flo. 16445 Woensdag 1 October. A0. 1913. <§eze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". Kunst, letteren, enz. PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 1regels /"1.05. Iedere regel meer /r0.17J. Grootere letters naaf plaatsruimte. Kleine tdvertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend* PRIJS DEZER COURANT! Voor Leiden per week 9 Oents j per 3 maanden l f 1.10. Buiten Leiden, per iooper en waar agenten gevestigd zijn B 1.30. Franco per post 0 1.65. Wegens den feestdag van 3 October zal het „Leidsch Dagblad" op a.s. Vrijdag niet verschijnen. rl r» Het morgen verschijnend nummer bevat o. a.Onze nieuwe Ministers: jhr. mr. B. Ort, Minister van Justitie. Uit Ned.-In- dië. Het Postkantoor te Samarang. Groo- te Legermanoeuvres op de Yeluwe. De door het Kon. Aardrijkskund:g Genootschap georganiseerde tentoonstelling in 't Stede lijk Museum te Amsterdam. Koning Kon- stantijn van Griekenland te Parijs. Wie lerwedstrijd te Scheveningen. Onafhan kelijkheidsfeesten op Urk en Yoorthuizen. Opening der School voor Maatschappe lijk Werk aan de Pieter-de-Hoogh-straat te Amsterdam. Groep genoodigden en Z.Exc.. Minister Treub op de groote Tuin bouwtentoonstelling te Breda. Tentoon stelling van Oudheden te Woubrugge. Verkiezing Gemeenteraad. Burgemeester ion Wethouders van Deiden; Gelet op artikel 98 der Kieswet; Brengen ter algemeene kennis, dat hot proces-verbaal van de zitting Van hot hoofdstembulreau, bedoeld bij artikel 93 der Kieswet, tot het vaststellen van den uit slag der stemming ter verkiezing van een lid van den Gemeenteraad in het 3do kies district der gemeente Leiden, op de plörsi an het Raadhuis is aangeplakt en voor een ieder ter Secretarie dezer gemeentó ter inzage is neder gelegd. Burgemeester en. Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Ledden, 1 October 1913. Leaden, I October. Er was gister, de cijfers bewijzen het, weinig belangstelling voor de verkiezing van een lid voor den gemeenteraad, in het derde district in do vacature, ontstaan door het overlijden van dr. Kruimel. De opkomst dor kiezers was heel gering cn sterk komt dib uit, wanneer we de cijfers gaan vergelijken mot de verkiezingen van 4 Juli. Slechts 1234 van de 1860 kiezers, nog geen twee derde deel, brachten een geldige stom uit, ;egen 1395 in Juli j.l. Het resultaat is dat de heer Pera, de candidaat der drio rechtsche kiesverenigin gen en van „Gemeentebelang en Burger plicht", met een schitterende meerderheid! gekozen is. Niettegenstaande de geringere opkomst, had hij meer stemmen dan de meest begunstigde rechtsche candidaat in Juli. Overigens zijn alle oandidaten in stomf ïriental gelaaid. De unie-liberalen en vrij liberalen, die de vorigo maal op de vrij zinnig-democraten stemden, zagen 133 stom men op hun candidaat, mr. De Jong, uit gebracht tegen 272 gemiddeld op de v. d.-ers la Juli. Do S.-D. A.-P.-or, de heer Hcmerik, daaldo bve.neens. Tegen 390 stemmen in Juli ver kreeg hij er nu 255. Toch was hij boven Let gemiddelde zijner drie partijgenooten- mëde-candidaten in Juli, welk gemiddelde 2-30 was. In Juli beeft do heer Homërik de voorsprong waarschijnlijk gelere gen, door dat er drio vrijzinnige oandidaten voor vier plaatsen waren en or geweest zijn, die hem! als vierde hebben gekozen. Dc achteruitgang van het stemmen cijfer van den anti-winkel - sluiting-candidaat is enorm. De heer Van Hoeken behaalde slechts 60 stemmen tegen 254 in Juli j.l. Ditmaal d us nog geen vierde I gedeelte van het toenmaals behaalde aantal. Ongetwijfeld hadden velen in dit winkeliers- district anders verwacht. De Van-der-Werf- straat daalde van 136 op 37, de Groene- steeg* van 48 op 17 en de Decimastraat van 70 op 6. Velen van die den S.-D. P.-er, den heer Knuttel, candidaat hebben gesteld, hebben hun uitverkorene in den steek gelaten. Hij had in 't geheel 4 steimruenwaarvan do Decimastraat 75 pCt. leverde. De verhouding in den Raad is nu weter als voor de periodieke verkiezingen: 18 linies en 13 rechts. De belangstellenden voor ons bureau heb ben 'reeds gisteravond het resultaat der stem ming kunnen vernemen, 't Speet ons, dat door een defect der booglampen, we niet, als gewoonlijk, voor een goede verlichting konden zorgden. De eersto voordracht-avond in het Leidsche Volkshuis Maandag a.s. zal aan den volkszang" worden gewijd. Gaarne zouden wij iedereen, die van zingen houdt, willen opwekken om erheen te gaan. Wie twee jaar geleden, toen deze zelfde proef in Amsterdam genomen werd, de avonden voor volkszang in ,,Ons Huis"_ heeft bijgewoond, weet op welke onge dwongen, vroolijke wijze de liederen onder wezen en gezongen worden. Eerst de voor zanger en dan het publiek, en merkwaardig gauw waren de nieuwe wijzen geleerd. En voor dit zingen is niemand te oud, heeft niemand te weinig stem. De bekoring is, dat allen samen gaan, en dat allen samen het ook kunnen. Hoe voller zaal, hoe groo- ter succes. De hoofdmannen van de beweging tot veredeling van den volkszang zullen a.s. Maandag in het Volkshuis den avond lei den. Aan alle bezoekers worden de liederen uitgereikt, welke gezongen zullen worden. Op de ledenvergadering der afd. Lei den van den Transportarbeidersbond werd het voorstel van den Bestuurdersbond tot het vormen van een weerstandskas voor de kiesrechtactie waarbij de afdeeling zich verplicht voor elk lid een cent per week to storten, met algemeene stemmen aange nomen. Voor het toelatingsexamen tot de Rijks-landbouw-winterschool te Zutphen slaagde o.m. onze stadgenoot de heer Hugo A. de Wilde, vroeger leerling aan de school yan den heer P. A. Hibma, alhier. Bij beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is met in gang van 1 October benoemd tot amanuen sis aan het laboratorium voor parasitaire- en infectie-ziekten van 's Rijks Veeartsenij school te Utrecht do heer J. C. Heijmans, te Leiden. Bij het in Sept. hier te lande afgeno men examen voor klerk bij den post-, tele graaf- en telefoondienst in Ned.-Indië zijn o. m. geslaagd de heeren W. J. van Aken, te LeidenTh. E. W. Mattaar, te Heem stede, en H. Sweers, te Noórdwijk-aan-Zee. Ds. R. J. W. Rudolph, tot voor korten tijd predikant der Geref. Kerk alhier, thans predikant-directeur van het opvoedingsge sticht ,,Achteveld" bij Amersfoort, is ern stig ongesteld. Reeds gedurende een paar maanden leed hij aan keelaandoening, wel ke nu een ernstige wending heeft genomen. Op geneeskundig advies is hij naar Heidel- berg, in Duitschland, vertrokken, om zich daar onder behandeling eventueel ope ratie van een specialiteit te stellen. Na des morgens bevestigd te zijn door ds. P. Warmerhoven, van Aarlan- derveen, met een predikatie over Micha 714a, deed ds. D. Fleurke, gekomen van Ter-Aar, zijn intrede bij de Geref. Kerk te Berkel, sprekende naar aanleiding van 1 Kor. 2:9 en 10. Den nieuwen leeraar werd toegezongen Ps. 134:3, terwijl hij werd toegesproken door ds. Warmerho ven uit naam van den kerkeraad. Het nieuwbenoemde lid van den Raad van State mr Th. Heemskerk is gisteren als zoodanig in de algemeene vergadering van genoemd staatscollege door den vice- president, jhr. mr Roéll, beëedigd. Mr. Heemskerk zal, naar men verneemt, zit ting krijgen in di afdeeling voor de ge schillen van bestuur. De commandant van de stelling Am sterdam, generaal-majoor A. N. J. Fabius, heeft aan H. M. de Koningin eervol ont slag uit den militairen dienst verzocht te gen 1 November a.s. Naar uit alleszins betrouwbare bron aan ,,De Tel." ter oore kwam, moet meenings- verschil met den nieuwen Minister van Oorlog aanleiding zijn tot deze ontslags- name. De heer W. J. Hilverda, prop. te Aals meer, die het beroep aannaam naar de Doopsgezinde Gem. te Zijldijk, hoopt Zon dag 12 October a.s. zijn intrede te doen, na bevestigd te zijn door ds. A. H. van Drooge, te Deventer. Eenige landgenooten hebben per cir culaire doen blijken van het voornemen, door een daad uiting te geven aan de hoog schatting, welke velen in den lande gevoe len voor jhr. Victor de Stuers. De herden king van zijn 70sten verjaardag op 20 Oc tober a.s. beschouwen zij als een daartoe ge schikte gelegenheid. Het ligt in hun voor nemen, een borstbeeld in marmer van den jubilaris door den beeldhouwer Toon Du- puis te doen uitvoeren en dit als gedenktee- ken aan het Rijk ter plaatsing in het Rijks museum aan te bieden. In de circulaire wordt gezegd, dat men hoopt, aan De Stuers op zijn feestdag de verwezenlijking van dit plan te kunnen mededeelen. Het bestuur van de S.-D. A.-P. heeft, naar „Het Volk" meldt, geadviseerd tot aanneming door den heer Henri Polak van zijn benoeming tot lid van de Eerste Ka mer. Naar „De Tel." verneemt, moet het in het voornemen van B. en Ws liggen, den heer D. Drost, ingenieur-onderdirecteur der gemeente-waterleidingen en thans se dert vrij geruimen tijd gedetacheerd bij den dienst der Publieke Werken, op diens verzoek eervol uit gemeentedienst te ont slaan, met toekenning van een wachtgeld. Het moet tevens de bedoeling zijn van het dagelijksch gemeentebestuur, de functie van ingenieur-onderdirecteur bij den waterlei- dingdienst weer te vervullen. Volgens hetzelfde blad zouden eenige li berale Raadsleden voornemens zijn in do Raadsvergadering op uitbreiding van het aantal wethouders aan te dringen, om zoo doende den heer Wibaut in het college van B. en Ws. te brengen of, in ieder geval, de soc.-dem. fractie voor het dilemma te stel len, inzake het aanvaarden der verantwoor delijkheid, wanneer de liberalen hun stem op een soc.-democraat voor het wethouder schap uitbrengen. In het district Middelburg had gisteren de stemming plaats voor twee leden der Provinciale Staten van Zeeland. Voor de vacature wijlen den heer H. P. den Bouwmeester (vrijz., aftr. 1919) werden uitgebracht 4666 stemmen hiervan verkre gen de heer jhr. H. A. van Doorn te Veere (vrijz.) 1849, P. K. Peerlkamp (S.-D. A.-P.) 434, en H. R. Struve (antirev.) 2383 stem men, zoodat gekozen is de heer Struve. Voor de vacature, ontstaan door het be danken van den heer S. Louwerse (antirev., aftr. 1916) werden 4650 geldige stemmen uit gebracht hiervan verkregen de heeren mr. J. J. Heijse 1837 stemmen, W. Melis, te Se- rooskerke (antirev.) 2392, en L. Onderdijk (S.-D. A.-P.) 421 stemmen, zoodat gekozen is de heer Melis. Naar de ,,Prov. Grón. Ct." uit goede bron verneemt, is er een miriisterieele aan schrijving rondgezonden, waarin wordt me degedeeld, dat voortaan bij aanstelling of bevordering van post- of telegraafbeambten niet meer op politieke kleur of godsdiensti ge richting mag worden gelet. Het bestuur der Verecniging tot op richting en exploitatie van een Rust- en Vacantieoord voor den Kon. Ned. Bond van oud-onderofficieren, mocht bericht ont vangen, dat Z. K. H. Prins Hendrik f 50 heeft geschonken als bijdrage in de oprich tingskosten van bedoelde instelling. Minister Heemskerk heeft in overleg met zijn ambtgenoot voor Financiën, als een zijner laatste regeeringsdaden de rijks voorschotten geweigerd op de plannen van een aantal woningvereenigingen te Amster dam. De te bouwen woningen werden naar het oordeel van minister Heemskerk geacht als te luxueus ingericht, het aantal vertrekken was te groot en speciaal dó bouwplannen der Coöperatieve Onderwijzersbouwvereeni- ging, werden beschouwd als niet voor Rijks- bouwvoorschotten in aanmerking te mogen komen. Sedert schrijft ,,De Tel." is de nieuwe Regeering opgetreden, en verluidde reeds, dat deze meer welwillend tegenover die bouwplannen stond. Inmiddels heeft het gemeentebestuur het noodzakelijk geacht, de belangen dier Woningbouwvereniging en daarmede die van de volkshuisvesting bij de Regeering te gaan bepleiten. J. 1. Maandag is aan de heeren Th. F. A. Delprat, wethouder van P. W., en J. W. C. Teilegen, directeur van het Ge meentelijk Bouw- en Woningtoezicht, door minister P. W. A. Cort van der Linden een particuliere audiëntie toegestaan. Daarop hebben de heeren het standpunt uiteengezet, dat het gemeentebestuur van Amsterdam bij het verleenen van voor schotten aan bedoelde woningbouwver- eenigingen heeft ingenomen. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft besluit ,,De Tel." den heeren toegezegd, met hun toelichting bij het op nieuw beoordeelen der andermaal aan to vragen Rijksvoorschotten, rekening te zul len houden. De gewone audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal Zaterdag 4 October e.k. niet plaats hebben. BODEGRAVEN. Bij de heden alhier ge houden veiling ten overstaan van notaris Korteweg, te Hazerswoude, van een bouw manswoning met hijbehoorend weiland in de .Weipoort onder deze gemeente, is perceel I in bod gebracht op f 15000, perceel II op f 3000, peirocel Hl op f 2700, peroeel IV op f 4500, perceel V op f 5400 <en perceel VI op f 4800. De afslag heeft plaats 7 Octo ber a.s. Enkele jongens vermaakten zich ,op het marktplein met het rijden met «een onbe heerd staande kar. Een jongen van zes jaar, het zoontje van De V., stond er naar te kijkën en werd door de kar overreden met het ongelukkig gevolg, dat zijn rechterbeen boven de knie gebroken werd. Het ventje is vervoerd naai' het Academisch Zieken-; huis te Leiden. t Onze vroegere plaatsgenoot, de heer W. Eikelboom, deed ts Bingen a/Rh. met goed gevolg oandidaats-examen in de elec- ti'otechniek. De heer P. Okkinga, beheerder van de fabriek van .volvette kaas „Oud-Holland", alhier, is benoemd tot 1 eeraar-technicus bij den Bond van Coöperatieve Zuivel fabrieken in Friesland. HAARLEMMERMEER. De gezamenlijke beambten van den li aar 1 emm ermee r p ol d er hebben een vereeniging opgericht, waartoe reeds 25 beambten als Lid zijn toegetreden. Als voorzitter fungeert de heer Albers en als secretaris de heer Van der Welle. Do bedoeling is om gezamenlijk bij het bestuur van genoemden polder aan te dringen op verhooging van loon en verkorting van ar beidsduur. KATWIJK-AAN-ZEE. Dinsdag kwam hier een partij haring in afslag. Volle haring bracht per kantje f 17,45 op; maatjesharing f 16,45ijle haring f 15,60f 16steurhah ring f 16,40; makreel f9,10;f 11,35. Behalve een twintigtal loggers, zijn ook alle bomschuiten ten getale van .41, nog maar één keer binnen geweest. Wel zijn ze thuiszeilende, doch daar do wind tot nu too oostelijk bleef, kunnen ze niet snel vorderen. Sedert een paar weken is men bezig de binnenslwizen bij het stoomgemaal van Rijnland alhier na te zien, daar er ook bij gesloten stand der sluisdeuren water door kwam. Om de sluizen goed te kunnen onder zoeken, heeft men aan heide jijden der deu ren het water afgedamd en het water tus- schen deze dammen door middel van een vijzel weggepompt. LEIDERDORP. In plaats van den heer Rosmalen, die bedankt heeft, is tot directeur van de Ilarmonievereeniging alhier benoemd de heer J. Noordanus, te Leiden. NOORD WIJK. De Landbouwwintercur- sus yoör volwassenen, opgericht door de Afd. Noordwijk en Omstreken van de „Holland- sche Mij. voo'r Landbouw", is geopend. Er zijn 21 volwassen landbouwers-deelnemers. De lessen worden gegeven op het zaaltje van „De Poort van Kleef", door den heer P.; M. A. Verb age. De heer K. Ham, secretaris van genoemde afdeeling, opende den cursus met een kort, toepasselijk woord. Dezelfde afdeeling opent waarschijnlijk de volgende week een rijkslandbouwwinterour- sus voor jongelui. De afd. Noordwijk van „R. B.-C." opent weldra het tweede jaar van den tuinbouw- cursus. Er is voor leergrage jongelui weer volop gelegenheid, wat onmisbare kennis op te doen. WOUBRUGGE. Gisteravond hoorden onze dorpsgenooten hun „bootje De Woubrugger" voor 't laatst fluiten. De Carsjonsmaab- sohappij had besloten met 1 October dien dienst te staken. Nu is ons dorp weder geïsoleerd als voorheen. Een inteekenlijst gaat nu bij de ingeze tenen rond om den Raad te verzoeken aan die Maatschappij een subsidie te verleenen om langs dien weg „hun bootj^" weder in de vaart te krijgen. Onalhaiikelijkheidateesten te Zoete**wonde. Het ringsteken voor meisjes op versierde fietsen had veel bijbal, er werd kranig ge reden en gestoken. Na een langdurige kamp viel de 1ste prijs ten deel aan mej. P. van Niekerk, de 2de pr. aan mej. Joh. Parlevliet, de 3de pr. aan mej. Anna Am sterdam. De prijzen bestonden uit keurige kunstvoorwerpen. Wat de andere volks- en kinderspelen betreft, ze lokten veel publiek, en veroor zaakten veel gelach; vooral het reisje naar het spoor verwekte veel hilariteit. Het zou ondoenlijk zijn al de namen der prijswin- ners mede te deelen, daar voor sommige spelletjes wel 10 k 14 prijzen door de com missie voor de kinderen- en volksfeesten ter beschikking waren gesteld. Genoeg zij, hier te vermelden, dat er met groote animo gestreden werd door de groote en kleine deelnemers en met veel belangstelling en genoegen gekeken door de talrijke toeschou wers. Ongeveer 5 uren werden de prijzen der wedstrijden uitgedeeld. Het was een genoe gen, de opgewondenheid en blijde gezichten der prijswinners gade te slaan. Tusschen 3 en 5 uren werden door den heer en mevrouw Van der Lijken uit Lei den,, alleraardigste vertooningen met de poppenkast gegeven, die luiden bijval van klein en groot verwierven. Dat de kinderen bovendien van velerlei lekkers volop genoten, behoeft zeker niet vermeld te worden Aardig werkte het systeem met bonne tjes: nu kon ieder kind koopen, waar, wan neer en wat het wilde. Deze proefneming is uitstekend geslaagd. Op het feestterrein heerschte een aller aardigste stemming. Oud en jong amuseer de zich kostelijk. Geen wanklank werd ver nomen. En de stemming werd steeds beter. Het werd een echte 3 October-stemming, u weet wel, alles verbroedend en verzusterd. Om de muziektent dansten allen mee, zon der onderscheid van rang of stand, kunne of leeftijd. Natuurlijk was ondertusschen de illumi natie op dorp, watertje, Noordbuurb enz. ontstoken. Wij overdrijven niet, wanneer wij zeggen, dat ze schitterend was. Zonde, dab zoo wei nig Leidenaars gezien hebben, hoe mooi men in Zoeterwoude weet te versieren, il- lumineeren en feest te viere i. Waar zullen wij beginnen, waar eindigen, wanneer wij de mooiste punten willen noemen 1 Hoe schitteren werden de gekleurde lichtjes langs de kwakels teruggekaatst in het stille water Welk een grootfhen indruk maakte het Raadhuis en de zeventiende-ceuwsche poort, daarvoor geplaatstHoe smaakvol had dr. Kortman zijn tuin verlicht duor rondom de paden en perken vetpotjes te doen branden. En dan de electrische ver lichting van den heer J. Binuendijk, zij was een attractie den heelen avond. Keurig had ook de Gemeente de openbare school en het woonhuis doen verlichten. Het gcheele dorp baadde zich daardoor alleen al in oen zee van licht. Ook de pastorie der N.-H. G. was keu rig cn smaakvol verlicht en versierd. Maar het zij genoeg. Nog veel meer zouden wij kunnen opnoemen doch het voert te ver. De heer Jansen, decoratieschilder, Boom- markt, Leiden, had heel veel der illumina tie geleverd cn hij heeft alle eer van zijn werk, vooral omdat hij door doelmatige overdekking der potjes uitwaaien voorkomt. Nog eens een warm woord van hulde aan de versicringscommissie, en hen, die de jon gelui met raad cn daad bijstonden een woord van hulde aan A. van Remmen, den artistieken leider, die wekon lang ontwor pen en geschilderd heeft, tot in den nacht van 29 Sept. toe, aan eerepoorten en schil den, met onverdroten volharding. Wij zou den meer namen moeten noemen, maar zij de naam van dezen bescheen jongeman genoeg. De dag is prachtig begonnen en schitte rend geëindigd. Zoeterwoude heeft getoond wel degelijk waardig, royaal feest te kunnen vieren. Heden is het feest aan den Iloogen Rijn dijk. Bij Kon. beeluit is W. P. de Leur, oud- rogisseur van de Kon. Voreeniging ,,Het Ne- derlandsoh Tooneel", te Amsterdam, be noemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassau; zijn met ingang van October bevorderd: tot opzichter van den rijkswaterstaat 2de kl. C. L. Dalebout, thans idem 3de kl.tot idem 3de kl. W Voet, thans idem 4de kl. tot bureelambtenaar van den Tijkswater staat 2de kl A. J. Wind, J. C. Lokker en A. C. H. de Groote, allen thans idem 3de kl.; zijn G. P. Nijnoff te Maastricht, en H. B. Bakker, te Delft, met ingang van 1 October benoemd tot ingenieur van den rijkswater staat 3do kl. is aan J. Ch. Fanoy, op verzoek, met in gang van 2 October eervol ontslag verleend als commissaris van politie te Vlissingen en van commissaris van rijkspolitie; zijn benoemd tot substituut-griffier bij de rechtbank te Amsterdam, mr. E. J baron van Imhoff, thans in gelijke betrekking te Heerenveen; 's-Gravenhage, jhr. mr. H. O. Feith, thans m gelijke betrekking te WinschotenLeeuwarden, mr. J. Nieuwen- huisen, thans griffier bij het kantongerecht te GroenloRotterdam, mr. J. E. Hoek stra, advocaat en procureur, kantonrech- ter-plaatsvervanger te Breda, onder toe kenning van gelijktijdig eervol ontslag uit laatstgenoemde betrekking. Een operette vanSpccnh off. Speenhof f heeft, weet „Het Vad." to vertel len, den tekst van oen operette geschreven. Louis Sclinitzler schrijft dc muziek. Wij ontvingen ter recensie: W. H. Wisselink en J. P. Priester. Plan tenteelt. Dr. R. A. Kollewijn, Dr. F. Buitenrust Hettcma cn Dr. J. J. Salverda de Grave. Nederl andsche Woor d c lil ijst. V. R. J. J. Oroesen. Zuivelbereiding. Deel 4 Uitgaven W. E. J. Tjecnk Willink, Zwolle. Kills ii gei*. Naar „De West" meldt, is den oud-inspeo- teu'r van politie in Suriname, Killinger, die indörtjjd wegens samenzwering tot oproer ter dood veroordeeld werd, maar bijwijzo van gratie zijn straf veranderd zag in vijf jaar gevangenisstraf, met ingang van 1 December a.s. gratie verloond. Telegrafisch weerbericht, naar waarnemingen in den morgen van 1 Oct Medegedeeld door het Kon. Ned. Meleor. Instituut te l)e Bilt. Hoogste barometerstand 769.9 te Ler wiek, Christiansund en Skudesnaes. Laag ste 754.1 te Biarritz. Verwachting tot den avond van '2 Oct. :l Meest matige oostelijke- tot noordoostohj- ken wind. Gedeeltelijk bewolkte lucht. Droog weer in het noorden. In hot ?.uiden kans op regen. Dezelfde temperatuur.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1