N°. 16452 Vrgdag XO October. A°. T913. geze {Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. De Verordening op de Winkelsluiting. 10 Cents. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Beau Brocade. IEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: ?an 1o regels ,'1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Qrootere letters near plaatsruimte. Kleine adyortentiëa Tan 30 woorden 40 Oentscontant; elk tiental woordon meer 10 Oenta. Voor het inoaaseeren wordtƒ0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Oents per 3 maanden i J f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post1.65. De Verordening op de Winkelsluiting lieeft heel wat voeten in de aarde gehad Maar zij is er thans onherroepelijk. De winkels moeten vanaf 1 Januari 1914 te 9 uren worden gesloten, maar er zijn verschillende uitzonderingsbepalingen, die men moet kennen en waarbij winkeliers en publiek belang hebben. Het kan iedereen overkomen, dat hij na 9 uur nog wat noodig heeft en dan. moet men weten hoè en wèAr men het noodige bekomen kan en de win kelier moet precies weten, wèt en hóe hij na 9 uren nog leveren mag, wil hij niet in aanraking komen met de strafbepalingen. De heeren W. Balfoort en A. P. A. Es- kens, Inspecteurs van Politie, hebben daar om een boekje samengesteld, waarin elk artikel afzonderlijk besproken wordt en duidelijk uiteengezet hoe men de bepalin gen heeft op te vatten. Het is prettig ge schreven en hier en daar met voorbeelden toegelicht. Het werkje heeft bijzondere waarde, om dat het is van de hand van mannen der practijk, die van de gedwongen winkelslui ting bijzondere studie hebben gemaakt en met de uitvoering der verordening belast zijn. Van den grootsten tot den kleinsten win kelier, ieder vergunning- of verlof houder, zelfs de man met het ijswagentje of met de palingkraam, elk particulier, kortom ieder een vindt er 't zijne in en heeft er belang bij het werkje in zijn bezit te hebben. Heb is ons daarom aangenaam dit boekje voor onze abonnés beschikbaar te kunnen stellen tegen de helft van den prijs, n.l. Slaandag a.s., 13 October, beeft de aflevering plaats. De Burgemeester en Wethouders van Lei den doen te weten, dab door den Raad dier gemeente, in zijn vergadering van den 24sten Juli 1913, is vastgesteld de volgende veror dening: VERORDENING, houdende wijziging der verordening van 19 April 1900 (Gemeenteblad No. 10), rege lende de heffing van schoolgelden aan do openbare scholen voor Lager Onderwijs te Leiden, laatstelijk gewijzigd bij verordening van 9 Maart 1911 (Gemeenteblad No. 8). Eenig Artikel, Art. 2 ^oorlaatste alinea van bovenge noemde verordening wordt gelezen aJe volgt: Deze scholen zijn bestemd voor de kind/e ren van minvermogenden. Echter worden tot deze scholen ook toegelaten kinderen van bedeelden en onvermogenden, die, na dat zij de 12de klasse van een vierde klasse- echo ol hebben doorloopen, het onderwijs vol gen in een vervolgklasse, verbonden aan een sohool voor minvermogenden. Voor de ze kinderen is het onderwijs kosteloos". Gedaan te Leiden, ter openbare raadsver gadering van den 24sten Juli 1913. De Burgemeester, N. C. DE GIJSELAAR, De Secretaris, Q. J. TERPSTRA, loco-Secretaris. Zijnde de heffing van deze belasting goed gekeurd bij Kon. Besluit van den l&d-en September 1913, no. 32, waarbij tevens is aangehaald de verordening regelende de invordering dier belasting van d'en 21sten December 1899. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den lOden October 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN S TRI JEN, Secretaris. Leiden, 60 Octofoes*. Gisteravond is de cursus in besmettings leer vanwege de afd. Leiden en Omstreken van de Holl. Maatschappij van Landbouw, onder leiding van den heer H. Hofkamp, hoofd eener school te 's-Gravenhage, in een der lokalen van het Nutsgebouw geopend. De voorzitter der af deeling, mr. A. J. Fok ker, en enkele bestuursleden waren tegen woordig. De voorzitter opende de cursus en leidde den heer Hofkamp, geen onbekende in land- en tuinbouwkringen, bij de leerlin gen, oudere, jongere personen, landbouwers en tuinders uit Leiden en omliggende ge meenten, in. Er waren gisteravond 17 leerlingen aan wezig en enkelen waren nog verhinderd, zoodat de deelneming alleszins bevredigend genoemd kan worden. Woensdag 29 October a.s. zal het Vrij zinnig Zangkoor" een uitvoering geven ten bate van het te stichten Sanatorium voor tuberculose typografen. De afd. Leiden van de „Vcreeniging tot bevordering der Gezondheid in de Grafische Vakken in Nederland", is voornemens, door middel van een inteekenlijst, e^n beroep op den flhancieelen steun der ingezetenen te doen. j Hét is Voorzeker een nuttig doel, waar voor deze uitvoering zal gegeven worden. Hedenvoormiddag had ten gemeente huize alhier de aanbesteding plaats van aardappelen ten behoeve van de gestichten Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijn- geest". Ingeleverd waren 6 biljetten, n.l. van de heeren Th. J. B. Haan, 1ste soort 3.18, 2.26 en 2.182de soort (voor gestampten pot) ƒ1.72 alles per 70 K.G.Th. Fontein, eerste soort 2.53, tweede soort ƒ1.89; P. Peereboom, eerste soort ƒ2.13, tweede soort 1.73A. v. d. Ende, Den Haag, eer ste soort 2.20, tweede soort 1.80 J. Kor-* pershoek, eerste soort ƒ2.15, tweede soort 1.73; N. v. d. Vlist, eerste soort 2.65 en 2.20, tweede soort 1.79. Waar de woonplaat-s niet vermeld is, wo nen de gegadigden in Leiden. De gunning zal later worden bekend ge maakt. De hertogin van Albany, die geduren de acht dagen de gast is geweest van H. M. de Koningin-Moeder ten paleize te Soestdijk, is gisteravond van de halte Soest- dijk vertrokken om via Vlissingen naar En: geland terug te keeren. H, M. de Konin gin-Moeder deed haar zuster uitgeleide tot het halte station. Gisteravond zeven uren zou Z. K. H. Prins Hendrik de gast zijn bij den heer G. J. v. d. Vliet huize „Vaart en f>um," te Overveen. Heden zal Z. K. H. in dc duinen onder Zandvoort, toebehoorende aan den heer V. d. Vliet, naar de „O. H Ct." ver neemt, een klopjacht bijwonen. Zaterdag ochtend vertrekt Z. K. H. weder per auto. In het laatst der a.s. week zal de Prins eenige dagen in de Residentie vertoeven. Op initiatief der Vereeniging van Christelijke Onderwijzers en Onderwijze ressen in Nederland en de Overzeescfie Be zittingen werd den llden Mei 1912 een ver gadering gehouden van vertegenwoordigers van elf vereonigingen op onderwijsgebied, waarin besloten werd gezamenlijk een Na- tionaal-Christelijk Schoolcongres te organi- seeren, te houden in het najaar van 1913. Dit congres is in een der zalen van het Park Tivoli te Utrecht gehouden, terwijl de sectievergaderingen gehouden zijn in het gebouw „Irene", aldaar. Het congres werd door den voorzitter prof. dr. J. Woltjer, uit Amsterdam, geopend. Na de begroeting, waarbij in het bijzon der een hartelijk woord werd gericht tot de beide eere-voorzitters van het congres, den oud-Minister en Minister van Staat, dr. A. Kuyper, en mr. De Savornin Lobman, be sprak de voorzitter in enkele woorden den oorsprong van het congres. Reeds lang was de aandacht van B. cn Ws. te Rotterdam er op gevestigd, om te- komen tot aankoop van de laaggelegen bebouwing langs den Westzeedijk bij den Westersingel. Een plan van de Geref. Gemeente, om al daar een nieuwe kerk te bouwen, werkt thans deze zaak in de hand. Onderhande lingen, waarbij de lieereè H. Bos Kzn. en Head. Bos, die den bouw der kerk hebben voorbereid de behulpzame hand hebben ge boden, hebben er toe geleid, dat de Ge meente in de gelegenheid is gesteld, de ge- heele lage bebouwing, aldaar, bestaande uit 27 gebouwen, waaronder een fabrieks gebouw, ter gezamenlijke oppervlakte van 3094 c.A., aan te koopen voor 272,300. De gemeente zal dan den Westzeedijk tot de werkelijke grens van het kerkterrein moeten in orde brengen, waarvoor later de noodige kredieten zullen worden aange vraagd. B. en Ws. stellen voor, tot den aankoop over te gaan en voor aankoop en overdracht een bedrag van 318,000 beschikbaar te stellen. Voor 1 November zal in deze een beslis sing genomen moeten worden. Ofschoon „De Tel." meende juist te zijn ingelicht aangaande de reden, welke tot het verlaten van den dienst van den commandant der stelling van Amsterdam aanleiding gaf, verneemt het blad thans van even bevoegde zijde, dat de oefeningen, in het vorig stukje vermeld, geheel vreemd zijn aan het ontslag van generaal Fabius. De heer P. Tjebbes, directeur aan de zeevaartschool te Texel, is benoemd tot di recteur aan de zeevaartschool te Amster dam. Ds. S G. Binnerts, Doopsgezind pre dikant te Sappemeer, herdenkt 12 Oct. a.s. zijn öOjarig- ambtsjubileum. Mgr. Tacci, pauselijk internuntius te 's-Gravenhage en te Brussel, is met twee maanden verlof om gezondheidsredenen naar Italië vertrokken. Bij de tc Brielle gehouden verkiezing van 8 gemachtigden in het kiescollege der Ned.-Herv. Gcm. werden uitgebracht 370 geldige stemmen, waarvan de vrijzinnige candidaten 187 op zich vereenigden, dat is dus 1 meer dan de volstrekte meerderheid. De rechtzinnige candidaten verkregen 183 stemmen Het is nu sedert de instelling van het kiescollege in 1891 voor de eerste maal, dat de vrijzinnigen weer stem in het kapittel krijgen. In den Raad van Deventer werden eenige mededeelingen verstrekt aangaan de de gemeente-begrooting voor 1913. De gewone uitgaven hebben de gewone inkomsten overtroffen met 239,000. De raming van de opbrengst der inkom stenbelasting over 1913 was 160,000 zoodat 79,000 ongedekt blijft. B. en Ws. willen dit bedrag niet vinden door verhooging van de inkomstenbelasting. Zij wenschen in de eerste plaats een hoogere som te trek ken uit de gemeentebedrijven, en wel uit do gasfabriek 38,000 en uit de waterlei ding 12,000 meer. Zij stellen verder voor een verhooging van de van de opcenten der personeele belasting tot 65 (vorig jaar verhoogd tot 50), meerdere opbrengst 7800. Bovendien dringen B. en Ws. bij den Raad aan op invoering eener belas ting op publieke vermakelijkheden, waar onder begrepen zijn voetbalwedstrijden, automaten, gramofoons, orgels, enz. in café's e. z. m. geraamde opbrengst 5000. Ten slotte stellen B. en Ws. voor de hondenbe lasting te verdubbelen (van 3 op 6 per hond) en de rioolbelasting met haar op brengst van 9000 te veranderen in een straatbelasting die 26,000 moet opbren gen. Curatoren der Groningsche universi teit hebben vergunning verleend voor het houden van godsdienstige samenkomsten van studenten in een collegezaal van het Academiegebouw. Deze samenkomsten zul- j len dezen herfst en den volgenden winter 's Zondagsavonds plaats hebben. Als spre kers zullen optreden dr. H. P. Schim van der Loeff, te Boskoop prof. dr. Bleeker, te Groningen ds. G. J. A. Jonker, te Utrechtds. Binnerts, te Haarlemprof. dr. Chantepie de la Saussaye, te Leiden prof. dr. Van Dijk, te Groningen prof. dr. Eerdrnans, te Leiden, en dr. J. A. Cra mer, van Den Haag. („N. Gr. Ct.") ALKEMADE. De Raad zal vergaderen op Woensdag 15 October a. s. 's voorm. te 9 urén. HAARLEMMERMEER. De landbouwer Sclir. van den Sloterweg had in -de weide een jong pa-ard loopen, dat hij nog maar pas in zijn bezit had. In de weide daarnaast liep een ander paard. Beide paarden draafden langs de scheidingssloob op en neer, waarbij het eerste in de sloot geraakte en zich ver warde in het daarin gespannen prikkeldraad Vreeselijk \erwondde het arme dier zich en scheurde zich van een der voorpooten bij de borst een groot stuk vleesch af, tot op het been toe. Toen men ten 6lobte een en ander opmerkte, en te hulp kwam, had het dier zich zoo'n groot stuk vleesch van het lichaam gescheurd, dat het naar den vilder gebracht word om afgemaakt te worden. - HILLEGOM. Voor den alhier to houden rijkstuinbouwwintefcuTSUs hebben zich 23 leerlingen aangemeld. De deelname is vrij groot, althans veel beter dan vroeger. Hot burgerwoonhiiis aan de Wilhelmina- laan, alhier, dat in bod stond op f4300 en gehoogd was met f 200, is gieterenavond bij afslag ten overstaan van Notaris Langeveld toegewezen aan den hoogsten bieder, den héér G. A. Kcmpff van hier. De bloembollen beurs alhier was giste ren door 40 personen bezocht. Najaarsarti kelen werden nog verhandeld. KATWIJK-AAN-ZEE. De bomschuit K. W. 72 der reederij „Katwijk aan Zee" kwam te IJmuiden binnen. Over het lange uitblijven van dit vaartuig maakte men zich bezorgd, daar het gelijk met de bomschuit K. W. 39 uitgezeild was. Do K. W. 39 was intussclien binnengekomen en was al weer een week tiit en nog kwam do K. W. 72 niet; Vermoedelijk is men weer aan het visscben gegaan. Wegens een defect aan de stoomspil moest dc logger „Prinses Juliana", K. W. 163 der firma N. Haasnoot, schipper J. v., d. Plas, naar huis komen. Hoewel het vaar tuig pas veertien dagen uit was, had men reeds 14 last haring aan boord. De reis is dus. geenszins vergeefs geweest. De twee garnalenbooten K. W. 77 en K. W. 83, die Woensdagavond op 't droogo ziju geworpen, zijn verder op het land ge trokken en zullen dit seizoen wel niet meer uitgaan. Als 't geen heel mooi weer wordt, zullen ook de twee andere garnalenbooten wel uict meer gaan visschen cn behoort dm voor dit jaar de afslag van verschc visch weer tot 't verledene. De K. W. 77 van O. Krijgsman, die op de keien is geworpen, hééft belangrijke averij opgeloooen, waarvan de reparatie heel wat zal kosten. Donderdag kwamen bier vijf partijen haring in afslag. De prijzen waven per kan tje als volgt: Volle haring f 15.95f 16.15 Maatjesharing f 16-E,iG.10; IJ le haring, f 13.80—f 13.90; Steiirliaring f 13.45f 10.50; Makreel f8.95-f 10.95 NOORDWIJK. Alhier is geopend de Rijkslaudbouwwintercursus van de Afd. Noordwijk en Omstreken. van de Holl. Mij. van Landbouw. Deze cursus begint met 10 leerlingen. Aanwezig waren f Jhr. van Panbuijs, voorzitter der afd., dc heer K. Ham, se cretaris en do heeren J. van Eeden, en C. Wassenaar, bestuursleden der afd. Voorts waren dc heeren W. de Ruyter en C. Verwey, resp. voorzitter en secretaris van.de afd. Noordwijk van „B. B. C." aan wezig, alsmede de heer K. Sanders, hoofd der openbare 6chool, waarin de lessen ge geven worden door den heer Verhage van Den Haag. De rijkslandbouwleeraar was verhinderd, doch in zijn plaats was er de heer Leignes Bakhoven, adspirant-rijks- landbouwleeraar. Allereerst voerde Jhr. Van Panhuys hefc woord. Hij wees erop, hoe schijnbaar, te Noord wijk, alleen aan bloembollencultuur wordt gedaan. Een feit is het, dat deze cultuur, ook den grootsten omvang heeft, doch dit is eerst de laatste jaren het geval. De landbouw is zoo oud als de wereld; daarom heeft de landbouw ook een lange geschie denis. De tuinbouw heeft de laatste jaren een hooge vlucht genomen. DE VERMETELE. 16) Sir Humphrey keek hem een oogenblik 6til aande opwinding van den kleinen man was aanstekelijk en er stond voor hem veel op het spel: een mooi meisje, dat hij be minde, en haar groot fortuin bovendien. Maar zijn gezond verstand en zijn gevoel niet ridderlijk gevoel streden nog al tijd tegen het avontuurlijk stoute plan. „Stil, man!" sprak hij na een oogenblik nadenken, met de kalmte van intense op winding, „ge praat verschrikkelijken non sens ,als ge me raadt den roover bericht te zenden van Haar Edelheids reis en hem geld aan te bieden voor het stelen der brieven. Waar zal ik hem vinden Hoe krijg ik hem te spreken?" Mittachip was innerlijk verheugd. De Squire was dus niet tegen het plan, want hij begon al te spreken over de wijze van uitvoering: „Sir Humphrey, het is de taak van een advocaat om uit te visschen wat er om hem heen geschiedt; binnen een uur kunt ge eenig 'bericht, wat u maar wilt, naar Beau Brocade zenden". „Hoe dan?" „John Stich, de smid aan het kruispunt, is zijn bondgenoot en vriend. De meesten denken, dat hij het is, die den schurk al tijd verwittigt, als er een koets over de heide komt. Maar dit zij zooals het wil. Als Uwe Edelheid vlak voor zonsondergang aan de smederij komt, zult u daar waar schijnlijk een kastanjebruin paard zien vast gehouden en een vreemdeling pratend met John Stich, een jonge, schoone vreemdeling. Hij is daar dikwijls te zien. Het volk. uit dezen omtrek vraagt nooit wie de vreem deling is, want iedereen heeft gehoord van den ridderlijken roover ,die de rijken plun dert en het den armen geeft. Hèhèhè I Als u naar den smid gaat, Sir Humphrey, kunt u dat zaakje daar in orde brengen dan zal uw bericht en aanbod Beau Brocade bereiken, wees daarvan verzekerd". Sir Humphrey zweeg. Al de vroolijkheid was verdwenen uit zijn gelaat, dat er nu strak en zuur uitzag. Mittachip keek hem met kwalijk verborgen voldoening aan. Het plan vond inderdaad ingang bij Zijne Edel heid; het was een snel, st-out, zeker plan: het fortuin voor een heel leven in één slag. Sir Humphrey had, juist vóór de procureur ophield met spreken, besloten die kans te wagen. Hij was in allen gevalle veilig, zijn naam zou niet licht verbonden worden aan dien van den beruchten roover, die den vo- rigen avond hem geplunderd had. ,,Ik zou niet graag willen, dat haar kwaad gedaan werd", was het eerste, wat hij na zijn stille overpeinzing zeide. „Kwaad doen?" riep Mittachip uit. Waarom zou haar kwaad worden gedaan? Beau Brocade zal geen mooi meisje kwaad doen. Hij zal enkel haar de. brieven ontne men, daarop wil ik een eed doen!" „Ja! En mij daarna mijn heele leven vervolgen. Mijn goede naam zal in Handen zijn van zoo'n verwenschten rekel". „Wat beteekent dat, Sir Humphrey, als Lad.y Patience eenmaal uw vrouw en haar fortuiu in uw bezit is? In de liefde is alles geoorloofd, heb ik geleerd". Sir Humphrey sprak niet langer tegen. Ridderlijkheid en eergevoel waren al lang aan het ondergaan. „Daarenboven, Sir Humphrey", voegde de slimme procureur er bij', „als u eens de brieven heeft, kunt gij zelf den schurk be schuldigen en maken, dat hij gehangen wordt. „Maar hij zou mij aanklagen". „En wie zou het woord van den schelm tegenover uw eenvoudige ontkentenis geloo- ven?" „Zeker niet Spuire West, voor wien hij zou moeten verschijnen, en Uwe Edelheid kan zorgen, dat hij gevangen blijft tot na uw huwelijk met Lady Patience". Het scheen nu of de rede zelve zich ging plaatsen aan de zijde van dit stoutmoedige plan. Er scheen in de uitvoering geen ge vaar te zijn, wat Sir Humphrey zelven be trof, maar wel alle kans van slagen, als die schelm van een Beau Brocade maar wilde toestemmen. „Dat zal hij wel", bevestigde Mittachip, „zoo Uwe Edelheid zegt, dat de koets, het geld en de brieven behooren aan Lady Bounce en dat de jonge dame in de koets maar een nicht van haar is. Lady Rounce is een gestrenge vrouw, die geen schulde naar iets kwijtschelt. Hè, hè, hè, zij heeft den slechtsten naam in de beide graaf schappen, na Uwe Edelheid!" De procureur grinnikte bij die kleine scherts, maar Sir Humphrey was te zeer in gedachten verzonken, om die impertinen tie op te merken. Hij liep in een laatsten strijd van twijfel de kamer op en neer. Klaarblijkelijk was Mittachip voldaan over zijn werk van dien dag. Hij beschouw de die tweehonderd guinjes als reeds in zijn bezit. Toen hij daarna de uitdrukking van een vast besluit zag op het gelaat van den Squire, bracht hij het gesprek op wat anders. Hij had wat rente voor Sir Hum phrey gebeurd, alsmede voor Squir West en Lady Rounce en moest nu naar Wirks- worth om dat geld in de Bank te brengen. Daar Sir Humphrey Challoner de eenig bruikbare slaapkamer in het „Korhoen" ge kregen had, was er geen kamer meer over voor Mittachip en zijn klerk Duffy. Hij hoopte nu langs den rijweg Brassington te bereiken voordat de roovers voor den dag kwamen, en dan van daar in den vroegen morgen naar Wirksworth te gaan. Hij had zijn giftige pijl afgeschoten en bekommerde er zich niet om hoe ver die doorgedrongen was. Hij zeide zijn heer vaarwel met al de hoffelijkheid, die hij in de vele jaren van omgang met de aristocratie had geleerd, en noemde de namen van Beau Brocade, Lady Patience of John Stich niet meer. Maar toen hij al buigend en keelschrapend buiten Sir Humphrey's gezicht was gekomen en weer naast Duffy in de gelagkamer zat, lag er een wereld van voldoening in zijn kleurlooze, waterige oogen. Een vreemdeling aan de smidse. Ondertussehen was Lady Patience met Betty, zoo snel als de toestand van den weg gedoogde, naar de smidse geloopen. Bij een scherpen draai van den weg kreeg zij het kruispunt in het oog en de oude galg, waaraan een stuk natgeregend papier nog spookachtig heen en weer fladderde. Maar zoo nabij het einddoel stond zij plot seling stil, met wijd geopende oogeu en de handen krampachtig tegen haar borst gedrukt, ah door een plotselingen schrik aangegrepen. Daar op den weg van Wirks worth naar Stichs smederij kwamen een zestal mannen met roode rokken en voor op een man met drie strepen op zijn mouw. Een sergeant met zes soldaten op weg naar de smidse! Wat kon dat anders be- teekenen dan een groot gevaar voor den vluchteling? Maar zij stond slechts even stil, het volgend oogenblik vloog zij met Betty over den weg en bereikte de smidse juist toen de soldaten aankwamen. Zij wierp een snellen blik naar binnen en loosde een zucht van verlichting: er was niets to zien van haar broeder en John waa bezig op het aambeeld. De smid had haar reeds opgemerkt. „Stil maar!" fluisterde hij geruststel lend, „vrees niet, mylady. Ik heb de solda ten hier al vroeger gehad". „Maar zij zullen mij mischien herkennen.,, of vermoeden „Neen, neen! Doe u voor als een ka menier, die op iemand wacht. Het zijn mannen uit Derby en het is niet waar schijnlijk, dat zij u van aangezicht kennen". Er was geen minuut te verliezen. Zij be dacht dit te gelijk met de zekerheid, dat haar eigen koelbloedigheid en tegenwoor digheid van geest de eenige kans zouden zijn voor de veiligheid haars broeders. „Halt!" riep de sergeant uit. „Meester Stich, is het slot in orde?'1 vroeg Lady Patience op luiden en onver schilligen toon, juist toen de sergeant bin nentrad. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1