16460 Maandag 20 October. A®. 1913. $eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. IJoiiii Brocade. DE VERMETELE. DA&BLAD PRIJS DER JJDYERTENTIEN: Van 11> regela ,'1.05. IeCere regel meer ƒ0.171. drootere lettere naai plaatsruimte. Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents, Yoor het inoaeeeeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Oents per 3 maanden l 1 l f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agonten gevestigd zijn w 1.30. Franco per post 1.65. Leiden, 20 October. Het winterseizoen van volksconcerten werd gisteravond in het Volkshuis, alhier, waardig ingezet met een muziekuitvoering, gegeven door mej. Van dor Harst en mevr. Van der Linden van Snelrewaard. Een volle zaal luisterde zoo aandachtig en in zóo 'groote stilte, dat duidelijk gehoord werd het praten van een paar bezoeksters op de gaanderij en eenige meisjes beneden in de zaal. Onder het fijne pianospel wae dit zéér storend, ook voor de pianiste. Dat dit praten zoo opviel, bewijst mtiisscbên hoe uitstekend de houding van het publiek bij d:eze concerten isdie er komt, komt in derdaad om de muziek. Mej. Van der Harst oogstte veel bijDo luidruchtigste uiting er van was eohter niet de grootste. Zonder eenigen twijfel hebben de geestelijke liederen het meest genot ge geven, zelfö ondanks de niet eigen taal. De gloedvolle Bijbelsche liederen va»n Dvor&k, zoo vol temperament, werden praohtig ge zongen: het eerste klonk aangrijpend schoon. De pianiste drukte door haar voor naam spel een stempel van ingetogenheid op het geheel, dat hoogst weldadig aandeed. Of het publiek zich rekensohap gaf, dat zij ook eigen werk vertolkte? De roodpurperen herfstasbertjes en de bladeren van Amerikaansche eiken deden prachtig in de Tustige, stemmige zaal. Voor zeer-velen zal de herinnering aan dezen avond te midden van hun arbeid een ver kwikking zijn en zullen zij beiden kunstena ressen zeer dankbaar zijn. Te Breda slaagde voor het examen in 'de vrije- en orde-oefeningen de heer H. Ver- eluys, van Leiden. De 1ste luit. J. H. Sonne is met ingang van 16 Nov. a.s. ontheven van zijn detachee ring bij het leger in Oost-Indië en ingedeeld bij het 4de regiment infanterie alhier. Op het drietal voor predikant bij de Ev.-Luth. Gera. te Deventer komt voor ds. J. W. Brass, alhier. De onthulling van het borstbeeld voor William Stead, dat een plaats zal krijgen in het Vredespaleis, zal, volgens de ,,N. R. Ct.", geschieden op 15 April van het vol gende jaar, den tweeden verjaardag van den 'ondergang van do „Titanic", waarbij Stead het leven heeft gelaten. Er heeft zich een Ned. Studenten-Ge- heelonthoudersvereeniging gevormd, waar toe leden uit Amsterdam, Leiden, Utrecht en Delft zijn toegetreden. Het hoofdbestuur is samengesteld als volgtG. Westmijse, voorzitter; H. Peeters, secretaris; mej. A. Kuyper, penningmeesteresse en H. C. P. de Bruin, alg. bestuurslid. De zetel der vereeniging is gevestigd te Utrecht. De Raad van Gouda heeft met 12 tegen 4 stemmen een motie van den heer N. A. van der Ree aangenomen, waarbij in begin sel werd besloten tot het geven van steun aan de Vereeniging ,,Het Arolksbelang", voor het verkrijgen van een voorschot van het Rijk van f 138,000 ten behoeve van den bouw van 63 arbeiderswoningen op een ter rein aan de Nieuwe Gouwe, in de nabijheid van het Van-Bergen-IJzendoorn-park. Te Rotterdam is wederom een be langrijke voordracht verschenen. Tot nu toe loopt de kortste verbinding van het centrum der stad naar het Noor den van Hoofdsteeg naar Halvemaansteeg via Kipstraat naar Korte Pa-nnèkoekstraat, Halstraat en Lange Pannekoekstraat, over het geheel zeer onooglijke sloppen. De com missie voor do plaatselijke werken stelt voor, deze straten, alleen voor het voetgan gersverkeer van beteekenis, te verwijden tot 10 M.-straten, met dien verstande, dat de Halvemaansteeg een-trappenstraat zal worden. Yoor een deel van dien weg gaat de commissie verder, namelijk voor do Hal straat, die zij op 20 M. wil brengen, omdat hierdoor verkregen wordt, dat het nieuwo bibliotheekgebouw, aan de Botersloot ont worpen, dan geheel vrij komt te staan. Nu men in die buurt toch gaat breken en onteigenen, wenscht de commissie te ge lijk over te gaan tot opruiming van de Vogelenzangbuurt. Daardoor kan de minder waardige bebouwing aldaar door een betere worden vervangen en tegelijkertijd dan de De Breedestraat op haar tegenwoordige breedte van 12 M. naar de Nieuwe Markt worden doorgetrokken, waardoor verbinding van het laatste plein met de Goudsche Wagenstraat wordt verkregen. Yoor deze plannen is onteigening van 103 perceelen noodig, waarvan de waarde op f 1.212.500 wordt geschat. Waartegenover staat de waarde van den overblijvenden bouwgrond, die op f437.500 wordt aangenomen. Aldus het plan der Commissie voor de Plaatselijke Werken, dat echter tegenkanting ontmoet, wat den eersten verkeersweg betreft, bij de Commissie voor de Financian, terwijl ook bij B. en Ws. geen meerderheid kon worden verkregen. In tegenwoordigheid van dames en heeren genoodigden en het personeel had gister in het nieuwo gebouw van de kanto ren der Rotterdamsche Bankvereeniging aan het Rokin te Amsterdam, de aanbieding plaats van den gedenksteen, welken de di rectie ter gelegenheid van het 50-jarig ju bileum der instelling van het personeel ten geschenke mocht ontvangen. De gedenksteen, uit tegels samengevoegd, is in de voorhal in den muur geplaatst. Op een met bloemen getooid spreekgestoel te staande nam de heer A. B. A. van Ke tel, algemeen procuratiehouder het woord, om met passende bewoordingen de directie te vragen, of zij genegeü was dezen steen als geschenk van het personeel te aanvaar den. Namens de directie sprak daarop de heer W. Westerman, verklarende volgaarne dit kostelijk geschenk te willen aanvaarden, omdat het zoozeer wee6 op de goede ver standhouding tusschen directie en perso neel. Er bestaat wel een ijzeren discipline bij de instelling, aldus spr., maar deze gaat gepaard met een warme genegenheid voor u allen. Spr. deelde dan mede, dat bij de a.s. reglementswijziging voorstellen zullen wor den ingediend om te komen tot stichting van een rust- en herstellingsfonds voor het personeel. Met een „Leve het personeel der Rotterdamsche Bankvereeniging" met levendig handgeklap toegejuicht, besloot spr. Nog sprak mr. dr. J. P. van Tienhoven, die wees op de wijding, welke deze steen geeft van het oude aan het nieuwe gebouw. Men meldt ons uit Apeldoorn: Gister^ avond om half elf vertrok Z. K. H. Prins Hendrik met den D.-trein, waarin een ko ninklijk rijtuig was gekoppeld, naar Duitsch- land. Z. K. H. was vergezeld van eenige heeren, waarondeer zijn adjudant kapitein Ruys en enkele jachtmeesters. De reis ging naar Oberhof, in Thüringen, waar de Prins hedenmiddag aankomt. Het doel der reis is het bijwonen van een groote jachthondenkeuring en demonstraties met gedresseerde jachthonden. Prins Hendrik is voornemens 3 4 dagen in Oberhof te ver toeven, om daarna voor een drietal weken naar Dobbin te gaari. De gezondheidstoestand van den Prins ia uitmuntend. i Ter viering van het eerste lustrum der Ned. Zion. Studenten-organisatie waren gistermiddag „American", te Amsterdam, tal van studeerende Zionisten en reünisten bijeen. De heer R. J. Spitz, voorzitter der orga nisatie, heette de aanwezigen hartelijk wel kom en deelde mede, dat gelukwenschen waren ingekomen van tal van buitenland- eche en binnenlandsche studentenvereeni- gingen, Zionistische en algemeene. Ook de rector-magnificus der gemeentelijke univer siteit, prof. dr. R. H. Saltet, gaf van zijn belangstelling blijk door aanwezig te zijn. Namens de reünisten sprak mr. J. Cohen, uit Leiden, een woord van hulde en geluk- wensch. De heer Nehemia de Lieme, president van den Ned. Zionistenbond, bracht de hulde van dit lichaam over, en mej. O. Francken droeg het derde jaarboekje aan de reunis- ten op. Spreekster en sprekers werden luide toe gejuicht. En allen spraken de verwachting uit, dat de Ned. Zion. Studentenorganisatie krach tig zou voortwerken tot meerdere bewust wording van het Jodendom en tot het een maal verzamelen van alle geloofsgenooten in het land der vaderen. (,,Mdg. Crt.") Ongeveer een veertigtal personen had gisteravond gevolg 'gegeven aan de oproe ping tot bijwoning eener bijeenkomst in „Krasnapolski" te Amsterdam, waarin zou worden overgegaan tot het stichten eener organisatie, welke ten doel heeft: „de be hartiging van de practische belangen van het geheele Nederlandsche volk". Een ontwerp-program werd behandeld en vastgesteld. Er traden 22 personen tot de nieuwe partij der kleurlooze middenstof toe. Het comité en eenige personen uit de ver gadering, werden tot voorloopige bestuurs leden benoemd. De heer A. Flentrop, te Zaandam, her dacht gisteren zijn gouden jubileum in dienst van de firma R. Köhne, aldaar. Na mens H. M. de Koningin werd den jubila ris bericht, dat het H. M. behaagd had, hem de eere-medaille der Oranje-Nassau-orde in brons toe te kennen. Hier te lande is bericht ontvangen van het overlijden van dén heer W. K. F. Hek- meyer, assistent-resident te Banjoewangi. Tot directeur der ambachts- en mijn- bouwschool te Heerlen is, naar „De Tijd" meldt, benoemd de heer Stroucken, direc teur der ambachtsschool te Roermond. HILLEGOM. De barbiers- en kappersbe dienden alhier willen hun positie verbete ren; daartoe hebben zij een vereeniging op gericht, waarvan het voorloopig besstuur bestaat uit: H. de Gold, P. Keer^weer en J. B. Elsdinger. De openbare aanbesteding voor het bouwen van een villa alhier, onder directie van den architect C. Verkoren, was niet naar genoegen van de meeste aannemers hier ter plaatse. Zij onthielden zich daaroin bijna allen van inschrijving en gaveD per brief daarvan kennis. De inschrijving werd gevraagd in vakken, zoo bijv. voor timmer-, metsel-, stucadoors-, steeohouders-, smids, glas- en schilders-, lood- en zinkwerk. Inge: komen waren biljetten van de volgende heeren: voor timmerwerk van A. Etmans, te Haarlem voor f3933, J. van Velsen te Lisse f 3219; voor metselwerk van A. Etmans te Haarlem f3506, J. van Yelsen, te Lisse f4300; voor stucadoorswork J. de Best, te Leiclen f488, H. E. W. Rubken te Haarlem f 454, A. Etm-ans t-e Haarlem f450; voor eteenhouwerswerk L. Pootte Lisse f205, A. Etmans te Haarlem f350; voor smidswerk F. J. Smit, alhier f522, P. Y. Versteege, alhier f 499.50, J. Borger, alhier f 431, A. Etmans te Haarlem f390; voor glas- er« verfwerk G. v. d. Jagt, alhier f 664, A. v. d. Zaal, te Lisse f 751, J. W. Kroo-n, alhier f 820 W. Hülma-n, te Haarlem f 820, L. Keur te Zandvoort, f 1088, A. Etmans, te Haarlem., 11.35voor lood- en zinkwerk H. Kruyden- berg, alhier, f 920, P. v. d. Geer, te Zand voort f 868.68, K. Acilkcma alhier, f863, N. Nieuwenhuis te lisse f845; voor timmer en metselwerk A. Koper te Zandvoort f9200; teD slotte in massa A. Etmans, to Haarlem f 10,747, en J. v. d. Bosch, alhier, f9290. Twaalf Hillegomsche aannemers had den niet ingeschreven. De gunning is aan gehouden. KAT WIJK-A AN-ZEE. De winterlezingen zullen ditmaal niet meer gehouden worden in de Gemeentezaal, die daarvoor dik werf een te beperkte ruimte aanbood, maar in de nieuwe zaal voor Prot. Chr. Be langen. VALKENBURG. J.l. Zaterdagavond zag de rijksveldwachter Witteman een bootje met een drietal personen, naar onzie ge>- meent-o roeiend». Mede door bet late uur, kwam dit hem verdacht voor, vandaar dat hij op de fiets sprong en zijn bevinding aan den gèmeeente-veldwachter Mulder ging meedeelen. Samen togen zij nu op verken ning uit en ontmoetten in den Oostpolder alhier de mannen, waarvan één, W. M. T., uit Ledden, geen onbekende bij de politie, juist een poging zou wagen, om eenige ge schubde waterbewoners te verschalken. Echter, geen vischje werd verschalkt, wel de visscher, die zijn vdsohtuig, vier scha kels, en een polsstok in beslag zag nemen en platzak naar huis toe moeet. VOORSCHOTEN. Evenals andere jaren zullen ook dit jaar door de Chr. Jongel.- Yereeniging sprekers worden idtgenoo- ddgd om winterlezingen te houden. De eer ste lezing zal gehouden worden door dr. J. Th. de Visser. WARMOND. Bij ondershands, .en ver koop, is het R.-K. Seminarie alhier eige naar geworden van het weiland grenzende aan de tuinen en wandelplaats van het Se minarie, ter grootte van o.a. 6 bunder, en in eigendom fcehoord hebbende aan den hei&r J. de Vetten alhier. ZOETERMEER. Gisteravond ontdekte de machinist van het stoomgemaal van den Zoeicrmeerschcn of Nicuwdrooggemaakten polder onder Zoetermeer en Stompwijk, dat in den aanwezigen voorraad steenkolen brand was ontstaan. Door het omwerken der steenkolen heeft men den brand weten te overmeesteren. Een gehcelen nacht en den daarop volgenden dag heeft men door gewerkt de brandspuit van Zoetermeer be wees daarbij goede diensten. De brand is door broeiing ontstaan. Assurantie dekt de schade. Vereeniging; tot Bevordering van de Vakopleiding voor lïundwerks* lieden in Nederland. Afdeding Leiden en omliggende gemeenten. Het doet ons genoegen te kunnen medo- deelen, dat-de pogingen, door bovengenoemde' Vereeniging gedaan tot oprichting van e^a cursus voer de middelbare teekenakte M li, met succes bekroond zijn. Het aantal deelnemers aah den cursus be draagt 11, waardoor het lesgeld op f 15 por drie maanden kaïn worden gesteld. Aan het Rjjk is subsidie voor den cursus aange vraagd. Oorspronkelijk was het plan, zooals in ons vorig bericlitjo vermeld wordt, alleen les te geven in de theoretische vakken. Daar de rapporten van do examens voor de middel bare teek en akten echter algemeen vermelden, dat juist de teclcenvakken en de practischo vaardigheid bij de examens zooveel te wen- schen overlaten, heeft de commissie voor de cursussen besloten het aantal lesuren uit) te breiden tot 6 uren per week, opdat ook bij het hand- en electro technisch teekenen leiding kunne worden gegeven. Een en ander bleek mogelijk, wanneer het Rijk subsidie verleende cn ook do gemeente bereid was tegen een lagen prijs oen zaaltje ter be schikking te stellen. De volgende vakken zullen op den cursus worden onderwezen: Hand toeken en1 uur gedurende 2 jaar; leeraar do lieer H. v. Batenburg Ml. 1, a bn O,. perspectief en beschrijvende meetkunde, 1 uur gedurende 2 jaar; leeraar de heer W. C. A. Ridderhof Mi cn o; wiskunde 1 uur ge- durendje 1 jaar; loer aar de heer IX J. Wagner w. i.mechanische technologie en matrialeu- kermis, 1 uur god. 1 jaar; leeraar de heer D. J. Wagner w. i.clectrotechniek, 1 uur ged. 2 jaar; electr. teekenon, 1 uur ged. 2 jaar sterktoleer en werktuigkunde, 1 uur ge durende 2 jaar; leeraar de heer J. de Stof fel aa'r w. o. i. Een cursus voor bouwkundig opzichter zal eveneens door de Vereeniging in het loven worden geroepen, daar ook voor zoo'n oursus flinke deelneming is gebleken. Deze cur sus zal vermoedelijk begin November aan vangen. De commissie voor de cursussen, door liet afdeclingsbcstuur in zijn vergadering van 7 October bencemd, is thans als volgt samen gesteld J. M. Steffelaar, voorzitterC. J, Nicboer, Oude Singel 244, secretarisW. C. A. R.idderhof, A. T. Kroon, A. J. Mulder, H. van Batenburg, penningmeester, een va cature. In voorbereiding is oen propaganda-boekjë, waarin tevens de programma's der exametas, lesgelden, vacanties, voorwaarden voor do inschrijving enz. zullen worden vermeld. 24' En zoo de smid in het midden durft komen, dan is dat tot zijn eigen schade", voegde hij er bij, ziende dat John Stich zijn hamer greep en dien dreigend vasthield, gereed om, tot verdediging van zijn vriend, de geordende macht te weer staan. Maar terwijl de sergeant sprak, had Jack met het vlugge oog van een geoefend schermer en den omzichtigcn blik van een kind van de heide, notitie genomen van elk voordeel, dat, ofschoon het zeer gering was, hem in zijn oogenblikkelijk precaire positie overbleef. De sergeant stond met twee soldaten in de deuropening, even rus tend om op adem tc komen. Drie anderen van zijn troepje volgden, maar waren nog een endje af en het zou nog eenige minu ten duren vóór zij de smidse bereikten. Nog verder waren de anderen, nu slechts scharlaken stippen op de hei schijnend. Ylak achter den sergeant een paar schaap herders, met Jock Miggs, die kwamen kij ken wat er in de smidse te doen was. Id een paar seconden had Jack Bathurst dit alles opgemerkt. Het lot was hem in zoo verre gunstig, dat hij voor de eerste mi nuten alleen te doen had met den sergeant ©n twee soldaten. >>Er in, mannen! Arresteert hem in naam nes Konings!" schreeuwde de sergeant en e heide soldaten rukten met gevelde bajonet naar binnen, gereed Jack en zijn paard te omsingelen. Maar snel gaf Bathurst met zijn zwaard zijn paard een tikje tegen zijn ribben; het zenuwachtige dier, dat al opgewonden was door het plotselinge leven, begon te steige ren, en te slaan en dreef aldus, zooals zijn meester had gehoopt, voor het oogenblik de aanvallers weg uit de nabijheid zijner hoeven. Dit gaf den jongen man de ge- wenschte gelgenheid. Snel als een vervolgde vos, sprong hij terug en nam plotseling po- 8itio op het blad van een sterke eiken houten tafel, die in do schaduw bij de deur stond, terwijl alzoo voor het oogenblik Jack o'Lantern als een barrière stond tus schen hem en zijn vijanden. „Vriend Stich", riep hij van zijn hoogte af, „blijf giji bij de dames. Wijk niet van haar zijde ,wat er ook gebeurt, en kom tot uw eigen gevaar niet tusschenbeide, tus schen mij en de soldaten". De strijdlust was nu in hem gekomen.Vol daan over zijn positie, verlangde hij den strijd te beginnen. Aan zijn linkerzijde was de buitendeur der Averkplaats en aan zijn rechterzijde werd hij beschermd door het groote fornuis, welks gloed zijn lange, ran ke gestalte bescheen en zijn zwaard vonken deed schieten van bloedrood goud. Hij had de pelerinekap van zijn zwaren laken man tel om zijn linkerarm gewonden, terwijl de rest als een beschermend schild tot op zijn voeten afhing. De soldaten waren bekomen van de oogenblikkelijke paniek, veroor- j zaakt door Jack o'Lantern's springen en slaan. Nu greep een hunner het paard in den teugel en voerde het naar buiten, Bathurst aldus meer blootstellend aan den aanval met de bajonet. Jack was volkomen voorbereid en zoodra de sergeant het sein tot den_ aanval ge geven had, begon zijn zwaard in en uit het duister voort te schieten als een levende slang met een tong van staal; verlicht door den gloed van het fornuis scheen het drei gende vonken van toovervuur uit te strooi en met iederen draai van het handgewricht. De omtrek van hoofd en schouders verloor zich in de dikke schaduwen boven hem, terwijl zijn aanvallers stonden in het volle licht der ondergaande zon, dat warm en verblindend de werkplaats binnendrong. Yerblind door het flikkerend licht van het fornuis en den zonneschijn van buiten, de den de soldaten vrij onschadelijke uitvallen in die donkere schaduw, van waaruit Jack al schermend en pareerend met menige schimpscheut en kwinkslag hen in 't eerst gemakkelijk van het lijf kon houden. Het was zuiver kinderspel voor hem; reeds had een der soldaten een leelijke snee over zijn wang en in het volgend oogenblik wankelde de sergeant achteruit door een welgerichten slag op zijn rechter arm. Maar gemakkelijk en opwekkend als dit schitterend zwaardspel was, kon het toch op den langen duur niet veel baten. Nauwelijks was de sergant achteruit ge tuimeld, of drie andere soldaten kwamen verhit en woedend binnen om hun kamera den te helpen. Bathurst had in zijn tijd den naam gehad de beste schermer in Engeland te zijn. Zijn vuist w&s lenig en gespierd als het staal, dat hij vasthield, maar dc overmacht werd hem te groot. Vijf mannen in de smederij en de anderen konden niet ver meer af i zijn John Stich kneep zijn vuisten pijnlijk ineen door de groote krachtsinspanning, om daar zoo werkeloos te blijven staan en zijn bedreigden vriend niet te hulp te komen. (Plotseling richtte een der soldaten zijn geweer. Patience, dit ziende, stiet een harden gil uit, en Stich, alle voorzichtigheid uit het oog verliezend, wilde toesnellen om dat dreigend kwaad tot eiken prijs te voor komen, maar de sergeant had, hoewel ge wond, z'jn bezinning niet verloren en had den smid goed in het oog. „Terug met den smid!" riep hij uit, „gebruikt de bajonet! Snel!" Toen nu twee- zijner mannen zijn bevel opvolgden, kwam hij ook op John aan en zoo maakten die drie mannen te zamen hem voor het oogenblik machteloos. „KapiteinKapiteinriep hij wanhopig uit, „pas op Natuurlijk had Jack zijn gevaarlijken toe stand gezien. Zijn aanvallers stonden voor hem als een door de zon beschenen schilde rij'. Maar tegen het op hem gerichte ge weer kon hij niets doen ,het zou van het lot afhangen wat er zou gebeuren; hijzelf had genoeg be doen met de twee mannen vlak bij hem. Het was Patience of haar hart stilstond zij wilde dwaas en blindelings toespringen, toen daar plotseling, boven het gekletter van Jacks zwaard uit, een piepende stem werd gehoord. „Laat je niet pakken, niet pakken, mijn heer!" en Jock Miggs gaf met zijn anders bevende, maar nu vaste hand een harden ruk aan het rokspand van den soldaat, die i juist den trekker van zijn geweer wilde overhalen. Deze, die gemikt had op dab L door den gloed van het fornuis verlichte plekje van Jacks lichaam, miste zijn doel; een luide knal cn de kogel vloog fluitend ver boven Jacks hoofd en drong in het houten paneel boven hem. Dit was het teeken tot een nieuwe phase in dezen merkwaardigen en ongelijken strijd. De schaapherders hadden, niets be grijpend van de oorzaak van dezen twist, en eerst met open mond, verschrikt en af wachtend, op korten afstand van het ge vecht, bij staan kijken. Maar toen het kastanjebruine paard naar buiten werd gebracht, wisten zij terstond wie zijn eigenaar was. Jack o'Lantern met den gemaskerden roover op zijn rug, was wel bekend bij het arme volk van de Bras- singer heide. Beau Brocade, die pas nog vijftig guinjes had gedaan in de armenbus van Brassing- ton Beau Brocade, de held van de heide. Zou hij gevangengenomen worden door een troepje roodrokken? „Nooit! Jock Miggs sprak hiermee slechts het gevoelen der meerderheid uit. „NeenNeenriepen zij krachtig uit. „Laat je niet pakken, mijnheerLaat je niet pakken „Niet als ik het verhinderen kan, vrien den", was Bathurst's vroolijk antwoord. De soldaten weerstaandat durfden zij niet. Die Derbyshire schaapherders zijn te voorzichtig om beslist op te treden tegen de over hen gestelde machten; maar zij zagen dat hun vriend en weldoener in moeite was cn zij deden wat zij konden om hem te hel pen. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1