N<>. 16470 Trijdag 31 October. A®. 1913. $eze gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. f i.io. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Onder onze Vroede Vaderen LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN ïan 1o regels 1.05. Iedere regel meer /0,17J. Grootere lettere naai plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 Oents.- Voor het incasseeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANTt Voor Leiden per week 9 Oents per 3 maanden 1 Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn Franco per post 1.30. 1.65. De Jieeren hebben er gisteren van gelust Met (een korte tussohenpoos, om den inwen- 'digen jnenseh te versterken, zijn zij van, 's middags ©én uur tot 's nachts haiféén bijeengeweest Voor de leden, die ernstig! aan den arbeid hebben meegedaan, en niet het ,minst voor den Voorzitter, die de ver gadering heeft te leiden en op alles en nog ,wat moet antwoorden, voorzeker een niet te benijden 'taak. Vergeleken bij andere Gemeenteraden, die goms <dagm achtereen over en naar aanlei ding der begrooting praten, mogen wij ons Uog gelukkig prijzen, dat men haar hier in ééne, zij het dan ook overmatig lange, zitting afdoet. Toch betwijfelen wij het, of het wel goed 'gezien is van B. en Ws., om, zooals gisteren, aan ,do begrooting een lange en vrij be langrijke agenda te laten vooraf gaan. Het had maar weinig gescheeld, of men had .Vandaag moeten terugkomen en dan was er toch nog een geheele middagzitting aan Vastgeknoopt geworden. \Vil men de ook o. i. goede gewoonte kunnen handhaven, de begrooting op één dag te behandelen, dan doet men 't best er niets anders van bebeekenis bij te halen. Het werd gisteren haast vier uren eer men met de algemeeno beschouwingen aanving. En er Werd vooraf heelwat afgepraat en afgedaan. Allereerst werd weer de heer Pera inge zworen. Alen kon het hem aanzien, dat hij blij was weer onder Leidens Vroedschap te zijn opgenomen en. zijn medeleden begroetten hem ook met applaus, toen hij na een korten gelukwensch van den Voorzitter weer op zijn ouden stoel plaats nam. Wel is. waar moet hij, als'zijnd© slechts voor twee jaar gekozen, weer in 1915 aftreden, maar het derdei 'district zal hem dan wel weer op nieuw ,een mandaat geven. Hij behoeft daar voorloopig de ongunst der kiezers, die hem nog al eens parten heeft gespoeld, niet to .vreezen Do discussie nam een aanvang met de behandeling van het verzoek dor gemeente werklieden, om ook voor 1 Januari nog jn aanmerking te> komen voor loonsverhooging. Zij hebben blijkbaar gemeend, dat dit niet in de bedoeling van B. en Ws. lag en dit bleek ook juist gezien. Dit college wildo deze loonsverhooging te gelijk behandelen met de in uitzicht gestelde regeling van het minimum-loon en den maximum-arbeids tijd in gemeentebestekken, die weer verband moeten houden met .de loonen in particu lier© bedrijven. De hoeren Van der Pot, Sijtsma en Van Tol verzetten zich daartegen, de Voorzitter wilde niet toegeven en men kwam overeen den strijd te verdagen tot de behandeling, van den post „Onvoorziene uitgaven" bij de" begrooting; dat was aan het einde van de zitting. Laten wij al dadelijk zeggen, dat1 B. en Ws. ten slotte voor den aandraag-,! uit den Baad om voor 1 Januari met een-- regeling te komen, zijn bezweken, wat wij, nu men ook tot de verhooging der toch altijd beter gesitueerde technische ambtena ren had besloten, welke reeds op 1 Janu ari zal ingaan, niet meer dan billijk achten. Over de verhooging der technische ambte naren is nog al heel wat gepraat. Ei' is vooral tegen d© verhooging van den inge nieur van gemeentewerken met f 400 geop poneerd, waar men nog geen jaar geleden na lampele discussie diens salaris had vastgesteld en nog krachtiger en door meerderen werd er verzet aangeteekend tegen de persoonlijke toelage van f500 aan den directeur van gemeentewerken. s Ten slotte is de voorgestelde verkooging ter'toch doorgegaan met nog f 100 moer dan B. en Ws. hadden voorgesteld- De heer Van der Pot meende, dat d© Inspecteur van het Bouw- en Woningtoezicht, die ook aan hot hoofd van eon zelfstandigen diensttak staat, iets meer moest hebben dan alle andere amb- ten aren en de groote meerderheid van den Baad bleek het met hem eens. Inplaats van f2150 zal deze wijziging de gemeente nu f2250 per jaar kosten. Het drukken voor rekening der gemeente van de door mr. Fokker aangeboden „Sta tistiek van Leiden," waarmee een f 600 zal heengaan, vond ook geen onverdeelde instem ming. De heer Korff wilde eerst nog aan het schiften gaan, wat natuurlijk niet moge lijk en ook niet noodig was, cn op de kosten van drukken weinig invloed zou gehad heb ben. Do meerderheid was echter voor het laten drukken. Voor hen, die met de ge meente meeleven, zal het ongetwijfeld oen goede vraagbaak zijn, die, wanneer men iets wil weten van Leiden on het vroegere met het tegenwoordige vergelijken, slechts zel den in den steek zal laten. De verkooging der iarieven voor de vér* Poging op „Endegeest" en ,vRhijngeest" ia er °°k niet onaangevochten doorgegaan. De hoer Reim'eringer was slecht te spreken ovër de voorgestelde betaling door de patiënten voor extra versterkende middelen en voor het apartgebruiken van de maaltijden. Do practijk heeft echter geleerd, dat het zoo niet langer ging. Door het dwingen en» drei nen der patiënten zenuwlijders plegen lastig te zijn geven de geneesheeren dik wijls toe, allerlei versnaperingen en verster kingen voor te schrijven, die niet bepaald noodig, soms zelfs niet eens wensohelijk ge acht mogen worden. Wij hoorden voor een patiënt 275 extra eieren noemen, enz. Als de lui dat zelf betalen moeten, zal dit wel anders woTden. Hetzelfde geldt voor het apart de maaltijden gebruiken. Wij vinden dan ook dezen maatregel, die trouwens in alle sanatoria geldt uitnemend, vooral ook uit het oogpunt van" billijkheid jegens de pa tiënten, die meer bescheiden en minder in halig zijn. En zoo kwamen wij eindelijk tot de alge- tmieene begrootingsbesohouwingen, waarvoor wij moeten verwijzen naar het verslag, el ders in dit blad. Het is voornamelijk de vrijzinnig-demo cratische Raadsfractie geweest, die allerlei wensohen en bezwaren heeft te berde gebracht en die meenen,"dat B. en Ws. er in menlig op zicht meer vaart moeten inzetten. Het vraagstuk der grensuitbreideng eischt dringend voorziening en ook de Raadsleden werken niets aan voortgang; de verbetering der volkshuisvesting gaat hen niet vlug ge noeg. De liger Sijtsma berekende, dat men in het tempo, Waaróp nu wordt gewerkt, na een eeuw de ergste krotten zou hebben opgeruimd. En eindelijk wilde men de be lasting meer progessdef maken. Daar tegen over heeft vooral de heer Harteveld in zijn maidenspeech met enthusiasm© het wijs en voorzichtig beleid geprezen, waarmede de heer Pera en tot op zeker© hoogte ook de heer Vergouwen instemden. Het was echter de Voorzitter, die in een humoristische causerie de goede luim heeft hem den geheelen langen dag niet verlaten, al merkten wij in den laten avond wel ©enige vermoeidheid op zijn gelaat de aanvallen heeft afgeslagen. Hij noemde een lange reeks van zaken op, die in een moderne stad tegenwoordig be- hooren en waarbij Leiden mee in de voorste rijen staat. Hij vergat daarbij ook niet de verplicht© winkelsluiting te noemen, hoewel hij voor zich daarop volstrekt niet trotschJ was. Zeer uitvoerig behandelde hij het vraag stuk der belastingen en toonde aan, dati wij miet een progressie vooral niet op dien weg zouden komen. Progressie, zboals de heeren willen, is volgens hem in Leiden niet mogelijk. De cijfers, die do Voorzitter daarbij gaf, leken zeer overtuigend, maar waren staande de vergadering niet te controleeren. Daar eerstdaags het door B. en Ws. in gediend voorstel tot herziening van de hef. fingsverordening en behandeling zal komen, mogen wij verwachten, dat dit onderwerp nog wel. eens ter sprake zal komen. Het leent zich ook beter voor een aparte behan deling. de avondzitting kwanten eerst de ver- schillende artikelen in behandeling. Het leeuwendeel der bespreking heeft de .^geihet'ntereiniging opgevorderd, in verhand Wet de daarover ingediende nota van den heer Fokker. Het is daarbij duidelijk geble ken, dat deze zaak in uitvoering een leelijk© tegenvaller blijkt te zijn en de heeren, die indertijd sceptisch tegenover het rapport der deskundigen stonden, noode en slechts op' gezag van B. en Ws., die in het rapport vertrouwen stelden, meegingen, worden nu door de feiten in het gelijk ge steld. De heer Korevaar heeft het ridder lijk erkend: „het is een tegenvaller". Het minst beviel ons de goedpraterij van het rapport door den heer A. Alulder, ;wat hem trouwens ook niet goed gelukte. Aleer konden wij nog voelen voor de mede- deelingen van den heer Fischer, dat de zaak der vuilverbranding nog nieuw is en er telkens veranderingen in de techniek komen, terwijl wij met den heer Hoogeboom hopen, dat ten slotte ook de techniek met betrek king tot de opbrengst zal meevallen. Deze nieuwigheid is er echter een, welko wij voorloopig de gemeente niet benijden. Zij is B. en Ws. trouwens niet opgedrongen door den Baad, maar uit eigen boezem van het College oj>gekomen. De heer Fokker heeft beloofd, dat hij er nu niet meer over zal spreken. Alen, nam die mededeeling een beetje wantrou wend op en wij zouden hem dan ook, om woord te houden, wel willen herrinneren aan den Psalm, waarin gesproken wordt van feen wacht voor de lippen. De heer Van der Eist heeft een voor stel gedaan om de klinkers en de trottoirs aan den Stationsweg te vervangen door te gels, wat f 3400 moest kosten. De Baad wilde er o. i. terecht niet aan. Oolc is gévallen het voorstel van den heel' De Boer óm de subsidie voor „Schoolltinder- voeding" te brengen van f1500 op f2000. Hij 9tuurde dit voorstel met zulk een goe den moed in zee, vermoedelijk nog onder den indruk van het verleden jaar behaalde sucoes. Bestreden werd hij niet., men stemde het voorstel kort weg met 17 tegen 10 stem men af. Dat de wethouder van. onderwijs ook tegen het voorstel stemde, zal dezen ep. genen voorstander misschien hebben ver wonderd. De Schouwburgsubsidie is er weer royaal doorgegaan als werd bij den post, ouder gewoonte, stemming gevraagd. Nog werd er gestemd en heel wat. gepraat over het voorstel-Sijtsma, later vervangen door een motie-Fokker, om- een lid van den Raad als gedelegeerde in het bestuur der „Vereeniging Bibliotheek en Leeszaal" te doen zitting nemen, zoolang aan deze Ver eeniging subsidie wordt verleend. De motie viel, eensdeels omdat men zul ke gedelegeerden in diverse gesubsidieerde Vereenigingen niet noodig achtte en voorts en dit werd eerlijk door den Voorzitter, die blijkbaar geen vriend der leeszaal is, erkend omdat men aan de inrichting geen meerder cachet wilde geven. Zoo zoet jes aan, al pratend en hamerend, onder een glaasje wijn of een kopje thee, waardoor de geest er een beetje in bleef, liep de be handeling naar het eind. Een nog al gewich tige bespreking vormde die over de wijze, waarop hier van gemeentewege de armver zorging wordt gedaan, waarmede onder toezicht van B. en Ws. de passantenmees- ter, tevens concierge van het Stadhuis, is belast, die dit werk op zeer verdienstelijke wijze doet, wat volgêns mr. Van der Pot niet wegneemt, dat het volstrekt niet ge schiedt volgens de grondslagen der nieuwe Armenwet. De heer Briët viel hem daarin bij en meende, dat men zal moeten komen tot een afzonderlijke commissie of een Burgerlijk Armbestuur. „Wie zal dat betalen?" zuchtte ook nu weer de burgemeester, die echter tevens even aan het adres van mr. Briët verzeker de, dat de gemeentelijke verzorging in ieder geval doeltreffender en minder vernede rend was dan do kerkelijke bedeeling, in den vorm van soep en brood. De vraag of de loonregeling der gemeen tewerklieden nog vóór Januari 1914 zal ko men, vormde het langdradig slot van de be sprekingen. Wij hebben boven reeds gezegd met welken uitslag. De begrooting werd nu vastgesteld in inkomsten en uitgaven op ƒ3,370,285, d. i. ongeveer 49,000 meer dan de oorspronke lijke raming, voor de plaatselijke directe belasting is uitgetrokken ƒ470,436. Wij zullen dus ongetwijfeld in 1914 meer belasting moeten betalen dan dit jaar. Met deze verzekering, meer dan eens door den Voorzitter gegeven, vertrokken in het nachtelijk uur onze vroede vaderen naar hun respectieve woningen. Zij hadden hun presentiegeld ad ƒ2 wél verdiend, per uur gerekend zal het zoo wat 20 ets. zijn en dat voor nachtwerkEen werkman-Raadslid zou bij zijn baas nog meer verdienen. Men ziet het, om het voor deel behoeft men ook geen Raadslid te zijn. Lezdien, 31 October. Benoemd zijn tot leden der commissie van voorbereiding van de derde Vredes conferentie in Den Haag, prof. De Louter, te Utrecht, en prof. Van Vollenhoven, al hier. De heer H. J. van Urk, adj.-commies ter Secretarie, afd. Alilitaire Zaken alhier, heeft met. ingang van 1 Januari a.s. als zoo danig eervol ontslag aangevraagd. Door den heer W. Fontein^ architect alhier, werd hedenmorgen in Zomerzorg,v aanbesteed het bouwen van een landhuis aan de Oegstgeesterlaan alhier voor reke ning van den heer P. J. van Hoeken. Inge schreven werd door de volgendie heer-en. Voor het werk in massa: M. van der Bent en A. F. Zwanenburg te Katwijk-aan-Zee, f 24.600, D. v. Lith f 22,884, A. Har té velt en A. de Vrind f 22750, H. I. S'loots f 20.700, H. Korswagen f 20,000, allen alhier en P. A. Koudenhoven te Den Haag f 18.733. Voor het metselwerkM. van der Bent en A. T. Zwanenburg te Katwijk-aan-Zee (Ihei- en grondwerk inbegrepen) f 18.580. H. Komvragen, (jhoi- en grondwerk inbegrepen) f14.849. D. G. Barten en W. Oudshoora, Gheiwerk inbegrepen) f 11.300. P. L. Neute- boom f8725, A. Smittenaar f8640, en A. Hartevelt en A. de Vrind f 8550 (grond werk inbegrepen) allen alhier. Voor het timmer verk: M. de Koert f6188, met heiwerk f 8990. Voor het steenhouwerswerk. F. Soupart f 2140, en firma. G. de Vink f 2400. Voor het stukadoorswerk: T. J. D. Wel link f675, J. Verhoef f 658, en G. F. Bar telsman f647.50. Voor het lood- en zink werk: H. de Kier f515, P. van den Broek i 470, J. van der Heyden, f 467, L. Beekman f434 met aanleg van gas-, water- era electrische leiding f 950. P. Woestenberg f 389, de water-, gas- en electri9che leiding f466. Voor het schilder- en glaswerk: S. Hoope f 1800, P. van den Wijngaard f 1695. T. Witteman f 1493, L. W. J. van der Drift f 1470 en J. van den Berg, f 1173. Voor het behangerswerk H. I. Geenjaar f 210, allen alhier. Bij de de-ze week gehouden aanbeste ding voor rekening van de N. V. voorheen L. van Nifterik Hzn. door den heer W. Fontein architect alhier werd gegund: Het timmerwerk aan den heer J. W. Rij- neveldt; het steenhouwerswerk aan den heer D. W. Loeber; het lood- en zinkwerk aan den heer J. v. d. Heyden en de aanleg van gas- en waterleiding en het smidswerk aan de firma M. Langezaal en Zn. In de alhier gehouden ledenvergadering van de afd Leiden der S.-D. A.-P. werd de volgende motie aangenomen: „De afd. Leiden der S.-D. A.-P., bijeen in huishoudelijke vergadering op Woensdag 29 October 1913, gecien het karakter der onafhankelijkhcidefeestviering, spreekt als haar meening uit, d!at het de plicht is van alle partijgenooten, om zich, tenzij zij ge dwongen worden, te onthouden van de onaf- hankelijkh-eidsfeesten, en besluit deze mo tie te publioeeren. Te Rotterdam is geslaagd voor het examen vrije- en orde-oefeningen der gym, na-stiek mej. N. Kromhout, van Boskoop. Verplaatst is met ingang van 3 Nov. a. s. de rijksveldwachter W. J. v. d. Berg van Den Haag naar Rijnsburg. Tot secretaris van de Vereeniging van Nederl. Werkgevers in Den Haag is benoemd mr. Q. J. Terpstra, thans com mies-redacteur ter gemeente-secretarie al hier. De heer Terpstra zal zijn functie op 1 Januari a.s. van den heer Smissaert overnemen- De Raad van Zaandam heeft m-t 10 tegen 6 stemmen afwijzend beschikt op het verzoek van het centraal-drankweer-comité, om de verordening, regelende de 9-uur- sluiting der winkels, ook van toepassing te verklaren op de café's. Naar aanleiding van het voorstel van B. en Ws. van Zaandam, om opnieuw over te gaan tot openbare verpachting van ker- mis-standplaatsenin verband waarmee was ingekomen bet verzoek voor afschaf fing der kermis, heeft de gemeenteraad een principieel kennisdebat gehouden. In de gegeven omstandigheden werd te Zaan dam dit vraagpunt beheerscht door den financieelen nood. Voorstanders van af schaffing durfden uit dien hoofde niet vóór stemmen. Met 13 tegen 3 stemmen die der anti- rev. leden werd besloten de kermis te handhaven en de standplaatsen te ver pachten. De Raad van Edam besloot tot het op wachtgeld stellen van vier "onderwijzers aan de openbare school te Volendam. Een bijzondere school is daar bijna gereed en op 1 Jan. 1914 zullen de lessen aanvangen. Het gevolg zal zijn, dat ongeveer 225 van de 250 leerlingen de openbare school gaan verlaten. („Hbld."). Naar de „Haarl. Ct." verneemt, zal het lid van de Eerste Kamer, de heer J T. Cremer, vergezeld van zijn echtgenoote dezen winter een reis naar Indië maken. In een „gecombineerde bestuursverga dering van Middenstanders", allen winke liers, te Amsterdam, is een circulaire sa mengesteld, die gezonden zal worden aan de inwoners van Amsterdam. In deze cir culaire wordt gevraagd aan een der vier Raadsleden, die het voorstel deden om de Verordening op de Winkelsluiting in te trekken (de heeren Ter Haar, Ruys, Suto- rius en Zwart) een betuiging van instem ming met dit voorstel te zenden. De Geref. Zendingsbond heeft te Utrecht een algemeene vergadering ge houden. Als bestuursleden werden herko zen ds. Boonstra, te Schoonhoven, ds. Van Ingen, te Harderwijk, en ds. Beeken kamp, te Delft. Als redacteur van het Orgaan werd gekozen ds. Mastrigt, te Bar- neveld, en als leden van de commissie van den Zendingsdag werden aangewezen ds. Klomp en de heeren Vermooten en Van Es. Als leden der propagandacommissie werden benoemd ds. Batelaan, te Ouder kerk aan den IJsel, ds. De Bruin, te Rijs- sen, en ds. Van Dorp, te Bodegraven; als bibliothecaris werd gekozen ds. Van In- gen, te Harderwijk. De heer Vermooten, penningmeester van de Commissie voor den Zendingsdag, deed mededeelingen- omtrent den gehouden Zen dingsdag. Alet inbegrip van de opbrengst van de zendingsbloem is het batig saldo ruim f 1410. Aan handwerken is op den 'Zendingsdag voor f 156 verkocht. Het sal do werd afgedragen aan den penning meester van het hoofdbestuur. Ds. De Bruin, secretaris der propagan dacommissie, deed mededeeling over de winterspreekbeurten. Reeds voor meer dan CO spreekbeurten is een regeling getrof fen, over nog andere wordt gecorrespon deerd. Gesproken werd over verschillende mid delen om het ledental te vergrooten. Na breedvoerige besprekingen werd het bestuursvoorstël tot wijziging van de sta tuten, met het doel dat bepaald wordt, dat allen, die namens den Geref. Zen dingsbond willen uitgezonden worden, moe ten behooren tot de Ned.-Herv. Kerk, aan gehouden tot de volgende vergadering. De opperwachtmeester van Rijen en de wachtmeester 1ste kl. Stok, van het 3de regiment veld-artillerie te Breda, zijn, naar de „Bred. Ct." meldt, aangewezen om den kolonel De Vser te vergezellen naar Albanië. Te Vlaardingen is' benoemd tot ge meente-secretaris de heer G. J. Hardick, hoofdcommies ter secretarie aldaar. Ged. Staten van Noord-Holland heb ben het salaris van den burgemeester van Haarlem bepaald op f6000 en dat van den secretaris op f 4500, beiden met ingang van 1 Januari 1914. Naar de „Prov. Gron. Ctr." meldt, is een voorstel van B; en Ws. van Ste- dum, om den heer G. Th. Beishuizen, on derwijzer, te ontslaan, genomen met al gemeene stemmen. Het geschiedde we gens onbehoorlijk optreden tegenover het hoofd der school in de school in het bijzijn der leerlingen. De heer Jüeishuizen is hoofdbestuurdei: van den Bond van Ned. Onderwijzers en lid van de Prov. Staten. In een te Leeuwarden gehouden ver gadering van het provinciaal comité der Chr.-Hist. Unie in Friesland, is een motio aangenomen, waarin wordt gezegd: Gehoord de tactische en principieel© bezwaren, gerezen in den boezem van fle verschillende kiesvereenigingen in Fries land, draagt het bestuur op een onderzoek naar den omvang en den ernst in te stel len van die bezwaren en de middelen aan te wenden tot wegneming en voorkoming daarvan. HILLEGOM. Op uitnoodiging van dq Ger. Jongelingsvereeniging heeft gisteir avond prof. Diepenhorst, van Amsterdam,- in de Ger. Kerk alhier gesproken ovei „Calvijn en Servet." In een mooie rede! zette de spreker uiteen de aanleiding tof het vonnis over Servet, de houding van, Calvijn, ten opzichte van dit vonnis, enj ten slotte het oordeel der Calvinisten oveifl beide, deze punten. Het kerkgebouw waS vrij goed bezet. KATWIJK. Voor de loting 1914 zullen! 61 lotelingen t<cr inlijving worden opgeroe» pen; van de 118 ingeschrevenen, namen: er 64 aan de loting deel, zoodat er slechts! 3 zjjn vrijgeloot. Alhier zal worden opgericht, op mi» tiatief van mej. Van Walsem, een Zen» dingsstudieclub. De tot-standkoming van deze club is een gevolg van een bezoek' aan de Zendingsconferentie te Lunteren' en bevorderd door een lezing van dr. Gun» ning, deze week de 's-Gravenhage gehou. den. KATWIJK-AAN-ZEE. Bij Kon."besluit is aan den heer G. L. Walter, gewezen hoofd der Openbare M. U. L. O.-school aan den Sluisweg alhier, wélke school dit jaar werd opgeheven, een wachtgeld verleend, groot f1480. KOUDEKERK. Gisteren vermiste de schilder v. B. zijn ijzeren roeiboot. Alle navraag baatte niets, zoodat zij waars schijnlijk is gestolen. Dc zaak is in handen; der politie. LEIDERDORP. Alle negen loteiingen dezer gemeente, der lichting 1914, zijn! bestemd om te worden ingedeeld. NOORDWIJK-AAN-ZEE. De heer H, Sweers, alhier, is bij resolutie van denj Min. van Kol. ter beschikking gesteld van den Gouv.-Gen., ten einde te worden be-i noemd tot klerk bij den post-, telegraaf-: en telefoondienst daar te lande. Ons bericht over vrouw K., die Zon» dagavond in een vlaag van opgewndem heid; verband houdende met haar zwakke geestvermogens, het duin was ingeloopen,- behoeft om der waarheidswille rectificatie en aanvulling. Het zoeken paar de vrouw; is geschied onder leiding van de politie., Veldwachters en burgers, die behulpzaam wilden zijn, hebben met lantaarns het duin en het strand zóó afgezocht, dat zij de gansche breedte konden overzien. Om één uur des nachts (en dus niet om drie uren) had men de vrouw gevonden. Als de politie eer gewaarschuwd was,; zou de vrouw wellicht ook eer gevonden; zijn. In de plaats van den heer II. dei Boer, die als zoodanig heeft bedankt, is benoemd tot directeur der Chr. Zangver» eeniging „Zingt den Heere" de heer Joh.: Kres, te Oegstgeest, organist bij dc Ned,» Herv. Gem. te Noordwijk-Binncn. OEGSTGEEST. Hier is opgericht een gymnastiekveroeniging „O. D. I." met 18 leden. Het bestuur bestaat uit de heeren P. Fontein, directeur; J. Koudstraal, secrci taris; H. Koome, eerste penningmeester'; N. Breedijk, tweede penningmeester; G* Vreeken en D. v. d. Me'y, commissaris» sen en J. v. d. Luyt, algemeen plaatsverv* De oefeningen zullen gehouden^ wordon in de remise van het „Witte Huis." RIJNSBURG. Dc heer J. Wiersma, om 'derwijzer aan de Ned.-Herv. school, hoofd! de heer J. G. Vreeswijk, alhier, is als zooj 'danig benoemd aan de bijz. school te Nun1 speet (Gelderland). I VOORSCHOTEN. Om te spreken ovec de belangen der Zending, zullen ook do»

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1