Woensdag; 8 October. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. De Verordening op de Winkelsluiting. 10 Cents, Offieieele Kennisgeving. N«. 16450 A°. 1913. PUIJS DER ADYKRTKNTIKN: Van 1(i regala ,'1.05. IeiZare regel meer 10.171. Grootara lettere naar plaateruimte. - Kleine ad, ;rtentiën Tan 30 woorden 40 Oen te contantelk tiental woordon meer 10 Oenta. Yoor het incaeeeeren wordt/'O.OS berekend. PRIJS DEZER COURANTt Voor Leiden per week 9 Oentei per 3 maandeD J f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten ge»eetigd eijn 1.30. Franco per poet1.65. Do Verordening* op de Winkelsluiting heeft heel wat voeten in de aarde gehad! Maar zij is er thans onherroepelijk. De winkels moeten te negen uren worden gesloten; toch zijn er uitzonderingen, dio men. moet weten. Een winkelier mag ook na negeu uren verkoopen, onder voorwaar den natuurlijk. Maar onder welke voorwaarden dan"? Vraagt men. Juist; daarvoor moet men de verordening kennen. Niet alleen de winkelier, ook het p'ü bliek moet er van op de hoogte zijn, om te weten op ^olke wijze na negeu urennog" wat van den"banketbakker te krijgen is en of men na negen uren nog wat in-een winkel kan koopen, zonder een jirocës-vcrbaal op to loopen. De heeren W. Balfoort en A. P. A. Eskens, inspecteurs van politic, in wier handen men hij overtreding zal komen te vallen, hebben mi in een vlugschrift doen uitko men hoo men de verordening heeft op te vatten, om uit hun handen te blijven. Zij weten natuurlijk wat men doen en laten kan, ook na al het gebeurde te. Amj- sterdam. En da.t leest men in dit boekje; zelfs automobilisten kunnen er in lezen of zij des avonds na negen uren nog benzine kunnen krijgen ja dan neen! Iedereen heeft er dus belang bij het werkje in zijn bezit te hebben. Wij. stellen dit boekje voor onze Abonn.cs beschikbaar tegen af te halen aan ons Bureel op nader te bepalen dag. Het morgen verschijnend nummer bevat o. a.: Het portret van jhr. A. W. G. van Riemsdijk, schrijver van „Silvia Silombra", enz. Bandjongsehe weg van af Samarang in Indië. Chincesehe Begrafenissen. Dynamiet-explosie in het Panama-kanaal. - II. AI. de Koningin-Moeder met haar zuster, de Vorstin van Benthcim, bezoekt de schil- derijtentoonstelling te Utrecht. Onafhan- kelijkheids.feesten te Breda, te Eer kei, t^/ Borne en te Oost- en West-Souburg. Gouden jubileum van de Staatsspoor. Leiden's Ontzet, de brood- en haring-uit- deeling. Vier welgeslaagde kiekjes der film van liet tooneelstuk „Silvia Silombra."- HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien de missive van den Minister van Oorlog van den 3den Ootober 1913, 1ste Afd. No. 2, waarbij worden toegezonden de stukken, bedoeld bij artikel 5 der Hinderwet, betreffende de oplichting van een patronen- bergplaats op het noordwestelijk gedeelte vap het terrein bchoorende tot de Doelen kazerne, deel uitmakende van liet perceel Sectie A. No 641, Gelet op artikel 6 dor Hinderwet; Geven bij dezo kennis aan het publiek', dat bedoelde stukken op de Secretarie dezer gemeente ter visie zijn nedergelegd. Burgemeester en Wethouders "voornoemd; N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 6den October 1913. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het verzoek van F. COLPA, om vergunning tot oprichting van een zuivel- inricliting in het perceel Nieuws traat No. o5, Sectie I No. 297, gedreven door een jeleetro motor van 1 p.k. Gelet op do artt. 6 en 7 der Hinderwet) Geven bij dezo kennis aan het publiek, dat jonoemd verzaak met de bijlagen op de Secretarie dezer guueente ter visie gelegd V; alsmede dat op Woensdag 22 October as des voormiddags te elf uren op het "Raad huis gelegenheid zal worden gegeven om be swaren tegen dit verzoek in te brengen, ter. ,wijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gereohtigd zijn zij, die niet over- eenkonistig artikel 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren monde ling toe te lichten. GIJSELAAR, Burgemeester. VAL STRIJEN, Secretaris. Leiden, 8 Ootober 1918. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van. Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door SALOMON SCHELVIS, wonende te Lei den, een verzoekschrift is ingediend, om ver lof voor den verkoop van uitsluitend alcohol vrijen drank; voor gebruik ter plaatse van verkoop, in 4en winkel en de daarachter gelegen kamer va:n het perceel Clares teeg No. 34. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 8 October 1913. Leiden, 8 October. De fakkeloptocht, na de ontgroening der nieuwe leden van het Studentencorps, zal morgenavond niet plaats hebben, we gens het overlijden van 'prof. Tichelaar. De ter-aarde-bestclling van het stoffe-, lijk overschot van prof.Tichelaar zal Don derdag te 12 uren'plaats hebben op de be graafplaats Rliijnhof. Aan het bestuur van het Genootschap Mathesis Scientiarum Genetrix" alhier, is door de Vereeoiigiug van Oud-leerlingen genoemd Genootschap f 75 overhandigd, met verzoek deze som aan de gekweekte rente van het fonds, door oud-leerlingen gesticht ter gelegenheid van het 125-jarig. bestaan, toé te voegen. Om de Vereelniging in staat te stellen ieder jaar deze som of een hooger bedrag liét- bestuur te overhandigen, is het wensc-helij-k, dat vele oud-leerlingen.zioh als lid laten inschrijven bij den secretaris, den heer II. W. Verhuist, Hoogewoerd 123. Bij beschikking, van den Minister van Binnenlandsche Zaken is bepaald, dat de commissie tot het examiheeren van hen, die een akte van bekwaamheid wenschen te verkrijgen tot het geven van middelbaar onderwijs in de Nederlandsche taal en let terkunde, de. geschiedenis, de aardrijkskun de, de Staathuishoudkunde en statistiek en de staatsmricliting, voor het jaar 1913 zit ting zal houden te 's-Gravenhage en zijn ola. benoemd tot leden: dr. Iv. H. Th. Bus- semakciv hoogleeraar, en dr. J. Heinsius, mede-redacteur van het woordenboek* der Ned. taal, béiden te Leiden. De 1ste luit.-adj. J. van Voorthuijsen, van het 4de reg. inf. alhier, wordt van 3 tot 22 Nov. a.s. gedetacheerd bij de werkplaatsen voor draagbare wapenen aan de Hembrug. De kapitein P. A. de Ridder, van het 15de reg inf. te Gouda, is overgeplaatst bij het 4de reg. inf. alhier. Maandag 10 November zal de Bond van Anti-Rev. Gemeenteraadsleden zijn jaarvergadering houden te Utrecht. Prof. dr. H. H. Kuyper, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit, hoopt in te leiden het onderwerp „De taak der gemeentelijke overheid inzake Zondagsrust", terwijl mr. P. E. Briët, te Leiden, over: „Gemeente lijke grondpolitiek" zal spreken. Beroepen is bij de Ned.-Hcrv. G-ern. te Stedum (Gr.) ds. D. A. van den Bosch, te Nieuw-Vennep. Voor den bibliothecaris der Tweede Kamer, den heer J. A. Jungmann, in Den Haag, ging de dag van gister, waarop hij zijn 50-jarige werkzaamheid bij dat college herdacht, niet onopgemerkt voorbij. Bij zijn komst wachtten de overige amb tenaren der Kamer den jubilaris in zijn werkkamer op, brachten hem bij monde van den referendaris ter griffie hun geluk- wenschen en boden hem een bronzen beeld op voetstuk aan. Ook de President, huldig de hem in een van groote waardeering ge tuigende toespraak. Namens het bureau van de Kamer, de beide leden van de huishou delijke commissie en de oud-voorzitters, de heeren Van Bylandt en Van Nispen tot Sevenaer, bood de heer Borgesius den ju bilaris een clubstoel aan, alsmede een fraaie palm. Vele Kamerleden en anderen kwamen verder in den loop van den dag den heer Jungmann op zijn bureau complimenteeren. Bij het uitreiken der vaandels aan de nieuw opgerichte regimenten infanterie en aan het regiment jagers op 17 November a.s., in Den Haag, zal hoogstwaarschijnlijk vorstelijk bezoek tegenwoordig zijn. Z. K. H. de PrinB heeft het eere-voor- zitterschap aangenomen van het in 1914 te houden congres der Nedcrl. Yereeniging tot bevordering van Zondagsrust. De Minister van Binnenlandsche Za ken, mr. Cort van der Linden, brengt zijn verloftijd in Duitschland door. Te 's-Gravenhage is het telegrafisch bericht ontvangen, dat de heer K. Peere- boora, assistent-resident in Tcgal, benoemd is tot resident van 'P'asoeroean. Indien dit bericht juist is, volgt hieruit, dat de resident B. Schagen van Soelen in die kwaliteit zal zijp overgeplaatst naar Eesoeki. („N. Ct In de gisteravond gehouden vergade ring van den Raad van Zaandam is de be handeling van het werklieden-reglement tot een einde gebracht en werd het goedge keurd met 15 tegen 2 stemmen. De beide Tegenstemmers verklaarden het reglement een mooi stuk werk te vinden, doch de consequenties niet te kunnen aanvaarden. De besluiten van Dinsdagavond komen in hoofdzaak op het volgende, neer: De loon- klassen worden afgeschaft en vervangen door vijf periodieke verhoogingen van 54 ccüts om de twee jaren, terwijl' die ver hoogingen aan hen, die ouder dan 45 jaar zijn, jaarlijks zullen worden toegekend. Overuren zullen beloond worden met vijf- vierden van het uurloon en in geval van nacht- of Zondagsarbeid zal tweemaal het uurloon worden uitbetaald. Deze bepaling geldt echter niet voor hen, die voor af wisselenden dag- en nachtdienst of Zondags- arbeid zijn aangenomen. De mogelijkheid weid geopend, een zie ken werkman gedurende bepaalden tijd op kosten der gemeente,/ elders te doen ver plegen, terwijl beslotep werd, dat het zie kengeld zal worden uitbetaald gedurende den vollen-duur der ziekte. Deze bepaling geldt echter niet voor hen, die korter dan een jaar in dienst der gemeente zijn. Zijl zullen ziekengeld ontvangen tot een maxi mum van 12 weken. Eindelijk werd nog met 9 tegen 8 stem men besloten de door de commissie ont worpen bepaling, om wachtgeld uit te be talen na 55-jarigen leeftijd, aan niet-eervol ontslagen werklieden uit het reglement te lichten. Wordt het noodzakelijk, bij reinigings dienst en gasfabriek, om werklieden we gens verandèring van bed rij fswerk wijze te ontslaan, dan za1 hun één jaar te voren den dienst moeten worden opgezegd. Go- beurt dit niet, dan hebben ztf een vol jaar recht op het volle loon. Ten slotte zij nog medegedeeld, dat de heer Duys verklaarde ernstig te zullen overwegen, of het. werkliedonreglement niet dient te worden vervangen door een col lectief contract, op den grondslag van het reglement met de werkliedenorganisatie. Bij den Amsterdamschen Raad is van B. en Ws. ingekomen een voorstel'om een nieuwen verkeersweg "Van het Spui naar de Na-ssaukade via de Passeerdergracht te doen maken, en om de Eerste Const.- Huy- gens-straat door het Vondelpark door to trekken naar de Van-Baerle-straat. Deze werken zullen in totaal f 2,720,000 kosten. Zooals reeds is medegedeeld was van eeD meeningsverschil tusschen den Minister van Oorlog en den commandant der stelling van Amsterdam, aanleiding gevende tot het ontslag van laatstgenoemde, geen sprake. Te minder, wijl dc heer Bosboom eerst en kele weken het bewind voert en in dien korten tijd bezwaarlijk wrijving kon zijn ontstaan met zoo ver strekkende gevolgen. Uit vertrouwbare bron verneemt ,,De Tel." echter, dat het voornemen, om gene raal Fabius te pensionneeren, moet zijn te wijten aan de ernstige critiek, door leger- autoriteiten uitgeoefend op de leiding der verleden jaar gehouden manoeuvres in het Zuidfront der Amsterdamsche stelling. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat de minister van Koloniën, mr. Pleyte, op dienaangaande tot hem ge richte vragen verklaard heeft, dat er voor hem geen enkele reden bestaat, om een vervroegd aftreden van den gouverneur-ge neraal van Nederlandsch-Indië, den heer Idenburg, te bevorderen Het crematorium op Wester veld, te Vels'en, is thans ingewijd, maar nog niet m gebruik genomen. Zooals bekend is bestaat er verschil van meening over de vraig of lijkverbranding in ons land onder de tegen woordige wetsbepalingen geoorloofd is. Zijn zij wèl ingelicht, dan heeft het hoofdbestuur van de Vereeniging voor fa cultatieve lijkverbranding zijn gedragslijn vastgesteld. De verwachting is, dat de nieu we Regeering zich niet principieël tegen lijkverbranding verklaren zal en de Veree niging bij het in-gebruik-nemep van het crematorium geen beletselen in den weg zal leggen. Mocht dit evenwel toch het geval zijn, dan zal een der Tweede-Kamerleden, \or r- stander van lijkverbranding, het initiatief nemen om verandering der tegenwoordige wetten te verkrijgen. („Tel."). Alkmaar herdacht heden als ieder jaar den dag v"n het ontzet in 1573. Van de ste delijke on zeer vele particuliere gebouwen wapperde de driekleur, terwijl het carillon van den Waagtoren reeds vroeg nationale en stedelijke liederen over dc stad deed klinken. De Ontzctvereeniging meende dit jaar het herdenkingsfeest met een beschei den programma te kunnen vieren, daar zij ook het initiatief nam tot de nog versoh in het geheugen liggende, uitstekend ge slaagde O o af h anke 1 ij kheid&f eesten Vanmiddag werd in tegenwoordigheid van vele autoriteiten en andere belangstellen den aan het Victoriebeeld, dat juist 20 jaar geleden door koning Willem III wcrl c nt- huld, een krans gehecht-, terwijl de voor/* - ter der ontzetvereeniging, de heer F. H. Ringers in een korte toespraak de helden feiten der voorvaderen herdacht. Twee kinderzangvereenigingm en een mu ziekkorps luisterden deze plechtigheid cp. Vanavond wordt een fakkeloptocht door een groot deel der stad gehouden. AlMasserdam verkeert in een moeilijk geval. Bij de begin September gehouden verkiezing voor een wethouder is ondubbel zinnig gebleken, dat het lidmaatschap van het college van B. en Ws. door geen der Raadsleden wordt begeerd Tallooze stem mingen werden gehouden. Wij mcenen een dertigtal in totaal. En nog was er geen wet houder. Ten slotte verklaarde de heer A. G. Rijkee, een der oudste Raadsleden, op dringend verzoek van den burgemeester zich bereid de functie te aanvaarden. De vreugde is van korten duur gebleken. Nog slechts enkele weken was- de nieuwe wethouder lid van het dagelijksch bestuur, of hij had er genoeg van en nam zijn ont slag. Ter vervulling van de vacature koos de Gemeenteraad dén heer J. M. Smit, die, na de benoem'ng in beraad gehouden te hebben, er voor bedankt Leeft. Hoe zal deze wethouders-crisis tot een op lossing worden gebracht? De oorzaak moet liggen in de slechte verstandhouding in het' college van B. en Ws. Te Tilburg heeft zich een comité ge vormd, dat alle vereenigingen oproept om mede te doen aan een grootsche huldcbe- tooging, in November te houden voor den oud-minister Talma. Als hoofdredenaar zal bij die betooging optreden mr. dr. Jan van Best, afgevaardigde der Tweede Kamer voor het district Eindhoven. (,,N. v. d. D."). De gewone audiëntie van den Minis ter van Marine op Vrijdag 10 October en die van den Minister van Binnenlandsche Za ken op Zaterdag 11 October zullen niet plaats hebben. ALPHEN. Van N. N., te Amsterdam, is een gift van f 1000 ontvangen als bijdrage in de kosten van het nieuwe gebouw der Martha-Stichting." BODEGRAVEN. Bij de alhier ge houden afslag; ten overstaan van notaris Kor te weg tc Hazörsxyoude, van-de perccelen onder de gemeenten Bodegraven en Lange- rui gewei de werd geen van deze afgemijnd, zocdat J. Op 't Land kooper werd van de perceelen I, III en VI voor f'23,100, G. Rozobooni van perceel II voor f 3000 en A. W. Veelenturf van de pcrceelen IV cn V voor f 9900. In een vc-rgadcring van afgevaardigden van afdeelingen van de vereeniging* „Volks onderwijs", alhier gehouden, is de ,,Rijnr kring" opgericht, die door samenwerking hoopt te kunnen werken in het belang* van het openbaar onderwijs in de Rijnstreek. Dc vergadering was goed bezochtaangesloten zijn reeds 900 laden, terwijl sommige afdee lingen nog wel tot aansluiting zullen over gaan. Wellicht wordt de „Rijnkring" 1200 tot 1300 laden groot. Een reglement is vast gesteld en als bestuursleden gekozen de hee ren J. Beijon, voorzitter, J. A. Tolk, so- cretaris on G. Grabé, penningmeester. HILLEGOM. Doordat iemand van Leiden gisteren te vroeg van de stoomtram staple, geraakte hij met zijn voet onder een dei- wielen. Bij geneeskundig onderzoek bleek hij er bijzonder goed afgekomen to zijn. Slechts enkele ontvellingen aan den voet had hij opgeloopeu. Gisteravond heeft de Vooruitstrevende Kiesvereeniging, voor den zetel in den Raad, vacant gekomen door overlijden van den heer P. 11. van Wavercn Hz., besloten candi- daat te stellen den beer J. II. A. Vooven. KATWIJK-AAN-ZEE Dinsdag kwamen hier vijf partijen haring in afslag. De prij zen per kantje waren Volle haring f 15,45 f 16maatjesharing f 16,05ijle haring f 13.50 f 13,90; steu'rharing f 16makreel f 8,50 f 10.40. De beste tijd is voor de garnabnvis- sehers weer voorbij. Niet alleen wordt het weder ininder gunstig om te vissclvcn. maar ook wordt er nu vepl minder tong gevangen dan anders, omdat deze soort viscli om dezen tijd des ja ars weer naar het diepe water zwc-mt. Onzë vroegere dorpsgenoot, de hoer D. Ouwehand Cz., werkzaam bij een petrol ?um- maatschappij te Ta'rgovista, in Rumemë. komt binnenkort naar Holland en zal zich daarna naar Ned.-Oost-Indië begeven om in dienst tc treden bij de Bataafsclic Pctroleura- Mij. op Sumatra. LEIMUIDEN. Onze gemeente beleeft niet veel pleizfer van haar gasfabriek. Brand den in den eersten tijd de straatlantaarns altijd enkelen uitgezonderd dan op tijden, dat ze dit niet moésten doen en is ér, ook nu nog, dikwijls te weinig gas in voorraad, gisteravond zat, voor de tweede maal in korten tijd, een deel der gemeente, het Oostelijk deel van Ondewetöring, weer zonder licht. Vooral de bewoners hiervan zuilen nog wel eens mét leede oogen naar de overzijde zien, waar Alkomadc, dat clec- I trisch verlicht is, sinds December, slechU* I een kleine storing gehad heeft. LISSE. De nieuwe zaal van het café „Do Kleine Vereeniging" werd gisteravond in gebruik genomen met h-et gc-ven van een I concert door de moziekvereeniging „Eens gezind". De zaal was voor deze gelegen* heid goed bezet. Dc kermis alhier mag zich voor dit jaar weer verheugen in een buitengewoon druk bezoek. De zweefmolen van verleden jaar is Vervangen door een gewonen draai molen. NIEUW-VENNEP. Reeds vroeg in dc-n morgen was gisteren csm groote menigte nieuwsgierigen alhier aan de Hoofdvaart to hoop geloopen naar aanleiding van een hef tige ruziepartij. De heer P. heeft aldaar, grond gekocht van de Gebroeders VI. en een nieuwe woning daarop doen bouwen. Toen do zoon van P. grond naast de woning weggroef om liet terrein om de woning op to hoogen, wilden de Gebr. VI. dit beletten. P. meende in zijn recht te zijn cn zette den arbeid voort, daarin voortdurend gehinderd. Dit liep ten slotte spaak en een handge meen ontstond, wat .natuurlijk als overal eu altijd tal van nieuwsgierigen lokte. Ten slotte verscheen de politie op het tooneel cn maakte aan de vechtpartij een einde. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt-, zoodat de rechter wel in dezen zal beslissen. NIEUWEWETERING. De besprekingen, hier in de laatste weken gevoerd over dé mogelijkheid van een feestelijke herdenking van Neerlands' onafhankelijkheid, hebben tot een bevredigend resultaat geleid. Ook de natuurlijk onvermijdelijke collecte heeft aan de verwachtingen beantwoord. Deze week dan ook nog zal hier een twoedaagsch feest gehouden woTden. De eerste dag is bijna geheel aan "kinderfeesten gewijd, de tweede daarentegen is de feestdag. Wanneer voor alle nummers op het programma vermeld, genoegzame deelneming is, kan dit feest heel wat worden. NOORDWIJK. Gisteren brachten dc stu denten van liet Seminarie „Hagevcld" een' bezoek aan Noordwijk, om in dc parocliio- kerk van Sint Jeroen diens relequiecn te vereeren. Om negen uur werd de plechtige Hoogmis opgedragen door den hoogeerw. heer W. G. F. Snickers, regent van „Rage veld", Hij werd geassisteerd door de zeer eer w. her ren professoren G. Kuys cu G. J. M. Maat.; Oni half elf ging* men naar het martelveld, waar gepreekt werd door professor J. P. Huibers, terwijl de zcarecrw. sub-regent v. "d. Pavoordt de. gëbeden verrichtte. Om 12 uur werd het Lof gecelebreerd door. professor J. P. Huibers, geassisteerd door. do professoren G. Kuys en Th. A. v. d,: Burg. Vanwege het. ongunstige weer werd er met do Tclequieën een processie gehouden in da kerk en niet in den tuin Om één uur vertrokken de som in a listen v.avi naar Voor-: hout. 1 N O OR D W IJ Iv ER H OUT. Thans heeft do Leidsche elcctrisolie centrale hier 170 aari-* sluitingen, terwijl er dagelijks nog nieuwe bijkomen. De locomotief, die bij het spoorweg*- ongeluk van 1.1. Zaterdag ll/s M. diep iq den grond zat, weid heden verwijderd. Thans< is te Piet-Gijzenbrug alles weer in orde,. RIJNSBURG. Ter voorkoming van eert mogelijke minder juiste opvatting in zakq pensionneering der gemeente-ambtenaren, dione nog het volgende: De met algemeene stemmen aangenomen' voorstellen van B en Ws. in de Raadszit ting van Maandagavond in zake de pen-: 1 sionneering der gemeente-ambténaren, omvat- j ten alle ambtenaren der gemeente. Alktehj voor den veldwachter, nachtwaker cn go* meentewerker is men een stap vorder go- gaan, doordat voor hen dc inkoopsom door dc gemeente zal worden betaald en hun sala rissen zoodanig zijn verhoogd,"dat van dio verhooging het pensioen kan worden betaald. WASSENAAR. Bij do aanbesteding van de gasmeesterswoning werden ingeleverd de volgende briefjes: J Remmers waal f4469; J. v. d. Aa f4729; J. Beyersbergen f4775} J Vosse f4889; A. C. Leyen f4944; C. v. Tor f5488.45. Dc begrooting was f 4-150rf De Raai vergadert Donderdag 9 Oct.; des avoiids te acht uren. Behandeld worden: 1 Ingekomen stukken2. Verzoek van II. Dunlop om ontheffing van. H. O.; 3. Voor stel van B. cn Ws. om de pensioenbijdragen der gemecDte-ambtenaren voor rekening der gemeente te némen; 4. Wijziging bëgrooting 1913; 5. Verzoek van de< Bouw vereeniging om een voorschot van f 172,000 voor den, bouw van arbeiderswoningen. ZOETERWOUDE Onder de schapen van den landbouwer J. van Konijnenburg, aan den Wiet, alhier, is de besmettelijke vee ziekte „rotkrcupel" geconstateerd. De lan,'-. derijen, waar de zieke dieren loopon of heb ben geloopen, zijn onder toezicht der politie van de bij de wet voorgeschreven ken too it ene u voorzien. 'ffelegrafiscli weerbericht, naar waarnemingen in den morgen van 8 Oct. Medegedeeld door liet lvon. Ned. Meteor, Instituut te Be Bilt. Hoogste barometerstand 760.1 te Seydis- fjord. Laagste 743.9 te Portlandbill. Verwachting tot den avond van 9 Oct. i Matige tot zwakken zuidw. tot zuid. wincl. Tijdelijke opklarend. Waarschijnlijk nog re genbuien. Dezelfde temperatuur.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1