N®. 16456 Woensdag 15 October. A°. 1913. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit noramer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Ouderdomsrente. Kunst, letteren, enz. LEIDSCH BAItBT.AT) PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 10 regel» ,'1.05. Ieiera regal meer 0.171. Grootere lettor» na»f plaatsruimte. - Kleine idrertentiën ran 30 woorden 40 Oentscontant; elk tiental woorden meer 10 Oenta,-Voor het inoaaaeeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Gents t per 3 maanden J f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn y 1.30. Franco per post 1.65. Het morgen verschijnend nummer bevat o.a. Luit.-Generaal W. A. T. de Meester, commandant van het veldleger, die pen sioen heeft aangevraagd. Het Honden- request. Schilderij van B. te Gempt. Tot hoever strekken de getuigen der ijs- perioden in Nederland zich uit? Fancy- fair in Den Haag, gehouden ten bate van de vereeniging ,,Hulp in het Huishouden." De Suffragettes te Londen aan het werk. Gedenkteeken voor Guiseppe Verdi. Ncderlandsche Ambulance uit Servië te rug. Keuring van Roode Kruishonden. Uitvaart te Amsterdam van het op schan delijke wijze om het leven gebrachte knaap je H. de Klerk. Een der laatste schil derijen van Daan Buys. In ons vorig artikel zie ons Blad van 16 Augustus beloofden wij nog eens te tullen terugkomen op de toekenning van ouderdomsrente en wel in het bijzonder voor hen, die nk 3 December a.s. den leeftijd van 70 jaar zullen bereiken, en der halve vallen onder de bepaling van art. 370 der Invaliditeitswet. Welnu, thans is de tijd aangebroken, waarop ook zij een rente kunnen aanvra-- gen. Die aanvragen mogen echter eerst wor den ingediend 2 maanden vóór het berei ken van den 70-jarigen leeftijd en wel bij den tusschenpersoon van de wijk, waarin men woont. De namen en adressen van de ze heeren, alsmede.de wijken, waarvoor zij zijn aangewezen, mogen als voldoende be kend worden geacht en eveneens, dat de Secretaris der Rente-Commissie iederen Maandag- en Donderdagavond voor belang hebbenden te spreken is. De eisclien, waaraan men voldoen moet om voor een. ouderdomsrente, als bedoeld in art. 370 der Invaliditeitswet, in aanmer king te komen, zijn dezelfde als die, welke gelden voor hen, die den leeftijd van 70 jaar reeds hebben bereikt of overschredsn. Ten overvloede willen wij echter als de voornaamste dezer eischën nog even ver melden, dat men in het tijdvak van tien jaren, dat onmiddellijk voorafgaat aan de vervulling van het 70ste levensjaar, in ten minste 156 weken in loondienst arbeid moet hebben verricht. Die 156 weken mogen dus verdeeld zijn over 10 jaren, terwijl in iedere week slechts één dag behoeft te zijn gewerkt Voorts mag het loon niet meer hebben bedragen dan 1200 per jaar en het gehee- le inkomen 2000, terwijl men bovendien niet mag zijn aangeslagen in de Vermo gensbelasting. Zij, zoowel mannen als vrouwen die meenen aan bovenstaande eischen te vol doen, kunnen zich, dus 2 maanden vóór het bereiken van him. 70ste jaar bij een der 8 tusschenpersonen hier ter stede of bij den Secretaris der Rente-Commissie aanmel den. Leiden, 35 October. Het bestuur van de B.-K. Studenten- vereeniging „St.-Augustinus" alhier is als volgt samengesteld: P. A. Vos, pracses; J. G. S. N. Beckers, vice-praesesj A. A. M. Gründemann, quaestor; J. van Gen nep, abactis I, en K. H. J. M. Weve, ab- actis IÏ. Tot assistent bij de Posterijen alhier zqn benoemd de brievenbestellers C. P. Berlemon, alhier, en M. Poons, te 's-Gra venhage. De kapitein J. C. H. P. Boertje en de lste-luit. H. D. Buurman, van het 4de reg. inf. alhier worden l Nov. voor den tijd van 3 jaren gedetacheerd bij' de hoo- gere krijgsschool te 's-Gravenhage. -^°t' hoofd der openb. lagere school te Noorden is benoemd de heer G. D. van Noort, te Nieuwkoop. Gisternamiddag heeft H. M. de Konin gin een bezoek gebracht aan het vliegkamp te Soesterberg. Zij kwam te kwart voor vieren en werd ontvangen door luitenant-generaal C. J. Snijders, chef van den generalen staf, en kapitein H. Walaardt S'aeré, commandant van het kamp en het korps militaire vliege niers. Eer H. M. het terrein betrad, waren de vliegmachines uit de hangars gereden. H. M. bezichtigde deze en de hangars, bene vens het logies van de by dezen dienst Werkzame onderofficieren en manschappen. H. M. deed zich de samenstelling der vliegtuigen uitleggen door de officieren- vliegeniers, met wie zij zich geruim en tijd ondei hield. Ten slotte deden dezen een vlucht van omstreeks een kwartier. Luitenant Coblijn steeg het eerst op, spoedig gevolgd door luitenant Versteegh, terwijl na hen luite nant Van Heijst met luitenant Roeper Bosch als passagier vloog. Nadat de heeren waren beneden gekomen, hield H. M. zich weder met hen, waarna Zij tegen 5 uren terugkeerde naar Het Loo. H. M. de Koningin-Moeder zal a.s. Vrijdagochtend te 7.04 per extra-trein van Soestdijk naar Utrecht verttekken, om van daar met den D-trein te 7.37 de reis naar het buitenland voort be zetten. Het hoofdbestuur van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers heeft zich met een adres gericht bot H. M. de Koningin, waarbij verzocht wordt te willen bevorderen, dat zoo spoedig mogelijk aan de Tweede Kamer ter behandeling worde voorgelegd een voorstel tot afdoende herziening van art. 26 der wet op het lager onderwijs in dien zin, dat aan alle onderwijzers aan do scholen voor lager onderwijs een voldoende salaris wordt gewaarborgd. Naar ,,De Maasbode" verneemt, heb ben de paters Carmelieten te Oss thans definitief besloten in die gemeente een R.-K. hoogere burgerschool op te richten. Op dit besluit is reeds de Bisschoppelijke goedkeuring verkregen. Gisteren zijn officieel candidaat ge steld voor bet lidmaatschap der Provin ciale Staten in district V te Amsterdam de heeren mr. J. Deking Dura (V.-L.) W. de Vlugt (A.-R.) en Jos. Loopuit. (S.-D. A.-P.) Bedankt is voor het beroep naar de Geref. Kerk te Schipluiden dóór ds. G. A. van Nóód, te Harmeien. Men meldt ons uit AmsterdamVan de rapporten voor het Congres voor Kin derbescherming zijn thans de eerste drie deelen verschenen n.l. die over het herha- lingsohderwijs, kindervoeding en kleeding en leerplicht. Het vierde deel, kinderar beid, zal in den loop van de volgende maand verschijnen. Het congres zal nu worden gehouden op 13, 14 en 15 December te Amsterdam. Aan den heer E. J. Bruins, schilder te Kampen is het recht verleend tot het voe ren van het wapen van H. M. de Koningin. De verkiezing van een lid van d'e Pro vinciale Sta/ten van Zuid-Holland in hét kiesdistrict Delft (vacature-prof. Van Swaay) is bepaald op 21 October en, zoo noodig, de stemming op 28 October en de herstemming op 4 November a.s., en in het kiesdistrict Gouda (vacature-Vingerling) de verkiezing op 28 October, en zoo noodig, de stemming op 5 November en de herstem ming op 12 November. Op de openbare scholen in Den Haag wordt sinds eenigen tijd een tandheelkundig onderzoek ingesteld vanwege de geméente. De scholen krijgen om beurten een bezoek van een tandheelkundige, die de leerlingen op caries en andere mondgebreken onder zoekt. Z. K. H. Prins Hendrik, vergezeld van ziju adjudant, zal zich a.s. Zondag 19 Octo ber des avonds per D-trein voor eenige da gen naar Duitschland begeven. B. en Ws. van Voorburg stellen voor een loonregeling voor de gemeente-werklieden vast te stellen. Voor een timmerman 1ste kl. en id. 2die kl. zullen het minimum- en het maximum loon bedragen, resp. f 13.75, f 16.38 en f 12.25, f 15.21; voor een opperman f 12.25 en f 15.21voor een grondwerker late kl. en idem 2de kl. resp. f 13.50, f 16,08 en f 13, f 15.50; een los werkman zal een vast loon krijgen van f 12.25. Er zat een werkdag van 10 uren worden ingevoerd gedurende 5 dagen en Zaterdag zullen de werkzaamhe den te vier uur eindigen. Naar de ,,N. R. Ot." verneemt, zal het subsidie aan de koloniale tentoonstelling te Semarang in 1914, door den Minister van Koloniën bij de begrooting aangevraagd, worden verhoogd met f 70,000. De toestand van jbr. De Stuers is voor uitgaande, doch hem is absolute rust voorge schreven, zoodat hij a. 3. Maandag op z-ijn 70sten verjaardag volstrekt geen persoon lijke bezoeken zal kunnen ontvangen. Ver schillende commissdën, die zioh gevormd hebben, om hem dien dag te huldigen, heb ben tot haar leedwezen van persoonlijke aan biedingen dier hulde moeten afzien. Men meldt ons uit AmsterdamBij de rente-commissie te Amsterdam zijn thans 4500 rente-aandragen ingekomen. Met in-acht-neming van de aanvragen, die nog bij de tusschenpersonen in behande ling zijn of komen, kan het totaal aantal aanvragen voor Amsterdam minstens op 7500 worden geschat. De rente-commissie beschikt nu over de namen van alle 70-ja- rigen in Amsterdam, een kleine 20,000 zoodat precies kan worden nagegaan welke rechthebbenden nog niet om hun rente zijn gekomen. Aldus zal zeker niemand wordtn gepasseerd. Trouwens, daarop was a1 zeer weinig kans, want-het is merkwaa dig hoe snel een zaak ^Is deze in alle lagen der bevolking bekend as geworden. Er zul len weinig wetttn zijn, die het tot dien graad vaD populariteit brengen als de art. 369 en 370 der Invaliditeitswet. En er is ook misschien geen;wet, die de uit\ oerders voor zulke tragische beslissingen plaatst als de bovengenoemde. Dat er voor mannen als Brusse, Falk land, wijlen Van Maurik, enz. uit het bij wonen van den arbeid der tusschenpersonen voor jarenlang stóf te verzamelen zou zijn, zal ieder, die eenigszins bekend is met het toch zoo rijke volksleven, beseffen. Op initiatief van eenige notabele inge zetenen van Rijswijk werd den populaireu medeburger Henri ter Hall een serenade gebracht, als blijk van waardeering en er kentelijkheid oor de vele en bijzondere ver diensten ten opzich'e van de onafhankelijk heidsfeesten en de vliegdemonstraties van J a-nOlie Silage r s. De stoet was samengesteld uit de kapel van het 3de reg. huzaren, uit Den Haag, eu de gemengde vereeniging „Rijswij-ks Zang koor", vergezeld door 70 lampiondragers. Omstuwd door een grootp menigte, begaf men zioh van af 't hotel „Kuys-Witzenburg" naar de Nassauka.de, begeleid door de op wekkende tonen der huèarenmuziek. Toen men zich voor de woning van den heer Ter Hall had opgesteld en deze met zijn familie door de muziek en de verlichting naar buiten was gekomen, hield de voorzit ter van het comité, de heer W. H. Schuur man, een rede. Hierna gaf ,,Rijswijks Zangkoor" een drie tal toepasselijke liederen ten beste, waar voor de heer Ter Hall zijn dank betuigde, alsmede zijn giroote ingenomenheid.met de aanwezigheid van zulk een goede zangver- eeniging in Rijswijk. Vervolgens gingen do besturen der cor poraties binnenshuis waar onder lia-rtelijke toespraken de eerewijtv werd aangeboden, terwijl de huzarenkapel eenige nummers ten besté" gaf, die do opgewekte stemming ver hoogden. De heer Tor Hal! hield vervolgéns een hartelijke, geestige redevoering. Nadat de hoofdpersonen in een rijtuig hadden plaats genomen, keerde de stoet langs een omweg 'erug naar Witten burg, wa-ar d-c benedenzalen een f eestelijken aan blik boden, dank zij den goeden zorgen van den nieuwen gérant en diens-personeel. Ook hier heersohte een alleraangenaamste stem ming; muziek, zang, toespraken en toosten wisselden elkaar af, bezegeld door bruisen den eerewijn. Tevens had hier de installatie plaats van den heer W. H. Schuurman als voorzitter van ,,Rijswijks Zangkoor." Dezen zomer was te Arnhem een co mité gevormd tot het organiseeren van fees telijkheden ter herdenking van Neerlands 10G-jarige onafhankelijkheid. Op de rond gezonden inteekenlijsten was voor een totaal bedrag van f4000 geteekend. De feestviering zal plaats hebben op 11 en 12 November a.s. Zij 2al worden geopend met een godsdienstoefening in de kérken van alle gezindten. Des middags van den eersten dag zullen allé schoolkinderen van gemeentewege worden getrakteerd. Des avonds om halfacht zal een militaire taptoe plaats hebben, terwijl daarna op drie plaat sen concerten zullen worden gegeven. De tweede dag zal worden aangekondigd met 21 kanonschoten. Daarna zullen op vier plaatsen concerten plaats hebben. Deze mu ziekkorpsen zullen langzamerhand optrek ken naar een van de buitenwijken, waar een gedeelte van het gevecht bij de inne ming van Arnhem in 1813 zal plaats hebben, door troepen in kostuum van dien tijd, met behulp van kanonnen der rijden'de artillerie. Dit militaire schouwspel zal plaats hebben van 10 tot 12 uren, aangekondigd om 10 uren door het luiden der klokken. Om 12 uren samenkomst der militairen op de Groote Markt, waar een deputatie der burgerij de sleutels der stad zal over handigen. Om 2 uren optocht, waaraan zullen deel nemen de militairen, die deelnamen aan het gevecht, en verschillende wagens van industrieelen. Om halfnegen vuurwerk; ver der concerten op verschillende plaatsen der stad en avondfeest in Musis Sacrum. Een 25-tal industrieelen, vereenigingen en particulieren zouden voor wagens zorgen, de landbouwvereeniging „Hoop op verbete ring" stelde 20 jpaarden en wagens disponi bel, terwijl door een drietal vereenigingen nog een flink bedrag werd beschikbaar ge steld. Eenige winkeliers namen op zich, de menschen, die aan het militaire schouwspel deelnamen, te trakteeren. BODEGRAVEN. Door de liberale kies- vereeniging „Burgerplicht", alhier, is can didaat gesteld voor lid van den gemeen teraad de heer J. J. Heusden9. De Ohr.- Hist. Kiesvereeniging stelde den heer J. van der Marei candidaat. De R.-K. Kies vereeniging zal geen candidaat stellen. HAARLEMMERMEER. Door de sleep boot „Catharina Margaretha" werd het sohip ,,De drie Gebroeders", schipper Van der Starre, liggende in de Pingvaart bij het fort de Liede, zoodanig in den boeg aange varen, dat deze gieh"~l werd ingedrukt. Na lossing zal het sohip onmiddellijk naar de scheepswerf ter reparatie moeten worden gebracht. De toegebracht schade is niet-ge ring. Bij den landbouwer S.. aan den Kruis weg bij den Spieringweg zijn des nachts uit de landbouwschuur twee nagenoeg nieuwe Tij wielen ontvreemd. De politie is cr onmid dellijk mede in kennis gesteld. Men ver moedt dat vreemd werkvolk do daders er van zijn. HILLEGOM. Verplaatst zijn de klerken der Posterijen en Telegrafie eersto kl. J. A. Uilkens, van hier naar Kiundert, en C. J. Uriot, van Zaandam naar hier. KATWI.JK-AAN-ZEE. Dinsdag kwamen hier drie partijen haring in afslag. De prij zen waren per kantje als volgt; volle ha ring 15.30— 15.75, ijle haring ƒ13.70 ƒ13.90, steurharing ƒ12—ƒ12.60, makreel ƒ9.60—9.25. De palen, die van afstand tot afstand langs den Boulevard in den grond staan, worden van gemeentewege voor 't grootste gedeelte verwijderd. Deze palen deden vroeger dienst bij het optrekken der bom schuiten. Met het wegnemen dezer palen verdwijnt dus weer een herinnering aan den tijd, toen uitsluitend bomschuiten ter haringvisscherij voeren. LISSE. Alhier werden in tegenwoordig heid van den Rijkstuinb.leeraar, den heer K. Volkertez.de Commissie van Toezicht, en de leeraren, de lesseu geopend van het eer ste gedeelte van den Rijkstuinbouwwinter- cursus. Voor dezen cursus hadden zich slechts 14 deelnemers aangemeld. Op de derde droge veiling alhier gehou den vanwege het H. B. G. was de aanvoer ditmaal zeer groot, want de catalogus be vatte 570 nummers. Do belangstelling was eveneens .groot en 1 kooplust goed. Wij no teerden als volgt: ,,La Reine f3 „Rose Gris de Lin" f 3 a f 6 „Murillo" f 10 f 12; ,,Mon Tresor" f 35 A 45. „Gele Prins" f6 a f9; „Artus" f2 a f4; „Ohrijselora" f14; ,,La Preoieuse" f 4. „Proserpine" f90. „Prins van Oosterrijk" f32. „Salvator Rose" f44; „La Maitador" f60; „Scarlet Duo" f31; „Grand Due" f35 a f40; „Couronne d' Or f60; „Witte Due max" f 15„Witte Valk" f40; „Parma" f 17„Verm. Brillant" f47. „Darwin Prof. Sargent", f 2*1Darwin Gen. Kohier" f 17; „La Merveille" f 8; „Dir. von Sion" f 12 a f 21. „Bic. Victoria" f4. Al les per H. L. terv. de prijzen verhoogd moeten worden met 10 pöt. voor de kosten. In de tweede spoedeischen.l raadsver gadering, waarin het voorstel van de ga-s- commissie, waarover in de vergadering van Maandagmiddag 1.1. de stemmen staakten nogmaals in stemming kwam, staakten de stemmen weer, zoodab het voorst-el, krach tens dc gemeentewet, beschouwd moet wor den als te zijn verworpen. NOORDWIJKERHOUT. De vereeniging „Volksonderwijs" met haar 192 afdeelin- gen, eri 15973 leden, tracht in onze ge meente een onderafdeeling té stichten. De leden der R.-K. Kerkwacht" ko zen in een daartoe gehouden vergadering tot voorzitter den heer L. v. d. Linden cn tot secretaris den heer J. Turenhout. OEGSTGEEST. De bewoners van den Valkenburgschenweg verzoeken den Raad dien weg te verlichten en vuilnis aldaar te doen weghalen. B. en Ws. stelden voor een geldleening aan te gaan van 11,500 tegen een zoo laag mogelijke rente met aflossing van ƒ500 's jaars, noodig voor de uitgaven4750 voor de verbeteringen van de Grocnesteeg, 3000 voor aanleg van het Prins-Hendrik park, 1400 voor straatverlichting, 2350 voor verbetering van de openbare scholen, na aftrek van de rijksbijdrage. Aldus is in den Raad beslotëïi. Tevens werd een krediet van 22.50# ver leend als gratificatie voor de Rijks- cn ge meentepolitie voor bij de onafhankelijk heidsfeesten bewezen diensten. Benoemd werd tot wegwerker-aschgaar- der N. Wilbrink. WASSENAAR. Eekhoorns waren eenige jaren geleden hier onbekend. In den laat- sten tijd neemt men op de verschillende buitenplaatsen deze diertjes waar en ieder heeft plezier wanneer hij de aardige dier tjes in een eik, mast of den de vruchten zien knabbelen. Maar ze beginnen hun strooptochten uit te strekken, tot de kom van 't dorp en brengen dan bezoek aan noteboomen. 's Morgens bewijzen de heel en half uitge geten noten aan den voet van den boom hun nachtelijk bezoek. In de vergadering van de LanI- en Tuinbou warheide rs-onderafd. van den Volksbond werden gisteravond tot be stuursleden gekozen de heeren B. Weyer6 en Th. de Klerk. Van de Kribbe lot het Kruis. Indien het voor de l>ewoners een ar stad als een voorrecht is te beschouwen, wanneer zij in een korte spanne tijds in do gelegen- heid worden gesteld het beroemdste en, mooiste op cinematografisch gebied te bje- wonderen, dan kan den Lei don a ars geluk gewenscht- worden. Nog zoo pas toch werd1 in de Stadszaal aan hun blikken vertoond „Quo Vadis" cn nog steeds hebben iu het Bioscope-theater de vervolg-voorstellingen plaats van „Do laatste dagen van Pompeji", of vanwego het ccnfcraal-bureau der Kalh. Sociale-Actie wordt er door de Leiie-biosooop voor gezorgd, dat, Weder in de g.roote Stads- zaal, gisteravond voor het eerst werd ge geven de film „Van do Kribbe tot liet Kruis". Een week laDg zal er dezo film, waaruit gestalten op de buitengalerij staan tentoongesteld, avond aan avond worden ver-* toondbovendien eenige malen des middags, zooals wordt aangekondigd. Omtrent de tournee ;mct dezen film deelde ons do n. v. Lelie-bioscoop vóór do opvoe ring alhier o.a. het volgend© mede: „Begin October ving deze aan. Dezo film, onder alle opzichten aanbeve lenswaardig, staat zoowel wat liet onder-» werp als do cnsceneering betreft, oneindig veel hooger dan ander;1, zelfs beroemde e*; veol geprezen films. Van dezen film kan getuigd worden, dat hierin bereikt is hoogste, wat tot op dit oogenblik op cine- matographisch gebied is tot stand gebracht. 1 Omtrent do opvoering zelve, waarmede, na do succesvolle proeve te Amsterdam, to Rotterdam werd begonnen, nam voor heb vocaal gedeelte mejuffr. Mario van dor Vijver, leerares in den solozang to 's-Gru- venhago 'en dirigent© van hot koor voor den Volkszang, do leiding op zich, terwijl mej. $etsy van Wijk, concert-zangeres te Berlijn, als soliste aan deze tournee is ver bonden. Do orkestbegeleiding geschiedt door eerste krachten. Hot geheel staat onder loidingj van een manager, die reeds meermalen be wijzen heeft gegeven, een uitstekend lab der te zijn. Voor het decoratief gedeoltrf zorgt de heer J. J. Poutsma, ckef-deoora tour van den grooten schouwburg te R.otri terdam. Ongetwijfeld zal deze film, waaraan zulke krachtenzich wijden, een praclitvolle op- Voering te genieten geven." Wij hebben nu de eerste opvoering hier, gezien en erkennen gaarne, dat or grooto zorg aan wordt besteed en dat het VooJi grooto beteekenis is, dat eerste artistcii Voor. de samenstelling van dezen film togen naar, het 11. Land, naar de plaatsen, waar Jezua werd geboren, leefde, wonderen dood on| den kruisdood stierf, met scliiiterend re* sultaat zich van hun taak hebben gekweten* Maar ook moeten wij zeggen, dat do beel den niet zoo stilstaan als wonschelijk en dat zij nu en dan aan scherpte en hel derheid te kort schieten. Zoo was 't. ali-hans gisteravond. Wellicht wordt dit in 't ver* volg beter. Indruk, diepen indruk, moeten de vVm-- sohillendo tafercelen echter beslist maken, mits zij, die ze aanschouwen, belioorcn tot hen, die niet wars zijn Van het op deze wijze in beeld vertoonen van de gewijde historie uit de II. Schrift; tot degeneu, die neerzitten in ernstige, wat ïne-cr is: ,ic eer biedige stemming. Dan zal men, luisterende naar de toepasselijke, schoono muziek en den zang van moestal bekende vrome lioJcren, het oog gerioht naar het in stemmige om geving aangebrachte doek, komen onder den indruk van datgene, wat door de Kalom- Cornp. is tot stand gebracht. En dan ook zal men niet telkens, zolfs niet aan het slot, de plechtige stilte doop applaus verbreken, zooals eenigen van de gisteravond nog nidt zeer talrijke bezoekers helaas wel deden. Voor moer bijzonderheden omtrent den film en hen, die haar hielpen tot stand brengen, verwijzen wij naar het geïllustreerde tekfin boekje, hetwelk in de zaal wordt aange boden en waarin wij liever do reclaanea voor wijnen, tabak, slaapkamer-artikelen ei\' dgl. niet hadden gevonden. Vermelden wij ten slotte nog, dat d* film niet gekleurd is, maar nu cn dan wel prachtige lichteffecten te zien geeft. De stille week in Den Haag. B. en Ws. van 's-Gravenhage stelden voor om het adres van den heer Bouwmeester Jr., verzoekende het spelen in do „stillo week", uitgezonderd op Goeden Vrijdag too te laten, in handen te stellen van den burgemeester ter afdoening. De heeren Vas Dias en Hugenholti had den daartegen geen bezwaar doch vroegen een gunstige beschikking op bet verzoek laatstgenoemde wenschte bovendien d&l do beschikking op het adres met de overwon gingen ter visie zal worden gelegd. De bur gemeester kon dit laatste niet toezeggen, doch wees op de bevoegdheid der Raadsle den om later over deze zaak inliohtingm td vragen.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1