke tweede Paasch- en Pinksterdagen, op den tweeden Kerstdag en den verjaardag des Konings van des voormiddags tien tot des middags twaalf uur c. op Zondag, Nieuwjaarsdag, den eersten Kerstdag en den Hemelvaartsdag, zal het bureau geopend worden op verzoek van een belanghebbende, mits deze tijdig aantoont, dat met de te verrichten werkzaamheid ter beoordeeling van den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand niet tot den vol genden dag kan worden gewacht. Het bu reau wordt onmiddellijk, nadat die werk zaamheid verricht is, weder gesloten. Wanneer echter de Nieuwjaarsdag of de eerste Kerstdag valt op een Maandag of op een Zaterdag, zal op die dagen het bu reau geopend zijn van des voormiddags tien tot des middags twaalf uur. Artikel 2. Deze verordening treedt in werking op 2 November 1913. Op dat tijdstip vervalt de verordening van 14 April 1904 (Gemeente blad no. 17). Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden in zijn openbare vergadering van den 30sten October 1913. De Burgemeester, N. O. DE GIJ S EL AAK. De Secretaris, VAN STRIJEN. Vergadering Tan den Gemeenteraad Tan Leiden, op Dondeidag 6 Nov. 1913, das namiddag» te twee uren. Te behandelen onderwerpen 1. Benoeming van een hoofd der buitenge wone lagere school voot zwakzinnigen. (287). 2. Verzoek van mr. S. J. Fockema Andreae om eervol ontslag als Curator van het Gymnasium(282. 3. Verzoek van J. Tjalsma om het hem in gebruik afgestaan lokaal der school 3e klas se-No. 22 des Dinsdags en Donderdags in plaats van des Woendags en Vrijdags te mogen gebruiken. (284) 4. Verzoek van de afd. Leiden der vereeni ging tot bevordering van de vakopleiding voor handwerkslieden in Nederland om het gebruik van een der lokalen van de Hooge- re Burgerschool voor Jongens. (685) 5. Verzoek van de firma Vroom en Drees- mann om vergunning tot het maken van een overbrugging over de Vischpoort. (283) 8. Voorstel tot verhooging van 'n 2-tal pas sten der begrooting, dienst 1913, waarvan de raming te laag is gebleken en tot toe voeging van eenige nieuwe posten aan die begrooting. C288) 7. Verorden. Houdende wijziging der ver ordening van den 2den Mei 1912 op do Sjt-raatpolitie. (280) 8. Verorden, houdende wijziging der ver ordening van den 26sten Mei 1898 op de Markten. (281) 9. Verordering, houdende wijziging van de verordening van 5 Oct. 1911, regelende de heffing van een plaatselijke directe belas ting te Leiden. (279) .,10. Verzoek van den Alg. Nederl. Ambte- naarsbond te Amsterdam om vaststelling van een verordening, regelende een zestal punten, betrekking hebbende op de arbedds- Vörhoudingen en de dienstvoorwaarden van het verplegend personeel der gestich ten En diegeest", Voorgeest" en „RBijn- geest". (QQQ). Leiden, I November. Wij vestigen de bijzondere aandacht op de offieieele kennisgéving omtrent uren en dagen, waarop voortaan het bureau van ien Burgelijken Stand zal zijn geopend. Gisteravond trad ter herdenking der hervorming vanwege de afd. Leiden en Omstreken" van den Ned. Protestanten- J^d in het kerkgebouw der Rem. Geref. cm. op dr. K. F, Sparnaay, Rem. pred. Q a-Gravenhage. Hij legde aan zijn rede >cn grondslag Ex. 3:7 en 8: Jahwe sprak: Ik heb duidelijk gezien de ellende van mijn volk, dat in Egypte is, en hun geroep van wege hun drijvers heb ik gehoord; want ik ken huD smarten. Daarom ben ik neder gedaald om hen te verlossen uit de hand der Egyptenaren en hen te voeren uit dat land naar een goed en ruim land een land, overvloeiende vaD melk en van ho ning". In het eerste deel zijner toespraak her dacht spr. de gebeurtenissen van 1517 en daarna bracht hij hulde aan de hervormers als aan kloeke helden, en aan God, die hen met Zijn geest bezielde en riep en bekwaamde tot bun werk. In het tweede deel vergeleek spr. het Protestantisme bij een goed, een ruim en een rijk land, waarin het goed was te wonen. Met hem werkten mee om deD avond tot een stichtelijken te maken mej. Kors- wagen, die met zuivere, krachtige 6tem zong: „Biblisches Lied" van A. Doorak en „Kommt Seelen, dieser Tag" van J. S. Bach, en de heer Van Leeuwen door zijn schoon orgelspel. Spreker, zangeres en organist werden door de talrijk opgekomen schare met onverdeelde aandacht gevolgd en hebben aanspraak op de dankbaarheid van allen, die tegenwoordig waren. Het oomitó, verleden jaar opgericht, met het doel op 31 October, den Hervor mingsdag, een samenkomst te houden met belangstellenden in het Christelijk Onder wijs, alhier kan met dankbaarheid terugzien op de samenkomst van gisteravond in de Pieterskerk. De kerk was geheel gevuld. Lieflijk klonk het gezang van de 180 leer lingen der vieT Chr. scholen ''Noordeinde, Pieterskerkgraoht, Pasteurstraat en Mid delstegracht), die gezamenlijk en ieder- af zonderlijk eenige liederen ten gehoore brachten. Aangrijpend schoon was de solozang vaD mej A. Ludwig, door den organist der Pieterskerk den heer C. B. Duyster, bege leid. Vol gloed en ernst wa-s het woord van ds. P. J. Molenaar, uit Den Haag, die naar aanleiding van Gal. 5 1 sprak over de machtige tegenstelling van vrijheid en losbandigheid en die aantoonde, hoe bij de herdenking van onze onafhankelijkheid, van de Kerkhervorming en van den zegen, in de Chr. Scholen geschonken, dan alleen van ware vrijheid sprake kan. zijn, als wij Voortdurend verkeeren in het element, waarin wij thuis behooren. Dat element is het leven in de gemeenschap met God. Na nog gewezen te hebben op de Christe lijke tucht, als het middel om den kinderen te brengen tot de ware vrijheid, en op den zegen van de christelijke school, ein digde spreker zijn rede, die met ademlooze stilte was aangehoord. Ds. Hoogenraad dankte ten slotte allen, die tot het welslagen van dezen avond had den bijgedragen en wees in een woord van diopen ernst op de noodzakelijkheid van het Chr. Onderwijs. De wenscli van ds. Briët, die het samen zijn met gebed en een woord van welkom en een woord vaD dank voor de flinke opkomst opende, is vervuld't W a s eeD goede avond. Door benoeming van den kolonel H. W. van Terwisga tot generaal-majoor, telt het leger thans een opperofficier van slechts 52 jaar, zeker een groote zeldzaam heid, in tientallen van jaren niet voorge komen. Dit springt nog meer iD het oog, als men weet, dat bij het geheele wapen der in fanterie alle kolonels, bijna alle luitenant- kolonels en verschillende majoors,^ouder in jaren zijn. („Avp.") De ,,Sts.-Crt." bevat de gewijzigde statuten vaD de stoom-zeep-, eau-de-colog- ne- en parfumerieenfabriek voorheen San ders en Co., Kon. stoomzeepfabriek al hier. W, Oskam, van Leiderdorp, is be noemd tot agent van politie alhier. Voor den Indiechen dienst is be stemd, ten einde te wordeD aangesteld tot administratief ambtenaar bij het binnen- landsch bestuur de heer F. H. W. Midde- laer alhier. Te Franeker is tot tweeden genees heer aan het krankzinnigengesticht be noemd de heer Van Lier, arts, assistent voor de psychiatrie aan het krankzinnigen gesticht te Oegstgeest. Viertal bij de Rem. Broederschap te Dordrecht (alfabetisch)ds. N. Blokker, pred. te Oudewetering; mr. M. J. A. Mol- ther, pred. te Nieuwkoop; ds. A. O. de Regt, pred. te Alkmaar, en G. J. Sirks, proponent. Ingediend is bij de Tweede Kamer een nota van wijzigingen op het wetsontwerp, houdende bepalingen in het belang van de personen, werkzaam bij het laden en los sen van zeeschepen (Stuwadoorswet). Dezer dagen heeft de hoofdcommissa ris van politie te Amsterdam, de heer H. S. Hordijk, gevolg gegeven aan zijn voor nemen om zijn eervol ontslag aan te vra gen wegens lichaamsgebreken. Naar het ,,Hbl." verneemt, heeft de heer Hordijk, indien de belangen van den dienst zich daar niet tegen verzetten, vóór 16 Dec. e. k. aan de Koningin ontslag aangevraagd. Het blad teekent hierbij aan Een van de gemeente-ambtenaren, die het eerst val len onder de nieuwe Rijkspensioenrege ling, is onze hoofdcommissaris van politie. Zooals het meer gaat bij de uitvoering van nieuwe wetten, deed zich ook hierbij aan vankelijk eenig verschil voor wat betreft de toepassing. De wet bepaalt, dat ,,door Ons worden in elke provincie geneeskundi gen aangewezen, aan wie het onderzoeken van binnen de provincie gevestigde ambte naren of gewezen ambtenaren kan worden opgedragen. De benoeming van de genees kundigen voor het instellen van een onder zoek geschiedt door den burgemeester van de woonplaats van den belanghebbende, of, zoo d,eze burgemeester is, dooT den Minis ter van Financiën. Een der geneeskundigen wordt, indien de belanghebbende dit ver langt, op zijn aanwijzing, benoemd. De be noeming van den tweeden, of, zoo do be langhebbende geen geneesheer aanwijst, die van beiden, geschiedt uit de geneeskundi gen, bedoeld in het tweede lid." Aanvankelijk was men van meehing, dat indien de belanghebbende zelf den genees kundige wilde aanwijzen, deze keuze zou moeten geschieden uit de door de Regee ring aangewezenen. Onze hoofdcommissa ris was het echter met deze opvatting niet eens en wilde geheel vrij zijn in zijn keuze. Toegevende, dat de wet inderdaad aldus viel te interpreteeren, dat geheel vrije keuze geoorloofd is, heeft men den heer Hordijk ten deze zijn zin gegeven. In den Raad van Den Haag beloofde de burgemeester overweging van een denk beeld vaD den heer Helsdingen, om de Raadsleden in de gelegenheid te stellen, tijdens de pauze vaD de vergaderingen iets to nuttigen in het gebouw, waar de verga deringen plaats vinden. H. M dé Koningin-Moeder zal Woens dag 5 November uit het buitenland op Het Loo arriveeren en gedurende ongeveer twee weken aldaar logeeren. Daarna vertrekt iï. M. voor haar winterverblijf naar Den Haag. De majoor der inf., de heer Thomson, zal morgeD de reis naar. Albanië aanvaar den. De Bond van Ned. Locomotief-perso neel onder de zinspreuk „Eendracht maakt macht", en de vereeniging van machinis ten en leerling-machinisten in dienst der Hollandsche Spoor „De Gemeenschap" heb ben een „Ópen Brief" gericht aan den Minister van Waterstaat, de Kamerleden en het Nederl. publiek, waarin wordt aan gedrongen op het instellen van een dienst tijd van niet meer dan 14 uur en een bete re regeling van rusttijd en vrije dagen. De pl. schoolcommissie te Bloemen- daal heeft in oen schrijven aan den Raad haar leedwezen betuigd over het feit, dat als onderwijzeres te Vogelenzang benoemd was no. 3 der voordracht, die geen akte Engelsch bezit. Burgemeester Bas Backer verklaarde zich daarmee eens en verweet den Raad de benoeming te hebben gedaan, zonder kennis te geven, dat men no. 3 wilde. Deze laatste is op de voordracht geplaatst, om dat er geen andere sollicitante was. ,,Als een candidate een aardig gezichtje heeft, maakt zij al gauw een gunstigen indruk op de Raadsleden," meende de voorzitter. De heer Bijvoet dankte voor deze repri mande en de heer Laan verkreeg de toe zegging van den voorzitter, dat voortaan alle Raadsleden bij de proeflessen kunnen tegenwoordig zijn. In een vergadering van de Arnhem- sche Vereeniging voor Handel en Nijver heid had een bespreking plaats van de be zwaren tegen de verordening op de 9-uur- sluiting. Uit de besprekingen bleek, dat de belanghebbenden vrij algemeen waren te gen de tegenwoordige verordening, omdat deze althans volgens do tegenwoordige re dactie, zeer onrechtvaardig werkt. De wensoh werd uitgesproken, dat de Vereeni ging zich tot den Raad zou wenden met het verzoek, de verordening in te trekken of zoodanig te wijzigen, dat aan de bezwa- ren worden te gemoet gekomen. Ten slotte werd een motie aangenomen, waarin wordt opgedragen aan het bestuur, om zich na mens de Vereeniging tot den Raad te wen den, met een met redenen omkleed adres, waarin zal worden verzocht, zooveel moge lijk aan de bezwaren te gemoet te komen of die verordening geheel in te trekken. Dit zal nader in een volgende vergadering worden bepaald. AALSMEER. In den Raad werd besloten den inspecteur der posterijen en telegra fie te berichten, dat afgezien wordt van de aanvrage tot vestiging van een hulptele- graaf- en hulptelefoonkantoor te Oostein- derdijk, waartoe reeds vroeger was beslo ten. Bij de behandeling der gemeentebegro ting wordt lezing gedaan van een Provin ciaal besluit dat met ingang van 1 J an. 1914 door Ged. Staten zijn vastgesteld de jaar wedde van den burgemeester op 1400 plus vrije woning, geschat op 400; van den se cretaris op 1700 en van den ontvanger op ƒ800. Besloten wordt, lettende op den ge zondheidstoestand van den burgemeester, voorloopig, in de verhooging van do jaar wedden van dezen laatsten te berusten. Besloten wordt tot verharding van den Oo9teinderweg, 5500 meter, en de kosten, geraamd op pl.m ƒ6000, uit do opbrengst van een geldleening te bestrijden. Op een adres van de afdecling Aalsmeer van den Bond van Nederl Onderwijzers om verhooging van jaarwedde wordt gunstig beschikt. Het beginsalaris wordt vastgesteld op 700, het eindsalaris op 950. Op een verzoek van de besturen van „Aalsmeers Fanfare" en „Aalsmecrs lvoor- vereeniging", om een waarborgsom van ƒ400 voor het in 1914 te houden nationaal concours wordt in zooverre gunstig be schikt, dat het bedrag wordt vastgesteld op ƒ200 Nadat is besloten tot den bouw van een nieuwe openbare lagere school met onder wijzerswoning, wijk II (dorp) wordt de be grooting vastgesteld in ontvangsten en uit gaven op ƒ67,752.01, post voor onvoorziene uitgaven groot 935.78.1. ALPHEN. Den 8sten November hoopt W Noordenbos den dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaar bij de firma N. Samson, al hier, iD dienst trad. In wijk Hoorn, alhier, heeft zicb de 88- jarige grijsaard Z., door ophanging aan zijn beddek wast, van het leve.d beroofd. BODEGRAVEN. De leerlingen van de Nutsbewaarschóol, alhier, hadden een fees tje in d'o zaal van 't hotel van Haaften, hun aangebode-n door het bestuur' der school. Vele belangstellende oudens waren hierbij tegenwoordig, om te zien hoe aardig de kleuters zongen en speelden en hoe ze smul den van de aangeboden versnaperingen. Bij het naar huis gaaD kreeg ieder nog een stuk speelgoed mede. Mej. Karg) heb hoofd- der bewaarschool, werd als blijk van waar deering van haar werk een geschenk aange boden. De heer L. L. van Schoonhoven, com mies-titulair aan het post- en telegraaf kantoor, alhier, wordt 16 Nov. a. S. ver plaatst naar het bijkantoor Rijnkade te Utrecht. De lieer K. de Graaf, alhier, is bij in schrijving wederom pachter geworden van de brug over en de sluis in den Rijn. HAZERSWOUDE. Naa.r wij vernemen zal het voornemen, alhier éen Gemeento- diaconea te plaatsen, hoogstwaarschijnlijk werkelijkheid worden. Do kerkeraad der Ned.-Herv. Gemeente toch, heeft met Het oog op do inschrijvingen voor dit werk ten bedrage van pl.m. f650, besloten voorloo pig voor een jaar dezen arbeid te aanvaar den. Er zal een bijzondere commissie uit ker- keraadsleden en andere leden der Gem. ge vormd worden voor een bestuur. De arbeid zal buiten de diaoonielais omgaan. Men ver wacht, dat tegen Februari een zuster uit het diaoonossehihuis te Haarlem kan verkregen worden. De nieuwe Ohr. sohool alhier zal a. s. Dinsdag geopend worden. Het gebouw is ge heel naar de eischen des tijets ingericht, be vat 6 lokalen, waatfv 11 een als bewaarschool zal worden gebruikt, en een prachtige gang met granieten vloer tot berging der kleeren. Het schoolhuis belooft eon sieraad van het dorp to worden, terwijl een ruime speel plaats voor de Bchool en naast het huis van het hoofd, door een doelmatig hek van de straat zal zijn afgescheiden. HILLEGOM. Het dames-comité, van den bazar ten behoeve van de School met den Bijbel alhier, heeft de data, waarop deze bazar gehouden zal worden, versteld tot op 2 en 3 December. Met ingang van 1 November worden de vaste stopplaatsen van de stoomtram ingevoerd. Deze halte-plaatsen liggen ech ter alleen in den kom der gemeente, strek kende van de Pastoorslaan tot de Veenen- burgerlaan. Buiten den kom wordt gelijk vroeger overal op tijdig verzoek gestopt. De cursus van het herhalingsonder- wijs van de O. L. School alhier vangt aan met 26 leerlingen, n.m.l. 21 jongens en 5 meisjes. KATWIJK. Het adres dat tegenstanders van negen-uur-sluiting de Raad zullen aan bieden ia onderteekend door 118 personen. Verscheidene winkeliers, die reeds het adres om winkelsluiting hadden ondertee kend, hebben daarna eveneens hun naam gezet onder 't adres der tegenstanders. Nu het aantal tegenstanders dat der voor standers (110) reeds overtreft, zal de ver ordening wel niet tot stand komen. Wij vernamen dat er nu winkeliers zijn, die uit eigen beweging hun zaken te negen uur 's avonds lullen sluiten. KATWIJK-AAN-Z/EE. De bommen der Katwijkscho vloot zijn thans allo van de tweede reis binnen geweest. Sommige log gers zijn reeds voor de vijfde reis in zee. Over 't geheel genomen zijn de resultaten dit jaar best. Sommige loggers hebben bui tengewoon hooge besommingen, terwijl 't er ook met vele bommen goed voorstaat. KOUDEKERK. De vermiste roeiboot is gisteren onbeschadigd iq den Rijn terug gevonden. Hoogstwaarschijnlijk hebben bal dadig© handen het schuitje losgemaakt en laten drijven, hetgeen voor den eigenaar met het oog op liet drukke verkeer op d,en Rijn een groote schadepost had kunnen worden. NIEUW-VENNEP. Alhier vierde men den tweeden feestdag ter herdenking van Neerlands onafhankelijkheid. Was de eerste dag begunstigd geworden door mooi weer, de tweede dag zette in met zonneschijn en -werd een ware zomerdag. Mooier weer kon men zich niet wenschen, al zou men ook Augustus schrijven. 's Morgen arriveerde een korps muzi kanten uit Leiden en kwam met een opge- wekten marsch het dorp in. Dat bracht er de feeststemming al dadelijk in. Ongeveer halftien begonnen de voormiddagwedstrij den, die onder groote belangstelling door een groot getal kijklustigen werden ge volgd. Van de jongens-wedstrijden genoot het wielrijden met hindernissen en van do meisjeswedstrijden het ringrijden op ver sierde rijwielen wel de meeste belangstel ling. Vooral de hooge hoed en de lange schilderskicl, die de kampende wielrijders als hindernissen op hun tocht ontmoetten verwekten groote hilariteit Ten slotte was de uitslag der wedstrijden als volgt, waar bij we alleen vermelden die der hoogste jongens- en meisjesafdccling. Wielerwedstrijd met hindernissen voor jongens van 16 jaar en ouder. Hieraan na men 28 deel. lste prijs C. v. Driel, 2de pr. A. Dol, 3do pr. L. v. Groningen. Ringrijden op versierde rijwielen voor meisjes van 14 jaar en ouder. Aantal deel neemsters 21. lste pr. P. Arensma-n, 2de. pr. W. de Vlieger, 3de pr. M-. Nieuwenhuise. Voor de mooist versierde fietsen zal zoo mogelijk nog toegekend worden lste pr. J. Verbruggen, 2de pr. P. Arensraan, 3de pr. L. v. d. Groef. Ongeveer halftwee begon het ringsteken voor paren gezeten in tweewielige rijtui gen. Verscheidene Hiervan waren keurig met bloemen getooid. Het aantal deelne mende paren was niet minder dan 35. Al spoedig na do eerste rondè violen vele pa ren uit, ovenzoo na de' tweede. Toen be gon een spannende strijd tusschen een acht tal, waarvan ton slotte vier overbleven, die elkaar niets toegaven. Eerst toen men een sohroot als hindernis over den weg legde, viel er een af. De uitslag was als volgt Dames: lste pr. A. Hill, 2de pr. J. Bloui, 3do pr. A. v. d. Pol. Heercnlste pr. J. v. Buiten, 2de pr. T. v. Iperen, 3de pr. J. de Vries. 't Begon reeds te donkeren toen dit num mer afgeloopen was. Nu werd oen rond gang met muziek gedaan, waarna de prij zen werden uitgereikt in het café Duiven voorde. Voor dc mooist versierde rijtuigen zal zoo mogelijk nog een prijs worden toege kend le pr. J. Avis, 2de pr. J. Peters, 3de pr. L. v. Wijk. Te 7 uren begon de bioscoop voorstelling, bijgewoond door naar schat ting 1000 mensohen. Dc beelden door den heer Gaarkeuken van Hazerswoude op het doek gebracht waren scherp en helder en hielden het publiek prettig bezig. Toen cle vorstelijke personen op het doek kwamen en de muziek daarbij de volksliederen speelde, zongen de toeschouwers allen mee. Met den afloop der voorstelling was het programma der feestelijkheden afgeloopen. De feestcommissie had de bruggen van poorten voorzien, die keurig verlicht waren en een schitterend effect maakten. Ook vele particuliere gebouwen waren mooi geïllu mineerd. Op hSt dorp en in de café's heerschte ge zellige drukte en vroolijkheid, door geen enkele wanklank verstoord. Nieuw-Vennep heeft waardig feestgevierd. OUDE WETERING. Het kroos dat op ons dorp in slooten en vaarten in dikke massa's ligt en veel last voor het varen oplevert, is gebleken nog gevaarlijk te we zen bovendien. Gisteren zag n.l. het doch tertje van den heer K. Los geen verschil tusschen grasland en kroos en liep daar door in het water. Gelukkig werd het nog bijtijds bemerkt en slaagdo men er in het kind met behulp van een bootje behouden op het droge te brengen. Voor de herhalingsschool alhier heb ben zich zeven jongens en, zooals gewoon lijk, geen enkel meisje aangemeld. RIJNSBURG. 't Schijnt dat men het weer op de konijnen enz. voorzien heeft. In den afgeloopen nacht werden in de Brouwersteeg 19 konijnen ontvreemd. Do politie zal, hopen we, do dader(s) wel we ten op te sporen TocH zal het wenschelijk zijn een oog in 't zeil te houden en de levende have goed op te bergen. VALKENBURG. Ook hier zijn allo lote- lingen dienstplichtig. Groote teleurstelling voor hem, wien het hoogste nummer ten deel viel en die zich nu in zijn hoop op vrij zijn zoo bedrogen ziet. Als leden van het kiescollege der Ned. Herv. Gem. alhier werden herkozen de hee- ren P. de Wit en A. Peet M.IIzn. Dezer dagen kwam bij de vrouw van

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1