N®. 16435 Vi*ij<lag 19 September, A°. 1913. (Beze ICourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. I» ÏX J-Q WX X XC. DE BOCHTEE, Ouden Edelenen, 50 CENTS, Offieieele Kennisgeving. PRIJS DER ADYERTENTIEÏf: ?an 1O regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.171. Grootere letterB naai plaatsruimte. Kleine tdvertentiën van 30 woorden 40 Oents contant; elk tienèl woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT! Voor Leiden per week 9 Oents j per 3 maanden 1 l f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. In dit nummer bevindt zich het bewijs, waarop het boekwerk VAN DEN DOOR JULES SAs^ïBEAU, bij - den portier in de Vestibule ad kan worden afgehaald. HINDIS It W KT. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het adres van J. J. KEE P EL, om vergunning tot uitbreiding van de wasoh- cn strijkinriohting in het perceel Kaiser- straat no. 11, Sectie T. no. 437, door plaat sing van een electromotor van 1 pk tot het aandrijven van een waeohmachine Gelet op de artt 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is; alsmede dat op Vrijdag 3 October a. -s: 's voormiddags te elf uren, op het Baadliuis, gelegenheid zal worden gegeven om- bezwaren tegen dit verzoek in te bréngen, terwijl zij er de aandacht op ves tigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een. zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en- Wethouders voo'rnoemd, N.°C. DE GIJ SELA AR, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 19 September 1913. v* Hulde aan 't4d© Heg;. Infanterie. Gisteravond hadden wij een artikeltje over Vermoeide Militairen". Er werd be twijfeld of alle mannetjes nu werkelijk niet mee konden. Zeer juist. Lijdelijk ver zet"? Weineen. Er is iets anders. Niet de achterblijvers moeten o.i. in de eerste plaats in de courant komen, maar wel de kranige kerels, die getoond hebben wat zij kunnen. Zij verdienen niet een pluimpje, maar een groote pluim! De dienst is in de laatste dagen blijk baar inderdaad niet licht geweest. Maar soldaten zijn toch flinke Hollandsche jon gens. In den oorlog zal er nog wel meer gevergd worden. Het 4de heeft bewezen te zijn een flink regiment met flink kader, waarop het Vaderland kan rekeneneen regiment, dat voor den dag kan komen. Wie het heeft zien defileer en voor H. M. de Ko ningin en wie het gisteren, zingende, heeft zien aankomen na den marsck naar Zoe- termeer, zonder een enkele achterblijver (behalve dan de beklaagden!), kreeg een prachtigen indruk van onze infanterie en kreeg vertrouwen in de toekomst. En dat kreeg men ook toen het 15de zoo flink, na nog zwaarder marschen, langs het 4de defileerde bij Den Hoorn (voorbij Zoe- termeer). Dat er bij het 4de achterblijvers wa ren, en dat er te veel waren, is niet tegen te spreken. Maar men moet ook weten hoe dat gaat. Officieren en kader waren prachtig op hun post. Maar bij een marsch, waarbij men weer op hetzelfde punt terug komt, zijn er altijd, die geen wil genoeg, die geen „fut" genoeg hebben om vol te kou tten. Er «aren onder die manschappen, die bij „Cronestéin" hebben gewacht op de terugkomst der kameraden, verscheidenen, die het een heel eind gebracht hebben; maar er waren er ook, die reeds spoedig uitvielen. Zij zijn naar ,,(Jronesteiu" te ruggestuurd en mochten niet naar huis, wat sommigen misschien wel hadden gewild. Maar zij waren niet ziek. Zij hebben den troep flinke jongens moeten zien voorbij marcheeren in een goeden pas, en zij zijn achteraan gevolgd. Zij zullen zich een vol genden maal wel beter houden, nu zij ge zien hebben, dat hun kameraden hun werk zoo flink hebben volbracht. Wanneer men niet altijd zich haast om te beklagen de achterblijvers, maar wan neer men er eens toe komt om eerst te loven degenen, die zich zoo flink houden, wanneer men voor die kranige kerels eens het eerste woord heeft, en dan een woord van lof, dan zal dat voor velen een hart sterking zijn en dan zullen er heusch zoo veel achterblijvers niet meer zijp. Daarom nog eens: Hulde aan het kra nige Vierde Leiden, 19 September. Het banket bij gelegenheid van het derde Congres voor Pharmaoie werd gister avond in de glansrijk verlichte, met tro peeën der verschillende landen en palmen versierde Ivurzaal te Scheveningen gehouden. Een groot aantal congressisten zaten aan een aantal kwistig met bloemen en sier planten opgesmukte tafels. Aan de eeretafel waren onder de aanzit- tenden met den voorzitter prof. dr. Van Itallie, de onder-eers.'voorzitter van het con gres mï. Treub, de Minister van Landbouw enz., do burgemeesters van Den Haag en Leiden, de gedelegeerden der buitenïand sche regeeringen, do regoeringsvertegen woordigers op het congres, hot eere-conrité en verscheidene dames. De heildronken werden ingeleid door dien op II. M. do Koningin pn het Vorstelijk Huis door den voorzitter, gevolgd door een van minister Treub namens de Regeering op de staatshoofden der landen, die hier door gedelegeerden waren vertegenwoordigd. Prof. Van Itallie knoopte daarna aan den wensch, tot een gezellig en aange naam samenzijn dezen avond van de illustre gasten uit alle deel en der wereld, een woord van warmen en h artelij ken dank vast aan de voortreffelijke ontvangst door de ge meentebesturen van Den Haag en Leiden bereid. De receptie Woensdagavond iü dit etablissement van den eersben rang door het Haagscho gemeentebestuur aangeboden, ge tuigde van de meeet gulle gastvrijheid, even eens die to Leiden, waarover allen verrukt waren. Hij stelde een dronk dn op de aan tafel aanwezige burgemeesters van Den Haag en Leiden. (Uitbundig applaus). Minister Treub wijdde een geestige tafelrede aan de pharmacie. Dr. Rechaud nam het woord voor alle Fransch sprekenden op 't congres en dronk op de gezondheid van den presidentdr. Schirks dronk in het .Duitsch in pen zeer geestige rede op de gezondheid van den secretaris-ge neraal, den heer Hofmando heer Wight bracht in het Engelsch een toost uit op de ladies en vooral op de Duitsche ladies; mej. Legrady van Hongarije dronk in het Fransch op de broederschap tusscben de nj an nel ijk© en de vrouwelijke apothekers. Vanwege de afd. Leiden en Omstre ken van de Holl. Maatsch. van Landbouw zal de gelegenheid worden aangeboden een cursus m de bemestingsleer te volgen. Te Utrecht behaalden het poldtie-diploma de agent II. G. Erkamp en de brugwachter J. Arentsen, alhier, leerlingen van den heer P. C. G. A. Wijkmans en J. H. Veefkind, te Voorschoten. Laatstgenoemde i~ bloemistkneoht en was leerLing van den veldwachter De Jong, te Wassenaar. Per Kon. salontrein vertrok gister- namiddag te 3.48 H. M. de Koningin met Prinses Juliana, vergezeld van de dames cn heeren der hofhouding, van Den Haag naar Het Loo, aan het Staatsspoorstation uitgeleide gedaan door generaal-majoor Oolgaardt, inspecteur der bereden artille rie, waarnemend gouverneur der Residen tie, en den burgemeester, jhr. Van Karne- beek. Langs het Bezuidenhout en de Rijnstraat, maar vooral op het Stationsplein, stond een talrijke menschcnmenigte, die Konin gin en Prinses hartelijk toejuichte. Ook aan weerszijden van de wachtkamer had den zich velen opgesteld, om van het ver trek getuige te zijn Aan een 95-jarige da me was vergund, binnen het afgezette per rongedeelte in een stoel plaats te nemen, ten einde nog eens de Koninklijke Moeder en het Prinsesje van nabij te zien. H. M. de Koningin met Prinses Juliana en gevolg zijn te kwart over zessen op Het Loo aangekomen. Niettegenstaande den regen, wandelde H. M. met de Prin ses van het perron naar het paleis. Er was vrijwel veel publiek, dat de vorste lijke personen toejuichte. Met de paleisverbouwing is men thans zoo ver gevorderd dat de Koninklijke Fa milie haar intrek in het pa-lies weder kon doen. De dames en heeren der Hofhouding zul len dit jaar nog in den Oostvleugel ver blijf houden, daar de voor hen bestemde appartementen in den Westvleugel langs de vroegere „houten gang" nog niet in gereedheid zijn gebracht. Trouwens, in dezen geheel© vleugel zijn de werkzaam heden nog in vollen gang; alleen het ka binet der Koningin is weer naar de vroe gere plaats in dit gedeelte van het paleis overgebracht. Met de inwendige veranderingen van het koninklijk paleis gingen natuurlijk ook uiterlijke gepaard en werden versckillen- verbeteringen aangebracht. Het gebouw der Landsdrukkerij op den Fluweelen Burgwal in Den Haag droeg gisternamiddag de Nederlandsche en de Amerikaansche vlag. Dit gebouw staat op de plaat-s, waar voorheen de Amerikaan sche legatie was gevestigd en wel tot in 1839 en sedert de eerste Amerikaansche ge zant, John Adams, zich daar kort na zijn komst in Den Haag in 1780 gevestigd had. Onder auspiciën van ,,Die Haghe" is gis ternamiddag kwart over vieren in de ves tibule van het gebouw een gedenkplaat onthuld, aangeboden door „the Albany In stitute and Historical and Art Society" ter herinnering aan de onafgebroken vriend schap gedurende meer dan drie eeuwen, en menigvuldige verplichtingen, die het Ame rikaansche volk jegens het Nederlandsche heeft. Behalve bestuursleden van „Die Haghe" en het "„Albany Institute" waren er tal van vertegenwoordigers van oudheidkundi ge genootschappen, waaronder de Oud heidkundige Bond dóór den heer Rose, vertegenwoordigdverder waren er do rijksbouwmeester de heer Knuttel en tal van autoriteiten, van wie de heer Yan Heeckeren, referendaris aan het departe ment van buitenïandsche zaken, de Neder landsche regeering, de burgemeester der gemeente 's-Gravenhage, en de secretaris der Amerikaansche legatie, de heer James G. Bailey, het Amerikaansche gouverne ment vertegenwoordigde. Voort-s werden opgemerkt de heeren Van Karnebeek Sr., voorzitter der Carnegiestichting, De Savor- nin Lohman en Röell. De heeren vereenigden zich met hun da mes om kwart over vieren in de vestibule van het gebouw, waar men de omhulde ge denkplaat zag te midden van een palmen- versiering. De heer Hofstede de Groot, voorzitter van „Die Haghe", leidde de plechtigheid, heette de aanwezigen welkom en gaf het woord aan dr. Wm. Elliot Griffis, uit Itha ca (New-York, Ver. St.), die namens de „Albany Institute" sprak. Het was hem aangenaam aan een jonge dame, geboortig uit Kentucky, een Staat, waarin veel Hollandsche zeden overgeble ven zijn, te kunnen verzoeken, het doek van de gedenkplaat te verwijderen. Mej. Marion Elise Ulbricht voldeed da delijk aan het verzoek, waardoor de fraaie bronzen plaat zichtbaar werd, waarop de wapens staan van Albany, van den staat New-York, van 's-Gravenhage en Neder land, en welke voorts het volgende inschrift te lezen geeft 16091913. God zij met ons In God we trust. In token of more than three centu ries bf endaring friendship and of the mani fold debt of the people of the United Sta tes of America to the Netherlands The Al bany Institute. (Tot aandenken aan de meer dan drie eeuwen voortdurende vriendschap en de velerlei verplichting van het volk der Ver- eenigde Staten van Amerika aan Neder land. Het Albany Institute.) Vervolgens sprak de heer James G. Bai ley, secretaris van het Amerikaansche ge zantschap in Den Haag een rede uit. De vertegenwoordiger van den Minister van Buitenïandsche Zaken, de referendaris, chef der afdeeling politieke zaken aan het ministerie van buitenïandsche zaken, mr. D. W. baron van Heeckeren, sprak daarna. Nadat de heer Van Stockum, bestuurslid van „Die Haghe", nog een schets had ge geven van de tochten der Nederlandsche ontdekkingsreizigers en de stichting van de Amerikaansche koloniën, en nadat een ach ter groen verborgen muziekkorps de na tionale Amerikaansche en Nederlandsche liederen had gespeeld, werden op initiatief van den heer Griffis „three cheers" ter eere van H. M. de Koningin aangeheven. Op uitnoodiging der voorzitters van de Ned. Vereeniging voor Internationaal Recht, van den AlgemJeenen Ned. Bond „Vrede door Recht" en van de Nederlandsche R.-K. Vereeniging tot bevordering van den Wereldvrede, is in „Pulchri Studio" te 's-Gravenhage de constituéere nde vergadering van het comité voor een gedenkte-eken voor wijlen mr.' T. M. C. Asser, bestaande uit een aantal bekende, tot het internationaal recht of de vredesbeweging betrokken per sonen, gehouden, onder voorzitterschap van den minister -van staat, jhr. mr. A. P. C. van Karnebeek. Het door die vergadering benoemde bureau bestaat uit do heeren: jhr. mr. A. P. O. van KarneboBk, ihr. mr. J. Röell, vice-president van den Raad van Stats, en mr. W. H. de Beaufort, als eere-voorzit- ters; staatSraa/I professor mi. D. Josephus Jitta, voorzitter; baron mr. L. P. M. II. Michiels van Verduynen en prof. dr. Alb'éric Rolinjhr. mr. J. J. Rocliuséén, penning meester; mr. G. M. W. Jellinghaus, eerste-, en II. van der Mandere, tweede-secretaris. De buffetten, welke 5 September 1.1., ten dage van den historischen optocht op het sportterrein „Houtrust" te 's-Graven hage door een „Liefdadigheidscomité" wer den geëxploiteerd, hebben, na afbrak van alle kosten, een netto-winst opgeleverd van f 1024.27V2, welk bedrag door gezegd comité aan liet bestuur der 's-Gravenhaagsclie Ge- zondheidskolonie is afgedragen. De Commissaris der Koningin, baron Sweerts de Landas Wyborgh, is voor ©enigen tijd naar Zwitserland vertrokken. Naar „Het Vad." vernoemt, zal mr. H. Goeman Borgesius, in verband met zijn be noeming tot voorzitter der Tweede Kamer, zijn betrekking van directeur der Eerste Ne derlandsche neerleggen. Vanwege den hoofdcommissaris van po litie te Amsterdam is een mededeeling ver schenen nópens de bclooningen voor de zware diensten,- bij het Koninklijk bezoek en de onafhnnkelijkheidsfeesten bewezen- De hoofdinspecteur-griffier ontvangt f 20, een inspecteur f 15, do boekhouder f 10. Vor der krijgen een aantal klerken, telegrafisten, hulptelegrafisten, ©enige agenten, enz. be looningen van resp. f5, f3 en f 2. Onder liet agentenpersoneel is de teleur stelling vrij groot. Voor de agenten is in dé wachtkamers bekend gemaakt, dat H. M. haar tevredenheid had te kennen gegeven over de werkzaamheden van de politie. Het ontwerp-gemeentebegrooting voor 1914 van Gouda wijst aan een totaal-bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f 644,911.03. De heer J. Suiker, te Gouda, is to Utrecht geslaagd voor do hoofdakte. In het Nutsgebouw te Amsterdam werd gisteravond opnieuw een vergadering ge houden door de Propaganda-Commissie van de afd. Amsterdam, van de Vereeniging van Amsterdamscho Winkeliers. De zaal van het Nutsgebouw was geheel gevuld. Do voorzitter, de heer W. Duikers, gaf een uiteenzetting van zijn bezoek aan H. M. de Koningin, aan wie hij bij de audiëntie mededeelde, dat wel de winkelstand bloeit, doch dat de kleine winkeliers gebukt gaan onder den druk van de verordening. Spr. zeide daar wat hij meende, te moeten zeg gen, ook voor het geval, dat later een adres zal worden gezonder om vernietiging van de verordening te vragen. Spr. deelde me de van verschillende zijden bewijzen van in stemming te hebben ontvangen voor het geen hij ter audiëntie meende te moeten zeggen. Na eenige gedachtenwisseling en een op wekking van den voorzitter, om zich, ten einde niet doodgedrukt te worden bij do botsing tusscben kapitaal en arbeid, aan te sluiten bij de Vereeniging van Amsterdam- scke Winkeliers, werd de vergadering ge sloten, nadat de volgende motie aangeno men was. „De vergadering, bezocht door ruim 300 winkeliers te Amsterdam, spreekt als haar wensch uit, dat de verordening op de win kelsluiting zoo spoedig mogelijk worde in getrokken en betuigt haar sympathie aan de vier Raadsleden, die het voorstel tot opheffing dier verordening hebben inge diend." Dr. G. P. MaTang heeft als opvolgde van dr. Gunning zijn intrede gedaan hij de Ned.-Herv. Gem. te Utrecht, predikende naar aanleiding van de bekende woord-en uit Co- rinthen 12„Er is verscheidenheid van gave, maar één Geest, verscheidenheid van bedie ning, maar één Heer en verscheidenheid van werking, maaT één God." In zijn toespraken aan het slot der preek verzocht de nieuwe leer aar hem alsjeblieft niet al te vlug te oordeele'n ©n te vöroordea- len en te denken aan Maclaren, die in zijn boek zegt, dat men ©en maand noodig heeft om to wennen aan ©en paar nieuwe laarzen, een half jaar aan een nieuwen studiestool en minstens een vol jaar aan een nieuwen dominee. Daarom moet mén eerst een beetje géduld met hem hebbentenzij men gewoon mocht zijn over een predikant te vonnissen, zonder hem gehoord te hebben en aan het briefje voor den organist al genoeg mocht hebben, om te weten in welke klasse hem te moeten in doelen. En indien men Cr ge noegen in mocht hebben zijn woorden te détermineéren om achter do verscheidenheid to komen, dan herinnerd men zich wat bij de plantkunde zoo vaak voorkomt, n.l. dat men do bloem zóó lang en zóó ver ontleedt, totdat zij dood is als men er eindelijk in slaagt, te weten wat die bloem nu toch eindelijk wel was. Spreker wekte de gemeente op, bij allo verscheidenhoid toch te zoeken naar eenheid ©n bovenal te zoeken naar liefde, omdat liefde de weg is. waarop de vér schei denheid de eenheid niet schaadt. Te Oosterbeek is in den ouderdom van 81 jaar overleden de lieer J. Kalff, oud hoofdingenieur der Mij. tot Expl. v. Staats spoorwegen, ridder in de orde van den Ned. Leeuw. De anti-rev. Kamerclub heeft zich, naar „De Stand." meldt, als volgt gecon stitueerd: Van der Voort van Zijp, voorzit ter; Duymaer van Twist, secretaris, en De Monté Ver Loren, penningmeester. De afgevaardigde voor Helmond, de heer A. N. Fleskens, zal wegens een, hoe wel niet ernstige, doch langdurige, onge steldheid gedurende den eersten tijd aan de werkzaamheden der Tweede Kamer niet kunnen deelnemen. („Msb."). Door den Directeur-Generaal der S.-S. is bij dienstorder bepaald, dat 26 Septem ber a. s. den dag, waarop de Maatschappij haar 50-jarig bestaan viert, van alle sta tions en gebouwen der S -S.zal worden ge vlagd. HAARLEMMERMEER, De Raad verga dert Donderdag 25 September a.s., des mor gens omstreeks elf uren. HILLEGOM. De blcembollcnb-:urs alhieïj werd gisteren door 1-10 personen bezochts De handel in enkele gewassen was goed. KATWIJK-AAN.ZEE. Aan do westzijde van 't gebouw der bijz. M. U. L. O.-School alhier worden vier lokalen bijgebouwd. Met 1 November zullen deze lokalen in gebruik genomen worden. - Donderdag kwam hier in afslag een par tij haring. Volle haring bracht per kam ;o' op f 16.55; maatjesharing f 16.25; steurha* ring f18f 17.10; makreel f 10.05. VALKENBURG. Weer een bewijs, dat hi ei» voor den koop van huizen weinig animo bestaat. Het woon- en winkelhuis met schiv ren en tuingrond, in 't geheel ter grootté van 7 Aren, voor een weck op f1625 ingo zet door don heer C. Barnhoorn, werd gisr teren niet afgemijnd en ging dus voor dctf inzetprijs over aan den heer Barnhoorn vooi> noemd. VOORSCHOTEN. Zaterdag a s. hoopt hef! echtpaar G. van Meygaarden en Th. Belt den dag te herdenken, waarop het 50 jaap in het huwelijk is verbonden. Dit feit, reeds op zichzelf vermeldensf' waard, wordt nog verhoogd, doordat de mart op dien dag 40 jaar molenaar is op den,' watermolen in den Spekpolder. Gisternamiddag te halftwee had dé berste officieel© bespeling plants van hptl geheel gerestaureerde en vernieuwde orgel in de Ned.-Herv. kerk, in tegenwoordigheid van de Gem.-Commissie en enkele genoog digden. Het front is heel wat verfraaid, ook doo-r, het aanbrengen van breeder© zijvleugels Wat den klank zelf betreft, was ieder ééa en al lof. Het diepe, volle geluid van dél nieuw aangebrachte Bourdon geeft nu eeö; vasten grond, welke het gemeenschappelijk gezang zeer ten goede moet komen, terwijl het heerlijk geluid van dc Cello elk moet aangrijpen. We kunnen niet alles opnoemen wat ver. nieuwd, verbeterd en bijgebracht is. Genoeg zij te weten, dat het orgel met verschillende nieuwe registers, cn daardoor met con 160-, tal pijpen is verrijkt. Ook heeft de orgay nist een ruimere zitplaats gekregen, ter wij IJ het pedaal- met één octaaf is vergroot. Hetv, is een schoon stuk werk en dat do bekwam© organist, de Keer J. Roodvoets, zeer voiy. heugd is mot zulk een instrument, is wol te begrijpen. Zondag a.s. zal het plechtig worden iiï- gewijd, terwijl de heer Roodvoets zicli voor- stelt in vereeniging met het ma-nnenkwar- tet „Enter Nos" ieder te doen kennis maken met den schoonen klank van zijn instrument^ De Gemeente zal zeker dengene, dio dool? zijn vorstelijke gift, cn. do velen, die dooi; kleinere gaven do Gem.-Commissie in staati stelden zulk ©en werk te doen verrichteofy zeer dankbaar zijn. WOUBRUGGE. De uitslag der gehouden' loting voor de pat. militie is als volgt? 1. D. de Graaf; 2. G. de Jeu; 3. J. Huig^ sloot; 4. H. Reyngoud; 5. W. de Vette 6. F. A. van Tol; 7. C. A. Beijk; 8. H< van Wieringen; 9. J. van der Star; 10, Alj van Dijk; 11. G. C. Schijf en 12. G# (X Timmer. ZOETERWOUDE. Gisteren maakten d© leerlingen der openbare school alkior, lui der leiding van hun onderwijzer en bege leid door enkele ouderparen, het gewon©' j aarlijiksche uitstapje. Dezen keer ging het, begunstigd door heerlijk weder, langis den Haagweg naar het Roomhuis bij het Haagsche Bosch. Hier vermaakten de kinderen zich uitstekend in den speeltuin en werd de inwendige menscH versterkt. De ontvangst was zeer te loven/ Van daar ging het langs het Vredespaleis en den ouden Scheveningseben veg naar Scheveningen. Eerst werd de gedenknaald 1813 b-dclv tigd en een tocht naai* de vies oh er shaven ondernomen. Daar de temperatuur van het wa' nog heel lekker was en er nog meer baders wa ren, mochten de kinderen een kwartiertje in heb water rondplassen. Vervolgens *erd een tocht langs den Boulevard gedaan. Alvorens den terugtocht te ondernemen werden de krachten eerst weer hersteld en toen ging het onder vroolijk gezang door Den Haag, Voorburg, Leidschendam en Stomp wijk naar Zoeterwoude terug, waar men preoies zeven uren arriveerde. ©nafliankolljkiaeitfsfeest te Koord- wijkeilioiat. Vervolg), Nadat de -zanguitvoering had plaats ge had, welke 0. a. door verschillende adellijke families uit den omtrek werd bijgewoond, werd op voorstel van den heer Swcens, „De Echo" nogmaals uitgenood igd het getimmerte op den toren te beklimmen en nogmaals ko- raalmuziék te doen hooren. Aan dit verv langen werd met hetzelfde succes voldaan, terwijl het korps tot zijn groot genoegen een woord van waardeering oogstte van den heer Duyster, uit Leiden, die ^,Dc Echo'* voor den eersten keer hoorde en tevens té kennen gaf, dat deze muziekvereeniging ver schillende uit nabijgelegen dorpen de bans is.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1