N\ T6ÏZ3" Vrijdag «T§eptemï)er. A°. 1913. (Deze igcarant wordt dagelijks, met uitzondering van §pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. i» FEUILLETON. Van een prinses. DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 1O regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17}. Grootere letters naai plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANTl Voor Leiden per week 9 Oent«| per 3 maanden l.io. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn i i 1.30. Franco per post 1.65. Leiden, 5 September. De nieuw© aureus op het Gymnasium te beiden is begonnen met 128 leerlingen, ver- 'cfeeld' als volgt: l6te klasse: 30; 2de klasse: 80; 3de kl. 18; 4de kl. 22; 5de kl. 196de kl. 9 i Ondier dit getal leerlingen zijn 37 meisjes. Tot gemeente-arts te Zwolle werd be- fnoemd mej. E. H. Hengeveld, van Leiden, e Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. ite Zuid-Scharwoude de heer Teriet, cand. alhier. Aangenomen is het beroep naar de (Doopsgez. Gem. te Zijldijk door den heer ;.W. Hilverda, prop. te Aalsmeer, f' Gistermiddag werden in tegenwoordig heid van een vertegenwoordiger van H. M. jde Koningin, de burgemeester van Den Haag en vele autoriteiten, de gedenk- "steenen onthuld in de huizen waarin 1813 de leden van het driemanschap woonden. De voornaamste plechtigheid had plaats 'aan den Kneuterdijk No. 8 waar G. K. van Hogendorp heeft gewoond. Prof. Blok, uit Leiden, hield een feestrede, terwijl een .kleinzoon van graaf van Hogendorp het monument voor zijn grooten grootvader onthulde. De andere steenen, die door de zorgen van de vereeniging „diê Haghe" geplaatst .zijn, werden onthuld, voor graaf van Lim burg Sty rum, aan het huis Voorhout No. [21, voor Van der Duyn van Maasdem aan hefc huis aan de Nieuwe Haven, dat thans als politiepost dienst doet. H. M. de Koningin heeft aan mevrouw 'Angela de Oliveira Gesar de Costa, de te 's-Gravenhage vertoevende presidente van den Argentijnschen Vredebond, die het in het Vredespaleis geplaatste beeld van den Christus van de Andes aangeboden en ont- Jiuld heeft, de bijzondere en zeldzame onder scheiding betoond om haar Hr. Ms. portret jfce schenken, voorzien niet alleen van de handteekening der Koningin, maar waarop H. M. ook eigenhandig de woorden gesteld heeft: „Christ avant tout". - In het Zuid-Hollandsch Koffiehuis te 's-Gravenhage hield de Vereeniging van 'Nederlandsche patroons „Boaz" haar jaar vergadering, onder leiding van den heer W. 'Hoyy, uit Amsterdam, lid vau de Eerste Kamer. De voorzitter herinnerde aan de verande ring van ministerie, ook een vrucht van de oneerlijke concurrentie, betoogde spr. Ge vraagd werd niet of het langs eerlijken of oneerlijken weg ging, maar dèfc was het doel, hetwelk bereikt moest wordenhefc ministerie moest weg. Valscher leus dan die van „Vrijhandel tegen protectie!" die te gen de Tarief wet, waaruit de onkosten va-n 'de sociale wetgeving moest komen, heeft jspr. nooit gekend. Voorts critiseerde spr. [de leuze van het Staatspensioen, het specu leren op de macht van Home, op de open- [bare schoolleerarcn, terwijl deze school van rechts niet te vreezen heeft, doch slechts van de ouders der kinderen, die deze school [bezoeken. De rekening van den penningmeester wijst een voordeelig slot aan van 52.72, zoodat het tekort van hefc vorige jaar ad 1204.131, thans vermind. is tot 1151.411. Uit het jaarverslag van den secretaris van het bureau blijkt, dat het ledental in het afgeloópen jaar steeg van 1200 tot ca. 1450. Zes nieuwe afdeelingen werden opge richt. De vereeniging telt thans 32 afdeelingen. Opgewekt worden de afdeelingen tot het oprichten van Boaz-banken en tot navolging van het voorbeeld, dat de afdeeling Sneek gaf, welker leden een collectieve overeen komst sloten tegen de geldelijke gevolgen van de artikelen 1638 c en d van het Burg. Wetboek. Op de te 's-Gravenhage in „Concor dia" (Hoogezand) door den Rechtstoestand- bond te houden betooging zullen na een in leiding van mr. dr. J. H. van Zanten, voor zitter van den Rechtstoestandbond, als sprekers optreden de heeren prof. H. Krab be, te Leiden, die zal toelichten wat ter verbetering van den rechtstoestand langs den weg der wetgeving al dadelijk te ver krijgen, en W. J. E. H. M. de Jong, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, met het ontwerp ,,De noodzakelijk heid van de totstandkoming eener wet re gelende de rechtspositie der ambtenaren". De Centrale Regelingscommissie voor Volksstemmingen heeft besloten, met het oog op het Volkspetitionnement voor Plaat selijke Keuze, de drankbestrijders-vereeni- gingen te adviseeren dezen winter geen proefstemmingen te houden. Het kwam der Commissie wenschelijk voor thans alle krachten voor het Petitionnement te con- centreeren. Do afgetreden Minister van Buiten- landsche Zaken, jhr. mr. de Marees van Swinderen, verliet gistermiddag Den Haag ten einde via Parijs naar Zwitserland te reizen en daar te lSnde een rustkuur te maken. Op het stadhuis te Rotterdam waren gisteren bij de ontvangst van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins 34 raads leden tegenwoordig. De sociaal-democrati sche leden waren afwezig en ook enkele andere door ongesteldheid. Tijdens de rijtoeren werden verschillende bloemenhulden aangeboden, o. a. door het gebrekkige meisje, dat onlangs van H. M. een naaimachine ontving. Op het etablissement Feyenoord betrad H. M. de Koningin ook nog den motor ja ger „Vos". De vaartocht 6laagde uitmun tend. Een flinke bries en een gedekte lucht gaven de rivier een bijzondere bekoring. In de Koningshaven geraakten door de sterke deining een aantal kinderen in gevaar, die in een klein veerbootje zaten, dat veel wa ter over kreeg. Allen werden echter gered. De Koningin heeft bij haar bezoek aan het etablissement Feijenoord ƒ500 gege ven voor hefc ondersteuningsfonds der werk lieden. Naar „De Avp." verneemt, bestaat in officierskringen het voornemen em oud minister Colijn een huldeblijk aan te bie den als bewijs van erkentelijkheid voor hefc vele goede, dat hij voor het officierskorps beeft tot stand gebracht. Gisteravond heeft de propaganda- commissie van de Vereeniging van Amster- damsche Winkeliers een vergadering ge houden in de hoofdstad, in verband met hefc voorstel van de raadsleden Ter Haar, Ruys, Sufcorius en Zwart, tot intrekking van de verordening op de winkelsluiting. Toegang tot de vergadering hadden, blij kens den oproepingsbrief, alle winkeliers, „die de schade van deze gehate verorde ning gevoelen." De vergadering werd door ongeveer 150 personen bezocht. De „Sts.-Crfc." bevat de statuten van de Naamlooze Vennootschap Beschuit-, Koek- en Suikerwerken-fabrieken „De Eierenkorf", voorheen Gebroeders Derck- sen, te Gouda. Zij heeft ten doel de vervaardiging van en den handel in beschuit., koek, banket en sui kerwerken en daarmede verwante artikelen en benoodigdheden in den ruimsten zin des woords. Het kapitaal der vennootschap bedraagt f150,000, verdeeld in aandeelen elk groot f1000. Van het maatschappelijk kapitaal zijn bij de oprichting 70 aandeeelen ge plaatst en volgestort. Tot directeuren zijn benoemd de heer W. J. Dercksen, sr. en mevr. Neeltje Hor nis, weduwe van den heer H. M. Dercksen, beiden te Gouda. Het aantal zeventig-jarigen, dat in de termen valt om op 3 December a.s. een ouderdomspensioen van f 2 per week te ontvangen, zal naar het „Hbld." bij infor matie bleek, voor Amsterdam naar schat ting ongeveer 4000 bedragen, waarvan om streeks 1000 vrouwen. Het totaal aantal ze ventig-jarigen in Amsterdam zal op dien datum ongeveer .18,000 zijn. Bij Kon. besl. is aan den heer A. E. J. Bertling, ten gevolge van zijn benoeming tot Minister van Financiën, een eervol ont slag verleend uit zijn betrekking van direc teur van de registratie en domeinen te Leeuwarden. Ongeveer een dertigtal zangvereeni- gingen, waaronder eenige zangklassen van Weeshuizen, zullen a.s. Dinsdagavond om 9 .uren H. M. de Koningin een serenade brengen op den Dam, te Amsterdam. .De stoet zal zich om 8 uren op het Beursplein opstellen. Na 'afloop der sere nade zal, evenals in 1910, door dc zangver- eenigingen, begeleid door eenige muziek korpsen, op den Dam een défilé met fak kellicht plaats hebben. Wegens ziekte van don heer Völlmar, zal dc serenade aan de Koninklijke Fami lie voor het Huis ten Bosch a.s. Maandag worden gebracht onder leiding van den heer W. Mengelberg uit Amsterdam. BODEGRAVEN. Tot tijdelijk wethouder alhier ie met 6 van de 9 uitgebrachte stem men benoemd de heer J .Koot. HAARLEMMERMEER Door het bestuur van den Haarlemmermeerpolder is u>e brug wachter J. Wolbrink overgeplaatst van de ringvaartsbrug bij Vijfhuizen naar die bij de Cruquiue, zulks ter vervanging van D. Visser aan wien eervol ojiteiag is verleend Door eenige bestuursleden van de afd. Haarlemmermeer van het Witte Huis werd heden een bezoek gebracht aan verschillende gemeenten in Noord- en Zuid-Holland, om te zien hoe in die gemeenten de wijkverple ging is ingericht en werkt. Dit geschiedt m verband met de plannen tot invoering van Wijkverpleging in onze gemeente HOOFDDORP. Door notaris de B^sfc werd gisteren in Hotel de Beurs publiek geveild drie dubbele woonhuizen met grond' en tuin, ter grootte van ruim 31 aren en gelegen aan den Sloterweg bij den Kruisweg. De veiling geschiedde in 3 peroeelen en ge combineerd. Kooper werd N. F. Koekhoven, alhier voor f 3010 KATWIJK AAN DEN RIJN De wel- eerw. heer P. J. Aarts, die 15 Aug. 1.1 door Z. D H. den Bissch-»i- van Haarlem, tot priester werd gewijd, is thans benoeemd tot kapelaan te Den Beemster (N.-H.) R IJNSBURG. Van de deelnemers aan den Gondteltocht op Woensdagavond verwierven den laten pr. J v. Iterson, 2den pr. C. L. Mulder en darden pr. N. v. Egmond C.Gz Door de feestcommissie was d°s morgens een telegram aan H. M. de Koningin gezon den, waarop in den loop van den dag een telegram met dankbetuiging inkwam. ZWAMMERDAM Tot wethouder werd herbenoemd de heer Jb. de Bruijn. Vereeniging; tot Bevordering van de Vakopleiding voor Blandwerkis- lieden in Nederland. Afdeeling Leiden en omliggende gemeenten. Het doet ons genoegen te kunnen oonsta- teeren, dat bovengenoemde Vereeniging, wiefr oprichting wij piet sympathie hebben be- groet, thans peeds haar activiteit begint te toonen en deelnemers oproept voor de door haar te 6tichten cursussen voor de middel bare akte. Dergelijke cursussen bestaan reeds o. a. te Nijmegen en te Amsterdam, en hebben, vooral te Amsterdam, een zeer grooten toeloop, cn bij de examens in de akten ook een flink succes gehad. Een cursus voor akte M h is echter nog tnergens en Leiden denkt in dezen haar prioriteit aan het bestaan van de uit stekende opleiding op olectrotechnisch ge bied, welke „Mathesis Sciëutiarum Geni- trix" geeft, waardoor een aansluitende cur sus mogelijk is. Het onderwijs op die cur sussen omvat slechts de theoretische vakken en zal gedurende 2 a 3 uren per week gegeven worden. Voor een middelbar? akte toch komt het vooral aan op do eigen studio en dient pen cursus slechts onï voorlichting 10 geven, cn den weg te wijzen, die zelf standig dikwijls moeilijk te .vinden is. Wij twijfelen niet of bij den secretaris, den lieer Steffelaar, Haarlemmerstraat 37, alhier, zullen (tal van aanvragen inkomen, zooda.t het leergeld, dat door dc cursanten betaald moet worden om de kosten te dekken, laag gesteld kan worden. Bovendien bestaat het plan pan liet Rijk subsidie te vragen. Inmiddels is dat niet het eenige, wat de afdeeling rich voorstelt in den loop van dit en hot volgende jaar te bereiken. Wanneer men zich -onder liet volk beweegt, .cn nagaat wat zooal de verschillende ouders hun kin deren laten -worden, dan staat men verbaasd over de onkunde, die veelal in deze voor hen toch zoo belangrijke kwestie heerschfc. Het bureau voor vakopleiding in Den Haag, dat voorlichting geeft hij de beroepskeuzo, kon in talrijke gevallen verkeerde denkbeel den rechtzetten ien zorgen, dat de jongen» in 't vak kwam, waarvoor hij moreel en physisch geschikt was. Hoeveel bleekneuzen zijn niet werkzaam in het textielvak, of bij de typografen, .terwijl hun lichaam er niet tegen bestand is, en bijv, veldarbeid en der gelijke voor d« longen of 't gestel het aan gewezen werk was. Is 't niet zonde en jam mer, dat nu, in den loop van een 10-tal jaren een lichaam wordt bedorven, terwijl bij juiste beroepskeuze een sterke ën gezonde man de maatschappij zijn volle kracht had. kunnen geven? Ook hier Jioopt de Afdeeling nuttig weirk to doen, door, evenals in Den Haag, een,' bureau voor (informatie in to richten, waar onvermogenden gratis voorlichting kunnen ontvangen, en eventueel door oen geneeskun dige zal -worden geadviseerd of het geko zen beroep in overeenstemming is met den gezondheidstoestand van den cliënt. Om echter met sucoes werkzaam te kunnen' zijn, is geld noodig, en is het ook gewenschty dat meerdere personen hun krachten en hun tijd voor dit doel willen geven. Wij wenschen daarom de Vereeniging by onze lezers -aan te bevelen, do kosten van het lidmaatschap, die als minimum f 2.50 per jaar bedragen, zullen voor de meesten wol geen bezwaar zijn, terwijl bovendien nog de gelegenheid bestaat als begunstiger voor (als' minimum) f 1 per jaar dit werk te steunen. Een adres. De Leddscibe afdeeling van den Algem. Ned. Amibbenaarsbond van een Bond van Ned. Gemeentewerklieden hebben hot vol gende adres aan den Raad gezonden Aan den Raad der gemeente Leiden, Geven met verschuldigden eerbied te ken nen die afdeeling van den Algemeen No- dorian dsoh-en Ambten aars-bond en de af deeling van den Bond van Neder landsoh© Gemeente werklieden, beiden te Leiden, ten dezen domicilie kiezende ten huize van den secretaris, Kaisersfcraat 38. dat, blijkens don inhoud van artikel E Uwer verordening d.d. 22 Februari 1912, No. 7 luidende: „Hij doet aan commissarissen voorstel len tob aanstelling, ontslag en schorsing van ambtenaren en beambten, tot rege ling van hun salarissen en tob uitbreiding van het ambtenaarspersone-el", de vaststelling der salarissen van 'fc lage re personeel der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electricifceit is overgelaten aan gamaobfcigide uit Uw midden •dat overdracht van de bevoegdheid tot liet regelen der bezoldigingen niet in overeenstemming is met heb bepaalde bij artikel 136 Iste lid der Gemeentewet, het welk luidt: „De Raad regelt de bezoldigingen van alle plaatselijke ambtenaren en bediende, zoover de regeling niet aa-n Gedeputeerde Staten is opgedragen, de door die ambfce- naren te, stellen borgtochten, de geldloe- ningen en hetgeen verder die geldmiddelen der gemeente aangaat", enz. ■dat Prof. Oppenheim in „Hefc Neder- landeoh Gemeenterecht", 3de druk, lste deel, blz. 431 en 432, ten aanzien van be doelde bepaling der Gemeentewet zegt: „Dat de Raad de bezoldigingen van do plaatselijke ambtenaren en bedienden re gelt, ia natuurlijker nog dan dat als regel de benoemingen van hen uitgaan. Hefc be- zoldiginsrecht strekt zich dan ook verder nog uit dan het recht van benoeming. Ook zoo de titularissen door anderen worden, benoemd, moet toch hun bezoldiging worden geregeld door don Raad. Deze taak kan hij niet overdragen. Bij hooge uitzondering is de regeling der bezoldiging: Daar Terror een van die jongelieden was, die met blijdschap het meerendeel .vau die dingen doen, die ze krachtens him pholit moeten doen, vergat hij voor hot jóogjenblik de onmannel ïjkheid van de be- j rigiheid en begon hij er pdeizier in te krij- (geu, de zijige lokken te bewerken. t Doah op den vijfden dag, toen hij na i ken bad op dien top van den heuvel heur l haar weer uitborstelde, kreeg hij den he- rigen schok. Het is bekend genoeg, dat de 'prinses geen opvallend kind was; inder- J'daad had zij nooit de kans gehad, dat te Worden. Maar juist had Terror rijn taak volbracht en keek hij met welgevallen naar ;dea glanzeaicLen uitslag, toen rij plotseling. Vfcondep eenige waarschuwing hlaar armen ton rijn nek sloeg en hem kuste. „O, wat ben je een sohat", zei ze. De onverstoorbare kalmte van Terror was opeens paar de haaien. Hij bloosde 'en staarde rond met verschrikte oogen. 'Als iemand dat eens had kunnen zien De prinses bemerkte zijn verdriet en zei °P misfcroostigen toon: „Houd je er niet iVan, dat ik je een zoen geef?'' Terror slikte den schrik weg en zei, Sauw, maar hoffelijk: „O ja... natuurlijk". >,Zoen mij dan", zei de prinses eenvou dig, diobter bij tredend. De wanhopige blikken van Terror weid- ten over het bosch. Toen kuste hfl haar •omzichtig. „Ik ben dol op je, begrijp je", zei de prinses op vrijmoedigen en familiaren toon. Ten slotte kreeg Terror de bezinning terug. Hij stond op en zei snel: „Ja, laten we aan ons werk gaan". De prinses rees gehoorzaam overeind. Maar het ijs was gebroken en de kussen van de prinses werden, zooal niet menig vuldig, toch in ieder geval niet zeldzaam. Terror verdroeg die zonder terug te dein zen met de meest mannelijke kracht, maar hij legde haar het strengste stilzwijgen daaromtrent op. Prinsessen, geheimhou ding en kussen echter hebben geen natuur lijke, onderlinge verwantschap en zonder dat zij daarachter kwamen, hoorde Wig gins er van. De vertrouwelijkheid tusschen de twee lingen was steeds zoo volkomen geweest, dat hij niet besefte, spelbreker te zijn, toen hij Erebus zeide: „Ik onderstel, dat Terror en de prinses op elkandier verliefd zijn, daar hij rich door haar laat kussen en zoo meer. Ik vind dat erg dwaas". Daarbij stampvoette hij. Erebus' ge-brand gericht was geheel over- bloo9d, toen rij, ademloos, Wiggins die geheel© historie liet vertellen. Toen stond zij op en zocht rij de prinses op met ge balde vuisten en gloeiende oogen. Zij vond haar, terwijl rij lui tegen een heuvel aan lag, en dadelijk - riep rij woedend uit: „Prinses of geen prinses, je mag tem niet kussen!" Plotseling vërdwèëh bij de prinses de lui heid: zij zat overeind. Haar grijze oogen verdonkerden en fonkelden. Nog nóóit had rij eigenlijk uitdrukking in haar gericht ge had. Het is zelfs hoogstwaarschijnlijk, dat zij niet wist, hoe die te verkrijgen, maar zeer natuurlijk trok zij toch een erg leelijk gericht naar Erebu9 en zed: „Ik doe hefc toch". „Als je het doet, krijg je klappen schreeuwde Erebus en zij knarsetandde. „Dat zal hij niet willen hebben en als je hefc tóch doet, zal hij jou slaan, nog veel harder dan jij mij kan slaan, zei de prinses vertrouwelijk. Was de prinses op dat oogenhlik opge staan, Erebus zou haar zeker bont en blauw hebben geslagen, maar de prinses bleef veilig ritten. Erebus bromde binnensmonds, draaide o-p haar hakken in de rondte en snelde toen weg, om Terror te zoeken. Zij vond hem, terwijl hij een afgevallen tak naar den top van den heuvel sleepte uit be hoefte aan brandhout. „Ik weet er alles van, dat jij je door de prinses laat kussen. Ik heb nog nooit van zoo'n dwaze kinderachtigheid ge hoord riep Ere/bus. De beschaamde Terror bloosde. Daarna werd hij plotseling onbeschaamd. „Beimoéi je met je eigen", zei hij flink. „Het is heelema-al niet kinderachtig. Zij heeft me gevraagd, met haar te trouwen, ën ik ben van plandaaróp in té gaan". Tegenóver deze veranderde verhoudingen stond Erebus buitengewóón hulpeloos. Zij wrong de Handen en liep Hard Hefc bosch* in. Daarop Volgde eén tijd, waarin ieder zibb gedwongen gedroeg.Erebtia nam een. Hou ding van hoogmoedige minachting tegen over het dwalende paar aan. Zij sloot zich dichter bij Wiggins aan en liet de anderen in do kou. Het is te vreezen, dat de kus sen van de prinses, nu zij verboden waar werden, voor haar zelf een zoeter gewaar wording werden en dat zij rich vaker herhaalden. Zoo ver was het avontuur, toen do oom van de tweelingen, de heer Maurice Fal coner, in de zaak werd betrokken. Hij had van het begin af aan hefc ver dwijnen der prinses van hefc overige deel der wereld met onverschillig oog gadege slagen. Het was zijn gewoonte, iedere on aangename gebeurtenis, die in Deeping voorviel, op rekening van - zijn niohtje en neefje te stellen. Toen hij dus in de „Morning Post" voor hefc eerst van het verdwijnen der prinses las, zei hij dadelijk tot zichzelf: „De tweelingen we$r". In die onderstelling werd hij gesterkt door hefc zien van een reproductie van hefc so cialistisch manifest in een halve-stuiVers- blaadje Hij zeide tot zichzelf, dat socia listen opgevoede menschen zijn en dat, als iemand van hen er zich toe zette, een doodshoofd en beenderen te teekenen, de teekenkig, zoo al niet schitterend, toch in ieder geval nauwkeurig zou zijn en dat „wanhopig" niet met een dubbele oo zou zijn geschreven. Maar de heer Maurice was ér do man niet naar, óm gemakkelijk tussohenbeide te kómen. Hij Had het bovendien zoo druk met lunches, harddraverijen, maaltijden, danspartijen en avondmalen, dat hij die tusschenkomst tot dien zeedén dag moest uitstellen, toen iedere socialistische orga- nisatie van San-F rancisco tob Japan met luider stemme eenige medeplichtigheid aan de misdaad ontkende cn toen de staats lieden en nieuwsbladen van Duiteohland en; Engeland elkander uitmaakten voor al wat leelijk was, wat een oorlog scheen to voorspellen. Toen voelde hij, dab het tijd werd, den internationalen toestand te kalmeeren. Tot dat doel ging hij naar Klein-Deeping; on hoorde van mevrouw Dangerfi-cld,. daf de tweelingen buiten in de steengroeven kampeerden. Toen, aan zijn persoonlijk gezag tegenover de tweelingen en de prin* ses twijfelend, nam. hij zijn toevlucht toti juffrouw Priscilla Lambart, die hij kende. Zij kwam op hem af, met een angstig e-i mistroostig gezicht, en toen hij haar» de hand had gjesohud, zei hij, met do deur' in huis vallend: „Ik heb een zwaar vermoeden, dat ik u kan helpen, uw verloren la9fc weer terug, te vinden. Maar let wel, hefc is maar oeni vermoeden, verwacht dus niet te veel". Het knappe gezichtje van juffrouw Lam bart bloosde van Hoop. „O, als u dat kon riep zij uit. „Zet een hoed op, trek een paar water* laarzen aan gia mee", zei de hee-r Mau rice verheugd. Hefc duurde niet lang, of zij was rciai vaardig en rij begonnen den tocht dwar< door hefc park. De heer Maurice had geen plan, Knoll langs hefc gewone pad te be» reiken. (Blot volgt).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1