Dinsdag S3 September, A0. 1913. (§eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieel© Kennisgeving. 4>; Faillissementen. FEUILLETON. 3 lean Brocade. PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 1o regels ,'1.05. Iedere regel meer /"0.I7J. Grootere lettere naai plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT! Voor LeideD per week 9 Oents j per 3 maandeD I f 1.10, Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 9 1.30. Franco per post 1.65. Najaarsschoiiw. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien artikel 17 der verordening van den 6den Juli 1899 (Gemeenteblad No. 15) laatstelijk gewijzigd 1 'j de verordening van den 6den Februari 1913 (Gemeenteblad No. Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat te beginnen met Maandag, 6 October e.k. zullen geschouwd worden: alle wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe behoorende bruggen en andere kunstwerken, voor -oover die bijzond ,r eigendom zijn en met gedoogen van de rechthebbenden voor het publiek verkeer Openstaan en alle wateringen en slooten, en de rio len ter vervanging daarvan gemaakt, bene vens de daartoe behoorende sluizen, dui kers, buizen, toegangskokers en dergelijke werken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GI.JSELAAR, Burgemeester. YAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 September 1913. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het ardres van de firma TIELE- MAN EN DROS om vergunning tot uit breiding van de fabriek van verduurzaam de levensmiddelen door het bijbouwen van een magazijn en een kooklokaal bij de be staande fabriek aan de Middelstegracht, Sectie I no. 2495, waarin geplaatst wordt een electromotor van 10 pk. tot het in be weging brengen van een lift Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd isalsmede dat op Dinsdag 7 October a.s. des voormiddags te elf uren o-p het Raad huis gelegenheid zal worden gegeven om be zwaren tegen dit verzoek in te brengen, ter wijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd ziju zij, die niet over eenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren monde ling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C DE GIJSELAAR. Burgemeester. YAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 23 September 1913. H1MDKKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het adres van L. G. J PETERSE om vergunning tot uitbreiding van de koek en banketbakkerij in het perceel Noordein de no. 31, Sectie F no. 933, door het plaat sen van een electromotor van 1 p.k. tot het in beweging brengen van een amendelma- chine en een eiwitmachine. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis aan het publiek, dst genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeonte ter visie gelegd isalsmede dat op Dinsdag 7 October aanst. des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren teeen dit verzoek in té brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor 't gemeentebestuur of een zijner le- den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders vor noemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. YAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 September 1913. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het adres van P. GEERTSMA om vergunning tot uitbreiding van de sme derij in het perceel Oude Varkenmarkt no. 4, Sectie F no. 750, door het plaatsen van een electromotor van 1 pk. tot het in beweging brengen van een boormachine en een slijpsteen. Gelet cp de artikelen 6 en 7 der Hinder^ wet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Dinsdag 7 October aanst. 's voormiddag te elf uren, op het Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. YAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 September 1913. Leiden, 23 September. De inauguratie van de nieuwe leden van het Leidsoh Studentencorps zal plaats heb ben op 9 October. De heer fl. Martin, assistent aan 's Rijks-Museum van Oudheden, alhier, is met ingang van l Nov. a.s. benoemd tot leeraar in teekenen en kunstgeschiedenis aan de Industrie- en Huishoudschool te Leeuwarden. De 1ste luitenant M. W. L. van Al phen, van het 10de reg. inf. te Haarlem, wordt van 3 Oct. a.s. tot 1 Maart 1914 ge detacheerd bij de lste'mitrailleur-af dee - ling alhier. Verplaatst zijn de klerk der Posterijen en Telegrafie eerste klasse de heer T. Za- nen, van Rotterdam (telegraafkantoor) naar Lei oen (bijkantoor Plantage) en de klerk de heer H. Haaelhorst van Leiden (bijkan toor Plantage) naar Rotterdam (telegraaf kantoor) als adsp.-oommies. Benoemd is tot onderwijzer aan den M. U". L. O. -cursus der Salemba 6ohool te Weltevreden de heer E. H. de Haan, te Bo degraven. Tot hoofd der Chr. School voor M. D. L. O. te Hillegom is benoemd de heer H. C. v. d. Schuur, eerste-onderwijzer aan de Chr. School voor M. U. L. O., Eusebiusbui- tensingel, te Arnhem. Ds. D. J. Karres trad Zondagmorgen voor de eerste maal na zijn langdurige ziekte in de Groote kerk in Den Haag op. Het kerkgebouw was geheel gevuld. Na de predikatie werd he>m Psalm 134 vers 3 toegezongen. H. M. de Koningin heeft tegen Don derdag a.s. de opper-, hoofd- en andere of ficieren, deelnemende aan de manoeuvres, aan tafel op Het Loo genooctigd. Met een gewonen trein, waaraan een salon rijtuig was gehaakt, arriveerde gis teren H. M. de Koningin-Moeder met ge volg te Breda, tot heb brengen van een bezoek aan de tuinbouwtentoonstelling en aan het Diakonessenhuis en het R.-K. gast huis aldaar. Z. K. H. de Prins zal zich a. s. Vrijdag naar Rudolstadt begeven, om a-ldaar een bezoek te brengen aan z'.Jii grootmoeder, H. K. H. de Vors tin-moeder van Schwarz- burg, en daarna eenige dagen te Mecklen burg verblijven. Z. K. H. wordt 8 October op Het Loo te rugverwacht en wordt op reis vergezeld door luit. t. z. lste ld. Bijl de Vroe, zijn adjudant. De vorstin van Bentheim wordt Don derdagavond ten paleize Sosstdijk ver wacht, teneinde ecnige dagen bij H. M. de Koningin-Moeder te logeeren, terwijl 1 October P? hertogin van Albany te Soest- dijk zal aankomen. Indien cite nieuwbenoemde Minister van Buitenlandsche Zaken Vrijdag te 's-Graven- hage aankomt, zal hij Zaterdag nog door H. M. de Koningin beëedigd worden en 's na middags de portefeuille overnemen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot rector van het gesticht „St.-Antoniushoeve" te Voorburg den zeer- eerw. heer W. van Steetot pastoor te Voorburg den welecrw. heer B. P. Aaï- berse tot pastoor te Amsterdam (H. Maria Magdalena) den weleerw. heer H. N. Colla 5 tot pastoor te Akersloot den welecrw. heet H. J. G. van Baaren, die kapelaan was te 's-Heerenbroek tot sub-regent van liet Se minarie Ha geveld te Voorhout den wel eerw. heer P. J. M. J. v. d. Pavoordt; tot kapelaan te Amsterdam (St.-Hubertuskapel) den weleerw. heer H. B. P. Drenth tot kapelaan te Rotterdam (H. Laurent.ius) den weleerw. heer P. Jongmans tot kapelaan te Boskoop den weleerw. heer P. Th. Ver- wer tot kapelaan te Oudorp den weleerw. heer A. de Wildt (15 Aug. 1.1. priester ge wijd) tot leeraar aan het Seminarie Hage- vcld te Voorhout den weleerw. heer J. H. Visser, en tot kapelaan te Voorschoten den weleerw. heer G. P. A. Van Zuylen, die as sistent was te Delft (H. Hippolytus). Het gemengde comité uit de onderwij- zers-vereenigdngen inzake de salarissen der onderwijzers is Zaterdag in pariiculie- re audiëntie ontvangen door den Minister van Binnenlandsche Zaken. De audiëntie duurde ongeveer drie kwartier. In diplomatieke en parlementaire krin gen loopt het gerucht, waarvan door one edhter onder voorbehoud wordt melding gemaakt dat de derde vredes-conferen- tie vermoedelijk niet in 1915, doch eerst later zal worden gehouden. („Tel.") Het bestuur van de ,,E. N. T. O. S." te Amsterdam, oppert het denkbeeld, om, al vorens alle tentoonstellingen van dit jaar zullen gesloten zijn, hen, die aan de organi satie der tentoonstellingen en der interna tionale congressen hebben medegewerkt, nog eens samen te brengen aan een gemeen- schappelijken maaltijd. In de Raadszitting te Zeist fprak de Voorzitter, wethouder Guldesteeden Ege- ling, bij den aanvang zijn groote vreugde uit over den aaokoop der Zeisterbosschen. Spr. wees op de groote beteekenis, welke deze aankoop voor de gemeente heeft, en sprak den wensch uit, dat het bezit der bos- sohen door de gemeente moge leiden tot grooteren bloei van het schoone Zeist. Met algeineene stemmen werd hierop do koop goedgekeurd, waarop besloten werd tot aanvaarding van een gift van f 70CO in verband met meergenoemd en aankoop. Uit den Raad werd een oommissie benoemd, bestaande uit de heerèn Van den Brink, Schütz en Stoové, om rapport uit te bren gen over het beheer der bosschen. Ten slotte werd besloten tot het aangaan van een leening, groot f 710,000 tegen 41 pCt., af te lossen over een tijdsverloop van 80 jaren, te beginnen met 1915. In het Diakonessenhuis te Arnhem is op 57-jarigen leeftijd verleden de heer A. Willink, lid der Prov. Staten van Gelder land voor Aalten, Raadslid en oud-wet houder van Winterswijk en voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Winterswijk. De gewone audiëntie van den Minis ter van Oorlog op Donderdag 25 September en die van de Ministers van Buitenland sche Zaken en van Marine op Vrijdag 26 September a.s. .zullen niet plaats hebben. HILLEGOM. De inschrijving voor de harddraverij op Woensdagmiddag is geslo ten. Aangemeld hebben zich 26 eigenaars van paarden om deel te nemen aan de in ternationale handicap. In geen jaar tc vo ren was de inschrijving zoo hoog. Door de zelfde harddraverijvcreeniging wordt in den morgen van Woensdag een ringrijderij ge houden, waarvoor eveneens vele paren zich al lieten inschrijven. Het totaal cijfer hier van is nog niet tc melden, omdat de gele genheid tot inschrijving nog opengesteld is. Daar er 's avonds op verschillende plaatsen muziek en specialiteiten-voorstellingen go- gevcn worden, den geheelen dag er dus ver makelijkheden zijn, verwacht men een druk bezoek, ook van elders. In de voornaamste wijken voor ons dorp wordt met grooten ijver aan de straatversiering gewerkt. Het onafhanke- lijkheidsfeest valt wel eerst op Donderdag, doch men hoopt vóór den harddraverij-dag, d. i. Woensdag, gereed te komen, en dan heeft men zich nog voort te maken, want de plannen der diverse straat-commissies zijn inderdaad grootsch. Gisteren gaven Hoofdstraat, Leidscliestraat, Haven, Meer straat, Weerestcin en Stationsweg al een goed idee, hoe de versiering zal worden. Het geheele dorp wordt in feestdos gezet, 's Avonds heerscht er reeds een gezellige drukte op straat. TER-AAR. De Raad vergadert Donder dag a.s., des morgens te elf uren. WOU BRUGGE. De Raad vergadert Don derdag a.s., des morgens te tien uren. ZWAMMERDAM. Vrijdag 26 Sept. hoopt' het spoorweg-personeel den dag te herden ken van het 50-jarig bestaan der Maatschap pij. Het geheele station zal dien dag in feesttooi prijken. Des avonds, wanneer het weder gunstig is, zal het geheel verlicht worden. De muziekvereeniging „Wilhel- mina", onder leiding van den heer M. Bol- derdijk, van Leiden, zal 's avonds van half- negen tot halfelf een concert geven voor het publiek op het perron. duo ^aüas? Op bioscoop-gebied zijn wij hier te Lei* den verwend en daarom moet de bios coop-ondernemer, die van elders tot ons komt, wil hij op tevredenheid van de aan- schouwcrs kunnen rekenen, iets bijzonders aanbieden. Het feit, dat de bioscoop-exploi tatie Herman Smits en Co., van Haarlem— IJmuiden, over een film kan beschikken, die inderdaad bijzonder en beroemd kan worden genoemd, heeft haar dan ook zeer zeker bewogen Leiden uit te keizen om er eenige avondvoorstellingen in de groote Stadszaal te geven. Het is de film „Quo Vadis?" waarvan1 de firma het alleen-vertoonrecht van F. A. Nöggerath, te Amsterdam, voor Leiden, heeft aangekocht, welke laatste op zijn beurt dat recht voor NederUnd zich heelt verworven voor 60,009 fr. „Quo Vadis", een kunstfilm in vijf be- drijven, geeft aanschouwelijk weer den: hoofdinhoud van den roman van dien naam van Henri Sienkiewicz. Wil men dan ook van de vertooning van deze lange film, welke den geheelen avond in beslag neemt, naar waarde genieten, dan moet men den roman kennen of minstens te voren kennib hebben genomen van het tekstboekje, dat in de zaal te koop wordt aangeboden, 't Is waar, op het doek verschijnen toelichtingen in rare taal af en toe, maar dat is een kwaal bij schier alle films maar kennis van den inhoud verhoogt het genoegen. Dan eerst kan men begrijpen de voorstel lingen uit het oude Romo en do taferee- len, welke ons verplaatsen te midden der eerste Christenen, die een blik doen slaan in de zeden en gebruiken onder keizer Nero. De film geeft zeer veel leerrijks en moois te zien. Wij noemen slechtsden brand van Rome cn de feesten in bijzijn van Nero. Boeiend is zij van 't begin tot het einde en eenige gedeelten zijn bepaald spannend. Technisch laat de voorstelling niets te wenschen over Voor oningevijden dit: te lachen valt er nietsernstig te genieten echter veel. al rust het oog soms wel eens even op een wat zeer vreemd type. Kinderen late men thuis of zendc men cr niet heen. Eindelijk Tijdens dc gansche voorstelling voert een vrij sterk orkest, waaronder goe de solisten, muziek uit jn overeenstemming met hetgeen men ziet. Het orgelspel klinkt nu en dan zeer plechtig. Het aantal bezoe kers moet liier per avend nog grooter wor den dan het tot nu toe was, willen de ex ploitanten ten slotte in hun schik wezen. W. J. Vei boom, Den Haag. H. M. Huttmann, koopman, Den Haag. L K. G. le Comte, Den Haag Ph. van der Most, timmorman, Rotterdainf J. Muermans, schilder, te Ophoven Sittard DE WERBSETELE. 2) Geen wonder dat de ouderen niets wis ten te zeggen; geen wonder, dat a'e jonge ren elkaar verslagen en ter eluiks aanke ken. Wie weet of nu niet de een of andere Derbyshire-jongcling een menechelijke •Ijjosdhona' zou worden, een mensch en ja ger Er waren twintig guinjes t<e verdienen, en buiten op de heide in de hutten der scha penherders, of in den hoefstal van den smid, had men in den laatsten tijd dikwijls ge noeg bleeke gezichten kunnen zien. Het was vreeselijk torn aan te denken, want zelfs hier op de Brassinger heid'e, had men eenige kennis aan Tyburn Gate en To wer Hill. Eindelijk begon men op te brekenhet werk van den korporaal was afgeloopen; 's Konings boodschap zou eenigen tijd in ü'en fri68chen Septemberwind heen en weer wapperen; dan zouden de kraaien er aa.n komen pikken, de regen zou het papier door- weeken en a'e laatste morsige flarden zou den door een October6t'orm worden afge scheurd. Doch dan zouden ook allen, die in en k>m Bra.ssington en Aldwark woonden, weten, dat zij aan een van honger omkomen- den medemensch brood en dak moesten weigeren, jal hem neerschieten als een wild beest, om daarna twintig guinjes be- looning te ontvangen. „Ik heb John Stich niet gezien, mijnheer Inch", zei de korporaal eindelijk. „Zou hij niet thuis zijn?" En hij keek naar de plek, waar zich de weg splitste en waar het rieten dak van de smidse zichtbaar was. „Neen korporaal, ik kan dat feit niet constateer en", antwoordde Inch zijn keei schrapend om eeenige van die mooie volzin nen uit te brengen, waarom hij mijlen ver in het rond bewonderd werd. „Ik heb niet opgemerkt, dat John Stich van huis is, ofschoon het mij in waarheid betaamd te zeggen, dat ik het geluid van Stich's hamer op het aambeeld niet ver neem". „Dan gaan we er dadelijk heen", zei de korporaal. „Voorwaarts, mannen I John Stich had mii de moeite kunnen bespa ren", voegde hij er bij, terwijl hij in zijn ransel zocht naar een andere kopie van Zr. Ms. proclamatie. „Neen, korporaal, wees niet zoo dwaas de moeite te doen dien sraerigen weg over te steken", zei Inch op deftigen toon, „John Stioh is een trouw onderdaan van Koning George, en bij mijn eerhij zou geen rebel herbergen, neem daarop mijn woord tot pand. Alhoewel, korporaal, dit moet gezegd, ik heb wel eens vermoed Bode Inch keek voorzichtig rond, heel zijn deftigheid was op dat oogenblik ver dwenen; hij legde zijn dikke hand op den arm van den korporaal en boog zijn breed gezicht, dat, met de staartpruik onder den driekanten hoed, veel had van een roos kleurige vergaderbak vol geheimzinnighe den. naar hem over. De verstrooide groepjes heibewoners verdwenen langzaam langs de modderige voetpadensommigen keerden naar Br as- rington terug; anderen volgden den weg naar Aldwark, terwijl een enkele eenzame j gedaante langzaam voortzwoegde op het pad, weinig beter dan een moeras,* dat j noordwaarts over de heide, naar Stretton Hall, voerde. De soldaten stonden ongeveer vijftien el van hen af, zwijgend en onverschillig, op den uitkijk. Uit de smidse, achter het huis je, we-rd plotseling het geluid van den ha-- mer op bet aambeeld gehoord. Bode Inch voelde zioh gerust. „Ik heb John Stich wel eens verdacht, dat hij struikroovers, die deze heide onvei lig maken, begunstigt", zei hij gewichtig, terwijl hij zijn kraal ach tige oogen liet hollen. De korporaal lachte goedmoedig en schudde de dikke hand van Inch, van zijn arm: „Nu, ge. doet beter deze mededee- ling niet aan John Stich in 't oor te fluis teren", antwoordde hij, „hij zou je sche del doen kraken, mijnheer de bode, al zit hij ook nog zoo vol met stadhuiswoorden. John Stich is een eerlijk man, dat zeg ik je", en om zijn woorden meer klem te geven voegde hij er bij: „De eerlijkste man aan deze ziicle van het graafschap Vergeet dat niet". Maar Inch was allesbehalve ingenomen met den familiaren toon van den jongen soldaat. Hij rekte zijn vijf voet hooge ge stalte uit, tot haar volle lengte. „Neen, maar ik bedoelde geen kwaad", sprak hij met gekwetste waardigheid; „John Stich is een waardig man en mijn bedoeling was ook niet gewone struikroo vers. „Mijn geest", voegde hij er bij, met trots den nadruk leggend op deze geheim zinnige bezitting, „mijn geest, zoo mag ik zeggen, hield zioh bezig met Beau Bro cade". „Beau Brocade! En de korporaal lachte ongeloovig, waar door bode Inch nog meer geprikkeld werd. „Ja, Beau Brocade", zei hij scherp, „de boosaardige, vermetele sohurk, die ons, vertegenwoordigers van de .majesteit der wet, een hoop moeite geeft". „Inderdaad?" grijnsde de korporaal. „Ik zou er een eed op durven doen, dat gijlieden daar in Derby dien man zelfs niet bij naam kent", hernam Inch spijtig. „O, wij weten best, dat de Brassinger heide meer gespuis herbergt dan eenige andere plaats van het graafschap", lachte de jonge soldaat, „maar ik daoht, dat Beau Brocade alleen bestond in de ver beelding der half onnoozele heiboertjes dezer streek". „Dan dwaalt ge zeer, korporaal", merk te de bode met waardigheid op; „Beau Brocade bestaat wel degelijk uit vleesek en bloed. Nog in den vorigen nacht is Sir Humphrey Challoner's koets aangehouden, geen drie mijlen van Harrington, en werd Zijn Edelheid door dien brutalen roover van vijftig guinjes beroofd". „Dan zult ge dezen Beau Brocade moeten pakken, mijnheer Inch". „Ja, dat is gemakkelijk gezegd; zeer ze ker moet men hem pakken, maar ik vraag u, wie zal het doen?" „Nu, dat is uw zaak. Gij venvacht toch zeker niet, dat Z. D. de Hertog van Cum berland u een deel van zijn leger zal lee- nen, nietwaar?" „Z. D. kon wel slechter dingen doen. Beau Brocade is een schurk, vooral gevaar lijk voor de lieden van stand". „Alleen voor hen?" „Ja, een arm man raakt hij niet aan; alleen de rijken neemt hij tot mikpunt, en van het slecht verworven geld gebruikt hij voor zichzelf maar heel weinig". „Hoezoo? vroeg de korporaal gretig, want ondanks de opwinding van het kamp leven in Derby, was do verbeelding der jonge soldaten van heb leger van den Her tog van Cumberland toch reeds meermalen geprikkeld door de verhalen van de stout moedigheid des roovers. „Wel, ik zei daareven, dat Sir Hum phrey Challoner in den afgeloopen nacht be roofd werd van vijftig guinjes, hè?" ze? bode Inch, op fluisterenden, vertrouweJij- ken toon. „Nu, vanmorgen toen Mijnheer West op het raadhuis kwam, vond hij vijf tig guinjes in de armenbus". „En wat verder?" „Wel, 't is niet voor de eerste of tweede maal, dat zoo iets voorvalt. Do botteriken uit deze buurt, die van Brassington of Aldwark, zouden nooit te bewegen zijn om de hand op hem te leggen. Dc schurk weet dat best en drijft zijn schandelijk beroep met de meeste onbeschaamdheid". „De droes! Mij dunkt dat het beroep bij slot van rekening nog zoo schandelijk niet is. ^loe ziet de vent er uit?" „Niemand heeft ooit zijn gezicht gezien, ofschoon zijn figuur aan velen op de heide hekend is. Hij is altijd naar de laatste mo de gekleed, waarom de dorpelingen hem Beau Brocade genoemd hebben. Sommigen zeggen, dat bij een vermomde prins is, hij draagt steeds een masker anderen dat hij de pretendent, Karei Eduard Stuarft is; weer anderen beweren, dat zijn gezicht door de pokken geschonden is, en eenigen, dat hij een varkenssnuit cn ezelsooren heeft, dat hij met haar bedekt is als een hond, of wel dat hij blauw vel heeeft als een aap. Maar niemand weet het rechte en al wilde ook de helft van de heibewo nors hun hulp verleencn, dan kregen we hem nog niet. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1