N». 16437 Maandag S3 September. A°. 1913. tgeze iCcurant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. (241) FEUILLETON. Beau Brocade. PRIJS DER ADYERTENTIEN: ¥an 1o regels ,'1.05. Iedere regel meer Grootere letters naa* plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt f 0.05 berekencL PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per wsek 9 Oents per 3 maanden I l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 9 1.30. Franco per post f 1.65. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Dondeidag 25 Sept. 1913, da» namiddag» te twee uren. Te behandelen onderwerpen 1. Benoeming van de Voorzitters, leden en plaatsvervangende leden van de stem- bureaux in het 3de kiesdistrict voor de stemming en herstemming ter benoeming van één lid van den Gemeenteraad. 2. Benoeming van 3 leden van den Ge meenteraad, om zitting te nemen in de Commissie ter onderzoek van reclames te gen aanslagen in de plaatselijke directe be lasting (aftredendde heeren S. de Boer Azn. en H. J Zwiers1 vacature). 3. Benoeming van 3 plaatsvervangende le den dier commissie (aftredendrle heeren J. Bosch. J. P. J. Driessen en Mr. C. W. van der Pot Bzn.). 4. Voorstel om de Commissie van Beheer over de gestichten „Endegeest", „Voor geest" en „Rhyngeest" te machtigen het Tste-klassepaviljoen van het Sanatorium „Rhyngeest" en de woning van den genees heer van die inrichting aan het kabelnet der Electriciteitsfabriek te doen aanslui ten. (245) 5. Voorstel tot wijziging van het Raadsbe sluit van 28 Juli 1910, tot verkoop aan het Rijk van eenige perceelen weiland onder Leiden en Oegstgeest, ten behoeve van den bouw van een nieuw Academisch Ziekenhuis met bijbehoorende klinieken en laboratoria. 6. Verordening, houdende wijziging der verordening van 5 December 1907 (Gembl. No. 26), regelende den rang en de bezoldi ging van de ambtenaren en bedienden ter Gemeente-secretarie en op het kantoor van den Gemeente-Ontvanger. (243) 7. Voorstel tot het treffen van voorzie ningen, in verband met de „Pensioenwet voor de gemeenteambtenaren 1913" en de „Weduwenwet voor de gemeenteambtena ren 1913". (242) 8. Voorstel a. tot het aangaan van een overeenkomst betreffende de levering van gas in de ge meente Benthuizen b. tot aanvulling van liet uitbreidings- en vernieuwingsfonds der Stedelijke Gasfa briek met een bedrag van f 16,000 c. tot vaststelling van den desbetreffenden begrootingsstaat. (246) 9. Voorstel om aan 'de school der 3de klasse No. 6 in de Paul-Krugerstraat een vervolgklasse met één-jarigen cursus te ver binden. (247) 10. Verzoek van het Bestuur van den Els- geesterpolder inzake de vernieuwing van den duiker onder de Haarlemmertrekvaart nabij de Postbrug (224) 11. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van den inven taris en het materieel voor den Gemeente lijken Reinigingsdienst. (244) Leiden, 22 September. Bij de Ger. Kerk (Nieuwe Rijn) alhier zijn op het tweetal voor predikant ge plaatst: ds. J. Fraanje, van Terneuzen, ds. D. Overduin, van Ridderkerk. De 35ste jaarcollecte van de scholen met den Bijbel te Leiden, zal hier a. s. Woensdag worden gehouden. In den dank en bedestond, die ook nu weer 's avonds van den collecte-dag in de Pieterskerk zal plaats hebben, hoopt op te treden ds. M. J. Punselie, pred. alhier. Woensdag a.s. zal op het terrein der Volkstuinen, Staalwijk, alhier een jury van drie onzijdige personen, deskundigen, de groenten en bloemen keuren van de huur ders, die aan den door het bestuur uitge schreven wedstrijd voor de mooiste kool, biet, enz. deelnemen. Alle inzendingen worden daarna in het Nut-sgebouw tentoongesteld, waar zij tot zes uren 's avonds voor iedereen te zien zijn, nadat de prijzen zullen zijn uitgereikt, w. o. een zilveren mediille der afd. Leiden der Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde. De huurders hebben over 't geheel een goed jaar gehad. Alles staat er goed bij. Wij verwachten dus, dat do tentoonstelling een succes zal wezen. Voor den Indischen dienst zijn be stemd ter benoeming tot adspirant-verifi- cateur bij den dienst der in- en uitvoer rechten en accijnzen de heeren W. F. Wij ting en G. Los, te Leiden. De pas aangestelde 2de-luit.-kwartier meester E. J. Bruins is ingedeeld bij het garnizoen alhier. Op een voordracht voor onderwijzer te Amsterdam komt voor de heer E. A. Bogaart, alhier. Te Utrecht is geslaagd bij het examen voor het politie-diploma (J. W. Hoogtey- ling, te Voorschoten. De geslaagde is agent van politie en was leerling van veldwachter De Jong, te Was senaar. De negende lijst van de 35ste jaar- collecte voor de scholen met den Bijbel be vat o.m.Unie-gift van de fam. B., te Noordwijkerhout, f 1.50Bodegraven met De Meye f310.85; Rijnsburg f 250.124; Waarder f 134.48; Zevenhoven met Acht tienhoven f 33.84. Aan de Chr. Nat. School te Boskoop is tot onderwijzeres benoemd mej. E. M. van Heuven, te Heerhugowaard. De Raad van W7addinxveen heeft be noemd tot hoofd der school aan de Brug, aldaar, den heer K. Huibregtse, te Groot- Ammers, en tot onderwijzeres aan de op. lag. school aan hetDorp mej: J. U. Edauw, te Gouda. De gemeentebegrooting van Voorburg voor 1914 sluit in ontvangst en uitgaaf met een totaal bedrag van f 8-8,638.53. Voor hoofd der openbare lagere school te Noorden heeft zich slechts één sollicitant aangemeld. B. en Ws. van Delft dragen den Raad ter benoeming voor tot leeraar in het boek houden aan de hoogere burgerschool en handelscursusde heeren H. Vissinga.. te Leiden; B. J. Krijgsman, te Rotterdam, en 'F. C. van Reijsen, te Delft. Omtrent den tweeden zittingsdag van het Binnenscheepvaartcongres te .Amster dam wordt gemeld, dat midden in het de bat, betreffende het referaat, door mr. H. Smeenge gehouden over de drooglegging der Zuiderzee, plotseling mr. A. O. van Daalen, van Bennekom, het woord nam, en dat deze zich op een grove, beleedigen- de wijze uitte over een aanwezigen verslag gever van het „Algemeen Handelsblad", zonder dat de voorzitter, de heer J. J. van Capellen, hem tot de orde riep. Eenige collega's verlieten met hem de zaal. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel vertrok met verlof tot 6 Octo ber a.s. naar het buitenland. Naar wij vernemen is de benoeming van den heer De Marees van Swinderen, den afgetreden Minister van Buitenland- sche Zaken, tot gezant te Londen binnen weinige dagen te verwachten. („N. Crt."). Ged. Staton van Zuid-Holland hebben ambtshalve beslist, dat de heer H. Kerbert die gekozen is als lid van den Raad van Hellevoetsluis en tot nog toe om het ande re jaar gemeente-geneesheer geweest is, dit jaar evenwel niet als 2oodanig kan worden toegelaten. Men meldt uit Oldebroek: Op 19 Sep tember had op de heide nabij de legerplaats bij Oldebroek een indrukwekkende plech tigheid plaats. De luitenant-generaal De Meester, commandant van het veldleger, heeft van de gelegenheid, dat in deze week op de Veluwe cavalerie-manoeuvres plaats hebben, gebruik gemaakt om voor het front der geheele Nederlandsche cavalerie het ridderkruis vaD de orde van den Neder- landschen Leeuw aan den generaal-majoor H. O. P. L. Mathon, inspecteur der ca valerie, uit te reiken. Dr. D. Bos, lid van de Tweede Kamer, die door de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Rotterdam tot curator der Ne derlandsche Handelshoogeschool aldaar is benoemd, heeft deze benoeming aangeno men. Tot hoogleeraar in de moderne talen aan de universiteit „Het Calvijn-College" te Grand-Rapids is, naar „Het N. v. d. D." meldt, benoemd do heer T. de Vries, vroe ger te Amsterdam. Deze hoogeschool staat ten dienste van de Christ. Geref. Kerk in Noord-Amerika. Wijlen mr. J. Lohman Janssonius heeft vermaakt aan het departement Onderden- dam van het Nut f 13,320, aan de kerkvoog dij der Horv. Gem. voor het predikanten fonds f 9990, en aan de diaconie dier ge meente f 3330. „De Ooöperator" maakt melding van de volgende beschikking „De Minister van Oorlog, beschikkende op twee verzoekschriften van den Bonds raad van den Nederlandschen Coöperatie ven Bond van 21 Maart en van October 1912, houdende verzoek tot intrekking van de oirculaire, waarin aan officieren en onder officieren der landmacht verboden wordt lid te zijn van het bestuur eener coöperatie ve vereeniging, welker statuten haar ver oorloven haar werkzaamheden ook uit te strekken tot derdendeelt aan verzoeker mede, dat overeenkomstig de verzoeken ge noemde circulaire wordt ingetrokken, waar door evenwel uiteraard de bevoegdheid van hem, Minister, niet vervalt om in elk bij zonder geval te beoordeelen, of het lid maatschap van het bestuur eener coöpera tieve vereeniging in strijd is of komt met de belangen van den dienst." Hedennamiddag om één uur werd in het gebouw Musis Sacrum" te Arnhem de 25ste algemeene vergadering gehouden van de Nederlandsche Heidemaatschappij, on der voorzitterschap van jhr. mr. G. L. M. H. Ruys de Beerenbrouck. De vergadering werd o. a. bijgewoond door Z. K. H. Prins Hendrik Na de vergadering begaven alle aanwezi gen zich naar het nieuwe gebouw der Maat schappij aan den Apeldoornschen weg, te genover „Sonsbeek", waarvan de offieieele opening plaats vond. Bij gelegenheid van het diner, dat door baron Yan Kerckhove, gouverneur van Oost- Vlaanderen, aan Z. K. H. Vrijdagavond j.l. bij diens bezoek aan Gent werd aangebo den heeft deze den gouverneur het groot lint van de orde van Oranje-Nassau ge schonken. Men seint ons uit Zutphen H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik waren reeds hedenmorgen vroegtijdig van Het Loo vertrokken om den opmarsch van de 4 de di visie van uit de legerplaats Milligen naar Deventer gade te. slaan Om ongeveer zeven uren was het Koninklijk Echtpaar te Tenge aangekomen, een plaatsje, halverwege Apeldoorn en Deventer gelegen. De Ko ningin en de Prins stapten uit de auto om aldaar de voorbijtrekkende troepen af te wachten. De troepen waren echter nog niet zoo ver genaderd. Tot bij halfacht werd bij de kweekerij „Welgelegen", te Tenge, ge wacht. De Koningin nam eenige oogenblik- ken plaats op de treeplank van de auto. Nadat de Koningin weer ingestapt was, ging de auto in de richting Apeldoorn de oprukkende troepen te gemoet. Zij sloegen bij Apeldoorn de langs den weg rustende militairen gade Het Koninklijk Echtpaar was vergezeld van klein gevolg en van de beide officieren, die ter voorlichting van de Koningin en den Prins waren toegevoegd. Het weer was regenachtig en koud. KATWIJK-AAN-ZEE. Yan de haring, visscherij kwamen in de afgeloopen week te IJmuiden binnen 15 vaartuigen met een ge- zamelijke vangst van ruim driehonderd last haring, dus een gemiddelde vangst van twin tig last per vaartuig. Nog zestig loggers, be nevens ongeveer alle bomsohuiteii, worden voor de tv eede reis binnen verwacht. Veec- tóg loggers kwamen voor de tweede reis binnen. Zaterdag kwamen hier 4 partijen haring in afslag. De prijzen per kantje wanen: volle haring f 16.10—f 16.45; maatjesharing f 15.85 —f 16.15; steinnharing f20.75 f 12 50; ijle haring f 16—f 16.15; makreel f 10.15—f 6.50. De zangvereeniging „Katwijks Ge mengd Koor" die hier voor ongeveer vier jaren werd opgericht, is thans wegens ge- bn®k aan deelneming ontbonden. LIS SE. Voor de met 1 Novèmber a.s. va cant komende betrekicing van gasdirecteur hebben zioh 24 sollicitanten aangemeld. NOORD WIJK. Z. D. H de Bisschop van Haarlem, heeft aan den heer A. v. d. Berg Gz.wegens vertrek uit de gemeente, eer vol ontslag verleend als kerkmeester der parochie van Sint-Jeroen, en in diens plaats 1 enoemd den heer W. de Ruyter. NOORDWIJKERHOUT. De laatste ker misavond ging Zondagavond zeer vroolijk en 'rustig voorbij. Het was buitengewoon druk. De omliggende dorpen hadden allen hun contingent geleverd. Alle vermakelijk heden maakten goede zaken. Ook de cursuo Resmann, dat tot hecle^ geen reden tob pochen had, werd druk bezocht, dank zij een eigenaardig reclame middeltje, uitge vonden door den cïrous-directeur. Deze had n.l n puoiiök be t-reKk u e.u weou-on- schap aangegaan met een dorpsgenoot om diens pony in tijd van twee uren verschil lende kunsten te leeren, welke het dier reeds denzelfden avond zou vertoonen. En werkelijk de truc gelukte. Ieder was even nieuwsgierig naar de kunsten van den hib van den heer Mens. Het dier bracht het er aardig af. Er be hoefde geen geld betaald te \n orden, doch er werd vee-1 aan entree ontvangen. Minder golukkig was opeens ds directie van het „théatre mystérieux," waar de za ken zoo goed gingen. De somnabule voor spelde daar, n.l. aan.een alhier wonenden lotelirig, dat hij den volgenden dag een oef» hoogste nummers zou trekken, en zoo niet dan kon hij direct f 25 komen halen. „De helderziende dame" had echter verkeerd gezien, want het jongmens oh trok nummer aolit en zat er leelïjk tusechcn. Toen hij met eenige vrienden de beloofde som kwam ha len, was er niets te vaandelen, cn ter voor koming van verdere onaangenaamheden waa den volgenden morgen het „theatre mysté rieux" even geheimzinnig opgedoekt. VOORSCHOTEN. De Ned.-Herv. Kerk t as gistermorgen gevuld met een groote sohare, belangstellend in het nieuwe orgel dat in gebruik zou nvorden genomen. De organist had het uitstekende indee ge had emi den voorzang, Gez. 12 1, nog op het hulporgel te spelen, om straks den mach tigen klank van het vernieuwde des te beter te doen uitkomen. Ds. Van Wijngaarden had tot tekst geko zen Psalm 33 13, aan do hancl waarvan hij achtereenvolgens de Gemeente vermaan de, dat èn onze muziek, en onze zang, èn ons persoonlijk en gemeentelijk leven moesten zijn een lofzang ter e~r Gods. Al is ons orgel nog zoo mooi Van buiten, zuiver moet het gestemd wezen, om heb waarlijk schoon te doen zij,nzoo moet ook ons lied gestemd wezen op de liefde Gocls, voortkomende uit een zuiver, biddend go- moed. Met Psalm 150 2 had de organist gele- logenlieid den vollen omvang van het geluid te doen hooren, waarna hij met vaardige hand eem schoon muziekstuk ten gehooro bracht. Het is niet alleen iets heerlijks een mooi orgel te hebben, maar om het zoo te ge bruiken als onze organist dat kau, zie, dat is tocih de hoofdzaak. A. n het slot va.n zijn rede bedankte zij nee rw. den mild en gever voor zijn groote en vélen voor hun kleinere giften. Maar ook een woord van dank moest zijn- eerw. van het hart aan hem, die het orgel zoo goed gemaakt heeft als het nu is. Ooft de heeren kerkvoogden bedankte hij voor de wijze, waarop zij ook in deze hun taak had den opgevat. Do slotzang, Gez. 96, werd door de Go- meemte staande gezongen. Bij de heden alhier gehouden aanbeste ding werd ingeschreven door de heeren A* Harteveld en De Vrind, Leiden, f 4570; J. .v Klaveren, Leiden f 5073; W. de Haan, Rijrns- burg, f5098; A. de Graaf, Voorschoten* f 5,450, H. Kadé, Voorschoten, f 5475; G. A„ DE VERMETELE. UIT HET ENGELSCH VAN BARONESSE ORCZY DOOR C. D. (Nadruk verboden.) 1) Bij Parlementsbesluit. Hoofdschuddend stonden de heibewoners in oen kring. Toen de korporaal klaar was met het voorleden van de Koninklijke Boodschap, begonnen enkelen te zuchten, terwijl ande reu nu en dan mompelden: „Och, och, wie had zoo iets gedacht". De jongeren zucht ten noch mompelden, maar de een keek den ander terluiks eens aan, alsof zij bang waren hun gedachten te laten lezen, en dan wreven zij verlegen met de vochtige handen langs de ruwe pilo broek. Gelukkig waren er geen vrouwen bijhet had de laatste drie dagen gestortregend en de wegen op de heide, indien men ze dien naam kan geven, waren dienten gevolge bijna onbegaanbaar geworden- Slechts eenige mannen wellicht een paar dozijn van de afgelegen boerde rijtjes aan den weg naar Brassington wa ren het troepje soldaten gevolgd, ten einde de Parleraentsaete b!j het kruispunt te hooren voorlezen, en het document be hoorlijk aan de oude galg te zien vast maken. De regen had voor het, oegenblik geluk kig opgehouden, doch de koude noordwes ten wind, die over de heide blies, deed de oudere mannen in hun versleten jassen huiveren. Noord- en zuidwaarts, oost- en west waarts strekte de Braissinger heide haar treurige vlakte uit, tot aan de ver ver wijderde omlijsting van het Peakgebergte, mijl op mijl bedelct met grijsgroene brem en lange, roodgekleurde ranken van bra men, hier en daar, waar de heide in bloei stond, strooken helder moure; van tijd tot tijd een groepje donkere dennen, welker roodachtige stammen en dunne takken zioh dreigend uitstrekten boven het aankomen de jonge gewas aan hun voet. Hier bij het kruispunt, scheen de heide meer verlaten dan elders, in weerwil van de eenzame hut van den smid met diens werkplaats er achter. De wegen, waarvan de èen naar Aldwork, de ander naar Wirksworth leidden, terwijl de derde, weinig beter dan een moeras, een toe pad was naar Stretton, zij alle legden een stom getuigenis af van de vergetelheid, waarin deze afgelegen hoek van Engeland in de achttiende eeuw zich bevond. Daar stond de oude galg waarvan menige stmikroover of schapendief zijn zonden geboet had! Nu werd ze door John Stioh, den smid, als uithangbord gebruikt; daar, waar eenmaal het gebeente van Dick Cald well, den struikroover, was verbleekt in de grauwe luoht der heide, bengelde nu een monster-paardenhoef. Evenwel, in oogcnblikkcn als dit, als alles stil was, scheen 't alsof de wind spookachtige zuch ten en lachen medebracht, want Dick was van de wereld gescheiden met een vloek op de lippen, en voor de ooren der bijge- loovigen was het alsof zij nog het geluid der hoefslagen hoorden, die op den "ru wen, ongielijken bodem der heide weer klonken hadden. Op dit oogenblik echter bood het kruis punt een ongewoon levendig schouwspel aan; de korporaal en zijn manschappen in hun roode rokken en witte broeken, za gen er schitterend uit, terwijl Inch, de bode van Brassington, in zijn met goud borduurde jas, zijn staartpruik en driekan ten hced, deze plechtige gelegenheid met zijn tegenwoordigheid vereerde. Met hoog© kaplaarzen aan, een bel in de hand, had hij vijf mijlen met de soldaten mee gemar cheerd telkens, wanneer zij een of meer hutten aan den weg passeerden, met sten torstem roepend: Hoort! hoort! Alles zweeg thans. De korporaal over handigde de koninklijke proclamatie aan een van zijn soldaten, die zenuwachtig en weinig op zijn gemak soheen te zijn. De noordwester, met weinig eerbied voor Ko ning of parlement, begon een geduchten aanval op het groote document, er aan trekkend met dartele speedsöhheid, of het bijna uit handen scheurend van den jon gen soldaat, die zijn best deed om het aan den paal van de oude galg vast te spij keren. Het witte perkament, dab in den wind fladderde, had iets huiveringwekkends, iets spookachtigs; geen twijfel of de noord wester zou het spoedig aan flarden ruk ken. Och, och, wie had dat kunnen denken 1 Eindelijk zat het vast; zóó, dat ieder voor bijganger, die lezeD kon, er nota van zou nernen. Maar de menschen, die daar nu verzameld waren, de meesten waren schaapherders op de heide keken vol eerbied en vrees naar de gesohieve» woor den. Zij hadden van bode Inch de verze kering gekregen, dat al wat zij gehoord hadden, daar geschreven stond, dat de Koning er z>elf zijn naam onder gezet had, en de jonge korporaal, door wien het voorgelezen was, liad het stuk van zijn officier gekregen, die het op zijn beurt had ontvangen van den Hertog van Cum berland zelf. „Daar het ter kennisse van het Parlement is gekomen, dat sommige onderdanen dés Konings in den laatsten tijd de vaan van het oproer hebben opgeheven, den Pretendent Karei Ed'uard Stuart verheffend boven de wettige souvereiniteit des Konings, zoo wordt bij deze geoordeeld, dat deze perso nen schuldig zijn aan hoogverraad en d'oor dé wetten des lands, dientengevolge, ter dood veroordéeld "jn. Voorts wordt be paald, dat het ieder trouw onderdaan dee Konings verbodén is, om te beschermen of te huisvesten, te kleeden of te voeden al dezulken, die gemeene oproermakers en verraders zijn van koning en vaderland, en dat elk onderdaan van Z. M., die zulk een verrader of rebel doodt, een daad van ge rechtigheid en trouw verricht, waarvoor öij zal beloond worden met dc 6om van twin tig guinjes". Het was dove laatste zinanede, die de ouderen de hoofden had' doen schudden en mompelen„Och och, wie had zoo iets ge dacht!" Want het was hun alsof het pas gisteren was geweest, dat de oudé heide, benevens de gehuchten en dorpen van Der byshire. weerklonken hadden van de wildé juichkreten van Prins Kareis Hooglanders, alsof nog pas gisteren zijn knap gezicht, zijn groene met goud afgezette muts, zijn Sehotsohe plaid cn rijke uitrusting dec overwinning van dé Stuartzaak schenen uit te roepen van het eene eind van het graaf schap tot het andere. Zeker, die roemrijke, dwaze, vroolijke tijd had niet lang geduurd'. Al de wijzen hadden ongeluk voorspeld', toen 's Prinsen, standaard' brak, juist toen die in het huis van Lord Exeter, in Fullstreet, zou worden binnengebracht. De stok was midden-door gebrokenwat kon dat anders beteeken en dan vernedering en nederlaag? De terug tocht van Derby lag nog versch in ieders ge heugen en de menschen van Wirksworth' herinneren zich hoe d'e achterhoede van Prin6 Kareis leger, de huzaren met hun uitgehongerde paarden bemodderde wa penen, door de dorpen en langs de boerde rijen rondom Ashbourne waren getrokken, roovend en plunderend naar hartelust. Maar dit waren de kansen van dén oorlog» vechten, invallen, plunderen, hoezee-geroep dolle ruiterstukjes, leven, geweld, opwin ding, vreugde om de overwinning en smart over de nederlaag, maar dit!!... De>ze boodschap die door den korporaal heel van Derby was gebracht cn die door koning George zelf was onderteek end', deze bracht mede: stikwijgeu. sluipende voetstappen, bleeke, magere gedaanten, zich verschuilend achter steenhoopen of tusschen dé brem op de heide of misschipn bij nacht verdwalend in het oeras op het pad naar Stretton, terwijl JndasGchrede heimelijk zijn spoor volgden deze boodschap braoht mede ver raad, bloedgeld, twintig guinjes voor het verkoopen van het leven van e©n mede- mensch 1 (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1